Hirdetés

2020. március 30., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-05 14:26:42

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#32951) Uthenger válasza glaci (#32945) üzenetére

Uthenger
(aktív tag)

nem tisztul :)

"Van egy Radius szerverem. Ha valakit fel akarok engedni a WIFI hálózatomra, akkor adok neki egy felhasználónevet és jelszót, aztán ha már nem, akkor törlöm. (Ez sokkal kényelmesebb, mint mindig passkeyt cserélni és átállítani az összes wifi -s eszközt. Ráadásul amíg aktív a felhasználó, addig az összes eszközre fel tud lépni ugyanazal a "loginnal".)
Na, hát ez nem akar most pár napja működni a TC7200 -on és gyanús, hogy ez is a frissítés miatt lehet."

Tehát a TC7200 Wifijét szórod tovább, vagy inkább kábelen keresztül rá van kötve 1 radius szerver a modemre.
Arra a radius szerverre nem tudnak ezek alapján csatlakozni, amit nem a TC7200 biztosít,
hanem a te saját eszközöd, nem?
Az authentikáció miért menne el a modemig?
Ha a modem fogja meg, akkor még fel kellene tudniuk csatlakozni, csak nincs adatforgalom.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#32952) devil-k válasza Intruder2k5 (#32950) üzenetére

devil-k
(veterán)
LOGOUT blog

Köszönöm és elnézést a lustaságért. :U

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#32953) glaci válasza Uthenger (#32951) üzenetére

glaci
(őstag)

Azért már melegszik. ;)
Alaptétel, hogy eddig működött tökéletesen és pár napja meg semmi pénzért.
Az egyszerűség kedvéért a TC7200 adja a Wi-Fi -t amire csatlakoznék (és a Wi-Free -t is ugye), ami kábelen van összekötve a radius szerverrel.
A hálózat ok, mindenki lát mindenkit. Mindenki tud kommunikálni mindenkivel.
Viszont a hitelesités meg mégsem megy. (De érdekes módon a Fi-Free -nek meg igen.)
Mivel a működésképtelenné válás időpontja úgy tűnik egybeesik a FW frissítés időpontjával, ezért volt gyanús, hogy köze van hozzá.
De mind1, majd ha lesz időm újrakonfigurálok mindent, aztán ha az sem segít, akkor kérek másik régi szoftveres HGW -t.
(Bár nem hiszem, hogy adnak. A digital gold előfizetéshez is jár 4 HD csatorna, mégsem adtak az SD Pace box helyett egy HD képeset.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#32954) kaszaf válasza Adler (#32949) üzenetére

kaszaf
(aktív tag)

Szia!

Nálam sincs. Gold csomag + mediacard.

(#32957) Morpheee válasza Morpheee (#32906) üzenetére

Morpheee
(csendes tag)

Ma volt nálam UPC-s szaki, a modem át lett kötve a szobámba, a jelszintek sokkal jobbak mint eddig. A Wi-Fi így ki lett iktatva, ethernet kábelt használva is ugyanúgy észlelem a mikroszakadásokat. Valakinek van vlaami tippje?

(#32958) Intruder2k5

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Srácok, légyszíves ne menjünk már bele ezredszer a DIGI vs. UPC témába, mert annak mindig csúnya vége van!

Köszi!

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#32959) Adler válasza kaszaf (#32954) üzenetére

Adler
(aktív tag)

Köszi az infót.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#32960) Kami11

Kami11
(senior tag)

Sziasztok!

A problémám a következő.
Egy Cisco EPC3925-ös modem-routert használok bridge módban, mely az utóbbi időben "eldobja" a feltöltési csatornákat.
1-2 nap után a 3-ból egy upstream lesz.
Ha újraindítom akkor megjavul, de csak a fentebb leírt időre.
A nettel egyenlőre nincs gond, -a fiam nem panaszkodik online játékoknál-, szóval ha nem nézném a modem oldalát észre sem venném.
Mi lehet a probléma, haldoklik a hgw?

Jelenlegi jelszint:

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#32962) kabelmania27 válasza Kami11 (#32960) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Üdv!
Értékek rendben vannak, biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax-és bevan-e kötve (FAM/Attenuator felirat) csillapító.

