Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Criton válasza anonymus89 (#5449) üzenetére


Criton
veterán

NFH? ők elvileg annyira nem foglalkoznak evvel...nekem kéne meg arra is rá fizetnem....videót? hogy mennyire lassú?

Mondjuk a lakásnak olyan jók a tulajdonságai, hogy egyetlen egy mobilszolgáltató térereje/hálozata nem jut be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5452) anonymus89 válasza Criton (#5451) üzenetére


anonymus89
addikt

A kiszállásért szoktál csengetni állandóan?
Az ügyfelesek mindig csak azt látják, ami előttük van, ezért ha legközelebb kijönnek a szervizesek akkor készíts videót, hogy a különböző sebességmérő oldalakon milyen teljesítményt ért el a net.
Vagy csatold a panaszbejelentéshez.

No de a kábel az más... ;)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5453) Criton válasza anonymus89 (#5452) üzenetére


Criton
veterán

a vicc az, hogy a szervizes mindig hoz magával egy netbookot amivel ellenőrzi, és ha ott minden rendben van, akkor lép is tovább... olyan szerelőt meg nagyon nehéz szerezni, akinek a dolgokat el lehet mondani stb... 1 nap szabadságom meg nincs erre, mikor 8-16 óra között jöhetnek és pont 16óra előtt beugrik...

(#5454) Criton


Criton
veterán

Nos a lényeg, hogy most mivel tudom a upct kihívni, hogy se a hibabejelentő és se a szervizes ne nézzen engem komplett hülyének... ?

(#5455) kabelmania27 válasza Criton (#5450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

upconline@upc.hu címre írj
Alacsonyfrekis analóg adások tiszták?

(#5456) Criton válasza kabelmania27 (#5455) üzenetére


Criton
veterán

igazából szerintem egyik csatorna sem tiszta, iptv-hez képest...
és mit írjak? ott szinte semmi reakció, facebookon rögtön szoktak válaszolni, csak nem tudom, mit mondjak nekik

[ Szerkesztve ]

(#5457) kabelmania27 válasza Criton (#5456) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem változik az alacsonyfrekis analóg adás képe ha megmozgatod a bejövő kábelt?

(#5458) Criton válasza kabelmania27 (#5457) üzenetére


Criton
veterán

A tv minősége vagy is az adások minősége nem változik ha a nappaliban lévő kábelt megmozgatom, de ettől még lehet a falban lévő kábelnek gondja ami a lakásból kimegy a mellettem lévő dobozba szerintem, vagy nem?

(#5459) Criton


Criton
veterán

Cégtől megpingelve a modemem az alábbi eredmény jön,

szóval "kintről" a modem mint ha teljesen OK lenne, de tőlem meg minden oldal elérése vagy pingelése meg szánalom, akkor lehet még is nálam van a probléma? Egyébként most leírtam mindent a UPC-nek, kíváncsi vagyok mikor és mit fognak reagálni, mert így kintről nézve ez az eredmény szerintem is rendben van, és lehet ők is ezt nézik....

[ Szerkesztve ]

(#5460) Intruder2k5 válasza Criton (#5459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy "hajnali" órákon otthonról is jó lenne a ping! Azért ez mégsem a délutáni csúcs, amikor már minden iskolás otthon nyomja a torrentet...

[ Szerkesztve ]

(#5461) Criton válasza Intruder2k5 (#5460) üzenetére


Criton
veterán

Reggel 6kor is próbáltam, akkor sem volt jobb otthonról. Valamint nehogy már annyit tudjon a upc, hogy az esti órákban 60mb esik a letöltési sebességem és az oldalak betöltése meg egy 56k-s sebességre esik vissza.

(#5462) HUNited válasza Teaway (#5401) üzenetére


HUNited
senior tag

Ügyfélszámot.

(#5463) club1 válasza Criton (#5459) üzenetére


club1
veterán

Ezek szerint akkor már csak router, lan, vagy számítógép probléma lehet.

(#5464) Criton válasza club1 (#5463) üzenetére


Criton
veterán

Több laptoppal is próbálva lett, akkor kétlem, hogy az én eszközeimmel lenne a probléma.
Akkor vagy a koax ami a lakásban van, a modem 3925 vagy valami központból lehet a probléma, nem?

(#5465) kabelmania27 válasza Criton (#5464) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A többi lakásba az emeleten nincs hasonló probléma a nettel?

[ Szerkesztve ]

(#5466) Criton válasza kabelmania27 (#5465) üzenetére


Criton
veterán

Szerintem nincs, de az elosztó doboz, ami 5cm-re van a bejárati ajtómtól onnan megy rengeteg vezeték (upc) és az enyém ami onnan bejön, az max 3 méteres kábel, és elég leharcoltnak tűnik...

(#5467) kabelmania27 válasza Criton (#5466) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, fényképen is látszik, hogy nem mai darab.

(#5468) Criton válasza kabelmania27 (#5467) üzenetére


Criton
veterán

kb egy új 5méteres kábel elég is lenne a doboztól, és akkor toldani sem kéne a lakásban, szerintem a kábel nem nagyon okés ott...

