Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) donmackó válasza Let's go (#31549) üzenetére


donmackó
őstag

Ha kikapcsolod a letöltő progit, akkor az hogy válaszoljon a port ellenőrzőnek? Tűzfal + AVG kikapcsolás -> letöltő progit indítod -> ellenőrzöd a programban beállított portot itt

Release the cable hounds!

(#31552) Zitronensaft válasza troland26 (#31509) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ne reménykedj. Ott nem nagyon lesz Digi belátható időn belül. Erdőkertesen kb 3 éve már,hogy kiépítették a hálózatot,adás az mégsincs benne :)

(#31553) troland26 válasza Zitronensaft (#31552) üzenetére


troland26
őstag

Igen
Közben beszéltem egy ismerősömmel , Erdőkertesen nem tudott megegyezni az ELMŰ-vel az oszlop használati díjról ezért állt le a dolog ...szóval a kilátások több mint negatívok

(#31554) Zitronensaft válasza troland26 (#31553) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Érdekes hozzáállás mondjuk,hogy előbb földobok több kilométer hálózatot az oszlopokra,majd megpróbálok megegyezni az oszlop tulajdonosával...
Bár erős a gyanúm,hogy az elmünek segített dönteni valaki az ügyben...

(#31555) Zitronensaft válasza adoks (#31524) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Pontosan tudom,milyen szolgáltatás,épp azért lehet korlátozni,mert lehet az adott ország ip címeire szűrni az elérést. DVB-T,és DVB-S esetén ez nem megoldott. Nem lehet ugyanis falakat építeni az országhatárokra hogy ne terjedjen a rádiohullám...

De mondok jobbat . Horizon esetén lesz olyan tv adó,ami csak upc-s internetről lesz elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#31556) pjen válasza Zitronensaft (#31555) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Mit tudsz róla a Horizont esetleg okos Tv n is lehet majd nézni? :R

(#31557) vg válasza TheMarci (#31543) üzenetére


vg
addikt

"azt adnak, csak hogy ha nagyon nagy szerencséje van az embernek"

Nekem jó pár hónapja mikor váltottam analog+30net-ről TrioXL+hbopack előfizura egy ubee-t hozott két holt bunkó tahó "szakember", akik szó szerint kiröhögtek a saját lakásomban amikor azt kértem tegyék bridge módba, meg olyanokat mondtak, hogy meg kell rajta nyomni egy gombot és átvált... majd elvitték a cisco modemet. Másnap panaszt tettem, ráadásul teljesen vacak lett az egész net. Pár nap múlva újra telefonáltam, hogy vagy visszahozzák a modemet, vagy lemondom az egész kócerájt, már a telefonos lemondási ügyfelesnél voltam. Aztán megígérték, hogy vissza is hozták, pár nap múlva jöttek is(már másik szaki, egy idősebb, rendes, becsületes), igaz egy olyan cisco modemet mint kicsit feljebb lévő képen látni, meg kaptam a tahók miatt egy hó filmbox előfizetést. Szóval ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

(#31558) adoks válasza Zitronensaft (#31555) üzenetére


adoks
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy lehet korlátozni, de ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül kell is :)
Nem hiszem, hogy tömegek rohannának upc tv előfizut kötni azért mert fogható lenne külföldön is.
Nagyon szuper szolgáltatás lenne de így nem látom sok értelmét.

(#31559) mlinus válasza HofiZoli (#31548) üzenetére


mlinus
őstag

Én el is ajándékoztam a wdr 3600-at valakinek, mert jobban teljesít a hitron :D az egyetlen negatívum a megnövekedett ping, de valós körülmények között (online játék) teljesen elhanyalgoható az a pár miliszekundum extra. Kb 50 napja megy újraindítás nélkül.

(#31560) club1 válasza adoks (#31558) üzenetére


club1
veterán

A műsorelosztónak a műsorszolgáltatókkal kötött szerződéseinek egyik sarkalatos pontja ez. Tehát kell.

