Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) JamesHun válasza RockHaRD (#44800) üzenetére


JamesHun
addikt

nem biztos, hogy az ms hibája
logitech nagyon el van lustulva
az egeremnek van 3 extra gombja és ezt bármilyen extra progi nélkül is használja, de ilyen win8 as gyors gombok, mint a csempére átugrás meg ilyesmi
de a játék detektálós üzemmódja nem megy rendesen se setpointtal, se a setpoint nélkül, így a játékok 90% ban még a görgőt sem tudom gombnak használni, mert ilyen spéci ha megnyomod akkor szabadabban görgethetsz üzemmódra vált át és ezt végkép nem lehet leiltani, de van olyan játék ahol a görgőt gombként használva kilép asztalra és vissza kell lépnem alt + tab al a játékba és megy tovább minden
Logitech válasza az volt játékra miért nem a g602-t vettem, mert az jól megy, ez meg hát ..... meg hát win 8.1 nincs supportálva rendesen

SeriesX: JamesSHun

(#44802) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Van 2 PC-m, mindkettőre ugyanazzal az accounttal vagyok bejelentkezve. (8.1)
Az a problémám, hogy különböző háttért szeretnék a gépeken, de sehogy sem sikerül, mindig a szinkronizált témát rakja be egy idő után. Elmentettem már a témákat 2 néven, de akkor is szinkronizálja. :(
Van rá megoldás? :F

(#44803) tDr1v3r válasza Tournament (#44780) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Megy is, köszönöm a segítséget! :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#44804) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

Sziasztok!
Nektek a win 8/8.1 mennyi RAM-ot használ? Ha net is megy nekem 1,2-1,3 Giga RAM-ot is megeszik ha , ha nem megy a böngésző akkor meg 1 Gb RAM-ot használ..ez így ok?!

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#44805) vigyori78 válasza z0l1ka (#44804) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez így ok !

(#44806) kispx válasza z0l1ka (#44804) üzenetére


kispx
addikt

Ok.

(#44807) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

vigyori78 kispx köszönöm :R

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#44808) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Hol tudom beállítani, hogy ha egy fájlt törlök, kérjen megerősítést?

(#44809) DS39 válasza RAiN91 (#44808) üzenetére


DS39
nagyúr

alapból kérdez, hogy biztos-e. :U

(#44810) kispx válasza RAiN91 (#44808) üzenetére


kispx
addikt

lomtárra jobb egérgomb -> tulajdonságok -> display delete confirmation dialog

(#44811) RockHaRD válasza DS39 (#44809) üzenetére


RockHaRD
addikt

nekem sem kérdezett alapból, ugyanezt kérdeztem tegnap. :F

(#44812) samgar válasza RockHaRD (#44811) üzenetére


samgar
őstag

Amúgy tényleg nem kérdez alapból, de én nem is szoktam használni ezt az opciót.

Oppo Find X5 PRO

(#44813) RockHaRD válasza samgar (#44812) üzenetére


RockHaRD
addikt

ha használsz lomtárat, akkor nem is fontos. Viszont én nem használok, ezért akármit letörlök, az végleges. ;]

(#44814) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy asus vivotab rt-je, és az előbb hívott, hogy indításnál kéri a bitlocker jelszót amit persze nem tud :F Gondolom ezt nagyon nem lehet megkerülni (ha igen az jo lenne) de vissza lehet állítani a gépet nullára hogy inkább minden elvesszen de legalább tudja használni?!

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#44815) samgar válasza bugizozi (#44814) üzenetére


samgar
őstag

Szerintem bitlockerrel védett particiót törölni sem lehet, de lehet rosszul tudom. Abból gondolom, hogy utoljára bentmaradt egy bitlockerrel védett sd kártyám a gépben mikor újrahúztam a rendszert és nem hozta fel.

Oppo Find X5 PRO

(#44816) Pala válasza RockHaRD (#44813) üzenetére


Pala
veterán

Na mibe, hogy vissza tudom neked hozni a "véglegesen" törölt fájlokat? ;] Futtass le az üres(nek hitt) lemezterületen egy Killdisk Wipe-ot, na az végleges törlés a tudomány mai állása szerint. :K Azt még a KÜRT se fogja visszahozni. :D

[ Szerkesztve ]

(#44817) RockHaRD válasza Pala (#44816) üzenetére


RockHaRD
addikt

get data back-kel én is vissza szoktam hozni néha fájlokat, szóval tudom miről beszélsz. ;]

mondjuk amit a CCleaner töröl a 30szoros átírással azt se nagyon hiszem, hogy visszahozza valaki.

