Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Csabee. válasza RazoR (#43399) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sikeresen rárakta az USB-re a rendszert? Próbáld meg újra a bootolható telepítő elkészítését, hátha valami galiba akadt.

Bios-ban állítsd ás UEFI-ről a biost.

Üdv: Csabee.

(#43402) Baggio04 válasza cattus (#43400) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Van mindkettőhöz külön msdnaa-s kulcsom. Király, akkor nem kell a generic key.
Köszi a választ ! :R

Baggio

(#43403) bajzal válasza genndy (#43395) üzenetére


bajzal
őstag

Igen, ú ezt meg fogom próbálni, csak most nem tudom, hogy mibe van, majd megnézem, mert ha nem abba, akkor átállítom és csinálok egy mentést Norton Ghost-al a 7-ről :D

(#43404) bajzal válasza micafighter (#43396) üzenetére


bajzal
őstag

Próbáltam lemezről és pendriveról is. Wifi kártyával fogom a Wi-fi-t vagyis akkor akkor kap netet, amikor a végén beállítom.

(#43405) tomp


tomp
félisten

Na most sikerült telítenem a 6GB-os memóriát. Egyszerűen elsötétült a képernyő, leáll az asztal és bejött a Modern UI de nem lehetett elindítani semmit. Ctrl+Alt+Del kombinációval kijelentkeztem és újra be. :)

(#43406) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Sziasztok BÚÉK!

Kis segítség kellene, én win8-al vettem a samsung laptopom, de nincs hozzá lemez letöröltem a recovery particiót is amin volt a rendszer, na most van olyan sima win8-am ami nem kér kulcsot, mert nekem nincs is hanem mikor netre megyek a géppel be is aktiválódik a windows, kiolvassa a bios-ból. Ezzel nincs is gondom, hanem a 8.1 az csak frissítésként jön rá az áruházból, én azt szeretném hogy usb-n vagy lemezen meg legyen a sima 8.1,de mindenhol csak enterprise és professional van ezek kulcsot kérnek és nem is regelnek be sajnos. Ha tud valaki infót azt megköszönném :R

(#43407) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Sziasztok BÚÉK!

Kis segítség kellene, én win8-al (x64) vettem a samsung laptopom, de nincs hozzá lemez letöröltem a recovery particiót is amin volt a rendszer, na most van olyan sima win8-am (x64) ami nem kér kulcsot, mert nekem nincs is hanem mikor netre megyek a géppel be is aktiválódik a windows, kiolvassa a bios-ból. Ezzel nincs is gondom, hanem a 8.1 az csak frissítésként jön rá az áruházból, én azt szeretném hogy usb-n vagy lemezen meg legyen a sima 8.1,de mindenhol csak enterprise és professional van ezek kulcsot kérnek és nem is regelnek be sajnos.

Ha tud valaki infót melyikkel próbálkozzam, azt megköszönném :R

Ez nem warez gondolom, megvásároltam a géppel a wint...

[ Szerkesztve ]

(#43408) csako válasza tomp (#43405) üzenetére


csako
veterán

Gratulálok, ez még senkinek sem sikerült, nyereményed ;], ja és BUÉK :)

Viccet félretéve, csak kíváncsiságból, mit csináltál éppen?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43409) semetka válasza tomp (#43405) üzenetére


semetka
őstag

Ezt hogy sikerült? :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43410) Zsolaf


Zsolaf
addikt

sorry a dupláért, nem én voltam :N

(#43411) tomp válasza csako (#43408) üzenetére


tomp
félisten

Firefox futott 8lappal, facebúk, gMusicW és posta app, utorrent, spotify és hangoust.
A mindig tv app arról híres, hogy az elindulásakor pár mp-ig 1GB-ot megeszik a memóriából. Na ez az 1giga volt a ludas.
Gondolom még valamilyen rendszer dolog is lefoglalt magának valamennyit, mert most visszajelentkezve ugyan azok mennek de csak 3,5GB van használatban. Ha elindítanám a mindig tv-t akkor is csak 4,5 lenne és nem 6.

