Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Tommy1982


Tommy1982
tag

AXN HD is van, de csak akkor ha beírod a 34-est, ha váltogatsz a csatornák között, akkor nem jelenik meg :DDD Igaz a képminőség nem az igazi, csak felkonvertált :(

(#5652) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok!

Lenne egy óriási problémám, ma kötték be a 120mbps fiber power internetet és ha minden igaz akkor 10-12 megával kellene töltsek de ehelyett valami 4 megával töltök... Ez mégis mi akar lenni? A UPC-s azt mondta, hogy talán holnap 1-2 megával többel fogok tölteni de valami megosztásrol beszélt, hogy talán az lehet a probléma. Nekem fogalmam sincs, mert én eddig mindig 1-2 megával töltöttem de e hallatán ezekszerint akkor jóval a duplájával tudtam volna tölteni eddig is. Megkérek valakit segítsen fogalmam sincs mi lehet a probléma. Routerem: MSI RG60SE
Köszönöm!

(#5653) AtHoS válasza zalyy (#5652) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első körben iktasd ki a routered és úgy nézd meg a sebességet

Mivel 100Mbit-es a routered az elméleti maximum 100Mbit. Ezt valószínű nem tudja tudja nyújtani, de, hogy mennyivel tér el lefelé azt megtudhatod, ha összehasonlítod a router nélküli állapottal.

Ha router nélkül is nagyon rossz a sebesség, valószínű akkor sem tudsz reklamálni miatta, mert bizonyosan az ÁSZF-ben megadott minimum érték fölött dolgozik így is.

Ekkora sebességhez gigabites routert illene használni

Amúgy hol, mivel nézed a sebességet, mert a probléma nem csak a Te oldaladon lehet

read-only mode on the forum

(#5654) zalyy válasza AtHoS (#5653) üzenetére


zalyy
tag

A fibertesten és a speedtest-en nézem meg mindkét helyen nem képes fentebb menni 43-45mbps-nál.
Érdekes módon ha kihúzom a rútert akkor nuku, semmi se megy nem képes csatlakozni a netre...

(#5655) vashal


vashal
tag

Hello

jelenleg 30/3 netem van,jobb híján csomagban a mostani 25/1.5 lesz.az lenne a kérdésem hogy úgy tudom nem cserélik le a modemem (atlanta scientific epc2203),érdemes lenne erőltetni a cserét még is mondjuk egy cisco epc3212-re?a pingem a rendszertől függ vagy a modemtől?

(#5656) Gubek-Einste válasza vashal (#5655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemes erőltetni de szinte kizárt, hogy kicserélik, csak akkor kapsz másikat ha 50/120 csomagra váltasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5657) Gubek-Einste válasza dudi6 (#5649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is kézi kereséssel találtam meg, nyomtan a tévén egy automatikus keresést és bejöttek.
Jelenleg "csak teszt" jelleggel érhetőek el a csatornák, "hivatalosan" csak jan 15-től lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5658) Gubek-Einste válasza zalyy (#5652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a router gyenge a 120-as nethez, le kell cserélni egy gigabites portokkal rendelkező típusra.
Közvetlenül a modemre kösd a gépet és úgy teszteld a sebességet FTP-n teszt fájlt/Linux ISO-t töltesz le egyszerre 2-3 helyről 4-5 fájllal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5659) zalyy válasza Gubek-Einste (#5658) üzenetére


zalyy
tag

De hogy csináljam ott a padláson a modem :(

(#5660) Gubek-Einste válasza zalyy (#5659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt a kábelt ami eddig a router-be/ből jött kösd közvetlenül a gépbe/modembe.
Írd le mi hogyan van kialakítva.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5661) Thumas


Thumas
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van nem tudom találkoztatok e már ilyesmivel hogy igazából teljesen megvan gajdulva a netem főleg a pingem hol baromi jó hol ugrál aztán packet loss-t is kapok amitől persze laggom van stb.! Először azt hittem a Teamspeak 3 okozza mert olvastam olyat hogy másoknak okozta ez de most anélkül is csinálta azért fordultam már hozzátok hát ha valakinek van valami bűbája ilyesmire! Az a legnagyobb gondom hogy ezzel még csak a supporthoz se tudok fordulni mert hol jó hol nem jó hol ez a baj hol az a baj! Bár a sávszélesség az megvan 99%-ban! Nagyon hálás lennék ha valaki tud segíteni!
Előre is köszönöm! Üdv

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5662) kabelmania27 válasza Thumas (#5661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Karbantartás nagyüzem van.

