Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#43299) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

visszaállítottam az eredetibe.
van bárkinek is bármi ötlete, hogyan lehetne ezt a nyavajás 32 GB-ot kibővíteni?
feltelepítek kb. 6 játékot, és máris nyavajog, hogy kevés a szabad tárhely. :W

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43302) drkbl válasza Joker88 (#43300) üzenetére


drkbl
őstag

Otthoni csoport csak IPv6-on megy, ha esetleg letiltottad volna.
Bekapcsolás után elég lassan áll fel.
Vezérlőpult\Hálózat és internet\Otthoni csoport jelöld ki, mit osszon meg.
Ugyanitt van egy hibaelhárító is, szokott segíteni.

(#43303) SonyNex7 válasza Gabás (#43296) üzenetére


SonyNex7
senior tag

köszi

(#43304) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Windows 8on állandóan Werfaul.exe hibaüzieim vannak, főként skydrivera.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43305) FіkuszKukіsz válasza kalozhun100 (#43304) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

[link]

Romanes eunt domus

(#43306) micafighter válasza Joker88 (#43300) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Mind2 gépen ellenőrizd, időzóna ugyanaz-e. Az óra legyen szinkronban! Mind2 gépen tűzfal és antivírust kapcsold ki, és a hálózati felderítés mind2 helyen legyen bekapcsolva! Ha így se jó, akkor futtasd a hálozati hibakeresőt!

[ Szerkesztve ]

(#43307) Benhill


Benhill
senior tag

Hali!

Hogy tudom megoldani win 8.1 x64-nél, hogy semelyik fájl (zene, kép, videó), ne a gyári alapértelmezett alkalmazást használja, hanem amit én felteszek?!

Képnél, meg videónál, jobb katt társítás, és kiválasztom amit akarok, akkor megkérdezi hogy ezt akarom-e alapértelmezett lejátszónak használni, de minden egyes kiterjesztésnél el kell játszani ugyanezt.

Mp3-nál ez a módszer már nem sikerül...(hozzárendeléses módszer sem TC-ben) folyton a szutyok gyári alkalmazással akarja megnyitni.

(mire leírtam már rájöttem hogy lehet törölni azokat az alkalmazásokat, de a "Fényképek" appot nem engedi, miért?)
(ma kezdtem használni a win8-at, kb ez az 1 dolog ami zavar, amúgy minden zsír)

[ Szerkesztve ]

(#43308) bon válasza Benhill (#43307) üzenetére


bon
őstag

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#43309) albgab válasza albgab (#43297) üzenetére


albgab
aktív tag

Erre valaki??

(#43310) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Tegnap felment a win 8.1 a laptopomra (lenovo z510). Minden tökéletesen ment, viszont ma amikor be akartam kapcsolni ez a hibaüzenet fogadott: VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR és kék halál volt. Lenovo honlapjáról szedtem le a 8.1es drivereket (kivéve az INTEL VGA driverét, mivel azt alapból felrakta a win8.1). Mit ronthattam el? Mi a teendő? Köszi

(#43311) Xirtam válasza Sev!er (#43310) üzenetére


Xirtam
veterán

DX-ből DirectX-re gyanakodnék. :U

(#43312) PuMbA válasza Sev!er (#43310) üzenetére


PuMbA
titán

Csökkentett módban tedd fel az Intel honlapjáról letölthető drivert, a Windowsos mindig régebbi :)

(#43313) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Nem tudja veletlenul valaki, hogyan lehet bekapcsolni tabletnel ja a tokot becsukom automatikusan alvo modba menjen a tab? 8.1win.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43314) Sev!er válasza PuMbA (#43312) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Szia! Először megpróbáltam felrakni a gyártó holnapján lévő Intel VGA drivert. Amikor telepítettem azt írta, hogy amit akarok telepíteni az régebbi mint a jelenlegi (amit a win alapból felrakott). Most jó lesz az, ha én így is feltelepítettem, vagy inkább szedjem le a legújabbat az intel honlapjáról? Még valaki azt írta itt, hogy kapcsoljam ki a fast startupot. Ezt is megkéne csinálnom hogy biztosan jó legyen vagy ezt hagyjam? Köszi!

(#43315) micafighter válasza albgab (#43297) üzenetére


micafighter
nagyúr

http://superuser.com/questions/498714/is-windows-8-pro-usable-without-activation

(#43316) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#43275) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem javult semmit. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43317) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok teljesen biztos benne, de mintha anno olvastam volna olyat, hogy a Win 8-8.1-et vissza lehet állítani valahogy a friss telepítés utáni állapotra, úgy is, ha esetleg ki van/volt kapcsolva a rendszer visszaállítás.
Na ezt esetleg tudja valaki hogy lehet-e és hogyan?

