Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) mlinus


mlinus
őstag

ez mind szép és jó, de az én kérdésem az volt, hogy az év elején mi volt gyorsabb a upc 240megánál, mert szerintem semmi, még optika sem, max ilyen garázs szolgáltatók amik 2 tömbben szolgáltatnak azt annyi. :D

(#19652) kabelmania27 válasza mlinus (#19651) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyetértek, UPC minden előfizetőnél tud 240/20-at adni míg a konkurens szolgáltatók nem tudnak minden területen 100-nál többet adni.

[ Szerkesztve ]

(#19653) kisapa válasza devil-k (#19650) üzenetére


kisapa
senior tag

A monopolhelyzetet sajnos tapasztalom mert nálam csak a T van illetve az éppen megszűnőben lévő Invitel.Ezért is várom nem kis izgalommal,hogy kinek sikerül megvennie.Ha ígéretes ajánlataik lesznek lehet,hogy kb. 15 év hűség után jövőre váltok.

[ Szerkesztve ]

(#19654) devil-k válasza kisapa (#19653) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hűségidő szerintem csak egy jó duma, amivel meg akarják tartani az előfizetőket. Tavaly december elején amikor betelt a pohár a Telekomnál, akkor nem érdekelt a kötbér, felmondtam az egész vackot. Úgy gondolták, hogy 30.000 Ft az meg tud állítani... Mivel kiszámoltam, hogyha kifizetem a kötbért, árban akkor is megéri a UPC-nél lenni. Jah, azt hozzáteszem, hogy nem kellett kifizetnem a kötbért. ;)

- mozi bolondéria -

(#19655) kisapa válasza devil-k (#19654) üzenetére


kisapa
senior tag

Sajnos nekem jelenleg mint írtam nincs hova mennem. Az alternatíva éppen megszűnőben van.Ha ez tisztázódik nagy eséllyel váltani fogok.Egy kicsit már nekem is elegem van belőlük.IPTV sávszél elvétele,ADSL vagy VDSL csatlakozás. 30 vagy csak 20 Mbit a maximum elérhető vagy SAT tv csiga lassúságú boxal. Csak néhány dolog ami az elmúlt bő félévben történt tavaly november óta.

(#19656) devil-k válasza kisapa (#19655) üzenetére


devil-k
nagyúr

Abszolút megértelek. Remélem, tisztázódni fog a helyzet és egy olyan szolgáltató veszi meg az Invitel-t, aki kedvezni fog neked. ;) Ahol lakom itt is 30 Mbit volt a plafon. Vicc. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19657) kabelmania27 válasza devil-k (#19656) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem fejlesztették a rezes technológiát, ebben az utcában 10Megabit a max adsl-en, iptv-t ki sem adnak, jól tetted hogy váltottál:)
kisapa: Telekom új csomagjai. Reménykedjünk, hogy olyan jól fogunk járni mint akik 2011-ben UPC-hez kerültek a Fibernettől.

[ Szerkesztve ]

(#19658) kisapa válasza kabelmania27 (#19657) üzenetére


kisapa
senior tag

Ebben mi a jó nekem? Az alacsonyabb garantált sebesség az biztosan nem.

(#19659) kabelmania27 válasza kisapa (#19658) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy értettem hogy ha a UPC-hez kerülnénk olyan jól járnánk mint akik 2011-ben kerültek át a UPC-hez Fibernettől. Igen Telekomos topicba is téma volt az alacsonyab garantált sebesség

[ Szerkesztve ]

(#19660) kisapa válasza kabelmania27 (#19659) üzenetére


kisapa
senior tag

Éppen ezért szurkolok a UPC-nek. Tudom ez egy kicsit önző dolog de talán érthető.

(#19661) kabelmania27 válasza kisapa (#19660) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze hogy érthető, legjobb kábelmodemes szolgáltató és vezetékes tévészolgáltatásban piacvezető :D
Itt nincs dtv adás Invitel ktv-n

[ Szerkesztve ]

(#19662) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ennek a technicolor modemnek hol a fenébe van a port forwarding menüpontja?Mert most ujra telepítettem a gépet és nézem a webes felületét de sehol se találom rajta.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19663) Out válasza Jégkokó (#19662) üzenetére


Out
addikt

[link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19664) tomp válasza kabelmania27 (#19647) üzenetére


tomp
félisten

Parisatnál 250/25Mbit van.