(#5469) kabelmania27 válasza Criton (#5468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet.
Többi lakásba menő kábel milyen állapotú? Van rajtuk felirat?

(#5470) club1 válasza Criton (#5466) üzenetére


club1
veterán

Ha a koaxal vagy a modemmel lenne a probléma, akkor a munkahelyedről sem lenne problémamentes a modemed elérése, hiszen a jó válaszidőkhöz ez a kábel meg a modem is kell. A 3925-ös mögött nem használsz más aktív eszközt (pl. routert)?

(#5471) Criton válasza club1 (#5470) üzenetére


Criton
veterán

Van routerem, de mivel ennyire förtelmes a net, így közvetlen a modemhez csatlakozom mindig. Akkor a letöltési sebesség nagy ritkán meg is van, a ping is 2-3ms -el jobb, de hogy gondolkodik az oldalak betöltése alatt az nem normális. A többi kábelt nem látom, mert mindenhol a falban vitték el, de az enyém katasztrofális szerintem. Most kaptam egy választ, hogy mi lehet a probléma, vagy is akinél hasonló baj volt mit is csináltak pontosan. A upc viszont hamarosan felkeres engem, már írtak facebookon.

(#5469) kabelmania27 : zajbetörés meg ugye van, az eredmények miatt, szóval azért valahol valami nem stimmel, te is írtad ha minden OK akkor az stb-n 16qam kéne lennie és nem qpsk-nak.

[ Szerkesztve ]

(#5472) Criton


Criton
veterán

Ahogy a nagykönyvben megvan írva, hívott a UPC, hogy ők a központból ellenőrizték a készüléket és nem tapasztaltak semmit sem, majd este mikor otthon leszek akkor majd megint megnézik... hiába mondtam nekik most pld a vezeték állapotát, nem foglalkoznak vele...

(#5473) Criton válasza Criton (#5441) üzenetére


Criton
veterán

Egyébként most jut eszembe, nem lehet hogy a QPSK miatt rakta be nekem anno a szerelő a csillapítót? Vagy annak ehhez semmi köze nincs? Egyébként itt bent a cégnél többen mondják, hogy ez egyébként összefügghet azzal ,hogy olyan a net most amilyen...

(#5474) kabelmania27 válasza Criton (#5473) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet azért tette be mert úgy gondolta túl erős a jel a boxnak, pedig csillapítóval nem volt 100% a minőség.
Az egyik frekin 85% az erősség, többin 92%, minőség mindenhol 100%, modem jelszint is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#5475) Criton válasza kabelmania27 (#5474) üzenetére


Criton
veterán

Csillapítóval is 100% volt a minőség mindenhol :U De a lényeg a lényeg, hogy nem QPSK-nak kéne lennie nem?

(#5476) kabelmania27 válasza Criton (#5475) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a boxot hátha 64QAM lesz a feltöltés. Nem a csillapító kivétele miatt van QPSK-ba a boxfeltöltés, ismerősnél nincs csillapító 18-20as a modemjelszint. Lehet, hogy karbantartás volt a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#5477) Criton válasza kabelmania27 (#5476) üzenetére


Criton
veterán

A boxot már 3x telepítettem újra mert régebben a upc is azt tanácsolta, semmi változás.

(#5478) Criton


Criton
veterán

Ez a "Serial Number" eddig is volt?

meg most már csomagvesztésem is van...

[ Szerkesztve ]

(#5479) Gubek-Einste válasza Criton (#5478) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen eddig is volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5480) Criton válasza Gubek-Einste (#5479) üzenetére


Criton
veterán

Egy kicsit hasonlít az ügyfélszámomra, de akkor ezek szerint semmi köze nincs hozzá csak véletlen....

(#5481) Teaway válasza HUNited (#5462) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy könnyű :D

Nincs itthon csokid??

(#5482) Criton


Criton
veterán

Na UPC megint nagyon felhívott a megbeszélt 18-19 óra között, na mind1, én meg mint a hülye rohantam haza... Ha ez így megy, akkor ráutaló magatartással bonthatják is a szerződést...

(#5483) kabelmania27 válasza Criton (#5482) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nem találták a hiba okát.
Pedig az volt a reklámszöveg, hogy érdemes hazamenni.

[ Szerkesztve ]

(#5484) Criton válasza kabelmania27 (#5483) üzenetére


Criton
veterán

A hibát elvileg úgy akarták volna, hogy felhívnak és együtt tesztelünk meg mondom a dolgokat...a végén már a telefonos megkeresésért is szabadságot kell kivenni, hogy a modem mellett legyél. Attól egyébként falra mászom, hogy a szerelő 8és 16 óra között jöhet... és 1559kor be is állít...

(#5485) Criton


Criton
veterán

Egy ismerősömnek hosszabb kábel kéne mint amit a UPC neki vágott, ő ezért nem akar megint szerelőt hívni.
Hol érdemes olyan koax kábelt venni, ami megfelelő is, kész kábelt szeretne, mert nem akar vágni stb...

(#5486) kabelmania27 válasza Criton (#5485) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Híradástechnikai boltba van 3x árnyékolású koax.

