Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Nincs valami olyan lehetőség, hogy csak azokat a csatornákat lássam amikre elő vagyok fizetve? Vagy csak ha bedobálom a kedvencek közé egyesével? Eddig annyira nem zavart, csak lejárt az ajándék rengeteg plusz csatorna, márcsak sima Bronze+HD és így azért elég sok nem előfizetett lett.

(Pace HD Box)

(#20052) Handball94 válasza SFAkos (#20051) üzenetére


Handball94
aktív tag

Csak a kedvences megoldás van, én is úgy használom, minden olyat, amit nézek kedvencek közé, és mindig olyan módban van, hogy csak a kedvenceket mutassa, így kényelmesebb válogatni a csatornák között, vagy pl nincs 2 csatorna egymás után így csak a HD-s van kedvencben.

(#20053) SFAkos válasza Handball94 (#20052) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Köszi, kiszemezgettem. Egyébként észrevettem, hogy ha a CH+--al lépkedsz akkor csak azokat adja be amire elő vagy fizetve, csak a nyilakkal mászkálásnál mutatja az összeset.

(#20054) csanadjatek válasza Gubek-Einste (#20042) üzenetére


csanadjatek
tag

Akkor ez a probléma, köszi!

(#20055) Zitronensaft válasza kungzi (#20048) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Vagy nézel egy ismerőst akinek van upc-je és még nincs 3 eszköze.. ő kér egy kártyát,te meg otthon használod.Annyira nem bonyolult...

(#20056) SFAkos


SFAkos
aktív tag

BP VII.

Egy 10 perce villamlas dorges es elment a net, tv.

Másnál is?

(#20057) pjen válasza SFAkos (#20056) üzenetére


pjen
félisten

Bp xvll itt jó minden,pedig vihar van rendesen. :)

(#20058) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A jelenlegi vihart tekintve mi nem sokkal Pest előtt vagyunk, itt már átvonult, de szerencsére most nem csinált semmi kárt! Kopp-kopp, lekopogom, mert azért távolban még dörög! Még csak áramszünet sem volt!

(#20059) SFAkos válasza SFAkos (#20056) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Visszajött.

(#20060) Mate


Mate
nagyúr

Ubee naplójában szerepel mint súlyos rendszerhiba:

2014-08-06 16:57:38 [CRITICAL] No Ranging Response received - T3 time-out
2014-08-05 17:07:16 [CRITICAL] No Ranging Response received - T3 time-out
2014-08-02 14:12:17 [CRITICAL] No Ranging Response received - T3 time-out
2014-08-02 14:10:28 [CRITICAL] No Ranging Response received - T3 time-out

Tudja valaki, hogy mit takar?

(#20061) kabelmania27 válasza Mate (#20060) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Webstarnál is volt hasonló, szinkronizálási üzenet időtúllépés.

(#20062) Mate


Mate
nagyúr

Márciushoz képest -6000 analóg előfizető és +7700 digitális előfizetője lett a UPC-nek.

Jelenleg elvileg 240300 analóg és 395700 digitális előfizető van.

(#20063) Intruder2k5 válasza Mate (#20062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem egyértelmű statisztika, mert mint az sokszor elhangzott már itt, a két előfizetési típus közt átfedés van! Sokan vannak olyanok is (mint én), akik csak a kedvezőbb csomagár miatt döntöttek a digitális előfizetés mellett, de döntő részben, majdnem, hogy kizárólagosan, analóg adást néznek!

(#20064) Mate válasza Intruder2k5 (#20063) üzenetére


Mate
nagyúr

Miként van átkelés?

(#20065) Intruder2k5 válasza Mate (#20064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem átkelés, hanem átfedés! Nem mindegy, ez két külön kifejezés! És olyként van ez, hogy sokaknak csak "kényszerből" van digitális előfizetésük, ugyanakkor szinte kizárólagosan az analóg adásokat nézik, így aztán az a kép, ami mutatkozik a két szolgáltatási típus igénybevételének arányáról, nem egészen valós helyzetet tükrözi, mert bár papíron digitális előfizetők, ugyanakkor csak néha napján kapcsolják be a boxot! Mindezt persze az előfizetési díj miatt, ami csomag vonatkozásában kedvezőbb!

T-nél a helyzet hasonló, ott is sokan kérnek vonalas telefont, aztán rá sem dugják a készüléket a modemre, de így megilleti őket dupla, vagy tripla kedvezmény! Persze lehet, hogy a Telekom telefon előfizető statisztikája némileg javul ezáltal, ugyanakkor a valós Telekom telefon használók száma nem nő!

(#20066) Mate válasza Intruder2k5 (#20065) üzenetére


Mate
nagyúr

Ritkán írok telefonról.

Nem azt írtam, hogy X ember nézi az analógot. A cikk az előfizetők számáról szól.

