Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Gubek-Einste válasza vg (#31500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nem elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31502) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Médiakártya vs. médiabox front most hogy áll?
Pár éve olvastam jobban utána a témának akkor még a box felé hajlott a többség.
UPC Direktem van Humax HD box-al, meg vagyok vele elégedve, de kábeles UPC-re váltok és a TV-m képes lenne fogadni a kártyát.

Van valami hátránya?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31503) Gubek-Einste válasza Motion_Blur (#31502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mediacard-nál nincsen Videótár, felvétel erősen függ a tévétől, neked kell behangolni a csatornákat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31504) Let's go válasza club1 (#31496) üzenetére


Let's go
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam routerrel is már.
(Azon be volt állítva szépen a port forward UTP+UDP-re, de úgy sem működött)

A gépen természetesen ellenőriztem, a tűzfal beállításainál engedélyezve van a TCP-in és UDP-in egyaránt ennek a programnak.

Eddig soha semmi problémám nem volt port forward téren csak mióta ez a Cisco 3212-es modem van és UPC-s szolgáltatást használok.

Most, hogy direktbe van kötve a gép, a program és tűzfal beállításai is rendben vannak, mégis azt írja a letöltő program, hogy nincs nyitott port, csak letölteni tudok.

Üdv és Köszönöm
Let's go

(#31505) club1 válasza Let's go (#31504) üzenetére


club1
veterán

Ha direktbe van kötve a gép egy modemre (tök mindegy milyen modemre), publikus ip-t fog kapni. Két portot szűr a UPC, a 25-ös smtp-t és az 53-as DNS-ek által használtat. Ebből egyenesen következik, hogy az adott portot kívülről a fenti gépen csak akkor nem lehet kívülről elérni, ha a gépen van olyan program (tűzfal, biztonsági program, stb.) ami annak elérését megakadályozza, vagy az adott gépen meg sincs nyitva valamiért az a port.

(#31506) adoks válasza gduck (#31482) üzenetére


adoks
aktív tag

A bárhol kicsit túlzás. Csak országon belül sajna. Szolgáltatás igénybevétele 1/h pontban ezt írják. Az egyedüli esetek amikor használni tudnám külföldi utazáskor, így rögtön ki is esnek.

[ Szerkesztve ]

(#31507) eight válasza Let's go (#31504) üzenetére


eight
senior tag

A modem layer2-ben kapirgál, tehát nem hiszem hogy bármit is tudna blokkolni, lezárni vagy megnyitni. Ha valami tényleg le van zárva, akkor azt vagy "te" vagy a UPC zárja le szvsz.

(#31508) Zitronensaft válasza adoks (#31506) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tv szolgáltatás esetében általában az országon belülre korlátozódik az igénybevétel.
Egyszerűen azért,mert erre van engedélye a szolgáltatóknak az nmhh-tól.
A műholdas tv-t is csak magyar címre engedik megkötni,attól függetlenül,hogy működik máshol is. Annak is ez az oka..

(#31509) troland26


troland26
őstag

Felhívtak az UPC-től és ajánlatot tettek szolgáltatás bővítésre . Jelenleg digatal bronz tv adás és 30MB net-em van ( meg persze a vezetékes telefon ) ezért fizetek 6500 ft-ot ..nincs hűségem . Ajánlottak egy digital gold tv előfizut , meg egy 120-as netet 7060 ft-ért . Persze 2 éves hűséggel . Vajon miért ? Érkezne a környékre a Digi ? ( őrbottyáni vagyok ) Tud valaki valamit ? :)

(#31510) mlinus válasza troland26 (#31509) üzenetére


mlinus
őstag

upc-s topikban miért kell mindig a digiről beszélgetni, amúgy? de most komolyan, nem lenne logikusabb a digis topikban megkérdezni?

(#31511) kabelmania27 válasza troland26 (#31509) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jó kis csomag ha tetszik az ajánlat fogadd el, sima ed3 modemet ne engedd kicserélni wifisre
mlinus: Egyetértek. Ezért jelszint helyzetjelentést kérnék szépen.

