Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) premete válasza sys25 (#44449) üzenetére


premete
veterán

Csak az nem férne bele a notebook táskámba. :)
Ha én is csak otthon használnám f@szbukra és játékra, akkor persze nem érdekelne se a wwan, se a java, se a CA. :)) :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44452) umfrider válasza szabonagyur (#44450) üzenetére


umfrider
senior tag

Ja értem. Tehát meg kéne kapnom, csak valamiért a rendszer nem küldi.
Androidom van, azzal kompatibilis lehet? Nem találtam sajnos már ellenörzési lehetőséget. Csak a mailt ajánlja. De érdekes. Linkelel még egy képet.
Nem tudom mi az a kipöttyözött mail. Mert nekem nincs olyan címem, ami "sz"-el kezdődik.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44453) Aakisan válasza umfrider (#44445) üzenetére


Aakisan
aktív tag

nekem is ez van

(#44454) szabonagyur válasza umfrider (#44452) üzenetére


szabonagyur
félisten

és @(#44453) mrab ez neked is szól akkor: Na itt a hiba akkor. A lényeg, hogy amikor regelted a hotmail címet vagy amit használni akarsz most akkor meg lehetett adni egy második "biztonsági" címet, ide kell azt megadnod újra. Azért van csillagozva, hogy ez is biztonsági dolog, és erre az sz**** címre fogod megkapni a kódot.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44455) @matthew@


@matthew@
őstag

Gyors kérdésem lenne, ami eléggé életbevágó, mert nem szeretnék rossz dolgot csinálni:
Eddig volt egy Win7 Professional 64bit-es licencem, azt upgradeltem Win 8 Pro 64bit-re, mert azt akartam a gépemre feltenni, de nem tetszett, így ment vissza a Win7, a Win8 meg a fiókba. Most vettem egy laptopot és szeretném rá feltenni a Win8-at, de azt írja: Ez a termékkulcs egy másik számítógépen használatos. Próbálkozzon meg egy másikkal, vagy vásároljon újat.
Ez azért van mert a gépemen fent van a Win7, amiről Upgradeltem és egyszerre a 2 így nem futhat 2 gépen?
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek, és ez egyáltalán nem annak indult h "csaljak" a dolgokkal és egyebek, csak azt hittem h ez nem korlátozó tényező, vagy mégis :F

Matthew 24:42

(#44456) umfrider válasza szabonagyur (#44454) üzenetére


umfrider
senior tag

Azért nem értem, mert nekem nincs sz****@... mail címem. Nincs olyanom, ami sz-el kezdődik. Hogyan tudom akkor a 0-ról kezdeni ezt?

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44457) Aakisan válasza szabonagyur (#44454) üzenetére


Aakisan
aktív tag

ezt vágom,nem nálunk van a baj,hanem az MS-nél .Windows Phonemon van és ezen is belépek valahova és írja ,hogy küld kódot a telefonra nem küldi.Múlt héten még küldték mint állat a kódokat,most semmi.

(#44458) szabonagyur válasza umfrider (#44456) üzenetére


szabonagyur
félisten

gondolom akkor valamiért megadtad vagy nem tudom. Belépsz az Outlook.com felületen a mostani címeddel majd jobb odlalt fent van a fiókbeállítások szerkesztése. És ott van olyan, hogy biztonsági adatok szerkesztése és itt kellene utána járni. Itt kiírja, hogy milyen visszaszerzési módok vannak de van talán oylan, hogy nincs ilyenem stb stb, én nem tudom megnézni sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44459) szabonagyur válasza Aakisan (#44457) üzenetére


szabonagyur
félisten

De a kollégánál meg nem az MS hibája, mivel neki olyan címre megy ki az email amit nem tud megnézni sem.

Amúgy érdekes tegnap raktam a gépem újra és kijött a kód úgy hogy freemail cím a 2. ami lassú is.

tuti, hogy neked nincs egy biztonsági másik cím megadva??

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44460) Chosen válasza Sub-ZeRo (#44439) üzenetére


Chosen
addikt

Egyelőre maradt a W7 terv, mert elviselhetetlen szintű lett a probléma és kilátás sincs, hogy mikor érkezne bármihez új driver. :(

(#44461) Aakisan válasza szabonagyur (#44459) üzenetére


Aakisan
aktív tag

nekem emailre sem jön meg

(#44462) Bodor válasza senzaj (#44447) üzenetére


Bodor
veterán

Persze ! 64 bites rendszer is kb. csak 20 GB-ot foglal.

