Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) flexxx válasza canniball (#20650) üzenetére


flexxx
tag

Annyit tudok, hogy területenként eltérő az analóg kínálat. Csak azt nem tudom, hogy a Digitális ktv mellé mondjuk Silver csomag jár-e analógból, vagy kisebb. (egyelőre nem találtam semmi erre utalót az oldalon, azért kérdem)

(#20652) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

cisco modemnek hogy tudok belépni a signal fülére?
a system fülön ez látszik csak:

Receive Power Level
-2.8 dBmV

Transmit Power Level
41.5 dBmV

Bár gondolom ezek sem jó jelszintek.

(#20653) canniball válasza flexxx (#20651) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól emlékszem épp mostanában szüntetik meg a silvert és analógon csak a bronze marad (eddig attól függött milyen analóg csomagot kapsz hogy milyen digitális előfizetésed van).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20654) flexxx válasza canniball (#20653) üzenetére


flexxx
tag

A legnagyobb digitális lenne a választás. Csak azért fontos, mert én ki nem állhatom a set top boxot, meg társait, ezért a nappaliba jó lenne a digitális, nekem pedig az analóg, viszont a bronze kevés csatornát tartalmaz, ezért örülnék a silvernek. Kipróbálni nem tudnád esetleg? (már ha digitális ktv-d van) Nagyon megköszönném. :K

(#20655) canniball válasza flexxx (#20654) üzenetére


canniball
nagyúr

Hiába próbálom ki, egyrészt máshol lakunk, másrészt digit. bronze-unk van (e mellé csak analóg bronze jár) és én az analóg csatornákkal nem foglalkoztam, lehet az utolsó hangolás óta teljesen felborították már.
De visszakeresve kiderült hogy jól emlékeztem: októbertől megszűnik a silver és megváltozik a bronze csomag.
Viszont ha csak a box-iszonyod a probléma (megértem) akkor (megfelelő TV esetén) a doboz helyett lehet kérni mediacard-ot ("természetesen" plusz pénzért) és akkor nézheted a teljes digitális kínálatot.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20656) flexxx válasza canniball (#20655) üzenetére


flexxx
tag

Sajnos nincs a TV-mben kártyaolvasó, ez a problémám. Akkor marad az online TV. Köszi az infót!

(#20657) kabelmania27 válasza torrente777_ (#20648) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jó értékek.
Jamboo529: De, rendben vannak a jelszint értékek. 41-45közötti adási tökéletes és -2.8 is jó. Tőled is megkérdezném (ha már kérdeztem akkor bocs) hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#20658) Jamboo529 válasza kabelmania27 (#20657) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi, azt hittem rossz a mínuszos jelszint. Amikor a TV-t konfigoltam be, a jelerősség olyan 30-40% körül lehetett a boxon. A minőség meg 100%.
Kérdezted az osztókat, de az másik lakás volt. Ezen a helyen bejön egy főkábel, majd kettes osztó - egyik ág TV-hez a boxba, másik tovább. A tovább húzott kábel pedig még egy kettes osztóval szétágztatva a modem és egy másik TV felé(szintén boxxal.)
Az osztók, valamint a végpontok felé a kábelek újak, UPC rakta be. A főág, valamint a két osztó közötti kábel régebbi, mert azt nem akarták már a lezárt lefestett csatornákból kivadászni. De legalább 2x árnyékolásúak azok is (lehet 3x is megvan. Nem emlékszem.)

Csillapító, szűrő nincs a lakáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#20659) kabelmania27 válasza Jamboo529 (#20658) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, okés akkor jól emlékeztem, második kettes osztóban kiválóak ezek az értékek, ismerősnél szintén két kettes után hasonló -1vételi adási 41.
Ha van kedved te is nézd meg a box értékeket. Attól még hogy régi a két osztó közötti koax lehet jó.
Milyen színű a két osztó közötti és a bejövő koax? Van rajta felirat?

[ Szerkesztve ]

(#20660) devil-k


devil-k
nagyúr

Srácok!

