Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) rgeorge válasza sz.balazs.95 (#43248) üzenetére


rgeorge
addikt

Melyik progi nem indul? A RegOwnershipEx?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43252) sz.balazs.95 válasza rgeorge (#43251) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, de mostmár oké.

viszont most telepíteni nem tudok. :(
illetve tudok telepíteni, csak épp nem indulnak el az appok.
(illetve látványosan gyorsan települnek, szóval az is lehet, hogy ténylegesen nem jönnek le a fájlok.)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43253) Rasiel válasza Joker88 (#43244) üzenetére


Rasiel
senior tag

Próbáld meg ezzel. A lap tetején lévőt töltsd le hozzá.

Szerk.: közben látom érkezett már rá válasz. :B

[ Szerkesztve ]

(#43254) samgar


samgar
őstag

Sziasztok, bocs az offért, de a memória topikban utoljára 4 éve írtak. Adott egy 32 GB-os micro sd amihez van egy samsung adapterem, ez megy a notebookba. A régi acer gépemen teljesen belement a kártya, viszont a most vett samu gépen félig kilóg a gépből ami zavaró, főleg ha a tartójába csúsztatom a gépet. Létezik fele ekkora micro sd adapter? Vagy ez csak egy méretben van?

Oppo Find X5 PRO

(#43255) micafighter válasza samgar (#43254) üzenetére


micafighter
nagyúr

A kártya működik amikor beleteszed az adapterbe ? Nem lehetséges, hogy fejjel lefele tetted bele a kártyát? Próbáld meg fordítva. Tudom hülyén hangzik, de nekem egyszer ez volt a gond, ugyanígy kilógott a kártya félig. Később rájöttem, hogy fejjel lefele kell abba az adapterbe tenni a microsd kártyát... Fejjel lefele belement teljesen, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#43256) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Help!

áramszünet volt, ugye nincs a gépemben szunetmentes táp így termeszetesen azt is levagta :W

Most azota azt csinalja a gep h betolti a windowst (8.1 64bit), es mielott be tudnék lépni, kiírja:
'windows elökészítése, majd frissítések kezelése', és allandoan ujraindul ezutan. :W

mit tegyek??

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43257) samgar válasza micafighter (#43255) üzenetére


samgar
őstag

Csak így tehető be és működik is. Nem értem ezt a konsrtukciót. Természetesen a vakdugója passzentos, eltűnik a gépben. Amúgy négy az egyben hivatalosan, de adapter nélkül nem tehető bele sajnos.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#43258) micafighter válasza samgar (#43257) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vak dugó ugyanakkora mint amekkora az sd amit bele akarsz dugni? Tudsz küldeni jó képet a vak dugóról meg az sdröl pmben?

(#43259) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#43252) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

senki nem tud semmit ezügyben? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43260) rgeorge válasza samgar (#43254) üzenetére


rgeorge
addikt

A microSD - SD adapter, mint a neve is mutatja pont akkora, mint egy SD kártya. Össze kellene hasonlítanod az adaptert egy rendes SD kártyával, vagy innen kiolvasva a méreteket leellenőrizni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43261) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy bt füles és ha rákötöm a gépre lehet olyat, hogy megy a hang a hangfalon illetve a fülesen is egyszerre?

(#43262) VoidXs válasza gabesszg (#43261) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sima fülessel és hangszóróval lehetne, egyik a zöld jack-be, másik a kékbe, majd a kéket átállítva kimenetre, de a bt füles külön lejátszóeszközként jelenik meg, abból pedig csak egy lehet aktív.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43263) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Van ez a beállítás, hogy "Azonos oszlopszélesség minden oszlopnál". Ezt be lehet valahogy úgy állítani, hogy egy adott mappán belül az összesre érvényes legyen?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43264) VoidXs válasza Bjørgersson (#43263) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem. Ha a mappa inf fájlában tárolná, még automatizálással lehetne, de valahol nagyon el van dugva az oszlopméretek tárja, olyan szinten, hogy a létezését is csak CCleaner-ből ismerem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43265) Bjørgersson válasza VoidXs (#43264) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Remek, akkor nyomkodhatom végig egyesével a mappákat. Köszi azért!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43266) szabeska


