Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) DS39 válasza sz.balazs.95 (#43150) üzenetére


DS39
nagyúr

nem mindegy, mert a fájl ott marad (és foglalja a helyet). és nem rendszergazdaként fut a parancssorod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43152) Imy válasza Imy (#43124) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki?

(#43153) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Feltelepítettem a win8-at. Minden ment gond nélkül. De most lettem rá figyelmes, hogy a dvd meghajtót nem ismeri fel a rendszer, beleraktam a dvd-t, benyomtam de nem is pörgeti fel (előtte win7-nél nem volt ilyen gond).
Mit gondoltok erről, találkozott már valaki hasonló dologgal?

Baggio

(#43154) dunc válasza Baggio04 (#43153) üzenetére


dunc
nagyúr

chipset driver fent van ?

(#43155) Baggio04 válasza dunc (#43154) üzenetére


Baggio04
aktív tag

windowsnak engedtem, hogy telepítsen minden frissítést, de külön nem telepítettem semmit sem. Épp az alaplap lemezét akartam működésbe hozni, amikor is nem csinált semmit a masina.
Egy ilyen alaplappal, aminek már nincs win8 támogatása: asus

Baggio

(#43156) dunc válasza Baggio04 (#43155) üzenetére


dunc
nagyúr

akkor ott a bibi :(

(#43157) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

mi lehet, a probléma, az usb vezérlővel?... win 8.1 alatt, nem képes felismerni, a telómat.... azaz USB kompozit eszközt ír ki az eszközkezelőben, 10-es hibakóddal... windows 8 alatt minden tökéletes, a meghajtó program is a legujjabb.... valami 5let?

(#43158) Baggio04 válasza dunc (#43156) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Az kellemetlen. Akkor esélytelen a dvd lejátszót életre kelteni?
Még egy kérdés: az áruházban ajánlja, hogy frissítsem 8.1-re. Hogy történik ez? Adatvesztés van ilyenkor vagy inkább hanyagoljam a frissítést?
msdnaa-s kulcsos win8-ról van szó

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#43159) szabonagyur válasza DS39 (#43151) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a baj itt sok emberrel, hogy csak a felét olvassa el mindig annak amit írnak neki, mint most is, hogy rendszergazdaként futtassa és nem az alapból, utána meg ha nem megy csak sír, hogy nem jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43160) szabonagyur válasza Baggio04 (#43158) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbálj meg egy olyat, hogy esetleg bebootolni valamilyen rendszert mert eddig ilyen DVD inkompatibilitást nem láttam még. Biztos, hogy jó a dvd meghajtó?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43161) cattus válasza Baggio04 (#43158) üzenetére


cattus
őstag

Nincs adatvesztés.

Do the thing!

(#43162) Baggio04 válasza szabonagyur (#43160) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Persze, hogy jó. Azzal a meghajtóval telepítettem délelőtt a windowst.

Baggio

(#43163) csako válasza Baggio04 (#43162) üzenetére


csako
veterán

Annyira azért nem egyedi probléma, viszont van megoldás:
[link]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43164) Baggio04 válasza csako (#43163) üzenetére


Baggio04
aktív tag

kipróbálom. Az első ponttal segítenétek az angol miatt:
1. Run Command Prompt as an Administrator. Type cmd in Windows 8 modern UI and press cltr+shift+enter
illetve ezt a 2-nál (reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001) egyben kell beírni így ahogy van?

Baggio

(#43165) Baggio04 válasza Baggio04 (#43164) üzenetére


Baggio04
aktív tag

semmi, megtaláltam a dolgokat.. mintjárt megnézem sikerül-e. köszi a segítséget
üdv

Baggio

(#43166) Rocko66 válasza FіkuszKukіsz (#43130) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Szia.

Még1szer leírom, nem hardveres a probléma,mert win7-el ugyan ez a hardver hibátlan volt!

