Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) takjoe válasza vigyori78 (#44596) üzenetére


takjoe
tag

Szia!
Az alsó képen szereplő rendszerkonfiguráció panelt sehol sem találom :((( .
Egy másik dolog amire nem tudom a választ: alvó módból sehogyan sem tudom visszahozni a gépet,egyetlen megoldás,hogy a gépen lévő főkapcsolót hosszan nyomva kikapcsolom ,majd újra bekapcsolom.Ugye ez nem normális dolog?A régi gépemen egér vagy billentyű mozgással fel tudtam ébreszteni. Ez a gép (Dell) vagy Win8.1 hibás beállítása?
Kösz:J

(#44602) micafighter válasza WinPho (#44587) üzenetére


micafighter
nagyúr

[link] Ha ezek teljesülnek, akkor más lesz a gond.

(#44603) micafighter válasza takjoe (#44601) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök

(#44604) takjoe válasza micafighter (#44603) üzenetére


takjoe
tag

Kösz (bocs).

(#44605) micafighter válasza takjoe (#44601) üzenetére


micafighter
nagyúr

alvó módból sehogyan sem tudom visszahozni -> Három dolgot kéne kipróbálni:

1) BIOS beállításokban szétnézni alaposan

2) Driverek frissek-e?

3) Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Séma beállításainak módosítása -> Speciális energiaellátási beállítások módosítása

A felugró ablakban azt a profilt válaszd ki, amelyiket használod (aktív), és

USB beállításai -> USB szelektív felfüggesztés beállítás legyen engedélyezve.

Kapcsolódó link: [link]

(#44606) Aakisan


Aakisan
aktív tag

Használ itt valaki ilyen startdock start8 progit?

(#44607) micafighter válasza Aakisan (#44606) üzenetére


micafighter
nagyúr

Használ pár kolega, én személy szerint a Classic Shell megoldását jobban szeretem. [link]

(#44608) Kityeszto


Kityeszto
tag

sziasztok ti vagytok az utolso reményeim :) hátha tudjátok hogy miért ugrál win 8.1 en system lemezhasználata néha fel 100% ra wni 7 nél ilyen gondom nem volt még körbenéztem mindenhol de választ nem találtam rá minden fölösleges szolgáltatást kikapcsoltam már update tüzfal virusirto semmi nem kavarhat be ötlet valakinek?? ja és frissen telepités után már ezt csinálta szoval program nem kavarhat be ez valami win hiba lehet

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#44609) micafighter válasza Kityeszto (#44608) üzenetére


micafighter
nagyúr

Feladatkezelő és Process Explorer mit mutatnak?

(#44610) Kityeszto válasza micafighter (#44609) üzenetére


Kityeszto
tag

sajnos a pillanatot most nem tudnám elkapni mert véletlenszerüen csinálja hogy a system exe lemezhasználata ugrik fel 100 ra és lebénul a gépem process explorert van értelme letöltenem ? részletezné a system exe t gondolom nem vagy igen ??

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#44611) Damage401


Damage401
senior tag

Szervusztok,

Kérdésem következő lenne. Feltettem ma a Windows 8.1 Pro 64bit és tetszik (Tesztként tettem fel, mert lehet a héten vásárlok egyet belőle, csak nem tudom eldönteni, hogy Win 7 vagy Win 8.1 legyen). De Ram használat egy picit magas. 4GB van a gépben, de ebből 2,1 GB megy ha Facebook csempe illetve Chromet használok. Nos ha elhúzom balra az egeret akkor látom az utoljára megnyitott alkalmazásokat. Nos ha ezeket bezárom, akkor a ramból nem íródik ki. Miért? Csak akkor ha a feladatkezelőben fogom és ott befejeztetem vele a feladatát.

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#44612) #99546112


#99546112
törölt tag

Ha egy alkalmazást szeretnél bezárni, akkor fogd meg az egérrel, húzd le mintha bezárnád, csa ne engedd el, tartsd ott folyamatosan vagy 2sec-ig és bezárja. :)

(#44613) Agostino válasza Damage401 (#44611) üzenetére


Agostino
addikt

ez furi kicsit. nekem ie, chrome, facebook csemple, lightroom, word rakás más cucc megy és 1.7 eszik az egész történet

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#44614) eloy222


eloy222
újonc

Sziasztok.

Összeraktam egy új gépet(i7) 64 bites oprendszert szeretnék hozzá, win7 64bit vagy 8.1 64bit gondolkodok.
Van valakinek gyakorlati tapasztalata mind 2 op-ról?
(A régi gépen amd x4 965(3.4Ghz)+4 Gb 1333 Mhz ram +radeon 5700 kártya a win 7 32 bit megy mint az álom kiprobálásra felraktam az win 8.1 enterprise preview(evaluation).Tapasztalatom szerint lassabb,instabil,driver problémákkal küszködik.Rendes kereskedelmi verzióval kiprobálta valaki mind a kettőt?)

