Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

A Posta alkalmazásban milyen módon lehet megjeleníteni "upcmail.hu" címes leveleket ?

Visszább olvastam, hogy nem támogatja a POP3 fiókokat, esetleg létezik valamilyen megkerülős csel ?

[ Szerkesztve ]

(#43802) vlevi válasza Csocsesz75 (#43801) üzenetére


vlevi
nagyúr

ha van gmailed, a gmailben beállítható, hogy a pop-os leveleket letöltse, és akkor már a gmailt tudod imap-al használni. Én évek óta így olvasom azt a néhány levelet, ami a freemailre érkezik.
Talán az outlook.com-os emailcímnek is van ilyen funkciója.

(#43803) Csocsesz75 válasza vlevi (#43802) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszi be is állítottam.

Viszont most a Postában ugye vegyesen jelennek meg a gmailes és a upcmailes levelek is. Ezt külön tudom választani ?

Ha megnyitom a levelet látom melyik címre jött de mégis jobb lenne külön látni őket.

[ Szerkesztve ]

(#43804) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem volt már róla szó, de nagyon sok HSZ van ezért nem olvasom végig a topicot. Googliztam is rá, de kifejezetten erre a problémára nem találtam megoldást, illetve többnyire laptopoknál jön elő ez a gond és egyszerű driver hiány miatt. Én részemről úgy gondolom ezt kiszűrtem, legalábbis amennyire tudtam.

Szóval az lenne a gondom, hogy a win eldobálja a hálózatot. Mind a wifit, mind a vezetékest. 20-30 mp-re megszakad mind a kettő (jellemzően egyszerre, de a wifi hamarabb helyreáll). Ráadásul az utóbbi 1 hétben ugyan ezt kezdte el a perifériákkal is, csak azok nem állnak helyre, kizárólag ha kinyomom a gépet. Tehát egér elsötétül, a billentyűzet szintén, semmire sem reagálnak. Kihúzás/bedugás nem működik, másik egérre sem reagál ilyenkor.
Ugyan ezt a gépet használtam win7-el kb 2 évig SOHA nem jelentkezett egyik probléma sem. A hálózat biztos hogy jó, mert egyik másik gépen vagy mobil eszközön sem jelentkezik a probléma.
Win 8.1 (minden általam ismert update fent van), Asus M5A99XEVO alaplap, a perifériák 1-2 ezer forintos vackok, de eddig hibátlanul működtek és más gépen is kipróbáltam huzamosabb ideig és ott sem jelentkeztek ezek a gondok.

Szóval valaki ötlet?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#43805) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Egy kis gondom lenne a W8.1 -el, az hogy nem tudok játszani az Xbox-os fiókommal, se a kártyajátékok, se az aknakereső nem indul, sem semmi, azt írja ki,hogy nincsen telepítve a megfelelő hardver (videókártya/hangkártya):

Ez mitől van? Addig keresgélek még, amit eddig találtam az nem segített... Köszi

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#43806) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Mi lehet a probléma? Win 8 64 bit alatt, a törlöm, a win frissítésekből, a következő számú frissítéseket KB2863725, KB2845533, KB2889784, csak ebben az esetben működik jól, a telefonom, a géppel, viszont 8.1 alatt, egyáltalán nem tudom használni.... compozit device ként ismeri fel 10 es hibakóddal...

(#43807) szabonagyur válasza Csabesz666 (#43806) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy nézem mindegyik frissítés valamilyen USB hibát javítana, lehet nálad a javítás következtében a telefon drivere már nem megy. Milyen telefonról van szó egyébként?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43808) Csabesz666 válasza szabonagyur (#43807) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

LG Optimus G telefon... tehát azt se mondanám, hogy vízözön előtti....

(#43809) szabonagyur válasza Csabesz666 (#43808) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg legújabb driver vagy LG program hozzá fent van? Nevet sajna nem tudok mondani, Samsungom van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43810) Csabesz666 válasza szabonagyur (#43809) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Mindenből a legújabb van fent.

(#43811) szabonagyur válasza Csabesz666 (#43810) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor rejtsd el szerintem ezeket a frissítéseket egy időre mindenképp. Gondolom majd jön vagy MS vagy LG részéről javítás előbb utóbb, ha nem akkor sem lehet nagy baj szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43812) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Igazándiból, normál bekapcsolt módban, felismeri, a készüléket, csak ha romot szeretnék cserélni, na az már nem megy...

