Hirdetés

2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19801) SFAkos válasza F_Zolee (#19800) üzenetére

SFAkos
(senior tag)

Akkor megkérsz egy rokont, hogy kössétek az Ő nevére...

(#19802) Jégkokó

Jégkokó
(PH! kedvence)

Nem tudom miért van ez, de a port forward ezen az új technicolor modemen sehogy se akar olyan egyszerűen menni mint a cisco félén.Pedig a multkor már sikerült beállítani ezt is.Most mindent ugyan úgy csináltam meg elolvastam a leírást de mégis ugyan ott vagyok, hogy nem megy a feltöltés. :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19803) ^Boss

^Boss
(őstag)

valaki esetleg tud valami pletykát, hogy emelés lesz-e válaszul a DIGI-ére?
a jelenlegi technicolorokkal sokra nem számíthatunk letöltésben (444Mbit a max 8 channellel), feltöltés viszont a 4-gyel mehet 122-ig.
viszont ha cserélnek modemet 16-osra, akkor 889-re emelődik a max le. 24-essel pedig nekik is meglehetne az 1Gbit (még több is: 1334Mbit az elméleti max). Feltöltés max a 245.

(#19804) Intruder2k5 válasza ^Boss (#19803) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

És mi lesz, ha a Telekom-nak lesz válasz, és a UPC is csökkent?

Ne álmodozz, nem lesz itt semmi emelés!

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19805) Mate válasza ^Boss (#19803) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Dolgoznak az 500-as csomagon. Ha minden jól megy akkor még idén bevezetik.

(#19806) Zitronensaft

Zitronensaft
(senior tag)

Bingo :)

(#19807) ^Boss válasza Intruder2k5 (#19804) üzenetére

^Boss
(őstag)

UPC ebben nem szokott genyózni, eddig mindig emeltek ha kellett.
480/40-re beneveznék, sajnos pár utcával arrébb van DIGI, itt meg nincs, nem is értem.

(#19808) Intruder2k5 válasza ^Boss (#19807) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ha lesz is nagyobb csomag, szerintem olyan áron, amin a UPC adja, nem éri meg! Ez persze relatív, lehet valakinek igen, de én tuti nem fizetnék annyit, még a 240-es árát is sokallom, ezért is van 60-as csomagom, na meg mert elég is ez! Más a két szolgáltató által használt technológia, így a UPC nem fog tudni lépést tartani a DIGI-vel sebességben, de árban sem!

(#19809) ^Boss válasza Intruder2k5 (#19808) üzenetére

^Boss
(őstag)

márcsak a digisport miatt is szívesen váltanék, de megakadtak 1 utcával arrébb egy ideje felénk, pedig igény bőven lenne rá szvsz

(#19810) Intruder2k5 válasza ^Boss (#19809) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

A netszolgáltatásukra nekem is lenne igényem, de konkrétan digisport - sőt, semmilyen sport - nem érdekel! Mondjuk jó, hogy nem tolják erőszakosan a digitális tv-t, mint a UPC, vagy akárcsak a Telekom az IPTV-t! Egy szó mint száz, ha hozzánk is jönnének, átvinnék mindent! De nem fognak egy darabig sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#19811) kabelmania27 válasza mlinus (#19763) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Hány Mhz-n van az új us freki?

(#19812) facan

facan
(tag)

Elképzelhető. hogy a UPC is belekezdett valamibe?
Szept. 1-től elkezdi kivezetni a leglassabb internet csomagot (lásd ÁSZF változások szept 1-től)
ÁSZF 1. sz. melléklet – Szolgáltatások leírása – módosításra kerül a Fiber Power 15 szolgáltatási csomag igénybevételeinek feltételeivel, oly módon, hogy a Fiber Power 15 szolgáltatási csomagra a Szolgáltató új Előfizetői szerződést, illetve szerződésmódosítást 2014. szeptember 1. napját követően nem tesz lehetővé.

(#19813) kabelmania27 válasza facan (#19812) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Dejó hogy megírtad ezt a változást:) Várható volt, párhónapja nincs kint a 15-ös csomag, lehet hamarosan lesz 500-as csomag.

[ Szerkesztve ]

(#19814) Mate válasza facan (#19812) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Pont tegnap írtam le, hogy szerintem kivezetik a 15-ös és tessék :D

Az 500-as biztosan jön, mint ma vagy tegnap írtam valószínűleg még idén, akár október körül.

(#19815) F_Zolee

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Hú emberek, ne már. Ha emelnek akkor kénytelen leszek venni új routert, mert a mostani már nem fogja bírni. :DDD

Remélem emelnek mindenen kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#19816) mackosajt

mackosajt
(PH! addikt)

Nem létfontosságú, de másnak nincs gondja a FB betöltési sebességgel UPC hálózaton?

Más oldalak is lassabbnak tűnnek nálam, de ami magyar oldal, az meg villám gyorsan betölt.

ui: emeljenek, de legyen stabil is.