Tudom, hogy nem teljesen idevág, de azért engedjétek meg, hogy mégis megkérdezzem, hátha tudtok valami okosat mondani.

Lesz egy szobafelújítás nálam. Érdemes-e CAT7-t kábelt behúzni? (erősítő, NAS, PS4, médialejátszó) Gondolva a jövőre, az 1000-es DIGI-s net világában. :D

mate3553
kabelmania27

Ugyanerre gondoltam én is, mert nem akarom kétszer szétszedni a házat.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#20661) Mate válasza devil-k (#20660) üzenetére


Mate
nagyúr

Elég messze van még a cat7 szükségessége, de ártani nem árt.

(#20662) kabelmania27 válasza devil-k (#20660) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ártani nem árt, Digilanosban kivesézték ezt a témát, jól teszed hogy gondolsz a jövőre.
Jól jön majd az 500-as nethez, később pedig a gigabitesre.
Ha már szóba került a fejlődés: Szerintetek lesz lanon gigabitesnél nagyobb sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#20663) devil-k válasza kabelmania27 (#20662) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, mert a CAT6-nek a "vége" az 1 gigabit.

Lesz fejlődés, de nem most még. Felesleges. Nincs olyan fizikai eszköz a legtöbb ember tulajdonában. Majd ha elindul a 4K, majd ha 5-10 TB lesz egy átlagos HDD, akkor beszélhetünk róla. Én az 1 gigabites netet is feleslegesnek érzem most még.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#20664) kabelmania27 válasza devil-k (#20663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyetértek, pl új laptopokban előfordul még 10/100-as lan.
Jamboo529: -5ig jó a jelszint de gyakorlatban -13al is elmegy a net csak adási 52alatt legyen ed3 miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20665) kabelmania27 válasza Jamboo529 (#20652) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó a lényeget kihagytam.
Elvileg http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin W2402 de új fw-el már nem biztos hogy betudsz lépni de ha mégis akkox acces level maxérték utána ok aztán 192.168.100.1

(#20666) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, valaki meg tudja mondani, milyen típusú készüléket ért a UPC a kábelmodembe épített wifi router alatt? Bírja a 120Mbps-t? Mármint wifin keresztül...
Köszi

(#20667) kabelmania27 válasza HellGreg (#20666) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Ubee hgw-t adnak, tudja a 120-as netet, de ahhoz hogy wifin meglegyen a sebesség a laptopnak is tudnia kell az N-es wifit.

[ Szerkesztve ]

(#20668) Mate válasza HellGreg (#20666) üzenetére


Mate
nagyúr

Ubee evw3226 típusút adnak. A 120-as netet természetesen tudja.

Torrenthez, ha megoldható inkább kábelt használj.

[ Szerkesztve ]

(#20669) HellGreg válasza kabelmania27 (#20667) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia, igazából asztali géphez lenne, egy adapterrel, amit még nem tudok, milyen kell hozzá, hogy menjen is. A jelenlegi kis 2000 ft-os TP-link eldobálja magát pl torrent közben. Ezt néztenm ki, talán ez bírhatja, ugye?

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=263210764&pnr=10001&foto=1

(#20670) HellGreg válasza Mate (#20668) üzenetére


HellGreg
őstag

Igen, mintha ezt láttam volna a lakásnézés közben, így kép alapján :)
Köszi

(#20671) kabelmania27 válasza HellGreg (#20669) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Asztaligép esetén jobban járnál kábeles kapcsolattal, ettől független jó lesz, célszerű usb toldóval magasabbra tenni, azaz ne hátul legyen.

(#20672) HellGreg válasza kabelmania27 (#20671) üzenetére


HellGreg
őstag

Igen, tapasztalatom szerint elég rendesen leárnyékolja a gépház, a mostanit is USB-hosszabbítóval használom. Köszi a tippet.

Alapvetően kábeles megoldás lesz, de időnként kiköltözöm a konyhába, ezért kell egy stabil adapter is mellé.

