Hirdetés

2019. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19051) anonymus89 válasza Mate (#19050) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Mi nem azt kaptunk, amint láthatod de még itt a fórumban sem ajánlotta senki sem, hogy tudnánk váltani ingyen.... (csupán jó szándékból sem)

An apple a day keeps the doctor away.

(#19052) Mate válasza anonymus89 (#19051) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

(#18833)-(#18835):

(#18833) Stukker1987:

"Digital gold és a régebbi szürke settop box.
Ez a fajta"

(#18834) anonymus89

"Nekem is ilyen van és megmondom őszintén az m1 hd- adásával nem vagyok elragadtatva pláne mikor a focit nézem....
Sőt eléggé zajos a kép ezeken de ugye a pace stp-n nincs hdmi kimenet...."

(#18835) mate3553

"Sima Pace SD boxod van. Hívd fel őket, hogy cseréltetni szeretnéd Pace HD-ra és állod az adminisztrációs költséget. 2350 rémlik, vagy valami ilyesmi összeg."

(#19053) anonymus89 válasza Mate (#19052) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Admin. ktsg. nélkül is meg lehet oldani de köszi a segítséget!

(#19054) Mate válasza anonymus89 (#19053) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Miként?

(#19055) HD válasza kabelmania27 (#19031) üzenetére

HD
(újonc)

Hello, nagyon szépen köszi a választ, nekiugrunk hamarosan, aztan az eredményről pár sorban beszámolok.

(#19056) anonymus89 válasza Mate (#19054) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Össze-vissza mondanak mindent a call centeresek, ma már azt mondták az adminisztrációs ktsg-et mindenképpen ki kell fizetni.
Milyen jó, hogy csak HD funkcióhozl lehet kérni az stp boxot......
Már annak idején jó lett volna ha ilyet kap az ember.

(#19057) F_Zolee válasza anonymus89 (#19056) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Ha megrendeled a HD-s csomagot is akkor ingyen cserélnek boxot vagy akár médiakártyát.

(#19058) Kátai

Kátai
(fanatikus tag)

Az utóbbi napokban volt valakinek gondja a digitális adásnál? Bronz csomagom van és időnként kiírta,hogy nincs jel majd egy idő után ,hogy <nincs CI modul>vagy valami ilyesmit.Tegnap este is volt ilyen.A TV-ét kikapcsoltam CI+ kártya ki majd vissza és nagy nehezen tudtam nézni.A jelerősségem szerintem nagyon gyenge(38%) lehet ez is befolyásolja.Na mondjuk tegnap este volt egy kis vihar is(Pest megye,Nagykáta és környéke).Vélemény?

(#19059) Out válasza Kátai (#19058) üzenetére

Out
(PH! addikt)

Nálam is van ilyen kb havonta egyszer, amikor bekapcsolom a TV-t, hogy kiírja azt hogy, nincs CI modul. TV ki-bekapcsolás után minden jó. Nincs se jelminőség, se jelerősség problémám, csak a TV bolondul meg egy kicsit, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19060) Mate válasza anonymus89 (#19056) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Én 2 lehetőségről tudok:

1. HD csomagra előfizetsz, automatikusan kapod a HD-s boxot.

2. Kéred a cserét és adminisztrációs díjat felszámolva kicserélik. Ha hűséget kötsz, vagy ügyes vagy esetleg elengedik.

Régen nem adtak HD-s boxot automatikusan, amúgy se volt HD csatorna, csak külön csomagban és nem is volt annyi boxuk.

Most viszont, mivel 4 HD csatorna van az alap digitális csomagban, automatikusan hd-s boxot adnak.

(#19061) F_Zolee válasza Mate (#19060) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

"Ha hűséget kötsz, vagy ügyes vagy esetleg elengedik."

Itt csak annyi van, hogy HD csomagra fizet elő(plusz havi 1k-ért), nincs ügyeskedés. :(
De ezt már leírtad az 1.pontban.

[ Szerkesztve ]

(#19062) Mate válasza F_Zolee (#19061) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Ügyeskedés mindig van.

Napi digi vs. upc.

Eddig nem nézegettem digi árait, de nagyon kemény.

