Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) Levwi válasza kispx (#44400) üzenetére


Levwi
aktív tag

Az jó mert továbbra se működik az áruház hiába frissítettem

Huawei P20 Pro Black

(#44402) kispx válasza Levwi (#44401) üzenetére


kispx
addikt

:W , bocs félrenyomtam nem neked ment, hanem (#44396) zoltan6-nak. Neki voltak a Javaval problémái.

[ Szerkesztve ]

(#44403) Levwi válasza kispx (#44402) üzenetére


Levwi
aktív tag

utánna rájöttem hogy ez nekem nem fog segíteni :D
az én problémámra nem tudsz esetleg valamit?
a legjobb hogy egy alkalmazás se megy :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#44404) kispx válasza Levwi (#44403) üzenetére


kispx
addikt

Láttam egyszer egy ilyen, amikor valamilyen proxyt használtak a net eléréséhez. Érdemes leellenőrizned, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond..

(#44405) Levwi válasza kispx (#44404) üzenetére


Levwi
aktív tag

én már a routerre is gondoltam hogy lehet azon kéne portot nyitni csak melyiket? proxy-t nem használok.

Huawei P20 Pro Black

(#44406) szabonagyur válasza Levwi (#44405) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt próbáltad? [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44407) Levwi válasza szabonagyur (#44406) üzenetére


Levwi
aktív tag

most épp azt próbálom kb harmadjára de úgy néz ki így sem működik

Huawei P20 Pro Black

(#44408) szabonagyur válasza Levwi (#44407) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windowsba esetleg nincs belenyúlva? Működött valamikor?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44409) Levwi válasza szabonagyur (#44408) üzenetére


Levwi
aktív tag

telepítéskor működött utána a microsoft accountomat kapcsoltam csak hozzá meg alapvető programokat telepítettem azért nem értem, moddolni nem szoktam a rendszert.
de kezdem feladni kiszolgáló problémát ír mindig meg hállózati időtullépést azért gondoltam a routerre.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#44410) micafighter válasza Levwi (#44395) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor ír ilyen hibát, ha nem tud csatlakozni a netre, vagyis valami akadályozza az internet elérését az áruháznak.

Először azt kéne kipróbálni, hogy router nélkül csatlakozol internetre. Pl a netkábel menjen közvetlen a gépbe. Ha így is gond van, akkor a routert kizártuk a lehetséges problémák közül.

Következő, amit ki kell próbálni, hogy kikapcsolod a gépen a tüzfalat, és mindenfajta antivirus programot. Ezek is akadályozhatják az áruház net elérését.

Ha ez sem segít, akkor állíts vissza mindent, a routert, az antivirus programokat, ahogy voltak, aztán Vezérlőpult -> Hibakeresés (Troubleshoot) -> és futtass internetcsatlakozási hibakeresést, ha nem talál semmit futtatsd megint ha még mindig nem talál semmit, akkor a Windows Update-hez is csinálj egy hibakeresést.

Ha ezek után nem oldódik meg, akkor parancssoros túrkálás, vagy javítás, vagy újratelepítés.

(#44411) isizakhi03 válasza micafighter (#44390) üzenetére


isizakhi03
tag

Köszönöm a választ srácok ! :R

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#44412) AtHoS válasza FoLey-v (#44394) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nyomj jobbklikket a Q3 indítóján és kapcsold ki a teljes képernyős skálázást nagy felbontású képernyőkhöz

read-only mode on the forum

(#44413) goldnarmz válasza FіkuszKukіsz (#44397) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ez mekkora egy ökör beidegződés az ikszpés időkből, te jó ég... :(((

(#44414) FoLey-v válasza AtHoS (#44412) üzenetére


FoLey-v
addikt

Rendben megfogom ezt csinálni amikor felteszem a 8.1-et köszönöm! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#44415) senzaj


senzaj
senior tag

Hello!
Adott egy 500gb-os és egy 80gb-os vinyó. két partícióra van bontva az 500-as, az egyiken a win7 fut.
Gondoltam rá, hogy a másik partícióra feltelepíteném a win8-ast.
Lehet, hogy hülyének néztek, de sosem csináltam még ilyet, mindig egy oprendszert használtam.
Tehát a kérdésem, hogyan csináljam?
A választ előre is köszi! :)

(#44416) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Dell 3521-es gép, amin előre telepített Delles win 8 van. A napokban fogom frissíteni 8.1-re áruházból. Lehet a delltől igényelni 8.1-es lemezt?
Áruházas frissítés esetén szükség van hotmailes fiókra, mert eddig simán, offline volt használva a gép.
Olvastam, hogy majd jön a 8.2. Ha valamiért újra kell majd rakni a gépet, akkor először 8, majd 8.1, majd 8.2?