(#5663) Thumas válasza kabelmania27 (#5662) üzenetére


Thumas
tag

Remélem erről van szó! Bár nekem ez tart már pár napja nem tudom pontosan mikor kezdte! De reménykedem akkor hogy nem komoly! Köszi az infót!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5664) TheHardOne válasza Thumas (#5663) üzenetére


TheHardOne
tag

Dec. 15., de legkésőbb 20. után meg kellene szűnnie minden problémádnak (a növekvő karácsonyi forgalom ellenére). Ha nem, majd akkor keresd őket. Persze az ünnepek alatt-között nem hiszem, hogy sok minden fog történni.

(#5665) Criton


Criton
veterán

Ti kaptatok már számlát? Múlt hónapban 11.-én jött meg, de most még sehol semmi :P

(#5662) kabelmania27: erről a karbantartásról egyébként lehet valamit tudni?

Egyébként ma fognak a doboztól komplett új kábelt behúzni a modemig, kíváncsi leszek mennyit fog változni a jelszint....

[ Szerkesztve ]

(#5666) Intruder2k5 válasza Criton (#5665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem sokat nem...
http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/aktualis-karbantartasok/

Egyébként ma fognak a doboztól komplett új kábelt behúzni a modemig
Hmm... Pedig ezt nem írják a fentebbi linken! :)

[ Szerkesztve ]

(#5667) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Csak gyorsan átfutottam az utolsó 100 hsz-t, de nem találtam ilyesmit. Tudtok valami smtp gondról? Két gépen, két külön oprendszer, két külön levelezőprogram, és egy-két napja mindkettő hibát jelez a levélküldésnél:
Nem sikerült elküldeni az üzenetet. Talán helytelen a kimenő levelezési [SMTP] kiszolgáló beállítása. A(z) „xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx@gmail.com” címhez tartozó kiszolgálóbeállítások megállapítása érdekében forduljon e-mail szolgáltatójához.

Tárgy 'Küldés: SDC10020, SDC10017, SDC10018'
Kiszolgálóhiba: 550
Kiszolgáló válasza: 550 5.1.1 <XXXXXXXXXXXXXXX@gmail.com> relaying denied
Kiszolgáló: 'smtp.upcmail.hu'
Windows Live Mail Hibaazonosító: 0x800CCC79
Protokoll: SMTP
Port: 25
Biztonságos (SSL): Nem

Mifene lehet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5668) Intruder2k5 válasza dodopek (#5667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gmail fiókhoz használd a gmail saját smtp szerverét!

Server: smtp.gmail.com
Port: 465

http://ihinet.hu/levelez-program-beallitas/g-mail-pop3-outlok-express.html

(#5669) dodopek


dodopek
addikt

Nem használok gmail fiókot. A leírásban lévő gmail a címzett...

[ Szerkesztve ]

(#5670) Intruder2k5 válasza dodopek (#5669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#5671) dodopek válasza Intruder2k5 (#5670) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, ezt én is elolvastam, de ugye nem változtattam semmi beállítást, és egyszer csak nem működött...

(#5672) Intruder2k5 válasza dodopek (#5671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor bocsi, passzolom a kérdést! De ha nem nyúltál bele, ezek szerint nyilván UPC hiba, mert nekem semmi bajom nincs gmail smtp-vel, tehát nem valamiféle véletlen blokkolásról van szó... Javaslom a 1221-et! UPC fiókot nem használom, csak mikor eszembe jut akkor ránézek, 1-2 hetente, hátha ők írtak bele valamit! Amúgy nem adtam meg sehol, és igazából a UPC-nek is gmail címet adok meg minden alkalommal!