Pl. leggyorsabb net, telefon, 3 tv.

UPC: Trio XL 10999 + 2000 240-es netért + 2x1550 Ft 2 tv-re a HD.
2 év hűséggel összesen: 16 099 Ft/hó.

Digi: Digi+ 2170+ Diginet 1000 4690+ telefon 140 Ft
2 év hűséggel összesen: 7 000 Ft.

Ha hasonló nettel nézem, akkor diginet 200 3290/hó, vagyis 5600 Ft/hó. Közel 3x annyiba kerül UPC-nél a dolog. Oké, csatornakiosztás más, de pl. diginet feltöltése 2,5x-es. Ráadásul telefonhívások is fele annyiba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#19063) Kátai válasza Out (#19059) üzenetére

Kátai
(fanatikus tag)

Milyen a TV-d? Nekem LG42LM620S.A kikapcsolást úgy érted,hogy távirányítóval vagy konnektorból dugó ki?

(#19064) anonymus89 válasza Mate (#19060) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Tegnap azt mondta az ügyintéző, hogy nincs ma viszont egy hölggyel beszéltem azt mondta van.
Ebből személyes ügyfélszolgálat lesz úgy látom.
Aláírni már biztos nem fogunk az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#19065) kabelmania27 válasza Kátai (#19058) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket. Milyen osztóval van elosztva a koax? Van csillapító bekötve?

(#19066) canniball válasza Kátai (#19058) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Tegnap ugyan pont nem néztem TV-t, de ilyet mostanában nem tapasztaltam, meglepő módon még a vasárnap esti ítéletidőben is zavartalan volt a szolgáltatás.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#19067) Mercutio_ válasza Mate (#19062) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Régebben a digi TV-s részét eléggé szídták minőség szempontjából, milyen most a helyzet?
Telefonos ügyfélszolgálat mennyire elérhető?

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, 5 db slim-fit CHINO nadrág, + 1000 hasznos holmi

(#19068) F_Zolee válasza anonymus89 (#19064) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Én is így voltam vele. Szerintem ők alapból úgy veszik, hogy HD is kell neked és akkor valóban nincs költsége. De igazából ezek a körök megspórolhatók ha az oldalukon belépsz az ügyfélszolgálatra és ott kiválasztod mit akarsz, végén meg kiírja mennyibe fog neked fájni.

(#19069) Out válasza Kátai (#19063) üzenetére

Out
(PH! addikt)

LG 32LD750 a TV-m. Távirányítóval kapcsolom ki, ha kiírja, hogy CI modul nem található és azzal is kapcsolom vissza :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19070) juliabrilke

juliabrilke
(PH! kedvence)

Ha esetleg lemondom a szolgáltatást a hűségidő lejárta után, akkor töredék hónapot kell majd fizetnem?
Gondolom az utolsó nap után kb. 8 napot kell majd fizetne pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#19071) Mate válasza Mercutio_ (#19067) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Felénk a TV képe szép, digisport HD meg gyönyörű, úgyhogy nincs ilyen gond. Ha jól tudom talán RTL ami ronda, de tőlem fekete-fehér is lehetne.

Telefonos ügyfélszolgálat diginél se jó, ahogy többinél sem. A gond, hogy upc facebook-on gyors és pontos, digi nem. Én általában este hívtam digit, ha volt valami. max. 3 perc alatt ügyintézőnél voltam. Napközben nem tudom milyen. Régen, mikor UPC-t hívtam napközben volt, hogy 25 percet kellet várnom az ügyintézőre.

(#19070) juliabrilke: Igen, lemondás után még 8 napot kell fizetned és nem kell kifizetni a teljes hónapot.

Ha jól emlékszem a lemondás onnantól számít, hogy leadtad az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#19072) JohnnyX

JohnnyX
(senior tag)

Hali!

upc-nél lehet ingyen modemet cseréltetni?
Utóbbi időben többször nem állt fel a rendszer, se net se telefon pár órán keresztül, aztán magától helyrejött.
A mostani nem wifis, nem ártana már ez a lehetőség is (bár wifis routerrel megoldottam), meg nem ártana ha újabb is lenne a kütyü.

