Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) perolcsika válasza blakey (#32800) üzenetére


perolcsika
újonc

Hello!
Igazad lehet, az EAP lesz a gond, ezt nem tudja a repeater-em, csak a sima WPA/WPA2 stb dolgokat.
Meg semmilyen router, ap stb-nél nem is láttam még ilyet, holott amúgy minden más eszköz tudja...
R

(#32802) Sami22


Sami22
aktív tag

Pécsett esetleg van valaki, akinél nincs net? Uránvárosban nálam se net, se tévé.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#32803) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok!

Még csak most váltottam Hdboxra de itt nem tudom beállítani(régin simán ment)hogy az upc táv kapcsolójával vezérelhessem az Lg tv-m hangját (tv gomb+piros gomb kód :1178 ez megvolt) csak a media box hangját vezérli és csak akkor tudom a tv-n is állítani a hangerőt ha átváltom tv gombra ügye a kép eltűnik (nincs jel) és utána megint vissza lépek a boxba újra csatlakozva hdmi-n..ez az ide oda ugrálás helyett nem lehetne valamit kitalálni?...ráadásul a boxon állítható hangerő semmit nem változik..csak a néma van és onnantól felfele meg ugyan olyan a hangerő.

(#32804) blakey válasza 22balu (#32803) üzenetére


blakey
titán

1. Távirányító és TV készülék összehangolása (felhasználói kézikönyv szerint)
2. "UPC gomb" lenyomása, majd utána lenyomni a "OK" gombot + "piros" gombot, és nyomva tartani mindkettőt, míg kétszer felvillan a "UPC gomb".
3. "993" bebillentyűzése - ezután kétszer felvillan a "UPC gomb".
4. "TV gomb" megnyomása - ezután kétszer felvillan a "TV gomb".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32805) 22balu válasza blakey (#32804) üzenetére


22balu
aktív tag

így sikerült :D köszi :R

(#32806) Popes


Popes
őstag

Sziasztok!

Csak 1db TV-n nézném a digital gold csomagot, ugyan annyiba kerülne a Mediacard és a Mediabox felvétel opcióval.

Kérdésem hogy melyikel járnék jobban?

Felvenni a TV is tud a UPC videótárért meg nem tudom hogy érdemes-e +1 készülék meg távirányító.

Deus ex machina

(#32807) Intruder2k5 válasza Popes (#32806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Úgy is tud felvenni a TV, hogy nem az éppen nézett adást veszed fel? Mert a box tud, ez lenne az egyik előnye.. Hátránya meg nyilván a plusz fogyasztás, a plusz távirányító, stb...

(#32808) blakey válasza Popes (#32806) üzenetére


blakey
titán

A TV azt tudja felvenni amit nézel, közben nem tudsz mást nézni, nincs videotár ill. webes programozás. nincs plusz eszközöd, távírányítód.

Ha boxra fizetsz elő, akkor tudsz előre felvenni, közben mást is nézhetsz, van videotárad.
Plusz egy táv ill. eszköz. A táv orvosolható, alap dolgokra programozható a box távja is vagy univerzális tanítható táv a megoldás.

A kényelem a box mellett szól, a többi meg a kártya mellett. Nekem egyelőre a kényelem a szempont.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32809) Popes válasza Intruder2k5 (#32807) üzenetére


Popes
őstag

Na erre nem is gondoltam hogy a TV-m csak a nézett adást tudja felvenni.

Amúgy (elég láma kérdés) de a box mire és milyen formátumba rögzít? PC-re lehet archiválni a felvett anyagot?

blakey

Úgy látszik ezt a felvétel dolgot még át kell gondolnom hogy akarom-e, mert nekem a kényelmes az lenne ha nem kellene több távirányítóval bűvészkedni és kerülgetni +1 készüléket, viszont néha lehet jól jönne.

Hétfőig kellene döntem hogy egyáltalán elfogadom-e az ajánlatukat addig kell kitalálnom, vagy esetleg rákérdezek hogy ha a Mediaboxot választom és mégse jön be később van-e lehetőség a cserére és ha van milyen költséggel.

