Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) szabonagyur válasza kanál01 (#44250) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Hogy telepítetted a gépet? Mármint az új OS-t? Többi lemez rá volt dugva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44252) kanál01 válasza szabonagyur (#44251) üzenetére


kanál01
tag

szia, igen, 3 belső hdd, ezen belül 4 partíció, 1SSD volt,(ezeken volt 2x win 7) +3külső vinyó USB 3.0,
és erre jött egy II.SSD, win 8.1 alig 1 hónapja

rá volt minden dugva, semmit se húztam le telepítéskor

[ Szerkesztve ]

(#44253) samugalaxys


samugalaxys
csendes tag

Hali!

Meg tudna mondani valaki, hogy win8.1 ben hogyan lehetne beallitani, hogy a zenekönyvtaram összes almappajara ervenyessek legyenek azok a beallitasok, amik a megjelenitendö adatokra vonatkoznak?
Pl. be lehet allitani,hogy mutassa a bitsürüseget stb. es azt szeretnem, hogy ne keljen ezt minden egyes mappanal külön beallitani.

(#44254) szabonagyur válasza kanál01 (#44252) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm ez érdekes, ha rá volt dugva akkor a Win8.1nek kellett volna létrehoznia a boot menüt. Még annyit, hogy ugye nem cseréltél vinyó sorrendet sem telepítés idejére?

Ha minden jó volt akkor az EasyBCD progival képes lehetsz hozzárakni a boot menühöz a 8.1-et

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44255) kanál01 válasza szabonagyur (#44254) üzenetére


kanál01
tag

nem, de egy dolog eszembe jutott

először lehet rossz helyre dugtam rá az II. SSD-t

2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, szürke - ebbe volt az első SSD
4 db 3 Gb/s SATA-csatlakozó, kék - itt a HDD-k

Marvell® PCIe SATA 6Gb/s vezérlő : 2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, tengerészkék
és először ide dugtam be a II.SSD, csak utána tettem a szürkébe,
nem emlékszem, hogy telepítés előtt, vagy utána dugtam a jó SATA III csatlakozóba

ha most újra rakom a 8.1-et, bent lehet nagy eséllyel a választó menübe, minden maradjon bedugva?
és erre jó lehet ez a progi, ha rossz SATA III-ba volt a 8.1-es SSD? EasyBCD

:R :R :R

(#44256) szabonagyur válasza kanál01 (#44255) üzenetére


szabonagyur
félisten

A program erre is jó lehet, de szerintem érdemes lenne egy sorrendet kialakítani most, tehát úgy h menjen a 2 Win7 rendszer is rendesen, utána következő portra a Win8.1-hez az SSD, és ha msot rakod a z SSD-t kellene cisnálnia saját stílusú Boot menüt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44257) kanál01 válasza szabonagyur (#44256) üzenetére


kanál01
tag

köszi szépen a segítséget, akár privátba is esetleg meg tudod írni, röviden, hogy kell?
vagy esetleg leírás róla, mert ezt nem nagyon értettem, csak ha nem rabolom az időd, mindig szívesen tanulok lelkes amatőrként :R :R

(#44258) Rasiel


Rasiel
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Örülnék, ha tudnátok segíteni, mert már nincsen ötletem. :)
Szóval, adott a rendszer, Win 8.1 Pro x64. Sacred 2 Fallen Angel c. játékot szerettem volna feltelepíteni rá. Eddig oké, mert gond nélkül ment, ugyanakkor viszont, ha elindítom az exe-jét, akkor nem csinál semmit a gépem. Kompatibilitást nem tudok állítani rajta, de van egy "Digitális aláírások" fül a Tulajdonságok lapján, ahol a következő információ fogad: "A digitális aláírás nem érvényes". Érdekesség, hogy ez a játék gond nélkül futott Win 7 alatt. Friss 8.1-el is ez a helyzet.

Ha tudtok valami segítséget nyújtani, azt megköszönném, mert én már kifogytam az ötletekből.

[ Szerkesztve ]

(#44259) vigyori78 válasza Rasiel (#44258) üzenetére


vigyori78
őstag

Windows 8.1 esetén a Rendszerkonfiguráció-ban mennyire kell illetve lehet állítani a rendszerindítás időkorlátját?
/uefi,fast boot/

(#44260) rgeorge válasza kanál01 (#44250) üzenetére


rgeorge
addikt

A Windows 8.1-ben sürgősen kapcsold ki a gyors indítást (energiagazdálkodásban), mielőtt adatvesztésed lesz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44261) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
Tudnátok javasolni Win. 8.1 pro.-hoz rendszer karbantaró programot.
Ami tartalmazza a hasonló, v. más funkciókat is. Néhány példát felsorolok.
Rendszer optimalizáló.
Felesleges fájl törlő.
Adat bázis tísztító.
Malvare , internet előzmény törlő.
Stb.
Eddig Advanced SystemCare pro.-t használtam, de a futtatás után előfordul hogy nem inul néhány driverem, rogramom. A driver újra telepítése után sem. Csak ha visszaállítom a rendszert a keresés előtti állapotra.
Az operációs rendszer hivatalos, legális!
Köszi.

