Hirdetés

2019. április 21., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19701) tomy86 válasza club1 (#19699) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Volt régen nálunk Fibernet, de most beírva a pontos címet, ezt dobta: "Sajnos az Ön által megadott címen jelenleg nem szolgáltatunk!".

javítok: újra lefuttatva kiderült, hogy elérhető. Valami gond volt az előbb, mert most az utcanévnél az első betű beírása után már feldobta a lehetséges utcaneveket, míg az előbb nekem kellett végigírnom, Akkor lehet, hogy mégis lesz váltás.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#19702) NorbiZsemi válasza Uthenger (#19693) üzenetére

NorbiZsemi
(újonc)

Nem rémlik, hogy említették volna levélében, majd utánanézek.
Egyébként az új Ubee modemet küldték.
Érdekes, ma már csak max. 85/10-el jön a net.

Üdv, NorbiZsemi!

(#19703) kabelmania27 válasza tomy86 (#19701) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Szuper. 240/20 jelenleg a max a max de előbb-utóbb lesz 500Megabites csomag is, docsis 3.1bevezetésével pedig még gyorsabb csomagok lesznek. Új előfizetők kedvezményt kapnak, főleg ahol T optika van, nyugodtan válts, ha CI+ képes tévéd van nem kell box.

[ Szerkesztve ]

(#19704) tomy86 válasza kabelmania27 (#19703) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Láttam, hogy lehet ci kártyát is kérni. Ez szintén plusz pont a T-vel szemben. Már csak az bosszant, hogy a tavalyi lakásfelújításkor el lett tüntetve a lakásba bejövő maradék koax kábel is ami még Fibernetes időkből maradt. Viszont, ha jól tudom upc koaxot használ.

(#19705) kabelmania27 válasza tomy86 (#19704) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Igen koaxon, nem probléma 4x árnyékolású kábellel fogják bekötni a szolgáltatást. Bejárati ajtó mellett fogják bevezetni.

[ Szerkesztve ]

(#19706) tomy86 válasza kabelmania27 (#19705) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Az világos, hogy hol vezetik be. Csak 5 éve amikor T-re váltottunk a bejárati ajtónál kiszedtük a koaxot és be lett "gyógyítva" a helye. A felújításkor az optikai kábel is el lett tüntetve szegélylécbe, amibe utólag már nem tudok beleerőszakolni egy koax kábelt. Mindez három szobában. Már épp megszoktam, hogy nem mennek mindenfelé kábelek a szegélylécek fölött. :) De átfutva a UPC ajánlatait, még gondolkodom, mert netet leszámítva ugyanazt kapnám kicsit drágábban (net, telefon, 3 tv). A CI kártya is csábító. Majd hétvégén utánanézek pontosabban.

[ Szerkesztve ]

(#19707) kabelmania27 válasza tomy86 (#19706) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ki kell szedni az optikai kábelt, úgy is kifogják venni és elviszik (hgw-t is elfogják vinni), helyére pedig jöhet a koax, elhiszem hogy nem egyszerű, előbb-utóbb lesz nagyobb feltöltés UPC-nél.
MR!!: Írd majd meg légy szíves, hogy 1221-en ajánlottak-e kedvező árat

(#19708) tomy86 válasza kabelmania27 (#19707) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Nem foglalkoznak az optikai kábellel, főleg lakáson belül. Amikor legutoljára lemondtam egy hasonló szolgáltatást a T-nél, akkor ki sem jöttek. Bevittem a cuccokat, leadtam és ennyi. Legalábbis ez a része, a lemondás már nem volt ilyen zökkenőmentes. Az optikai kábel helyére tutira nem fér el a koax. Kábelcsatornában más is van és a 2mm átmérőjű optikai kábel bőven elfért benne, de a koaxnak esélye sincs. Mindegy, nem ez fog dönteni. Már korábban is rájöttem, hogy meg kellett volna hagyni a koaxot is.

(#19709) kabelmania27 válasza tomy86 (#19708) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Igen, gyakorlatilag csak a helyi fejállomásig ex Fibernetes a hálózat, helyi fejállomáson új eszközök vannak Fibernet-UPC átállás óta.

(#19710) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

Sziasztok!

Valahol fent van interneten, hogy a házamba melyik internetcsomagokat rendelhetem - ha egyáltalán ki van itt építve az UPC?

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#19711) Tappancs2001

Tappancs2001
(senior tag)

Sziasztok! Egy Cisco Ep3212 modemre csatlakoztatott telefonvezetéket szeretnék megosztani oly módon, hogy a modem rj11 kimenetére dugnék egy osztót, és azon keresztül osztanám meg a telefonvonalat. Ez a megoldás technikailag kivitelezhető, vagy esetleg keressek más megoldást?