(#44417) sys25


sys25
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A win8.1 használat közben felugrott egy kis ablak hogy valami összeomlott,aztán teljes kék képernyő valami szöveggel és egy nagy szomorú smileval és újraindult a gép,de olyan gyorsan történt ez az egész hogy normálisan elolvasni se tudtam hogy miket írt ki a gép.
Az a problémám hogy azóta akad minden hang a gépen(film,zene,youtube,rendszerhangok).
Processzor nem megy fullon,memória nincs kihasználva.
Esemény naplót átnéztem de semmi értelmezhetőt nem találtam,lefuttattam egy teljes registry takarítást a gépen,hibák kijavítva,vinyó nem töredezett.Már az alaplapi drivereket is újra húztam,de semmi,ugyanúgy akad minden hang.
Minden más tökéletesen megy,csak a hang szórakozik velem.
Valami ötlet?

(#44418) netpeti98 válasza sys25 (#44417) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezzel a programmal nézd meg a kék halál okát:[link]

(#44419) sys25 válasza netpeti98 (#44418) üzenetére


sys25
aktív tag

Nem a tipikus kékhalál volt.
Egy nagy szomorú smile meg valami felirat hogy a windows újraindul.
A másik gond hogy szerintem takarítás közben kitöröltem az esemény naplót is,így az általad linkelt szoftver semmit nem mutat.. :(

(#44420) szabonagyur válasza sys25 (#44419) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

8.1 alatt ez a tipikus kék halál van., a szoftver elvben más adatbázisból dolgozik nem eseménynapló.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44421) sys25 válasza szabonagyur (#44420) üzenetére


sys25
aktív tag

Hát még elég új vagyok win8 témában,ezt nem tudtam :)
Viszont a szoftver akkor se dob ki semmit.(0 összeomlás)
Komolyan már a win újrahúzásán gondolkodok...

[ Szerkesztve ]

(#44422) netpeti98 válasza sys25 (#44421) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg törlődtek a .dmp fájlok vagy nem kerültek mentésre. :(

(#44423) sys25 válasza netpeti98 (#44422) üzenetére


sys25
aktív tag

Sokszor gondoltam rá hogy vissza kéne rakni a win7-et,nekem valahogy nem jött be ez a 8,valamiért jobban fogja a gépemet is mint a 7, most legalább nyomós okom is lett a telepítésre. :)
Igazából a 8.1 csak kiváncsiságból lett felrakva,de engem nem győzött meg.

[ Szerkesztve ]

(#44424) micafighter válasza #01682176 (#44416) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pénzért bármit lehet :D Nekem is van Dell gépem, de kétlem, hogy ingyen adnának neked egy telepítőt. Viszont akinek van Windows 8 liszensze, annak ingyen jár a 8.1 frissítés, és minden bizonnyal a 8.2 is ingyen lesz. Ha 8.1-et telepítesz, a telepítéskor nem fogja elfogadni a telepítő kódodat, arra egy ún. "generic key"t kell használnod, viszont telepítés után be tudod aktiválni a Windows 8 liszenszeddel a Windows 8.1-et. Ugyanígy fog menni valoszinüleg a 8.2-vel is.

Tehát csak egy 8.1 telepítő kell, meg egy generic key, mindkettőt be lehet szerezni ingyen, és tudsz magadnak készíteni egy Windows 8.1 telepítőt.

Még a Windows Update frissítésekkel sem kell szórakozni, ha nem akar az ember. Ha van egy telepítőd, a Win Toolkit programmal a megjelent frissítéseket integrálni tudod a telepítőbe.

(#44425) CsonkaImo válasza sys25 (#44423) üzenetére


CsonkaImo
addikt

"valamiért jobban fogja a gépemet is mint a 7" Ezt nem tudom elhinni, nekem egy régi sata 2-es samsung hdd-ről is jelentősen gyorsabban indult mint a 7. Gyorsabb maga a rendszer ez vitathatatlan, de azt megértem ha a kezelőfelület miatt nem tetszik. Azt nekem is szokni kellett.