:F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_12Gb_-_R9-280Top_

(#19073) Intruder2k5 válasza JohnnyX (#19072) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Amennyiben hibás az eszköz, úgy ingyen cserélik, és most 99%, hogy TC7200 vagy még inkább Ubee EVW3226 HGW-t kapsz helyette! Mindkettő WiFi-s!

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19074) anonymus89 válasza F_Zolee (#19068) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Innen ha továbblépek elküldi vajon? (nehogy véletlenül megrendeljem)

(#19075) donmackó válasza anonymus89 (#19074) üzenetére

donmackó
(őstag)

Utána még véglegesíteni kell.

Release the cable hounds!

(#19076) F_Zolee válasza anonymus89 (#19074) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Mint ahogy írták meg valószínűleg véglegesíteni kellhet. De a lényeget látod, hogy az egyszeri költség 0 Ft.
Nem figyeltem, hogy milyen tv-d van(már ha említetted) de akkor már médiakártyát is kérhetnél ha támogatja...

(#19077) anonymus89 válasza F_Zolee (#19076) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Azt mondta a szervizes, hogy a kártyákkal gyakran van probléma.

(#19078) F_Zolee válasza anonymus89 (#19077) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Én meg UPC-s embertől azt hallottam, hogy inkább a Samsungoknál van csak. Nekem LG van, elején döcögött csak de most már jó...

(#19079) anonymus89 válasza F_Zolee (#19078) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Akkor mediakártyáról megy Neked? (LG-m van)

(#19080) F_Zolee válasza anonymus89 (#19079) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Igen, péntek óta. :)

(#19081) facan válasza anonymus89 (#19077) üzenetére

facan
(tag)

Nekem pont az ellenkezőjét mondta! Nem a kártyákkal hanem a júzerekkel akad inkább probléma :)
Sokkal több box-ot cserélnek mint médiakártyát.

(#19082) F_Zolee válasza facan (#19081) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Azt hozzá kell tenni, hogy milyen "jófejek", végigmész a leíráson(beüzemelés) és közben esélyed sincs megoldani, mert nincs is aktiválva a kártya...

(#19083) facan válasza F_Zolee (#19082) üzenetére

facan
(tag)

Ez gyakran előfordul annak ellenére, hogy úgy adják hogy aktiválták előre :-)
Én a TV bekötést nem tudtam megoldani, hisz a NO-TV szűrőt le kellett hozzá először szedni az oszlopon.
Természetesen az az "aktivált" kártya amit kihozott sem volt aktiválva, de azonnal betelefonált így nagyjából 1 perc volt az egész. Ha hívod ilyenkor a 1221-et sztem ott is hamar megoldják....

(#19084) F_Zolee válasza facan (#19083) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Igen hamar ha tudnak kapcsolni egyből...mivel hétközben kapja meg az ember a kártyát így a "főműsoridőben" kellene segítséget kérni ami nem gyors menet...

(#19085) anonymus89 válasza F_Zolee (#19084) üzenetére

anonymus89
(PH! addikt)

Akkor itt is az a tuti, amikor már a tv-ben van és vagy műxik szépen vagy problémás....
Az egyik ezt mondja a másik már mást....

Most akkor meg azt döntsem el, hogy kártya vagy stp box? :B

[ Szerkesztve ]

(#19086) HofiZoli válasza anonymus89 (#19085) üzenetére

HofiZoli
(senior tag)

Nekem 3 mediacardom van. Működnek, teszik a dolgukat.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#19087) kabelmania27 válasza Mate (#19062) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Digi ASZF-be is bekerült a korlátozás...
Összehasonlítás mellett meg kell jegyezni hogy Digi és az UPC más típusú hálózattal rendelkezik, utóbbinál magasabb az üzemeltetési és karbantartás ktg (tápfeladók, erősítők) míg Diginél bemegy az optika a társasházba ktgköltség villanyóráról elmegy az ond és a switch ami nem sokat fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#19088) Mate válasza kabelmania27 (#19087) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Vagy én értettem félre, vagy spamak ellen vannak bevédve, ami teljesen természetes.