(#19712) kabelmania27 válasza AssAssynn (#19710) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Itt tudod megnézni vagy 1221-en, vagy leírod helyileg melyik település kerület városrészből írsz.
Tappancs2001: Megoldható:)

(#19713) AssAssynn válasza kabelmania27 (#19712) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Köszi szépen.
Beírtam az adatokat arra az oldalra. A következő oldalon amit felkínál az már mind elérhető nálam? :Y Érdekes, egy-két éve még egyáltalán nem volt felénk UPC, most meg a legnagyobbat is kidobja. Lehet ez?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#19714) kabelmania27 válasza AssAssynn (#19713) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Igen, bármelyik csomag elérhető nyugodtan rendeled meg amit szeretnél. Ha ex Rubicom területről írsz akkor lehetséges, mert 2012tavasz óta van UPC ex Rubicom területen Fibernet területének 1/3-án pedig 2011-től.

[ Szerkesztve ]

(#19715) AssAssynn válasza kabelmania27 (#19714) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Az a nem semmi! :C
De egyébként mennyire tudják tartani a max. sávszélességet? Vagy esélyes, hogy egyes csomagoknál a minimum sebességre számíthatok csak?

Egy másik kérdés: ha már van meglévő TV csomagunk tőlük, akkor ahhoz hozzá lehet csapni úgy az internetet, hogy valami kedvezmény is legyen, vagy ahhoz egyszerre kellett volna bekötni?

(#19716) kabelmania27 válasza AssAssynn (#19715) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Minden csomagnál megfogod kapni a max sebességet, esetleg 240esnél visszeshet kicsit csúcsidőben de nem jellemző, igen összevonhatod, annyi a teendőd hogy megrendelsz egy trió csomagot. Melyik tévé csomag van előfizetve?

(#19717) AssAssynn válasza kabelmania27 (#19716) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Csak trió csomag van? Mert nem nagyon kellene telefon. Elég lenne csak internet+tv, amiből a Bronz csomag van.

(#19718) Mate válasza AssAssynn (#19717) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Telefonnal olcsóbb és nem kötelező használni.

(#19719) Handball94 válasza AssAssynn (#19717) üzenetére

Handball94
(senior tag)

Telefon arra jó, hogy ingyen lehessen reklamálni náluk :D

(#19720) Bobbacsi válasza pjen (#19694) üzenetére

Bobbacsi
(PH! kedvence)

Sajnos még nem. Épp azon filózom ,hogy megint felhívom öket hátha megint valami baki történt.

(#19721) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

Hehe. :DDD

Még annyi "egyéb" kérdésem van, hogy milyen gyakori az, hogy megszakad a kapcsolat, vagy, hogy leáll egy időre? Továbbá ami még fontos lenne, hogy a torrentet, hogy tolerálják?

(#19722) Handball94 válasza AssAssynn (#19721) üzenetére

Handball94
(senior tag)

Papíron van 300GB korlát, gyakorlatban a legnagyobb szankció az elmúlt években figyelmeztető mail kiküldése volt a torrenttel kapcsolatban.

Szerk: Illetve nyilván a túlzott forgalmazással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#19723) kabelmania27 válasza AssAssynn (#19721) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ha rendben vannak a jelszint értékek nem lesz szakadás.

(#19724) ispááán

ispááán
(újonc)

Erről ki mit tud, mikortól kérhető el a UPC telefon loginja ?

http://itcafe.hu/tema/pr-telecom_kistersegi_kabeles_internetszolgaltato/friss.html

(#19725) Mate

Mate
(MODERÁTOR)

Furcsa ez a TC modem.

STD6.01.12 szoftverrel kaptam meg. Kb. 1 hét után frissítette magát STD6.02.08-ra.

Most megnéztem és tegnap visszafrissítette magát STD6.01.12-re....

(#19726) AssAssynn válasza Handball94 (#19722) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Ez jól hangzik. Nyilván nem akarok torrent-szervert csinálni a gépemből, csak abban akarok biztos lenni, hogy ha leszedek ezt-azt, meg azt visszatöltöm, akkor nem vágnak ki érte.

Még közben egy olyan dolog jutott eszembe, hogy modemet, routert, ilyeneket nekem kell beszereznem, vagy adnak ők? Ha igen, milyet?

(#19727) kabelmania27 válasza AssAssynn (#19726) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

hgw-t kapsz ami modem és router egyben, ha nem felel meg saját routert is használhatsz.

(#19728) mlinus válasza Mate (#19725) üzenetére

mlinus
(őstag)

nekem is, kompatibilitási problémák vannak bizonyos hálókártyákkal, ezért visszarakták mindenhol.

(#19729) club1 válasza AssAssynn (#19721) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

A megszakadások kábelnet+tv esetében leggyakrabban az áramszolgáltató ténykedésének (áramszünet, szakaszolások) eredménye, mivel ezt a technológiát x méterenként erősíteni kell, ahhoz pedig az áramszolgáltatótól kell a folyamatos ellátás. Ha zsákutcában/faluvégen, vagy épp építkezős területen laksz, ott kicsit gyakoribb lehet a két oldalról táplált rendszerekkel szemben. Nekünk a szadai végpontunk a leggázosabb, ott évi kb. 4-5 nap kimaradással lehet számolni, bár most éppen három hónapja nem volt még egy megszakadásunk sem (kopp-kopp).

