Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) poli27 válasza balage25 (#31850) üzenetére


poli27
veterán

De kell, mivel osztott közeg, miért kell beleszólni ha nem értesz hozzá?

(#31852) radament1 válasza jeni (#31845) üzenetére


radament1
tag

Nincsenek. De azért köszi.

Ezek szerint ebből nincs kiút :(

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#31853) mlinus


mlinus
őstag

nehéz megmondani mennyi a max. gyarkorlatilag biztos van egy maximum, hisz végesek a frekvenciák koaxon, ám azt sose fogjuk elérni, hisz TV is ott megy. Jelenleg 15 csatornát tud összefogni max egy modem upc hálón, ennyi csatorna van egymás mellett, tehát ~750mbit a max (persze ez nem egy főre vonatkozik, hanem összesen egy tönkön). Ez persze biztos hogy fog még bővülni, akár duplájára, ha majd mondjuk megszűnik az analóg. Én simán el tudom képzelni hogy még akár lesz gigabites csomag is, mivel a 3.1 bevezetése nem 2 forint.

[ Szerkesztve ]

(#31854) jeni válasza HofiZoli (#31846) üzenetére


jeni
félisten

csak lehetőség volt ha tud ugyanolyat vissza adni.
ha nincs más módja a vissza adásnak,akkor közöld vele,hogy FIZESSEN!

amúgy megkérdezném mi ebben a büntető jogi felelősség? lehetne mondani arra,hogy elhasználódott a termék

radament1
arra sincs megoldás kinek adták tovább?
ugyanis szerződéssel hagytad ott a cuccokat,hacsak át nem vitted a hozzáférési pontot a másik lakásba.

[ Szerkesztve ]

(#31855) Zitronensaft válasza jeni (#31854) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az lehet,de a box valódi szériaszámát megtudni nem nagy kaland. Akkor viszont a szándékos megtévesztés is bejön a képbe. Ki kell fizetni,ha nem tudja visszaadni,vagy megrongálódik. Mint a gázórát,villanyórát stb,stb,stb...

(#31856) cigam válasza jeni (#31854) üzenetére


cigam
félisten

mi ebben a büntető jogi felelősség?

Döbbenet, hogy ez kérdésként felmerül :(

pl. a készülékek soha nem kerültek kereskedelmi forgalomba, hogyan került az eladó tulajdonába? Hol van belőle a chip kártya?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31857) jeni válasza Zitronensaft (#31855) üzenetére


jeni
félisten

persze a másik gond maga a kártya,érthető nehéz ebből kimászni!
de érdekes,hogy van fent a neten ugyan olyan UPC Mediabox ami nekünk van itthon.

cigam

a vásárló részéről kevésbé rosszhiszeműség áll fenn. hiszen nem eladás van a bérlő részéről,hanem megvétel. a kártya az ami perdöntő lehet a vissza adásnál,ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#31858) Zitronensaft válasza Zitronensaft (#31855) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Biztos vannak még így egy páran,mert a hirdetési oldalakon sok eladó upc-s box,modem van ..elég nagy biznisz lehet eladni 2000ért majd a upc-nek tartozni érte több tízezerrel :)

(#31859) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én 1000Ft-ért vettem a 3925-öt, 2000-et sosem adtam volna érte, annyit nem ér! Korábban vettem egy másikat is 700Ft-ért piacon, de arról utólag kiderült, hogy T-s, így számomra használhatatlan, úgyhogy haszonnal eladtam 1500Ft-ért! :)

[ Szerkesztve ]

(#31860) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#31859) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Király vagy.. nyilván ezek a cuccok nem érnek annyit,mint amennyit a szolgáltató kér értük,csakhogy az övé,tehát pont annyit kér érte amennyit jónak lát. Meg annyit ,hogy legyen egy kis elrettentő ereje,nehogy valaki költözésnél "véletlenül" 3 boxból 2-t ott felejtsen...
Egyébként ahogy az ubis,meg tc-s panaszokat elnézem,lassan nagy értékű lesz egy upc-be beregelhető 3925-ös :)

[ Szerkesztve ]

(#31861) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, én is pont ezért vettem! Ugye nekem eredetileg 3208-am van, és félve tőle, hogy az esetleg megpusztul, majd Ubee-t kapok helyette, vettem akcióban ezt a 3925-öt, és mivel sikerült regelni, így ezt használom, egyrészt addig is kímélendő a 3208-at, másrészt ki tudja meddig megy, mikor tiltják le, addig is "kopjon" az, ne a 3208! Meg aztán ezeknek leginkább a tápja szokott eldurranni, így ha másra nem, jó lesz a tápját cserélni a 3208-nak... Arról már nem is beszélve, hogy Gbit-es switch-nek, illetve 2.4 vagy 5GHz-es AP-nak még letiltva is használható. :)

Nyilván az "apróbeli" értékük is ezért ilyen alacsony, mert sok közülük használhatatlan, és kockázatos a megvételük! Ha szabadon lehetne regelni őket, akkor közelebb lenne az áruk a valós értékhez is... Vagy éppen az értéke lenne közelebb a valós kereskedelmi (nem aprós) árához!