[ Szerkesztve ]

(#31512) canniball válasza troland26 (#31509) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem hiszem hogy köze lenne a Digihez, anélkül is szoktak telefonálgatni; aztán vagy tudnak értelmes ajánlatot tenni vagy nem. De tapasztalatom szerint negyed/félévente amúgy is rendszeresen emelnek 2-300Ft-ot (mi ugyanezért (+tel., gondolom nálatok is) eddig fizettünk 6550Ft-ot, épp most emelték 6800Ft-ra), úgyhogy nemsokára a jelenlegi csomagra is fizetsz majd ennyit, így ha tetszik az ajánlat most többet kaphatsz ennyiért. Hogy vállalod-e a két év rabigát az már a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31513) troland26 válasza canniball (#31512) üzenetére


troland26
őstag

Aham értem és köszönöm . Átgondolom , de szerintem elfogadom az ajánlatukat . :) :R

kabelmania27 Okés modem marad :) . Van valami hibája a wifisnek ? :)

mlinus Ha elolvasnád a hsz-emet még egyszer, az alapkérdés UPC-s szolgáltatással kapcsolatos :U
Egyébként nyugodtan rám bízhatod , hogy melyik topikban kérdezősködöm

[ Szerkesztve ]

(#31514) kabelmania27 válasza troland26 (#31513) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a hibája hogy nem lehet nem wifisre visszacserélni:(
Stabilabb a sima modem+saját router.

[ Szerkesztve ]

(#31515) troland26 válasza kabelmania27 (#31514) üzenetére


troland26
őstag

Okés , így marad . Köszi :R

(#31516) kabelmania27 válasza troland26 (#31515) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Előbb lemaradt, hogy csak webstart kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#31517) axton válasza troland26 (#31509) üzenetére


axton
tag

Nehogy elfogadd, eppen kotik a digit!

(#31518) canniball válasza axton (#31517) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez most komoly vagy irónia akar lenni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31519) club1 válasza canniball (#31518) üzenetére


club1
veterán

Szerintem tök komoly. A UPC nem arról híres, hogy magától kitalálja, hogy az alja net helyett közepest, a gyengébbik digitális csatornakínálat helyett a Goldot adja alig plusz ezer Ft-ért. Ebből nekem az jön le, hogy ebben az ajánlatban a 2 év a lényeg a UPC-nek. Ahhoz pedig tudjuk, hogy mikor ragaszkodik a cég...

(#31520) canniball válasza club1 (#31519) üzenetére


canniball
nagyúr

A hűség az mindig fontos nekik, nyilván, hiszen a leláncolt ügyfél a tuti. De egy ajánlat szvsz semmit nem jelent, legfeljebb egy új és/vagy buzgó üzletkötőt (ha tömegesen hívnák a környéken élőket az persze más tészta lenne). Engem ugyan még nem hívtak, de pl. ismerősömet talán már egy éve is van; és azóta sem változott semmi a szolgáltatók körét tekintve a környéken.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31521) kabelmania27 válasza canniball (#31520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem sem pl akciós második/harmadik boxot azok is megkapták akiknél megszűnt az analóg silver és nincs konkurencia.
Az a lényeg hogy két évig kap a mostaninál egy jobb ár/értékű csomagot több csatornával és gyorsabb nettel.
Hűség esetén jobban lehet tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#31522) club1 válasza canniball (#31520) üzenetére


club1
veterán

Ez az ajánlat jelent valamit. A UPC-nek nem csak havi 500 Ft-tal kerül többe a műsorszolgáltatók felé az a plusz csatornamennyiség, ami a Goldban van a Bronze-hoz képest. A különbözetből még az ügynök sikerdíja sem jön ki. És itt meglévő előfizetőről van szó, akit akkor fontos megtartani, ha el akar menni (nem véletlenül ajánlja Kábelmánia mindenkinek a lemondás menüpontot), vagy ha normális konkurencia jön. Ne félj, engem is csak akkor keresett a UPC amikor a Digi jött, amikor bezzeg a T jött optikával, egy szem hívást sem indítottak meg felém.

