Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) BIZ0906 válasza blakey (#31450) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

192.168.0.10 - PC
192.168.0.11 - PC
192.168.0.12 - Mobil
MAC címek teljesen mások semmi ütközés. Nem értem Ilyen ratyi lenne a WiFi az UPC eszközén?

(#31452) blakey válasza BIZ0906 (#31451) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, nekem nincs TC-m, a cisco hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31453) mlinus válasza BIZ0906 (#31451) üzenetére


mlinus
őstag

rakd más csatornára..

(#31454) gduck


gduck
addikt

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Jövök haza, se net, se tv, se telefon. Nézem padláson ott sincs bejövő jel. Nézem oszlopot, kábel kikötve. :W NO COMMENT! Holnapig semmi, akkor jönnek visszakötni...

UI: ezt a backup net vonalról írom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31455) poli27 válasza BBali3 (#31417) üzenetére


poli27
veterán

Ha Gödöllő felé mész a 3-as főúton akkor a jobb oldalon lax? Ha igen akor ott 3-4 hét és menni fog a Digi szolgáltatás, a bal oldalon meg már november óta megy!

[ Szerkesztve ]

(#31456) club1 válasza poli27 (#31455) üzenetére


club1
veterán

Be van sózva, szereti a válogatottan vacak analóg adásokat. Azaz nem való neki a Digi, jó neki a UPC.

(#31457) Soma01 válasza poli27 (#31455) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor tegyen ki pár plakátot a Digi, mondd meg nekik. :)

(#31458) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A napokban a saját házamban kiépített hálózatommal van gondom.
Szinte biztos, hogy a UPC T7200-as routere a ludas az egészben, így hátha van itt szakember, aki tudna nekem segíteni.
A portok, tűzfalak engedélyezése, tiltása okozhat akadást a NAS-al így abban a topicban már ezt felvetettem, de sajna eddig nem tudtak segíteni.
[link]
A torrent letöltés hibátlan, a visszatöltés viszont nulla.
Próbáltam itt is utána olvasni, de sajnos nem találtam többet ettől:[link]
Valaki ebben tud segíteni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#31459) omarion23 válasza Soma01 (#31415) üzenetére


omarion23
tag

Megpróbálok. Talán van otthon egy D-link, vagy egy tp-link asszem.
A kapcsolatok számát levittem 100ra.
De 50en is ugyan ez megy.

(#31460) BBali3 válasza club1 (#31456) üzenetére


BBali3
csendes tag

Nem egeszen ertem,hogy ezt mire fel irod, lehet,hogy nem volt eg egyertelmu de eddig mint emlitettem volt kb 8 csatorna amit kb havonta 2 orat se neztem, es ezek utan se valoszinu,hogy tevefuggo leszek tehat joforman tokmindegy,hogy milyen "vacak" csatornakat kapok. Nekem az a lenyeg,hogy egy lehetoleg ugyanolyan netert ne kelljen 8ezret fizetni es azert a lehetoseg meg legyen,hogy esetleg egy fel orara leuljek a tv ele,es semmi tobb. Mivel a huseg lejart es a digirol semmi konkret megerositett informaciom nincs, nem latom racionalisnak azt a lepest,hogy akar honapokat varjak (havi 3 ezer forintot "kidobva") egy esetlegesen ugyanannyiba vagy par szaz forinttal kevesebbe kerulo csomagra csak azert mert ott meg tobb olyan csatorna van amit amugy sem neznek :)

(#31461) brumi1024 válasza kabelmania27 (#31447) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi!

(#31448) blakey: Köszi, de a két elosztó fizikailag elkülönül, így sajnos a 3-as nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#31462) poli27 válasza BBali3 (#31460) üzenetére


poli27
veterán

Olvasod amit írtam vagy csak a szád jártatod?

(#31463) BBali3 válasza poli27 (#31462) üzenetére


BBali3
csendes tag

Igen kepzeld olvastam de lehet te nem olvastad amit viszont en irtam: nincs megerositett informaciom, marpedig a te hozzaszolasodban nem latok olyasmit,hogy "digi szerelo/uzletkoto vagyok" igy ha nem haragszol meg nem veszem egybol szentirasnak amit irsz. Tanacsert jottem ide nem kioktatasert, lol :D

(#31464) BBali3 válasza Soma01 (#31457) üzenetére


BBali3
csendes tag

Amugy tavaly osszel kiplakatoltak a kornyeket, aztan azota is siri csend

(#31465) pjtr válasza poli27 (#31455) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia!