Deus ex machina

(#32810) pjen válasza Popes (#32806) üzenetére


pjen
félisten

Azért a kártya idegtépő tud lenni időnként.Van amikor 2 perc is eltelik mire leküzdi a saját problémáit.Ki írja hogy bent a kártya aztán inicializál -ki írja,hogy nincs jel és pár másodperc múlva van kép,van mikor ezt csatorna váltásnál is eljátsza.A box viszont flottul megy.Több távod nem lesz.A box távja tudja a Tv alap funkcióit.

[ Szerkesztve ]

(#32811) Intruder2k5 válasza Popes (#32809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Belső HDD-re rögzít, és onnan az nem nyerhető ki sehogyan sem, használható formában. Ennek jogi okai vannak...

Van lehetőség bármikor cserére, aminek díja azt hiszem 2800Ft.

(#32812) pjen válasza Intruder2k5 (#32811) üzenetére


pjen
félisten

Hát azért kinyerhető,nem is túl bonyolult.

(#32813) Intruder2k5 válasza pjen (#32812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, átveheted VHS-re, vagy TV tunerrel PC-re.

[ Szerkesztve ]

(#32814) canniball válasza pjen (#32810) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem tapasztaltam ilyet a kártyával.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32815) pjen válasza Intruder2k5 (#32813) üzenetére


pjen
félisten

Vagy asztali DVD íróval lemezre stb.

canniball:lehet akkor a hiba az én konyhai Hyunday Tv m ben van,de lassú és nehézkes viszont maga a kép hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#32816) Intruder2k5 válasza pjen (#32815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de szerintem a kérdés inkább arra irányult (legalábbis döntő többségében arra szokott), hogy hálózaton, pendrive-on, vagy egyéb hasonló egyszerű és gyors módon át lehet-e vinni PC-re a felvételeket, és ezt nem lehet.

(#32817) Popes


Popes
őstag

Mediacard volt a terveimben az egyszerűsége miatt de lehet mégis a box mellett fogok dönteni ha már azonos áron több szolgáltatást kaphatok. :K

A box távirányítója ha valóban kezel alap funkciókat mint például on/off, hangerő, text, akkor megbarátkozom vele.

Deus ex machina

(#32818) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy ha kötök egy internet előfizetést egy lakásba, akkor ha költözöm, az előfizetést minden további nélkül vihetem magammal, azaz emberre szól, vagy lakásra (címre)? Köszi!

Do You Dream?

(#32819) blakey válasza TheMarci (#32818) üzenetére


blakey
titán

Névre szól, de csak oda viheted ahol jelen van a upc, de ez egyértelmű. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32820) Intruder2k5 válasza blakey (#32819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan névre és szolgáltatási címre szól! Szerintem...

Az már egy másik kérdés, hogy ha UPC szolgáltatási területen belül költözik valaki, akkor nem szokták akadályozni az áthelyezést.

(#32821) mlinus


mlinus
őstag

Hitronon megint előjött az a bug, hogy magától bekapcsolta a gyári SSID-s wifiket mindkét frekvencián, jelszó nélkül felűlírva az én beállításaimat.. ez sajnos már a 3. alkalom mióta megvan az eszköz, és a upc nem tudja mitől van. :DDD

(#32822) blakey válasza Intruder2k5 (#32820) üzenetére


blakey
titán

3X költöztem 3X vittem magammal, nyílván a kettő valahogy összefügg, ettől még névre szól. Ahogy írtam, csak oda vihető ahol van upc, ingyen és bérmentve költőztettek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32823) TheMarci válasza blakey (#32822) üzenetére


TheMarci
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Do You Dream?

(#32824) Rolee87


Rolee87
tag

Sziasztok!
Valaki rendelt már a upc-től mobilt?Mert én rendeltem 2 is,kártya nélkül,az volt írva hogy 5 napon belül felkeres a futárszolgálat,de ma van egy hete már és se telefon se semmi.Ügyintézők csak passzolgattak,az egyik meg azt mondta hozza majd a postás.A myupc-be belépve pedig az áll a megrendelésemnél hogy:
Megrendelés állapota Kiszállás dátuma
Lezárt ügy Futáros egyeztetés alapján

Nevetséges az egész,hogy semmit nem tudnak mondani a dologról,nem ezt vártam :F

(#32825) handrash válasza TheMarci (#32823) üzenetére


handrash
őstag

Egy dologgal lehet szívni hogyha olyan helyre költözöl ahol nincs UPC és még tart a hűségidőd akkor erősen fizetni kell.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#32826) zsoltyy válasza Rolee87 (#32824) üzenetére


zsoltyy
tag

Én szerdán megrendeltem egy ÜFSZ irodában és pénteken a telóban volt a kártya.

