Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) kabelmania27 válasza xmaas (#32900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Modem/router újraindítás nem segít?

(#32902) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Valaki tudja esetleg hogy ez az UBEE csodamodem miért felejti el minden újraindításnál a port forwarding beállításokat? (nem mintha működnének persze)

(#32903) xmaas válasza kabelmania27 (#32901) üzenetére


xmaas
őstag

Probaltam mar parszor ujrainditas/aramtalanitas+reset de ugyan ezt produkalja , de mindegy akkor ha az ertekekek rendben vannak akkor nem nalam van a hibaforas ha nem javul par napon belul akkor majd jelzem nekik .
Koszonom a s egitseget ;)

(#32904) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Miért ilyen körülményes az "máj úpécé" felhasználónév és jelszó kiderítése, hogy végre működjön a Horizon Go? Kezdem már unni ezt a szolgáltatót! De bezzeg hűség az marha jó dolog cserébe szarnak az emberre és lekoptatnak ha megkérem őket, hogy mondják már el kifogás persze az, hogy "adatvédelmi törvénybe ütközik" de hát kérem én kértem meg őket, kit érdekel a törvény ha az kéri ki az adatot aki használja?! Röhej hiába kérek aktiválókódot az meg cseszik megjönni...

(#32905) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Olyan lehetséges, hogy vasárnap kijönnek UPC-sek? Kaptam egy ilyen levelet tőlük, de mi rohadtul nem hívtuk őket... Vagy ez most valami kamu levél lehet?

"ertesito@upc.hu
17:00 (1 órája)

címzett: saját magam
Ez egy automatikus üzenet, kérjük ne válaszoljon rá.
Tájékoztatjuk, hogy technikus munkatársunk a holnapi napon a megbeszélt időintervallumban érkezik a helyszíni kiszállásra.
(...)
"

(#32906) Morpheee


Morpheee
csendes tag

Üdv, egy kis segítségre lenne szükségem. Új hely, új netkapcsolat, Fiber 30-as előfizetés. A probléma az, hogy mikroszakadásokat észlelek, és igazából nem tudom mi lehet az oka. Előző lakhelyemen is UPC volt, ott is volt ilyen probléma, akkor a UPS-s szaki kicserélte a csatlakozót a kábelen, és az megoldotta a problémát. Az itteni kábeleket anno UPC-s szerelő hozta, azokon az általa felhelyezett csatlakozók vannak. A jelszintek a következők:

Felfelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota

Adó száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Csatornatípus Teljesítmény
1 5 Locked 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 37.50 dBmV
2 1 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 37.50 dBmV
3 2 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 38.25 dBmV
4 3 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 38.00 dBmV

Lefelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota

Vevő száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség SNR Teljesítmény
1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 12.49 dBmV
2 9 Locked 418000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 13.12 dBmV
3 10 Locked 426000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 13.70 dBmV
4 11 Locked 434000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 13.10 dBmV
5 12 Locked 442000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 12.95 dBmV
6 13 Locked 450000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 12.96 dBmV
7 14 Locked 458000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 12.03 dBmV
8 15 Locked 466000000 256 QAM 6952000 39.855 dB 11.37 dBmV

Előre is köszi a segítséget.

(#32907) kabelmania27 válasza Morpheee (#32906) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek.
Kábelen vagy wifin csatlakozol?

(#32908) Morpheee válasza kabelmania27 (#32907) üzenetére


Morpheee
csendes tag

Wifin, de a wifi kapcsolatom az esetek nagy részében rendben van, és sajna nem igazán lehetne megoldani kábeles csatlakozást az albiban.

(#32909) kabelmania27 válasza Morpheee (#32908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wifi beállításoknál az energiatakarékos wmm-et kapcsold ki.
Ha nem javul válts csatornát. ha az eszközök támogatják érdemes 5Ghz-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#32910) club1 válasza Morpheee (#32908) üzenetére


club1
veterán

Pedig a Wifi sosem volt 100%-os megoldás, ott elég sok minden bezavarhat.

(#32911) pimmi válasza kabelmania27 (#32909) üzenetére


pimmi
senior tag

nálam az volt hogy 3 gép megy wifiről, 2 nél a 30 net csak 20 volt, ami megoldotta, nem az energiatakarékos wmm, hanem a sima wmm kikapcs

(#32912) Morpheee válasza kabelmania27 (#32909) üzenetére


Morpheee
csendes tag

A routeren OpenWRT van, a böngésző alapú konfigban csak egy WMM on/off kapcsolót találtam, megpróbálom úgy jobb lesz-e.

