Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) poli27 válasza pjen (#32446) üzenetére


poli27
veterán

van beton oszlopra is mászóvas :D

(#32452) kabelmania27 válasza donmackó (#32450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg itt mely frekikkel van gond.

(#32453) Peltár válasza Zitronensaft (#32445) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hol laksz? Ausztriában? Létra? Hozzám is mászóvassal mentek az oszlopra, abból is az időszámításunk előtti
verzióval.Megláttam rögtön ajánlottam a létrát, csak úgy néztek, á nem kell az.

(#32454) Peltár válasza poli27 (#32451) üzenetére


Peltár
aktív tag

És ezzel fel mertek mászni? Olyan gagyi kinézete van, hogy egy három éves gyerek súlyát talán...

(#32455) pjen válasza poli27 (#32451) üzenetére


pjen
félisten

Hiába na..öreg vagyok.Én még a hagyományos fa oszlopon tanultam.ilyet még nem is láttam. :R

(#32456) cigam válasza Zitronensaft (#32434) üzenetére


cigam
félisten

A válasz teljesen korrekt volt. Ha te ebből azt olvasod ki, hogy ki kell cserélned az eddig jól működő elosztódat egy "taiwani osztóra"...
Pontosan melyik (fél)mondatomban sugaltam, utaltam, állítottam,.. hogy cserélje ki mert a upc által adottnál is jobb?

Nem jó,se internetre,se tv-re. Ki kell dobni a kukába.
Ilyen válaszokat azért ne adjunk...mert ami nem romlott el, azt nem is kell megjavítani.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32457) kabelmania27 válasza cigam (#32456) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen régi tipusú osztókat érdemes cserélni, írta hogy néha visszaesik a sebesség, ha nincs tévé mehet az F toldó.
32-33-as SNR nem túl jó érték

[ Szerkesztve ]

(#32458) cigam válasza kabelmania27 (#32457) üzenetére


cigam
félisten

írta hogy néha visszaesik a sebesség

A válaszom után! Az első kérdésére adott válaszomba kötött bele citromszaft, amit továbbra is korrektnek tartok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32459) kabelmania27 válasza cigam (#32458) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

98-2000körül használtak ilyet akkor még nem volt ed3 és dtv, később már ilyet használtak.

[ Szerkesztve ]

(#32460) cigam válasza kabelmania27 (#32459) üzenetére


cigam
félisten

A 4xxMHz-es modem forgalom ugyanúgy átfut rajta mint ami 1GHz-ig jó. Egyedül a lezáratlan kimenete okozhat gondot, de még mindég kupaak eredeti kérdésére adott válaszomat kéne megcáfolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32461) kabelmania27 válasza cigam (#32460) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nincs gond a válasszal, írta poli27, hogy cserélje toldóra aztán írtad hogy ha minden ok akkor maradhat, utána kiderült hogy van ingadozás aztán írtam hogy akkor próbálja meg F toldóval, 31-32SNR nem túl jó ed3-nál.

[ Szerkesztve ]

(#32462) Syd69 válasza Hoorus (#32436) üzenetére


Syd69
aktív tag

Ez pontosan nálam is így van... :W

Alma

(#32463) Hoorus válasza Syd69 (#32462) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem már jó :)

(#32464) kabelmania27 válasza Syd69 (#32462) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modem értékek?

(#32465) Zitronensaft válasza cigam (#32456) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nos. Nem mondtam hogy elromlott..új korában se ért 5 forintot.
Valamint én biztos nem cserélem ki,nem tűrök a házamban ilyen szart,legalább a szakmámba vágó dolgok legyenek tökéletesek otthon.
Nem mondtad hogy le kell cserélni a szolgáltató által adott osztót ilyenre,de azok a kókányoló,"mindent megszerelek ami nem ráz,vagy robban"hozzáállású okostóbiások agyában csak annyi fog megmaradni,hogy valaki megcáfolhatatlan magabiztossággal azt írta egy fórumban,hogy jó az...