(#31561) canniball válasza adoks (#31558) üzenetére


canniball
nagyúr

Én látom: amelyik szobában van PC oda nem kell még egy TV, valamint digitális adás esetén még egy mediacard/STB és annak díja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31562) eight válasza donmackó (#31551) üzenetére


eight
senior tag

Csak a teljesség kedvéért, nálam egy rakás port nyitva van (nem upnp-vel hanem direktbe a router tűzfalán), szinte naponta játszunk a nálam futó szervereken, minden nap bejövök vnp-el a melóhelyről vagy az irc bouncerre telefonról, de ezek a portcheck oldalak még az életben nem mutatak nyitott portot nálam.

(#31563) donmackó válasza eight (#31562) üzenetére


donmackó
őstag

Nálam 4 port van nyitva, és mindegyiket mutatja is.

Release the cable hounds!

(#31564) Zitronensaft válasza pjen (#31556) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Csak hivatalos infokat tudok. Támogatott böngészők a safari,firefox,chrome..silverlight-tal. Tehát az okostévét kilőhetjük szerintem. Mobil eszközökön iOs,android rendszerekre van hozzá app.(talán windovsmobile-ra is de arra nem emlékszem pontosan)
Viszont mivel van android app,így egy tévéokosító stick-el,box-al tulajdonképpen egyszerűen megoldható a dolog tv-n is.

(#31565) Zitronensaft válasza adoks (#31558) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A szerződésük,engedélyeik kötelezik őket a korlátozásra,nem szabadon választott..
Egyébként nagyon sok külföldön élő magyar fizetne szivesen magyar nyelvű adásokért.. Elég sok tányéros tv üzemel kint,persze illegálisan. Viszont ugye fejlettebb országokban sok helyen nem engedik antennákkal telerondítani a településképet és egyszerűen megtiltják parabolák felszerelését ott,ahol kábeles tv szolgáltatás is elérhető.

(#31566) mlinus válasza Zitronensaft (#31564) üzenetére


mlinus
őstag

van arról valami infó, hogy egyszerre lehet-e több eszközön használni?

(#31567) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, ma voltak kint a szerelők a UPCtől de nem lett beszerelve semmi, mert egyrészt nem találták meg a bekötési csomópontot ( ahol konkrétan az utcáról jövő kábel a belső hálózatra csatlakozik), másrészt ha az meg is lett volna csak úgy tudták volna beszerelni, ha a koax hálózatot 3-as árnyékolásúra húzzuk át a házban, vagy pedig kívülről bekábelezik a házat az összes helységre ahova be lenne kötve a tévé. Erről persze korábban szó sem volt az üzletkötő részéről, ő annyit mondott, hogy odakint átkötik a kábelt és utána már csak be kell állítani a modemet és a tévéket. Én mondtam nekik,hogy a külső bekábelezésről szó sem lehet nem fogjuk szétfúrogatni a falakat, így csak az a megoldás van,hogy belső kábelezést az átadási pontig kicseréljük mert anélkül nem vállalnak felelősséget a minőségért. Jelenleg így most ütemezetlenre állították a szerelők az átállást. Nem tudom még,hogy milyen költsége lenne az átkábelezésnek, így nem kizárt,hogy a végén nem lesz belőle semmi, nektek van esetleg ötletetek,hogy mit érdemes lépni ezügyben?

(#31568) kabelmania27 válasza BBali3 (#31567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új bekötésnél általában nem kell fizetni a kábelezésért.
3x árnyékolásúnál gyengébb koax kábelen nem lesz stabil a net és a tévé.

(#31569) blakey válasza kabelmania27 (#31568) üzenetére


blakey
titán

Ezt cáfolom, nálam tökéletesen stabil, 89-ben lett bekábelezve a lakás, akkor épült, azóta senki nem nyúlt hozzá, tökéletesen megy minden, atomstabil a net, analóg és digitális tv is hibátlan.

#31570) kabelmania27
Vastagságra megegyezik a upc által hozott kábelekével, simán ráment a szorítós (pattintos) csatlakozó. Persze nekem is mondogatták, hogy át kéne kábelezni, de én mondtam, hogy szó nem lehet arról, ezzel oldjuk meg és láss csodát, működik, remélem még egy jó darabig. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31570) kabelmania27 válasza blakey (#31569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, akkor helyesbítek, biztos ami biztos alapon nem árt ha 3x a koax.
3x-nál gyengébb árnyékolású kábelekből is van jobbfajta.

