Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

W7-ben a kép és hangfájlokra kattintva a mappa alján volt egy kis infó csík. (Felbontás, bitrate, időtartam, stb elég részletesen) Hogy lehet ezt 8.1-be visszahozni?

(#43952) PuMbA válasza tibbike01 (#43949) üzenetére


PuMbA
titán

"Láttam ilyen "N"-es verziót amiben nincsenek benne a multimédiás alkalmazások, ez nagyon tetszik nekem."

Azt viszont kevesebben tudják, hogy egyúttal hiányzik belőle a videómegjelenítéshez alap Enhanced Video Renderer is, szóval erősen kerülendő az N-es verzió, mert minden más lejátszórprogram ezt használná defaultba, ha lenne :) Nincs semmi értelmes ok erre az N verzióra :)

[ Szerkesztve ]

(#43953) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Szevasztok!

Találkozott-e már valaki olyan hibával win 8.1 alatt, hogy elindul a gép, betölt pár rendszerrel induló program, aztán megfagy. De nekem olyan szinten megfagy, hogy még a reset gombra sem reagál a pc-n. Aztán második indításnál minden jó! És ez az érdekes, hogy ezt több napja csinálja. Első indítás fagyás, másodikra minden jó.

Találkozott már vki ilyennel?

(#43954) szabonagyur válasza tibbike01 (#43949) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy lehet aktiválni. Ha megvetted, beírod a kulcsot és aktiválja magát automatikusan :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43955) tibbike01


tibbike01
őstag

Ja mert itt gondolom mindenki fizetett a win8-ért...

(#43956) Baggio04


Baggio04
aktív tag

?

Baggio

(#43957) VoidXs válasza tibbike01 (#43955) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Legalább az alapelvekkel mindenki tisztában van. Általában.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43958) szabonagyur válasza tibbike01 (#43955) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen az emberek fizetnek érte, aki meg nem fizet érte de esetleg olvassa a fórumban az nem hangoztatja. Ahogy más fórumokban itt is tiltott mindenféle aktivátorról beszélni, stb, a téma bevezetője is ezzel kezdődik.

Ha ilyen téma érdekel biztos vannak ehhez kapcsolódó fórumok stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43959) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Erre tud valaki valami okosat mondani?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#43960) micafighter válasza NY_A (#43959) üzenetére


micafighter
nagyúr

Neten nem találtam róla semmi értelmeset. Én írnék a Microsoft forumán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43961) Tournament válasza NY_A (#43959) üzenetére


Tournament
aktív tag

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=39982 ezt rakd fel ahol látod majd a pipákat telepitéskor ott keresd majd meg hogy melyik leirásába találod a dism dolgot és azt telepitsd csak fel és menni fog

integrácios hülyeség :D

[ Szerkesztve ]

(#43962) micafighter válasza Tournament (#43961) üzenetére


micafighter
nagyúr

ADK fogja megoldani? :D Haha :DDD

(#43963) Curumo


Curumo
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Elindítom a win 8 x64 -es telepítőjét. A telepítés lehetőségre rákattintok azonban a helyett, hogy elkezdődne a telepítés, azt írja, hogy nincse telepítve a merevlemez drivere. A laptopom nem olyan régi (HP G62)
egy Samsung 830 series SSD van benne. Amikor kéri, hogy valamilyen módon tegyem fel a drivert (ez persze telepítés előtt) berakom a samsung lemezét, de azon sem talál semmit... :F Az csak a ráadás, hogy Win 7 gond nélkül megy fel rá... Szóval ha valakinek van bármilyen ötlete arra, hogy ezt a problémát hogyan lehetne orvosolni, nagyon megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

(#43964) micafighter válasza Curumo (#43963) üzenetére


micafighter
nagyúr

Drivert kérhet akkor is, ha rossz a telepítőd.. Kb olyan szinten van ez azzal hogy home usernek ADK-t kell feltennie :D Miről telepítesz? Hogyan csináltad?

(#43965) Curumo válasza micafighter (#43964) üzenetére


Curumo
csendes tag

A telepítő dvd -ről fut. Kövezzetek meg de én nem vettem meg ilyen áron. Ahogy gondolom sokan mások sem... Szóval: nCore -ról szedtem le. Engem inkább az aggaszt, hogy win 7 -es telepítő nem kér semmit, csak teszi a dolgát :/ De amint írtad, lehet, hogy ez lényegtelen...

(#43966) kispx válasza Curumo (#43965) üzenetére


kispx
addikt

90 napos triallal próbáld meg.