(#32466) Zitronensaft válasza Zitronensaft (#32465) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Megcáfolni csak azzal tudom,hogy kb 5-600 helyen javult meg a szolgáltatás csak attól,hogy kihajítottam a szóban forgó ipari hulladékot,pedig azokra még azt is rá merték írni hogy 10-1000 mhz ig..
Láttam én is,hogy boltokban árulják ilyen 1000ft körüli összegekért,de ez még nem jelenti azt hogy a benne lévő vasanyag súlyánál többet érne.
Voltam olyan helyen ahol olyan szigorú szemmel nézte a tulaj,hogy kiszedtem a padlásán a kínai 4es osztót,hogy biztos vagyok benne,még ki se léptem az udvarból,már rakta is vissza...nembaj,a 4. kiszámlázott kiszállási díj után majd elgondolkodik.
Nyilván áramot is lehet vezetni kerítésdróton is,valamiért a villanyszerelők mégse azt húznak a faladba...
Amúgy ez ugyanaz a vita,mint a falialjzat,műanyagkodu,tekerős f csati .
3 mb-es internetek,analóg adók korában lehet hogy nem lehetett észrevenni a hatásukat,de azok az idők elmúltak.

[ Szerkesztve ]

(#32467) kaloz01


kaloz01
újonc

Sziasztok

Pár nappal ezelőttig egy DLink DIR655 wifi routerem volt, abba volt bedugva a Synology DS214 NAS. A port továbbítás szépen be volt állítva a routeren, és DDNS névvel mindenhonnan működött az elérés, külső-belső hálóról egyaránt.

Aztán bekötötték a UPC-t pár napja, és kaptam ezt a csodálatos evw3226 UPC-s eszközt, abba van most bedugva a NAS. Én ugyan megtaláltam a port továbbítás lehetőségét a 3226-ban, itt egy link:

[link]

A leírás szerint első lépésben meg kell nézni, hogy milyen IP címet osztott ki a router a NAS-nak, és aztán az átírányítás menüben ezt az IP címet kell a megfelelő (5000) portra átirányítani állandóra.

A probléma az, hogy amilor az első lépésben megnézném a felcsatlakozott készülékek között a NAS IP címét, nincs ott a NAS. NEM LÁTJA ez a szemét router!! Ugyanakkor belső hálón érdekes módon elérem a NAS tartalmát. Megnéztem a DDNS szolgáltatást, rendben van. Frissítettem, töröltem, újra létrehoztam, mindent csináltam vele, látszólag rendben van. A csatlakozás ellenőrzése gombra kattintva is monden ok.

Az első kérdésem az, hogy valakinek a 3226-on megjelenik a NAS, mikor összeköti? Ad neki IP címet?
A második, hogy esetleg van valami ötletetek a megoldásra?

Köszönöm
KAlóz

Ha már végképp nem megy, olvasd el a manualt!

(#32469) club1 válasza kaloz01 (#32467) üzenetére


club1
veterán

Ha belső hálón eléred a NAS tartalmát, akkor rögtön látod az ip címét is. Parancssoron ping vagy tracert NASneve rögtön kiírja.

(#32470) Mate válasza kaloz01 (#32467) üzenetére


Mate
nagyúr

evw3226 bridge módba és ugyan úgy tudod használni a routeredet ami többet tud, ismersz és nem fog lehalni a nas alatt.

(#32471) NRG


NRG
tag

FYI azoknak, akik hozzám hasonlóan örömünnepet ülnének a Horizon Go miatt...

Habár az árukapcsolást a törvények tiltják és büntetik, szerzői jogi blablával kiskaput találtak a UPC jogászai, kérdés megérne-e egy pert vagy sem... A csatornák több mint 50%-a nem nézhető, csak és kizárólag UPC interneten keresztül...

(#32472) kezo0 válasza NRG (#32471) üzenetére


kezo0
addikt

Egy ingyenes, extra szolgáltatásért szeretnél perelni? Sok sikert...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32473) Studi22 válasza NRG (#32471) üzenetére


Studi22
aktív tag

Költözz inkább USA-ba, ha ilyen ingerenciáid vannak..., de esélyed 0 ezzel kapcsolatban.

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#32474) Mate válasza NRG (#32471) üzenetére


Mate
nagyúr

Újabb csatornáknál vezették be a korlátozást vagy csak nem tudsz számolni (és fogalmazni)?

[ Szerkesztve ]

(#32475) club1


club1
veterán

Ezek szerint nem kellettek a kutyának sem a UPC mobilcsomagok. Vagy csak várni kell egy-két hónapot, és robban a hazai mobilnet-piac. UPC-ék ui. mindig előtte lépnek valami jó dolgot...