(#31571) kabelmania27 válasza blakey (#31569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha sűrű a harisnya akkor nem lesz gond.
Milyenek a jelszint értékek?

[ Szerkesztve ]

(#31572) Zitronensaft válasza mlinus (#31566) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

3 eszközön mehet egyszerre ,ugyanazzal az azonosítóval.

[ Szerkesztve ]

(#31573) Zitronensaft válasza BBali3 (#31567) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Azt érdemes lépni,hogy veszel kábelt és kicseréled a kábeleket. Ha kénytelen vagy szakembert hívni,akkor nem lesz olcsó.
Helyesen jártak el egyébként. Szar kábelre nem köthet rá,mert kirugják/pénzre megbüntetik. Falon kívül ingyenesen bekábelezték volna,ehhez te nem járultál hozzá.
A megoldás ,magán úton kábelt cserélni. Majd jelezni a upc felé,hogy jöhetnek,jó a kábel...

[ Szerkesztve ]

(#31574) blakey válasza kabelmania27 (#31571) üzenetére


blakey
titán

Így a hidegben? Szinte tökéletesek, de nyáron is azok. :)

Amúgy sűrű réz "harisnya". :D

(#31573) Zitronensaft
Egy kicsit túl van "dramatizálva", sokan vannak úgy, hogy nincs az az isten, hogy újrakábelezzék neki a lakást, szóval ha rákötik a meglévő rendszerre és tökéletesen működik akkor nincs miért parázni. Nyilván mindenki a saját érdekeit képviseli, de valahol meg kell érteni ha valaki nem szeretne egy új hálózatot falon kívül, stb, a másik fél meg meg kell értse, hogy hogyan működik a rendszer, tudomásul veszi és e szerint dönt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31575) cris78


cris78
őstag

My upc-be az ügyfélszamommal és az anyám nevével lépek be. Ez lesz majd a horizon belépési adatom is?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#31576) kabelmania27 válasza blakey (#31574) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#31577) Zitronensaft válasza blakey (#31574) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én megértem. Sőt,át is érzem.. Saját közeli rokonságomban fordult elő,hogy cisco box fél évig pihent,mert pont abba a helyiségbe vezetett sodrott melegerű,lepra szar kábel ,ahol a boxot használták volna.. Azon a fröccsös hulladékon persze a fele csatorna hiányzott,ami volt az is akadozott. Videotárat ne is említsük..
Természetesen én megcsináltam volna nekik,de hónapokba telt,míg kitaláltuk,hogy menjen le 2 szintet az új kábel,anélkül,hogy látszódna. Mert persze az eredeti kábel csak bevakolva volt,csőről szó sincs.
Tehát megértjük,csak akkor nem lesz upc szolgáltatás.
Mert tegyük fel,hogy bekötik. Mondjuk a 30-as net,átlagos használattal el is megy rajta,boxon is épp nem kockásodnak az adók.
Aztán egyszer ugyanez az ügyfél megbokrosodik és rendel egy 500-as netet,meg nekiállna youtubeozni,videotárazni a boxokon..és az már esetleg nem fog menni . Akkor mi van?kábelt akkor sem akar majd látni,áthúzni akkor sem akarja és joggal mondhatja,hogy eddig miért felelt meg ez a kábel?

(#31578) blakey válasza Zitronensaft (#31577) üzenetére


blakey
titán

Én csak a magam nevében beszélhetek, nálam 26 éves kábelek köszönik jól vannak, 240-es net, gyakorlatilag minden a hálózatra van kötve, 3 tv, telefon, minden szakadásmentesen megy, jelerösség, jellemzően 80% környékén mozog mindegyik tv-n ill. a jelminőség 89-100% de a 100% a gyakori. a jelszinteket 2 hsz-szel korábban betettem, minden jól működik (egyelőre), és ami fontos, rengeteg anyagot mozgatok a hálón kifeléés befelé is, még nem volt semmi gondom. De gondolom vannak sokkal gyatrább kábelek is, szerencsére nálam jók a régi kábelek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31579) mlinus válasza Zitronensaft (#31572) üzenetére


mlinus
őstag

kösz, ez jól is hangzik.