@club1: persze hogy nem tökéletes, de pl VoIP használat alatt fel sem tűnik a mikroszakadás, de a mostani problémámnál maradva a Diablo 3 (a Blizzard játékok valamiért különösen érzékenyek a UPC-s mikroszakadásokra, otthon is dettó ugyanez volt, és ott kábelen jött a LAN) azonnal levág miközben minden mást fennakadás nélkül tudok csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#32913) kabelmania27 válasza Morpheee (#32912) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha routert használsz akkor a modemet állítsd bridge módba (192.168.100.1 címen lépj be), esetleg kikapcsoltathatod a wi-free szolgáltatást.

(#32914) balaaa88 válasza kabelmania27 (#32913) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Én 3 különböző routerrel (1043ND v2, 3600, AC56U) próbáltam a bridge módot Ubee EVW3226 alatt. Mindhárom router esetében ha a HGW bridge módba volt kapcsolva, egy idő (6, 12, 24 óra) után lehalt a LAN oldali net. DNS problémák jelentkeztek. WiFree ki volt kapcsolva, hgw, router reset, restart megvolt.
Szóval ezzel csak azt akarnám jelezni, hogy a bridge mód sem tuti biztos, hogy megold mindent. :R

[ Szerkesztve ]

(#32915) kabelmania27 válasza pimmi (#32911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért nem írtam mert korábban előfordult hogy kikapcsolt wmm lassulást okozott.
balaaa88: Alternatív DNS-el nem javult a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#32916) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Horizonnál látom van lehetőség gépen is nézni az adásokat. Gondolom nem lehet rögzíteni vele. Vagy mégis? :F

[ Szerkesztve ]

(#32917) Ren Hoek válasza kabelmania27 (#32915) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem lehet, hogy valami országos laggról van szó?

Nekem most itthon 30 megás net, kábelről is néha szöveges oldalak is lassan töltenek be, Pesten is kritikán aluli volt, igaz ott inkább a fostos Ubee wifi miatt...de azért pár nappal ezelőtt legalább a HGW-vel egy szobában jó volt... Kábelről csak speedtestet toltunk.

(#32918) canniball válasza Ren Hoek (#32905) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem hívtátok akkor
A. Ha mégis jön nem engeditek be.
B. 1221 és megkérdezitek miről is lenne szó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32919) kabelmania27 válasza Ren Hoek (#32917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha más településeken hasonló probléma akkor lehetséges.

(#32920) mlinus


mlinus
őstag

országos lag.. :U példákat írjatok hogy mi lassú, mi nem tölt be, mert így nem lehet mit mondani. nálam például nincs semmi baj.

(#32921) facan válasza balaaa88 (#32914) üzenetére


facan
tag

Nálam pl. nincs gond Ubi bridge módban (kopkopkopkopkop), van úgy hogy 10-15 napokat bír újraindulás (újraindítás) nélkül. (A router egy TP-Link 4300 + AP-nak egy 1043ND)

(#32922) balaaa88 válasza facan (#32921) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Valószínűleg az enyémmel lehet valami gebasz. Próbáltam más DNS-t is belőni, de azzal is elhasalt. De már nem foglalkozok vele. Meg van oldva két alhálózattal és kész.

(#32923) Ren Hoek válasza mlinus (#32920) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak egy példa, megnyitottam facebookot, és nem töltődnek be a képek - és úgymarad, F5 után is...
Egyetemi szöveges wiki oldal csak tölt, néha stb... Ilyen sok oldalnál változatosan fordulhat elő, egyszerűen nem tölti tovább az oldalt. Persze legyen ez a legnagyobb gond, hogy stalkerkodásnál a csaj profilfotója nem tölt be, csak 3xF5 után :D ...de egy multit, vagy pl a Diablo III-at nagyon sokszor kiüthetik ezek a kis szakadások, ha már ez a példa volt korábban. D3 még 2 éve nálam is produkált érdekes dolgokat, mondjuk 99%-ban működött jól.

Viszont most nem lehet semmire panasz, szóval lehet valami kis ingadozás volt. Engem ezek nem is zavarnak, mert nem multizok, viszont másoknak gondot okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#32924) blakey


blakey
titán

Az biztos, hogy valami nem kerek a nettel. Az online játékok "laggolnak", bizonyos oldalak lassan reagálnak, már mindent újraindítottam, stb. mire olvastam, hogy másoknál is hasonló a szitu, szerintem valami központi hiba lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32925) club1 válasza facan (#32921) üzenetére


club1
veterán

Nálam csak áramszünetkor indul újra a modem. Mondjuk nem uborkám van...