Működik a Digi bal oldalon a városnak? Szabi tér, Kossuth Lajos utca, Röges utca- Blaha-kertvárosi rész??

Évek óta ott rohad a Blahai részen az optika... :(

(#31466) club1 válasza BBali3 (#31463) üzenetére


club1
veterán

Ha tanácsokat kérsz, de nem fogadod meg őket, hanem csak a saját döntésed igazolását várod el, akkor ne csodálkozz, ha így kezelnek.
Ugyanis itt sem találsz sok olyan embert, aki a UPC-hez akarna két év hűséget aláírni pont akkor, amikor a háza előtt építkezik a Digi lakásig vezető optikával.

(#31467) BBali3 válasza club1 (#31466) üzenetére


BBali3
csendes tag

Igazad van, visszanezve lehet hogy igy tunt a hozzaszolasaimbol, ezt belatom, koszonom, hogy ravilagitottal :) Az uzletkototol idokozben megrendeltem ezt a csomagot, attol fuggetlenul remelem a tapasztalataimat szivesen fogadjatok, meg ha ilyen makacs is voltam. :)

(#31468) Soma01 válasza omarion23 (#31459) üzenetére


Soma01
veterán

Az lenne a tuti ha valami jó routerrel tudnád kipróbálni.
Más fajta nettel próbáltad? A gép hibája kizárva?

(#31469) Mate


Mate
nagyúr

Tavaly előtt augusztusban írtam alá 2 évre Trio L-re egyéni kedvezménnyel. Egyik kedvezmény volt, hogy megkaptam a +120 Mbit/s-os sebességnövelést ingyen 3 hónapra, majd utána +2K-ért. Tavaly ezt egy idő után lemondtam, mert borzalmasan rossz volt a netjük, nem tudták biztosítani a 240-et.

Azóta megcsinálták a hibát, gondoltam hát újra igénybe veszem a +120-as netet.

Ezt a választ kaptam:

"Köszönjük az érdeklődését!
Szeretnénk tájékoztatni, hogy +2000 Ft-os áron kizárólag csomag ajánlathoz adjuk a magasabb sávszélességet, amennyiben ez lemondásra került, mint az Ön előfizetésénél is utána normál havidíjon (6290 Ft) igényelheti a 240 Mbit/s sávszélességet. Amennyiben csak egy terméket (internet) módosít, akkor kizárólag írásban vagy telefonon keresztül kérheti az aktuális kampányunk szabályai szerint online nem rögzíthető.
Kérjük, jelezze, ha további kérdése felmerült!"

Hogy jön ki a normál havidíj 6290-re 240-es net esetében? Nem teljesen világos a dolog, hogy most mennyit is kéne fizetnem. 500-as nethez csomagot akartak bontani és kerülne vagy 20K-ba a mostani előfizetésem.
Most viszont csomagbontás nem került szóba.

(#31470) kabelmania27 válasza brumi1024 (#31461) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
BBali3: Telekomhoz képest jobb az ár/érték arány, nem fogsz rosszul járni, új kiépítésnél elég közel van az optikai node, stabil lesz a netkapcsolat, jó a csatornakiosztás.
club1: Környéken többen is előfognak fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#31471) mlinus válasza Mate (#31469) üzenetére


mlinus
őstag

+260mbitet az 500hoz csak "normál" 240hez adnak, 120+120-hoz nem, azért nem adták meg a lehetőségét.

(#31472) Mate válasza mlinus (#31471) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt tudom. Viszont most nem ez a problémám és kérdésem :)

(#31473) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#31458) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Erre esetleg valaki?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#31474) gduck válasza HUTCHDB (#31473) üzenetére


gduck
addikt

Ha az első képen a transmissionban bekapcsolod a kényszerített titkosítást, akkor se működik?

Modem port átirányítás beállításod jónak tűnik...