(#31523) troland26


troland26
őstag

Egyébként érdekesen zajlott a beszélgetésünk az ügyintézővel . :)
Kérdezte , hogy elégedett vagyok-e a szolgáltatással és nem akarok-e gyorsabb netet ill több tv csatornát . Azt mondtam , hogy , ha van a web-es ajánlatnál jobbja akkor hallgatom . Kérdezte , hogy melyik adót szeretném esetleg pluszba nézni . Mondtam neki , hogy intézzen egy DigiSportot ;] erre azt mondta , hogy nem egyedi az igényem , de sajnos az nem fog menni ...:)

(#31524) adoks válasza Zitronensaft (#31508) üzenetére


adoks
aktív tag

Csak hogy ez egy internetes szolgáltatás, nagyjából semmi köze sem a kábel tv-hez sem a műholdashoz.
A upc phone is működik külföldön és éppen ez benne a jó.
Ez egy tök értelmetlen korlátozás, de majd kitalálom a módját hogy megkerüljem :)

(#31525) club1 válasza adoks (#31524) üzenetére


club1
veterán

A mindigtv, a Telenor Mytv és a Go sem működhet külföldi ip címmel. Azaz magyar proxy-n vagy vpn-en fog csak működni.

(#31526) Treck válasza club1 (#31519) üzenetére


Treck
aktív tag

Ez nem feltetlen igaz. Nekem eleg durva csomagom van, mondhatni l...sz penzert, teljesen egyedi, nem publikus ajanlatkent, holott a Digi sehol (a varosban sincs), a T pedig joideje felhagyott mindenfele fejlesztessel itt (belso info), ergo nincs semmifele konkurencia es jopar even belul nem is lesz.

Az, hogy ki milyen ajanlatot kap, sok mindentol fugg sztem, pl: mennyire vagy stabil ugyfel (akar azt is figyelembe vehetik, h mennyire maradozol el a szamla fizetesekkel), mennyire vagy hajlando a korabbiak alapjan huseget alairni, es milyen regota vagy ugyfeluk... No meg, mennyire tud az ember egyezkedni veluk.

http://google.treck.hu

(#31527) HofiZoli válasza Treck (#31526) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ugyanez szintén, max csomag, közepes pénzért. Digi 2 hónapja kábelez a házban, kb 2 hét múlva indul. UPC marad, max a 2 számítógéphez rakott tv-re beköttetek egy digi tv-t is. Lesz összehasonlítási alap :DD

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31528) adoks válasza club1 (#31525) üzenetére


adoks
aktív tag

Mindig tv-t konkrétan tudom, hogy tavaly működött külfödön is, a többit sosem próbáltam.

(#31529) canniball válasza club1 (#31522) üzenetére


canniball
nagyúr

Én pesszimista vagyok ez ügyben, "messze" vagyunk mi ahhoz Pesttől hogy errefelé jöjjön a Digi. De persze ha igazad lesz nem fogok bánkódni miatta. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31530) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Nem lenne rossz otthonra egy Wifi hálózat, hogy ne kelljen emiatt a mobilnetet használni. A Cisco modem nekem abszolút bevált jelenleg is azt használom elégedetten. Kérdezném esetleg van e tapasztalat, hogy a Wifis router is az e.

Ő érdekelne igazából: [link]

Lehet esetleg kérni, hogy ezt hozzák ki? Nekem az a Technicolor csoda nem kell.

Ha van info akkor köszi!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#31531) club1 válasza adoks (#31528) üzenetére


club1
veterán

Nekem sem augusztusban, sem novemberben nem működtek az említett alkalmazások (a horvát munkahelyemen két helyi szolgáltató mobilnetjével). Romániában internetre tett magyar csatornákat tudtam csak ott nézni.

(#31532) Intruder2k5 válasza HartgeH3-2.8 (#31530) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kérni mindent lehet, de az esélyed arra, hogy meg is kapod, nem több, mint 1%! Már réges-régen senki sem kap CISCO eszközt, kivéve az üzleti előfizetőket, egyébként rövid ideig adtak Technicolor7200-at, és mostanság kizárólag Ubee EVW3226 van, ami ha lehet még rosszabb, mint a Technicolor!

[ Szerkesztve ]

(#31533) HartgeH3-2.8 válasza Intruder2k5 (#31532) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szia!

Értem köszönöm, akkor szerintem majd veszek inkább magamnak.
Gondolom olyat lehet.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#31534) club1 válasza HartgeH3-2.8 (#31533) üzenetére


club1
veterán

Amit vagy be tudsz a hálózatra regisztrálni, vagy nem.

(#31535) Intruder2k5 válasza HartgeH3-2.8 (#31533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak olyannal lehet esélyed, ami eredetileg a UPC-től származik, és nincs letiltva mondjuk számlatartozás miatt! Más szolgáltatótól származó eszköz nem fog működni!