szabeska
addikt

Kicsit off, de mashol nem kapok valaszt :/ Le kellett cserélnem a HP 8530W -ben a HDD-t, eddig egy 7200-as volt benne, az új egy WD 5400-as. Minden szép és jó, egyetlen játéknál tapasztalok hibát, amit eddig nem: League of Legends, talán mert sok fájlból dolgozik, a kommentár hangok elcsúsznak, megakadnak, később töltenek be, beakadnak és többször "játszódnak le egymás után". Ez betudható a HDD forgási sebességének? Van rá megoldás, hogy kiküszöböljem ezt a "hibát"? Áthelyezni a merevlemezen, vagy bármi? Köszönöm!

F1

(#43267) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok!

Usb -rol próbálok telepíteni egy win 8.1 64bit verziót, ha elidnulna a telepíto, akkor mit kéne látnom? Most telepítenék eloszor, és nem vágom, hogyan kell. Biosban beállítottam first boot device -nak a pendrive -to kingston data traveller 8gb és a hdd prioriti menupontnál is elso helyre tettem a pendrive -ot. Na akkor békén hagyta a hdd -t és megjelent egy win8/ 8.1logo és utána semmit nem csinál /vagy nem adtam neki elég idot -vártam tob mint 6 percet és nem lett semmi... Tobbet kell vérni? jól csinálom?

bocsi ha vótmá, nem olvasam vissza, csak átfutottam egy picit...

[ Szerkesztve ]

asd

(#43268) micafighter válasza otto14 (#43267) üzenetére


micafighter
nagyúr

Üdv a topicban :)

Telepítés előtt BIOSban állítsd vissza first boot device-nek azt a merevlemezt, amire telepíteni akarod majd a Win-t. Ez azért fontos, mert a telepítés végén újraindul magától a gép, és a telepítés befejezéséhez a merevlemezről kell bootolni, amire feltette a Wint. Ha pedig a pendrive van első helyen, akkor arról fog bootolni, és újraindul az elejétől a telepítő.

Tehát BIOSban a merevlemez legyen első helyen, amire majd a windowst telepíteni akarod. Ha megcsináltad a telepítőt, akkor indítsd újra a gépet, és az F8 vagy F12 nyomogatásával hozd elő a boot választó menüt.

Ez a boot választó menü:

Itt kiválasztod azt az eszközt, amire a telepítőd írtad. Így kell elindítani a telepítést. Mindjárt mutatok képet, hogy mit kéne látnod.

(#43269) micafighter válasza otto14 (#43267) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha elkezdett a gép a telepítőről bootolni:

Először semmit nem látsz, vagy 10-20 másodpercig

Aztán a Windows 8 logót látod 1-2 percig, közben majd előjön a windows logó alatt egy kis kör, az mutatja hogy dolgozik.

Végül pedig ez fogad:

(#43270) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Van/volt valakinek olyan problémája, hogy 8.1-gyel sokkal, kb. fele olyan gyorsak a pendrive-ok, mint 7-tel? Ma cseréltem le a rendszert, de az eddigi 90-100-110 MB/s helyett olyan 85 volt eddig a max, majd úgy a másolás 25%-a után még jobban belassul, olyan 20-30-40 MB/s körülre, aztán ott is marad. Találkoztatok már ilyennel? :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43271) vlevi válasza otto14 (#43267) üzenetére


vlevi
nagyúr

A boot sorrend beállítása nélkül is mennie kellene, a mostani alaplapok legtöbbjénél a BIOS teszt képernyő ideje alatt lehet nyomni valamilyen gombot (F8, F2, F12, valami), amivel bejön egy boot kiválasztó képernyő, és ott választhatsz, HDD, DVD, USB, USB UEFI, és hasonlók közül. Ebből az utolsó ajánlanám, ha csak ezt az egy win8-t fogod használni a gépeden, és nem lesz mellette másik win.
Ha nem látnád a pendriveot, az azért is lehet, mert véletlenül USB3-ba dugtad, és a te alaplapod még nem hajlandó USB3-ról bootolni.