Újra szeretném telepíteni a rendszert, de lehet így nem kéne a legelejéről kezdeni mindent ( bár a telepített cuccok megmaradnak a mostani rendszerből, így lehet nem érdemes ezzel foglalkozni, nem tudom.

Szóval mi a véleményetek, érdemes ezt kipróbálni, vagy inkább tiszta telepítés?

(#43318) Taifa Díaz válasza AthlonXP (#43317) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A középső kell neked innen (magyarul a Gépházon belül, a Frissítés és Helyreállítás, azt hiszem):

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43319) Benhill válasza bon (#43308) üzenetére


Benhill
senior tag

Köszi, pont ott nem gondoltam volna, hogy keresni kell, így már oké!

Viszont újabb gond:

Legújabb Firefox-t használok, és nem mindegyik videón van hang. Elég érdekes jelenség. Miért van ez? win8 egyszerűen nem szereti a firefoxot?

(#43320) vlevi válasza Taifa Díaz (#43318) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy a legelső, attól fugg, mit szeretne megtartani. De latatlanban arra tippekek, hogy a hagyomanyos alkalmazasok az elso valtozatnal is el fognak tunni, mert attol, hogy legyalul mindent a rendszer, de amkepeket meghagyja, attol meg a telepitett alkalmazasok nem fognak mukodni. De ezt csak sejtesem alapjan irom, gyakorlatban meg nem probaltam, csak a teljes ujratelepitest. Ez vegulis nullarol installt jelent, annyi a konnyebbseg, hogy nem kell telepito cd-t keresni, es szeriaszamot irkalgatni.

(#43321) AthlonXP válasza Taifa Díaz (#43318) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszönöm, ilyesmire gondoltam! :K
Az első lehetőségnél, gondolom a dokumentumok mappát hagyná érintetlenül, vagy legalább is a "videó, kép, zene" mappa hármast.

A második lehetőség az már érdekesebb, mert ott már úgy írja, hogy "Tartalom és alkalmazások törlése, majd a Windows újratelepítése".

A mondat vége nekem úgy jön le, hogy gyakorlatilag itt önmagát törölné a rendszer teljesen, majd kezdhetném a nulláról a dolgot. Ez olyan, mintha én nyomnék egy formatot, vagy rosszul gondolom?

Ki kell ezt tapasztalni.... :U

(#43322) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok, és BUÉK mindenkinek!

Van két kicsi gondom: Az első, ami a legjobban zavar, hogy az nVidia driver frissülést hogyan tudnám megtiltani a rendszernek. A rendszer automatikus frissítését beállítottam úgy, hogy csak értesítsen, de én döntöm el mikor és mit telepítek. Ennek ellenére, a kurva nVidia 12.23-i dátummal egy komplett automatikus frissítést végzett (Még a 3D Vision drivert is feltette amit soha nem használtam) és csak azt vettem észre, hogy megint fagyogat a gép. Belenéztem a frissítési előzményekbe, ott nem is szerepel semmilyen nVidia meghajtó frissítés, sőt 12.23-án semmi nem szerepel.
Azért akarom letiltani, mert még a w7 alatt jöttem rá, hogy az utolsó hibátlanul működő (legalábbis az én GTX-460 kártyámmal) driver a 314.22 verzió volt. Amíg azt használom minden okés, de amint frissebbet teszek fel, azonnal elkezd napközben többször is rejtélyesen megfagyni a monitoron a kép, és jön az infó, hogy az nvidia blablabla nem válaszolt de sikeresen helyreállt. Ilyenkor aztán újraindításig még az egér kurzor is eltűnik vagy épp oda-vissza nyil, meg mindenféle baromság lesz belőle. A hibanaplóban is egyértelműen szerepel, hogy az nvlddmkm okozta a hibát.

A másik gondom, hogy szintén az eseménynaplóban szerepel mondhatni naponta, hogy a beépített kártyaolvasó lemezmeghajtóinál (Harddisk5, Harddisk6, Harddisk7, Harddisk8) illesztőprogram vezérlési hibát észlelt a rendszer. Ezzel mi a francot lehet kezdeni, mert hiába frissítek, a rendszer szerint naprakész az illesztőprogram. Ebből a bejegyzésből 7 nap alatt 74 van.

A harmadik, pedig a Schannel, aminél óránként többször bejegyzésre kerül, a "Végzetes riasztás érkezett a távoli végponttól. A TLS protokoll a következő végzetes riasztási kódot állapította meg:40" Na ebből heti 200 körül van a bejegyzés darabszáma....