[ Szerkesztve ]

(#31862) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#31861) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mondjuk 12v 1,5 amperes tápot szerezni azért nem egy nagy kihívás..

(#31863) adika4444 válasza Zitronensaft (#31860) üzenetére


adika4444
addikt

Már most az. Meg az EPC3212, és EPC3208 ami hatalmas értéknek számít. Még ahol én szoktam Júpíszízni ott is 3212 van okosan, mert még 2010-ben 60 megás net lett rendelve, adták hozzá ezt a jó kis modemet, fél éveket húz le egy bekapcsolással, de már vagy a harmadik táp van már mint a harmadik új táp, mert régiek bemondták a kakaót. De modemre egy szavam nincsen, tényleg jól teszi a dolgált egy 1043-mal TP-LINK-ből v2-vel...
Nah, kissé elkalandoztam:D
A boxhoz meg annyit, hogy sajnos ahogy itt mindenki írja jogosan kérhet 50000 Ft-ot az UPC, hol ott ez a rakás szemét annyit nem ér mint egy leszakadt jack aljzat. Zörög, csattog, néha itteni panaszok nem lép be, nem lép ki, ezt-azt nem csinálja... Úgyhogy szerintem mérhetetlenül nagy pofátlanság követelniük ennyiért ezt a két vackot. Ha valódi értéke magas is, az nem nagyon látszódik meg rajta.

üdv, adika4444

(#31864) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valóban nem, de egyrészt én ezt a HGW-vel együtt vettem 1000Ft-ért, és szerintem szóló tápot se kapnák sokkal olcsóbban, másrészt ha jól tudom (most eléggé az asztal van) ez nem 12V, hanem 15V-os, még ha el is megy 12V-os tápfesszel...

[ Szerkesztve ]

(#31865) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#31864) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hopp,tényleg . Már olyan ritkán látok olyat,hogy ki is ment a fejemből. :)

Lehet fikázni a berendezéseket,de mivel a upc-é ,ők határozzák meg az árát.
Ha szerződsz velük,ezt elfogadod...
Van akit persze ez nem érdekel,én is vittem ki a galgamácsai cigánysorra 3 hd dvr boxot,wifis modemmel,mobilinternettel,anyámkinjával...hétszentség,hogy 3 percet nem üzemeltek azon a címen,ahol ajtó helyett pokróc volt fölszögelve...gondolom kapott valakitől egy ötezrest,az vígan használta míg ki nem kapcsolták nemfizetés miatt. A szerződő ork meg tartozik százvalahányezerrel azóta is...vagy többel a kamatok miatt. Csak el kell dönteni hogy valaki ehhez a réteghez akar tartozni,vagy ember módra akar élni...

(#31866) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31865) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, Galgamácsa Rákóczi út... Minél magasabb a házszám, annál rosszabb a (szociális) helyzet is, ismerem a sort, mi is voltunk ott nem egyszer hivatalos ügyben! Mondjuk régen volt az igazi, úgy ~20 évvel ezelőtt, amikor még AL rendszámú kocsival jártam ki, csak úgy álltak sorba az "ott lakók", mindig nyomozónak néztek minket. :)

[ Szerkesztve ]

(#31867) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#31866) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Azaz :) jobbra fönt,legutolsó ház...

Jelzem,abban az utcában történt az is,hogy a bent felejtett saját netbookomat lélekszakadva hozta utánam a kocsihoz az ember...
Mondjuk ehhez az évek alatt egyszer-kétszer el kellett ott játszanom a halhatatlant :)

Mindenesetre arrafelé kevesen panaszkodnak a céges szerver elérhetetlenségére,meg hasonló úri huncutságokra.

(#31868) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csoda, hogy a koax fent van még arra, pedig az is réz...

(#31869) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#31868) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát.. ők már tudják,hogy nem az... ezért van még Magyarországon kábeltévé hálózat.

