Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) micafighter válasza szabonagyur (#43550) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igaz, azt is lehet :DDD :P

(#43552) Rasiel válasza Hafy75 (#43475) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az a gond, hogy ez sok mindentől lehet. Win beállítás, szoftverek, helytelen BIOS beállítás, stb. Első körben nézd meg, hogy ezután a kis módosítás után minden rendben megy-e. Ha igen, akkor valószínűleg ez okozta, ha nem, akkor ott más probléma lesz. Én az utóbbit mondanám, bár ne legyen igazam.

(#43553) crysis88 válasza Gabás (#43547) üzenetére


crysis88
tag

Köszönöm hogy eszembe juttattad, de tudok róla ,csak szeretnék biztosra menni :U

(#43549) micafighter Igen válaszoltál de szeretném ha többen is megerősítenék , a PM--bol pedig nemsok mindent tudtam kivenni... :F

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#43554) micafighter válasza crysis88 (#43553) üzenetére


micafighter
nagyúr

akkor írok megint :D

(#43555) szabonagyur válasza crysis88 (#43553) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mire is vársz megerősítést?

A lényeg annyi, hogy ha van egy eredeti kulcsod akkor ahhoz nyelvtől függetlenül bármilyet fel lehet rakni, a lényeg, hogy ha vettél egy ENG 8.1 Pro kódot, azt csak kizárólag XYZ 8.1 Pro kódhoz használhatod fel.

A minden nyelvet, hogy érted? Megjelenítési nyelv csak az van benne amilyet megvásárolsz, billentyűzet nyelv az benne van mind.

@(#43556) isizakhi03: Nem értem, hogy ezzel mi a bajod? Az, hogy én szó szerint vettem a kérdését és megkérdeztem, hogy melyikre is gondol nehogy félreértés menjen több 100 hozzászóláson keresztül?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43556) isizakhi03 válasza szabonagyur (#43550) üzenetére


isizakhi03
tag

ezen még mindig tudsz nevetni? :U :U

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#43557) Gabás válasza szabonagyur (#43555) üzenetére


Gabás
addikt

téves
crysis88: ne értetlenkedj tovább: link

[ Szerkesztve ]

(#43558) crysis88 válasza szabonagyur (#43555) üzenetére


crysis88
tag

Szia.

Dobozos windowst akarok venni nem OEM-et mert nem új gépre megy.
Itt Romániában csak Angol vagy Román dobozos van.
A kérdésem az lenne hogy ha pl megveszem az Angol dobozost akkor azt lehet valahogy Magyarrá tenni?
Vagy nem muszáj dobozost vennem?

Bocsi a sok kérdezősködésért de nagyon láma vagyok ebben a témában és úgy tudtam hogy ez a fórum azért van hogy segítsenek egymásnak az userek.

(#43557) Gabás Köszönöm szépen , tehát akkor az Angolt is át állíthatom majd Magyarra :)

[ Szerkesztve ]

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#43559) micafighter válasza crysis88 (#43558) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen átállíthatod, pontosabban utólag le kell tölteni a nyelvet, azonban ez nem lesz ugyanolyan, mint ha magyart telepítettél volna. Illetve az hogy "dobozos", nem jelent semmit, mert OEMből ugyanúgy van dobozos, ahogy nem OEMből van nem dobozos..

[ Szerkesztve ]

(#43560) szabonagyur válasza crysis88 (#43558) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam privátot én is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43561) Gabás válasza micafighter (#43559) üzenetére


Gabás
addikt

a fordítás ugyanaz, legfeljebb két nyelvi csomagja lesz

(#43562) szabonagyur válasza Gabás (#43561) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez így nem teljesen igaz. Vannak részek, menü pontok amik hiába állítod át a nyelvet nem változik meg. Pl. én a hálózati központban vettem észre, hogy egyes szavak maradtak angolul. De biztos előjön több helyen, nem használtam a fordítást sokáig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43563) micafighter válasza Gabás (#43561) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahogy szabonagyur írta, nem ugyanaz. Én Angol Windowst telepítettem, angolul is használom inkább, de telepítettem utólag a magyar nyelvet, hogy ebben a topicban jobban tudjak segíteni, azonban nem tökéletes, vannak apróbb, de zavaró hibák. (a pontatlan fordításokat nem számítva is) Aki nem hiszi, járjon utána :P

[ Szerkesztve ]

(#43564) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok kéne egy kis segítség, mert akárhogy próbálom összehozni sehogy nem akar sikerülni, van egy Win8.1 laptop. és egy sony smart tv. és azt szeretném összehozni hogy a laptop képernyőjét kitegyen a tv-re wifin keresztül, a gépen elindítom a keresést, meg is találja a tv-t , de aztán rámegyek és kéri WPS Pint mit nem tudok , Hogyha a tv, a hálózati beállításoknál a wps pin hez megyek ott ugye kiad egy kódok, ha azt beírom a gépbe akkor csak kapcsolódás........ és nem kapcsolódik.egy idő után kiírja hogy hiba, próbálja újra ......
Ebben kéne egy kis segítség.
Előre is köszönöm.