(#44818) Pala válasza RockHaRD (#44817) üzenetére


Pala
veterán

Na igen, a többszörös felülírás. Nincs az az isten, aki azt visszahozza, még a profi adatmentők is elhajtanak. :)

(#44819) bugizozi válasza samgar (#44815) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem vmi bíztató :(
És ilyenkor mi a teendő? Mit lehet tenni hogy újra használható legyen a gép? (ha elvesznek a mostani adatok az sem baj)

Köszönöm a segítséget :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#44820) poirot válasza samgar (#44815) üzenetére


poirot
senior tag

"kivülröl", vagyis boot lemezről csak le lehet törölni.

(#44821) gabor222


gabor222
tag

Hello

Találkozott valaki már olyannal, hogy a windows nem látja a DVD meghajtót?
BIOS-ban látni, és ha berakok egy cd-t és úgy indítom windowst akkor már windowsban is látni.

Kb 1-1,5 hete raktam újra.

[ Szerkesztve ]

(#44822) worxland válasza gabor222 (#44821) üzenetére


worxland
addikt

Elég gyakori probléma:
[link]
Az első két találat ugyanazt a megoldást javasolja.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44823) poirot válasza bugizozi (#44814) üzenetére


poirot
senior tag

Google;

bitlocker törlése

http://pcforum.hu/tudastar/101227/BitLocker+jeslzo+eltavolitasa.html

http://prohardver.hu/tema/titkositas_megszuntetese_segitsetek/hsz_1-50.html

stb. stb.

(#44824) gabor222 válasza worxland (#44822) üzenetére


gabor222
tag

Köszönöm, most már jó :)

Fura, hogy ezt még nem javították. Meg az is érdekes, hogy előző telepítés után nem volt ilyen problémám.

(#44825) samgar válasza poirot (#44820) üzenetére


samgar
őstag

Boot usb-s telepítés közben nem hozta fel mint partició. Utólag belegondolva szerencsém volt, mert elfelejtettem, hogy a gépben van és minden particiót töröltem. Így ezt nem tudtam, mivel nem látta a windows telepítő.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#44826) FіkuszKukіsz válasza bugizozi (#44814) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mi az, hogy nem tudja?? Gyanús nagyon.Gondolom a bitlocker magától repült rá? Default a bitlocker nincs bekapcsolva. Ha meg be van, akkor annak oka van. Ráadásul csak a Pro meg az Enterpriseban érhető el.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#44827) Fire/SOUL/CD válasza FіkuszKukіsz (#44826) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ráadásul csak a Pro meg az Enterpriseban érhető el."
Az egy tablet Windows 8 RT-vel, az is támogatja a BitLocker-t.

bugizozi
BitLocker nem visszafejthető titkosítás, ha valaki elfelejtette a jelszót, akkor annyi, minden adat elveszik a titkosított partíció(ko)n. Természetesen ha teljesen újra van particionálva a meghajtó(újra van inicializálva), akkor újra telepíthető rá rendszer.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44828) poirot válasza samgar (#44825) üzenetére


poirot
senior tag

Ne a telepítőt használd, hanem vannak erre "cél szoftverek", Hiren's boot CD, vagy hasonlók.

(#44829) FіkuszKukіsz válasza Fire/SOUL/CD (#44827) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az RT-ben nincs bitlocker.

olvasgasd:

[link]

Pontosobban nem egy teljes értékű bitlocker van benne:

Device Encryption in Windows RT does not provide the full functionality of BitLocker. Some of the features that are specific to BitLocker and not included in Windows RT Device Encryption include:

An extended set of protectors (for example, network, PIN, TPM, password).
Management capabilities enabled through Active Directory, such as recovery key escrow and support for Microsoft BitLocker Administration and Monitoring (MBAM).

Note that Device Encryption is not FIPS-compliant due to the storage of a non-compliant recovery key on SkyDrive.
BitLocker To Go

Although Windows RT 8.1 cannot create encrypted BitLocker To Go USB drives or SD cards, it is able to use these drives or cards once they have been encrypted from Windows 8 Pro or Windows 8 Enterprise (or even Windows 7) computers. When inserting the BitLocker To Go USB drive or SD card, the user will be prompted to provide the required password before they can access or update the data on the USB drive or SD card.