(#32963) Kami11 válasza kabelmania27 (#32962) üzenetére

Kami11
(senior tag)

Csillapító nincs. A bejövő kábel van elosztva egy kettessel, amiből az egyik a modembe, a másik a Tv-kbe megy.
Meg van húzva mind, nem lazult meg.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#32964) club1 válasza club1 (#32858) üzenetére

club1
(veterán)

Sikerült a UPC-nek feltölteni végre a TC7200-ra egy bridge módot is tartalmazó firmware-t. Gáz hogy ez náluk ennyi ideig tart, ma ui. már mobilnetre kényszerültünk a VPN csatornáinkkal, így aztán holnap mehetek visszaállítani a régi csatornákat.
Azt csak remélni tudom, hogy ezt nem játsszák el megint az egyik következő szoftverfrissítéskor...

(#32965) kabelmania27 válasza Kami11 (#32963) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Okés, elvileg egy adási freki 27Megabiten csatlakozik ezért meg lesz a 10Mbites feltöltés.
Ha lelassul lehet a CMTS átkapcsolja kettő vagy három frekire, ettől független felhívhatod a hibabejelentőt, UPC modem nem szokott egy frekin 45-ös adásival csatlakozni.

(#32966) Kami11 válasza kabelmania27 (#32965) üzenetére

Kami11
(senior tag)

Ha bejelentem hibára félek ki akarják cserélni a jó kis Cisco-mat valami Ubi csodára, és ha lehet ezt elkerülném.
Ezért kérdeztem, hogy ez a csatorna eldobás mitől lehet és az újraindítás után a háromból idővel miért lesz ismét 1?

(#32967) donmackó válasza Kami11 (#32966) üzenetére

donmackó
(őstag)

Lehet hogy törött a kábeled, vagy elengedett valamelyik f csatlakozó mint nemrég nálam. Az oszlopon lévő f csatlakozóról a menetes rész elvált/letört a krimpelt részről. Hol volt jó jelem hol nem mint a mesében. :D Kicserélték, majd viszont lágy tojás. A szaki hozzá sem nyúlt a TC-hez, csak amég a koaxot lekötötte róla.

Release the cable hounds!

(#32968) Kami11 válasza donmackó (#32967) üzenetére

Kami11
(senior tag)

A jelszintekkel semmi gond, az folyamatosan olyan mint a képen. A net sem szakad, se nem lagol, csak egy idő után eltűnik 2 feltöltési csatorna a 3-ból. Ha nem nézném a modem oldalát, észre sem lehetne venni a "hibát" mert a szolgáltatásban nem okoz problémát.

(#32969) kabelmania27 válasza Kami11 (#32966) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Okozhatja donmackó által leírt jelentés, okozhatja CMTS konfiguráció de UPC-nél legalább két de inkább három us frekivel kapcsolódnak a modemek.
Bekötés óta nem változtak az értékek előbb visszakerestem a korábbi hsz-od.

(#32970) donmackó válasza Kami11 (#32968) üzenetére

donmackó
(őstag)

Nekem sem volt probléma vele, csak az US led néha elkezdett villogni, erről tűnt fel hogy gond van. Hol 4 adási frekim volt hol meg csak 1.

(#32971) Kami11 válasza donmackó (#32970) üzenetére

Kami11
(senior tag)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, :R meggyőztetek, bejelentem hibára, nem szeretnék idővel szolgáltatás nélkül maradni.
Hibajelentésnél elég ha azt mondom, hogy a modem eldobja a feltöltési csatornákat? Nem akarnak majd lerázni, hogy náluk minden ok., nálam van a hiba?

(#32972) kabelmania27 válasza Kami11 (#32971) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nem fognak lerázni mert látják az USSNR értéket.

(#32973) donmackó válasza Kami11 (#32971) üzenetére

donmackó
(őstag)

Megtudják nézni központilag az értékeket. Azt azért említsd meg hogy valószínűleg jelszint probléma van.