(#32827) club1 válasza zsoltyy (#32826) üzenetére


club1
veterán

Más a kártya, és más a csak mobil. Utóbbival sokkal óvatosabbak...

(#32828) naphta


naphta
újonc

Sziasztok!

Nem tudok portot nyitni, pedig biztos vagyok benne, hogy ezzel van a gond. Nem olyan régóta használok linuxot, eddig még nem szembesültem ilyen problémával. A lényeg az, hogy a letöltéshez Deluge klienst használok, letölteni simán tudok, de visszatölteni nem. A routerem upc -s egyébként (Ubee Evw3226). Olvasgattam a hasonló problémákat a fórumokon, de még mindig nem tiszta teljesen a kép. Az látom, hogy a Deluge beállítások/ Hálózat-ban van olyan, hogy "bejövő" port és "kimenő" port. Ezeket használhatom véletlenszerűen és beállíthatom magam is. (Gondolom nekem kellene beállítanom, csak nem tudom, hogy mit:))
Nyilvános portok tartománya Cél IP-címe Cél porttartománya--> ezeket látom a router speciális beállításainál...
El tudná akkor nekem magyarázni valaki, hogy mit hová...Előre is elnézésrt kérek azoktól, akiket esetleg felbosszant a kérdésem.
Köszi.

(#32829) club1 válasza naphta (#32828) üzenetére


club1
veterán

Gondolom van az uborkán PnP is. Ha azt aktiválod és a Deluge alatt is engedélyezed a plug and play-t, akkor nyitva kell legyen a port. Amúgy meg nem használunk ilyen gyenge szolgáltatói eszközt (uborka) torrenthez, mert összefossa magát...

(#32830) cigam válasza club1 (#32829) üzenetére


cigam
félisten

Ez így ebben a formában ... Ha nem ipari mennyiségben torrentezel, simán bírja. Nekem 1 hete van meg, de 1x nem volt gond vele, igaz 4-5 torrentnél nem fut több.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32831) moonguru válasza szabonagyur (#32796) üzenetére


moonguru
őstag

Legális :N !

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#32832) club1 válasza cigam (#32830) üzenetére


club1
veterán

Egy csomó torrent kliensben az alapértelmezetten nyitva tartható torrent szálak száma 200-400 közötti érték. 200 száltól ez az eszköz már elszáll. Persze mindent be lehet állítani, de ha már egy router alapértelmezett torrent beállításokkal elhasal, nem csoda, ha rossz véleménnyel vagyok róla...

(#32833) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Most kötöttünk egy gyorsabb netet UPC-nél. 120 mbites, ajándék extra sávszéllel. Ehhez adtak egy ilyen Ubee routert, aminek külső antennája sincs.

Routerbe dugva nincs probléma a nettel, de lehetséges, hogy ekkora trágya lenne ez az eszköz? A routerrel egy szobában, kb 5 méterre tőle, már érdekes dolgokat produkál. Néha nem töltenek be dolgok. Speedtest 40-50 mbitet mutat.
Egy vékony fallal arrébb kb 8-10 méterre, pedig olykor teljesen használhatatlanul lassú. Speedtesttel kimérve eléri a 15- 20 mbitet is, de mintha szakadozna néha, és ezért nem töltenek be a képek pl.

2 szobával arrébb ugyancsak ezt produkálja.... azért az már eléggé gáz, hogy a routerrel egy szobában is néha meg-megakad, mégha speedtest fullosnak is látja, erős ingadozások vannak.

Ti mit tanácsolnátok? Valamie extra beállítás, vagy vegyünk egy drága routert, és kössük rá erre a modem-routerre? Amúgy mindenkinél ekkora trágyadomb ez az Ubee fos?