Azért érezhető volt, hogy jobban össze van rakva a Win8.1 mint a Win7. Annál ha elfogyott a RAM akkor elkezdett fagyni a rendszer. Nem volt teljes fagyás csak csiga lett. Na a 8.1 csak szimplán kilövi az összes appot még az asztalt is és behozza a kezdőképernyőt de csak "kép" formájában. A bal alsó sarokban lévő windows logó jobb klikkre rendesen azaz azonnal reagál a gép és a 3 gombos parancsra is.

(#43412) micafighter válasza Zsolaf (#43407) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen W8-al jött a laptopod? Sima, Pro, Enterprise? (a simát van, ahol "Core"-nak írják/hívják). Mivel W8-al jött, és ahhoz van liszenszed, így a Win 8.1-et csak generic kulccsal fogod tudni feltelepíteni. Hiába jár a 8.1 ingyen, ha van W8 liszenszed, a telepítésnél nem fogja elfogadni a 8-as liszenszet. Erre van a generic. Telepítés után viszont aktiválni kell majd. Aktiváláskor pedig el fogja majd fogadni a te W8-as kulccsodat. Csak a megfelelő verziót kell hozzá telepítened. (Core v Pro v Ent) Windows 8.1 esetén a Core (sima) és a Pro egy és ugyanazon ISO telepítője van, a liszenszkódtól függ, hogy mi lesz belőle. Írtam erről, képet is mutattam, hogy MSDN rendszerben is így van fent. Ezért találsz csak enti és pro 8.1 isokat.

[ Szerkesztve ]

(#43413) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.

Ez most biztosan láma kérdés de szeretnék venni egy Windows 8.1 oprendszert a PC-re és az lenne a kérdésem hogy minden nyelv benne van? :B

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#43414) micafighter válasza crysis88 (#43413) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Több nyelvű telepítő van, de általában egy nyelvet telepítenek. Viszont nyelvi csomagot utólag bármennyit ingyen telepíthetsz hozzá, ami 99%-os.

(#43415) Genius007


Genius007
őstag

Amikor annó notebookot vettem, akkor járt hozzá alapból windows 8 (rajta volt, aktiválva, stb)
Ha esetleg XY okból kifolyólag újra kellett telepítenem a rendszert, akkor bármilyen windows 8-at tettem fel, az első indítás után mindig azt írta ki a rendszernél, hogy "aktiválva", szóval nem volt vele semmilyen gondom.
Most feltettem a windows 8.1-et, de nem aktiválta magát automatikusan.
(viszont ha upgradelek 8-ról 8.1-re, akkor jó).
Van rá valami megoldás, hogy ha alapból a 8.1-et teszem fel (mert nem akarok 8at, upgradelni, meg frissítgetni fél napig) akkor aktiválva legyen?

:R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#43416) crysis88 válasza micafighter (#43414) üzenetére


crysis88
tag

Szia.
Köszönöm a válaszodat. Nekem az a speciális eset áll fenn hogy én Romániában élek és itt Angol és Román nyelven láttam a windowsokat ,de Magyar nincs , nekem pedig az kellene :D

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#43417) Rasiel válasza HoReSz1975 (#43359) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ezt hogyan sikerült elérned? :)

(#43418) micafighter válasza crysis88 (#43416) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az lenne a legjobb, ha magyar telepítőt tudnál beszerezni. Nekem angol verzió van, és a magyart külön, utólag tettem fel. Nem az igazi.. Maga a liszensz egyébként nincs nyelvhez kötve. Ha gondolod segítek, írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#43419) RazoR válasza Csabee. (#43401) üzenetére


RazoR
veterán

Sikeresen ráraktam igen, mert windows alól elindul a telepítő, de én normálisan szeretném felrakni. nem uefi-s az alaplapom hanem klasszik biosos. más ötlet?