(#31475) HUTCHDB válasza gduck (#31474) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bekapcsoltam, de semmi változás... :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#31476) gduck válasza gduck (#31454) üzenetére


gduck
addikt

Na most már az e-mail címeim se működnek, egyre jobb helyzet. Azt hiszem kezdek kiakadni :W

(#31477) club1 válasza gduck (#31476) üzenetére


club1
veterán

Egyértelműnek látszik, hogy valahol hibáztak, és megszüntették a szerződésed. Azaz a szerelő nem véletlenül kötötte ki a kábeled. Nem akarlak sokkolni, de az e-mail fiók megszüntetése után az max. újként, azaz üresen hozható létre. Remélem nem voltak benne fontos leveleid. :((

(#31478) csjohnny válasza donmackó (#31402) üzenetére


csjohnny
tag

Hello.
Van egy ubee kombóm és egy linksys routerem. Szükségem van dyndns re. Ubeen kikapcsolon a wifit és átkapcsolom bridge módba. Linksys router módban és want dhcp re kell tenni, és lan wan csatikat kell összekötni. A kérdésem hogy az ubee dhcp tartománya pl 192.168.1.1 a linksysé is ugyanilyen kell hogy legyen vagy más? Csak a linksysben kell a port forwardingot beállítani ha pl egy kamerát szeretnék dyndnssel távolról látni?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#31479) club1 válasza csjohnny (#31478) üzenetére


club1
veterán

Tök mindegy, hogy milyen alhálózatot használsz egy modem mögött, csak ne a 192.168.100.x legyen az.
Modemen nem tudsz portforwardot állítani, azt a routeren kell.

(#31480) gduck válasza club1 (#31477) üzenetére


gduck
addikt

Ez rendben is lenne, mindenki hibázhat, de én ezt már tegnap 5 után jelentettem, akkor még működött a az e-mail. Sőt este is. Itt a bibi, este már nem szabadott volna lefutnia a scriptnek...

(#31481) club1 válasza gduck (#31480) üzenetére


club1
veterán

Egy servicedesk rendszerben rengetegféle jogosultsággal alakíthatóak ki a folyamatok. Számomra logikus az, hogy az előfizetés megszüntetésének folyamatába nem lát bele, így nem is tud belenyúlni egy hibabejelentős ügyfélszolgálatos.

(#31482) gduck


gduck
addikt

Hamarosan jön a Horizon....

Mielőtt nagyon örülnénk, beltérit nem kapunk, csak netes szolgáltatás lesz. UPC-s azonosítóval bárhol lehet majd TV-t nézni. A weboldal már működik, talán márciustól már használható is lesz ;) KATT IDE!

(#31483) gduck válasza club1 (#31481) üzenetére


gduck
addikt

Ja, mint kiderült komplett kikötés lett rögzítve...

(#31484) Mate válasza gduck (#31482) üzenetére


Mate
nagyúr

Az egyetlen dolog amivel rátudnak venni új szerződés aláírására! Végre egy számomra is hasznos újítás.

(#31485) Mate válasza Mate (#31469) üzenetére


Mate
nagyúr

Válaszoltak közben. Véletlen a 120-as árát írták meg. Így a 240-es netet 8290-ért tudnák adni.

Tehát a +120 Mbit/s-os sebességnövelés havi +4990 Ft-ba kerülne....
+380 Mbit/s pedig havi +9690 Ft-ba kerülne.

Ja, most nézem a levél folytatódik. Megemlítik, hogy jobban megérné ha aláírnék 2 év hűséget és ezesetben megengedik a trio XL-re váltást...

[ Szerkesztve ]

(#31486) Zitronensaft válasza gduck (#31482) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Öröm,bódottá.. remélem a hibajavítása kimerül annyiban,hogy a helpdesk ellenőrzi az ügyfél hozzáférési jogosultságát...
Semmi kedvem kimenni ,hogy 1.5mb-es kapcsolaton miért nem tud hd adókat nézegetni az efi.Vagy bivalyborzasztón a nyaralóban ,mobilneten szaggat a valóvilág döntő...

(#31487) omarion23 válasza Soma01 (#31468) üzenetére


omarion23
tag

Itthon tökéletesen működik a gép, itt más szolgáltató internetét használom, és semmi probléma vele.
Azt leszámítva, hogy k.rva drága :D csak itt monopolhelyzetben vannak. Na de mindegy.

