Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) kabelmania27 válasza salapp (#31200) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor lehet bent maradt a start csomagszűrő.

(#31202) club1 válasza salapp (#31200) üzenetére


club1
veterán

Itt kiválasztod az analóg kábeltv-t majd a bronze-ot. Bármennyi tv-n tudod nézni az analóg csatornákat, ezért is csökkenti folyamatosan a UPC az analóg csatornák számát (meg persze a megalomániás 500 Mbps-os netet igénylő internetezők miatt).

(#31203) axton válasza club1 (#31202) üzenetére


axton
tag

Koszonjuk nagypapi

(#31204) club1 válasza axton (#31203) üzenetére


club1
veterán

Tudsz értelmesen is érvelni?

(#31205) salapp válasza club1 (#31202) üzenetére


salapp
addikt

Köszi.
Amúgy tényleg el sem tudom képzelni, hogy mi a fenére kell privát felhasználónak akkora sávszél...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#31206) F_Zolee válasza salapp (#31205) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egy embernek valóban sok, de ha egy családot vennél alapul ahol több gép is van akkor az nem akar várni míg a másik letölt valamit...

(#31207) mlinus válasza club1 (#31204) üzenetére


mlinus
őstag

Kb annyira volt értelmes az ő trollkodása mint a tied. :)

(#31208) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#31201) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha bentmaradt a csomagszűrő,a digitálison hogy jön minden? Legalábbis úgy vettem ki a leírásból,hogy dtv már működik neki..

(#31209) club1 válasza F_Zolee (#31206) üzenetére


club1
veterán

Méretes egy család az, ahol óránként több mint 100 GB-nyi letöltésre van igény. Na azt pont fedezi a 240 Mbps-os csomag. Úgy hogy abban is benne van a havi átlag 350 GB feletti korlátozás lehetősége. A miheztartás végett írom, hogy egy full HD stream online átvitele kb. 15 Mbps-ot igényel.
Nem is értem, hogy mitől trollkodás az, ha leírom az 500 Mbps-os csomaggal kapcsolatban az értetlenkedésemet. Főleg az után, hogy sokaknak az havonta 1-2x890 Ft-al emelte az előfizetését, hogy emiatt az analóg csatornákat használhatatlan mennyiségűre (és összetételűre) csökkentette a UPC.

(#31210) mlinus válasza club1 (#31209) üzenetére


mlinus
őstag

elég érdekes dolog az 500as előfizetőkre kenni azt, hogy az analógot nyírbálja a upc. ha megadják a lehetőséget hogy legyen gyorsbb a net, akkor előfizetek rá, megtehetem, akarom. nincs semmi speciális igényem, szeretem ha nem veszem észre azt hogy internetet használok, és hogy minden azonnali, főleg egy olyan időszakban ahol minden játékplatformon repkednek az 50-60 gigás játékok. igazából én meg azt nem értem hogy 2015-ben hogy lehet analógot nézni - ocsmány minőség minden 10 éve megjelent tv-n, semmi kényelmi szolgáltatás, stb. ja mert 4 tv-n lehet nézni? Hát, fasza, bár ilyenkor még tovább romlik a minőség, és egyáltalán mit keres a házban ennyi tv?? (nem kell választ adni - ugyanis nem érdekel - és azt hiszem ez fordítva is elvárható). ne kelljen senkinek megmagyarázni hogy miért fizet elő 500ra 240 helyett. ha a upc-t nem érdekli akkor idegen embereket miért? :))

az meg nem az értetlenkedésed kifejezése hogy megalomániásnak nevezed az 500as fizetőket.

[ Szerkesztve ]

(#31211) kungzi válasza mlinus (#31210) üzenetére


kungzi
veterán

teljesen egyetértek

nekem 3db tv van a házban (1 HD box + 2db HD mediacard) + 120-as net
én is szívesen váltanék 500-as netre, de erre a kis időre minek, nem sokára Digi lesz gigás nettel :D

(#31212) F_Zolee válasza club1 (#31209) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem arról van szó, hogy minden nap 100giga kell. De mondjuk akkor vegyél egy albérletet ahol 3-4en vannak. ott mindjárt más a felállás, mert külön "szféra" mindenki. Az már más, hogy ebben az esetben még érdekesebb a 300gb-os ászf bejegyzés...
És akkor mi van azokkal akik Diginél vannak és az 500as csomag kb alap és fillérekért van?
Nem leszólásból írok neked...