(#32476) freddirty válasza club1 (#32475) üzenetére


freddirty
senior tag

azért az érdekelne, hogy pl. a vodás most már korlátlan 2/1 mobilnetjükön megy-e a torrent. Esetleg úgy már érdemes lehet előfizetnem és átadni szüleimnek használni olyan helyre ahol még az adsl is néha megy néha nem, más meg nincs...

fred

(#32477) Zitronensaft válasza freddirty (#32476) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ennyire kell nekik a torrent???kezdem úgy érezni hogy valami alternatív világegyetemben élek....

(#32478) club1 válasza Zitronensaft (#32477) üzenetére


club1
veterán

Úgy hirtelen elképzeltem, ahogy cellánként 30-40 felhasználó a maga 1/0.5 Mbps-ával de vagy 6000 szálat indítva elkezd torrentezni. Kötve hiszem, hogy ezt a 3G hálózatot erre tervezték. Mondjuk van rá a Vodafone-nak eszköze, hogy ledobja őket a fenébe, de ez a gondolkodásmód több mint aggasztó...

(#32479) mlinus válasza freddirty (#32476) üzenetére


mlinus
őstag

olyan nincs, h néha megy, néha nem.. ha nem működik normálisan, be kell jelenteni hibára.

(#32480) cigam válasza Zitronensaft (#32477) üzenetére


cigam
félisten

+ ott a UPCkábeles előfizetés, de csakazértis 1/0.5-el torrentezik a telefonján :F
Sokkal érdekesebb a korlátlan voip, és stream lehetősége.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32481) Zitronensaft válasza cigam (#32480) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem is műszakilag...papának,mamának kellene mert az adsl szar..de menjen rajta a torrent! Mama sorozatokat tölt?Papa meg boney M összest?
Nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#32482) Tido válasza Zitronensaft (#32481) üzenetére


Tido
aktív tag

És vajon vonatkozik-e rá a 300 GBos limit? :DD :DD :DD

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#32483) freddirty válasza Zitronensaft (#32477) üzenetére


freddirty
senior tag

Mondjuk nyugdíjasok, szeretnek olvasni, vannak olyan időszakok amikor nem jutnak el könyvtárba. Magyarországon meg más normális lehetőség meg nincs ebook beszerzésre. De nem hiszem hogy ez ennek a threadnek a témája lenne.
A kérdés az, hogy megy-e a torrent upc mobilnettel vagy tiltják és a kőkori alig működő adsl nethez kell továbbra is ragaszkodniuk...

fred

(#32484) Tido válasza freddirty (#32483) üzenetére


Tido
aktív tag

az ebook nem akkora nagy forgalom.. de szerintem még az alap ADSL is gyorsabb... Anyóséknál falun is csak 2 Mbites ADSL van, mert rossz a vonal, de még ez is 2x olyan gyors mint a mobilnet..
Ha nem megy az ADSL jelentsd be hibára.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#32485) Zitronensaft válasza freddirty (#32483) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én kérek elnézést..
Mindenesetre ne lepődj meg,ha tiltják a torrentet mobilneten...
Na de majd a digi,ha beindítja....

(#32486) csabi63


csabi63
senior tag

Megkapta a Horizon Go a Lollipop frissítést.Azóta viszont egyik mobil eszközömön sem működik.Tablet+telefon,mindkettőn Android 4.4 van.Csak forog a karika középen,nem tölt be egy adót sem.A frissítés előtt mindkettőn jól ment.
A PC-n továbbra is jó.

(#32487) kaloz01 válasza Mate (#32470) üzenetére


kaloz01
újonc

"evw3226 bridge módba és ugyan úgy tudod használni a routeredet ami többet tud, ismersz és nem fog lehalni a nas alatt."

Köszönöm a választ. Meg is találtam a UPC routeren a bridge módot. Ha bekapcsolom, akkor ő már nem ad wifi jelet? Csak a másik router? VAgy a UPC router is ad wifi jelet, és eldönthetem melyikre csatlakozok. Ez azért lenne fontos, mert már korábban is a belső szobában már nem tudtam a wifin filmet nézni a NAS-ról, mert gyengusz volt a jel. Gondoltam, ha megjön a UPC router, akkor az majd adja a wifit a nappaliban, a rádugott régi router meg a belső szobán. De ehhez az kell, hogy mindkét router adjon wifi jelet.