(#44262) kispx válasza Tidus (#44261) üzenetére


kispx
addikt

A program neve: intelligens felhasználó.

Poén nélkül mondom, mindegyik ilyen kínai alkalmazásnál elég nagy számban vannak gondok. Használatukkal többek között az általad említett problémákat kockáztatod. Szóval a csoda alkalmazások helyett ne szemeteld tele a gépet.

> "Rendszer optimalizáló."
> "Adat bázis tísztító."
Ezek a rendszer nem dokumentált részei. Nem nyúlkálnék bele. A rendszer optimalizáló pedig gyakran több éves "gyorsításokat" alkalmaz, aminek jobb esetben elavultak, rosszabb esetben lassítanak.

Ha mégis ilyet szeretnél használni, CCleanernél ne menj fentebb.

Egyszer már bővebben írtam ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#44263) micafighter válasza puma72 (#44206) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudod kimenteni tudtommal. Volt erről itt régebben szó. Vagy még tán a blue topicban. De rengeteg helyről be lehet szerezni a 8.1 iso telepítőjét. Az gyakorlatilag a win8 + a frissités, amit te szeretnél

[ Szerkesztve ]

(#44264) t72killer válasza Tidus (#44261) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy az előttem szóló írta: CCleaner. XP óta (már 8.1-en vagyok) nekem semmilyen windowson nem okozott problémát.

Amúgy lehet takarítani a beépített megoldásokkal is, bár tényleg 1xerűbb (pár klikkel kevesebb) egy ccleanert lefuttatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44265) micafighter válasza t420s (#44242) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát az index egyáltalán nem nevezhető szakmai forrásnak, és köztudottan figyelemhajhász.

Nagyjából annyira lehet komolyan venni, mint egy 6 éves gyerek véleményét a témárol.

Úgyhogy erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#44266) micafighter válasza t420s (#44248) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kb mint amikor a vénasszonyok pletykálnak.

Ahogy szabonagyur kolega nagyon korrekten megfogalmazta, ez egy vélemény. Lehet mindenkinek véleménye, lehet ezt közölni is, csak akkor ne úgy tegyünk, mint ha ezek tények lennének, főleg ne egy szakmai topicban.

[ Szerkesztve ]

(#44267) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni windows 8.1-vel kapcsolatban. Jól értelmezem, hogy ez a verzió a hagyományos OEM változat (1 hardverre telepíthető, utána újat kell venni), ez pedig a dobozos változat, ami egymás után több hardverre is feltelepíthető, de egyidejűleg természetesen csak 1 gépen lehet. Jól gondolom?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#44268) micafighter válasza CactuS (#44267) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, jól értelmezed :K Azt a liszenszet, amelyiket át lehet vinni másik gépre, Retailnek nevezik egyébként, a géphez kötött liszenszet pedig OEMnek. A "dobozos" elnevezés megtévesztő, mert OEMből ugyanúgy van dobozos, te is linkeltél ugye egyet :) továbbá Retailből ugyanúgy van nem dobozos verzió.

[ Szerkesztve ]

(#44269) Rasiel


Rasiel
senior tag

Esetleg erre valaki?

(#44270) szabonagyur válasza Rasiel (#44269) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Megoldás lehet amit itt írnak: [link]

Itt írnak lehetőségeket, végig kell próbálni, nekem játékom nincs a gépem.

Amúgy azt írják, hogy 8 alatt sem támogatott nagyon a játék, próbát kell tenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44271) Tidus válasza kispx (#44262) üzenetére


Tidus
addikt

Végül is valami igazságod van.a ccleaner-t még Win. 7.-nél használtam, de a 8-hoz nem.
De az ajánlásotok alapján, be is szereztem. Gyorsan ment.
A linkedet nem olvastam, mert hónapokat nem olvastam vissza.
Azért köszi.

(#44264) t72killer: Neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#44272) Rasiel válasza szabonagyur (#44270) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi!