(#43813) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

8.1-en helyi fióknál ki lehet kapcsolni hogy bejelentkezésnél ne kérjen jelszót?

(#43814) szabonagyur válasza HollyBoni (#43813) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Keresőbe beírod, vagy visszagörgetsz pár oldalt rengetegszer kitárgyalt téma.

Amúgy rendszergazdai futtatásba beírod netplwiz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43815) csako válasza HollyBoni (#43813) üzenetére


csako
veterán

És a Téma összefoglalóban is benne van...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43816) DS39 válasza csako (#43815) üzenetére


DS39
nagyúr

engem inkább az lep meg, hogy a Win7 topikban nem jönnek ilyen kérdések, pedig ugyanúgy kell.
azért mert vannak csempék, ezek a rendszergazdai dolgok nem változnak. a MS-nál sem hülyék dolgoznak, hogy magukkal is kibasszanak.

[ Szerkesztve ]

(#43817) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hali!

Felraktam a 8.1 x64 Pro-t és aztszeretném megkérdezni,hogy hol lehet beállítani,hogy rendszer indításkor ne keljen jelszavat beütnöm hanem egyből asztalra dobja?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43818) micafighter válasza FoLey-v (#43817) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Ugyanott, ahol a Win7nél is volt ! Olvasd el a tiéd előtti 3 darab hszt. legalább ennyit illene.. :U

[ Szerkesztve ]

(#43819) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Van egy gép amin Windows 8.1 32 bit fut. Szeretném újratelepíteni Windows 8.1 64 bitre.
Két meghajtó van C: és D:

D-ről szeretném csinálni a telepítést, parancssoros újraindítással, azonban nem engedi telepíteni, mert a verzió nem kompatibilis a telepített Windows rendszerrel. Gondolom 32-64 bit miatt.

Viszont se pendrive, se üres dvd, és ma meg kellene csinálnom.

Van ötletetek, hogyan lehetne kivitelezni?

(#43820) micafighter válasza #74459392 (#43819) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még soha nem próbáltam így, ugyhogy egyáltalán nem biztos, hogy müködni fog. Az ISOra kettő katt, a Windows beteszi egy virtuális lemez meghajtóba. Próbálj meg arról bebootolni. Ha nem megy, akkor próbáljd meg Daemon Tools-al. Hirtelen ez jutott eszembe.

Ha nem megy, googlizz rá, hogy boot from virtual cd drive. Nekem jöttek fel értelmes találatok, ugyhogy biztos, müködő képesre lehet varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#43821) FoLey-v válasza micafighter (#43818) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönöm!

Elnézést igazad van én voltam ügyetlen :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43822) #74459392 válasza micafighter (#43820) üzenetére


#74459392
törölt tag

Még nem próbáltam ki, de virtuális meghajtót be tudnék állítani biosban, hogy arról bootoljon? :F

(#43823) micafighter válasza FoLey-v (#43821) üzenetére


micafighter
nagyúr

Semmi gond, de azért az összefoglalót, meg az utolsó 1-2 oldalt azért illik elolvasni, meg egy keresést csinálni a topicban, mielőtt kérdez az ember :)

(#43824) micafighter válasza #74459392 (#43822) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem biztos, de egy próbát megér. DT valszeg nem fog müködni mert az az OS-el együtt indul. Esetleg még azt lehetne megpróbálni, hogy először egy linuxot telepítesz, és az hátha engedi a 64-es wint. Amúgy jól gondolod, azért nem engedi a telepítést alap helyzetből, mert úgy csak 32 re 32 telepíthető, 64 re meg 64. Ha váltani akarsz, ahhoz az "alapvető" módszer az usb vagy dvd telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#43825) #74459392 válasza micafighter (#43824) üzenetére


#74459392
törölt tag

Jah, szerintem ez nem megy így.
Viszont van egy küldő 320GB-os hdd, ami szinte tele van mindenféle jóval.
Arra rá tudnám tenni a telepítő cuccokat, de nem tudom, hogy megy úgy, ha már van rajta sok más adat is. Csak üres pendriveal csináltam ilyet.
Esetleg ezen az úton haladva lehetséges?