Illetve akkor már biztos új routert kell vegyek én is.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19817) devil-k válasza Mate (#19814) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Jaj, de kíváncsi vagyok az árra, vagy hogy hogy oldják meg. :D Ha azt mondják, hogy +2.000 Ft, akkor kell a f*sznak. ;]

mackosajt
Ez nem UPC, DIGI, Telekom probléma... valami van a FB-kal. Elvonási tüneteid vannak? :D
[link]

[ Szerkesztve ]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#19818) regener válasza mackosajt (#19816) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

FB nekemis haldoklik, de szerintem ez nem az UPC sara most.

Szerk: minden más oldal normális, szóval biztosan FB hiba, lehet Mark berúgott és leöltötte az egyik gépet amit nem kellett volna ;]

[ Szerkesztve ]

(#19819) mackosajt válasza devil-k (#19817) üzenetére

mackosajt
(PH! addikt)

Mondom, nem létfontosságú, csak szokatlan, hogy pörög a karika folyamatosan. De mondom, mintha más, külföldi oldalak sem lennének olyan gyorsak. Lehet csak helyi specialitás.
Elvonási tünet?

Ha EA szervereket nem tudnám elérni, akkor talán. :)

Ha lesz 500-as csomag, biztos 10 felé taksálom az árát... ahogy ezek gondolkoznak...

Intruder: 1-1,5 éve azt használok. ;) De ahogy devil linkelte, akkor nem upc hiba.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19820) Intruder2k5 válasza mackosajt (#19816) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Próbáld meg google dns-el...

(#19821) wmati válasza Intruder2k5 (#19820) üzenetére

wmati
(PH! kedvence)

T hálózatról se megy.

(#19822) Intruder2k5 válasza devil-k (#19817) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Pedig szerintem egész biztos, hogy drágább lesz mint a jelenlegi 240-es, ebből kifolyólag nem jósolok automatikus emeléseket sem!

(#19823) devil-k válasza Intruder2k5 (#19822) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Megmondom őszintén, hogy nem is akarok úgy emeltetni akkor... Szerintem egy idő után a sebességgel "nem lehet" mit kezdeni. Hogy 25 perc alatt jön le egy BD50-es film vagy 12,5 perc alatt, szerintem ez már nem lényeg. Szerintem.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#19824) Intruder2k5 válasza wmati (#19821) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Bár van facebook fiókom, de nem igazán használom, nagy néha havonta belépek 2 percre, így sok tapasztalatom nincs vele, de most megpróbáltam, és semmi "extra" lassúságot nem tapasztalok a többi oldalhoz képest! Ráadásul a facebook az egyik oldal azok közül, amit a Samknows Whitebox is tesztel óránként, és ott sincs semmi kiugrás, nézve az elmúlt 7, vagy 30 nap adatait!

(#19825) Intruder2k5 válasza devil-k (#19823) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Igen, ezt én is így gondolom, csak én még lejjebb húztam meg azt a bizonyos vonalat, 60/6Mbps-nél! Nekem ez bőségesen elég, ettől több csak akkor lesz, ha automatikusan adják a nagyobb csomagot, vagy ha szerződés hosszabbításkor jobban (olcsóbban!!!) jönnék ki a nagyobb csomaggal, amit kétlek...

(#19826) regener válasza Intruder2k5 (#19825) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

A Szerkesztés gomb menő :)

(#19827) wmati
Ez kérlekszépen 10perc alatt 4 hsz, ha én csinálnám akkor már levadásztak volna a modik :D

[ Szerkesztve ]

(#19827) wmati válasza Intruder2k5 (#19824) üzenetére

wmati
(PH! kedvence)

Előbb néztem akkor nem töltött be frissítettem, jött a szöveg hogy bocsi de valami hiba történt stb stb. Most meg néztem megint most jól megy. Én a chat funkció miatt használom java részt.

(#19828) devil-k válasza Intruder2k5 (#19825) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Sosem lehet tudni. A remény hal meg utoljára. :D

regener
Ne kukacoskodj már! :N Nekem is volt olyan, hogy véletlen 2 hozzászólásba írtam 5 perc alatt a mondókámat.

mate3553
Miért nem hosszabbítasz?
Nem hiszek a számolásodnak :P Hátha ők jobban-jobbat tudnak számolni ;)

[ Szerkesztve ]

(#19829) Mate válasza mackosajt (#19819) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Szerintem így alakul majd:

30: 2590 Ft
60: 3690 Ft
120: 5290 Ft
240: 7290 Ft
480 (vagy 500) 9290 Ft.

Ez persze csak net. Ha 240-es bekerül csomagba, akkor egész jó ajánlatok lesznek. Mondjuk engem nem érint, mert nem hosszabbítom meg a hűségemet UPC-vel.

(#19830) spider80 válasza Intruder2k5 (#19825) üzenetére

spider80
(őstag)

Ezzel én is tökéletesen így vagyok. 120/10-es netem van jelenleg,de elköltöztünk,és nem akarok itt utp kábelekkel szórakozni. Wifiről megy a net egy 1043nd routerrel, 2 laptoppal,mobilokkal. Így a wifi miatt 70/10-es sebességem van max (n150-es adapter a laptopokban), Ehhez tökéletes a 60/6-os csomag. a 120-asnak csak a feltöltését használom ki. Úgy érzem,tökéletesen elegendő a 60-as is.