(#44615) micafighter válasza eloy222 (#44614) üzenetére


micafighter
nagyúr

Windows 7 Home Premium 64bit és Windows 8.1 64bites különböző verzióival van tapasztalatom. A Windows 7 szépen fut most is, telepítéskor nem mindenhez talál drivert, ugyhogy azokat manuálisan fel kell rakni. Ilyen téren Windows 8 sokkal okosabb, nekem a gépeimen mindenhez talált drivert, nem kellett semmit manuálisan felraknom. Lassabbnak nem lassabb, minden téren egy picit gyorsabb mint a Win 7, stabilitás téren meg szerintem mindkettő rendszer elég jó. A legtöbb "instabilitás"t rossz driver, vagy jó driver hibás telepítése szokta okozni, ez akár kékhalált is okoz, többnyire IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibakóddal, de persze lehet más is. Windows 8ból sokan hiányolják a Start gombot feleslegesen, mert külön programmal nagyszerüen müködik, például Classic Shell, állandóan ajánlom mert tényleg nagyon jó. Aki nem szereti a metró felületet, gyakorlatilag full desktop módban is tudja használni a Win8-at. Ami viszont tényleg hiányzik a Windows 8ból az a Windows 7 beépített biztonsági mentés rendszere. Meg van még most is, csak már kicsit le van butítva, például nem lehet ütemezett mentéseket csinálni, de ettől még használható persze. Az elveszett funkció meg pótolható 3rd party programmal, pl Macrium Reflect Free, de van rengeteg jó program.

[ Szerkesztve ]

(#44616) konyi79


konyi79
addikt

Halihó!
Lehet kicsit OFF, de a gépen 8.1 van, szóval nem tudom program sajátosság, vagy rendszerbeállítás-e.
Tud valaki nyilatkozni, az excel csak 1 magot/szálat használ számításoknál?
Néha igen lassan számolgat, mindezt 23 % processzor terhelés mellett, mintha a másik 3 mag aludna.
Köszi.

(#44617) micafighter válasza konyi79 (#44616) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Excel's "multi-threaded processing" option was first introduced in Microsoft Office Excel 2007." http://support.microsoft.com/kb/2696967

[ Szerkesztve ]

(#44618) Tinúviel


Tinúviel
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem van:
1. Miért csinálja a Win 8.1 egy idő után, hogy a run32.dll vagy svchost.exe folyamatosan terheli a cput-t? Min. 50 %-on. Újratelepítés sem segít.
2. A Fast boot kikapcsolásával is gyorsabban indul és áll le, mint a Win7 ?

(#44619) kispx válasza Tinúviel (#44618) üzenetére


kispx
addikt

1. Moddolt?
2. Nálam nem.

(#44620) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hogy tudom az Operát belőni alapértelmezett böngészőnek Win8 alatt?
Barátnőm gépére most raktam fel, és hiába állítom be egyszer, legközelebb újból megkérdezi, majd amikor azt mondom, hogy igen, az opera legyen az alapértelmezett, akkor megkérdezi, hogy a http linkeket mivel akarom megnyitni: IE, vagy a Store-ban keresek valamit.
No, az Opera nincs a store-ban, így nem tudom belőni.

Ezt hogy lehet megoldani?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44621) WinPho válasza micafighter (#44602) üzenetére


WinPho
senior tag

:R
Majd kipróbálom, még nem tudtam. :B

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#44622) kispx válasza Bici (#44620) üzenetére


kispx
addikt

control panel -> default program -> set your default program

(#44623) Agostino válasza Agostino (#44597) üzenetére


Agostino
addikt

ez engem továbbra is izgat : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#44624) Tinúviel válasza kispx (#44619) üzenetére


Tinúviel
csendes tag

Nem warez, hanem érintetlen iso, az egyetemi hálózatról letöltve és eredeti kulccsal aktiválva. Telepítve sincs semmilyen program.

Ha nem oldódik meg, akkor marad a 7. Csak az egyiket tartom meg, mert kell a hely.

(#44625) csako válasza Agostino (#44623) üzenetére


csako
veterán

Ezt megcsináltam és mindkét helyen átváltott google-re. Olyanokat írt, hogy a modern ui-s akkor vált, ha újraindítod az appot (nekem mondjuk nyitva sem volt). Ha így már csináltad, akkor próbáld meg, hogy visszaváltasz Bingre, majd megint Google-re. Egyéb megoldások lehetnek: gép újraindítás, internet explorer alaphelyzetbe állítása.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44626) #01682176


#01682176
törölt tag

Win 8-cat frissítettem 8.1-re. Lemezkarbantartóban, rendszerfájlok törlésénél a "korábbi windows telepítések 24,4 GB " törölhető?

(#44627) pzstm válasza #01682176 (#44626) üzenetére


pzstm
titán

egész nyugodtan ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44628) #01682176


#01682176
törölt tag

Az miért van, hogy most ahogy frissítettem, mintha lassabban bootolna be? Bejön az elején az "karikázás", majd ahogy jönne a kezdőképernyő (átállítottam, hogy az asztalra bootoljon), az üdvözöljük előtt 10-15 mp-re szürke a monitor.

