Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#5599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Trifon...? Nekem ilyenem is van! :)

(#5602) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#5601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet vele hívást kezdeményezni?
ilyen volt, pár száz Ft volt a bérleti díja ha jól emlékszem, aztán vettünk programozható telefont.

[ Szerkesztve ]

(#5603) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#5602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet, tökéletesen működik! A cégnél vettem selejtezéskor 100Ft-lrt! :)

(#5604) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#5603) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dejó, retró telefon:)
Ezek szerint pulse módba is értelmezi a tárgyázást a modem, úgy tudtam csak tone-ba működik.
Ilyen programozható telefont lehetett kapni 95- ben pár ezer Ft volt ha jól emlékszem. Három számot lehetett ABC programhelyre beállítani és még ha jól emlékszem 9-10et.

[ Szerkesztve ]

(#5605) S-Attila válasza kabelmania27 (#5600) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Link.

Jól elvagyunk így vasárnap délután. :D

(#5606) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#5602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, igen... Nekem is volt hasonló, bár nem pont ilyen, amit még az Invitel elődjétől kaptam, amikor bekötötték a telefont! Talán Digitel 2002, vagy mi volt a nevük akkor...?!

(#5607) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#5606) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen nagy boldogság volt a vezetékes telefon, akkoriban még nem volt mindenhol lefedettsége a rádiótelefon hálózatnak, westel 450-nek volt lefedettsége, 900 csak fővárosban és megyei jogú városokban volt.
Egy díjcsomag volt matávnál akkoriban.
Hasonló öröm volt 2004-ben ADSL bekötéskor is 56k után fénysebességnek tűnt a 384kbit/s.

[ Szerkesztve ]

(#5608) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#5607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na meg a Balatonon...

[ Szerkesztve ]

(#5609) kabelmania27 válasza S-Attila (#5605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes nálad az utolsó hét bejegyzés, még nem láttam ilyet, map,samap.
nálam ilyen van: TLV-11 - unrecognized OID , No Ranging Response received - T3 time-out, Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - , Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un..., DHCP FAILED - Discover sent, no offer received,SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
internet 15-nél frekiváltáskor DCC arrive new és old közötte pedig egy No Ranging Response received - T3 time-out

[ Szerkesztve ]

(#5610) S-Attila válasza kabelmania27 (#5609) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem valami biztonsági nyűgje van, ha a BIP-ről írogat valamit.

Megint bejött egy ilyen ping: :)

(#5611) kabelmania27 válasza S-Attila (#5610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

yeah
Nálam sincs sebesség probléma, mértem már ilyet is. Jelszint ekkor ilyen volt -4fokban, most a vételi 14.2, többi érték változatlan
ping bix.hu minimum 12-t írt
Neked mit ír ki a ping bix.hu?

[ Szerkesztve ]

(#5612) S-Attila válasza kabelmania27 (#5611) üzenetére


S-Attila
aktív tag

13...15 ms.

(#5613) kabelmania27 válasza S-Attila (#5612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

12-16, pingtest.net szerint A

[ Szerkesztve ]

(#5614) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#5604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálunk még mindig egy ilyen teljesít szolgálatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5615) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Milyen splittert ajánlanátok a UPC analóg tévéjéhezés internetjéhez?
Teljes csomagom van tőlük, 3 tévén nézem az anlóg adást, internetezek és telefonálok modemen keresztül. Így jelenleg 4 kimenetes splittert tettem be, gőzöm sincs, hogy milyen, volt itthon egy 5-900 MHz-es, kipróbáltam, megy is vele minden. Semmi írás nincs rajta, csak a b/ki menetek jelzése és a szűrés re utaló felirat.
Néhány napja figyeltem fel rá, hogy nagyon halvány becsíkozódások ugrálnak a képen. Főleg sötét képeknél látszik. Lehet, hogy köze van a hidegnek hozzá, vagy esetleg a hideg általi nagyobb terhelésnek? Utóbbit azért gondoltam, mert az időjárás miatt mindenki bent ül, nézi a tévét, nyomja a gépet. A hálózat akkor lett teljesen felújítva amikor a UPC megvette a Fibernetet, úgy 3 éve lehetett...?
Ha nem csökken a hiba néhány napon belül, akkor felmászok a padlásra és egyenként leszedem a splitterről a rákötött eszközöket, hátha valamelyik azok közül zavar be.
De biztos van jó minőségű splitter is, mert erről tényleg semmit nem lehet kideríteni. Az biztos, hogy van már vagy 10 éves.