Nokia Lumia 925-> Samsung Galaxy S6-> Honor 8(R.I.P.)->Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue

(#19831) Intruder2k5 válasza spider80 (#19830) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Egy Dual Band-es routerrel kihasználható lenne akár 200Mbps is, persze, amennyiben van 5GHz-es kliensed!

(#19832) Jim74 válasza Intruder2k5 (#19825) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Ebben igazad van. A NAS így is úgyis meg 7/24-ben... ;]

(#19833) Intruder2k5 válasza devil-k (#19828) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ne kukacoskodj már! :N Nekem is volt olyan, hogy véletlen 2 hozzászólásba írtam 5 perc alatt a mondókámat.

Amennyiben a mondanivalód nem egy embernek szól, vagy nem egy-két szavas válaszokat adsz több embernek, akkor ez rendben is van!

(#19834) Mate válasza devil-k (#19828) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Mert nem UPC-vel tervezem a jövőmet :D

(#19835) devil-k válasza Mate (#19834) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

DIGI? :D

(#19836) Intruder2k5 válasza Jim74 (#19832) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Pontosan, csak nálam NAS hiányában a routeren vannak a Linux ISO-k! A "fair use policy" meg így is, úgy is 300GB után jön, tök mindegy, hogy 30-as, vagy 500-as net! Mondjuk ebben a hónapban még nem jött, pedig már lassan eltelik egy egész nap! :)

(#19837) Jim74 válasza Intruder2k5 (#19836) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Ennyire nem vagyok nagyfogyasztó, eddig mindig belefértem a FUP-ba (Fair Use Policy)

Pont ez a gondolat vezérelt, mikor megrendeltem a D*G*-t. 100/50 mindenre elég.

[ Szerkesztve ]

(#19838) Mate válasza devil-k (#19835) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Hát nem is T :D

(#19839) kabelmania27 válasza devil-k (#19835) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Majd megveszi a Digit a T aztán bevezetik a Telekmos optikai csomagokat iptvel:D
Invitel koaxterület jól járna a UPC-vel nem tartanák drágának a 240-es csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#19840) Zitronensaft

Zitronensaft
(senior tag)

Azért majd készitsétek a poroltókat,mert lesz itt olyan flame,meg fikázás,sőt lázadás ha bejön az 500mb,hogy csak úgy füstöl majd :)

(#19841) Mate válasza Zitronensaft (#19840) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Ha jön az 500-as az a baj, ha nem jön az a baj. Ha olcsó az a baj, ha drága az a baj. Anyázás mindenképp lesz :D

(#19842) kabelmania27 válasza Mate (#19814) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Vegyél egy lottót, ha nyersz az nem baj:D

[ Szerkesztve ]

(#19843) spider80 válasza Intruder2k5 (#19831) üzenetére

spider80
(őstag)

Ezzel tisztában vagyok,de pont ezeket felmértem, a 60 mbithez elég minden jelenlegi eszközöm,és így is hamar letöltődik,aminek le kell.

Nokia Lumia 925-> Samsung Galaxy S6-> Honor 8(R.I.P.)->Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue

(#19844) Tido

Tido
(fanatikus tag)

Istenigazából az UPC ha nagyot akarna durrantani, akkor a feltöltéseken emelne.. Letöltéseken már lassanként fölösleges, nem lesz alá gép az 'átlagmagyarnak' ami kihasználja, de szerintem még tartalom se nagyon. 4K meg még messze van.. És azért még lenne lehetőségük emelni, messze nem érték el még a technológiai korlátot.
de bilibe lóg a kezem

UPC 120/10 + Synology DS212j + RB2011UiAS-2HnD

(#19845) Jim74 válasza Tido (#19844) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Ha csinálnának egy 120/50-es csomagot a jelenlegi árakon, akkor sok váltani akaró ügyfelet megtarthatnának...

(#19846) kabelmania27 válasza Tido (#19844) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Idő kell amíg az összes erősítőt kicserélik.
Jim74: Dolgoznak az ügyön, elkezdték cserélni az erősítőket, nem megy egyik pillanatról a másikra, amint elkészülnek és megjelennek a docsis 3.1-es eszközök lesz nagyobb feltöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#19847) Mate válasza Tido (#19844) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Engem meg épp a feltöltés nem érdekel. 20 már maximálisan kiszolgál :)

(#19848) Intruder2k5 válasza Jim74 (#19845) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ezen a technológián sosem fognak ilyen arányú netet adni! Erre egyszerű a magyarázat, túl szép lenne, túl jó lenne, túl nagy lenne rá az igény, és nem bírná el a hálózat!

(#19849) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#19848) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ha 65Mhz felett beraknának pár us bonding csoportot+( megjlenne d3.1cms+modem)+szegmentálnának kicsit lehetne növelni feltöltést.

[ Szerkesztve ]

(#19850) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#19849) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

3.1 nem lesz még jó darabig, már csak az ára miatt sem, ebbe jobb, ha beletörődsz!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.