(#43420) RazoR


RazoR
veterán

Illetve még annyi lenne, hogy kicsit feljebb olvastam, hogy ahci-re kellene állítani a vinyókat a bios-ban de ha átállítom akkor nem látja a gép a vinyóimat...

(#43421) albgab


albgab
aktív tag

Win 8.1-es partíció 50 gb. Növelni szeretném (+30 gb). Milyen progival tudom megcsinálni?

Köszi

Más:

Ezt a programot használja valaki: HealthVault ??

Én most ezt használom: http://www.gps-sport.net/ (andoidra fel van telepítve)

A windows store topikban nincs nagy forgalom :)

[ Szerkesztve ]

(#43422) Zsolaf válasza micafighter (#43412) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nagyon koszonom! Nekem nem ker a win8 telepitesnel kulcsot, de van egy program ami kiirja, akkor azzal megprobalom es egy pro-val.

(#43423) Drag77 válasza albgab (#43421) üzenetére


Drag77
senior tag

Ezzel pl.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#43424) albgab válasza Drag77 (#43423) üzenetére


albgab
aktív tag

Köszi.

Sikerült leválasztonaom egy részt. Azt hogy tudom összevonni a C meghajtóval?

(#43425) szabonagyur válasza Genius007 (#43415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Esetleg azt lehetne, hogy kinyerni a BIOS-ból vagy az aktivált 8-ból a 8-as termék kulcsot, aztán felrakni a 8.1-et generic kulccsal és azt beaktiválni a 8-as kulccsal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43426) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok. Nem tudok energia sémát választani, eltűnt... Mitől lehet ez?

Na!!!

(#43427) micafighter válasza Hafy75 (#43426) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem virágbolti a windows? Bal oldalt energiaséma létrehozása ?

(#43428) Genius007 válasza szabonagyur (#43425) üzenetére


Genius007
őstag

A win8 -as kulcsom megvan, amikor a 8.1 Pro-t feltettem nem kért semmilyen kódot, most amikor aktiválnám be, beirom a kulcsot, és azt írja helytelen ... :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#43429) micafighter válasza Genius007 (#43428) üzenetére


micafighter
nagyúr

Eredetileg milyen win 8ad volt fent? 8.1böl a pro-t tetted?

(#43430) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Olyan problémám lenne, hogy nem működik a wifi. Egyszer csak elszállt a net, repülő üzemmódba tettem majd vissza, hátha ez megjavítja (eddig meg is szokta), most viszont a visszakpcsolás után azt írja hogy Wifi kikapcsolva, tálcán a térerő helyén is piros X van. A gépet párszor újraindítottam, feltettem a frissítéseket, egy YT-videó alapján a választhatóakat is fel akartam volna tenni, de kábelen sem szedte le a frissítést. Más weboldalak feljöttek, igaz nagyon lassan, mintha betárcsázós netem lenne. :(
Ezzel mit lehetne csinálni? Miért csesződött el egyik pillanatról a másikra?

4 8 15 16 23 42

(#43431) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ha a samsung kies programot kitörlöm az nem befolyásol semmit,gondolok itt az usb driverekre ami a gépen van fent gyárilag.
A samsung usb drivereket törli csak le nem?

(#43432) Hafy75 válasza micafighter (#43427) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Na!!!

(#43433) bajzal válasza genndy (#43395) üzenetére


bajzal
őstag

Ezt kéne átállítani? Mert ez már ACHI-n van és akkor így telepítettem a Win8-at is.

(#43434) Hafy75 válasza micafighter (#43427) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Jogtiszta.

Na!!!

(#43435) micafighter válasza Hafy75 (#43434) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, hát ez elég fura. A súgója mit hoz fel?