[ Szerkesztve ]

(#31213) HofiZoli válasza mlinus (#31210) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hagyjuk már, 2015-ben analóg tv adás crt készüléken? 50-70 ezer jó magyar forintért dobálnak utánad ilyen-olyan lcd, led lcd tv-t. Bármilyen márka, annyit ér mint az ezer éves régi tv. Én a pc-imhez is led tv-ket vettem. Nem azért mert olyan k. gazdag vagyok, hanem mert úgy érzem dolgozok annyit hogy megérdemlem.Ugyanígy gondolok az 500-as netre is. Megkeresem, megérdemlem. Ketten vagyunk, van 3 pc, 2 lapos, meg 4 mobil ami használja a netet. Na bumm :D
De ez rohadtul off itt, csak jönnek innen-onnan beböffentések amire néha jó reagálni, bedobni a kavicsot a pocsolyába , had fodrozódjon. :D :DD

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31214) Stauffenberg válasza F_Zolee (#31212) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel nem töltök le ennyit egy hónapban, ezért nem is tudtam, hogy még megvan ez a 300 GB limit. Emlékeim szerint valamikor 8-10 évvel ezelőtt hallottam először a 300 GB limitről, szóval nagyon szép, hogy ennyire lépést tartunk a korral.

Azért velem is megesik, hogy vásárolok Steam-en olyan játékot ami simán kitesz 40-60 GB-ot, egy nálam éhesebb médiafogyasztó napok alatt le tudja nullázni a limitet.

(#31215) kungzi válasza Stauffenberg (#31214) üzenetére


kungzi
veterán

napok? fél nap alatt bocsi :D

(#31216) F_Zolee válasza Stauffenberg (#31214) üzenetére


F_Zolee
veterán

Eddigi tapasztalatok alapján csak több hónap után szólnak ha stabilan 300 felett vagy de nyilván ez nem az alkalmi letöltőkre vonatkozik. Ebben az esetben se volt még korlátozás de mondjuk ezt ők is beláthatják, hogy a manapság, már egy egyszerű szöveget is kép formában kell feltölteni(más kérdés, hogy egyesek csak így fogják fel :D ) és mindjárt több adatot forgalmaz valaki. ;] Nem beszélve programok/játékok egyre nagyobb tárhelyigényéről, plusz a felhőtárolás még alig terjedt el. Majd pár év múlva hozzájuk is eljut a 21.század követelményei. ;]

(#31217) club1 válasza kungzi (#31215) üzenetére


club1
veterán

500 Mbps-os letöltéssel 100 perc, 240 Mbps-os letöltéssel 3.5 óra alatt lehet ideális esetben leforgalmazni 350 GB-ot. Azaz közel sincs szó fél napról...

(#31218) kungzi válasza club1 (#31217) üzenetére


kungzi
veterán

nekem 120-as van ;)

(#31219) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Olyan problémába futottam, hogy a UPC-tól kapott Ubee EVW3226 modemmel wifin 120-as neten 2,4ghz-en csak 30-50 sebességet érek el speedtesten. egyedi csatornán wifi analyzer megvolt.
Vezetéken leadja a 120-at és 5ghz-en is.
Mivel a lakásban vannak 2.4 és 5 ghz működő készülélek ezért kell vennem egy dual routert.
A kérdés már csak az, hogy a Wi-Free működik-e más routeren, vagy csak a upc által kiadott routeren? :R

(#31220) salapp válasza HofiZoli (#31213) üzenetére


salapp
addikt

Mondjuk vicces dolog az, hogy egy analóg adás egy 72-es sony trinitron tévén sokkal jobban néz ki, mint bármilyen undorító ledes vackon, akármilyen drága is legyen az.

De a lényeg, hogy a bátyámnál a hálóban van egy ccfl lcd (régebbi tv) illetve a dolgozóban egy olyan fent említett képcsöves, és rohadt ritkán lennének bekapcsolva ahhoz, hogy havonta és tévénként 790,- forintot fizetgessen még ezekre a készülékekre.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#31221) club1 válasza #33101952 (#31219) üzenetére


club1
veterán

A Wi-Free működik a bridge módba tett modemen is, azaz attól nyugodtan használhatsz saját routert.

(#31222) #33101952 válasza club1 (#31221) üzenetére


#33101952
törölt tag

De működni fog úgy is ha dualban használom a saját routerem?Tehát a upc routert el is pakolhatom és egyszerre fog menni 2.4 és 5 ghz-en??

[ Szerkesztve ]

(#31223) Intruder2k5 válasza #33101952 (#31222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen működni fog úgy is!