(#44463) szabonagyur válasza Aakisan (#44461) üzenetére


szabonagyur
félisten

De a 2. képen amit a kolléga mutat, oda ugye azt a kezdetű emailt írod be ami oda van írva? A kolléga esetében van egy pl xyz***@hotmail.hu címe, a megerősítő meg sz****@gmail.hu-ra menne. szóval neki a 2. címet kell megadnia és oda kell várnia a megerősítőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44464) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#44462) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ami "igazából" ~6GB + a fizikai RAM kétszerese (W7-nél), W8/8.1 esetén ~6GB + a fizikai RAM 1,75x-ese. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44465) Aakisan válasza szabonagyur (#44463) üzenetére


Aakisan
aktív tag

igen

(#44466) szabonagyur válasza Aakisan (#44465) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes akkor, nálam simán megy a dolog, próbáld meg esetleg te is, hogy hozzáadsz alternatív módokat, mint a telefonszám pl.

Nekem tegnap de lehet tegnap előtt simán egyből meg is jött a mail.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44467) micafighter


micafighter
nagyúr

Ezen a képen a Hogyan szeretné megkapni a kódot? felirat alatt lévő mail címre, aminél a ***-ok vannak, oda megy a megerősítő kód. Az alatta lévő helyre pedig azt az email címet írod, amit meg akarsz erősíteni.

Ezért nem látja umfrider kolega a megerősítő emailt, mert rossz fiókot figyel.

[ Szerkesztve ]

(#44468) szabonagyur válasza micafighter (#44467) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt mondtam a kollégának én is, csak azt mondja nem tudja milyen cím az sz**@vlami.hu cím. gondolom reg során adott egy random címet amit most nem tud.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44469) micafighter válasza szabonagyur (#44468) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jolvan akkor, én pont fordítva értettem amit írtál :U :P

(#44470) szabonagyur válasza micafighter (#44469) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem baj a lényeg, hogy le van írva többször is, illusztrálva szépen, innentől már csak jó lesz :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44471) Aakisan válasza micafighter (#44469) üzenetére


Aakisan
aktív tag

Nekem semmire sem jön email,már volt fent virágbolti verzió a gépen kb 1,5 hete win8.1 ből ott azonnal megjött,de mondom nem csak a gépen nem jön meg de sehol sem.Telefonon próbálom és ott sem küldik.

[ Szerkesztve ]

(#44472) szabonagyur válasza Aakisan (#44471) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet, hogy túl sokszor volt kérve az email és azért nem jön ki? Ha belépsz mondjuk az azonosított eszközökhöz ott hány van? elvben van maximális korlát is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44473) micafighter válasza Aakisan (#44471) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdekes. Nem hiszem, hogy köze van ahhoz hogy virágbolti-e vagy sem. Átmeneti kavarodás elképzelhető az MS oldaláról. Viszont ha több napig ilyen gond van, akkor más lesz a probléma forrása.

Én egyébként Androidos Google Authenticator-t használok, vagy ha az épp nem üzemel, akkor SMSt a telóra. 1-2 napja még müködött nekem az SMS.

(#44474) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#44464) üzenetére


Bodor
veterán

Jó, persze! Kissé túlbecsültem, de nem tudom,hogy mennyi RAM van a gépében, és frissítésekkel, meg 1-2 nélkülözhetetlen alap programmal tényleg 20 GB körül van, a 80-as HDD-re biztos felfér.

(#44475) Aakisan válasza micafighter (#44473) üzenetére


Aakisan
aktív tag

Outlookban sem tudok módosítani néhány beállítást ,csak ha küld kódot,viszont ott sem küld semmit és az egésznek semmi köze a windowshoz.MS oldali probléma szerintem

(#44476) jjwsj válasza micafighter (#44437) üzenetére


jjwsj
csendes tag

Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!!! :)) :DD :C :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#44477) umfrider válasza szabonagyur (#44458) üzenetére


umfrider
senior tag

Sikerült! Köszönöm. Rájöttem időközben, hogy régen kb 5-6 éve használtam egy hotmail fiókot, azzal a régivel akarta pároztatni. Most ki tudtam venni.

Más
Nem engedi törölni az alábbi fájlt. Ezt írja. Már újraindítottam a gépet, nem tudom mi lehet a gubanc. Pendriveról másoltam át gépre.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44478) szabonagyur válasza Aakisan (#44475) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van olyan lehetőség amikor kiválasztod, hogy már nincs hozzáférésem ezekhez, erre menj rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44479) szabonagyur válasza umfrider (#44477) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs berakva virtuális meghajtóba? DT vagy a Windows sajátjába?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44480) csako válasza umfrider (#44477) üzenetére


csako
veterán

A Sajátgépben nincs véletlen benne egy virtuális meghajtóban? Ha igen, akkor jobb klikk rá --> Kiadás

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44481) Aakisan válasza szabonagyur (#44478) üzenetére


Aakisan
aktív tag

Na megcsináltam,csak megjött gmailes címemre.Telóra azóta sem.
meglehet oldani valahogy azt,hogy ne kérjen mindig jelszót?