+ kérdés: Van ilyen 5 GHz-es beállítás, és az le van tiltva. Na tegnap csak próbából beállítottam. Ezután a notim nem is látta többet a routert, pedig vadi új n-es wifi van benne. Visszaraktam eredeti állapotra, próbálgattam engedélyezni a 20/40 MHz-et a 2.4 GHz-es résznél, és ezzel végleg kifingattam
Utána visszaállítva már nem tudtunk rácsatlakozni, sőt még az admin felületbe se tudtam belépni LAN-ról sem :D Resetelni kellett és rekonfigolni mindent.
Legszívesebben kalapáccsal verném szét...bezzeg a WiFree cucc meg aktív...

Szerk, amúgy:
Lefelé
7
14 Locked 458000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.51 dBmV
8
15 Locked 466000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.24 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#32834) Gubek-Einste válasza Ren Hoek (#32833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél egy normál router-t, az Ubee menjen brideged módba és kérsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32835) club1 válasza Ren Hoek (#32833) üzenetére


club1
veterán

Nem kellene egyik kérdéseddel kapcsolatban sem sokat visszaolvass. Mondjuk minimum a topicösszefoglalót.
De annyiszor le lettek írva a kérdéseidre a válaszok, hogy meghagyom az ismétlést a fiatalabbaknak...

(#32836) Uthenger válasza Ren Hoek (#32833) üzenetére


Uthenger
aktív tag

most akkor hogy használod?
"Routerbe dugva nincs probléma a nettel, de lehetséges, hogy ekkora trágya lenne ez az eszköz? A routerrel egy szobában, kb 5 méterre tőle, már érdekes dolgokat produkál."

Ez alapján úgy veszem ki, hogy a modemre kötött routerre csatlakozol wifi-n.

Teszteld le kábellel közvetlenül a modemen és a routeren is.
Ha úgy ok, akkor utána csatlakozz a routeredre wifi-n.
Ha úgy lassu, akkor az a te routered sara.

Ha van saját routered, csak áramot akarsz spórolni, mazoista vagy stb, és az ubee wifijét használod,
akkor
- kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et
- wifi analyzerrel keress 1 tiszta csatornát, és arra állítsd be, akkor vélhetően jobb lesz a sebesség.

"+ kérdés: Van ilyen 5 GHz-es beállítás, és az le van tiltva. Na tegnap csak próbából beállítottam. Ezután a notim nem is látta többet a routert, pedig vadi új n-es wifi van benne."

választhatsz, hogy 2,4 v. 5 GHz, a 2 nem játszik 1szerre.
Ha 5GHz-ra állítod, és nem látod a wifit, akkor bizony a vadi új n-es wifi-d nem tudja kezelni az 5GHz-t,
nem meglepő, nem hiszem hogy túl sok eszköz tudná kezelni...

Marad a 2,4GHz a maga telített csatornáival, az meg nem az upc hibája.

az upc wifijével 2 gond lehet
-antenna hiánya miatt gyenge jel
-upc-s sw alapbeállítások miatt lassu wifi

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#32837) Ren Hoek válasza club1 (#32835) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elolvastam topicösszefoglalót, és utóbbi hsz-eket is... de nem találtam rá választ.

Uthenger
Ilyen egybe-router-modem van:
[link]
Úgy értettem, hogy kábellel csatlakozva teljesen jó. Tehát a wifi része lehet a gond, bár ezt sem értem teljesen, mert a másik szobában is max jelet mutat.

Igazából csak az érdekelt, hogy lehetséges-e egyáltalán az, hogy ennyire gyenge legyen a Wifi része? Illetve olyan jelenség, hogy a jel is jó, speedtest is normális, de közben meg nem töltenek be a weboldalak, mert mintha szakadozna. Több laptopon, telefonon is ilyen.

(Eddigi router egy régi TPLink volt, csak a tulaj elrakta, merthogy 120 mbithez már nem jó.. (egyébként vissza fogom kérni tőle, és kipróbálom, mert azzal nem volt gond - csak régi UPC-s 30 mbit atom kevés volt 6 emberre)

[ Szerkesztve ]

(#32838) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#32837) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Megcsináltam amúgy a beállításokat energiatak WMM kikapcs, átraktam 1-es ch-re, mert analizer szerint ott kevesebb eszköz van... de folyton változik persze, 56 eszközt lát, és némelyiknek majdnem erősebb a jele, mint a miénknek :( Durva egy elektroszmog lehet :D - mondjuk vicces, hogy az ősrégi 2000 ft-os TPLink simán vette az akadályt :) Most már a Speedtest is pár megabitet mutat, egy szobában, méterekre az eszköztől...