[ Szerkesztve ]

(#20673) kabelmania27 válasza HellGreg (#20672) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, okés:)
Vegyél UTP kábelt olcsóbb, lehet kapni gyári 5 10 15 20méterest. wifit zavarhatja pl mikró vagy régi típusú hűtő amikor bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#20674) Intruder2k5 válasza HellGreg (#20669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Torrent nem WiFi-re való!

(#20675) HellGreg válasza Intruder2k5 (#20674) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem is fogom sűrűn használni, ha wifire lesz kötve, sokkal fontosabb lesz pl egy online játék pingje, ne 200 ms legyen. Alapból a kábellel nincs gond.

(#20676) Mercutio_ válasza kabelmania27 (#20640) üzenetére


Mercutio_
félisten

A micsodák? :D

Egyébként elég káoszos a net ma, ebéd után ilyen eszement értékeket kaptam: 1, 2, 3, most már a sebesség rendben van, de a ping még mindig a szokásos duplája, és a sebesség is ingadozik némileg: 1, 2 :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20677) kabelmania27 válasza Mercutio_ (#20676) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet terhelt a környéken a hálózat, szimmetrikusan esik vissza a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#20678) Mate


Mate
nagyúr

Hétfőn volt a szerelő a lassú net miatt. Magas volt a jelszint, berakott egy csillapítót. Azóta tökéletes a net.

Ubee mint kiderült nem bírja úgy a magas jelszintet, mint cisco vagy TC.

(#20679) ^Boss


^Boss
őstag

Ubee-nak mennyi tud a wifije, ha azonos szobában, gyakorlatilag "centikről" van szó, amit át kéne vinni?
a Technicolor elég gyenge, 80 körül vége (240-es netnél ez elég halovány). Saját rt-n56u-val 200 körül akad el a dolog, custom fw-vel, így marad a kábel. valami kivinni a 246/20-at szobán belül, az új ac-kat is belevéve? köszi! :R

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#20680) blakey válasza ^Boss (#20679) üzenetére


blakey
titán

A TC, Ubee de még a Cisco sem tudja párhuzamosan a 2,4-5GHz-et, egyszerre csak az egyiken üzemel, kétlem, hogy a TC-nek 5GHz-en 80 lenne a vége, 2,4 GHz-en már elképzelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20681) Intruder2k5 válasza ^Boss (#20679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne is reménykedj benne, hogy több lesz, mint 200Mbps! Ekkora sebességhez AC-s router, és ugyanilyen kliens is kell!

(#20682) Mate válasza blakey (#20680) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudnám, hogy miért tiltja le UPC.....

(#20683) Jamboo529 válasza kabelmania27 (#20665) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Igen, ezzel akartam én is belépni, de így nem jutott sehova. "Probléma az oldal betöltése közben."
A kábelekről meg annyit, hogy fehérek, majd ha arra járok megnézem, mi van ráírva.

(#20684) Mercutio_ válasza kabelmania27 (#20677) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, érdekes, most egész jó értékek vannak és a ping is rendben van:K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20685) kabelmania27 válasza Mercutio_ (#20684) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sokan nézték a tüzijátékot.

[ Szerkesztve ]

(#20686) sb


sb
veterán

Sziasztok!

TC7200-on a két lan kábellel bekötött gép nem tudják pingelni egymást, RDP sem megy hálózaton belül.
Mi lehet a gond?
Portf forward beállítást is próbáltam az egyik gépre (3389), de ugy sem ment. Nomeg az csak külső eléréshez kellene amúgy is...

(#20687) sb válasza blakey (#20680) üzenetére


sb
veterán

A TC nálam 2.4GHz-en egy sávval (150) kb. 60mbit körül tud. 5GHz-en két sávval 100-110mbit-et mértem.
Mondjuk azt sem értem, hogy 2.4-en miért csak egy sáv megy.

(#20688) poli27 válasza devil-k (#20660) üzenetére


poli27
veterán

Felesleges, és csatlakozót sem tudsz rátenni ugyanis vastagabbak az erek, és nem megy bele a normál csatiba, csak patch panelbe vagy keystone tudsz rátenni.Cat 6 is elég neked sztem, ugyanis az is tud 10gigabitet.....