Nem, mert a UPC router nem csak router, hanem modem is!

(#31224) #33101952 válasza Intruder2k5 (#31223) üzenetére


#33101952
törölt tag

de megvan még a régi upc sima modem is ami a wifi előtt volt.

(#31225) zsolti.22 válasza Mate (#27155) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Kábelen is csak akkor viszi a 240 megát, ha 1043 v2 a router. A v1 csak 130/130-as netet visz max, a v2 viszont ~950/950 környékén.

(#31226) Intruder2k5 válasza #33101952 (#31224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyanítom az egy ED2 modem, ami legfeljebb ~40Mbps-t tud átvinni. Nem véletlenül kaptál másikat!

(#31227) #33101952


#33101952
törölt tag

Akkor ezt kell használnom modemként és a vezeték nélküli funkciót kikapcsolni?

(#31228) Intruder2k5 válasza #33101952 (#31227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, célszerű Bridge módba állítani, így csak modemként fog funkcionálni, a WiFi-t pedig szükség esetén kikapcsolni, bár ha jól rémlik, Ubee-n nem működik Bridge módban csak a WiFree, azt meg nem tudod "házilag" kikapcsolni, ha nincsen rá szükséged, akkor a 1221-en, vagy online tudod lemondani!

(#31229) #33101952 válasza Intruder2k5 (#31228) üzenetére


#33101952
törölt tag

tehát azt szeretném, hogy menjen a wi free és vezeték nélkül a 2.4 és 5 ghz saját routeren akkor kell vegyek egy erősebb modemet, bekötni a saját router elé és akkor lesz jó? vagy az ubee nem lehet kizárni, ha kell a wi free?? :)) vagy már teljesen megkeveredtem!

[ Szerkesztve ]

(#31230) Intruder2k5 válasza #33101952 (#31229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Saját modemet nem tudsz venni, legfeljebb használtan, de azt jó eséllyel úgysem fogod tudni használni, mert a UPC nem engedi! Mindegy, ebbe ne menjünk bele mélyebben, legyen elég annyi, hogy UPC hálózaton csakis a UPC által biztosított modemet/HGW-t tudod használni, ez tehát megkerülhetetlen! Ha ennek a WiFi, vagy bármely más paraméterével elégedetlen vagy, akkor vehetsz egy saját routert, amit a UPC eszköze után kötve tudsz használni, és azon lehet saját 2.4 és/vagy 5GHz hálózatod is! A WiFree-t viszont nem tudod a saját routerrel sugározni, azt mindenképpen a UPC eszköze fogja csinálni! Saját routerrel csinálhatsz saját WiFi hálózatot, amire csak a Te eszközeid csatlakoznak majd!

Az Ubee-t nem lehet kizárni akkor sem ha kell a WiFree, és akkor sem ha nem kell, mert az Ubee modem is, anélkül nem lesz neted!

[ Szerkesztve ]

(#31231) #33101952 válasza Intruder2k5 (#31230) üzenetére


#33101952
törölt tag

Értem!Köszi!
Még egy kérdés, upc-nél létezik dualos router?tehát a jelenlegit cserélni egy másikra.

(#31232) mackosajt válasza zsolti.22 (#31225) üzenetére


mackosajt
addikt

khmmm....

240-es netre V1-et használtam. Még mindig megvan, de természetesen áramtalanítva.
Mondjuk nem gyári fw-vel, hanem vargalex-el.
Elbírt vele, nem csak 130-at vitt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31233) zsolti.22 válasza mackosajt (#31232) üzenetére


zsolti.22
senior tag

http://www.tp-link.com/sa/article/?faqid=465

Gyárival 130 a max.

(#31234) #33101952 válasza Intruder2k5 (#31230) üzenetére


#33101952
törölt tag

Akkor azt tudom tenni, hogy az ubee routert hagyom ahogy van és utána kötök egy dualos routert ami menni fog egyszerre 2.4 és 5ghz-en.
Tehát lesz összesen 4 jel amire csatlakozni lehet.
1. free
2. ubee routerről egy saját
3. második router 2.4ghz
4. második router 5ghz
Nem fognak összeakadni vagy zavarni egymás jelét? kicsit sok ez igy nem??