A probléma a win8.1+driverrel lehet...
Biosban semmit se kell állítani,ha le van tiltva az integrált onnantól felismeri a pci expresses 7950-es kártyát!
A hiba tehát nem itt keresendő!

szabonagyur: Természetes a legújabb amd oldaláról leszedetett driver van fent(nem béta!!):

Illesztőprogram csomag verzió 13.251-131206a-166389C-ATI
Catalyst verzió 13.12
Szolgáltató Advanced Micro Devices, Inc.
2D illesztőprogram verzió 8.01.01.1360
2D illesztőprogram-fájl útvonala /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/Class/{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}/0000
Direct3D Verzió 9.14.10.01001
OpenGL Verzió 6.14.10.12618
AMD Catalyst Control Center verzió 2013.1206.1603.28764
AMD hang illesztőprogram verzió 9.0.0.9903

Korábbi beta driverrel is csinálta az említett hibát!

[ Szerkesztve ]

(#43167) micafighter válasza Imy (#43124) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én találkoztam már olyannal, hogy hardver, konkrétan billentyüzet akadályozta az alvó állapotba lépést. Próbáld meg a perifériákat lehúzni, és úgy az alvó állapotot.

(#43168) micafighter válasza Baggio04 (#43164) üzenetére


micafighter
nagyúr

1. Run Command Prompt as an Administrator. Type cmd in Windows 8 modern UI and press cltr+shift+enter

A Parancssort kell futtatni rendszergazdaként. Ezt több féle képpen lehet, például a Metró felületben (modern ui) beírod hogy cmd és cltr+shift+enter.

2.nál pedig egybe úgy ahogy van, az elejéről meg a végéről idézőjel és zárójelek lehagyásával.

(#43169) micafighter válasza sz.balazs.95 (#43145) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én írtam rosszul sry. "Visszaállítás"t írtam és magyarul "Helyreállítás" nak van fordítva. Angolul használom a win-t és nem tudok mindent hogy van pontosan fordítva a magyarba, ezt éppen tudtam volna, csak rosszul emlékeztem. De az ikonja viszont nyelvtől függetlenül ugyanaz :U

[ Szerkesztve ]

(#43170) Baggio04 válasza micafighter (#43168) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszi. Megtaláltam és működik is a lejátszó, eszközkezelő meg minden látja, dvd-t is olvas. Szóval minden rendben.
Köszönöm a segítségetek !

Baggio

(#43171) csako válasza Baggio04 (#43170) üzenetére


csako
veterán

Remek, amúgy bocsi, közben kész lett az ebéd :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43172) FіkuszKukіsz válasza Rocko66 (#43166) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha figyelmesen elolvastad volna mit írtam, akkor láthattad volna nem azt írtam, hogy hardver hiba, hanem driver vagy hardver beállítás az oka. Vedd elő azt a qrva manualt amit a kártyához adtak és nézd át, hogy nem-e kell a BIOSban vagy a Catalystban állítani valamit. Itt van például egy Gigabytos 7950 manualja. Elég sok mindent ír, nem csak beteszem és tolom a gémet.

Egyébként szerintem itt kérjél segítséget, mert ez valszeg nem op.rendszerrel kapcsolatos hiba, hanem a hardver konfigjával.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43173) Rocko66 válasza FіkuszKukіsz (#43172) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Elárulom,ez a manual nem sok mindenre jó!
De lefényképeztem az uefi bios beállításokat:

Ennyi a beállítási lehetőség pci expressen van a vga!
Nem vagyok az a ember,aki csak belerakja a gépbe a kártyát aztán tolja a játékot!
Utána nézek részletesen a dolgoknak...
(Nem csak játékra használom a gépet,főként filmnézésre)

Áttértem a másik topikba!
Köszi mindent!

[ Szerkesztve ]

(#43174) TIT


TIT
veterán

Nem tudok belépni offline fiókkal,mert rányomok és semmi nem történik.

(#43175) sz.balazs.95 válasza micafighter (#43169) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, csak én nagyon a visszaállítás menüt kerestem, és valahogy elkerülte a figyelmemet. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43176) Steven


Steven
addikt

gyors kérdés megvásárolt windows 8

újratelepítésnél a 8.1 elfogadja a kulcsot vagy mindenképp 8 at kell letölteni és feltelepíteni a kieget? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#43177) xxSanchez válasza Steven (#43176) üzenetére


xxSanchez
őstag

(#43178) dandy91


dandy91
tag

Üdv Mindenkinek!
olyan hibába botlottam hogy bf4 néha narancssárga képernyővel kifagy és csak a reset gomb segít valaki találkozott hasonló jelenséggel esetleg más játék alatt vagy valamilyen formában ? Egy régebbi driverrel is volt ilyen gond de a legújabbal is néha ez van.
ui:hogy kell csökkentett módban indítani ?
Üdv egy friss win8.1 használó!