(#19665) kabelmania27 válasza tomp (#19664) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó bocs, pont tegnap írtam hogy tévedni emberi dolog, akkor regionális szinten van gyorsabb csomag, de országos szinten kábelmodemes csomagban nincs.

(#19666) Dudee


Dudee
senior tag

Köszönöm mindenkinek a tegnapi segítséget, medicardot tegnap megkaptuk ügyfélszolgálaton, beltérit ma visszük vissza.

Viszont ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
A Cisco beltérim rendszersen csinált olyat, hogy sok óra kikapcsolt állapot után egyszercsak bekapcsolt, felpörgött benne a vinyó, aztán van amikor 10 perccel később, de van, hogy csak egy órával később kapcsolt ki. Nagyon utáltam ezért, mert ne kapcsoljon csak így be, és fűtsön feleslegesen egy órát. Persze nem ez a random bekapcsolás volt a legfőbb érvem ellene, de szerepelt a listán.
Tegnap este 10kor kikapcsoltam a már mediacardos TV-t -rákötve egy kis vinyóval a felvételhez-, és azt vettem észre este 11kor, hogy kattan egyet a TV (részben bekapcsolt), és felpörög a rádugott vinyó. Namondom, ugyanazt csinálja, mint a beltéri. Azt nem vártam meg, hogy mikor kapcsol ki.

Fogalmam sincs mi lehet ez, naponta frissítenek valamit, vagymi?

Köszi, üdv,
G.

[ Szerkesztve ]

(#19667) tomp válasza Dudee (#19666) üzenetére


tomp
félisten

Cisco:
Ha kikapcsolás után 10percel pörög fel, az normális mert újraindul a szoftverfrissítés keresése miatt.
Ha órákkal később magától csak felpörög a vinyó, az szoftveres hiba. Nekem sokszor nem is áll le ez után csak ha be-ki kapcsolom.
A tv-nél szintén azért tapasztalsz "bekapcsolást" mert megnézi van e rendszerfrissítés. Ezt a tv-nél ki lehet kapcsolni.

(#19668) Dudee válasza tomp (#19667) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszönöm szépen! Akkor megnézem majd a tv menüjét. Bár ha csak ránéz, és hamar kikapcsol, akkor nem foglalkozom vele.

Illetve:
"A tv-nél szintén azért tapasztalsz "bekapcsolást" mert megnézi van e rendszerfrissítés. "

Tv saját firmware-ére gondolsz itt, vagy a mediacardra.? Gondolom a kártyára, mert eddig kártya nélkül nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19670) tomp válasza Mate (#19669) üzenetére


tomp
félisten

Érthető! 30Mbithez 1Mbites feltöltés? :DD

(#19671) wmati válasza Mate (#19669) üzenetére


wmati
addikt

Vajon mér, :( főleg optikán ahol lehetne szép nagy csomagokat adni. De T szerint ez így jó mert minden hol ugyan azt adják és mindenkinek jó lesz ez.

(#19672) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok!

A saját gépem távoli indítását akarom összehozni egy Technicolor TC 7200 modemmel, a távoli asztal elérést már sikerült kicsikarni a TC 7200 tűzfalának alacsony szintre történő állításával, illetve a megfelelő port továbbításával, és a hálózatban lévő gépek részére fix ip címek kiosztásával.
Jelenleg a modemben akár a 7-es, akár a 9-es portot nyitom meg openport check szerint nem látja a célgépet.
Biosban a PCI és PCI-E eszközről történő ébresztés engedélyezve van, windows 7-ben a hálózati kártyánál is engedélyeztem a kikapcsolt állapotból történő ébresztést, magic pocket is engedélyezve.
Ami zavar, hogy akármilyen portot akarok megnyitni a már nyitott port mellett nem látható a gép.
Nem tudom, hogy ezen felül szoftveres tűzfal (Bitdefender total security 2013) közrejátszhat -e a probléma kialakulásában, vagy a Technicolor modem/router nem áll a helyzet magaslatán.

(#19673) Intruder2k5 válasza Hitman (#19672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben az említett HGW-ben nincs (márpedig szerintem nincs) "ARP Binding" funkció, úgy reménytelen a dolog! Sajnos ez nem hasonlítható a távoli asztal kapcsolathoz, és más sima portforwardhoz sem, mert a probléma itt az, hogy miután az adott cím kikerül az ARP táblából, a router nem fogja tudni, hogy hova továbbítsa a magic packet-et!

