Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) zsírsámán válasza apple87 (#44049) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Az én gépem csak a prociban más, úgyhogy elvileg működnie kéne. Tiszta telepítést csináltál vagy frissítettél?

(#44052) JamesHun válasza pzstm (#44050) üzenetére


JamesHun
addikt

valamiért a vezérlőpult, alapértelmezett progik / firefoxnál hiába állítottam be manuálisan is a firet alapértelmezettnek, kevés volt neki
a programok hozzáférhetőségének ....... részben is meg kellett adni a böngészőnél manuálisan a firefoxot és most tetszik neki. csak tudnám 1 éjjel alatt, amikor windows frissítés sem volt, nemhogy firefox miért zakkant ez be
meg a windows store és a "gépház"
bár lehet ennek a 3 nak köze van egymáshoz

SeriesX: JamesSHun

(#44053) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!

Melyik verziót érdemes feltenni a win 8.1-ből otthoni használatra?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#44054) cattus válasza rvn_10 (#44053) üzenetére


cattus
őstag

Core.

Do the thing!

(#44055) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy Windows 8.1-et (ezúton is köszönet érte micafighter kollégának). Retial verzió, nekem kellett letölteni és telepítésnél kiválasztani, hogy milyen nyelvű legyen. Magyart választottam de mégis angol nyelven fogadott a rendszer. Letöltöttem hozzá a nyelvi csomagot így mostmár a nagy része magyar de még így is van benne angol szöveg. Nem nagy dolog csak így olyan hatása van mintha félig lenne fordítva. Mit érdemes megpróbálni, hogy 100%-ig a saját nyelvemen használhassam?

(#44056) Blue Eagle válasza Fire/SOUL/CD (#44040) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Csókolom! Valaki már tényleg elmondhatná (de csak ha kedve van), hogy mi is ez az UEFI boot, meg UEFI telepítés izé. Van nekem is az Asus laposomon ez a dolog, most akkor mi van ha ebben az UEFI-ben telepítem a win8-at? Előre is köszi ha valaki pár szóban leírná nekem!
Bye
Blue Eagle

(#44057) samgar válasza Blue Eagle (#44056) üzenetére


samgar
őstag

http://dirtywindows.hu/2013/10/27/uefi-jelenkorunk-grafikus-interfesze-avagy-hogyan-telepitsunk-windows-8-1-x64-operaciosrendszert-uefi-modban-2/

Oppo Find X5 PRO

(#44058) micafighter válasza JamesHun (#44037) üzenetére


micafighter
nagyúr

PC Settings. Jobb oldalt a felső vagy alsó sarokba viszed az egeret, elindítod szélen középre, előjön a charm bar, azon van.

(#44059) micafighter válasza JamesHun (#44043) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, vannak elég érdekes fordítások :D ezért tettem fel a magyar nyelvi csomagot, hogy itt a kolegáknak tudjak segíteni, mert ha én fordítom az angolt magyarra biztos más lesz a vége, mint a magyarosított winnél :DDD

(#44060) micafighter válasza vigyori78 (#44045) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tud kapcsolódni a netre a progi. Milyen antivírus van fent? Ellenőrizd a tűzfalad, engedélyezd a programot ki és bejövönek.

[ Szerkesztve ]

(#44061) Sweet Lou 6 válasza CsonkaImo (#44055) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nekem angol a rendszerem, de szerintem itt keresd:

sweetlou6.wordpress.com

(#44062) micafighter válasza JamesHun (#44052) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerk.: látom már sikerült, csak sorba mentem a hszeknél és most értem oda :D mindegy meghagyom amit írtam, had nőjjön a kollektív intelligencia :D Alapértelmezett programoknál be kéne állítani firefoxot alapértelmezettnek. Pl gépházban is be tudod ezt állítani. Ha ez sem segít, akkor kettő tippem van, az antivírusodnem hagyja létrehozni az aalapértelmezést, vagy pedig az alapértelmezett programoknál valami összekavarodott. Az antivírust ki lehet zárni, ha ideiglenesen kikapcsolod, lehetőleg úgy hogy újraindításkor se induljon. Ha megmarad ff alapértelmezett, akkor ez volt a gond. Ha nem megy így sem, akkor meg googli valami olyasmire hogy "win default application reverts".