(#32974) mlinus

mlinus
(őstag)

jelszintprobléma? a 45db tökéletes. ha biztosra akarsz menni mondd, hogy furcsán villog a modem és néha belassúl a feltöltés, ami annak következménye hogy kiesik 2 csatorna. Akkor biztos nem ráznak le.

(#32975) Zitronensaft válasza Kami11 (#32971) üzenetére

Zitronensaft
(aktív tag)

Én megnézném a modem tápegységét is... nincs-e véletlenül kicserélve másik eszközére. Nem megfelelő tápáram is tud olyat,hogy kevesebb frekin tud adni adó.

(#32976) Zitronensaft válasza Adler (#32949) üzenetére

Zitronensaft
(aktív tag)

Meteo tv országosan nincs néhány napja. Javítása folyamatban.

(#32977) mlinus

mlinus
(őstag)

Na jó, most már folyamatosan visszaáll a hitronnak a wifije gyári beállításra. Nem is az alap upc beállításra :W

asszem ebből csere lesz.

(#32978) Adler válasza Zitronensaft (#32976) üzenetére

Adler
(aktív tag)

Köszi Neked is az infót.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#32979) HofiZoli válasza mlinus (#32977) üzenetére

HofiZoli
(senior tag)

Neked hány feltöltési csatid van?

Kimenő RF csatorna állapota

Port Frekvencia (Hz) Sávszélesség Moduláció Jelerősség (dBmV) Csatorna
1 53200097 6400000 ATDMA 43.500 28
2 26600084 6400000 ATDMA 45.000 30
3 59800115 6400000 ATDMA 44.250 29
4 46600048 6400000 ATDMA 43.750 27
5 40000032 6400000 ATDMA 45.250 26
6 33200082 6400000 ATDMA 45.000 25

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#32980) mlinus válasza HofiZoli (#32979) üzenetére

mlinus
(őstag)

Port Frequency (Hz) BandWidth Modulation Power (dBmV) Channel
1 39999888 6400000 ATDMA 45.250 2
2 53200015 6400000 ATDMA 44.750 4
3 46600059 6400000 ATDMA 44.250 3
4 33199878 6400000 ATDMA 43.500 1

amúgy nem tudjátok, upc szokott rejtett számról hívni? (nem szerelő, központ)

(#32981) HofiZoli válasza mlinus (#32980) üzenetére

HofiZoli
(senior tag)

Engem mindig mobilszámról hívnak. Vagy írnak face-en.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#32982) coqito

coqito
(tag)

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy nekünk van egy UPC analóg kábeltévé szolgáltatásunk. A bejövő koax kábelt miként tudnám hdmi-vé alakítani? Köthetek erre set top box-ot? Esetleg egy Alcor HD-2800-at? Tudom én azzal fogni az analóg adást?

Köszönöm válaszotok előre is!
Üdv: Gábor

(#32983) pjen válasza coqito (#32982) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Bérelni kell UPC től HDMI beltérit,másként nem fog menni.

(#32984) taip válasza coqito (#32982) üzenetére

taip
(senior tag)

Én speciel nem igazán értem a kérdést.

Bejövő koaxot be kell dugni a tv bemenetre és be kell hangolni a tv analóg tunerét, akkor tudod venni az adást.
A box, amit te emlegetsz, a földfelszíni analóg vételhez van ha jól látom (MinDig TV).
Set top boxot pedig ad a UPC a digitális szolgáltatás mellé.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#32985) canniball válasza pjen (#32983) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Analóg adáshoz... :N

taip!
Én sem értem mit kéne ebből kihozni. :F

[ Szerkesztve ]

Új, garis infrapanel szett eladó: https://tinyurl.hu/rO6X/ *** Only the good die young...

(#32986) coqito

coqito
(tag)

Nincs tv, monitor van amibe hdmi-t lehet bevinni, ebbe kellene hdmi-ként bekötni a bejövő tv adást. Erre nem működőképes egy set top box?

(#32987) kabelmania27 válasza coqito (#32986) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

De csak a UPC-s boxok analóg adást nem tudnak fogni ezért elő kell fizetni, a legkisebb digitális alapcsomag a digital bronze. Azt tudod csinálni hogy ha van vhs magnód akkor azon beállítod a csatornákat, és veszel rca-hdmi átalakítót.