(#19674) devil-k válasza Mate (#19669) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Telekom egy nevetséges cég. Én minden hozzájuk köthető előfizetésemet (mobil, net, vezetékes telefon, IPTV, mobilnet) úgy felmondtam, mint a sicc... Ennél tré nem is lehetne.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19675) Intruder2k5 válasza devil-k (#19674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért azt el kell ismerni, hogy mobilban az ő lefedettségük a legjobb! Nálunk a céges telefonok 30-asok voltak évekig, aztán jött néhány év Telenor, majd most Vodafone, de mindkettő elbújhat a T mellett! Persze most nem az árakról beszélek (mindegyiknél jóval 10Ft alatt volt a percdíj, plusz a flotta ingyen hívható), hanem csupán a lefedettségről! Saját készülékem szintén T-s, bár az csak feltöltős Domino, de tuti nem cserélném sem kékre, sem pirosra!

Egyébként SatTV-m volt még tőlük, azt én is felmondtam, mert rohadtul elszálltak az árával!

(#19676) Mate válasza devil-k (#19674) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyetértek Intruder2k5-el. Mobilban számomra ők a legjobbak. Többinek a lefedettsége vicc, illetve a másik két szolgáltató többször is át akart verni. T-ben még nem csalódtam.

Ami a net, TV, műholdas tv-t illeti egyetértek. Legtöbb helyen vicc kategória, bár van ahol egész jól szuperál.

(#19677) kabelmania27 válasza Mate (#19669) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

T optikáról lehet páran váltani fognak 240/20-ra. Kicsit vicces hogy koaxon gyorsabb netet ad UPC mint optikán Telekom, főleg az 500-as net után lesz nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#19678) devil-k válasza Mate (#19676) üzenetére


devil-k
nagyúr

10 évig voltam előfizetőjük (mobil). Flottában voltunk benne, az utolsó 5-6 hónapban próbáltak kiszámlázni nekünk 7-8000 Ft-ot havonta különböző emeltdíjas sms-ek miatt, amit állítólag igénybe vettünk... Megsúgom, sosem vettünk ilyesmit igénybe. :) De nem is fizettük ki. Bepróbálkoztak. Lefedettségben tényleg jók!

- mozi bolondéria -

(#19679) Intruder2k5 válasza Mate (#19676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a működésével volt a baj, hibátlanul ment két évig, a SatTV indulásától kezdve, 3 STB-vel, bekötéskor 3600Ft-ért, majd 5700 körül mondtam fel két év után, amikor már csak két STB volt ezért az árért, a harmadikat visszaadtam az első év leteltével!

[ Szerkesztve ]

(#19680) Mate válasza Intruder2k5 (#19679) üzenetére


Mate
nagyúr

Ár/érték arányban nagy 0 a műholdjuk. Digi és UPC is jobb.

(#19681) Intruder2k5 válasza Mate (#19680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Árban most már biztosan, én is ezért mondtam fel, de induláskor nagyon jó volt árban, minőségben meg szerintem mindig is jó volt, most is az! Talán a legjobb... Persze itt nem a csatornakínálatra gondolok, mert azt sem tudom (nem is érdekel), hogy jelenleg mik vannak benne, hanem a képminőségre! De mindegy, nem OFF-olok ezzel tovább, úgysem kérdés ez most itt senki részéről!

[ Szerkesztve ]

(#19682) Mate válasza Intruder2k5 (#19681) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is véget vetek az offolásnak. Inkább beszélek UPC-s dolgokról.

Pl. arról, hogy TC-s modem valóban egy hulladék. 4 hetet bírt, azóta wifivel állandóan gond van. Látni látják az eszközök, de nem tudnak csatlakozni.

Csütörtökön jön a technikus és kicseréltetem Ubee-ra. Ha az is *ar, akkor jön a saját router beüzemelése.

(#19683) Intruder2k5 válasza Mate (#19682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg vigyázok a jó öreg CISCO 3208-ra!

(#19684) Mate válasza Intruder2k5 (#19683) üzenetére


Mate
nagyúr

Arra felesleges vigyázni. Mint modem, mindegyik gond nélkül teszi a dolgát. Pontosabban nekem mint modem csak EPC3925-el volt gondom.