(#20067) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#20065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem a telefonos előfizetőek egy része a UPC-nál is ilyen kedvezmények miatti, csomagban olcsóbb a TV/net/telefon együtt mint a TV + net lenne.
Szerintem a szolgáltatók egyrészt a statisztika javítás miatt találták ki a csomagos ajánlottak.

Nem tudom megérteni, hogy ha valakinek van digitális (hogy mi okból az most mellékes) előfizetése akkor mért néz analógot. Digitálison több a csatorna, jobb a kép de ennek ellenére még mindig a régi adás módon tévézik.
A másik amit nem értek az az, hogy miért néz valaki FHD TV-n analóg adást. Nincsen elég szenvedés az életében? Ha már vesz egy FHD TV-t akkor legyen annyi esze, hogy tesz mellé egy digitális tévé adást is, nem kell, hogy az is HD legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20068) csernak75 válasza Gubek-Einste (#20067) üzenetére


csernak75
senior tag

Mert mondjuk a FHD-tvn nézi a digitálist, a 2-3.tvn ami mondjuk CRT nézi az analógot! És megspórolja a + box díjját!

[ Szerkesztve ]

(#20069) Gubek-Einste válasza csernak75 (#20068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a másodlagos tévéken nézett analógra gondoltam, hanem hogy az összesen analógot néz, a box be sincs dugva. Direkt emiatt írtam le a második érthetetlen helyzetet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20070) kungzi válasza Gubek-Einste (#20067) üzenetére


kungzi
veterán

Nálunk van 3 full hd tv, meg is őrülnék, ha analógot kellene rajta nézni :D mind3 hd adással és kész
legalább ennyi szórakozása legyen már az embernek, ha otthon van és nézne egy kis sportot vagy dokumentum csatornákat :)

(#20071) kabelmania27 válasza Mate (#20062) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1700 új tévé előfizetést kötöttek, ennek egyrésze trió csomagos.
Szeptember 4-én pécsi és komlói fejállomásokon analóg bronzeból kikerül a Cartoon Network/TCM
Monori és más fejállomáson korábban már kikerült a CNN.
Korábbi ASZF módosítás: "A csatornakiosztásban szereplő csatornák kínálatban történő szerepeltetésének vállalt időpontját 2014.október 27 napjában határozzuk meg az alábbi kivételekkel..."

[ Szerkesztve ]

(#20072) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#20067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy miért néz valaki FHD TV-n analógot, vagy SD-t, azt én sem értem, de nekem 70cm-es ORION CRT TV-m van, így rám ez nem vonatkozik! És, hogy miért nézek analógot? Mert arra a néhány műsorra ami érdekel, jó az is, nálam elég jó az analóg adás minősége is, ezen kívül nem kell két távirányítóval hadonászni, és hozzá tehetem még a szokásos zöld indokot is, hogy egy eszköz kevesebbet fogyaszt!

szerk.:
Közben olvastam tovább, és jelzem, hogy az elsődleges, és a másodlagos készülék is CRT!

[ Szerkesztve ]

(#20073) pjen válasza Intruder2k5 (#20072) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mért kell két távirányítóval"hadonászni"a beltéri távirányítója tanítható. :)

(#20074) adika4444 válasza pjen (#20073) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Én ezt nem teljesen ismerem, de ha jól tudom, akkor sok TV-t nem támogatja a box távirányítója.

üdv, adika4444

(#20075) donmackó válasza adika4444 (#20074) üzenetére


donmackó
őstag

Támogatja csak manuálisan kell keresni. Nekem a cisco hd dvr távrecsegője viszi a technika led tv-t, pedig nincs a technika mint márka sem a kis könyvben. De manuálisan megkerestem.

Release the cable hounds!

(#20076) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Munkahelyik internet szolgáltató a UPC, business csomag, ha jól tudom 250/25. Laptop összedugva lanon a routerrel, cat5 kábel, laptop tudja a gigabitet. Speedtest szerint 120*125 körül van a letöltési sebesség. Van erre valami magyarázat? Nem tudom az újraindítás segítene vagy sem, nem sok jelentősége van mert erre a routerre rá van kötve egy másik router amire wifin csatlakozunk, ez csak 100 mbit/s tud lanon, ezért írtam, hogy nincs olyan nagy jelentősége egészesen addig amíg nem cseréljük le gigabites routerre. Csak zavaró, hogy lanon felét mérem a sebességnek :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20077) pjen válasza adika4444 (#20074) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem mindet,de nekem egy öreg philips CRT t is támogat,biztos van amit nem. :((

(#20078) Mate válasza allein (#20076) üzenetére


Mate
nagyúr

cat6-os kábellel próbálkozz inkább.