(#5616) Intruder2k5 válasza v.attis (#5615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- 5-1000MHz átvitelére képes legyen!
- F csatlakozós legyen!
- annyi aljazata legyen, amennyi szükséges, és nem több!
- CE jelzéssel ellátott legyen!

Pl. mint ez!

Gondolom Neked a sárgás színű orosz gagyi van akkor jelenleg, azok 900MHz-esek többnyire!

[ Szerkesztve ]

(#5617) kabelmania27 válasza v.attis (#5615) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Létezik, jófajta splitter, Intruder2k5 által leírtakra figyelj
Létezik L:http://www.elektro-sat.hu/webshop/product.php?id_product=146]olyan hármas splitter amelyknek egyik kimenete 3,5 (modem) másik kettő 7,5, UPC használ hasonló PCT márkájút.
De ha egyforma csillapítású hármas splitterrel sem lesz probléma.
Milyen a modem jelszintje? 192.168.100.1

[ Szerkesztve ]

(#5618) kabelmania27 válasza S-Attila (#5612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Miért kaptál új modemet?
Intruder2k5: Ismerősnél az általad linkelt hármas és splitter van, nincs velük gond.

(#5619) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#5618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A sárga?

(#5620) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#5619) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem, ez
EKT néven is létezik ez az osztó

[ Szerkesztve ]

(#5621) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#5620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát az egy szabványos elosztó, miért lenne vele gond...?

(#5622) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#5621) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csak megírtam a tapasztalatot.
3,5-nél kicsit több csillapítása van a kettes ekt/ycm kettes splitternek, de a minőséggel nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#5623) vashal


vashal
tag

sziasztok

van valakinek tapasztalata ezzel a 25/1.5 sebességű nettel?nem nagyon kevés ez a feltöltés mondjuk ha internetes játékokkal játszok.esetleg az 50/5-el jobban járnék?

(#5624) kabelmania27 válasza vashal (#5623) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Menni fog nem lesz gond, próbáld ki a 25megásat, ha nem jó bármikor válthatsz felfelé.
Ismerős 1Megabites neten is tudott játszani.

[ Szerkesztve ]

(#5625) Intruder2k5 válasza vashal (#5623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Játékhoz bőségesen elég, az nem bonyolít olyan mértékű adatforgalmat, hogy kevés lenne 1,5Mbps! Még ADSL-en játszanak emberek, ahol van 0,5Mbps feltöltés!

(#5626) S-Attila válasza kabelmania27 (#5618) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igazából ezt még szeptemberben küldték, amikor megrendeltük a FP25-Digital Gold-Bronz telefon csomag kombinációt.

(#5627) Intruder2k5 válasza S-Attila (#5626) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És eddig RubiCom-os modemet használtál? Thomson THG450-et?

(#5628) S-Attila válasza Intruder2k5 (#5627) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igen, azt.

(#5629) v.attis válasza Intruder2k5 (#5616) üzenetére


v.attis
őstag

Jaja, ez van a sárga!
Közben kiderült, hogy amikor be van kapcsolva a gép, akkor zavarja a tévé adást. Ez csak azért fura, mert laptopom van és wifit használok. A modem szempontjából csak annyi a különbség a számítógép bekapcsolása után, hogy nagyobb forgalom van a modemen keresztül.
Köszi!