[link]

Ha meg be van kapcsolva drive titkosítás annak oka van.Az Rt-ben is.Az, hogy nem tudja eléggé gyanús.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#44830) Fire/SOUL/CD válasza FіkuszKukіsz (#44829) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Pontosobban nem egy teljes értékű bitlocker van benne"
Persze, de korábban nem ezt írtad. ;]

"Ha meg be van kapcsolva drive titkosítás annak oka van."
Nem feltétlenül, lévén, hogy pl Windows 8.1 RT-vel előtelepített tableteken automatikusan be van kapcsolva. MS fióknak kell lennie, amibe bejelentkezve automatikusan feltölti a Recovery Key-t (helyreállítási kulcsot) az MS fiókba. Erre a kulcsra pl hardverhiba stb kapcsán van szükség, minek következtében az OS-nek olyan beavatkozást kell eszközölnie, amihez átmenetileg ki kell kapcsolni a titkosítást.
Viszont az is igaz, hogy ugyanúgy a kulcs megadását kéri az OS, ha többször sikertelenül próbáltak bejelentkezni, ez viszont valóban gyanús... :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44831) FіkuszKukіsz válasza Fire/SOUL/CD (#44830) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ok. Én a pc-s változatból indultam ki, ahol default ki van kapcsolva. Most olvastam csak el az idevágó technet részt. Tényleg így van, hogy alapesetben élesítve van és amint egy adminisztrátor jogkörű felhasználó belép, a skydrive-ba szinkronizálódik a recovery key. :R

Romanes eunt domus

(#44832) Tournament válasza Fire/SOUL/CD (#44827) üzenetére


Tournament
aktív tag

bitlocker anyit ér mint a semmi hdd-n

simán vissza lehet szedni levédet adatokat hibátlanul kod nélkül csak kell hozzá a megfelelő adat mentő progi jah meg tőrőlni és formázni kell a particiot

ssd-nél meg nem tudják még a nagyok se vissza fejteni

[ Szerkesztve ]

(#44833) fjani


fjani
tag

Sziasztok.Elnézést ha nem a megfelelő topikba írok, de úgy gondoltam idevág. A hugi vett egy új laptopot, amin alapból az ubuntu van, megpróbált barátkozni vele, de egyrészt belga neki, másrészt a munkájához windowsos alkalmazásokra van szüksége. Venni kell tehát egy hivatalos windows-t. a kérdés melyiket ? A 7-es home, vagy 8.1 ? mindkettő egy árban van kb. A jövőt illetően gondolom jobban megéri a 8-as de kérdés annak is meddig lesz támogatottsága, valamint a 7-es is mikor fog visszavonulni mint az xp.Tehát melyikbe éri meg jobban beruházni a jövőt illetően ?

(#44834) Fire/SOUL/CD válasza Tournament (#44832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Puding próbája az evés, privbe lökd azt a szoftvert... ;]
(Majd adok én neki rendes/méretes kulcsot, meg utána egy TPM-el is megfingatom. Most mondom, hogy azt akkor fogja kikódolni, amire alattunk újra dínók fognak rohangálni a kukoricásban) :DDD

UI: Adatmentő progit írsz, szóval az csak boot-os lemezről/pendriveról futhat, lévén, hogy a rendszer nem indul kulcs nélkül...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44835) Ryder62


Ryder62
őstag

Hogy lehet frissíteni 8.1-re a rendszert?

Windows Update?

(#44836) cattus válasza Ryder62 (#44835) üzenetére


cattus
őstag

Felraksz minden frissítést Windows Update-en keresztül, ezután meg kell jelennie az Áruházban.

Do the thing!

(#44837) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok hogyan lehet rendszergazdai jogosultágot beállitani 8.1-alatt? Bármit próbálok a Totál Commander és saját gép sem engedi a DLL fájlok másolását.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44838) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok olyan driver telepíteni ami nincs digitálisan aláírva?

Monitor driverről lenne szó (del u2311H 75Hz mod driver), ami egy inf fájlból áll csak.

(#44839) samgar válasza poirot (#44828) üzenetére


samgar
őstag

Értem, de köszönöm nekem nincs rá szükségem :R

Oppo Find X5 PRO

(#44840) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#44838) üzenetére


Lacccca87
őstag

Közbe megtaláltam de már lejárt a szerkesztési idő..