(#31580) Zitronensaft válasza blakey (#31578) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nyilván a kábel kora nem mérvadó,20 éve is lehetett kapni rendes kábelt,de sajnos nem ez a jellemző. Mondhatom,hogy még pár éve épült házakban is találok cukorspárga minőségű kábeleket. Egyszerűen leszarják az emberek ..aztán meg reklamálnak.

(#31581) pjen válasza Zitronensaft (#31564) üzenetére


pjen
félisten

:R :R .Sajnos a mobil eszköz sem mindegy.A T. Tv gó ja sony eszközökön nem megy PL:tablet Z.Azt írja az eszköz nem kompatibilis.Remélem UPC nem lesz ilyen válogatós.

(#31582) mackosajt


mackosajt
addikt

Hitron modem másnak is min.4-5 perc, mire online? Tegnap volt egy áramszünet, és nejem már kétségbe volt esve, ezért fel is hívott, hogy ez így rendben van-e, mert a Cisco modem 1-2 perc alatt online volt.

Wi-free nektek megy rajta? Nekem állítólag nem tudták bekapcsolni a központban.

Nem kell valakinek egy openwrt-s 1043ND V1? :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31583) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Hasznos info lehet,hogy folyamatosan áll át a upc ipv6-os ip címekre.
Érdemes tesztelni,hogy lehet-e ebből gond.
www.test-ipv6.com

(#31584) razzorr


razzorr
őstag

Nos a mai napon lett nagy nehezen beüzemelve a mediacard,de még mindig nem vagyok benne biztos hogy jó. Jöttek a upc szakik vagy 3órás késéssel,kábelezés,modemezés a nethez és a szokásos,szépen betolták a kártyát,majd jöhetett az autó hangolás. Kérdezem én,ahogy a leírásban is áll,nem úgy kellene,hogy először hangolunk utána kártyázunk?
Meg is találta a csatornákat,de jött a hibaüzenet hogy nem tudja kikódoni a kártya. Faxa mondom, hoztak egy másik kártyát,ami szintén zenész. Majd közölték,hogy biztos a tv CI+ foglalata a xar. Vagy hozhatnak boxot is,mondom köszike,azt meghagyom másnak,nekem kártya kell. Utána elkezdtem az LG-t zaklatni hogy xar a tv,visszaviszem. Egy nagy puszi az LG Magyarországnak,mert telefonon és cseten is nagyon segítőkészek voltak. Szóval már kész ideg voltam,gondoltam csomagolom a tv-t és mehet vissza, hisz 2napja vettem. De közben csinaltam egy gyári visszaállítást és megint behangoltam. Talán most jó lett. Van egy rahedli csatornám össze-vissza, de párat nem találok,pár angolul van...némelyik csatornánál meg nem azt Írja ki,hogy "nincs elofizuja" hanem szépen jön a sötét képernyő az Lg kockával. Ez most akkor normális? Úgy látom mennek a rádiók is,tehát akkor jó a médiakártya. Apropó csatornakiosztás,ami van a upc honlapon,az csak a boxra érvényes? Én azt vettem ki belőle. Ez a péntek 13 nem az én napom.

[ Szerkesztve ]

(#31585) blakey válasza razzorr (#31584) üzenetére


blakey
titán

[link]

A csatornakiosztás mindenre vonatkozik, nem csak a boxra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31586) razzorr válasza blakey (#31585) üzenetére


razzorr
őstag

Hát ez nem jó hír. Nekem szanaszét hányta a csatornákat. Ilyen hogy pl. rtl klub,discovery nincs sehol. Nem értem. Pedig vagy 3x végignyomtam már az auto hangolást, de csak a digitális kábelt pipáltam be az elején. Ez okozhatja?