(#31870) balage25 válasza poli27 (#31851) üzenetére


balage25
senior tag

Gondoltam, hogy Te értesz majd hozzá a legjobban, de legalább elolvashatnád amit Intruder2k5 linkelt, esetleg más forrásokat is figyelembe vehetnél ahelyett, hogy teleírnád a fórumokat ilyen és ehhez hasonló badarságokkal. Ha már mindenkinél jobban átlátod a rendszer felépítését, esetleg saját könyvet kéne már írnod, mert a meglévőkkel nem egyezik a véleményed,

(#31871) jeni


jeni
félisten

ez érdekes!

:Y 2 DB UPC mediabox tartozékaival költözés miatt eladó. A szerződés lejárt és az eszközt megvásároltam. :Y

mi értelme lenne ennek ha a szerződésnek vége ? (lejárt) meg lehetett venni a dekódert kártyával! van ilyen?

(#31872) Zitronensaft válasza jeni (#31871) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ja,meg lehet,100.000ért kb..
Bár műholdas upc-nél lehet hogy van ilyen. Mintha ott is médiaboxnak hívnák a beltéri egységet.

(#31873) Zitronensaft válasza jeni (#31871) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nna.. láttam én is a hirdetést. Az bizony műholdas beltéri box.
Tehát nem kábeltv-hez való.

[ Szerkesztve ]

(#31874) EmThor válasza kabelmania27 (#31842) üzenetére


EmThor
addikt

:R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#31875) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért lehet találni kábeltv-hez is...

(#31876) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#31875) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Persze,az előtte lévő 50 hirdetésben jobbára kábeles upc-cuccok voltak...
Amire céloztam,az az,hogy a hirdetésben azt írja az eladó,hogy megvette a beltérit...
Itt pedig arról szólt a kérdés,hogy ez lehet-e.. Persze,lehet csak ez upc direct,ami csak nevében egyezik a kábeles upc-vel,tehát a kérdezőnek nem segít a 2 box tartozásában az,hogy a directnél megvehetők a boxok a szerződés megszüntetésekor.

(#31877) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#31876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, értem!

(#31878) EmThor válasza kabelmania27 (#31842) üzenetére


EmThor
addikt

Szia

370 dbmv a feltöltési erősség.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#31879) Gubek-Einste válasza EmThor (#31878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3,7 dBmV-t akartál írni ugye?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31880) Zitronensaft válasza EmThor (#31878) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem a jelszint miatt csinálja...
Ha csak nincs a házban valahol valami bizonytalan csatlakozás,vagy egy hulladék osztó..
A menü 1789-nél ha a "telepített szolgáltatások száma" több ,mint 1500-2000
akkor mindenképpen egy gyári beállítás visszaállítása szükséges.
Ez a felvett műsorokon kívül mindent töröl a boxból.
Ajánlott ugyanezt a chanel +,- és rec gombokkal megtenni,majd rögtön utána egy szoft frissítést csinálni. (Ch- nyomni,közben áram alá helyezni)
De ha minden zsír,akkor is előfordulhat néha,hogy az interactive gomb nyomására nem jön be a menü,hanem némi állókép után visszaadja a tv műsort.

(#31881) kabelmania27 válasza EmThor (#31878) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

37-es adási érték rendben van
Zitronensaft által leírtakat végezd el+húzd meg az F csatlakozókat és írd le hogy van elosztva a koax.

(#31882) BBali3


BBali3
csendes tag

Sziasztok, pénteken végül sikerült beszereltetni a hálózatot, új szerelő jött és ő a kábeleket jónak találta így meg tudta oldani. van viszont egy gondom, van 2 wifi routerem (Linksys) a házban + a UPCtől kapott ( Ubee EVW3226) és a wifire minden gond nélkül tudok laptoppal csatlakozni, de telefonnal vagy tablettal egyszerűen nem tudok, mert mindig azt írja,hogy nem kap választ az internetről, tehát a wifi routert magát érzékeli, de mintha valahol le lenne tiltva a mobilos csatlakozás, mert egyik wifi routerről sem megy. Van esetleg ötlete valakinek,hogy mi lehet a gond?

(#31883) EmThor válasza Zitronensaft (#31880) üzenetére


EmThor
addikt

A telepitett szolgaltatasok szama 1300 valamennyi.
Volt mar aramtalanitas + bekapcsolas mellett ch- nyomvatartva, vmi frissult es gyorsabb lett az egesz box, de az interactive nem jon be, csak all es visszadobja a tv-t. Eddig jo volt. 2 honapja kotottek be. Uj epitesu tarsashaz, 7 lakas, a kebelezes ok.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#31884) Uthenger válasza BBali3 (#31882) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Nem lehet hogy a mobil nem tudja azt a titkositast ami a routerekre be van allitva?
Wpa2-nel szokott gond lenni...
Van aes es tkip meg jo esetbe mixed.
Nezd meg hogy melyire van allitva, es allitsd at a masikra a routereken :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#31885) tsyl válasza BBali3 (#31882) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!