(#5487) Criton válasza kabelmania27 (#5486) üzenetére


Criton
veterán

Tudsz egy ilyen boltot, vagy hogy milyen kábelt érdemes keresnie? Persze méretre vágott kell neki ugye.

(#5488) kabelmania27 válasza Criton (#5487) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Minden kerületben van legalább egy híradástechnikai bolt.

(#5489) Criton válasza kabelmania27 (#5488) üzenetére


Criton
veterán

Most kaptam egy olyan okos infót, hogy a probléma még lehet az, vagy is szerinted elképzelhető, hogy a lakásba bejövő kábel (doboz-ajtó) ellenállása más lenne mint ami már bent van a lakásban? Ez okozhat elvileg rossz tv minőséget valamint problémás netet és ezt a szerelők nagyon sokszor nem szokták figyelni.

(#5490) Intruder2k5 válasza Criton (#5489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglehetősen nonszensznek találom, hogy véletlenül rádióamatőr koax került volna a hálózatba... Ugyanis az az 50Ohm-os változat, de ilyen, ellentétben a 75Ohm-os társával, nincs minden sarki boltban!

(#5491) Criton válasza Intruder2k5 (#5490) üzenetére


Criton
veterán

Csak egy 5let volt, de akkor ezek szerint rossz :R

(#5492) Intruder2k5 válasza Criton (#5491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arról nem is beszélve, hogy ez magában még nem okoz romlást... Én a modem elé például szándékosan tettem ilyen kábelt, és ezzel is nyertem némi jelszintet! Pontosan már nem emlékszem, hogy mennyit, nyilván nem sokat, de azt tudom, hogy hozott valamit... Mondjuk én H500-as koaxot használtam, ami egy elég jó minőségű, ennek megfelelően kis csillapítású kábel!

[ Szerkesztve ]

(#5493) Criton válasza Criton (#5478) üzenetére


Criton
veterán

és most pld hiányzik a serial number... akkor még sincs ezek szerint, vagy nálam van tényleg valami...

(#5494) Intruder2k5 válasza Criton (#5493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem EPC3208 modemem van, abban a Serial Number akkor látható, ha rányomok a Login-ra! Összesen ez az egy adat, amivel több van, ha belépek...

[ Szerkesztve ]

(#5495) Criton válasza Intruder2k5 (#5494) üzenetére


Criton
veterán

be vagyok lépve, persze tegnap ugye nem hívott a upc amiért panaszkodtam is. Ma 10x elnézést kértek és úgy volt hogy hívnak, persze megint semmi...azért ez már pofátlanság... :(((

(#5496) Criton válasza Intruder2k5 (#5494) üzenetére


Criton
veterán

Neked hogy van 2012-es Firmwared?

szerk: ja más modem, akkor ezek szerint csak a 3925-el nem foglalkoznak....

[ Szerkesztve ]

(#5497) Intruder2k5 válasza Criton (#5496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet... Ez az fw van rajta május óta, amikor kaptam! Az enyém csak modem, nincs benne a router funkció!

[ Szerkesztve ]

(#5498) Criton


Criton
veterán

Na, upc hívott engem, persze központból mindent rendben találtak, az értéketeket megmondtam nekik, náluk más van, szóval pénteken jön egy szerelő aki valószínűleg az elosztótól újra fogja kábelezni az egészet (ha szükséges) valamint hozni fog egy új mediaboxot valamint egy új 3925öt. Persze szerintük én vagyok hülye, de többen, hozzáértők is az eredmények szerint valami nem stimmel... persze ha nálam van a hiba akkor nekem is kell fizetni a kiszállást.... Egyébként most jobban megfigyeltem az elosztót, és ott mint ha nem koax kábel lenne, hanem rengeteg patch kábel, szóval lan kábel, és a dobozra UPC van írva, pontosan akkor mi lehet az?

[ Szerkesztve ]

(#5499) AtHoS válasza Criton (#5498) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Barátom!
Olvasom a történetedet egy ideje, ami kezd hasonlítani már egy modern brazil sorozathoz (1-2 részt kihagyva is ugyanott folytatódik :DDD ). Remélem most már kezd a végéhez érni a történet és Happy End-del zárul (mert szeretem, ha jó a vége :B )

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5500) Criton válasza AtHoS (#5499) üzenetére


Criton
veterán

1. szerintem nem vagyunk barátok. ;)
2. én kérek elnézést, ha a megszokott hétköznapjaidat az én problémám felkavarta, és szerinted van annyira rossz mint egy Brazil szappanopera.
3. ha ennyire "jól szórakozol" rajta, mint gondolom egy Brazil szappanoperán, akkor inkább nem írok be, nehogy felkavaró/szórakoztató legyen.
4. pénteken majd minden kiderül, valamint a upc facebook oldalán többeknek hasonló problémája van mint itt nekem, meg nem csak ott, de itt a prohardveren is járt valaki hasonló cipőben, akinek megoldódott igaz, de nem 1-2 nap alatt.
5. meg ahogy látom, neked eddig itt nem nagyon volt problémád a szolgáltatással, őrülj neki :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.