Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) ozz válasza Gubek-Einste (#10700) üzenetére


ozz
tag

Szia,

Köszönöm a gyors válaszod.

A tp-linket szeretném használni így a TC - bridge mód tetszene elsőre.
Ennek a beállításnak van hátránya netet nézve?

A TC-n csak ezt kell beállítani és ennyi?
Valamint a TP-linken a WAN dinamikus-an jó és ennyi?

Nagyon köszönöm a segítséged!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10702) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Volt ma a házban egy upc szerelő (nem hozzánk csengetett, nem tudom kihez jött), matatott a lenti dobozban, rá 5percre eltűnt a net+telefon és az analóg kábeltv szemcsés lett, persze csávó addigra eltűnt, mire lementem.
Modem áramtalanítás sem segített.

Felhívtam őket, modemet nem látják, tartozás nincs, szerelőt meg legkorábban szombat délre (?!) küldenek.

Ez most mi?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10703) donmackó válasza Zirowe (#10702) üzenetére


donmackó
őstag

Lehet hogy kikötni volt,csak rosszat kötött ki? :F

Release the cable hounds!

(#10704) Zirowe válasza donmackó (#10703) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért merem remélni, hogy van annyi minimális hozzáértés a részükön, hogy tudják ki kell kikötni.

De persze nem tudják megmondani, hogy melyik szerelő volt kint és miért.
Igazából a legjobban az idegesít, hogy nem az, hogy rögtön felhívnák a szerelőt, hogy "figyu, elb*sztad, húzzál vissza rögtön", hanem még engem szívatnak azzal, hogy legkorábban csak szombat délben tud jönni szerelő hozzám.

Addig se net, se telefon.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10705) donmackó válasza Zirowe (#10704) üzenetére


donmackó
őstag

Egyszer nálunk is bejátszották. A szembe szomszéd szolgáltatót váltott és Ő helyettük minket kötöttek ki. :W Csak akkor szerencsére még aznap vissza jöttek.

Release the cable hounds!

(#10706) HyP3b0y válasza Zirowe (#10704) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Dettó ugyanez volt nekem is! Tiszta röhej...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10707) kabelmania27 válasza Zirowe (#10702) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet kaptál egy szűrőt. Digitális adások mennek?

(#10708) Zirowe válasza kabelmania27 (#10707) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Digitális nincs, mert nem engedtek csomagot váltani, csak olyanra, ami nekem nem kell.

3. telefonálásra sikerült elérni, hogy belássák, nem központi, hanem helyi hibáról van szó, hogy a szerelő ne szombaton, hanem holnap reggel jöjjön és adtak 500ft jóváírást, de ez eléggé sovány vigasz ahhoz képest, hogy 24 órán keresztül se net, se tv, se telefon.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10709) kabelmania27 válasza Zirowe (#10708) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, nem mindenkinek felel meg a trió csomag.

(#10710) badskull69


badskull69
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Pár hete 50/5-ös netemet megemelte a upc 60/6-ra. (a sebességgel nincs gond)
Azóta találkozom sajnos olyan hibával, hogy a weboldalak betöltése sokszor megszakad, megakad (több böngészővel és több gépről is próbáltam) illetve netes játékok gyakran belaggolnak/beszaggatnak.
A hiba sajnos időszakosan jelentkezik.
Van olyan amikor 1 óráig jó minden, de utána több percig nem tudok betölteni egy weboldalt sem.
A netes játékoknál nagyobb a gond, mivel ott olyan 2-3 percentként van lag...
A sávszél emelés előtt soha nem volt ilyen problémám.
A hiba jelentkezik akkor is, amikor a upc-s modem (Cisco EPC3208) közvetlen kábeles összeköttetésben van a számítógéppel illetve akkor is, amikor routeren keresztül van szintén kábeles kapcsolat.
Bix-es ping statisztika tökéletes: 8/11/8 ms és nincs veszteség
A modem értékei:

Valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?
Van értelme bejelenteni a upc-nél vagy úgyis leráznak azzal, hogy náluk minden rendben?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Nem vagyok szaki a témában ezért az esetleges elírásokért/rossz megfogalmazásokért elnézést kérek.

Üdv.

(#10711) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egyébként meg most itt van lent a ház előtt egy upc kocsi, benne egy technikus, aki a tabletjét nyomogatja, menjek le szólni neki, hogy kapcsolja már vissza a netet? :U

Időközben elment, de baszki, mibe került volna nekik szólni, ha már úgyis erre járt vki?!

"ma már nem tudunk szólni technikusnak", meg "ma már nem lesz a környéken senki", erre itt volt ez.. :(((

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10712) kabelmania27 válasza Zirowe (#10711) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

:(
badskull69: Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#10713) badskull69 válasza kabelmania27 (#10712) üzenetére


badskull69
csendes tag

Szia!

Ezt elfelejtettem leírni:
Flomatik IT1W-8 elosztó. (TAP -8 dB)
1 In és 2 out van rajta.
Az egyik outra van rákötve a modem a másikra a TV.
Se a modemnél se a TV-nél nincs csillapító. (csatlakozókat megnéztem és nem lazák)
Lehet esetleg a kábelezés a gond függetlenül attól, hogy 50/5-ös netnél és korábban sosem volt gond?

A modemben szereplő downstream dBmV értékeim jók?
Nekem az a furcsa, hogy egy része pozitív érték míg egy másik része negatív.
Nem kellene csak pozitívnak vagy csak negatívnak lennie mindnek?

Válaszotokat köszönöm!

Üdv.