Hasonló problémám volt az előző telefonommal (Sony Xperia Sola).
Beállítások -> Wi-fi -> Speciális ->Auto IP támogatás (auto ip cím hozzárendelése, ha a DHCP sikertelen).

Egy próbát megér, hátha segít.

17 éve a PH-n....

(#31886) Gubek-Einste válasza BBali3 (#31882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi csatorna 1-11 között van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31887) Zitronensaft válasza EmThor (#31883) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Akkor a leírt 3 gombos resetet csináld meg. Illetve kérdés még hogy a videotár bejön,ha megnyomod az on demand gombot?

(#31888) EmThor válasza Zitronensaft (#31887) üzenetére


EmThor
addikt

On demand bejön ez a fura.
kihúztam, visszadugtam, lehetett egy reset is mert kérte a régiókódot.
Három gombosat még nem próbáltam.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#31889) Zitronensaft válasza EmThor (#31888) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Azt még csináld meg,sokszor rendbe teszi a rendellenes működést.

[ Szerkesztve ]

(#31890) BBali3 válasza Uthenger (#31884) üzenetére


BBali3
csendes tag

de tudnia kell, már meglévő hálózatra lett rákötve, amin korábban ment minden gond nélkül, és nem változtattam semmit a beállításokon az új rákötés óta (lehet persze ez a baj :) )

tsyl: ilyen és hasonló beállítást nem találtam, lehet már androidom van mint neked :S

[ Szerkesztve ]

(#31891) gyerecske


gyerecske
senior tag

Ubee modemet használ valaki routerként?Ha igen nem tapasztalt akadozásokat,lassulást ?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#31892) adika4444 válasza gyerecske (#31891) üzenetére


adika4444
addikt

Csatornát váltsd át autoról vmelyikre teszteld ki melyik jó meg kevésbé zavaró Inssider-rel, valamint ha Ubbee-nál és nem csak TC-nél, akkor kapcsold ki a energiatakarékos WMM-t.

üdv, adika4444

(#31893) bogabi válasza adika4444 (#31892) üzenetére


bogabi
senior tag

Ebből neked honnan jött le, hogy a WiFi-vel van gondja? Csak azt írta, hogy router módban van a cucc, és így akadozik...

@gyerecske: sokan javasolták itt, hogy az Ubit modemként kell használni (bridge mód), és saját routerrel osztani a netet. Ha magával az eszközzel van gond - nem csak a WiFi-vel - akkor ez megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#31894) gyerecske válasza bogabi (#31893) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen nem csak a wifivel van gond,azóta csinálja hogy kicserélték erre a régi cisco modemet, ezért gondoltam valami beállítási probléma lehet.
Jó lett volna ha nem kéne még egy kütyü, így viszont marad a plusz router

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#31895) bogabi válasza gyerecske (#31894) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha megnyugtat, nálam is modemként megy (tavaly augusztus végén lett beüzemelve). Azóta talán 2x, ha újra kellett indítani - de lehet, hogy nem is kellett volna, csak én voltam túl paranoid...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#31896) gyerecske válasza bogabi (#31895) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az jó, köszönöm.
Nálam az a furcsa és idegesítő, hogy valamikor működik tökéletesen, máskor pedig másodperceket kell várnom h bejöjjön egy oldal

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#31897) cigam válasza gyerecske (#31896) üzenetére


cigam
félisten

Az lehet dns gond is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31898) gyerecske válasza cigam (#31897) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen, gondoltam rá én is, most a google dns van beállítva és ezzel is szokta csinálni, de a régi modemmel nem volt ilyen gond.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#31899) club1 válasza gyerecske (#31898) üzenetére


club1
veterán

Sajnos nekem is gondom volt mostanában a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 dns-ekkel. Sőt, más opendns kiszolgálókkal is vannak néha 1-2 perces elérhetetlenségi problémáim, miközben DS2-es modemem van és 50 felhasználó kiszolgálására tervezett vállalati routert használok. A közös metszet a UPC...
Mielőtt Kábelmánia megkérdezi: 4.4/35.2 a vételi/adási jelszintem az EPC2203-an.

(#31900) Zitronensaft válasza club1 (#31899) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az epc 2203 és a vállalati router párosítása az olyan ,mint a 265ös gumi a trabanton...
Csúcsidőben,sűrűn lakott részen az a modem már képtelen folyamatos elérést biztosítani. Cseréltesd le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.