"kb. fele olyan gyorsak a pendrive-ok, mint 7-tel? "
Kötetházirend környékén érdemes keresgélni, lehet, hogy Win7 alatt át volt állítva maximális átvitelre, pedig az alapértelmezés a gyors eltávolíthatóság.
Nekem pl. az USB3-as külső HDD-m sem volt hajlandó 40-50-nél többre, míg ezt át nem állítottam, azóta mértem már vele 150-et is.

[ Szerkesztve ]

(#43272) otto14 válasza vlevi (#43271) üzenetére


otto14
senior tag

@micafighter Koszi, ha ettem, nekiállok :R

@(#43271) vlevi Gigabyte g31m-esl2 lapom van, szimpla bios -os, nincs usb3 am a házon sem... :R Ha késobb akarnék rá valamilyen linux -ot is a win mellé, akkor is jó ez a telepítési mód?

asd

(#43273) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#43256) üzenetére


sutyesz96
őstag

köszi mindenkinek a segítséget! :O közben megoldottam. :))

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43274) micafighter válasza Bjørgersson (#43270) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amit vlevi kolega írt fentebb. Itt tudod elérni egyébként:

Jobb egérgomb a kérdéses adattárolóra:

(#43275) Bjørgersson válasza micafighter (#43274) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, megnézem így is. vlevi köszi neked is, nem láttam, hogy a végén nekem is írtál.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43276) otto14 válasza micafighter (#43274) üzenetére


otto14
senior tag

Na 10 perc után összehozta a telepítőt, de csak úgy ha hdd boot priority menüpontnál a pendriveot tettem első helyre... Most akkor upgrade vagy custom instal kell? Melyiket válasszam?

asd

(#43277) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Hali.
Tegnap feltelepítettem a win8-at msdnaa-s kulccsal. Fel szeretném tenni a másik gépre a 8.1-et. Ha generic key-el telepítem és utána gépházban aktiválom, akkor felbirom használni hozzá azt a kulcsot, amivel a 8-ast telepítettem?

Baggio

(#43278) King Unique válasza Baggio04 (#43277) üzenetére


King Unique
titán

Engem korábban kiokosítottak itt, h elvileg msdnaa retail, vagyis átvihető másik gépre, többxör aktiválható, tehát technikailag kivitelezhető, más kérdés, h az már mennyire legális...továbbá igen generic key-es megoldás kell 8-ról 8.1-hez.
Illetve Dreamspark aruházban fent van a 8.1 , ahhoz szintén jár kulcs is, mért nem szeded le azt és akkor meg van oldva (v nem a tied a hozzéférés) :F

[ Szerkesztve ]

(#43279) micafighter válasza otto14 (#43276) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha tiszta telepítést szeretnél, akkor custom install. Én a tiszta telepítést ajánlom. Ha hdd boot priority menüpontban a pendrive van elöl, akkor figyelj arra, hogy a telepítés végén újra fog indulni a gép, de a pendriveról fog ugye bootolni, és megint elindulna a telepítés a legelejétől. 2 dolgot tudsz tenni:

A) végigvárod a telepítést, és mikor írja, hogy újraindul a gép, akkor figyelsz, és mikor újraindul a géped, F8, F12 vagy ami a te géped billentyüje, előcsalod a boot választó menüt, és itt

kiválasztod azt a merevlemezt, amire telepítetted a Windowst. Így fog folytatódni a telepítés.