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43179) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A WP 7-en a Bing Térképeknél elmentett kedvenc helyeket hogy tudnám átrakni a Win8-as Bing Térképre?
Vagy csak úgy lehet, hogy Win8-on is egyesével kikeresem, és ott is elmentem? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43180) TRob1 válasza sz.balazs.95 (#43179) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanaz az MS fiók és nem szinkronizálja? Vagy más fiók alá akarod rakni?

¤ R'n'R ¤

(#43181) sz.balazs.95 válasza TRob1 (#43180) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ugyanaz a fiók.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43182) cekkk


cekkk
veterán

sziasztok!

Van egy kis problémám, 8.1et használok és vagy BT egerem amit lát is a elkezd hozzá csatlakozni és utána ki írja, hogy győződjek meg arról, hogy továbbra is látható-e. Így nem csatlakozik hozzá. De nem is látja az egeret, csak ha újra indítom a BT-t a gépen.
A telefonom BTjéhez tud. Ez egy trust egér. Mi lehet a gond? Mit töltsek le vajon hozzá?

(#43183) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok, lenne egy kis problémám:
Ide adtak egy Asus X550CC notebook-ot, hogy rakjak rá ezt-azt, meg gondoltam frissíteném 8.1-re (frissen vásárolt, már rajta van win8, nem tudom így kapták-e vagy rárakta nekik valaki). A probléma az, hogy van rajta egy Rendszer nevű Rendszergazdai fiók, és "senki" nem tudja hogy került rá, és mi a jelszó hozzá, így pedig eléggé meg van kötve a kezem. A tulaj, és az aki már elvileg "piszkálta" se tudja, hogy mi a jelszó, így gondoltam újra raknám, de persze ehhez is rendszergazdai hozzáférés kéne. Valakinek ötlet, mit tehetnék vele? (a gépen nincs recovery partíció, se telepítő lemezem)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#43184) vlevi válasza Sordoran (#43183) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a gépen nincs recovery partíció"
Win8 esetén kell lennie. Maga a Windows csinál. A gépházban a speciális újraindítási lehetőségek között van lehetőség a teljes újratelepítésre.
De akkor már egyszerűbb a korábban, többször beírt, windows 8.1 telepítés. Persze ahhoz meg kell majd a windows8-as szériaszám.

(#43185) Sordoran válasza vlevi (#43184) üzenetére


Sordoran
addikt

Tényleg nincs recovery, ahogy nézem használva se volt nagyon még.
Win8 kulcsot kiszedtem belőle, akkor most szedjek le egy win 8.1 telepítőt és azt telepítéskor adjam meg és kész?

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#43186) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez (http://www.ematrix.hu/Termek/hama-106316-soft-touch-toll-fekete-p93467.html) működik Win8-cal?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43187) Calogero válasza Sordoran (#43185) üzenetére


Calogero
addikt

A telepítés nem fog menni a 8-as kulccsal....

[link]

A 8-as kulcsot aktiválásnál fogod majd használni.

(#43188) FіkuszKukіsz válasza Sordoran (#43183) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

LocalSystem Account

Romanes eunt domus

(#43189) vigyori78 válasza dandy91 (#43178) üzenetére


vigyori78
őstag

Nem értem ezt a 8.1-et miért sz@rakszik pár játékkal de már kezd idegesíteni ,hogy valami futott win7.-en miért nem megy 8.1-en jó persze vannak régi játékaim is de hát mégse XP-re váltottam hanem 8.1-re :F

Amúgy Battlefield Bad Company 2 .-nél ez volt a megoldás: LINK

(#43190) pnorbert89


pnorbert89
csendes tag

Sziasztok!

olyan probléma megoldásával fordulok hozzátok,hogy a napokban win 8.1 rendszeren a rendszer meghajtó szabad tárhelye drasztikusan lecsökkent ( ~30Gb -> 2 Gb ).
Mi lehet ennek az oka,illetve hogyan tudnám ezt orvosolni?

(#43191) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Jelenleg win 7-et használok, de új gépet rakok össze, így gondoltam megvenném a 8.1-et.

