Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) jeni válasza Ck. (#44146) üzenetére


jeni
félisten

Most töröltem a kékhalálos gyárilag elbaltázott szoftvert a frissített Win 8.1-t,szinte 10-20 percenként újra indult a korábban jelzett hibával.
Inkább a sima Win8 pro-t feltenni és nem ráerszteni a win 8.1-t,mert azzal csak a Microsoft el@@@@ja!
Ez nem USER hiba,mivel másoknál is sűrűn előjön!

(#44152) micafighter válasza jeni (#44151) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sok embernél meg gond nélkül müködik a nyócpontegy.. :U Pár napja telepítetettem egy régi AMD X2-es gépre, kíváncsi voltam, elindul-e egyáltalán a win8.1... Települt gond nélkül, viszont USB Wifi vevő driverének telepítésekor kék képernyőt kaptam. Rákerestem neten a kék képernyő hiba szövegére, nagyon meglepő módon azt találtam, hogy kiváltó ok lehet a rossz driver telepítése. Gyártó honlapjáról beszereztem a legfrisebb drivert (már először is azzal kellett volna próbálkozzak, na de a lustaság.. :DDD ). A legfrisebb driver felcuppant tökéletesen, azóta minden szuper :)

A kék képernyő valamilyen hibát jelent, a hibát leírja a kék képernyő, rá lehet keresni. A te hibádhoz is linkeltem dolgokat, ahol le van írva, pontosan mi a hiba, és hogy mik a lehetséges kiváltó okok.

[ Szerkesztve ]

(#44153) samugalaxys


samugalaxys
csendes tag

Hali!
Van rá mód win 8.1ben beállítani, hogy hdmi kimeneten hangot is továbbítson?
Ha kell, pár infó.
Radeon hd7750em van monitorral dp kábellel összekötve és egy tv vel pedíg hdmi vel. A gépbe egy sima jackdugós hangfal van bedugva a tvre pedíg egy hangprojektor. Power dvd ben lehet hangimenetet választani és akkor működik is, de ugyan ezt nem tudom, hogy lehetne windowson belül beállítani. Próbáltam a hangcsip driverét is, de ott csak az optikai, vagy jackdugós csatlakozás közül lehet választani...

(#44154) vlevi válasza micafighter (#44152) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, driver hiba, meg minden, ize, de valami miatt megiscsak sokkalta surubben lehet win8.1-hez kapcsolodoan ilyen hibakrol olvasni, mint a win7-es topicban.
Xp alatt meg remlik, hogy lattam kekhalalt, hetesen nem emlekszem ra, hogy barmelyik gepemen lett volna. Igaz, nekem 8, es 8.1 alatt se, volt, de ezt a ket rendszert csak nehany hetes tesztidoszakban hasznaltam.

(#44155) negyedes válasza vlevi (#44154) üzenetére


negyedes
addikt

win7 egy szimpla billentyuzet driver mitt dobott kekhalalt nalam. egyszer :DDD :DDD 8 alatt egyszer lattam ezt a sikeres HP security persona install utan. az a szar hazavagta az egesz win-t. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44156) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Egy kissé szokatlan kérdésem lenne hozzátok. Windows 8.1 Pro kulccsal sehogy sem lehet aktiválni a hetest?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#44157) Tournament válasza Petyyyyy (#44156) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nem :)

(#44158) micafighter válasza Tournament (#44157) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem értem amugy ezt a hülyeségét sem az MSnek.. Jó, hogy sok féle program, sok féle liszensz, sok féle ár, de egy MSRP ár alapján valami alap szintü átjárást azért adhatnának. Például szerintem elég durva hogy 8.1 Pro kódot nem fogadja el a 8.1 Pro N.

(#44159) TIT


TIT
veterán

Win 8.1 skypeja néha megszakad beszéd közben.
Ez csak ennél van valószínű,at asztali verziónál nem.