Weben nézted, véletlenül nem tiltották le nálad az smtp levélküldést? Tudod, a forgalom mérős oldalon...

[ Szerkesztve ]

(#5673) dodopek válasza Intruder2k5 (#5672) üzenetére


dodopek
addikt

Találtam ott egy smtp engedélyezés funkciót, ami nem volt pipálva. Engedélyeztem, de 24 óra a végrehajtási idő.Most várok. Ha ez sem sikerül,hívom az ügyfélszolit. Vagy felhívatom magam velük...

(#5674) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#5672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A forgalom mérős oldalon lévő engedélyezés csak a nem UPC SMTP szerver használatára vonatkozik, ha valaki a UPC SMTP szerverét használja annak nem kell engedélyeznie, sőt kifejezetten ajánlott a tiltás is mivel így a gonosz malware-ek nem tudnak semmit sem elküldni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5675) Gubek-Einste válasza dodopek (#5673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd inkább fel őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5676) dodopek


dodopek
addikt

Maximális respect a UPC ügyfélszolgálatának. Kértem tőlük egy visszahívást mára privátban, és már hívtak is.Kiderült, hogy náluk van a hiba, valami gebasz van az smtp szerverükkel...

(#5677) club1 válasza dodopek (#5676) üzenetére


club1
veterán

Ezek szerint ezért nem kaptam meg a UPC hálózatában lévő routereimtől a napi jelentéseket se tegnap, se ma. Ezek szerint hétfőn valamit állítottak az smtp kiszolgálóik konfigurációján. Nagy ötlet volt... :(((

(#5678) ulukaipsz


ulukaipsz
csendes tag

Sziasztok!

Gyors segítség kéne, hogy tudom a dns-címet megváltoztatni UPC esetén. Annyira nem értek, hozzá lehetséges ez? Fiber Power 120-am van wifis routerrel. A gond, hogy a PS3 nagyon lassú letöltést produkál, wirelessen még gyorsabb is mint kábellel. de így is kb. 1Mb/sec a letöltés. PC-n nincs gond ott a max. 15 mb. Sok mindent kipróbáltam, kivéve a DNS-cím cseréjét mert nem értek hozzá. Valaki tud segíteni?

(#5679) Intruder2k5 válasza ulukaipsz (#5678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DNS cím cseréje nincs hatással a letöltési sebességre! Egyébként a routerben tudod definiálni, típustól függően a LAN, vagy pedig a WAN beállítások alatt!

[ Szerkesztve ]

(#5680) ulukaipsz válasza Intruder2k5 (#5679) üzenetére


ulukaipsz
csendes tag

Mind a három DNS-címet meg kell adni. Mindegy mit írok be? Nincsenek valami ajánlott legjobb címek. Vagy a UPC-nek a saját címei? Egyébként a PS3 esetében sokan írták, hogy jobb miután cseréltek. Most alapértéken mind a négy mezőben 0 van.

(#5681) Intruder2k5 válasza ulukaipsz (#5680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írj be kettőt, a harmadikat hagyd úgy!

8.8.8.8
8.8.4.4

Ezek a Google által üzemeltetett nyilvános DNS szerverek, én ezt használom már évek óta, és tökéletesen működik! Aztán csatlakoztasd újra a PS3-mat!

[ Szerkesztve ]

(#5682) ulukaipsz válasza Intruder2k5 (#5681) üzenetére


ulukaipsz
csendes tag

Valóbban nem lett gyorsabb, talán egy kicsivel. Akkor még keresgélek a megoldások terén...