[ Szerkesztve ]

(#44063) micafighter válasza CsonkaImo (#44055) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Írtam pmet, de megírom itt is, sajnos az utólag telepített nyelvi csomagnak van 1-2 apróbb szépséghibája, ami a magyar telepítőssel nincs. Magyar windowsról futtattad a Microsoft segédprogramját?
Mert én úgy tudtam, hogy akkor magyar lesz a telepített Windows is :S

Megoldást jelenleg egyet tudok, ha újratelepítesz egy magyar verzióval. Újratelepítés mennyire játszik most nálad?

Most úton vagyok, de este ha hazaértem keresgélek hátha találok megoldást amihez nem kell újratelepíteni :)

Ha végül mégis újratelepítés lesz akkor segítek majd pm-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#44064) micafighter válasza CsonkaImo (#44055) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az lemaradt, amivel kezdenem kelett volna, hogy amit fentebb a kolega javasolt, mindenképp próbáld ki :)

[ Szerkesztve ]

(#44065) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! 64 bites Windows 8.1-et hasznalok. Ha Java-t telepítek, elég csak a 64 bites verziot telepitenem - minden aminek kell, fogja tudni hasznalni a 64 biteset - , vagy tegyem fel a 32 bites verziot is?

F1

(#44066) csako válasza szabeska (#44065) üzenetére


csako
veterán

A böngészők nagy része 32 bites, azoknak pedig 32 bites Java fog kelleni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44067) szabeska válasza CsonkaImo (#44055) üzenetére


szabeska
addikt

En is ugy emlekszem, anno tobb dolgot (2-3) at kellett allitgatnom angolrol magyarra. Keresgelj beallitasokat. Talan ez az ami alapjan en csinaltam: katt.

[ Szerkesztve ]

F1

(#44068) szabeska válasza csako (#44066) üzenetére


szabeska
addikt

Koszi. Ennek ellenere felmenjen a 64-es is, vagy felesleges?

F1

(#44069) csako válasza szabeska (#44068) üzenetére


csako
veterán

Ha használsz olyan programot, ami 64 bites és könyörög a Javáért, akkor tedd csak fel, amúgy felesleges.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44070) Visormail válasza szabeska (#44068) üzenetére


Visormail
addikt

Én nem szoktam felrakni, kicsi az esélye hogy kelleni fog, csak ha használsz olyan 64bites programot ami java-s. A java frissítője is elég gagyi, ha mindkettő fent van nálam csak az egyiket akarta magától frissíteni a másikat csak kézzel lehetett mindig.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44071) CsonkaImo válasza micafighter (#44064) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Magyar rendszerre települt, és telepítésnél is kérte, hogy válasszak régiót meg nyelvet. Ennek ellenére angol lett. :( Na mind1 annyira nem zavaró.

(#44072) LBandi


LBandi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a windows 8 /8.1 szakértőket és ezen területen jártas fórumtársakat, hogy a következő konfigurációra érdemes lenne-e megvenni a windows 8.1-et? Számíthatok-e driverek és hardverek terén valamiféle gubancra-problémára, vagy inkább maradjak a jól bevált windows 7-nél. Jelenleg windows 7-et használok az alábbi gépen, már több mint 3 éve. Mivel új SSD-t vennék, ezért megfordult a fejembe az új operációs rendszerre való áttérés, mert sokan mondták hogy a 8.1-re már érdemes áttérni.

konfig:
alaplap: ASUS P6X58D Premium,
cpu: Intel i7 950 (1366 foglalat)
ram: Corsair Dominator 12GB 1600Mhz CL9
vga: MSI 480GTX Hydrogen
ssd: Samsung PRO Basic SSD 256GB SATA3 MZ-7PD256B (ezt venném)
hdd-k: Samsung F3 500GB + Samsung F4EG 2TB
audio: ASUS Xonar D2
egér: Logitech MX1000

Várom a véleményeket, hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#44073) CsonkaImo válasza LBandi (#44072) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Driverekkel nem lenne probléma. Annyira nem idős a konfigod, nekem egy régi hangkártya driverét is felrakta automatikusan. :K

(#44074) micafighter válasza CsonkaImo (#44073) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, driverek terén sokkal okosabb a win 8 a win7hez képest. A legtöbb hardverhez talál magától megfelelő drivert a win update.

(#44075) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egy korábbi kérdésemhez valami okosság valakinek?

Azt tudom, hogy lehet eltávolítani a felhasználói beállításokat a felhőből, de amikor letöltök egy alkalmazást az hozzá rendelődik a fiókhoz, és azt az előbbi adat törlés a felhőből sem képes kitörölni. Ha nem rakom vissza az alkalmazást akkor az áruházban, a nem telepített alkalmazások között továbbra is ott van. Hiába jelölöm ki és alul rámegyek a törlésre nem történik semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44076) Fire/SOUL/CD válasza Blue Eagle (#44056) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Csókolom! Valaki már tényleg elmondhatná (de csak ha kedve van), hogy mi is ez az UEFI boot, meg UEFI telepítés izé."