(#5630) Gubek-Einste válasza v.attis (#5629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sárga nem jó, ki kell cserélni egy jó fajtára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5631) v.attis válasza kabelmania27 (#5617) üzenetére


v.attis
őstag

(#5632) v.attis válasza Intruder2k5 (#5616) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor ezt szerinted bátran megvehetem?

(#5633) agarjancsi


agarjancsi
csendes tag

Üdv.upc kábel netem van,egy scientific atlanta modemen jön.Szeretném öszzekötni egy targa wr 500 voip wifi routerrel ,de eddig nem jött össze,sajnos a targának német nyelvű leírása van ugyhogy nemsok mindent tudtam kihámozni belőle.Valaki hasonló párosítással találkozott már,vagy valami ötlet?előre is köszi

(#5634) v.attis


v.attis
őstag

Tapasztalt valaki internet sebességcsökkenést mióta beállt a nagy hideg?
Nekem tegnap és ma, jó ha megvan a 15 megabit a 25 helyett, holott egy héttel előtte (akkor mértem utoljára) átlag 27 volt.

(#5635) Criton válasza v.attis (#5634) üzenetére


Criton
veterán

Nálam sajnos ugyan olyan rossz mióta bekötötték. Szerdán jönnek komplett kábelcserére akkor kiderül minden :D De egyvalami tuti, mióta hideg van, a tv adások minősége még rosszabb lett :P

(#5636) Intruder2k5 válasza v.attis (#5632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez jó lesz! Bár igazából azt szoktuk, szokták javasolni, hogy ha fizikailag megoldható, akkor első helyre tegyél egy kettes osztót, aminek az egyik ága megy a modembe, a másik pedig egy további osztóba, ahonnan aztán a további készülékek, TV-k, BOX-ok kapják a jelet! Tehát, ha Neked négy eszközöd van összesen, akkor az egy kettes, és egy hármas osztót jelent! Ez azért szükséges, hogy a modem jelét a lehető legkisebb mértékben csillapítsd, és ugyebár minél több felé ágaztatsz egy kábelt, a kimeneteken annál nagyobb csillapítás fog jelentkezni! De egyébként amint az fentebb látható a képen, Nálad most elég jók a jelszint értékek, így nem fog gondot jelenteni az sem, ha közvetlenül dugod négyes osztóba! Persze nyáron a melegben ez sokkal rosszabb lesz!

Másikra...
A sebesség csökkenése egész biztos nem a hideg miatt van, mert a hidegben a koax kábel ellenállása csökken, tehát elméletileg ilyenkor még jobbnak is kellene, hogy legyen! Persze ez azért így nem feltétlenül érzékelhető, de mindenképpen mérhető, és a modem jelszintjein jól látható!

[ Szerkesztve ]

(#5637) Intruder2k5 válasza agarjancsi (#5633) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Konkrétan mi az ami nem sikerül?

Mivel a UPC DHCP protokollt használ, így igazából semmi tennivalód nincsen, miután bedugod a modem felől jövő kábelt a WAN portba, a LAN-ra pedig rákötsz egy PC-t, már kellene is, hogy tudj netezni! Ha ez nem megy, akkor első körben javaslok egy RESET-et a csodarouteren! Ezt általában áram alatt, 10mp-es RESET gomb nyomással lehet elérni!

(#5638) kabelmania27 válasza v.attis (#5632) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megveheted, emsy83-nál is egy négyes splitter van, nyáron is írt hsz-t, ha felmegy nyáron 56-ra legfeljebb kicseréled kettes+hármasra.

[ Szerkesztve ]

(#5639) kabelmania27 válasza v.attis (#5632) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lejárt a szerkesztési idő.
Úgy értettem, ha felmegy nyáron 56ra az adási és megszakad a neted kicseréled kettes+hármasra.
Nálam így van megoldva, 46volt a max adási, de ez nem jelent semmit sem, mert több dologtól is függ kinél mennyi lesz az adási kettes splitter után pl erősítőtől való távolság, erősítő visszirányban hogy van szintezve.
Intruder2k5 azért javasolja a kettes+hármas splitteres megoldást, mert így kisebb lesz az esély hogy 56-ot el fogja érni az adási. Jó híradástechnikai boltba ha megkéred az eladót, csinál neked kis 3x árnyékolású kábeldarabot krimpelt F csatlakozóval amit a kettes és a hármas osztó közé beköthetsz.
Intruder2k5: Az a kérdés mennyivel lenne neki rosszabb az adási szint négyes splitterrel.