(#44160) Visormail válasza samugalaxys (#44153) üzenetére


Visormail
addikt

Hangerőikonra jobb klikk lejásztóeszközök, pont ugyanúgy mint a 7esen. A (realtek) hangkártya programjában akkor fog megjelenni, ha a realtek oldalán lévő hdmi drivert telepíted fel a vga-hoz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44161) Tournament válasza micafighter (#44158) üzenetére


Tournament
aktív tag

csak a VL verzio fogadja el PRO/ PRO N / ENTI / ENTI N eez a verziohoz 1 kulcs jó :)

a tőbbi verzio korlátozva van sajno

az n verzio europaiak kérték hogy legyen válaszható hogy legyen media player e benne vagy sem illetve a kinaiak és koreaiak korlátozására KN verziot is csináltak anno, illetve az N még azért is jőtt be hogy legyen bőngésző választás ..

de ezt már w7 ota igy van

sok értelme tényleg nincs amugy , és csak gondot okoz ha a media rész nincs benne nem egy dolog rüheli ha hiányzik :(

(#44162) Tournament válasza micafighter (#44158) üzenetére


Tournament
aktív tag

csak a VL verzio fogadja el PRO/ PRO N / ENTI / ENTI N eez a verziohoz 1 kulcs jó :)

a tőbbi verzio korlátozva van sajno

az n verzio europaiak kérték hogy legyen válaszható hogy legyen media player e benne vagy sem illetve a kinaiak és koreaiak korlátozására KN verziot is csináltak anno, illetve az N még azért is jőtt be hogy legyen bőngésző választás ..

de ezt már w7 ota igy van

sok értelme tényleg nincs amugy , és csak gondot okoz ha a media rész nincs benne nem egy dolog rüheli ha hiányzik :(

TIT ez a hiba főleg azért van mert messenger /skype és facce is ment rajta még w8 kezdetekor és azota is benne a hiba nem javitoták ,nekem van amikor nem is jelzi hogy keresnek és nem is csőrőg ki az app hogy hivnak :S

(#44163) micafighter válasza Tournament (#44162) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ezért is örülök, hogy enti liszenszet használok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44164) bb0t


bb0t
senior tag

Valaki nem tudja véletlenül, hogy miért nem működik 8.1 alatt a Dolby Home Theater V4 Equalizer progija? Sikerül feltelepíteni el is indul a progi de hiába állítgatom semmi hatása nincs a hangra...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44165) baboss válasza samugalaxys (#44153) üzenetére


baboss
őstag

Itt kell beállítani.

(#44166) jeni válasza micafighter (#44152) üzenetére


jeni
félisten

helyzet az,hogy nem találtam megoldást rá,mert nem egyértelmű a dolog.
a melóhelyen is megmondta egy benfentes,hogy a Win 8.1 egy elk@@@ op.rendszer.
ha ez a bosszantó kedves MS kék-kép fogad 1 órában 5x, akkor nagyon nem lesz kedvem a MS Win 8.1-hez
most egy win 7-s van rajta és ezzel meg nem bont,nincs zűr vele.

(#44167) C. s. válasza cascada (#44115) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Erre gondolsz? Viszont én az Ashampoo Winoptimizerrel csináltam. A 9-es verziót innen ingyen letöltheted legálisan. Maga a program tud magyarul. A használathoz regisztrálni kell, teljes-verziós kódot adnak..

(#44168) atlasz52


atlasz52
tag

Segitséget kérnék,van egy előtelepitett win7 tem,a dvd irót kivettem és helyére tettem egy ssd.
Szeretnék ide egy win8.1 et telepiteni,megoldható ez ,hogy induláskor választható legyen .a win7.vagy a win8 induljon el.
Azt hiszem a win 7 bootja más.
Köszönettel veszem a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

LÁSZLÓ

(#44169) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Tapasztalatként osztom meg, hogy hivatalos windows 8-ra engedtem rá a frissítést és két hete használom így a gépet 8.1-el. Semmilyen problémát sem tapasztaltam, minden driver és egyéb tökéletesen megy az új rendszer alatt. Csak hogy legyen pozitív tapasztalat is megosztva, hátha valakinek ez hozza meg a kedvét a frissítéshez.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#44170) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Vennem kell egy oprendszert hétfőn, eddig a 8.1 preview-t használtam, kedvenc nem lesz, de elmegy. Ahogy a fórumot olvasgattam választ remélve, kiderült, hogy nem is csak 1 kérdésem van. Tehát:

1. Hogyan kell a meglévő rendszerre (hagyományos újratelepítés és adatvesztés nélkül) rátelepíteni a végleges 8.1-et? (A jelenlegi és az eljövendő is 64 bites, azonban a mostani angol, de magyart szeretnék helyette.) Örülnék egy magyar nyelvű leírásnak.

2. Az alaplapomon UEFI is van, és fogalmam sincs, én milyen módban telepítettem anno ezt a Windows-t. Ha így jól működik, akkor hagyhatom így vagy később megbánnám?