Max azt a routert tudom még bevinni, amit itthon használok. Új routert most nem szívesen vennék.
Ha azzal se működik, akkor nem torrentezek maximum.

(#31488) Soma01 válasza omarion23 (#31487) üzenetére


Soma01
veterán

Csak azért, mert nálam az a UPC router bírta, modemként (bridge mód).
Esetleg próbáld, hátha kicserélik.
Ha csak a modemre csatlakozol egyedül, úgy mit csinál, szintén bridge módban?

[ Szerkesztve ]

(#31489) tomp válasza gduck (#31482) üzenetére


tomp
félisten

Remélem nézhető lesz rajta a hangulat csatorna. ;]
Végre valami használható új szolgáltatás.
A Wi-Free lemondásra került mert olyan szépen leterhelte a hardvert, hogy majdnem leégett... MyPrime jó lenne HA: nem csak SD tartalom lenne.
Én használni fogom aktívan a Horizon Go-t. Végre kukázhatom majd a norvégok mytv-jét. :DDD

(#31490) Ybron


Ybron
senior tag

Egy hülye kérdés.
UPC internethez kell upc tv előfizetés?
Csak mert ugye UPC-n azt írja hogy nem feltétele a nethez a tv. Viszont én csak annyit látok hogy jön be a póznáról egy kábel és az rámegy egy "splitre" és onnan megy tovább a tv és a net.
Azért is érdekel mert valószínűleg le lesz mondva a tv, mert eszméletlen drága.. több mint 8000ft havonta még a diginél, igaz műholdasan ugyan ezek a csatornák 3200ft

[ Szerkesztve ]

(#31491) HofiZoli válasza Ybron (#31490) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem, külön is köthető.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31492) poli27 válasza BBali3 (#31463) üzenetére


poli27
veterán

Szerelő vagyok nem üzletkötő és pont a 16-ban.....

(#31493) Let's go


Let's go
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Cisco EPC 3212 Modem.

Hogyan lehetséges portot nyitni rajta?
(Már direktbe kötöttem a géppel, de semmi)

Szeretnék beállítani egy fix portot UTP+UDP-re.

Privátban is jó a válasz :-)

Előre is Köszönöm

(#31494) facan válasza Let's go (#31493) üzenetére


facan
tag

Mivel ez egy kábelmodem ezért ezen nem fogsz tudni portot nyitni semmiképpen. Egy routerre lesz szükséged hogy ezt megtehesd. (ha direktben kötöd rá a géped akkor publikus IP-t kell kapjon, ott semmi szükség portforward-ra, olyan mintha kitennéd a netre egy az egyben :-) )

(#31495) facan


facan
tag

Gondoltam mérek egyet, és láss csodát: :)

Úgy látszik hogy mostanában napközben bele kell nyugodjak hogy a max. feltöltés sincs meg, érdekes hogy ilyenkor megvan. Az Ubi előtti időszakban legalább ez bármikor megvolt.....

[ Szerkesztve ]

(#31496) club1 válasza Let's go (#31493) üzenetére


club1
veterán

Mivel modemtől közvetlenül a géped publikus ip címet kap, ha ezen nincs nyitva a port, az azt jelenti, hogy vagy nem működik a gépeden a portot nyitó szolgáltatás, vagy a gépeden lévő tűzfal/biztonsági szoftver azt nem engedi elérni.

(#31497) torrente777_


torrente777_
aktív tag

iphone 6 plus 8.1.3 soft al próbálom a upc wifree t beállítani de nem fogadja el a kódot van valami trükk,hogy működjön.Kód 100% hogy jó az androidos telefonnal megy?

Rommer.

(#31498) mlinus válasza facan (#31495) üzenetére


mlinus
őstag

mit szoktál mérni napközben?

(#31499) kabelmania27 válasza facan (#31495) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet többen váltottak Trio L/500-as netre a környéken.
Bevan kapcsolva a Wi-free ?

[ Szerkesztve ]

(#31500) vg


vg
addikt

Ez a www.horizon.tv mikortól fog élni, vagy már megy? Valaki próbálta? Jó dolog lesz nagyon. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.