(#20689) devil-k válasza poli27 (#20688) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor ezt nem értem: [link]

És ez a CAT 7 patch kábel? Ezen RJ45-ös dugó van,ennek jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#20690) khorvat válasza devil-k (#20689) üzenetére


khorvat
senior tag

CAT6A vagy CAT7 esetleg CAT7A ami tudja a 10Gigabitet, ezek közül választhatsz! Én sem raknék már, CAT6-ot a falba, ha rászántad magad legyen 10Gigabites amit beépítel!

(#20691) devil-k válasza khorvat (#20690) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is így vagyok vele. És az általam linkelt kábel? Annak jónak kell lennie, nem?

- mozi bolondéria -

(#20692) poli27 válasza devil-k (#20691) üzenetére


poli27
veterán

Sztem feleslegesen baszod ki a pénzt az ablakon hidd el, tegyél be egy cat 6 utp kábelt valami jobb fajtát az is elég és 2000ft ból kb megúszod!Amúgy is későbbiekben inkább optika lesz utp helyett szval.....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20693) MR!! válasza tomp (#20374) üzenetére


MR!!
aktív tag

A Discovery HD és AXN HD nál nekem se állítja a hangerőt, de ha leveszem teljesen vagy lenémítom akkor megszűnik a hang. Csak a hangerőt nem tudom változtatni vagy MIN vagy MAX on megy...

miszter

(#20694) devil-k válasza poli27 (#20692) üzenetére


devil-k
nagyúr

" cat 6 utp kábelt valami jobb fajtát"

Mi számít jobb fajtának? Egyébként nem olcsó mulatság... 2x2 fali aljazat CAT6A 10.000 Ft.... :Y [link]

És fali aljzatból akkor milyet érdemes berakni?

- mozi bolondéria -

(#20695) khorvat válasza devil-k (#20691) üzenetére


khorvat
senior tag

Jó persze, de ez lapos kábel nehéz helyekre pl. laminált padló alá stb.
Ha falba akarod vinni felesleges ezaz extra feature, sima hengeres szerintem olcsóbb, illetve CAT7 vs. CAT6A is lehet utóbbi olcsóbb és már az is tudja a 10Gigabitet!

(#20696) tomp


tomp
félisten

A Cisco modem hivatalosan mennyit bír el az otthoni hálózatban? Pc-ről megy egy nagy sávszélességű videó(20mbps) a tv-n és sokszor megakad. Ha egy eszköz csak rá van csatlakozva wifin de nem forgalmaz akkor majdnem teljesen megfekszik. Ahogyan figyelem a 20mbps-es videónál kb 30-35Mbitet küld át a pc. Ezt viszont már nem bírja stabilan tartani.

(#20697) Mate válasza tomp (#20696) üzenetére


Mate
nagyúr

3925?

(#20698) tomp válasza Mate (#20697) üzenetére


tomp
félisten

Bocsánat, igen 3925-ös Cisco. Először a wifire gyanakodtam, gondoltam a pc felől érkező adatot nem bírja áttolni a tv-nek wifin de miután kábelre kötöttem a tv-t ugyan úgy megakadt.

(#20699) kungzi


kungzi
veterán

Nekem a TC simán áttolja utp-n a tv-nek az 1080p-s filmeket. Wifin akadni is fog. Ja persze ha megy közbe a torrent, akkor nekem is akad. :)

[ Szerkesztve ]

(#20700) blakey válasza sb (#20687) üzenetére


blakey
titán

Nem csak a HGW-n múlik a sebesség, tiszta környezetben 111/10-et mértem 2,4 GHz-en (120/10-es net), a ciscoval, 5GHz-en jön a 124/10.szerintem a TC is hasonló paraméterekkel bír.

(#20693) MR!!
Minden olyan adó esetében ahol DD hang van, nem működik a hangerő szabályozás, mivel nincs beállítási lehetőség, hogy bitstream vagy pcm legyen, technikai okai vannak, szóval nem csak annál a két csatornánál, hanem mindegyiknél aholl DD hang van. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.