(#44426) sys25 válasza CsonkaImo (#44425) üzenetére


sys25
aktív tag

Nem tudom.Tudom hogy elvileg gyorsabbnak kéne lennie,de én azt érzem hogy nem az,sőt egy fokkal kicsit akadósabb is.De mondom,ez csak az én tapasztalatom. :)
Amúgy a kinézetet nagyon nem tudom megszokni,pedig egy ideje már használom.

(#44427) jjwsj


jjwsj
csendes tag

Haliji

(#44428) Bodor válasza senzaj (#44415) üzenetére


Bodor
veterán

LINK 1 és utána LINK 2 és végül LINK 3

(#44429) Chosen válasza Sub-ZeRo (#44332) üzenetére


Chosen
addikt

Töröltem a W7-es drivert, de még így is lecsatlakoznak néha az USB eszközök. Más ötlet esetleg? :(

(#44430) jjwsj


jjwsj
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kis problèmám illetve kérdésem evvel a szutyok Windows 8.1 al kapcsolatban! Vettem egy szupi Vaio gépet. ..tök jó lenne ha nem lenne telepakolva rahedli sok szarral ami belassitja úgy a rendszert hogy hajszálakat lehetne tépkedni! Mondanom sem kell hogy evvel a programmal vettem szóval annyi jó benne h eredeti! Sajnos már 3 szor benyalta a vírust a Mekkàfè! Van most Avast....na mindegy megint virusos se net se semmi..ma lényeg....urja akarom telepíteni de egy uj cd ről nem a trágya lassú semmirevalóval amit hozzá adtak....terjunk a lényegre nekem a licensz kód kellene...ami most jelenleg rajta van....vajon hol találom???? Mert azt akarnám beütni az uj telepítés után! Régen az aljára volt ragasztva a gépnek de ott most csinos Win8 felirat van! :( érdekel a garancia ha elveszik jobban járok mintha falhoz vágnám! Köszönöm előre is! :)))

(#44431) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Feltettem a 8.1-et. Aktiválással nem volt gubanc, viszont:
1. a csempéket valahogyan ki lehet kapcsolni? Meg lehetne jeleníteni csak a desktopot?
2. hotmail fiókommal szeretném összekötni, magyaráz is valamit, hogy aktiváló kód, melyet elküldt egy általam megadott mailre, meg is adok neki egy mailt, de nem érkezik semmi. Lényeg, hogy nem tudom összekötni vele.

Előre is köszönöm!

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44432) Chosen válasza Chosen (#44429) üzenetére


Chosen
addikt

Mod időből kicsúsztam, de ahogy olvastam, másnak is vannak ilyen problémái: [link], [link] Kísértetiesen hasonló esetek. Úgy tűnik, hogy amikor nagy a forgalom az USB-n (Wi-Fi stick miatt letöltés, vagy adatátvitel) akkor történik meg. Pl volt olyan, hogy iPhone szinkronizálás közben vágott le mindent többször is, mert épp ~1,5 giga adatot vitt át.

(#44433) cattus válasza umfrider (#44431) üzenetére


cattus
őstag

1. Tálcán jobklikk, tulajdonságok --> Navigáció fül. Kezdőképernyő csoporton belül a legelső jelölőnégyzetet pipáld ki. Így tudsz az asztalra bootolni. Teljesen max 3rd party Start menü programmal tudod kiiktatni.

Do the thing!

(#44434) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Vettem egy notit: [link] és most telepítek rá Win8-at, annyi kérdésem lenne h az ugyebár alapból 8-as verzió, érdemes a 8.1-et egyből feltennem, csak mert ahhoz más drivereket kell feltennem a laptopra elvileg. Illetve Chipset driver a gyártó honlapja szerint még nincs is a 8.1-hez, vagy az nem is kell akkor?

Matthew 24:42

(#44435) umfrider válasza cattus (#44433) üzenetére


umfrider
senior tag

Köszönöm, ez is valami. Közben csináltam egy Asztal eszköztárat a tálcán, ha rámegyek, akkor már látok némi mappásított formát. Ez lehet így marad, szimpatikusabb.
Olyanról, akkor ne is nagyon álmodjak, mint ami win 7 alatt van, hogy olyan a startgomb, amilyen?

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44436) micafighter válasza sys25 (#44419) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbálták barátságosabbá tenni a kékhalál képernyőjét, ezért a szomorú arc.