[ Szerkesztve ]

(#5640) v.attis válasza kabelmania27 (#5639) üzenetére


v.attis
őstag

Hát már sajnos elkéstél, illetve én nem voltam itthon és a melóban el voltam havazva, nem olvastam a topikot. Ígyaztán megvettem azt amit belinkeltem. Neten vettem, úgyhogy még nem tudtam kipróbálni. Az egész rohadt kis városban nincs ilyen splitter, így kénytelen voltam onlájn vásárolni.
Majd meglátom milyen lessz.
Köszönöm a segítséget!

(#5641) kabelmania27 válasza v.attis (#5640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kíváncsi leszek milyen lesz a jelszint az új splitterrel.
Nyáron lehet gond, ha 50felett lesz az adási.

[ Szerkesztve ]

(#5642) v.attis válasza kabelmania27 (#5641) üzenetére


v.attis
őstag

Egyébként pontosan mit kell nézni, és mi a jó/jobb érték?

(#5643) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Öröm és boldogság van, itt vannak az új csatornák:
Budapest

Animal Planet HD: 618 MHz - 77
Discovery World: 128 MHz - 78
Duna HD: 610 MHz - 57
Duna World HD: 610 MHz - 58
EuroSport 2 HD: 610 MHz - 55
History HD: 618 MHz - 79
TLC: 314 MHz - 90

A második a STB-n a csatorna szám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5644) S-Attila válasza Gubek-Einste (#5643) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A többi területre hol lehet megtalálni az adatokat?

(#5645) jocomen


jocomen
aktív tag

Hali!

Ismerősöm UPC-nél fizetne elő Internet+Tv+Telefon kedvezményes csomagra. Társasházban lakik, egy lépcsőházban a szüleivel. Szeretné elágaztatni a vezetéket, hogy mindkét lakásban legyen minden. Milyen megoldást javasoltok? A lépcsőházban azt hiszem coax-kábel fut.

Illetve kérdésem még az, hogy az Internet aktiválásakor rögzítik-e a modem mac-címét, vagyis elágaztatható-e a coax a modem előtt? Vagy csak a modem után, mert akkor már 3 külön vezetéket kellene ugye tovább vinni (utp, tel, tv)?

(#5646) HofiZoli válasza jocomen (#5645) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Milyen megoldást javasoltok?
2 azaz kettő darab előfizetést.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#5647) kabelmania27 válasza v.attis (#5642) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Adási 50alatt legyen, SNR 30felett legyen, vételi -6nál nagyobb legyen.

(#5648) dudi6


dudi6
senior tag

Csak nálam nem volt tegnap egész este adás, se semmi(tv+internet+telefon). 8-kor elment minden és még éjfélkor se ment..14 ker. Nem tudom mi lehetett, de elég nagy gáz ez a upc-nek.

(#5649) dudi6 válasza Gubek-Einste (#5643) üzenetére


dudi6
senior tag

Ezek bejönnek ha kézzel rákeresek? Upc oldalán nincsennek fent ezek a csatornák HD minőségben (ott csak 13+2-t ír)..hhmm ezt most nem értem..

(#5650) TheHardOne válasza dudi6 (#5648) üzenetére


TheHardOne
tag

Karbantartási nagyüzem van most pár napig (például még két éjszaka lesz országos kimaradás is), és ahol éppen csinálják, ott gyakran más, jellemzően szomszédos terület is érintett vagy érintetté válik. Ezért nem mindig találod meg a honlapon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.