Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) szabonagyur válasza Ocaso (#44300) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott ahol vannak az USB portok meg a hálókártya, kép: [link] Ott is van neked VGA, DVI, HDMI csati abba dugd be a monitorod kábelét. Elvben ha hibás a kártya akkor ki sem kell venni mivel erről be fog indulni a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44302) Ocaso válasza szabonagyur (#44301) üzenetére


Ocaso
tag

Nekem a képen bekarikázottba van bedúgva. Erre gondolsz?

(#44303) szabonagyur válasza Ocaso (#44302) üzenetére


szabonagyur
félisten

itt a hiba akkor :)

Van videókártyád, abba kéne bedugni!! :D Ha lentebb mész ilyet keress: [link] Ide dugd be valamelyikbe amilyen kábeled van. Ha neked csak olyan kábeled van mint amibe dugtad akkor kell egy DVI -DVI kábel, vagy DVI-VGA átalakító, utóbbit kapnod kellett volna mivel a kártyák dobozában szokott lenni.

Ha van rendes videókártya a gépben, ami egy GF660 akkor az az elsődleges megjelenítőd, amit bekarikáztál meg ami alatta van illetve jobbra azok csak akkor mennek alap esetben ha nincs benne videókártya.
(Ezeket az alaplapi kimeneteket is működésre lehet bírni, de most nem lényeges)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44304) Ocaso válasza szabonagyur (#44303) üzenetére


Ocaso
tag

Hát azokba nem megy bele. :D

(#44305) szabonagyur válasza Ocaso (#44304) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mi nem megy bele?

LCD TV-t nem HDMI-vel akarted összekötni? Olvasd a korábbi hozzászólásom mivel szerkesztettem bele infót.

Ja és megjegyzem nem tudom laptoppal, hogy akartad tesztelni, de a laptopot csak monitorral tudod összekötni, géppel nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44306) Ocaso válasza szabonagyur (#44303) üzenetére


Ocaso
tag

Hoztam pár képet... Csak amit bekarikáztam csak abba tudom beledugni a monitorom kábelét, a többi vagy túl kics vagy túl nagy.

(#44307) szabonagyur válasza Ocaso (#44306) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen mivel a kék monitor végződés az a hagyományos DSUB csatlakozó.
Neked kell egy ilyesmi, hogy össze tudd kötni a géppel.
A kék végébe dugod ennek az átalakítónak a kék végű monitor kábeledet, a másik végét pedig így ide, kis illusztráció:

A 2 piros nyíl választási lehetőséget jelent, ha esetleg egyikben nem megy próbáld a másikba dugni. Kaptál ilyen átalakítót a géphez?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44308) Ocaso válasza szabonagyur (#44305) üzenetére


Ocaso
tag

Sikerült HDMI-vel és az LCD TV-vel, de a monitoromba nincs HDMI kimenet így azzal esélytelen összedugni... :D

(#44309) szabonagyur válasza Ocaso (#44308) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem esélytelen csak légyszi olvasd el amit írok neked, mivel már második alkalommal írtam le, hogy hogy tudod.

@(#44310) Ocaso: itt is leírtam csak azért mondom: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44310) Ocaso válasza szabonagyur (#44309) üzenetére


Ocaso
tag

Nem, nem olvasom el, hanem 4 másodperccel írtam csak később mint te. Azaz, mikor elkezdtem írni a kommentet, akkor még nem láthattam, hogy írtál. :D

(#44311) micafighter válasza Ocaso (#44308) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem már nem tiszta, hogy akkor mit hova próbáltál dugni eddig. szabonagyur kolega jókat írt egyébként meg a képet amit mutatott az is jó.

Én először arra gyanakodtam, hogy egy dedikált vga nélküli gépbe van egy integrált vga nélküli processzorod, mert akkor nincs ami képet adjon. Viszont a processzorodban van integrált videókártya, és van külön egy dedikált videókártyád is. Mind a kettő tud képet adni, mind a kettőn van képkimenet. Nézd meg az alkatrészek leírását, benne van, hogy milyen káblet hova kell dugni. Azt ugye látod a gép hátulján, hogy melyik dugasz milyen alkatrészhez megy, pl a dedikált videókártyád dugóid elég könnyü megtalálni, mivel abból jönnek, és nekünk most pont az kell.

Ha nincs a kellő átalakítód, akkor be kell szerezni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#44312) Ocaso válasza szabonagyur (#44309) üzenetére


Ocaso
tag

Igen, most már tudom, csak mivel nem nagyon értek hozzá így elég nehézkes a felfogásom. :D
Meg közbe rohangálok oda-vissza a gép és a laptop között.
Amúgy mégegyszer átnéztem a dobozokat nem adtak átalakítót, akkor holnap beszerzek egy olyat is.