A BIOS-ok UEFI támogatottsága a userek 90%-nak teljesen felesleges. Ezen csoport esetén kizárólag 1 esetben van létjogosultsága(ekkor kötelező az UEFI telepítés), nevezetesen ha a rendszermeghajtónak szánt eszköz kapacitása nagyobb, mint 2TiB. A maradék 10% user tudatosan tér(het) el ettől, mert tisztában van az egyéb UEFI szolgáltatásokat és azokat használni is fogja(Secure Boot, UEFI GOP stb)

"Van nekem is az Asus laposomon ez a dolog, most akkor mi van ha ebben az UEFI-ben telepítem a win8-at?"
Vélhetően értelmetlen a dolog (kivéve, ha W8-al előtelepített laposról van szó és azon akarod újrahúzni az OS-t, mert ez esetben csak UEFI-ben fogod tudni kivitelezni(a W8/8.1-ek előtelepített gépeken kizárólag UEFI install van))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44077) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Szisztok!
win 8.1 van a gépemen és.gondoltam visszarakom a 7-et,de nem.engedi,valami particios problémája van MBR vagy mi a fene. Hogy tudnám visszarakni a 7 et? vagy,hogy a 8.1 mellett legyen egy 7 is?
Előre is köszi a segítséget

(#44078) micafighter válasza Daszkalosz19 (#44077) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kéne a 7nek egy külön partíció, és akkor megoldható hogy bármelyiket lehet használni. Partíciókkal mi a helyzet ? Mekkorák, szabad hely mennyi rajtuk? A win7nek egy üres partíció kell majd. A szabad helyből lehet gyártani új partíciót adatvesztés nélkül, pl easus partition master free-vel. A win7nek kell kb 15 GB + a telepített programok, + legyen egy kis szabad hely. Ekkora partíció kell majd neki.

[ Szerkesztve ]

(#44079) rgeorge válasza LBandi (#44072) üzenetére


rgeorge
addikt

A Microsoft ad egy eszközt, amivel leellenőrizheted a rendszered, menni fog-e a Windows 8/8.1. Itt találsz több infót, ez pedig a frissítési segéd.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44080) Daszkalosz19 válasza micafighter (#44078) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Szia! 240 gb-os az ssd. Szóval elfér. De már megtaláltam a megoldást :)
köszi a segítséget :R

(#44081) samgar válasza Fire/SOUL/CD (#44076) üzenetére


samgar
őstag

Szia!

Hú de jó, hogy látom ezt a hozzászólást. Idézném egy másik topicban írt mondandómat:

" Nemrégen vettem egy samu serial 5 notebookot, Windows 8-al. Nekem van 8.1 pro-m, gondoltam csinálok egy tiszta telepítést és nem gyári restoret, mert akkor felrak egy rakás samsungos cuccot is ami nem kell. Szóval fogtam a pendrive-mat és nekiálltam a telepítésnek amit már nagyon sokszor megcsináltam, csak hát ugye nem ezen a gépen. Az első problémám mindjárt az volt, hogy itt tiltani kellett mindenféle dolgot, hogy egyáltalán lássa a gép a pent, illetve hogy bootolni lehessen róla, de ezt megoldottam. Utána jött a következő probléma. Elkezdtem a telepítést és mindjárt feldobott nekem vagy 6 particiót. Ezen még annyira nem csodálkoztam, megtaláltam az 450 GB-s területet, amit letöröltem, új partició majd formázás. És akkor jött a meglepetés. Nem volt tovább gomb, vagyis ide nem telepíthető windows és valami GPT-t emlegetett, de mivel elég hiányos az angol tudásom, nem tudtam miről van szó. Így aztán nem tudtam mást tenni, mint újraindítás, F4 gyári állapot visszaállítás, majd iso fájlból feltettem a 8.1-et. De amúgy mi a megoldás? Le szedhetem az összes particiót? Mert egyébként nem lenne rá szükségem, csak nem tudom mi történik ha újra ezt írja ki, hiszen akkor már az F4 nem fog működik."