(#31235) mackosajt válasza zsolti.22 (#31233) üzenetére


mackosajt
addikt

Ezért írtam, hogy vargalex openwrt van rajta, és tudta a 240-et. Gyárival nekem se vitte. Ezt nem is kérdőjeleztem meg, csak ugye minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31236) zsolti.22 válasza mackosajt (#31235) üzenetére


zsolti.22
senior tag

;)

(#31237) club1 válasza #33101952 (#31234) üzenetére


club1
veterán

Hát nem egészen. Ha az uborkát modemként használod, azon nem lesz saját wlanod. Azt a saját routereddel oldod meg.

(#31238) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.A lavros upc-t leszeretném cserélni drotosra.tv+net..Tudnátok ajánlani milyen csomagot rendeljek?Előre is köszönöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#31239) club1 válasza laci laci (#31238) üzenetére


club1
veterán

Megtalálsz minden csomagot a www.upc.hu weboldalon...

(#31240) kabelmania27 válasza laci laci (#31238) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC oldalon nézd meg a csomagokat, legolcsóbb a trio S ha régi a tvkészülék választhatod, ha új akkor digital bronze tévét rendelj.

(#31241) Intruder2k5 válasza #33101952 (#31234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fentebb leírtam mindent részletesen, nem értem mit bonyolítod még a dolgot...

Egyébként az Ubee is dual band, csak nem szimultán, tehát választanod kell, hogy 2.4 vagy 5GHz-en működjön! Olyat ami mindkettőt tudja egyszerre, csak 500-as nethez adnak!

[ Szerkesztve ]

(#31242) Mate válasza #33101952 (#31234) üzenetére


Mate
nagyúr

Modem bridge módba rakod.

Így lesz:

1. UPC Wi-free
2. Saját routered wifije 2,4 GHz-en illetve 5 GHz-en.

Amit még megtehetsz, hogy ubee-t bridge módba rakás előtt átállítod 5 GHz-re, így wi-free is azon keresztül fog menni.

(#31243) #33101952 válasza Mate (#31242) üzenetére


#33101952
törölt tag

Most igy már érthető! Köszönöm szépen a segitséget! Kicsit belekeveredtem a végére.:R

(#31244) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
kicsit hosszú leszek, de talán érdekelhet mást is a történet.

Pont egy hete személyesen felkerestem egy UPC ügyfélszolgálatot, mivel nemrég vettem egy CI+-os kártyafoglalattal rendelkező tévét, és gondoltam, igényelek hozzá egy médiakártyát.
A probléma csak annyi, hogy nálam már van 3 db box, és azt mondta az ügyintéző, hogy 4 db eszköz nem lehet egy előfizetésen, ezért ha ad nekem egy kártyát, akkor le kell tiltaniuk az egyik boxot a háromból... Nem túl nagy meggyőződéssel próbáltam játszani az értetlent, mondván, én fizetni szeretnék ezért az új, negyedik eszközért is, pluszban az eddigieken felül, hát miért nem jó ez nekik? Vagy kössek külön a kártyára egy másik előfizetést? Na, azt sem lehet, mondta az ügyfélszolga, mivel egy lakcímre csak egy előfizetés köthető. Szóval patthelyzet, nekem kéne az a 3 db box + 1 db kártya, de ő nem adhatja; a "RENDSZER" nem is engedi, hogy egyszerre négy eszköz legyen beregisztrálva.
Mondtam, OK, szívesen lemondanék 2 db Cisco boxról, amelyek ugyanabban a szobában vannak, ha kapnék helyettük 1 db Philips-et, ami tud szimultán két műsort is rögzíteni, mivel nekem csak ezért kellett ebben a helyiségben megdupláznom a boxokat, mert a régi Philips-em elhalálozásakor már csak Cisco-t tudtak adni, abból meg kettő kell, hogy tudja ugyanazt, amit a Philips tudott (már ami az egymást időben átfedő műsorok rögzítését illeti). Szóval így rögtön eggyel kevesebb boxom lenne, összességében pedig máris nem lépném túl a 3 db-os limitet. A válasz: sajnos Philips-et nem tudnak adni, ezeket már selejtezik le, ahogy kerülnek vissza a céghez...
Végül nem volt mit tenni, kénytelen voltam belemenni az alkuba: azt mondtam, elviszem a kártyát, mert mindenképpen ki szeretném próbálni, hogy mit tud egy ilyennel az új tévém, és ha minden szépen működik (pl. tudok külső HDD-re műsort is rögzíteni, épp úgy, mint egy box-szal), tehát kiderül, hogy a kártya ki tudja váltani egy box funkcióit, akkor megtartom a kártyát, és majd az egyik boxot valamikor leadom az ügyfélszolgálaton. Ha valami nem működik megfelelően a médiakártyával, akkor viszont a kártyát fogom nekik visszavinni.
Rendes volt az ügyintéző, mert elvileg az eszközcserének lenne egy kétezer-valamennyi forintos egyszeri díja, de azt mondta, hogy méltányolva az általam felvázolt "speciális" helyzetet, ezt az egyszeri díjat elengedi.
És most jön a történet csattanója: a kártyát hazahoztam, működik a tévémben, és a három boxom is megy mind a mai napig, egyiket sem tiltották le az eltelt egy hét alatt. Szóval a jelek szerint a "RENDSZER" mégis engedi, hogy egyszerre legyen beregisztrálva a nevemen 4 db eszköz. Ami érdekesség, hogy a MyUPC-n a szolgáltatásaimnál 2 db box és 1 db médiakártya van felsorolva, de a készülékeim menüpont alatt 3 db box jelenik meg. :) Nagyon kíváncsi vagyok, a következő hónapban mi fog a számlán szerepelni. ;)