(#5683) kabelmania27 válasza Criton (#5665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

innen

[ Szerkesztve ]

(#5684) Packersbay


Packersbay
tag

Múltkor írtam ide,hogy sajnos le kell mondanom az előfizetésemet és ahogy utánanéztem az oldalukon azt írták hogy az eddig igénybe vett kedvezmények összegét kell csak visszafizetni. Aha csak azt nem írták még hozzá hogy a bekötési díjat is felszámítják így 88e kellett volna kifizetnem :Y Szóval ez az opció nem él. Akit esetleg érdekelne egy 25M net digital bronze tv és bronze telefon így együtt az küldjön privit.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#5685) v.attis


v.attis
őstag

Intruder2k5 és kabelmania27
Köszönöm a segítségeteket a splittert illetően! Tegnap beszereltem az új 4 kimenetes-t, 5-1000MHz, CE jelzéssel. Minden nagyon jó lett! Gyorsabb lett a netem (a 25 megás átlag 26-27 mega az eddígi 14 helyett) a tévé pedig egyenesen gyönyörű! Ezelőtt tányéros digim volt, na attól sokkal szebb a képe a mostani analógnak!
Szóval mégegyszer, köszönöm!

(#5686) Gubek-Einste válasza v.attis (#5685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy jelszinteket ha kérhetnénk és egy fotót is az új splitterről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5687) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Jó a ping:

(#5688) kabelmania27 válasza S-Attila (#5687) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, itt sincs gond a ping értékkel és a sebességgel:)

v.attis: Milyen lett a modem jelszint az új splitterrel?

[ Szerkesztve ]

(#5689) Vesalius


Vesalius
csendes tag

Volna egy problémám, kérlek ha tudtok szóljatok hozzá. Pár napja váltottam 30 -asról 50 Mb-es csomagra UPC nél, de valahogy azt látom, hogy mintha lassabb lenne. Érdekes módon a magyar, osztrák UPC oldali speedtest simán hozza az 50-es downloadot, de ha más oldalakon mérek, mindegyik jó ha eléri a 25 Mb-ot. Létezik hogy az UPC kozmetikáz?

(#5690) kabelmania27 válasza Vesalius (#5689) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes jelenség.
Speedtest.net mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#5691) Gubek-Einste válasza Vesalius (#5689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz FTP-n egyszerre 2-3 Linux ISO/teszt fájl letöltést és akkor kiderül, hogy valójában mennyi is az annyi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5692) Vesalius válasza kabelmania27 (#5690) üzenetére


Vesalius
csendes tag

(#5693) Vesalius


Vesalius
csendes tag

(#5694) Vesalius válasza kabelmania27 (#5690) üzenetére


Vesalius
csendes tag

Viszont a speedtest.net székesfehérvári serverrel (25 km) 51Mbps-t mutat és UPC-is. De nekem méréstől függetlenül is lassúnak tűnik.

(#5695) HofiZoli válasza Vesalius (#5693) üzenetére


HofiZoli
senior tag

netmeter, vagy mi a franc.. nekem 34 megabitet ír, belövöm a torrentet és keresek egy jól seedelt linux isot, az meg jön 14 megabájttal.. Nem baj ha ilyen metnetereknek nem hiszek? :D :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#5696) kabelmania27 válasza Vesalius (#5694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen.

(#5697) Vesalius válasza kabelmania27 (#5696) üzenetére


Vesalius
csendes tag

(#5698) kabelmania27 válasza Vesalius (#5697) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak a vételi értékek, splitterről tettél be képet (pct hármas 5,8csillapítás) így kiszámolható a bejövő vételi szint ami 8,6-10,5körül van.
Mennyi az adási szint?

[ Szerkesztve ]

(#5699) Vesalius válasza kabelmania27 (#5698) üzenetére


Vesalius
csendes tag

uhh ami lemaradt ?:

c1 44,7
c2 44.5
c3 43
c4 43,5

(#5700) kabelmania27 válasza Vesalius (#5699) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, rendben vannak az értékek.
budapesti telekomos vagy telenoros szerverrel mérj.
Ha van router nézd meg kiiktatva nem javul e a sebesség.
Milyen lan kártya van a gépbe?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.