Összehasonlításnál meg nem kell megjegyezni, hogy kinek mennyibe kerül a hálózat üzemeltetése. Ügyfél szempontjából lényegtelen.

(#19089) devil-k válasza Mate (#19062) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Kíváncsi vagyok, mit lép a UPC. :Y

kabelmania27
Ez nem érdekli a fogyasztókat, csak az ár és hogy rendelkezésre álljon az, amiért fizetnek. Teljesen érthető.

kabelmania27
Azért azt tudjuk, hogy a UPC-vel sem smakkol minden olykor. De a Té-vel sem, egyikkel sem.

Intruder2k5
Szerintem semmi számottevő nem fog történni.

[ Szerkesztve ]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#19090) Intruder2k5 válasza devil-k (#19089) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Így van! Ha ez drága a UPC-nek, húzzon ki optikát mint a DIGI, nekem édes mindegy!

(#19091) kabelmania27 válasza devil-k (#19089) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Rendelkezésre állás.. PPPoE-s topicba lehet erről olvasni mostanában.
Mi jobban értünk a hálózatokhoz ezért szerinte érdemes erről is beszélni.
Itt a helyes link

[ Szerkesztve ]

(#19092) kali válasza kabelmania27 (#19087) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

egyrészt korábban is volt már benne ilyesmi, másrészt most csak az 500 és 1000 csomagra írják, pedig a 200-as, de még a 100-as csomaggal is elég jól lehet nyomni az adatforgalmat, ahogy a upc esetén is vannak gyors csomagok, amikkel a sokszorosa adatmennyiség megmozgatható akár néhány óra leforgása alatt...

(#19093) tomp válasza devil-k (#19089) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Bevezeti a percdíjas netet! :DDD
Természetesen az ügyfélélmény növelése céljából mert fontos számukra az ügyfelek. :))

(#19094) Intruder2k5 válasza devil-k (#19089) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Igazából mi történne? Szerintem se fog semmi történni! Ennek akkor lenne "valós veszélye", ha nagy lenne az átfedés a szolgáltatási területek közt...

(#19095) mlinus válasza kali (#19092) üzenetére

mlinus
(őstag)

adatforgalomra vonatkozó bejegyzés nem volt.

(#19096) devil-k válasza tomp (#19093) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Szép lenne, mostanában úgyis divat a retro. ;)

Intruder2k5

Ha egyszer a DIGI elindul kertes házak irányába, akkor megindul a lavina. De addig nem számottevő veszélyforrás a UPC-nek. Bár szerintem a lakótelepesek többsége DIGI-s mind, persze ahol elérhető. A DIGI pedig szerintem nem fog ilyen fejlesztésbe bele. Vagy igen?!

[ Szerkesztve ]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#19097) wmati válasza Intruder2k5 (#19094) üzenetére

wmati
(PH! kedvence)

Upc max be vezet még egy csomagot a többi cég meg vígan ül majd babérjain.

(#19096) devil-k Ismerjük a Digit el kezd egy utcát fele kész és ott hagyja vagy üresen lógnak a kábelekfent.

[ Szerkesztve ]

(#19098) kabelmania27 válasza devil-k (#19096) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ahol albérletbe voltam nem volt mindenki Digis, volt olyan lakás ahol nem volt tv előfizetés volt 2 Digis és volt több UPC-s, mindenhol más a helyzet.

(#19099) facan válasza kabelmania27 (#19091) üzenetére

facan
(tag)

Ez kísértetiesen emlékeztet szövegezésben és feltételeiben a UPC ÁSZF-ben lévőhöz. 350GB? Gigabites netttel? Muhaha! :)

(#19100) devil-k válasza facan (#19099) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Szerintem valami félreértés van. Nem hiszem, hogy bevezetnének ilyen jellegű korlátozást.

wmati
Ezt nem tudtam, hogy így nyomják!

kabelmania27
Ha meglátogatnék egy lakótelepi családot vagy párt vagy bárkit és elregélném neki mit tud a UPC és a DIGI és mi mennyibe kerül, nem kérdéses, hogy mit választanának. Szerintem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.