Viszont sajnos win 8/8.1 en már nem akar működni ez a dirver hack :(

(#44841) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy laptop: Dell Latitude e6330.
Ezt a laptopsystem.hu-n vásároltam ma, használtan. Úgy volt kiírva, hogy Windows 8 Pro jár hozzá, és bár a matrica valóban ott volt az alján, product-key sehol. Megkérdeztem az eladót, ő azt mondta, hogyha akármilyen Windows 8 Pro-t felrakok erre, akkor aktiválódni fog. Mivel eredetileg egy Windows 7 Professionalvolt rajta, fel is raktam egy Win 8.1 Pro-t, de nem aktiválódott magától. Sebaj, restart, semmi.
A Dell fórumában azt írta valaki, hogy menjek be az aktiválás menüpontba, és ott internetes aktiválás. (Ezt már alkalmaztam Windows 7-en, mondom hogy nem jutott nekem ez eszembe. Beírtam a keresőbe hogy "aktiválás" majd be is dobta a gépházat. Ez nem lenne probléma, de ott csak a "kulcs vásárlása" illetve a "kulcs megadása"szerepelt. Internetes aktiváció lehetőségét sem itt, sem az interneten nem találtam meg - habár lehet csak én vagyok a béna. Ilyenkor mi a teendő?

(#44842) zsírsámán válasza Crucio (#44841) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Gépház/Windows aktiválása/aktiválás interneten Elvileg ott kell lennie.

(#44843) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám egy ASUS X50SL és Windows 8-al. Minden egyes újraindítás után a "Kezdődhet valami új" képernyők jönnek fel, mintha a telepítés utána első indításkor lennék, és ezt nem értem miért csinálja.

Valaki látott már ilyet?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#44844) Crucio válasza zsírsámán (#44842) üzenetére


Crucio
aktív tag

(#44845) #01682176 válasza Crucio (#44844) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nem lehet, hogy az a baj, hogy 8.1-et raktál fel?
Próbáld meg, hogy felraksz egy 8ast.

(#44846) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok hogyan lehet rendszergazdai jogosultágot beállitani 8.1-alatt? Bármit próbálok a Totál Commander és saját gép sem engedi a DLL fájlok másolását.
Előre is köszi!

(#44847) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok hogyan lehet rendszergazdai jogosultágot beállitani 8.1-alatt? Bármit próbálok a Totál Commander és saját gép sem engedi a DLL fájlok másolását.

Bármit állitok át rendszergazdai jogosultságra,nem lesz jogosultságom. próbáltam :netplwiz parancs futtatás alatt is beállitottam a rendszergazdai jogot, TC -t is rendszergazdán futtatni akár mit amit a neten találtam kipróbáltam, de nem enged , kiirja hogy szüntessem meg az irásvédetséget, amit nem enged mert rendszergazdai jogokat kér.

Ötleteket, tippeket megköszönöm !!

(#44848) C. s. válasza FaTHI (#44847) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Az enyém egyelőre angol nyelvű, de ezen a Vezérlőpultban a "user accounts and family safety"-n belül a "User accounts"-ban van a "Change your account type", ott lehet átállítani. Remélem, ezzel közelebb jutsz. :)

(#44849) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Hosszú idő után végre tegnap este jutottam odáig, hogy véglegesítsem a 8.1-emet. Korábban itt írta nekem valaki, hogy telepítés helyett a javítást válasszam, ha nem akarom újrahúzni. (Mert nem akarom.) Eddig el is jutottam, de sajnos tovább nem, mert azt írja, hogy a meghajtó (vagy partíció?) zárolva van, oldjam föl a zárolást. Én nem zároltam semmit. Mi a szösz ez? Hogyan kell megcsinálni? Remélem, van itt élet szombaton! :U

(#44850) thatsofemre


thatsofemre
tag

Sziasztok,

Van valakinek ötlete arra, hogy mi lehet a probléma 8.1-el, ugyanis tegnap este kikapcsolásnál teljesen kifagyott. Vártam vele vagy 5 percet hátha kikapcsol, de semmi. Kénytelen voltam hosszan kikapcsolás gombot nyomni (notebook).
Reggel bekapcsolásnál már kifagyott a kezdőképernyő (loginnál), sehol semmi. Na újra kikapcs, vissza..
Ezt eljátszottam 2-3x, míg végül beadta a rendszer javítását. Sehogy se sikerült megjavítani, kizárólag a rendszer visszaállítással.
Kb 1 héttel korábbra visszaállítottam a gépet, így most megy, de nem vágom, hogy mi lehetett a probléma.

ps.: A hibernálás is ki volt kapcsolva. (mindenhol ezt a problémát láttam, de nálam a samsung magician-al ki van lőve).

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.