(#43967) Tournament válasza micafighter (#43962) üzenetére


Tournament
aktív tag

Mér szerinted mibe van a dism ?

8.1 nagyon mindenhez kell ADK épp ez amit elbaltázot MS meg a netfx alapbol nincs bekapcsolva xd

[ Szerkesztve ]

(#43968) micafighter válasza Tournament (#43967) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyáltalán nem rajtad nevettem, hanem azon, hogy ADK kell a probléma megoldásához.

8.1 nagyon mindenhez kell ADK épp ez amit elbaltázot MS -> ugyanerre gondoltam én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#43969) Tournament válasza micafighter (#43968) üzenetére


Tournament
aktív tag

ez olyan mint egy kulcskezelő programhoz ugyan ilyen hülyeséget kért :D nincs dism xd mondom de jó 50mb felraktam és elindult a számlázó progi :D

amugy a telonál én is találkoztam ezzel a hibával pont sonynál updateltem a telott még augusztusba 8.1 megjelenésekor

[ Szerkesztve ]

(#43970) szabonagyur válasza Curumo (#43965) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha nem egy módosított telepítőt szedtél le, akkor valószínűleg a telepítő nincs jól kiírva, bár DVD-re nehéz elcseszni, USB-nél több hiba van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43971) Curumo válasza szabonagyur (#43970) üzenetére


Curumo
csendes tag

Sima DVD ISO -ba van kiírva... Nem hiszem, hogy az írással lett volna baj... :F

(#43972) szabonagyur válasza Curumo (#43971) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor MSDN verziót szedtél le? pl. MS Windows 8.1 Pro MSDN HU?

Semmi extra cicoma?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43973) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Win 8.1-ben nem lehet valahol kikapcsolni a jobb oldali oldalsávot, nagyon idegesítő...? :W
Szerk.: "Vezérlőgombok megjelenítése, ha az egér a jobb felső sarokba ér" ? Ott nincs pipa, és csak néha jön elő tapipad használatával.

Múltkori böngészős tipped jó volt amúgy. ;)

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#43974) kispx válasza Dj Sügi (#43973) üzenetére


kispx
addikt

tálcára jobb egérgomb -> tulajdonságok -> navigáció -> legelső opció pipa kiszed

[ Szerkesztve ]

(#43975) Dj Sügi válasza kispx (#43974) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Megtaláltam mi volt a gond, "tapipad" programjába ki kell kapcsolni az "él menti legyintés engedélyezése" opciót, akkor nem hozza elő vízszintes görgetésre az oldalsávot. Ha valakinek esetleg hasonló gondja lenne.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#43976) kispx válasza Dj Sügi (#43975) üzenetére


kispx
addikt

Viszont most én kérdezek.
Az általam említett opcióval (2 hsszel fentebb), ha fentről lefele húzom az egeret akkor semmi sem történik. Viszont ha lentről felfelé húzom az egeret, akkor előjön a charm bar. Másnál is ilyen jól kikapcsolható a charm bar?

(#43977) Dj Sügi válasza kispx (#43976) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nálam csak akkor jön elő, ha a jobb felső vagy alsó sarokba mozgatom az egeret, máshol/máshogy nem. Most visszaállítottam minden opciót ami ehhez tartozik az "eredeti" állapotra. Amúgy Stardock 8-al kikapcsoltam minden lehetséges új Win 8-as feature-t.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#43978) NiceDog


NiceDog
csendes tag

Sziasztok!

Lapozófájl beállítással kapcsolatban kérnék segítséget. Win8 van a gépen és 2x4GB (1600MHz) RAM dual channel módban.
Amit észrevettem, hogy sosem telik meg a fizikai memória. Érdemes piszkálgatni a beállításokat? (most a windows kezeli a lapozófájlt
A memóriahasználat így néz ki feladatkezelőben:

(#43979) csako válasza NiceDog (#43978) üzenetére


csako
veterán

semmi, törölhető :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43980) vigyori78 válasza Chosen (#43951) üzenetére


vigyori78
őstag

Ugyanúgy nincs.
LINK

(#43981) Sweet Lou 6 válasza NiceDog (#43978) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én nem nyúlnék hozzá. Esetleg ha van SSD-d, ramdisket érdemes beállítani böngészőknek, cachenek.

sweetlou6.wordpress.com

(#43982) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Fórumtársak! Melyik a legjobb backup program most?

Most frissen telepített a Windows (nem a visszaállítást szeretném használni, annyiszor cserbenhagyott már) mivel készítsek backupot?