(#43565) micafighter válasza Atlantisz48 (#43564) üzenetére


micafighter
nagyúr

Először is a laptopon a tüzfalat, antivirust kapcsold ki, amíg próbálkozol, hogy kizárj egy hibalehetőséget.

(#43566) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
a disk cleanup mennyi idő alatt futott le nektek? Nekem már több mint egy órája szórakoztatja magát.
Disk Space Cleanup Manager for WIndows és Windows Modules Installer Worker azért pörgeti a processzort közben szóval nem hiszem, hogy kifagyott volna.

[ Szerkesztve ]

(#43567) crysis88


crysis88
tag

Üdv. Megint én.... :P

Csak azt akarom kérdezni hogy szabad valakitől windows kulcsot venni? Úgy értem nem üzletből hanem valakitől akinek van eladó áron alul...
Lehet ebből most vagy akar később valami problémám? :F

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#43568) micafighter válasza crysis88 (#43567) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez is ugyanolyan, mint ha bármi mást vennél. Akkor van gond, ha nem azt kapod a pénzedért, mint amiért fizetsz. Ma már sajnos boltban is hajlamosak átverni az embert, online boltban meg mégkönnyebb, úgyhogy érdemes odafigyelni, hol vásárol az ember. Windows liszensznél akkor van szívás, ha kamu kódot kapsz, vagy nem olyat, mint amilyenért fizettél. Ugye nem mindegy, hogy OEM, vagy Retail pl.. XP vagy Win 8 :D

De gondolom most is több véleményre vagy kíváncsi, majd írnak a többiek is :)

(#43569) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hol lehet kikapcsolni azt,h a fenyerot a tartalom miatt szabalyozza? Csak,mert eleg idegesito.

(#43570) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Most jutottak el a frissítéssel érkező bugok arra a szintre, hogy idegesítenek. Eddig csak az alkalmanként megjelenő Otthoni csoport ikon zavart az asztalon, de F5-tel gyorsan el is tűnt, és mára már javították. Na de most újabb mesterit sikerült alkotni. Bekapcsolom. Elindítok bármilyen alkalmazást. És amint egyet kattintok, mindentől elveszik a fókusz. Se charm bar nem jó, se kilépni nem tudok, se alkalmazásban navigálni, semmi. Alt+Tab nuku, de a billentyűzet jó. Amíg nem dördül el az első klikk, mert onnantól már az sem. Mintha lenne egy 100%-ban átlátszó topmost (mindig felül) ablak. Ezt a tulajdonságot a Feladatkezelő veheti csak el bármitől, még jó, hogy anno így konfiguráltam a memóriába ragadós bug miatt (szintén máig javítatlan). Szóval minden indítás után Feladatkezelőt kell indítanom. Dejó! Nem találkozott senki hasonlóval? Nincs rá ismert gyógymód?

(#43569) Scoobyka: Ez 99.9%, hogy a monitorod csinálja, ami szerintem LG. Azon keresd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43571) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Biztos volt már róla szó, de tudnátok olyan programot mondani amivel le tudom menteni az egész wint és utána abból a fájlból újra tudom húzni az egész rendszert. Akár W7 akár W8. Köszönöm!

(#43572) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok.
2 hónapja használom a win 8.1-et és ,amikor játszani szeretnék bármilyen játékkal ezzel a hibával találkozom.
[link]
Mitől lehet ez?

(#43573) kraftxld válasza cekkk (#43571) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Macrium Reflect

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43574) cekkk válasza kraftxld (#43573) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!
A visszaállításnál win alól csinálja, vagy bootoláskor ezt kell elindítani és úgy?

(#43575) kraftxld válasza cekkk (#43574) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Működő windows alól nem nagyon lehet saját magát visszaállítani.
Van boot cd és arról lehet visszaállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43576) starpeter válasza starpeter (#43572) üzenetére


starpeter
senior tag

Ezt írja ki.
Mitől lehet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#43577) szabonagyur válasza starpeter (#43576) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha óránként beírod sem kapsz hamarább választ rá, ha van itt valaki aki tudja a választ a korábbira is válaszol, szóval nyugi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43578) ozz válasza FіkuszKukіsz (#43349) üzenetére


ozz
tag

Köszönöm a segítséged tökéletesen működik :R

[ Szerkesztve ]

(#43579) cekkk válasza kraftxld (#43575) üzenetére


cekkk
veterán

A norton ghosttal csináltam még csak ilyet korábban, ott úgy volt ahogy mondod, akkor mind így működik ezek szerint :) :R

(#43580) micafighter válasza Scoobyka (#43569) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#43581) semetka


semetka
őstag

Tesóm K52-es laposára fel akarok rakni a win8-at, de driver nincs hozzá az asus honlapon. Melyik hardverhez kell felrakni drivert amit a win8 update nem talál meg? VGa-hoz szedtem le drivert már.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43582) Sub-ZeRo válasza semetka (#43581) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahhoz, amelyikhez az eszközkezelőben sárga felkiátójel van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43583) starpeter válasza starpeter (#43572) üzenetére


starpeter
senior tag

Én problémámat nem tudjátok mitől van?