Érdemes beruházni rá? Elég a sima 8.1 verzió is otthoni használatra, ugye? Azok a programok, játékok, amik win 7-en mentek azok a 8.1-en is fognak futni?

Online fiókot érdemes választani, vagy az offlinet? Mi kell az online fiókhoz?

A köv. win (9) mikor várható?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43192) xxSanchez válasza zolee0307 (#43191) üzenetére


xxSanchez
őstag

A programok és játékok 99%-a teljesen hibátlanul működik Windows 8.1 alatt is, ha valami miatt nem akar működni akkor még mindig van lehetőség a kompatibilitási módra. Az összefoglaló 1.hsz-ben sok dologra választ kapsz, olvasd el.

Heyho.

(#43193) zolee0307 válasza xxSanchez (#43192) üzenetére


zolee0307
őstag

Elolvastam, csak azért kérdeztem ezeket, mert az összefoglaló elolvasása után még ezek a kérdések felmerültek.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43194) micafighter válasza zolee0307 (#43191) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdemes beruházni rá? -> összességében minden kicsit gyorsabb a Win 8ban (win7hez képest), ugyhogy igen. A Metro (modern ui) felület van akinek tetszik, van akinek nem, de bizonyos segédprogramokkal teljesen ki lehet kapcsolni, ha nem akarod használni.

Elég a sima 8.1 verzió is otthoni használatra, ugye? -> otthoni használatra elég a sima is. Itt van összehasonlító táblázat a verziók között: [link]

Azok a programok, játékok, amik win 7-en mentek azok a 8.1-en is fognak futni? -> Ahogy a kolega válaszolt, a játékok 99%-a fut rajta. Ami win7-en fut játék, az 99,99% hogy win8/8.1-en is fut.

Online fiókot érdemes választani, vagy az offlinet? -> szerintem online fiókot. Skydrive szinkronizáció, elmenti a gép beállításokat, Internet Explorer könyvjelzőket, az általad telepített metró appokat, a modern ui csempéid elrendezését, az egyes metro app-okhoz használt fiókjaidat. Ha netán újra kéne telepíteni a gépet, sokkal egyszerübb dolgod lesz.

Mi kell az online fiókhoz? -> egy outlook emailcím. Telepítésnél is tudsz egyet csinálni, de ha előre megcsinálod, akkor a telepítés végén csak annyi dolgod van, hogy megadod az email címed, és a hozzá tartozó jelszavadat.

[ Szerkesztve ]

(#43195) zolee0307 válasza micafighter (#43194) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi!

Mondjuk yahoos email cím nem jó az online fiókhoz?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43196) vigyori78 válasza zolee0307 (#43191) üzenetére


vigyori78
őstag

Itt nagyjából meg tutod nézni mi fut win 8.1-en a 99,99% azért sok főleg játékok terén vannak gondok : LINK

Nem jó LINK itt csinálj egyet.

[ Szerkesztve ]

(#43197) zolee0307 válasza vigyori78 (#43196) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Megnézem.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43198) micafighter válasza vigyori78 (#43196) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát ez a compatibility kereső nagyszerü lenne, ha tényleg valós dolgokat tükrözne. Itt van például ez: [link] Teljesen inkompatibilisnek írja még mindig, pedig már június végén ment a 8.1 -en ! Pedig tudjuk ugye RTM is csak jóval később készült el.

[ Szerkesztve ]

(#43199) vlevi válasza zolee0307 (#43195) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mondjuk yahoos email cím nem jó az online fiókhoz?"
De, jó. Csak a telepítésnél, amikor kérdezi az emailcímet, akkor úgy kell megadni.
Amikor a microsoft accountot kell megadni telepítéskor ( itt : [link] ), akkor ezen a képen [link] a "use existing email address"-t kell választani.

Fogsz kapni egy aktiváló kódot, amit lehet SMS-ben kérni, ha megadtad a telefonszámot, vagy pedig emailben. Persze ilyenkor szükség van egy másik gépre, vagy telefonra, amin megkapod ezt az értesítő emailt.

(#43200) zsamiatt válasza micafighter (#43194) üzenetére


zsamiatt
őstag

azt élnénk már végre, hogy én dönthetem el, hova mentse ezeket az adatokat és nem a mikrofos a szkájdrájvjával meg a többi felhös cuccal. Az itthoni vagy az irodai szervereken is bőven elférne...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.