[ Szerkesztve ]

(#44482) szabonagyur válasza Aakisan (#44481) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem nem, de ezt csak akkor kell megadni ha hozzácsatolod valamihez az MS fiókot, gondolom nem minden nap csinálsz iylet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44483) umfrider válasza csako (#44480) üzenetére


umfrider
senior tag

:DDD

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44484) micafighter válasza Aakisan (#44481) üzenetére


micafighter
nagyúr

Böngészőben lépj be az emailcímedbe, kattints a nevedre, fiók beállítások, áttekintés alatt biztonsági információ, ott tudod kikapcsolni a kétlépcsős azonosítást. De nem vagyok benne biztos, hogy így soha nem fog kódot kérni..

Mindenesetre nálam be van kapcsolva a kétlépcsős azonosítás, és csak egyszer kér kódot a windows, amikor hozzáadom a fiókot, és a böngészőben első bejelentkezéskor kér még, ott ki lehet pipálni, hogy erről a gépről gyakran bejelentkezek, és akkor nem kér többet kódot arról a gépről.

(#44485) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!
Nem rég volt tisztításnan a gépem és újra akartam tenni a rendszert (eredeti win 8 lemezröl)
Nem az első telepitésem,de érdekes mert most a telepités félig magyar félig angol :D
Ez mitöl lehet?
Valamint a particionálásnál is 2 részt akartam létrehozni erre 4-5 particó jön létre mindig...
Nem értem régebbi telepitésnél ment minden simán...
Szerintetek mi lehet?
Thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44486) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#44474) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a szörnyű számomra, amikor olyan hsz-okat kell olvasni, hogy pl "Vegyél 120GB-os SSD-t, mert nem fogsz elférni a 64GB-oson, én sem fértem el..."

32GB-os SSD-re feltolom a W8.1-et(példa kedvéért most legyen x64) és min. 8GB marad szabadon minden után (Update/Free Softwares stb)

Azok a csíkos hátú vadmalacok, akik nem férnek el egy 64GB-os SSD-n, azok nem az OS miatt nem férnek el...(pl elfelejtették kikapcsolni a system restore-t és minden bisz-basz alkalmazás 4-800MB-os restore point-ot hozott létre)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44487) micafighter válasza micafighter (#44484) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet, hogy valaminek nem pont az a neve, akkor sorry, nekem angol a menü, ott Account Settings, Overview -> Security Info -ból érhető el a kétlépcsős azonosítás.

[ Szerkesztve ]

(#44488) Aakisan válasza micafighter (#44487) üzenetére


Aakisan
aktív tag

Megtaláltam,köszi.Amúgy én egy 60gb os ssdre raktam .Frissítések + néháby program van fent és van 39gb szabad helyem.

[ Szerkesztve ]

(#44489) premete válasza Fire/SOUL/CD (#44486) üzenetére


premete
veterán

Azért ne essünk túlzásokba, a 32 GB kevés. :)
SSD esetén ~30%-ot célszerű üresen hagyni, akkor marad ~23 GB. Erre felmegy a windows, az Office, és a pár megszokott program és vége, hibernációs fájl és lapozó fájl már el sem fér. Jó, mindkettőt lehet törölni, de azért vannak az embernek dokumentumai, fényképei, videói, azok is foglalnának helyet; szerintem is kell a 120 GB. Ha esetleg dualbootot használ az ember, két operációs rendszerrel, akkor már a 120 GB is határeset.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44490) Bodor válasza premete (#44489) üzenetére


Bodor
veterán

Ezen itt kár vitatkozni, mondom ezt én bevezetőként, de azért nem árt ha tisztában vagy 1-2 dologgal.
Az SSD-n elég 10%-ot is szabadon hagyni, sőt a sok típuson semennyit nem kell, részeletekbe most nem mennék bele.
Dokumentumokat, fényképeket, meg videókat nem rendszermeghajtón ( és itt teljesen mindegy, hogy az SSD vagy HDD) tárol egy user, ha csak nem kezdő.
Az itt kitárgyalt esetben 1 rendszerről volt szó, elenyésző azok száma, akik huzamosabb ideig 2 rendszert használnak, de még akkor is el lehet férni egy 64 GB-os SSD-n, csak hát ugye tudni kell okosan konfigurálni a rendszert.