(#43826) FoLey-v válasza micafighter (#43823) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak kicsit ideges is vagyok,mert behalt a Win 7-em és sokszor kékhalálozott és nagy nehezen letudtam menteni,de már régóta akartam új esélyt adni a 8-nak így felraktam ezt és idáig nemcsinálja :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43827) micafighter válasza #74459392 (#43825) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, az már sokkal egyszerübb és járhatóbb út. Az adatot gondolom nem akarod letörölni. A szabad helyre varázsolni kéne egy új partíciót, legalább 4GB, amin elfér a telepítő. Partition Magic vagy EaseUS Partition Master programokkal kivitelezhető a dolog. A particíóra rárakod a telepítőt. Aztán megpróbálsz arról bootolni. Ennek müködnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#43828) #74459392 válasza micafighter (#43827) üzenetére


#74459392
törölt tag

Köszi!
És ez a partíció készítő ez biztonságos? Elég sok fontos adat van rajta, amiket nem tudok most lementeni. Illetve sok időbe telik ez a művelet?:)

(#43829) micafighter válasza #74459392 (#43828) üzenetére


micafighter
nagyúr

El kell olvasni a leírást, hogy hogyan kell új partíciót varázsolni a szabad helyből. Az ennek a lényege hogy adatvesztés nélkül tudsz új partíciót létrehozni, ugyhogy igen, biztonságos, ha jól csinálod. Az hogy mennyi időbe telik, sok mindentől függ, de ugy sacc per kb, az új partíció létrehozása nem lesz sok idő, 30 perc amíg elkészül a telepítő a partíción, 30 perc amíg települ a win, hogy ha USB 2.0 sebességgel számolunk és a telepítés hdd-re megy.

[ Szerkesztve ]

(#43830) #74459392 válasza micafighter (#43829) üzenetére


#74459392
törölt tag

Ok. Köszi a segítséget. Remélem adatvesztés nélkül menni fog :)

(#43831) micafighter válasza #74459392 (#43830) üzenetére


micafighter
nagyúr

Direkt erre vannak a programok, h pl szabad helyből tudj particíót csinálni. Bármelyiket választod, keress leírást, hogy kell vele csinálni. Egyik sem lesz egyébként valami bonyolult. Arra figyelj majd hogy legalább 4 GB hely kell az új partíciónak. majd írj hogy sikerült :)

(#43832) TIT


TIT
veterán

Win 8.1-nél újabban elég sok progi indulás után nem válaszolt ír ki és pár perc után jön helyre.winmedia player lassan bejön de a filmet csak fél perccel később játsza le.
A winupdate meg csak keres..keres órákig.
Rendszerinduláskor meg valami gpsvc alkalmazás nem tudott a kiszolgálóhoz csatlakozni ír ki.

(#43833) TIT


TIT
veterán

Rányomok egy ikonra és jobb click az is csak pörög..pörög

(#43834) #74459392 válasza micafighter (#43831) üzenetére


#74459392
törölt tag

Addig jutottam, hogy külső vinyón nem akarja csinálni, belső vinyón működne a dolog. EaseUs.
Külső vinyón nem engedi átírni a partíció méretét, semmit.
Mindegy, folyt holnap, ez van.

(#43835) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Van az adott gépem (paraméterek feltüntetve) Win 8.1-et használok "nem átlátható hibajelenséghez szeretnék segítséget kérni"már egy jó ideje és a gép ki kapcsolásánál (kijelentkezésnél) állandóan bejön vmi piros ikszel hiba üzenetként :W ,ezt nem tudom megtekinteni,így nem nem tudok róla képet sem mutatni ,vajon mi okozhatja ezt? valakinek volt már hasonló problémája? vagy esetleg vmi ötlet,hogy mi okozhatja ezt?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv:Balázs

(#43836) dandy91


dandy91
tag

csokkentett modban hogyan tudom inditani a win8.1-et?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43837) 800.henrik válasza dandy91 (#43836) üzenetére


800.henrik
senior tag

Hibaelhárítás --> Speciális lehetőségek --> Indítási beállítások --> Újraindítás gomb.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#43838) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy felteszem a w8.1-et. Jelenleg win7 rendszerem van. Érdemes egy teljesen friss telepítést (formázás) végeznem, vagy, ha rátelepítem a régi rendszerre akkor is tökéletesen fog működni (programok megtartása végett), vagy lehetnek fennakadások + több hely igénybevétele lenne?

(#43839) kispx válasza biznisz_man (#43838) üzenetére


kispx
addikt

Jobb tisztán. Én már szívtam egyet a Vista -> 7 frissítés során.