Kérdéseim: szerintetek az ügyintéző direkt variált valamit a nyilvántartásban, hogy valahogy mégis teljesíthesse az eredeti kérésem (vagyis, hogy a 3 db boxon felül legyen egy működő kártyám is), vagy ez csak valami adminisztrációs hiba a rendszerben, és majd előbb-utóbb kiszúrják, és korrigálják (vagyis letiltják az egyik eszközt a négyből)? Ha ez utóbbi fog bekövetkezni, származhat-e valamilyen hátrányom/károm abból, hogy megtartottam mind a négy eszközt, és nem adtam le / küldtem vissza nekik egyiket sem...?
Egyelőre ennyi, aztán majd lesznek további kérdéseim a kártya működésével ill. a lakáson belüli optimális koax-elosztással kapcsolatban is, de nem akarok most még annyira előreszaladni. :)

Köszi, hogy végigolvastátok (már aki), és előre is köszi a válasz(oka)t.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#31245) club1 válasza kezo0 (#31244) üzenetére


club1
veterán

Annyira már meg sem lepődöm a történeten. Az pedig hogy egy címre nem lehet két előfizetés, az öngól kategória.
Azon nem csodálkozom, hogy a rendszerbe lehet háromnál több kártyát egy címre aktiválni, mert technikailag ennek nincs akadálya. Hogy aztán ezt hogyan szankcionálják, az pedig majd kiderül. Legjobb esetben nem foglakoznak vele, és számlázzák negyedikként a kártyát. Rosszabb esetben az egyik kártyát letiltják néhány napon/héten belül. Legrosszabb esetben egy box kötbérével együtt.

(#31246) kungzi válasza kezo0 (#31244) üzenetére


kungzi
veterán

Én úgy tudom, hogy mediacard-al nem lehet rögzíteni műsort, mert a kódolás miatt csak boxon menne. Lehet nem jól tudom, de nekem ezt mondta egy szerelő, mikor rákérdeztem. Nálad megy?

(#31247) laci laci válasza kabelmania27 (#31240) üzenetére


laci laci
addikt

+club1.Azért kérdezem,mert nem akarok oda menni felkészületlenül.Arra gondoltam hátha van valami "titkos" akció" a upc-nél.Nagyon köszönöm mindkettőtö :R knek.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#31248) club1 válasza laci laci (#31247) üzenetére


club1
veterán

Azok a legjobb árak, amik a weblapon vannak 2 év hűséggel. Ettől jobb árat csak meglévő előfizetőként ügyfélmegtartási céllal kaphatsz, ha van nálatok Digi is. Digi nélkül azoktól csak rosszabbat.

(#31249) laci laci válasza club1 (#31248) üzenetére


laci laci
addikt

Csak t-home es upc van.8-ker

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#31250) khorvat válasza kungzi (#31246) üzenetére


khorvat
senior tag

Nem próbáltam, de nekem az az infóm az utolsó, hogy TV-vel lehet felvenni USB-n rákötött HDD-re, de visszanézni is csak azon a TV-n lehet amin felvettél! Átviszed másik TV-re vagy PC-re nem fogod tudni lejátszani!
De azon rendesen kerekedett a szemem, hogy vki azért tart 2db boxot, hogy tudjon egyidőben két külön műsort is felvenni!
De csak az a gondolat jutott eszembe, hogy ez a közösség érdekeit szolgálja és ezek a tartalmak pár nap múlva közkézen forognak már! Pl. ütős sorozatok stb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.