Köszönöm.

Ha már végképp nem megy, olvasd el a manualt!

(#32488) kaloz01 válasza club1 (#32469) üzenetére


kaloz01
újonc

Kösz a tippet, megpingeltem és meg is lett az IP cím. A gond az, hogy ez az IP cím UPC router külső címe. Ha ezt próbálom meg forwardolni a UPC routeren, akkor hibaüzenetet küld, hogy csak az alhálózatban érvényes IP címet lehet forwardolni.
Nem értem ezt az egészet. A régi routeren pofon egyszerű volt az egész. Mindent kigugliztam, beállítottam és működött. Ezt a szart meg mintha úgy tervezték volna, hogy ne bodogulj...!

Kalóz

Ha már végképp nem megy, olvasd el a manualt!

(#32489) facan válasza kaloz01 (#32487) üzenetére


facan
tag

Ha bridge módba teszed bekapcsolt wifi-vel akkor még 2 eszköz kaphat róla IP címet. Arra figyelj hogy publikus IP címet fognak kapni azok az eszközök amik wifin csatlakoznak a bridge módban lévő Uborkára.

(#32490) kaloz01 válasza facan (#32489) üzenetére


kaloz01
újonc

Mit jelent az, hogy publikus? Ki tudja azt megnézni?
A régi routernél nem publikus címet kaptak?

Köszönöm
KAlóz

Ha már végképp nem megy, olvasd el a manualt!

(#32491) Intruder2k5 válasza kaloz01 (#32490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A publikus annyit jelent, hogy a szolgáltató DHCP szervere adja, és közvetlenül látható az internet felől. Ami nem publikus, azt a saját routered adja a klienseknek, vagy akár a UPC routere amikor nem bridge módban van, ezek a 192.168.x.x címek, hivatalos nevükön a magánhálózati IP címek.

[ Szerkesztve ]

(#32492) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok ezzel az új "Freedom" csomaggal kapcsolatban lennének kérdéseim, jó helyen járok vagy átirányítotok?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32493) mlinus


mlinus
őstag

nekem az tetszik, h a mobilnetnél korlátlan az adatforgalom, az 500 mbites kábelnél meg elvileg 300gb! :DDD
(tudom, tudom.. de akkor is vicces)

(#32494) Intruder2k5 válasza mlinus (#32493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem teljes mértékben igaz, ugyanis a kábeles netnél is korlátlan az adatforgalom, csak ugye 3 hónap átlagában a 300GB-ot elérve, a sebességet lassíthatják. De ha már 500-as netet említettél, és annak a 10%-ával számolsz, ami elvileg megmarad lassítás után, az is 50Mbps, és hát azzal is durva forgalmat lehet még összehozni, ha az ember nem áll le a torrenttel egész hónapban.

(#32495) Uthenger válasza aram01 (#32492) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Mi a kerdes?:)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#32496) aram01 válasza Uthenger (#32495) üzenetére


aram01
nagyúr

Az lenne a kérdésem hogy melyik szolgáltató hálózatát használja majd a UPC? konkrétan az enyém T-s, és kíváncsi vagyok jó e hozzá, ha netán élek a lehetőséggel.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32497) Intruder2k5 válasza aram01 (#32496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Korlátlan mobilnet a UPC-től minden csomaghoz

"A következő lépcső a Freedom L díjcsomag, ez már 2 Mbit/s sebességre képes, ahol ezt a Vodafone hálózata és lefedettsége bírja (a UPC a vörösek adótornyait használja a szolgáltatás nyújtásához),"

[ Szerkesztve ]

(#32498) aram01 válasza Intruder2k5 (#32497) üzenetére


aram01
nagyúr

A fenébe , átsiklottam rajta, köszi :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32499) Tommy1982


Tommy1982
tag

De jó, hogy most kötöttem 6 gigás mobilnet csomagot dual SIM-es telefonhoz... :W

(#32500) Mate válasza facan (#32489) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez biztos? Ubee régen lelőtte a wifit amint bridge módba tette az ember. Megváltoztatták azóta?

(#32494) Intruder2k5: Régen benne volt ászf-ben, hogy lassítják, később pedig fel is mondhatják az előfizetést. Nem tudom, lehet azóta kikerült már ez a rész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.