(#32926) mlinus


mlinus
őstag

ha érzékelitek a lagot, akkor dobjatok mrá be egy ip címet vagy valamit ahol jelentkezik. nálam pl semmi nincs, a facebook is azonnal betölt mindig, és azokon a szervereken ahol játszom se volt semmilyen probléma. a hibásan betöltő oldalak dns hiba mellett csomagveszteséget is szoktak indikálni.

(#32927) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam is minden rendben megy, továbbra is, tehát tuti nincs "országos lag".

(#32928) blakey


blakey
titán

Nálam is minden rendben, biztos, hogy volt valami, esetleg azok nem vették észre akik éjszakára kikapcsolták a modemet, routert, de én sem vettem észre addig amíg a gyerek nem szólt, hogy a játékaival gondok vannak. Megnéztem, valóban valami nem volt kerek, de nálam a szokásos dolgokon nem mutatkozott, letöltésnél sem lehetett észrevenni semmit. Modemet újraindítottam és azóta jó, valami bekavart a rendszerbe, most azt mondja, hogy minden okés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32929) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ahogy nézem ez a horizon go elég jó minséggel tolja gépen is. türhető. moilra meg pöpec :) viszont azt sajnálom hogy nincs valami userbarát megoldás arra hogy akár vlc vel akár média centerrel is lehessen igy belépni és nézni, hogy user barátabb legyen és feltudjam venni az adást is.
kérdésem,ha elöfizet az ember netre is, mármint "korlátlan" mobilnetre, annak a sávszélessége elég a go hoz való tvhez? vagy felejtsem el mert olyan alsssu? :D

[ Szerkesztve ]

(#32930) Mate


Mate
nagyúr

Nálam is vannak gondok. Lassan töltődnek az oldalak és laggol a játék.

(#32931) n42


n42
tag

Sziasztok, ez az új UPC mobil eléggé megmozgatta a fantáziámat, egyetlen gondom, hogy itthon nem UPC-m van, és nincs is rá lehetőség.:)
Azt találtam ki, hogy megkérem a barátnőmet (nem, nem költözök össze vele ezért :) ), hogy fizessen nekem elő rá, majd kifizetem. Az biztos, h magán előfizetőnek egyszerre 5 simkártyája lehet, tehát nincs itt gond.

kéréseim:
-a hölgynek csak egy sima, mezei internet előfizeése van, ehhez is hozzá lehet kapcsolni a mobilos részt, vagy igényli a kombó csomagokat? (a honlapból azt vettem ki, hogy nem, lehetséges így is előfizetni.)
-ha nem az én nevemen van az előfizetés, számhordozást meg lehet oldani? (mi ennek a menete?)
-a legkisebb csomagban (tudom, azt nem lehet egyedül rendelni), le van tiltva a viber, skype, kérdésem az volna, hogy csak a VOIP szolgáltatás? vagy az üzenetküldő részét sem lehet használni ezzel az előfizuval?

[ Szerkesztve ]

(#32932) club1 válasza n42 (#32931) üzenetére


club1
veterán

Bármilyen vezetékes UPC előfizetéssel igényelhetőek a csomagok.
Számhordozni csak ugyanarra a névre/címre lehet. Azaz ha a hölgy lesz az előfizető, akkor előbb át kell jó pénzért íratni a hordozandó előfizetést az ő nevére.
Tudtommal egyik csomagban sincs voip korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#32933) golyós


golyós
őstag

Ismét nincs internet 2 órája Kelenföldön.Gratulálok Upc.Komolyan fontolgatom, hogy elhagyom eztna kritikán aluli szolgáltatót.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#32934) blakey válasza golyós (#32933) üzenetére


blakey
titán

Pedig van. :) Kelenföld-Kelenvölgy határán semmi gond, hasít.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32935) kabelmania27 válasza golyós (#32933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen ledek világítanak a modemen.

[ Szerkesztve ]

(#32936) Intruder2k5 válasza golyós (#32933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom nem vigasztal, de máshol sem feltétlenül jobb.

(#32937) golyós válasza blakey (#32934) üzenetére


golyós
őstag

Pedig nincs, bemondja az automata is ahogy felismerte a telefonszámomat.
A ledeknél a Net villog folyamatosan és valami US nem világít.

Ui: most jött tőlük az sms 10 perce, hogy helyreállt a hiba.
Most ismét jó.