(#19730) AssAssynn válasza kabelmania27 (#19727) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Tökéletes. Pontos típust esetleg tudsz írni? Az érdekelne csak, hogy wifis router-e, s ha igen, akkor mennyire jó.

(#19731) kabelmania27 válasza AssAssynn (#19730) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Wifist adnak, Ubee típust, általában jó de előfordulhat hogy nem ez esetben saját routerrel tudod javítani a helyzetet.

(#19732) Mate válasza mlinus (#19728) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Remek. Mindenesetre holnap cseréltetem Ubee-ra biztos, ami biztos.

(#19733) mlinus válasza Mate (#19732) üzenetére

mlinus
(őstag)

majd számolj be róla :)

(#19734) fireproof

fireproof
(őstag)

A UPC 60 / 6 Mbit/s tudja általában a 60-at vagy csak a garantál 20 jön?
DIGI 50/30 Mbps-hez képest megérni váltani UPC 60 / 6 Mbit/s-re?

(#19735) Gubek-Einste válasza fireproof (#19734) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A UPC 60 / 6 Mbit/s tudja általában a 60-at vagy csak a garantál 20 jön?
Általában meg van a teljes sebesség, a 240-es csomag esetén lehet számítani, hogy 150-180 lesz néha de a kisebbek esetén ilyen nem jellemző.

DIGI 50/30 Mbps-hez képest megérni váltani UPC 60 / 6 Mbit/s-re?
Ezt neked kell eldöntened.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#19736) tomp válasza fireproof (#19734) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Csak valami komoly hiba miatt nem lehet meg a 60Mbit!
Nekem 120-as van és éjjel-nappal megvan a 124Mbit.

(#19737) fireproof válasza Gubek-Einste (#19735) üzenetére

fireproof
(őstag)

Értem.
És ez a mediabox (vagy mi a fene), ez mennyire működőképes? Csak mert régebbi véleményeket olvasgatva nem valami használható.

(#19738) pjen válasza fireproof (#19737) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

Nekem van kettő és mennek jól. :)

(#19739) donmackó válasza fireproof (#19737) üzenetére

donmackó
(őstag)

Van egy Cisco HD és egy Pace SD. Hibátlanok.

Release the cable hounds!

(#19740) tomp válasza fireproof (#19737) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Ha olyan szerencséd van, hogy kifogod a kernel hibásat akkor lesznek gondok.
Azaz fűteni fog mert nem kapcsol ki, fogja enni az áramot,, stb.
Ismerősömnek az 5. box az ami elfogadhatóan működik. A házhoz jövő szakemberek "imádják" a Cisco-t. :DDD

(#19741) donmackó válasza tomp (#19740) üzenetére

donmackó
(őstag)

Nálam nem jelentkezett a merevlemezes probléma. Pedig kb 1 éve kaptam. Mázlim volt. Pedig használtat kaptam.

(#19742) Intruder2k5 válasza Handball94 (#19719) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Csak az a baj, hogy az esetek döntő többségében, ha nincs net, akkor nincs telefon se!

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19743) tomp válasza donmackó (#19741) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Az enyém új volt tavaly októberben.

Lehet sorozatszám alapján be lehetne nagyjából azonosítani a hibás darabokat. Hiába ugyan az a modell de a belső konponensek nem egyformák. Van olyan összeállítás ahol a box alaprendszere hibásan működik.(összeakadó driverek)

(#19744) fireproof

fireproof
(őstag)

Hát remélem akkor itt jól fognak működni.... Bár szerintem használva nem nagyon lesz...

(#19745) donmackó válasza tomp (#19743) üzenetére

donmackó
(őstag)

Például sokan azt mondják hogy Western Digital vinyó van benne. Az enyémben Seagate.

(#19746) tomp válasza donmackó (#19745) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Enyémben WD van igen.

(#19747) donmackó válasza tomp (#19746) üzenetére

donmackó
(őstag)

Akkor nyilván ez is olyan konstrukció hogy mikor melyik volt az olcsóbb. ;]

(#19748) Uthenger válasza ispááán (#19724) üzenetére

Uthenger
(fanatikus tag)

gyanús :)
UPC Phone (Magyar)
UPC - 2014. július 23.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.upc.phone.hu
http://www.upc.hu/pdf/upc_phone_tamogatott_eszkozok.pdf

ha valakinek van telefonja is és upc profilos regisztrációja is, akkor megnézhetné,
és beszámolhatna hogy mennyire használható, meg működik-e :)

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#19749) donmackó válasza Uthenger (#19748) üzenetére

donmackó
(őstag)

Tökéletesen működik én használom. Kell hozzá egy my upc regisztráció. majd beállítod a felh.nevet/ jelszót, országot, és a vezérelni kívánt média boxot.

(#19750) club1 válasza donmackó (#19749) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Ez upc telefon, nem a upc boxvezérlő alkalmazása...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.