Igen, olvastam már a fórumot, részletesen rá is kerestem, de nem találtam megoldást. Kíváncsiságból feltettem még az AvP3-at (2010) és annak is ugyanez a nyűgje. Pedig itt még tesztelték is 8.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#44273) szabonagyur válasza Rasiel (#44272) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát érdekes, többet nem tudok megoldást mondani mint a link mond.
Esetleg letöltős oldalakon hátha aktívabban megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44274) Tournament válasza Rasiel (#44272) üzenetére


Tournament
aktív tag

minden GFWL játéknak kell :

a store játékok alkalmazás bekell jelentkezni

a GFWL alaklmazás letőltése a leguljabb

visual c++ 2010 / 2012 +++ felrani

steamhez is ez kell dirt 3 alá csak igy indul el

a steam nem szedi le

[ Szerkesztve ]

(#44275) Rasiel válasza Tournament (#44274) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi szépen!

Közben AvP-t megoldottam. Sacred 2-re majd este ránézek. Visual C++ verziók nálam win telepítés után egyből felkerülnek. GFWL-t viszont nem telepítettem, anno még 7 alatt Batmanhez kellet meg a Dirt részekhez, erre emlékszem. Azóta nincs fenn a gépemen a GFWL.

(#44276) Tournament válasza Rasiel (#44275) üzenetére


Tournament
aktív tag

ha egy gamenek látod neten a boritoját egyből tudod mi a gond :)

énis csak a boritora néztem és onnan tudtam hogy azért sir :D :R

(#44277) Rasiel válasza Tournament (#44276) üzenetére


Rasiel
senior tag

De legalább valami hibaüzenetet dobhatna és akkor az alapján el lehetne indulni valamerre. :)

(#44278) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Na még utoljára beírom ide is, sok helyről kértem segítséget de érdemit nem kaptam:

Van egy W8-al előretelepített samsung notim van és ebből adódóan GPT-s fájlrendszer van rajta amivel még nem volt dolgom.
Így aztán fogtam a jó öreg windows 7 usb download tool-t, feltoltam vele a windows 8.1 pro-t, némi bios álllítgatás után sikerült bootolnom pendrive-ról, elindítottam a telepítést és mikor jött a particionálási rész akkor jött a meglepi: particionálni tudtam és formázni is (még szerencse, hogy a recovery particiókhoz nem nyúltam, van belőle vagy 6!) de nem engedett telepíteni, mert GPT a partíció.
Utána olvasgattam/kérdezgettem és találtam a rufus nevű appot. A leírtak szerint csináltam egy UEFI-s bootolható pendrivot, beállítottam a boist is a megfelelő paraméterekkel újra boot, telepítés indul és csodák csodája már engedi a telepítést is. Na most jön kérdés: ott az a sok szar recovery-s parti, samsungos cuccokkal meg próbaverziókkal tele ami nekem nem kell. Ha most ebben a szakaszban (particionálás) ezeket mind letörlöm akkor kapok egy darab GPT particiót, amit aztán ahogy akatom szétosztom, formázom és utána mehet rá a windows 8? Csak félek, nem akarom azt, hogy miután leszedtem a recovery-ket és esetleg nem települ a W8, akkor kb kuka a gép. Kérnék segítséget!

köszönöm!

Oppo Find X5 PRO

(#44279) Tournament válasza samgar (#44278) üzenetére


Tournament
aktív tag

formázd le az egészet és hozd létre az új particos táblát nem lesz gond

én a HP recovery szarját ugy tőrőltem le mint a sicc :D a hp 655 lapimrol

uefi be : létre hoztam a ***GB méretü particiot és ilyenkor létrehoz pár particiot melette azokat nem tőrőlni mert gpt-nek fontos csak a rendszer particiot kell formázni max amire megy a komplett rendszer

[ Szerkesztve ]

(#44280) samgar válasza Tournament (#44279) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm szépen!

Oppo Find X5 PRO

(#44281) Ocaso


Ocaso
tag

Sziasztok, most vettem egy teljesen új számítógépet, amelyen még soha nem volt operációs rendszer mivel új. :D Bekapcsolom, a gép működik, mert hallatszik, hogy bekapcsol, világít stb. De nem jön be semmilyen felület, ahol írná a Boot Menű gyorsgombját vagy akármit. Szóval hogyan tudnám felrakni rá a Win8.1-et, egy olyan gépre ami soha nem volt még op rendszer?

(#44282) szabonagyur válasza Ocaso (#44281) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha megírod milyen alaplap vagy ha laptop milyen laptop akkor meg tudjuk mondani mivel lehet behozni. De egyébként a képernyőn kiír valami ugye? Tehát nem csak a hangból gondolod, hogy megy.

De mivel ha semmi nincs rajta de semmi, nekem ilyenkor ha behelyezem a lemezt majd újraindítom a gépet betölt a telepítő egyből. Próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44283) Ocaso válasza szabonagyur (#44282) üzenetére


Ocaso
tag

Nem ír ki semmit.
Gigabyte B85M-D3H alaplapom van.