(#32936) Intruder2k5 :C Hát ez az, másik alternatíva még a Digi de valahogy nem veszi be a gyomrom őket.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#32939) kabelmania27 válasza golyós (#32937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ami elromolhat az el is romlik, az a lényeg hogy működik.

(#32940) blakey válasza golyós (#32937) üzenetére


blakey
titán

Én elhiszem, hogy nálad nem volt, de nálam volt/van, valami helyi hiba lehetett, kábelszakadás, bármi. Szóval nem érintette a teljes kerületet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32942) glaci válasza club1 (#32858) üzenetére


glaci
őstag

Na basszus, lehet, hogy ezért (frissítés) nem tudok én sem csatlakozni a WiFi -mre?
Radius szervert használok. (WPA2 - Enterprise, AES, PEAP, MSCHAPV2, felhasználónév, jelszó.) Eddig ment minden tökéletesen, aztán pár napja az Istenért nem akarnak a cuccok csatlakozni, pedig már mindent újra indítottam a hálózaton és a klienseket is.
Viszont a saját Wi-Free -mre meg tudok csatlakozni, úgyhogy maga a WiFi tulajdonképpen működik.
Nincs valami jó ötletetek? Gondolom a régi szoftvert nem rakják vissza, hiába kérjük.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#32943) club1 válasza glaci (#32942) üzenetére


club1
veterán

Nekem az az ötletem van csak, hogy mától kötbérezem őket. 3 db publikus ip-t kellene hogy adjanak, egyet sem tudnak...

(#32944) Uthenger válasza glaci (#32942) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha jol ertem akkor a sajat routeredre nem tusz wifi-n csatlakozni.
Hogy jon ez esetben kepbe a szolgaltato?

Huzd ki a modemet, es teszteld ugy.
Ha ugy sem megy, akkor latod hogy mennyire semmi koze nincs hozza...
Nem is lehetne, hacsak nem ugyanaz az ssid neve...

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#32945) glaci válasza Uthenger (#32944) üzenetére


glaci
őstag

Rosszul érted! Megpróbálom elmagyarázni:
Én a TC 7200 -at használom. (Jó, van saját AP is, de azok tartaléknak meg a rokonoknak / vendégeknek vannak.)
Én 5 GHz -en használom és eddig nagyon jól működött. (Nálunk nagy az "elektroszmog" a 2,4 GHz minden csatornáján lóg 3 - 4 eszköz a házban / környéken, így ez az 5 GHz -es eszköz nekem nagyon bevált. Nagyon nagy távolságon természetesen belassul ez is, de kisebb átlagos távolságon sokal jobb a sebessége, mint a 2,4 GHz -es N -es eszközeimnek.)
Ja és ugye ami nem akar menni, mostanában az a hálózati azonostás, ami eddig tökéletes volt.
Van egy Radius szerverem. Ha valakit fel akarok engedni a WIFI hálózatomra, akkor adok neki egy felhasználónevet és jelszót, aztán ha már nem, akkor törlöm. (Ez sokkal kényelmesebb, mint mindig passkeyt cserélni és átállítani az összes wifi -s eszközt. Ráadásul amíg aktív a felhasználó, addig az összes eszközre fel tud lépni ugyanazal a "loginnal".)
Na, hát ez nem akar most pár napja működni a TC7200 -on és gyanús, hogy ez is a frissítés miatt lehet.
(Remélem így már tiszta.)

Ui.:
Ja és az a különös, hogy a TC7200 -am által 5 GHz -en sugárzot Wi-Free -re meg fel tudok lépni, pedig az is uhyanígy működik, csak annál az UPC oldalán van a Radius szerver.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#32946) devil-k


devil-k
nagyúr

Elnézést a triviális kérdésért.

Milyen adatokat kell a jelszómon kívül még beállítani, beírni, hogy rá tudjak csatlakozni a Wi-free-re?

- mozi bolondéria -

(#32947) Syd69 válasza devil-k (#32946) üzenetére


Syd69
aktív tag

Felhasználónév/Jelszó / OK / kis várakozás

Alma

(#32948) devil-k válasza Syd69 (#32947) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm!

Semmi szerződésszám? Kapcsolat típus is alapértelmezett vagy van valami specifikusabb beállítás?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#32949) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Digital bronz csomagom van. Napokban vettem észre, hogy a METEO TV-n nincs semmi és a TV azt írja ki, hogy kódolt jel. Médiacardot használok. A többi csatornával minden rendben van.
A TV 11.ker. Albertfalva-n van.

Van valakinek ilyen tapasztalata ezzel a csatornával?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#32950) Intruder2k5 válasza devil-k (#32948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.