(#44313) szabonagyur válasza micafighter (#44311) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga az alaplapira dugta rá a DSUB kábelét mivel csak oda tudta, gondolom nincs átalakítója sem. És ugye mivel kártya van így alaplapi nem ment. Rövid történet ez csak hosszan megoldva :D

@(#44312) Ocaso: tudtommal a videókártya dobozában kellett volna lennie, de lehet, hogy nincs is vagy elkeveredett. Nem nagy tétel amúgy, de ha van DVI tehát egy másik bemenet a monitorodon jobban járnál egy DVI kábel beszerzésével. Ha nem vagy benne biztos mond meg milyen monitorod van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44314) Ocaso válasza szabonagyur (#44313) üzenetére


Ocaso
tag

Átalakítóm valóban nincs, de addig a tv-n jó lesz, holnap meg beszerzek egy átalakítót.
Ma már nem kezdek bele a Windows feltelepítésébe, de mivel SSD-re fogom telepíteni és oda még soha nem telepítettem, ezért majd holnap még lehet benézek ide segítség kérésre. :D

Szerk.. Ilyen monitorom van: BenQ G900W (1440x900@75Hz), tudtommal nincs rajta, de te jobban értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44315) micafighter válasza Ocaso (#44314) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#44316) szabonagyur válasza Ocaso (#44314) üzenetére


szabonagyur
félisten

Netes leírás szerint pedig van DVI, nézd meg a monitort még egyszer hátul, szerintem mellette lesz ahová a mostani kábel be van dugba.

Itt egy rajz:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44317) Ocaso válasza micafighter (#44315) üzenetére


Ocaso
tag

Pont ez alapján készülök megcsinálni.
De ahogy ismerem magam még így is képes leszek valamit elszarni. :D
Az addig oké, hogy megtalálom a HDD-t, de hogy húzzam le? :D
Ehez az összeszereléses részéhez, annyira nem értek.
Szóval, megkeresem a HDD-t és amilyen kábel abból lóg kifele azt kihúzom? :D

Szerk.: szabonagyur, megnéztem és ott ahol a rajzon a 2-es és a 3-as van ott nekem csak egy van.

[ Szerkesztve ]

(#44318) micafighter válasza Ocaso (#44317) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szóval, megkeresem a HDD-t és amilyen kábel abból lóg kifele azt kihúzom? :K :D Persze a gép legyen kikapcsolva, és tápkábelt előtte húzd ki, hogy ne legyen áram alatt, amikor lehúzod a HDD-t.

Szerk.: szabonagyur, megnéztem és ott ahol a rajzon a 2-es és a 3-as van ott nekem csak egy van. Akkor neked az analog verzió van :)

(#44319) szabonagyur válasza Ocaso (#44317) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor marad a sima átalakító amit korábban linkeltem, nem annyira nagy veszteség ekkora felbontásban.
Amúgy ha jól van beállítva a BIOS én feleslegesnek tartom lehúzni is a vinyót, főleg, hogy tök üres a géped nem tudsz véletlenül sem letörölni semmit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44320) Ocaso válasza micafighter (#44318) üzenetére


Ocaso
tag

Úgy gondoltam. :D És nincs szükség ESD védelemre, mert gép szerelésnél kell, de egy szimpla lehúzásnál, lekapcsolásnál nem hinném.

Szerk: szabonagyur, egy ismerősöm nem rég vett egy SSD-t és lehúzás nélkül hiába próbálta feltelepíteni, nem tette fel soha rendesen, mert mindig rakott valamit a HDD-re is.

[ Szerkesztve ]

(#44321) szabonagyur válasza Ocaso (#44320) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom ismerősödnek a sorrend nem volt jó a BIOS-ban, de csináld így a leírás szerint, nekem igazából mind1 :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44322) Ocaso válasza szabonagyur (#44321) üzenetére


Ocaso
tag

Tulajdonképpen nekem is mindegy, csak legyen jó.
Na de én megyek jó éjszakát! Köszönöm a segítséget mindenkinek. :)

(#44323) csako válasza szabonagyur (#44321) üzenetére


csako
veterán

Mint nálam is, első helyen az egyik HDD van. 1,5 éve nem figyeltem oda, hogy az SSD hova kerül a két HDD-hez képest :)
Azon kívül, hogy a HDD nélkül nem indul el a gép, van más hátránya?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44324) szabonagyur válasza csako (#44323) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs hátránya, de amúgy ha kikerül a HDD utána is helyre lehet hozni tudtommal a dolgokat.
Mivel ugye most a boot dolgok vannak a HDD-n és nem az SSD-n.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44325) csako válasza szabonagyur (#44324) üzenetére


csako
veterán

Értem, köszi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44326) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Win 8.1-et használok, amivel az a gondom, hogy install óta néha random 1-2mp-re ledobja az USB eszközeimet. (Wi-Fi vevő, Billentyűzet, miegymás). Win 7-tel azelőtt sose volt ilyen. Mi lehet a gond? :F

(#44327) Sub-ZeRo válasza Chosen (#44326) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A win 8.1... ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44328) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Újévi frissítések:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44329) Chosen válasza Sub-ZeRo (#44327) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, eddig megvan nekem is. :DDD

(#44330) Sub-ZeRo válasza Chosen (#44329) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a chipset gyártó oldaláról keress drivert, mert úgy nézki, hogy ami most van, az nem jó. Ha nincs hozzá, akkor a 8.1 beépített driverei nem jó a gépedhez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44331) Chosen válasza Sub-ZeRo (#44330) üzenetére


Chosen
addikt

Csak W7-hez van chipset és USB3 driver jelenleg. Az USB3-at már fel is raktam korábban, pedig W7-hez van, lehet, hogy ez lenne a gond?