3. Kabalabula egyik HSZ-éből megtudtam, hogy számos verzióban létezik a 8.1. Mostmár tényleg annyira összekuszálódott minden a fejemben. Milyen néven kérjem a boltban azt, amelyikben van Media player, teljesen üres gépre is telepíthető (mert a későbbiekben, ha újra kell rakni, azt formázás előzi meg.) Ugye nincs szükség a Pro verzióra ahhoz, hogy wifin megosszam a másik szobában lévő multimédia-lejátszóval a gépen lévő tartalmat? Erre a célra a PS3 Media Servert használom.

4. Van valami komoly ellenvetés a 8.1 véglegesítésével kapcsolatban? Miért jó az egyeseknek, ha nincs benne a Media player, lemaradtam valamiről?

Előre is köszönöm a választ, és elnézést, hogy ilyen hosszú lett. :B

(#44171) tomp válasza ToMmY_hun (#44169) üzenetére


tomp
félisten

Nekem sincs semmi gondom vele. Ha valamilyen driver nem jó vagy nincs arról nem a Microsoft tehet...
Egy 2éves laptopon megy a rendszer. Van érintési gesztus(jobbról előjön a charm bar, balról a futó appok...stb) minden eszköz tökéletesen megy.
Szóval nem b@**ott el semmit az Ms hanem a hardver gyártók lusták.

(#44172) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy egyik napról a másikra a kezdőképernyőm teljesen üres lett és ha rányomok az egér jobb gombjával egy ikonra kidobja a menüt és a küldés menünk belül nincs semmi üres. Valaki már tapasztalt hasonló dolgot? Esetleg valakinek lenne rá megoldása. 8.1-es rendszer van fönt. [link] [link]

(#44173) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Erre a memória kezelés problémára még mindig nincs megoldás :F Most is csak olvasgatok a PH -n és töltök aztán felszaladt 7.9GB -ra :(( :( :((( Már nagyon kezdek kiakadni ettől a WIN 8.1 x64 -től :B :U

Valaki tud valami megoldást, vagy talált az újraínditáson felül :F Nem lehet valami programmal törölni, hogy ne zabálja el a fizikai memóriát :F

[ Szerkesztve ]

(#44174) jeni válasza C. s. (#44170) üzenetére


jeni
félisten

Szia
1. Már csak a Win 8.1 variációk vannak a boltokban.
Én csak tisztán tennék fel rendszert és nem pedig áthelyezve,klónozva.
Win 8 támogatása 2 éven belül megszűnik és aktiválni kell a Win 8.1-re(ez a bosszantó)
2.Media Player bármivel lehet helyettesíteni,sőt egyesek még jobbak annál.

(#44175) Calogero válasza HoReSz1975 (#44173) üzenetére


Calogero
addikt

Én még nem találkoztam ilyen problémával.

(#44176) negyedes


negyedes
addikt

Talalkozott mar valaki a Schannel erro,r Event ID 36887 problemaval?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44177) micafighter válasza HoReSz1975 (#44173) üzenetére


micafighter
nagyúr

Leírtam neked nagyon részletesen hogy mi a gond és mit kell csinálni, utána nem jeleztél vissza semmit.

(#44178) micafighter válasza Calogero (#44175) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hibás driver okozott memory leaket, nem windows bug.

(#44179) xtmod válasza ToMmY_hun (#44169) üzenetére


xtmod
senior tag

+1 a pozitív tapasztalatok mellé. az ünnepek között tettem fel egy hivatalos 8.1-et, win7 helyére tiszta telepítéssel, ssd meghajtóra. nyugodtan mondhatom, hogy minden tökéletesen működik egy másfél éves y580-on.

üdv.

(#44180) FoLey-v válasza HoReSz1975 (#44173) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem 2 problémám volt a 8.1-el.
Egyik pl. Quake 3 alatt furán reagált az egér mozgása.
Másik metro skype borzalmas,feltettem az asztalit és legtöbbször leáll,így visszatoltam a 7-et. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#44181) samugalaxys válasza Visormail (#44160) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Sajnos még mindíg ezzel bénázok, nem sikerül beállítani.
Azt írja a hangbeállításoknál, hogy nincs csatlakoztatva és nemtudom, hogyan tovább...

(#44182) vigyori78 válasza samugalaxys (#44181) üzenetére


vigyori78
őstag

Asztal,képernyőfelbontás,itt e képernyő kiterjesztése,utána látni fogod a HDMI-t a lejátszóeszközökben.
Gondolom míg nem aktiválod a tévét addig a lejátszóeszközökben sem mutatja a HDMI hangot :F az ne kérdezd miért.