Sokkal jobban jársz, ha kábelmodem, HGW helyett inkább saját routert veszel, és azt bekötöd a jelenleg meglévő CISCO modemed után! Ez biztosan működik, és nem mellesleg még teljesen legális is, sőt ha esetleg szolgáltatót váltanál, azt ott is használhatod minden további nélkül! Ezen kívül a Te kizárólagos felügyeleted alatt lesz a LAN hálózatod védelme, szóval minden szempontból jobban járnál egy router vásárlásával!

[ Szerkesztve ]

(#31536) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Értem , köszönöm :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#31537) tomp válasza Intruder2k5 (#31532) üzenetére


tomp
félisten

Ha jól reklamál az ember akkor nem szórakoznak és kiviszik a lakossági ügyfélnek is ezt a Cisco-t. :)

(#31538) mlinus válasza tomp (#31537) üzenetére


mlinus
őstag

és miért reklamálna? a nem létező probléma miatt? :)

(#31539) HUTCHDB válasza tomp (#31537) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na ezt hogyan kell(ene) csinálni?
Engem nagyon érdekelne, mert szívesen lecseréltetném a TC7200 -ast, mert az egy sz@r.... :(((

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#31540) TheMarci válasza Intruder2k5 (#31532) üzenetére


TheMarci
addikt

2 hete voltak nagyszüleimnél valami karbantartás címszóval, és Ciscot adtak a százezer éves modem helyett. :)

Do You Dream?

(#31541) tomp válasza HUTCHDB (#31539) üzenetére


tomp
félisten

Ismerősöm az ubit cseréltette cisco-ra mert elege lett belőle. Egy nyomatékos telefon és amikor ment a upc-s ember ott volt a kezében a cisco.

mlinus
Nyilván először használni kell aztán reklamálni. :)

(#31542) Intruder2k5 válasza TheMarci (#31540) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó persze, lehet, hogy most fogtok jönni hárman is hasonló történettel, de a többi százharminckétezernégyzáztizenhat ügyfél Ubee-t kap, akárhogyan is reklamál!

[ Szerkesztve ]

(#31543) TheMarci válasza Intruder2k5 (#31542) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem neked akartam ellentmondani, elhiszem, hogy az esetek 99.9%-ában nem azt adnak, csak hogy ha nagyon nagy szerencséje van az embernek, kaphat.

Do You Dream?

(#31544) mlinus válasza Intruder2k5 (#31542) üzenetére


mlinus
őstag

arról nem is beszélve, hogy a ciscok száma is véges.. előbb utóbb elfogynak. sztem nagyobb eséllyel kap az ember hitront, ha ráborítja az asztalt a upcre.

(#31545) balaaa88 válasza Intruder2k5 (#31542) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Ami 3 napos szarakodás után is ultra hulladék! Szinte kötelező utána rakni valami értelmeset.

(#31546) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Én egyébként durván 15 éve vagyok UPC előfizető (és az eddigi tapasztalatok alapján) szerintem ha azt mondanám kérem tisztelettel én azt kérném, akkor azt hoznák. A nagy esküt azért nem tenném rá persze.

Lehetséges rákérdezek, tetszik az a Cisco és lehet idén eszközt is bővítenék amihez jó lenne.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#31547) Intruder2k5 válasza HartgeH3-2.8 (#31546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tedd azt, egy próbát mindenképpen megér, de sok reményt ne fűzz hozzá...

(#31548) HofiZoli válasza mlinus (#31544) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Én csendesen, erőszakmentesen kértem a Ciscot, hozták is. ;) Ám a Hitron szerintem jobb. :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31549) Let's go válasza club1 (#31505) üzenetére


Let's go
csendes tag

Szia!

A 25-ös és 53-as port nyitva van, de más nincs.
Port teszter szerint az összes többi port "filtered"

AVG-t is kikapcsoltam, letöltő sofware-t is kikapcsoltam a teszt idejére.

Kikapcsolt tűzfallal és kikapcsolt vírusírtóval sincs szabad port, a programban is engedélyezve van az UPnP és NAT.

Nincs ötletem :-(

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#31550) Treck válasza Let's go (#31549) üzenetére


Treck
aktív tag

A tesztet a tuzfal kikapcsolasaval kellett volna kezdeni...

http://google.treck.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.