(#44332) Sub-ZeRo válasza Chosen (#44331) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44333) Ocaso válasza Sub-ZeRo (#44332) üzenetére


Ocaso
tag

Telepíteném a Win 8.1-et SSD-re, de nem nagyon találom az AHCI-t.
Pontosabban találtam egy ilyet, hogy SATA Mode Selection: AHCI, de ez így volt alapból.
Szóval jó helyen járok és akkor már nem kell beállítanom semmit? Vagy kell még valamit?

Ez alapján csinálnám.
[link]

Szerk.: Gigabyte B85M-D3H alaplapom van.

[ Szerkesztve ]

(#44334) baboss


baboss
őstag

Biztonsági mentésből,hogy tudom helyreállítani az OP-t.WIN 8.1 A mappa 54.5 GB

(#44335) goldnarmz válasza Ocaso (#44333) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Tehát mégis megtaláltad az AHCI-t... :K

(#44336) Ocaso válasza goldnarmz (#44335) üzenetére


Ocaso
tag

Köszi, valahogy sejtettem, mert válaszod előtt már elindítottam a telepítést, "hátha jól van ez így" alapon. :D
Azért köszi, mert így legalább tudom, hogy nem csináltam hülyeséget. :D

(#44337) Sub-ZeRo válasza Ocaso (#44333) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, az kell, meg egy ahci vezélrő driver amit telepítés közben adsz meg, ha nem lenne jó a gyári driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44338) micafighter válasza baboss (#44334) üzenetére


micafighter
nagyúr

Be tudsz bootolni a gépről ? Windows rendszerképböl (system image) akarsz visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#44339) baboss válasza micafighter (#44338) üzenetére


baboss
őstag

Az OP egy SSD én van A mentést egy HDD-re csináltam.A gépházból közben már meg is csináltam,megtaláltam.Azért köszönöm a szándékot. :R

(#44340) Ocaso válasza baboss (#44339) üzenetére


Ocaso
tag

Kész van, most már csak vissza kell dugnom a HDD-t a 2-esbe az alaplapon?
Mert az 1-esnr van az SSD.

(#44341) Ocaso válasza Ocaso (#44340) üzenetére


Ocaso
tag

baboss, bocsi nem neked válaszoltam, csak véletlen rossz gombot nyomtam meg. :D

(#44342) baboss


baboss
őstag

Olyan gondom akadt,hogy ha megnyitok egy mappát vagy azon belül többet akkor az egérrel nem tudok visszamenni csak a nyíllal ?
Internetes oldalakon jó az egér vissza.

[ Szerkesztve ]

(#44343) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Remélem jó helyen járok.
Win 8.1-nél hogyan tudok NFS megosztást csinálni?
Vezérlőpult\Programok\Windows szolgáltatások ki-Be kapcsolásánál engedélyeztem már az NFS-t. Mit kell még tennem, hogy a média player lássa a gépet?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#44344) goldnarmz válasza Ocaso (#44340) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Minek dugnád vissza? Hagyd ott, a vinyó(ka)t tedd a maradék slot(ok)ba.

(#44345) Ocaso válasza goldnarmz (#44344) üzenetére


Ocaso
tag

Nem az SSD-t dugnám vissza, hanem a HDD-t... Tudom, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam, de úgy gondoltam, hogy bedugom a kettesbe. :D

(#44346) Aakisan


Aakisan
aktív tag

ez jó ár a win8.1 ért?

[ Szerkesztve ]

(#44347) Ocaso válasza Aakisan (#44346) üzenetére


Ocaso
tag

Igaz a SATAIII-be van két bemenet és abba kell beledugni a HDD-t, mert én odadugtam és nem látja a WIN, vagyis nem jelzi.

(#44348) szabonagyur válasza Ocaso (#44347) üzenetére


szabonagyur
félisten

Adj neki betűjelet, eszközkezelő látja?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44349) vigyori78 válasza Aakisan (#44346) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez a típus 31-33K között van általában.
Van benne 32 és 64 bites telepítő is illetve nem csak ilyen egyszer telepíthetős verzió, elvileg megéri.

(#44350) Ocaso válasza szabonagyur (#44348) üzenetére


Ocaso
tag

Az eszközkezelő látja, betűjelet, hogy adjak neki?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.