(#44183) micafighter válasza C. s. (#44170) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogyan kell a meglévő rendszerre (hagyományos újratelepítés és adatvesztés nélkül) rátelepíteni a végleges 8.1-et? -> Telepítés elején a frissítés lehetőséget választod, viszont a "tiszta telepítés" az ajánlottam, mert kevesebb a hibalehetőség.

Media Player csak az "N" verziójú Windowsokból hiányzik. Windows 8 és 8.1 esetén sokkal kevesebb verzió van mint régebben:

Windows 8.1 sima. Ezt van, ahol Windows 8.1 Core-nak nevezik, van ahol meg nem írják ki, hogy Core. Ugyanarról van szó.

Windows 8.1 Pro

Windows 8.1 Enterprise

Mindegyikből van "N" verziójú is, amiben nincs media player. Például Windows 8.1 Pro N. Ez annyiban másabb a Windows 8.1 Pro-tól, hogy nincs benne a Media Player.

Otthoni használatra az alap is tökéletes, de itt egy összehasonlító táblázat: [link]

(#44184) HoReSz1975 válasza micafighter (#44178) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Megnéztem a leírással és vagy egy tucatnak volt 100000 felett az értéke, volt aminek 4-500000 is volt.

Valami nem stimmel ezzel WIN 8.1 Enterprise x64 -el szerintem, a sima 8 -al nem volt ilyen gondom, ha lesz időm ezt kukázom az biztos.

(#44185) TIT


TIT
veterán

Töröltem egy pár progit a csempéknél,de így hézagok vannak,nem lehet valahogy összébb húzni a csempéket?

(#44186) cattus válasza TIT (#44185) üzenetére


cattus
őstag

Rákattintasz egy csempére (bal klikk), nyomva tartod, majd odahúzod az üres helyre.

Do the thing!

(#44187) TIT válasza cattus (#44186) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Ilyen egyszerű? :)azért nem tudtam.

(#44188) szabonagyur válasza HoReSz1975 (#44184) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Lehet volt már kérdés, de eredeti a Windowsod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44189) Tournament válasza szabonagyur (#44188) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ha olyan gépe van mint ami a cucok listájába a profiljába biztos van akkor az is :D

[ Szerkesztve ]

(#44190) szabonagyur válasza Tournament (#44189) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezen most nem nyitok újabb vitát, elég volt múltkor, akkor is az jött ki, hogy mivel valakinek erős gépre van pénze, oprendszerre általában nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44191) mr.tamasbiro válasza jeni (#44174) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Akkor melyik az utolsó hónap amíg 8-ról 8.1-re lehet frissíteni?

(#44192) szabonagyur válasza mr.tamasbiro (#44191) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írta a kolléga, hogy 2 éven belül, nézd meg mikor jelent meg a 8.1 és onnantól 24 hónap.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44193) mr.tamasbiro válasza szabonagyur (#44192) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszi kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#44194) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Ismerős babrált 8 alatt, email-es fiókot hozott létre bejelentkezéshez. Netplwiz alatt kikapcsoltam a jelszavas bejelentkezést, viszont az embert zavarja, hogy nem automatikusan tölt be a profil, hanem rá kell kattintani a fióknévre/emailcímre. Ötlet? :R

(#44195) jeni válasza szabonagyur (#44192) üzenetére


jeni
félisten

ez csak a Win 8 sorozatra érvényes,vagyis azokra van a 2 éven belüli aktiválás a Win 8.1-re

(#44196) szabonagyur válasza jeni (#44195) üzenetére


szabonagyur
félisten

És te elolvastad, hogy mit írtam és mire válaszoltam?
Azt írtam amikortól megjelent a 8.1 onnantól 2 éven belül kell frissíteni. Nem írtam hülyeséget, onnantól kell számolni a 2 évet amikor megjelent a frissítési lehetőség 8.1-re.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44197) pzstm


pzstm
titán

Lassan nyitható Win9-es topik is ;] :P

2015 április a Windows 9 megjelenése?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44198) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Win 8-on norton van fent próbás,újonnan vett notebookon.
Ha letörlöm a nortont akkor milyen gyári védelem van rajta?
Defender és vagy semmi?
Vagy valahol olvastam,hogy a windows essential van beépítve a defenderbe.?

(#44199) szabonagyur válasza mr.tamasbiro (#44198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen az MS féle gyári beépített van rajta, Defender néven fut.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44200) mr.tamasbiro válasza szabonagyur (#44199) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.