[ Szerkesztve ]

(#32988) coqito válasza kabelmania27 (#32987) üzenetére

coqito
(tag)

És a Alcor HD-2800 sem képes az analóg adás átalakítására?

(#32989) kabelmania27 válasza coqito (#32988) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Szerintem nincs benne analóg tuner.

(#32990) blakey válasza coqito (#32988) üzenetére

blakey
(veterán)

Vegyél egy DVD-írót és az fogja az analóg adásokat is. :)

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#32991) coqito válasza kabelmania27 (#32987) üzenetére

coqito
(tag)

Rca nincs a vhs magnón, csak scart. Azt valahogy átlehet vinni hdmi-be? Vagy vga + hang ba?

(#32992) kabelmania27 válasza coqito (#32991) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Van ilyen átalakító.

(#32993) blakey válasza coqito (#32991) üzenetére

blakey
(veterán)

Elolvasod amit írnak? :F
Vegyél egy ilyet, ilyet

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#32994) coqito válasza blakey (#32993) üzenetére

coqito
(tag)

Igeeen! Úgynéz ki ez a dvd író ötlet beválik :) Örök hálám ott üldöz már most is! :D

(#32995) pjen válasza coqito (#32994) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Nem tudom érdemes e beruházás,a UPC folyamatosan le építi az analóg adást, a kép is csapnivaló lesz monitoron,ha van lehetôséget inkább valamilyen digitális csomag,szerintem....

(#32996) theboobaq

theboobaq
(tag)

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki milyen dugót használ a UPC? Vagy esetleg milyen dugót érdemes rakni a kábel végére?

A mediabox-on sok csatorna nem érhető jelenleg el illetve a jelerősség is 40%-os. Régebben volt ezen a kábelen egy másik mediabox viszont akkor a kábelen lévő dugó is más volt és olyankor nem volt ilyen probléma. ( a dugó típusára persze nem emlékszem.... )

[ Szerkesztve ]

(#32997) kabelmania27 válasza theboobaq (#32996) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Üdv!
A kábel végére tegyél F csatlakozót, és arra tekerj fel egy ilyet.
Mástól is lehet gyenge jelszint ezért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve (FAM/Attenuator) csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#32998) Zitronensaft válasza theboobaq (#32996) üzenetére

Zitronensaft
(aktív tag)

Hogy cserélődött ki a kábel végén a dugó??
A upc kompressziós koax dugót használ,amihez neked nincs szerszámod.
De majd mindjárt megmondják itt többen,hogy a gazdaboltban kapható ,3 ft-os dugó is tökéletes....

(#32999) theboobaq válasza Zitronensaft (#32998) üzenetére

theboobaq
(tag)

Köszi a válaszokat.

Ezt a kábelt nem a UPC kötötte nekem hanem én még anno amikor analóg tv volt csak. Utána lett digitális és azzal is ment. Később a tv elkerült arról a helyről és a kábelre nem volt szükség ezért a kábel el lett vágva. Mivel megint szükség lenne a kábelre és pont olyan hosszú mint kell raktam rá dugót viszont a mediaboxon nagyon rossz a jel... :S

Esetleg amúgy ha kihívok egy UPC-s embert ő köt rá nekem olyan dugót amivel 100%os ?

(#33000) Grawens válasza theboobaq (#32999) üzenetére

Grawens
(senior tag)

Ez kényes kérdés.
RG6U TS kábelre nem nagyon lehet ráerőszakolni a 6-6,5mm-es "filléres" F csatlakozókat. Azért azt is meg kell hagyni, hogy az "UPC"-s ropis csatlakozók sem valami minőségi darabok, főleg a műanyag betétesek. Nem 1 csatlakozót láttam már, hogy a köpenyt felráncolta és a belseje 3-4mm -t is képes volt mozogni.
Itthon az összes csatlakozómat anno lecseréltem 7mm-es párazárós rátekerősre (alulról a 3.). Elöl hátul gumigyűrű és ha megtéped, nem szakad le a feje, mint a "filléres" csatlakozóknak. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.