...Szóval új router lesz ebből, vagy a régit visszakérem, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#32839) poli27 válasza Ren Hoek (#32837) üzenetére


poli27
veterán

pedig benne van !

A HGW sokszor instabil, problémás a működése, mit lehet ezzel csinálni?
Próbáld meg a HGW-t bridge módba állítani, emellett a WiFi részét is kikapcsolni, és amennyiben több klienssel szeretnéd használni a netet, úgy az elosztást saját routerrel megvalósítani. Ezen felül, ha nincs rá szükséged, akkor az ügyfélszolgálaton keresztül a WiFree szolgáltatást is letilthatod, mert visszajelzések alapján ez is okozhat néha instabilitást, laggolást, problémás működést egyes HGW-k esetén.

(#32840) Ren Hoek válasza poli27 (#32839) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jelen pillanatban csak ez az eszköz van, tehát nem tudom kilőni a rendszerből... és azért eléggé durva, hogy ezt forgalmazzák így... pár méterre az eszköztöl már ekkora fhos...

(#32841) Twism


Twism
csendes tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni! Van valakinek Technicolor routere? Az lenne a problémám , hogy amint bejön a Windows kb 20-30 másodperc amig netet talál. Ezt más is tapasztalja?? Vadi új gép. a szerelő nem tud vele mit csinálni, azt mondta ez ilyen... :(

(#32842) poli27 válasza Ren Hoek (#32840) üzenetére


poli27
veterán

A lényeg hogy olcsó legyen nekik ennyi... a wifire amúgy sem vállalnak garanciát, az csak egy ajándék.....

(#32843) Ren Hoek válasza Twism (#32841) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...én már nem csodálkozok semmin. Otthon kockásodnak a HD adások, szerelő kijött, valamit igazított, hümmögött, aztán azt mondta hogy "ez ilyen"... Pár éves ház, vadi új koaxokkal és csatlakozókkal.

Rájuk kéne gyújtani a székházat és azt mondani hogy "hát ez ilyen" :D

(#32844) blakey válasza Twism (#32841) üzenetére


blakey
titán

Itt a világvége, 30 másodpercig nincs net. :) Fix ip-t adj a gépnek, hátha segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32845) Twism válasza blakey (#32844) üzenetére


Twism
csendes tag

Nincs világvége.. :) Segítséget kértem, nem felesleges hozzászólást... Fix Ip vel nem működik..

(#32846) blakey válasza Twism (#32845) üzenetére


blakey
titán

Mi nem működik? A routerben a MAC-cím alapján osztod ki a fix ip-t, vagy a gépen manuálisan beállítod az adatokat, csak ott több adatot kell megadni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32847) Twism válasza blakey (#32846) üzenetére


Twism
csendes tag

a gépen próbáltam, de nem kapcsolodik...

(#32848) blakey válasza Twism (#32847) üzenetére


blakey
titán

Akkor valamit rosszul csináltál.Így kell.
192.168.x.x - gép címe
255.255.255.0
192.168.x.x - router címe

Dns szerverek ami használsz vagy auto-n hagyod.
Működnie kell, sokszor így használtam aztán áttértem a routeren való konfiguráláshoz, egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32849) Ren Hoek válasza poli27 (#32842) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na vicces,.athoztam a regi 54 mbites TPlinket. HGW bridge mode-ba kapcs... persze nem mukodik a regivel... es ujra ugyanazt produkalja. Nem lehet meg kabelrol se belepni az admin feluletre.

Reset, de meg mindig nem lehet adminolni. Pedig net van kabelrol :D szerintem a bridge mode volt a utolso szog a koporsojaba :D

(#32850) Twism válasza blakey (#32848) üzenetére


Twism
csendes tag

Elvileg most gyorsabb lett.. :) Köszi
De ha automata minden akkor miert tart olyan sokáig? Eddig ilyen gondom nem volt... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.