(#31587) HofiZoli válasza mackosajt (#31582) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem mértem, de sokkal hosszabb időbe telik mint a Cisconak. Kb reális amit írtál. Wi-free nem megy rajta :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31588) blakey válasza razzorr (#31586) üzenetére


blakey
titán

Előszőr be kell állítani a megfelelő paraméterekkel, ha megtalálta a csatornákat akkor automatikusan az 1-esre ugrik, az m2 kártya nélkül is működik, ha megvan akkor beteheted a kártyát.
Nem baj ha csak digitálisra van állítva, nálam is úgy van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31589) poli27 válasza Zitronensaft (#31554) üzenetére


poli27
veterán

A probléma okát a 3 as útnál kell keresni, ezért nem működik Gödöllőnek az M3 as felöli része sem, nem tudják összekötni optikával (nem engedi az önkormányzat, azaz nagyon sok pénzt akar érte) Ezért nem megy Erdőkertes sem, mert innen lenne megtáplálva ahogy Szada is....

Hasznos info lehet,hogy folyamatosan áll át a upc ipv6-os ip címekre.
Érdemes tesztelni,hogy lehet-e ebből gond.

erről írnál bővebben mikor merre hol kezdik bevezetni?

Másnak is emelték 200ft al a havidíjat 240 es netre?

[ Szerkesztve ]

(#31590) canniball válasza poli27 (#31589) üzenetére


canniball
nagyúr

Mióta lejárt a hűség nekünk is rendszerint negyed/félévente rádobnak 2-300Ft-ot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31591) Gubek-Einste válasza razzorr (#31586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Keres rá manuálisat a 112-120-128 MHz-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31592) Zitronensaft válasza razzorr (#31584) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Sok tv nem úgy hangolja be az adókat ahogy a boxon is vannak..például mondjuk abc sorrendben.ilyenkor szokott az lenni,hogy keveredik közé egy csomó hülye nevű programhely is(pl. RTL COD)ezek csak a boxoknak tartalmaznak információt,de a tv megtalálja,mint programot.

(#31593) Zitronensaft válasza poli27 (#31589) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát mondjuk úgy,hogy én is csak utólag tudtam meg. Tehát sok helyen már lezajlott a váltás.

(#31594) poli27 válasza Zitronensaft (#31593) üzenetére


poli27
veterán

Nálam Isaszegen még nem kap a Mikrotik ipv6 os címet.... ezért kérdeztem :D

(#31595) Zitronensaft válasza poli27 (#31594) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szentendrén már megvolt..legalábbis a "jelek" szerint..

(#31596) Treck válasza poli27 (#31594) üzenetére


Treck
aktív tag

Szhelyen sincs meg, most neztem eppen :)

http://google.treck.hu

(#31597) HofiZoli válasza kabelmania27 (#31576) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Port Frekvencia (Hz) Moduláció Jelerősség (dBmV) SNR (dB) Csatorna
1 466000000 256QAM 8.900 38.605 15
2 354000000 256QAM 8.500 38.983 1
3 362000000 256QAM 8.700 38.605 2
4 370000000 256QAM 8.300 38.605 3
5 378000000 256QAM 8.300 38.983 4
6 386000000 256QAM 8.300 38.983 5
7 394000000 256QAM 8.600 38.983 6
8 402000000 256QAM 8.000 38.605 7
9 410000000 256QAM 8.300 38.605 8
10 418000000 256QAM 8.500 38.983 9
11 426000000 256QAM 8.600 38.605 10
12 434000000 256QAM 8.400 38.605 11
13 442000000 256QAM 8.700 38.605 12
14 450000000 256QAM 8.900 38.605 13
15 458000000 256QAM 8.700 38.605 14
Kimenő RF csatorna állapota

Port Frekvencia (Hz) Sávszélesség Moduláció Jelerősség (dBmV) Csatorna
1 53199991 6400000 ATDMA 43.500 28
2 46600136 6400000 ATDMA 44.000 27
3 40000089 6400000 ATDMA 45.750 26
4 33200071 6400000 ATDMA 45.500 25

Szépen lassan másznak felfelé a "Kimenő csatorna" értékei. 42-ről indultunk..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31598) kabelmania27 válasza HofiZoli (#31597) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha így halad nyáron lehet eléri az 50-et.

[ Szerkesztve ]

(#31599) HofiZoli válasza kabelmania27 (#31598) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Mondjuk most melegebb van a házban mint nyáron :D Majd figyelem :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31600) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#31598) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

AGC-t minden erősítőbe :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.