(#44629) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok. Win 8.1-et szeretnék telepíteni és érdekelne, hogy mi az az uefi telepítés? Biosban lehet állítani, hogy uefi-ben vagy legacy-ban bootoljon a gép, ezt kell átállítani? (ga-h87-hd3 alaplapról van szó)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44630) calvin20


calvin20
tag

Hali!

Valaki meg tudná mondani, hogy Windows 8.1 esetén az alapvető rendszerinformációknál miért nem a valós CPU órajelet mutatja a rendszer és miért csak az alapórajelet? (i5 3470). Windows 7-nél az i5 2400-al nem volt ilyen gond.

(#44631) Bodor válasza zolee0307 (#44629) üzenetére


Bodor
veterán

Ha nem nagyobb az a partíció, amire telepíteni szeretnéd az oprendszert, mint mint 2 TB, akkor maradhat legacy-ban.

(#44632) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Párnappal ezelőtt a D meghajtómra telepítettem pár dolgot,ezt követően töröltem róla mindent és jobb egér gomb majd formázás ,De még is ezt mutatja ,ezt miért?
Vagy ez így rendben van ?

Üdv:Balázs

(#44633) micafighter válasza Kezdő Balázs (#44632) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez így rendben van :K

(#44634) Kezdő Balázs válasza micafighter (#44633) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Oké köszönöm.

Üdv:Balázs

(#44635) Sub-ZeRo válasza Kezdő Balázs (#44632) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ntfs partíció miatt írja ki. Ez így okés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44636) micafighter válasza Kezdő Balázs (#44632) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyébként egy másik fajta partíció, pl ext4 , kb 5%-ot foglal így le. Ez egy 1TB-s vinyó esetén 50 GB :DDD [link]

(#44637) Kezdő Balázs válasza Sub-ZeRo (#44635) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Rendben értem és köszönöm nektek a gyors segítséget :R

Üdv:Balázs

(#44638) zolee0307 válasza Bodor (#44631) üzenetére


zolee0307
őstag

Egy 120 gb ssd-re menne, de csak ennyi a különbség az uefi, meg a legacy mód között, vagy van más is?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44639) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Az miért van, hogy amikor leállítom a gépet, a HDD-k leállnak, elindulnak majd még egyszer leállnak és akkor kapcsol ki a gép? :F
Windows 8.1 Pro.
Konfigom az adatlapomon.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44640) Sub-ZeRo válasza Pubszon (#44639) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Energiagazdálkodásnál nincs kikapcsolva a hdd suspend. Kapcsold ki majd nem fog így leállni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44641) Pubszon válasza Sub-ZeRo (#44640) üzenetére


Pubszon
veterán

Az energiagazdálkodásban a merevlemez kikapcsolása "Soha"-ra van állítva.
Mennek a lemezek, majd leállnak, elindulnak és ismét leállnak a géppel együtt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44642) Sub-ZeRo válasza Pubszon (#44641) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor kapcsold be, majd újra ki. Ha úgy sem jó, nincs valami biosban beállítva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44643) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Mik azok a szolgáltatások, amelyeket ki lehet kapcsolni, a gyorsabb rendszerindítás érdekében?
Átlag felhasználásról van szó, nincs fájlmegosztás.

(#44644) Bodor válasza zolee0307 (#44638) üzenetére


Bodor
veterán

Gyakorlatilag semmi fontos. Olvasnivaló

(#44645) zolee0307 válasza Bodor (#44644) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44646) konyi79 válasza micafighter (#44617) üzenetére


konyi79
addikt

2010-et használok, meg is találtam benne és engedélyezve is van a többszálú feldolgozás. Lehet a makró futtatását nem tudja több szálon végezni. Sajna ez van, így sem használ csak egy szálat.

(#44647) Pubszon válasza Sub-ZeRo (#44642) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom mi lehetne, de Win7-el előtte sosem volt ilyen gond.
Valami tipp?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44648) smallmer


smallmer
őstag

egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy shuttle letöltőgépem windows 7 rendszerrel. Ennek a D meghajtóját szeretném elérni a laptopommal ami windows 8.1-l van telepítve. Mi lenne a teendő? mindkét gép wifivel csatlakozik egy tp-link 1043 nd routerhez

(#44649) dandy91


dandy91
tag

Udv!
Olyan problemam lenne hogy ha a gephez nem nyulok egy ideig akkor ugye eloszor csak a kepernyo sotetul el de egy hosszabb ido utan ha mozgatom az egeret vagy ha nyomogatom a billt nem reagal semmire nem lehet feleleszteni a gepet csak restarttal ezt hol tudom kontrollalni pontosan ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#44650) micafighter válasza smallmer (#44648) üzenetére


micafighter
nagyúr

[link] Az a baj, hogy nincs engedélyed hozzáférni, engedélyt kell adni a HomeUsers-nek :) [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.