B) Ha nem akarod végig várni a telepítést, akkor a telepítés után a géped újraindul, a pendriveról fog bootolni megnit, mert ugye az van a BIOSban az első helyen, és megint elindul a telepítés az elejétől. Megvárod, amíg betölt idáig:

Ezt az ablakot jobb felül beixeled, vagyis bezárod. Ki fog lépni a telepítőböl, és újraindul a gép. Itt pedig jön az F8 / F12-ős rész, hogy kiválaszd a merevlemezt bootoláshoz.

F8 / F12 helyett lehet azt is, hogy mikor újraindul a gép, a BIOSba lépsz, és visszarakod a merevlemezt első helyre.

[ Szerkesztve ]

(#43280) Baggio04 válasza King Unique (#43278) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Enyém a hozzáférés. Láttam is fent, de az az igazság, hogy annak a kulcsát kicsit későbbre tartogatom.
Ez most ilyen tesztelgetés lesz csak... Nem vagyok ennek a rendszernek a barátja teljesen, de mivel gyorsabb a 7-esnél, ezért adok neki egy kis időt... És majd ha kompatibilis minden mindennel a gépen.. Akkor felhasználom az új 2 éves kulcsot.

Köszi a segítséget !

Baggio

(#43281) King Unique válasza Baggio04 (#43280) üzenetére


King Unique
titán

Azt is írta nekem az illető, h 2 év az MS ügyfélszolgálati támogatásra vonatkozik elvileg, a Dreamsparkos iso is szinte uolyan feltételekkel használható, mint a bolti, tehát örökös licensz, lehet frissíteni, nem jár le 2 év múlva, nem kell akkor újra aktiválni :N , v te hol olvastad ezt :F A tánáros tisztaszoftver licensznél van a 180 napos, v hasoló KMS szerveres aktiválás aszem, ha jól tudom,v nem...

(#43282) Baggio04 válasza King Unique (#43281) üzenetére


Baggio04
aktív tag

fufufu, király!
Na ezzel nem voltam tisztában, hogy a 2 év arra vonatkozik!
Akkor nyilván lekapom és a saját kulcsával megetetem a 8.1-et.
Köszi ismét ! üdv

Baggio

(#43283) otto14 válasza micafighter (#43279) üzenetére


otto14
senior tag

Kószi :R Már települt is, már csak a személyreszabás van hátra. Köszönöm szépen :R Már 2 hete próbálom rábírni, és végre sikerült :R :R

asd

(#43284) King Unique válasza Baggio04 (#43282) üzenetére


King Unique
titán

Nekem legalábbis ezt válaszolta az illető [link], de kérdezz rá esetleg nála.
Vmint az 2 év arra vonatkozik még, h addig aktív a Dreamspark hozzáférésed, az időn belül tudsz áruházból letölteni.
Jól is venné ki magát, ha csak 2 évre szólna az oprendszer...

(#43285) micafighter válasza otto14 (#43283) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szívesen ;)

(#43286) Baggio04 válasza King Unique (#43284) üzenetére


Baggio04
aktív tag

:R

Baggio

(#43287) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

A firefox teljesen meghülyült mióta a win 8.1-et felraktam, folyamatosan minden oldalon ilyen "színes csíkokat" tesz mindenhova. Próbáltam egy képet csinálni róla. Bármi ötlet, hogy mitől lehet ez???[link]

Szerk.: kispx: Kikapcsolom és tesztelem, hátha megjavul! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#43288) kispx válasza Dj Sügi (#43287) üzenetére


kispx
addikt

Hardveres gyorsítás kikapcsolása segít?