(#20079) allein


allein
addikt

Az nincs kéznél :D Rosszul tudtam, cat5 kábel nem tudja a gigabitet :K Köszönöm a válaszod.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20080) devil-k válasza allein (#20079) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már a munkahelyi netet is hackeled? :D

- mozi bolondéria -

(#20081) Bélaaaa válasza pjen (#20073) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Hogyan tanítható?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20082) pjen válasza Bélaaaa (#20081) üzenetére


pjen
félisten

Van a leirásban egy univerzális kód,de én a könyvben levő philips kódokat próbálgattam sorban és egyszer csak működött. :)OK nem tanítható,rosszul fogalmaztam,de próbálgatással szinte minden Tv hez hozzá rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#20083) Intruder2k5 válasza pjen (#20082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van LIDL-s, LCD-s, (valóban) tanítható távirányítom, de nem nagyon használom azt sem! Már megszoktam így, mindent használok a sajátjával! Illetőleg a LIDL-s távirányító itt van a lapos mellett az asztalon mindig, ezzel szoktam innen kapcsolgatni a TV-t, amikor a saját távkapcsolója az ágy mellett van, és lusta vagyok ide-oda hurcolni azt is!

[ Szerkesztve ]

(#20084) pjen válasza Intruder2k5 (#20083) üzenetére


pjen
félisten

" és lusta vagyok ide-oda hurcolni azt is!"nyomós érv,így persze érthető :D :DD ;] :C

(#20085) allein válasza devil-k (#20080) üzenetére


allein
addikt

:C :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20086) vargalex válasza allein (#20079) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Valóban nem tudja, de nem kell azt olyan szigorúan értelmezni. Én egy rövid teszt erejéig egy CAT5-ös kábelt használtam (10-12 m), gond nélkül ment a gigabit.

Alex

(#20087) Tido válasza allein (#20079) üzenetére


Tido
aktív tag

Meg a Cat5e az tudja, és manapság már ritka ahol nem azt használnak.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#20088) kungzi válasza vargalex (#20086) üzenetére


kungzi
veterán

Így van a cat5e egy bizonyos távolságig tudja a gigabitet.

(#20089) allein válasza vargalex (#20086) üzenetére


allein
addikt

Én cat5 kábellal mértem Macbookon és íme az eredmény

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20090) Zitronensaft válasza Bélaaaa (#20081) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Box kiskönyvében ,vagy a upc.hu-n is fent van egy kódlista a különböző tv-khez..távirányítón a tv gombot megnyomni,ok és txt-es piros gombot egyszerre nyomni addig,míg a tv gomb 2-t villan. Ekkor a kódot számgombokkal beírni,utána kettőt villan megint a tv gomb. Ilyenkor lehet próbálkozni hogy vezérli e a tv-t..

(#20091) facan válasza allein (#20089) üzenetére


facan
tag

A dunaújvárosi szerverrel próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#20092) vargalex válasza kungzi (#20088) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Pont ez a lényeg, hogy nem cat5e-ről, hanem cat5-ről beszéltem. 10-12m-es kábel, samba-n, ftp-n 105-110 MB/s átviteli sebességet mértem, ahol a RAID0-ban használt 2 db 2,5"-os HDD volt a szűk keresztmetszet.

Alex

(#20093) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Találhatok e valahol UPC-s TC és Ubi simulatort?
Köszi!

üdv, adika4444

(#20094) Mate válasza adika4444 (#20093) üzenetére


Mate
nagyúr

Mire gondolsz pontosan?

(#20095) devil-k válasza Mate (#20094) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pl. ilyenre gondol.
Vagy ilyenre.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#20096) Mate válasza kabelmania27 (#20061) üzenetére


Mate
nagyúr

Írtam UPC-nek, hogy pontosan mit takar a dolog. Megnézték a rendszerükben és azt írták kábelezési probléma okozza, így technikust akarnak küldeni.

írtam, hogy csak időszakosan jön elő, pár napja ellenőrizte a technikus a kábelezést illetve tudom, hogy nincs vele gond. Úgyhogy megköszöntem a segítséget és jeleztem, hogy nem tartok igényt a technikusra.

(#20095) devil-k: Ja, olyan nincs. Bár értelmét se látom.

[ Szerkesztve ]

(#20097) devil-k válasza Mate (#20096) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogyne lenne értelme? A leendő vevő meg tudja nézni, hogy milyen a router felülete, milyen lehetőségek vannak stb... Szerintem ez nagyon hasznos dolog.

mate3553
Jah, az más. :D Ahhoz a két eszközhöz abszolút felesleges, mert úgyis azt kapod, ha akarod, ha nem. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#20098) Mate válasza devil-k (#20097) üzenetére


Mate
nagyúr

TC-ről és Ubee-ról beszélek. Attól még, hogy nem lehet megnyomkodni, leírás van róla. Erre elegendő egy pdf, nem kell szimulátor.

(#20100) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Festéskor hogy szét és össze lett rakva a upc jöttem rá,hogy a media card működik a tv-mel :B . Van külön ilyen media card topik? Olyanokra lennék kíváncsi,hogy tudom e rendezni saját ízlésem szerint a csatornákat,nincs usb csatim,ha rögzíteni akarok melyik média lejátszót szerezzek be?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.