A gond a router móddal van. Cisco 3925-ök elkezdtek haldoklani, TC újonnan is *ar, bízok benne, hogy Ubee-val nem lesz gond.

(#19685) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#19683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó kis modem az:)
mate3553: Úgy értette intruder2k5 hogy nem szeretne helyette hgw-t.

[ Szerkesztve ]

(#19686) mlinus válasza Mate (#19682) üzenetére


mlinus
őstag

mondtam én :D

nem bírtam, beraktam bridge módba, és rákötöttem a wdr 3600-at. eddig 30 mega volt wifin max, most már 100 mega fölött... ráadásul stabilabb is. De gondolkodom hogy én is bepróbálok egy ubit, mert idegesít hogy ennyire szar.

(#19687) Mate válasza mlinus (#19686) üzenetére


Mate
nagyúr

Majd írok, hogy mi a helyzet ubee-val :) Bár kell idő, míg kiderül a dolog. Első 3-4 hétben TC is tökéletes volt.

(#19688) NorbiZsemi


NorbiZsemi
tag

Üdvözlet!

Nektek ma nem emeltek ok nélkül sávszélességet a UPC-nél?
Nekem 30/3 as előfizetésem van és tegnapig annyival is jött a net, de ma stabilan ilyen sebességet produkál:
speedtest

[ Szerkesztve ]

Norbi

(#19689) Mate válasza NorbiZsemi (#19688) üzenetére


Mate
nagyúr

Jelentsd be hibára :D

(#19690) Gubek-Einste válasza NorbiZsemi (#19688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó volna ha nekem is lenne ehhez hasonló hibám :(((

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19691) Uthenger


Uthenger
aktív tag

de, aki bekötötte az új modemet, az 1 hónapig 120/10-et kap grátiszként,
de erről értesítést is küldtek :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#19692) mlinus válasza Uthenger (#19691) üzenetére


mlinus
őstag

a 30as bekötéshez csak 60 jár

(#19693) Uthenger válasza mlinus (#19692) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Nem új bekötésről beszélünk,
hanem aki kapott ED3-as modemet, és lecserélte, annak 07.24-től 1 hónapig 120/10 Mbit-et adnak

NorbiZsemi: E-mailban v. postai levélben neked ezt nem küldték el?
Akinél voltam lecserélni ismerősöknél a modemet, mindnél ott volt a levél erről

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#19694) pjen válasza Bobbacsi (#19640) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Kaptál kódot,mert én még semmit. :((

(#19695) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Biztos rossz helyen keresem, de nem találom a UPC oldalán, hogy hol tudnám megnézni, hogy nálam elérhető-e a szolgáltatásuk. Jelenleg Telekom optikán vagyok (IPTV, telefon és netnek csúfolt valami), de elegem lett abból, hogy a felhő szolgáltatások korában csökkentik az egyébként is szánalma feltöltési sebességet. Digit már néztem, de a UPC-nél nem találom, hogy hol elérhető.

(#19696) Handball94 válasza tomy86 (#19695) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ha rámész a megrendelő oldalra, akkor adatfelvételnél a címedet beírva pipa vagy áthúzott kereszt jelenik meg annak függvényében, hogy elérhetőek-e, valahol régebben valóban volt olyan ahol cím alapján lehetett keresni de most én sem találom hirtelen.

(#19697) Sz_Imre válasza tomy86 (#19695) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Itt tudott megnézni, hogy elérhető a szolgáltatás.
Vagy telefonon elérhetőek. link

(#19698) tomy86 válasza Sz_Imre (#19697) üzenetére


tomy86
addikt

& Handball94
Köszönöm. Ezek szerint maradok a T-nél. Jelenleg se a Digi, se a UPC nem elérhető (Budapest XXII. kerület). :O

(#19699) club1 válasza tomy86 (#19698) üzenetére


club1
veterán

Én azt hittem, hogy anno a teljes XXII. kerületet bekábelezte a Fibernet, amit aztán a UPC néhány éve felvásárolt... :F

(#19700) Handball94 válasza tomy86 (#19698) üzenetére


Handball94
aktív tag

Belső 9-kerben is ez a helyzet, de legalább van egy viszonylag korrekt kis szolgáltató, persze drágább meg minden.. de jobb mint a semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.