(#44491) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek,hogy miért lehet az,hogy win 8.1-en avi fájloknál néha elcsúszik a hang a videótól.
Lejátszó Gom Player-->Nagyon régóta ezt használom,és még nem volt vele soha probléma,nem is szeretném leváltani.

Köszönöm!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#44492) premete válasza Bodor (#44490) üzenetére


premete
veterán

1, Hol a bánatban tároljam a cuccaimat, külső hdd-n, vagy vegyek egy 64 GB.os pendrive-ot?
2, A Windows 8.1 már azt sem engedi, hogy a képek/videók/zenék/dokumentumok/letöltések mentési helyét külső médiára tegyed/könyvtárak elérési útját átírjad, de még a belső kártyaolvasóban lévő, 32 GB-os class 10 microsd-t sem fogadja el, amit a windows 7 még igen.
3, Jelenleg csak a windows, office, és pár lap program van a rendszermeghajtón, hiber és pagefile törölve, és ~30 GB
+1, Kezdő a nénikéd, 1991 óta laptopjaim vannak, amikor még winfos sem volt. :)

Szagértőként inkább azt magyarázd el nekem, hogy miért nem lehet windows 8/8.1 alatt választani mobilinternetnél, hogy 2g/3g/LTE kapcsolat közül melyik legyen alapértelmezett; mert rábízva a MS-ra, képes automatikusan 2G-re váltani, ahol a windows 7 LTE-n is tud folyamatos kapcsolatot létesíteni: ezt a figurát minden okostelefon/linux ismeri.
Vagy miért nem működik 8.1 64 bit alatt az alapvető szerver alkalmazások nagyrésze, mint Citrix, Client Anywhere, Java kliens, stb.
Jó, le is törölhetném a picipuha rendszert, ha az exchange szerver miatt nem kellene. :)
Egyébként a kiindulási kérdés nem a rendszer partició, hanem a hdd mérete volt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44493) micafighter válasza steewcv65 (#44491) üzenetére


micafighter
nagyúr

? :U

(#44494) csako válasza premete (#44492) üzenetére


csako
veterán

Simán át lehet rakni az alap-mappákat máshova:

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44495) Tournament válasza csako (#44494) üzenetére


Tournament
aktív tag

és a másik fele ha online fiokkal vagy belépve soha tőbbé nem kell beállitani ezzeket a dolgokat mert win reinstall utdán mindent beállit szinkronba a felhőből

minden win beállitást le cloudolható vagy fel nekem sincs mindig áttálitani meg mindent rendszerezni :D :R

szval csako-val teljesen egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#44496) steewcv65 válasza micafighter (#44493) üzenetére


steewcv65
őstag

Oszt ez mi?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#44497) csako válasza steewcv65 (#44496) üzenetére


csako
veterán

Vagy DirectX-et kell frissíteni vagy rosszak a program-beállítások.

Kabalabula: Örülök neki :D Azt csak halkan jegyzem meg, hogy én egy 128-as SSD-n terpeszkedek, átlagosan 56 GB-t elfoglalva, nekem egyszerűen megnyugtató, hogy ha valamilyen programot fel akarok rakni, vagy akármit oda szeretnék még pakolni ideiglenesen, akkor mindig van hely :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44498) micafighter válasza premete (#44492) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy kis segítség ha nem megy:
[link] [link]

SZerk. : látom megelőztek.. :U

Amúgy ezekről

Szagértőként inkább azt magyarázd el nekem, hogy miért nem lehet windows 8/8.1 alatt választani mobilinternetnél, hogy 2g/3g/LTE kapcsolat közül melyik legyen alapértelmezett; mert rábízva a MS-ra, képes automatikusan 2G-re váltani, ahol a windows 7 LTE-n is tud folyamatos kapcsolatot létesíteni: ezt a figurát minden okostelefon/linux ismeri.
Vagy miért nem működik 8.1 64 bit alatt az alapvető szerver alkalmazások nagyrésze, mint Citrix, Client Anywhere, Java kliens, stb.

a problémákról most hallok előszőr. Rákerestem most neten, és semmi hasonló problémát nem találtam. Ugy tünik másnak nincs ilyen gondja?

Microsoftot esetleg nem kérdezted, vagy az említett alkalmazások supportját?

Mert ha ilyen stílusba írsz, akkor inkább hozzájuk fordulj ;)

[ Szerkesztve ]

(#44499) micafighter válasza steewcv65 (#44496) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahogy a kolega mondta.. :)

(#44500) steewcv65 válasza micafighter (#44499) üzenetére


steewcv65
őstag

Érdekes,mert windows7be ilyesmi nem volt.Minden ugyan az a rendszeren!Viszont a dx-nek mi köze van az avi videó fájlokhoz?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.