Macrium? AESEUS? Norton?

Ezek mind csak Win alól/alatt működnek ugye?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#43983) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Ha Windows 8.1 oem kiadást vásárolok akkor is telepíthetem majd másik gépre ha esetleg a mostani cserélném? A lényeg, hogy egyszerre csak 1 gépen használható ugye? Nincs már alaplaphoz kötve a rendszer?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#43984) kispx válasza Milestone2 (#43982) üzenetére


kispx
addikt

Amelyik az igényeidet teljesíti.

Amiket felsoroltál azokhoz adnak rescure disket is. Szóval egy bootolhatattlan win esetében is vissza lehet állítani a képfájlról.

(#43985) Falcon C. válasza CsonkaImo (#43983) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

(#43986) Milestone2 válasza kispx (#43984) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.
Bár nem ismerem a Macrium Reflect-et választottam.
Majd meglátjuk mire jutok vele.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#43987) zs-zsolti válasza CsonkaImo (#43983) üzenetére


zs-zsolti
csendes tag

Szia,

Én is épp ebben próbálok okosodni, de én azt találtam, hogy a 8.1-re már nem az vonatkozik mint a 8-ra.
Itt a lap alján elég jól le van írva, bár jobban örülnék, ha az lenne igaz amit írtál :-)

[link]

(#43988) micafighter válasza Milestone2 (#43982) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Windowsnak van beépített megoldása biztonsági mentésre: [link]

Kell egy rendszerképet csinálni, meg egy helyreállítási meghajtót, ami ráfér egy 300MB Pendrivera, és ha nem tud bebootolni a gép, akkor is vissza tudod állítani. Ezt tudja a windows beépített megoldása is, nem kell külön telepítgetni semmit.

(#43989) Curumo válasza szabonagyur (#43972) üzenetére


Curumo
csendes tag

Microsoft Windows 8 Professional x64 MSDN HUN

(#43990) Milestone2 válasza micafighter (#43988) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyilván olyan Windowst használok, amiről itt nem beszélünk és alapjáraton le van tiltva benne.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#43991) micafighter válasza Milestone2 (#43990) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor elnézést kérek, az olyan verzióval nem sok tapasztalatom van :DDD Ez esetben Macrium Reflect Free.

(#43992) Rasiel válasza NiceDog (#43978) üzenetére


Rasiel
senior tag

Fix 1 vagy esetleg 2 GB-ra állíthatod. Normál esetben 8 GB fizikai memória esetén elég az 1 GB is, de pl. nálam CoD: Ghost benyelte, ezért is módosítottam akkoriban 2-re.

Igazából megoszlanak róla a vélemények, hogy mennyire érdemes állítani vagy kell-e egyáltalán ekkora méretű RAM esetén. Én használom, mert vannak programok, amelyek igényelhetik, ezért sem kapcsoltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#43993) micafighter válasza Curumo (#43989) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdemesebb pendriveról telepíteni, mert DVD esetén több a hibalehetőség: [link] Van egy legalább 4GB-os pendriveod? Azzal jobb lenne megpróbálni. A telepítőt windows 7 usb download tool-al, vagy WinUsbMaker-el érdemes csinálni. Jó program a Rufus is meg a wintoflash.

Van amúgy a Microsoftnak is programja minderre, de ahhoz kell egy legális liszensz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#43994) pzstm


pzstm
titán

Dolgoznak a fiúk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43995) Curumo válasza micafighter (#43993) üzenetére


Curumo
csendes tag

A Zotac -os progival: Detected OS: None
Így is megcsináljam a telepítőt?

(#43996) Sub-ZeRo válasza pzstm (#43994) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 8.1 után mit kókányolnak össze... :S

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43997) pzstm válasza Sub-ZeRo (#43996) üzenetére


pzstm
titán

8.1 frissítés (pletykák szerint tavasszal-nyáron jöhet)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43998) Tournament válasza Sub-ZeRo (#43996) üzenetére


Tournament
aktív tag

Updatelt rendszert mi mást :D a 8.1 is lényegébe csak sima 8 csak egy updatet kapot

(#43999) weeweew


weeweew
csendes tag

Sziasztok,

windows 8.1 frissítés után lan probléma jelentkezett, éspedig csak egy restartot követően van net. Mi lehet a gond? Windows 8.0 alatt minden rendben volt, amint frissítettem előjött ez az idegesítő hiba.

(#44000) Sub-ZeRo válasza Tournament (#43998) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az is jó sikerült nekik. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.