(#44437) micafighter válasza jjwsj (#44430) üzenetére


micafighter
nagyúr

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_install/where-do-i-find-the-windows-8-product-key-when-it/d4c5c0c1-825d-47f2-9bed-d9625c7e68ff

Ezekkel ki tudod nyerni a kódot. Antivírus témában pedig ajánlom a Nagy virusirto topicot ;)

http://prohardver.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#44438) micafighter válasza umfrider (#44435) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem kel álmodni, már van ;)

Classic Shell.
http://classicshell.net/

Van más is, nekem ez jött be a legjobban, mert nagyon hasonlít a w7 start menüre, csak picit metrosabb, nagyon személyre szabhatod ha akarod, ingyenes, folyamatosan fejlesztik, nyílt forráskódú, gyors, egyszerű a használat, csak telepíted és kész, és teljesen le tudja tiltani az oldalsó sávokat.

[ Szerkesztve ]

(#44439) Sub-ZeRo válasza Chosen (#44429) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Passz. Vagy vársz míg az alaplap gyártója új drivert ír, vagy cserélsz wint. :/

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44440) sys25 válasza micafighter (#44436) üzenetére


sys25
aktív tag

A kékhalál az kékhalál,egy smiletól nem lesz kevésbé kellemetlen és bosszantó. :D

(#44441) micafighter válasza sys25 (#44440) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, de sok olyan felhasználó van, aki nem nagyon ért a gépekhez, azoknál az új képernyővel kisebb a szívroham esélye :D

(#44442) umfrider válasza micafighter (#44438) üzenetére


umfrider
senior tag

Hú, közben megtaláltam, nagyon tuti (Y)
Köszönöm.

e-mailes problémára esetleg valami ötlet? Kéri, hogy állítsak be neki egy mail címet, melyre küldi a kódot. Megadom neki a hotmaileset, mert valóban ez a postafiókom, de nem érkezik mail. Ha gmail-eset adok meg, akkor sem. Nem értem.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44443) premete válasza sys25 (#44426) üzenetére


premete
veterán

A kinézetet ki lehet kerülni könnyen, viszont nálam sem gyorsabb a window 7-nél a 8.1, egyik laptopomon sem: sem az Ivy Bridgesen, sem a Haswellesen. Viszont sokkal több a gond a 8.1-gyel:
- wlan hálózatokat rosszabbul kezeli
- wwan esetében nincs beállítási lehetőség (vagy csak én nem találom) mint például preferált mobilhálózat, pin kód csere, stb.
- Client Anywhere java plugin nem megy 8.1 alatt.
Amiben jobb a 8.1, az a szövegek olvashatósága, 14"-on a windows 7 betűi nagyon aprók (1920x1080-as a felbontás)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44444) micafighter válasza umfrider (#44442) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan mit szeretnél a hotmail címmel, mert ez számomra nem derült ki ? :) esetleg képek, hogy mit ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#44445) umfrider válasza micafighter (#44444) üzenetére


umfrider
senior tag

Szeretnék bejelentkezni a windows szolgáltatáson belül a hotmail-re. Sajnos nem enged valamiért.
Itt tartok. Megadtam neki a mailt, ahova kérem ezt a kódot, de nem kapok semmit :(

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44446) szabonagyur válasza umfrider (#44445) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig ha jó címet adtál meg a megerősítésnél akkor meg kell kapnod, csak pár percbe is telhet.

Ha nem fog megjönni akkor vannak más lehetőségek is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44447) senzaj válasza Bodor (#44428) üzenetére


senzaj
senior tag

Köszönöm! :R
80GB-nyi kis hdd-re érdemes lenne feltenni?

(#44448) umfrider válasza szabonagyur (#44446) üzenetére


umfrider
senior tag

Ez annyit tesz, hogy ne gépeljem el a mail címet, nem? Már 5x próbáltam 2 címmel is. Semmi. Sem a spamban, sem másutt.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#44449) sys25 válasza premete (#44443) üzenetére


sys25
aktív tag

32"-os Full HD tv-n 1-1,5 méterről nálam nem aprók a betűk. :DDD
Csak a retinám beleég a tarkómba ha nem veszek vissza a fényerőből. :D

(#44450) szabonagyur válasza umfrider (#44448) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen annyit, valamint ne próbálkozz sokszor mert lehet csak a rendszer valamiért megakadt és majd egyszerre kapsz sok emailt. Ha rámész másik módra ott van elvben telefonos stb ha hozzá van rendelve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.