(#43289) micafighter válasza samgar (#43257) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Ha félig kilóg belőle és müködik, akkor biztos, hogy jól van beletévve. Az sd kártyának a végén van az érintkező, tehát teljesen be kell dugni, hogy érintkezzen. Vagyis ha müködik, akkor érintkezik, ha érintkezik, akkor pedig teljesen benne van. Szóval szerintem ez (sajnos) ilyennek készült. Nekem dell laptopom van, ebbe teljesen belemegy az sd kártya, és ennek a vak dugója is rendes sd kártya méretü, nem ugy mint a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#43290) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

jobbhíjján itt teszem fel a kérdésem:

eseménynaplóban ezt találom már mióta összepakoltam az új konfigomat:

Figyelmeztetés 2013.12.30. 20:14:30 Kernel-PnP 219 (212)

magyarázatnak ezt írja az eseménynapló:

The driver \Driver\WUDFRd failed to load for the device ACPI\PNP0A0A\2&daba3ff&1.

csökkentett módban is jelen van.neten már a memóriahibától az alaplaphibáig mindent találtam.eszközkezelőben eltávolítottam,akkor rebootnál nem jelentkezett,de mivel a w8 megint lehúzta wu-ról,így a legközelebbi újraindításkor természetesen megint benne volt az eseménynaplóban.
mi a nyavaja ez?

(#43291) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok.
Van egy samsung series 7 laptopom amihez adtak win8-at frissítettem is 8.1-re simán.
A gond az hogy tele van gyári felesleggel és szeretném újra rakni.
Windows 8 at kell tisztán újra rakni és megint frissíteni vagy tölthetek egyből 8.1 et és az elfogadja majd a 8-as kulcsomat?
köszi

(#43292) Gabás válasza SonyNex7 (#43291) üzenetére


Gabás
addikt

a generikus kóddal telepítheted, az aktovációkor már elfogadja a kódodat

(#43293) SonyNex7 válasza Gabás (#43292) üzenetére


SonyNex7
senior tag

A generikus kód az mi konkrétan és hogy hozom elő?Pro verziót hogy rakom hozzá,csak megvenni lehet nem?

(#43294) Gabás válasza SonyNex7 (#43293) üzenetére


Gabás
addikt

Egy általános telepítőkód

A második kérdésed nem értelmezhető

(#43295) SonyNex7 válasza Gabás (#43294) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem pro verzióm van és szeretném ha az lenne.Gondolom meg kellene venni,mert nem tudok csak úgy simán prot feltenni?
Ezeket a telepítő kódokat a microsoft adja ki?

[ Szerkesztve ]

(#43296) Gabás válasza SonyNex7 (#43295) üzenetére


Gabás
addikt

Természetesen, bár a hivatalos ár sztem kicsit magas, lehet, jobban jársz egy másik OEM licenccel
Igen, a linkelt kódok a Microsofttól származnak

(#43297) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Próbából felraktam egy windows 8.1-et.
Hol tudom megnézni, hogy mennyi idő van még vissza?

Köszönöm

(#43298) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

a kérdés még mindig megválaszolatlan. :(
pedig égetően fontos lenne. :O

szerk: az amúgy nem lehet, hogy az zavar be, hogy más a „tulajdonosa” a mem.kártyán lévő mappának, mint az eredetinek?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43299) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#43298) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

lejárt a szerk idő.

találtam 2 olyan fájlt, ami a leírásban szereplő screenshotokban nem szerepel (a 4. és az 5.):

azokkal mi van? nem merem letörölni őket, nem akarom mégjobban elbarmolni a gépet. :(

most amúgy a Posta alkalmazás sem működik. indulás után azonnal kilép. :(
összefügésben lehet ezzel?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43300) Joker88


Joker88
őstag

Van két Windows 8.1-es gép. Otthoni csoportot akarok létrehozni, a "fő" gépen sikerül is beállítani. De a másik gép nem látja valamiért,nem érzékeli az Otthoni csoportot..

Mindegyik gépen így néz ki a beállítás :

Ötlet,hogy miért nem lehet létrehozni a csoportot ?

Az egyik 32bites a másik 64 bites Windows8.1. Ez bezavarhat ? Ugyananzon munkacsoportba tartozik mindegyik,ha számít.. ( Workgroup )
Ja és mindegyiken a Windows tűzfal van,csak "mezei" Antivirusok vannak rajtuk..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.