Oppo Find X5 PRO

(#44082) kukulec


kukulec
őstag

hello,
valaki tudja, hogy ha leteszem alvó módba a gépem, akkor 10 perc után miért kapcsol be automatikusan újra?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#44083) micafighter válasza kukulec (#44082) üzenetére


micafighter
nagyúr

Miután felébredt, rendszergazdaként futtasd a parancssort, és írd be /powercfg lastwake

[ Szerkesztve ]

(#44084) kukulec válasza micafighter (#44083) üzenetére


kukulec
őstag

és ez tartósan megoldja a kérdést? tehát onnantól bármikor leteszem alvóba, úgy is marad?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#44085) micafighter válasza kukulec (#44084) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem. Ez megmondja, hogy mi ébreszti fel. Az energiagazdákkodásban érdemes amúgy szétnézni, windows karbantartási folyamatok alap beállításon felébresztik a gépet.

(#44086) kukulec válasza micafighter (#44085) üzenetére


kukulec
őstag

á, köszike, akkor nézem is mi lehet a probléma.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#44087) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Windows.old mappát hogyan tudom törölni? Nincs engedélyem és nem is tudom engedélyezni a biztonsági beállításokban. Nem akarom hogy felelslegesen foglalja a helyet.

(#44088) Fire/SOUL/CD válasza samgar (#44081) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Privátba dobj egy képet arról a BIOS menüről, ahol a Secure Boot opció is található (egész képet látni szeretném, elsősorban azért, hogy külön kell törölni a kulcsot is avagy sem(rég nem találkoztam5-ös Samuval, de emlékeim szerint nem volt ilyen opció a BIOS-ban))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44089) Sweet Lou 6 válasza CsonkaImo (#44087) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

lemezkarbantartóval.

sweetlou6.wordpress.com

(#44090) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek,

ha szépen kérem tudna nekem valaki linkelni egy 1920x1080-as felbontáson készűlt win 8.1-es start képernyőről készűlt képernyőmentést (Print Screen-t)?

Azért lenne rá szükségem, mert valamiért eltűntek a csempéim tegnap és pontosan úgy szeretném visszaállítani őket ahogy eredetileg voltak.

[ Szerkesztve ]

(#44091) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Van a Windows 8.1-ben is arra lehetőség, hogy egyszerű kattintgatásokkal (komlyabb NTFS jogosultsági beállítások használata nélkül) az egyes felhasználók levédhesség a Dokumentumok, Képek és egyéb személyes mappáikat a gép többi felhasználója elől? Úgy, mint XP-n a 'mappák saját használatúvá tételével?' [link]

Köszi előre is!

(#44092) rvn_10 válasza cattus (#44054) üzenetére


rvn_10
senior tag

És ebben van "hagyományos" satrt menü?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#44093) cascada válasza rvn_10 (#44092) üzenetére


cascada
senior tag

Hagyományos Start menü nincs a Windows 8.1-ben. Csak programokkal lehet belevarázsolni. pl: Start Menu 8

[ Szerkesztve ]

(#44094) Sweet Lou 6 válasza Klarsa (#44090) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

default kell? ha nem, akkor itt van az enyém: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#44095) Klarsa válasza Sweet Lou 6 (#44094) üzenetére


Klarsa
tag

igen, default-ra lenne szükségem, de azért köszi

(#44096) micafighter válasza rvn_10 (#44092) üzenetére


micafighter
nagyúr

Classic Shell.

(#44097) pilóta


pilóta
nagyúr

Mióta átváltottam 8.1-re a 8-ról olyat csinál normál asztalnál, hogy ha a bal felső, bal alsó vagy jobb alsó sarokba viszem a kurzort (tehát ahol valami előjönne a csempés metró UI-ból), akkor eltűnnek az ikonok az asztalról és a tálcáról is és elkezd vadul villogni a képernyő. Ha belekattintok valahová a képernyőre, akkor megszűnik és pár másodperc múlva újra megjelennek az ikonok. Mi lehet ez?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#44098) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

win7 64bit alól tudok csinálni bootolható win8.1 pen driveot, vagy bújjak egy sarokba sírni? (:

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#44099) szabonagyur válasza --Disztroj-- (#44098) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Pl. így, de egy oldalnyi kommentel hamarább is ez volt a téma. [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44100) --Disztroj-- válasza szabonagyur (#44099) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Pardon (: és köszi.
Közben megtaláltam én is, bár ott nincs szó arról, hogy milyen rendszer alól működik, de akkor még visszatartom a könnyeimet.
rufust írta valaki, én azzal próbálkoztam, de nem akarja az igazságot, eddig akárhányszor próbálkoztam mindig a parancssoros megoldás jött be, de ez a zotac cucc lehet jó lesz

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.