(#43436) Hafy75 válasza micafighter (#43435) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Semmit, ez a baj..vagyis ezt:
A rendszergazda és a számítógép hardverkonfigurációja egyaránt korlátozhatja a módosítható beállítások körét. Ha például a számítógép egy szervezet (iskola vagy vállalat) hálózatához tartozik, előfordulhat, hogy a rendszergazda bizonyos beállításokat letiltott vagy eltávolított. Ilyen esetben kérje a rendszergazda segítségét.

Ha távoli asztali kapcsolattal kapcsolódik egy számítógéphez, akkor az energiagazdálkodási beállítások módosításához rendszergazdaként kell bejelentkezni a távoli számítógépen.

Szóval semmit..

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#43437) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Windows 8.1-nél van olyan lehetőség, mint pl. a játékoknál, hogy csak telepítő kulcsot veszek hozzá, és majd a Wint beszerzem akárhonnan?

(#43438) ozz válasza FіkuszKukіsz (#43349) üzenetére


ozz
tag

Szia,

eddig nem voltam gép közelben, ezt is megnézem este.

köszönöm a segítségedet :R

[ Szerkesztve ]

(#43439) Genius007 válasza micafighter (#43429) üzenetére


Genius007
őstag

Eredetileg sima Win8-am volt, a 8.1-ből pedig igen a Pro-t tettem fel, mert az volt "kéznél" :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#43440) Sub-ZeRo válasza Genius007 (#43439) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ne csodálkozz ha nem jó a kulcs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43441) szabonagyur válasza Genius007 (#43428) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha sima 8-ad volt akkor remélem sima 8.1-et raktál fel, ha 8 Pro akkor 8.1 Pro-t kell felrakni.
Tehát a generic kulcsot is ennek megfelelően kell kiválasztanod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43442) micafighter válasza Genius007 (#43439) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahogy a kolegák is mondták, ez a probléma. Ha "sima" kódod van, akkor a simát kell feltenni.

(#43443) szabonagyur válasza bajzal (#43433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg próbát megérhet, hogy 1-es portra dugod a HDD-t, 2-re meg az ODD-t, bár a helyedbe átmennék az alaplapos topikba, ott lehet többen értenek hozzá, vagy több a tapasztalat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43444) tonyrulez válasza tonyrulez (#43430) üzenetére


tonyrulez
őstag

Láss csodát magától megjavult. :)

4 8 15 16 23 42

(#43445) bajzal válasza szabonagyur (#43443) üzenetére


bajzal
őstag

Aha, akkor inkább átmegyek, megnézem ott mit mondanak rá.

(#43446) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Van néhány program a gépemen, ami interneten keresztül szeretné frissíteni magát, de mindegyikük hibát ír ki frissítés megkezdése előtt. Ez nem lehet véletlen, biztos, hogy valamilyen beállítási probléma lesz a ludas. A windows tűzfalat kikapcsoltam de a hiba ugyanaz maradt. Mi lehet a gond?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#43447) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi csodás vírusirtóink fellegvárában. Én az ESET Smart Security-t preferálom, ezen felül az Advanced System Care szokott használatba lenni. Ki mit ajánl, olyan vírusirtót keresnék, ami ezeknél kevesebb ramot eszik, esetleg több funkciót kínál, és nem mellesleg ugyanilyen vagy jobb adatbázissal bír, és hatékonyan működik.

Válaszokat előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#43448) bajzal válasza chester91 (#43447) üzenetére


bajzal
őstag

Pedig a Smart Security nem eszik olyan sokat, nekem 1,5gb-ot eszik a 8-ból alapjáraton win7-nél.

(#43449) chester91 válasza bajzal (#43448) üzenetére


chester91
senior tag

Nekem se eszik olyan húde sokat, csak keresem a még jobb megoldást :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#43450) Rasiel válasza Hafy75 (#43436) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Szolgáltatások" részben esetleg nincsen letiltva az Energiagazdálkodás?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.