(#43840) biznisz_man válasza kispx (#43839) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszi, hát eddig is ezért volt nehéz elkezdenem az átállást. A sok adatmentés végett. Eddig a win7-el sem volt bajom, de olvastam, hogy jobb a win8.1, érezhető a különbség? Megéri a macerát? :)

[ Szerkesztve ]

(#43841) kispx válasza biznisz_man (#43840) üzenetére


kispx
addikt

Leginkább hardverfüggő. Nekem az asus k50ij notebookon csak a bootban gyorsabb mint egy frissen felrakott (és felfrissített) win7. Cserében nincs egy két driver.

Ha sokat játszol, akkor win8.1 alatt több fps-ed lehet. Ha mindenképpen újraszeretnéd a rendszer rakni, akkor szerintem érdemes kipróbálnod a 8.1-et.

Használj az adatokhoz egy külön partíciót. Így nem kell rendszertelepítésnél menteni és visszamásolni.

(#43842) biznisz_man válasza kispx (#43841) üzenetére


biznisz_man
tag

Nagyrészt külön vannak az adatok, kivéve a sok dokumentum, de hát az még megoldható. Inkább az, hogy mindennek megvan már a helye, azaz belaktam már az asztalt is :)
De minden kezdet nehéz.
Köszi, szerintem elkezdem a mentést és neki is látok délután a telepítésnek, utána írók :R

(#43843) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Tegnap fejre állt a 8.1, s mikor vissza akartam állítani a Paragon B&R 2013 Freevel, nem sikerült, hibaüzenettel leállt. Rákerestem, s kiderült a Paragon fórumáról (más is járt így), hogy egyelőre csak a Win8-cal kompatibilisek a termékeik. Le lehet menteni vele a rendszert, de visszaállítani nem tudja.

Ismertek 8.1-essel teljeskörűen kompatibilis "ghostoló" programot?

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#43844) Bodor válasza Falcon C. (#43843) üzenetére


Bodor
veterán

Acronis True Image 2014, vagy a Windows saját ingyenes programja.
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Fájlelőzmények: bal oldalon alul Rendszerkép Biztonsági Mentése.

Ezt a rendszerképet egy Windows 8-as telepítő médiával bármikor vissza tudod állítani.

(#43845) spkkill


spkkill
tag

Sziasztok!
Már egy ideje keresgélek,de nem találtam meg az igazi megoldást a problémámra.Windows 8.1 van a gépen médiacenterrel és néha random módón pár percre megáll a rendszer és szinte használhatatlan lesz,közben nem fut csak a chrome.A lemez kihasználtáság 100%.Próbáltam letiltani különféle háttérfolyamatokat,de nem segített rajta.Van aki esetleg megtalálta rá a megoldást?

(#43846) kispx válasza spkkill (#43845) üzenetére


kispx
addikt

Mi használja a disket?

ctrl + shift + esc gyorsbillentyűvel feljön a feladatkezelő. Ott megnézheted, hogy melyik folyamat használja. Ha egy service host használja, akkor a képen látható módon meglehet nézni, hogy milyen serivcek tartoznak hozzá:

(#43847) spkkill válasza kispx (#43846) üzenetére


spkkill
tag

A problémám az ,hogy nem is írja vagy olvassa a lemezt semmi a feladatkezelő szerint. :O

(#43848) micafighter válasza Bodor (#43844) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az Acronis True Image 2014 nagyon jó kis program, most tesztelem a 30 napos próbaverziót. A nonstop backup sajnos pár nap működés után állandóan leáll. Így nem szívesen adok ki 60-70 $-t s prémium-ra. Viszont nagyon sok mindent tud a program, kerestem például egy Shadow Defender alternatívát, amivel újra lehet indítani a gépet, az acronis try&decide funkcioja az egyetlen amit találtam erre. Ezen kívül még egy csomó mást is tud úgyhogy jó kis program egyébként.

(#43849) 800.henrik válasza spkkill (#43847) üzenetére


800.henrik
senior tag

HDS mit ír? Nekem egy badsector-os HDD csinálta ezt...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#43850) spkkill válasza 800.henrik (#43849) üzenetére


spkkill
tag

Sentinel-ben minden 100% lefuttatam egy tesztet is.Most próbaképp kikapcsoltam a lapozófájlt és még nem jött elő a probléma.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.