(#44284) Ocaso válasza szabonagyur (#44282) üzenetére


Ocaso
tag

Szerk.: Kétszer írta ki ugyanazt, bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#44285) szabonagyur válasza Ocaso (#44284) üzenetére


szabonagyur
félisten

Monitort bekapcsolja legalább? Azért legalább egy logonak vagy sikeretlen boot szövegnek lennie kéne. Először szerintem ezt kéne megoldani a gépen. Próbálj meg legalább BIOS-ba belépni, Dell gomb BIOS, F12 boot menü.

De itt a manual, a 19. oldal szerint logot látnod kéne bekapcsoláskor: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44286) Tidus válasza Ocaso (#44284) üzenetére


Tidus
addikt

A boot cd behelyezése után be kéne lépni a Biosba, és a Boot menüben meghatározni hogy honnan bootoljon a gép. Aztán F10+Enter.
Ha végeztél a telepítéssel akkor ismét Boot menü és meghatározod ismét a bootolást. Azt a hardvert ahová telepítettél.
De pendrive-al is ez a menet.
Én így csinálom...

[ Szerkesztve ]

(#44287) Ocaso válasza szabonagyur (#44285) üzenetére


Ocaso
tag

A monitort bekapcsolja, mármint világít, akkor is ha ki van kapcsolva, akkor is ha nincs. Megnézem mégegyszer, hogy jól van-e a monitor összedugva. De nem hinném, hogy ez volna a baj.

(#44288) szabonagyur válasza Ocaso (#44287) üzenetére


szabonagyur
félisten

A logót feldobja? F12-vel Boot menüt vagy Del gombbal BIOS-ba betudsz lépni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44289) Ocaso válasza Tidus (#44286) üzenetére


Ocaso
tag

Én pendrive-ról telepítenék, mert nincs DVD olvasóm...

(#44290) Ocaso válasza szabonagyur (#44288) üzenetére


Ocaso
tag

Ha be is tudok lépni, akkor sem látok semmit. A kábellel nincs gond mert összekötöttem a laptopot és a monitort az működik...

(#44291) szabonagyur válasza Ocaso (#44290) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor gép hibás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44292) micafighter válasza samgar (#44280) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én is úgy szoktam csinálni ahogy Kabalabula kolega ajánlotta. :)

(#44293) #41133696


#41133696
törölt tag

(#44294) micafighter válasza Ocaso (#44290) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan milyen gépről van szó? Az összes alkatrészt leírnád nekünk? én VGA-ra gyankaszom, hogy nem ad képet egyébként. Vagy nincs vga ami képet adjon :DDD Biztos jó helyre dugtad a monitor kábelt? Ha van több csatlakozó, ki kéne próbálni a többit is.

[ Szerkesztve ]

(#44295) #41133696 válasza #41133696 (#44293) üzenetére


#41133696
törölt tag

Flash terén:

:DDD

(#44296) Ocaso válasza micafighter (#44294) üzenetére


Ocaso
tag

Itt vannak a képek az összeszerelésről, amúgy nem én szereltem, hanem a PCX.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Bocsi, hogy nem ide töltöttem fel, de míg egyesével feltöltöttem volna...

A komplett gép:

Intel Core i5-4570 processzor 36 hó gar.
Gigabyte B85M-D3H alaplap 36 hó gar.
Kingston HyperX PnP 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3P1K2/8G memória 36 hó gar.
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 24 hó gar.
Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD videokártya 24 hó gar.
Cooler Master N300 NSE-300-KKN1 számítógép ház 36 hó gar.
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 24 hó gar.
Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó 36 hó gar.
Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hutő 36 hó gar.

LCD TV-vel, laptoppal, számítógép monitorral lett letesztelve, egyikkel sem mutatott képet.

(#44297) samugalaxys válasza samugalaxys (#44253) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Valaki!?

(#44298) samgar válasza micafighter (#44292) üzenetére


samgar
őstag

Igen köszönöm, neki is állok :R

Oppo Find X5 PRO

(#44299) micafighter válasza Ocaso (#44296) üzenetére


micafighter
nagyúr

A képekből sajnos nem sokat látok, esetleg mutasd meg másik topicban is. A legvalószinűbb, hogy rosszul lett összerakva a gép, vagy hibás az alaplap. A processzorban van integrált VGA, annak próbáltad a csatlakozóját, az sem ad képet?

[ Szerkesztve ]

(#44300) Ocaso válasza micafighter (#44299) üzenetére


Ocaso
tag

Nem nagyon értek hozzá, pontosan mit is kéne mibe dugni? A képeken nem tudnád megmutatni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.