(#43584) semetka válasza Sub-ZeRo (#43582) üzenetére


semetka
őstag

Rendben, köszi szépen

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43585) szabonagyur válasza starpeter (#43583) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mivel látom addig nem nyugszol le míg valaki nem ír valamit (pedig írtam, hogy felesleges óránként beírni), így rákerestem neked, és a gugli 3. találata adott megoldási lehetőséget:

Forrás:[link]
1. Hibák a vinyón, ehhez azt írja futtasd a "chkdsk c: /f" parancsot
2. Próbálj más RAM-ot, ha több van kivenni egyet stb.
3. BIOS frissítés, de ezzel vigyázni kell nagyon
4-5. ezek rád nem vonatkoznak most.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43586) micafighter válasza semetka (#43581) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt laptopnál nehéz megmondani, mert sok alkatrész különbözik még ugyanazon a típuson belül is. Például 2 ugyanolyan Dell Insprion N5010, egyik Toshiba ODD-t kapott, a másik MATSHITA-t.

Az ne zavarjon, hogy nincs hivatalos 8-as driver a laptophoz. Nekem van olyan Dell laptopom, ami Win7-el jött, csak 7es driver van hozzá a honlapon is. Ha windows 7-et telepítek, pakolni kell rá a drivereket, mert pl wifi se müködik nélkülük. Win 8nál nem kellett egyetlen drivert sem telepítenem, mindent talált a Windows Update.

Telepítés után futtasd a Windows Update-et, VGA-hoz már van drivered, a többihez találni fog az update.

nekem is van egy Gainward nyolcnyolc GT-s gépem, csak amd procival :)

Igen, eszközkezelőben érdemes majd csekkolni, hogy nincs e sárga felkiáltójeled, ahogy (#43582) Sub-ZeRo kolega írta.

[ Szerkesztve ]

(#43587) starpeter válasza szabonagyur (#43585) üzenetére


starpeter
senior tag

1. lépést ,hogy kell megcsinálni?

(#43588) semetka válasza micafighter (#43586) üzenetére


semetka
őstag

Köszi, mindjárt kiderül, már telepítem. :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43589) micafighter válasza starpeter (#43587) üzenetére


micafighter
nagyúr

Metró képernyön elkezded írni, hogy parancssor, jobb oldalt fel fog jönni a találat, nyomsz Ctrl + shift + entert, ezzel rendszergazdaként futtatod. Asztalon kérdez majd UAC, rámész, hogy igen. Feljön a parancssor, és beírod ezt: chkdsk c: /f

[ Szerkesztve ]

(#43590) starpeter válasza micafighter (#43589) üzenetére


starpeter
senior tag

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Users\Péter>chkdsk c: /f
Access Denied as you do not have sufficient privileges.
You have to invoke this utility running in elevated mode.

C:\Users\Péter>

Ezt írja...

(#43591) micafighter válasza starpeter (#43590) üzenetére


micafighter
nagyúr

Már javítottam. Rendszergazdaként kell futtatni.

(#43592) starpeter válasza micafighter (#43591) üzenetére


starpeter
senior tag

Lefutott amikor újraindítottam a gépet. Most mi jön?

(#43593) micafighter válasza starpeter (#43592) üzenetére


micafighter
nagyúr

Talált-e hibát a vinyón? Ha igen, akkor lehet ez volt a kék képernyő oka. Ha nem, akkor következő lépés.

(#43594) starpeter válasza micafighter (#43593) üzenetére


starpeter
senior tag

Hát újra indult és nem írt ki semmit...
Ki kellett volna írnia ,hogy "OK" illetve azt ,hogy "ROSSZ"?

[ Szerkesztve ]

(#43595) semetka válasza micafighter (#43586) üzenetére


semetka
őstag

Jó kis kártya volt anno a Gainward 8800GT. Menőztem vele a suliba. :)
Mondjuk azért még most is lehet rajta játszani, de egy ideje én PS3-on játszok.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43596) micafighter válasza starpeter (#43594) üzenetére


micafighter
nagyúr

A BIOS frissítést te ne próbáld meg. Amit viszont meg kéne még próbálnod, az a RAM-os dolog. Gép v laptop? Mennyi és hány darab RAM van benne?

(#43597) starpeter válasza micafighter (#43596) üzenetére


starpeter
senior tag

2*2GB RAM

(#43598) micafighter válasza semetka (#43595) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jaja lehetett vele menőzni :D

(#43599) micafighter válasza starpeter (#43597) üzenetére


micafighter
nagyúr

És PC vagy laptop?

(#43600) starpeter válasza micafighter (#43599) üzenetére


starpeter
senior tag

PC

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.