Lehet ezekkel valamit kezdeni? Az online súgó semmit nem talált.

(#43323) TRob1 válasza Clemi (#43322) üzenetére


TRob1
veterán

Az nvidia frissülést magában az nvidia vezérlő szoftverben (vagy figyelőben, vagy mifene) tiltsd le. (óra mellett a zöld ikonon katt, és abban tiltsd)

¤ R'n'R ¤

(#43324) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Végre a célnál vagyok, talán át is léptem rajta, de nem lett nagy siker.
Az Ultra Fast Boot-ról van szó, amivel kapcsolatban már voltam itt régebben.
A feltételek megvannak:
- SSD GPT partícióra konvertálva,
- Windows 8 (.1) EFI-ben telepítve,
- VGA-mhoz megszereztem és flasheltem az UEFI GOP BIOS-t,
- CSM-et kilőttem,
- Ultra Fast Boot-ot engedélyeztem,
- Elsődleges BOOT opció a Windows Boot Manager.

15 másodpercig a Boot screen-t látom (ahol írja, hogy mit kell megnyomni mihez), majd az ASRock logó marad, alatta pörög egy kis ikon és ezután 10 másodperccel már böngészhetek is. Véleményem szerint a post screen-re nincs szükségem, 10 másodperc alatt akarok eljutni a használhatóságig, ha már annyit szenvedtem vele. :)

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43325) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Nagyjából a kezdetektől használtam Windows 8-at, és elégedett is voltam vele olyan 95%-ig. Viszont a 8.1-re frissítés egy rakás sz..t csinált az amúgy komoly notiból.

Altatásból felébresztéskor mindig valami kellemetlen hibát produkál. Most például a Chrome volt csontra fagyva, nem tudott magához térni. Van, hogy Visual C++ hibával elszáll az explorer.exe. Van, hogy csak az ujjlenyomat olvasót nem érzékeli (ilyen mondjuk előfordult 8 alatt is, amíg nem találtam normális drivert). A forogni elfelejtő egérmutatóról már nem is beszélek. Minden driver frissítve lett 8.1-hez valóra, és a Windows frissítések is folyamatosan telepítésre kerülnek. Kikapcsolás utáni indításnál minden rendben van. :U

Van valami ötlet az újratelepítésen kívül? Szerintem egy ilyen jellegű probléma ma már megengedhetetlen, ha tehetném már rég egy Macbook-ról írnék.

Boldogabb új évet!

(#43326) betyarr


betyarr
veterán

ez az efi partíció valami újdonság?ugye nem azt jelenti,hogy uefi-ben van telepítve a w8?

(#43327) bepken


bepken
veterán

sziasztok!
bizonyos időközönként magától betölt a következő oldal: Windows Media Player 12

ilyenkor általában épp zenét hallgatok (és köszönöm szépen, a JetAudio nekem teljesen megfelel :DDD)

ismerős a probléma, mintha win7 alatt is ki kellett volna törölnöm valamit, hogy felhagyjon ezzel a hülyeséggel. de nem ugrik be, hogy mit....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#43328) Darko_addict válasza betyarr (#43326) üzenetére


Darko_addict
őstag

Valószínűleg EFI-ben van. Írd be a futtatásba: msinfo32 -> BIOS mód; itt csekkold mit ír.
Nem szeretted volna?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43329) betyarr válasza Darko_addict (#43328) üzenetére


betyarr
veterán

nincs sok jelentősége,de nem készültem rá.
így a vidkarinak valami spéci szoftver kell?nem értek hozzá...

(#43330) Darko_addict válasza betyarr (#43329) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem, az égvilágon semmi hátrányát nem látod, csak előnyt tudsz belőle kihozni. UEFI-é a jövő! :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43331) st6969


st6969
őstag

Üdv,
kb. 2-3 hete kezdte el csinálni, először csak néha, mostmár szinte mindig: win8-as gép alvó állapotból nem "ébreszthető fel", sem a billentyűzetre nem reagál, se az egérre. De a bekapcsoló gombot is hiába nyomom, sőt a nyomvatartásra sem reagál. Egyedül az segít, ha konnektorból kihúzom, majd visszadugom, utána bekapcsolható, és tökéletesen működik. Ha én állítom le (nem hagyom, hogy alvó módba lépjen), akkor szintén visszakapcsolható.
Lehet, hogy hardveres a baj??

(#43332) Clemi válasza TRob1 (#43323) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, ott megtaláltam és most kivettem a pipát a frissítések keresése elől. Ha jól emlékszem eddig benne volt a pipa, de csak értesíteni kellett volna neki, hogy van frissítés, de hogy azt a több 100 megát minden engedély nélkül letöltse és még telepítse is.... na ez érdekes önállóság.

(#43333) vlevi válasza betyarr (#43329) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, az uefi-nek nincs koze a rendszer mukodesehez, csak a bootolashoz. Az uefi nem mas, mint a kb. 40 eves bios ujragondolasa.

(#43334) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni problémám a következő

C meghajtó win8
D meghajtó win xp

indulásnál win8-nak a boot választójával lehetett oprendszert választani.

A probléma ott jelentkezett, hogy a win 8-at újra húztam és már nem jön be a boot választási lehetőség...
A c meghajtón volt egy Boot.BAK fájl mielőtt újratelepítettem ezt lementettem és az új win8-ra visszamásoltam, de így sem jó.

Van erre valami megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm :R

(#43335) FіkuszKukіsz válasza ozz (#43334) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

EasyBCD-t feltelepíted. Ott hozzáadod azt a meghajtót amin az XP van (nálad D) és kijelölöd az NT/XP-t. Adhatsz neki más nevet is. Bejelölheted a default op.rendszert +sorrendet is válthatsz. Timeout optionnál ne felejtsd el a várakozási időt bejelölni. Mentés. Reboot és lesz op.rendszer választó.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43336) ozz válasza FіkuszKukіsz (#43335) üzenetére


ozz
tag

szia

nagyon köszönöm , gyorsan ki is próbálom és megírom, hogy mi lett.... :R

(#43337) Visormail válasza Visormail (#43072) üzenetére


Visormail
addikt

Valakinek működik?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43338) csako válasza Visormail (#43337) üzenetére


csako
veterán

Gyakorlatilag nem is tölt, már megjelent az adás, ahol lehet ott HD-ben is pár másodperc után. (8.1, windowsos tűzfal és vírusirtó és digi net)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43339) Visormail válasza csako (#43338) üzenetére


Visormail
addikt

Hát kösz, akkor nem tudom mi van. Csak a rádió adókat tudom benne elindítani, a tv-k közül egyik se.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43340) #27813376


#27813376
törölt tag

Helló.
Ezt az Apple Mobile Device akármit hogyan tudom kitakarítani innen?
Az iTunes normálisan le van szedve, vissza meg nem megy emiatt: link

(#43341) ozz válasza FіkuszKukіsz (#43335) üzenetére


ozz
tag

Működik köszönöm.

Azt meg lehet csinálni hogy a választó menü úgy nézzen ki mint a gyári win8-as?

[ Szerkesztve ]

(#43342) betyarr válasza vlevi (#43333) üzenetére


betyarr
veterán

én erre gondolok,amikor uefi telepítést mondok.

(#43343) hopex


hopex
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy vadiúj Gigabyte GA-H61N-D2V mini ITX alaplap,aminél két problémába ütköztem.

1. Bios AHCI mód beállítás után az eredeti MSDN Windows 8.1 IDE módban települt fel.Telepítés után a registryben kellett az értékeket átállítanom AHCI-ra.Normális dolog ez?
2. Codegen MX 31 mini házon a HDD activity led nem világít.Alaplapra jól lett csatlakoztatva.A led és a kábelek
kifogástalanok.( 3V elemmel tesztelve). Alaplapi csatlakozó hiba?

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

mferi

(#43344) Visormail válasza Visormail (#43339) üzenetére


Visormail
addikt

Itt is a fele ember azt írja hogy jó, fele ember meg hogy nem működik [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43345) betyarr válasza betyarr (#43342) üzenetére


betyarr
veterán

mod.: sorry,közben felfogtam mit írtál... :B

(#43346) FіkuszKukіsz válasza ozz (#43341) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha a EasyBCDben a windows8-at állítod be defaultként akkor a guinak is modern felületűnek kéne lennie. Elvileg. Próbáld ki.

Romanes eunt domus

(#43347) csixy válasza Visormail (#43344) üzenetére


csixy
addikt

Mindjárt lesz egy privid. Nézd meg légyszives!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43348) ozz válasza FіkuszKukіsz (#43346) üzenetére


ozz
tag

úgy van beállítva, de sajna nem az... mi lehet a gond?

(#43349) FіkuszKukіsz válasza ozz (#43348) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

cmd adminként

Bcdedit /set {current} bootmenupolicy Standard

Romanes eunt domus

(#43350) baboss


baboss
őstag

B.U.É.K. Mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.