(#10714) kabelmania27 válasza badskull69 (#10713) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha out-ra van kötve a modem és tap-ra a tévé akkor jól van bekötve. Társasból vagy családiból írsz?

[ Szerkesztve ]

(#10715) badskull69 válasza kabelmania27 (#10714) üzenetére


badskull69
csendes tag

Szia!

Pont fordítva van.
Out-ra a TV van kötve, TAP-ra pedig a modem.
Társasház.

Üdv.

(#10716) kabelmania27 válasza badskull69 (#10715) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nem jó a bekötés, 8dB tapba nem szerencsés kötni a modemet, ha analóg a tévé akkor fordítsd meg vagy cseréld ki az osztót (dtv vétel esetén sem célszerű 8dB tapba kötni a tévét) kettes splitterre 5dB-vel több lesz a vételi (minden érték pozitív lesz) adási pedig 40-45körül lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10717) badskull69 válasza kabelmania27 (#10716) üzenetére


badskull69
csendes tag

Szia!

Digitális a TV UPC mediacard-al.
A TV-vel sosem volt gond, szép a képe.

Üdv.

(#10718) kabelmania27 válasza badskull69 (#10717) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha digitális a tévé akkor kettes splitterre cseréld ki az osztót, tévé kb 2dB-vel kevesebbet fog kapni, a modem viszont 4,5dB-vel többet, ezért jobbak lesznek az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#10719) badskull69 válasza kabelmania27 (#10718) üzenetére


badskull69
csendes tag

Van itthon olyan 2 way splitterem amire ez van írva:
PCT-1000-2V
5-1000 Mhz 120dB RFI
a két outra -3,5dB van írva

Ez jó lesz nekem?

(#10720) kabelmania27 válasza badskull69 (#10719) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez egy jófajta splitter, kösd be a tap helyére, utána nézd meg a modem értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#10721) badskull69 válasza kabelmania27 (#10720) üzenetére


badskull69
csendes tag

Kész.

Ilyen lett:

Most tesztelem, hogy megoldódott-e a probléma.
A TV-n a kép így elsőre ugyan olyan, mint volt.

Köszönöm a tanácsot!

Kábelezés maradjon így vagy kell még valami a rendszerbe?

(#10722) kabelmania27 válasza badskull69 (#10721) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, így már jobb. Maradjon így, ezekkel az elfogadható értékekkel nem lesz gond 68-70dB-t kap a tévé is, ilyen jelszinttel nem lesz dtv, hdtv vételi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#10723) badskull69 válasza kabelmania27 (#10722) üzenetére


badskull69
csendes tag

Szia!

Most teszteltem és úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma.
Meg se gondoltam volna, hogy a kábelezéssel lesz gond.
Anno upc-s szerelő emberkék kötötték be így.

Köszönöm a tanácsokat!

Üdv.

(#10724) kabelmania27 válasza badskull69 (#10723) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit, előfordul hogy tap-ot nem szereti a modem. Innen indíts el egy tesztfájlt. Elvileg 52ig mehet ed3 modemnél az adási, gyakorlatban 48-50nél előfordulhat probléma, most van tartalék bőven a kritikus szintig.

[ Szerkesztve ]

(#10725) ozz válasza Gubek-Einste (#10700) üzenetére


ozz
tag

UPC Technicolor bridge módba került viszont azóta a 192.168.0.1 nem lehet elérni a webes felületét.

Mmi lehet a gond?

Volt kikapcs, reset, gép újra indítás...

(#10726) ntrbot válasza ozz (#10725) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Ha bridge akkor 192.168.100.1

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#10727) Intruder2k5 válasza ntrbot (#10726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És egyébként a 192.168.100.1-en mindig elérhető, akkor is ha router!

(#10728) ntrbot válasza Intruder2k5 (#10727) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Így igaz . Ha router, ha bridge akkor is elérhető így.

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#10729) ozz válasza ntrbot (#10726) üzenetére


ozz
tag

Köszönöm a gyors segítséget!

A TC-t bridge módban és van utána kötve egy TPlink 1043nd.

A tplink-nél mit kell beállítani hogy minden jól müködjön, jelenleg gyári beállítás van egy dinamikus WAN beállítással, ez így jó vagy lenne még valami amit be kellene állítani?

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

(#10730) Nordik


Nordik
őstag

Vásároltam egy Full HD LED TV-t. Eddig CRT tv-m volt amin analóg kábelen jött az adás, minden probléma nélkül. Viszont ugyanez a megoldás a jelenlegi TV-n elég gyatra minőséget produkál. Milyen megoldás tudnátok mondani? Szeretném a lehető legolcsóbban megúszni. Nem kellenek HD adók, sem felvétel vagy ilyesmi, csak valamivel szebb legyen a kép. Ehhez elég egy Conax modul vagy egy mediabox? Ez mibe fáj?

(#10731) kabelmania27 válasza Nordik (#10730) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digitális szolgáltatást kell kérned, digital bronze és gold csomag közül választhatsz, gold 29 csatornával több mint a bronze, a közszolgálati adók hd adásat fogod tudni nézni. Ha tudja a CI+ szabványt a tévé nem kell box, kérhetsz médiacardot.

[ Szerkesztve ]

(#10732) Nordik válasza kabelmania27 (#10731) üzenetére


Nordik
őstag

Digital Bronze van elvileg. Az egyik szobába van is mediabox. Csak az enyémbe nincs. Tehát akkor bemegyek igénylek egy mediaboxot és kész? Máris sokkal szebb lesz a kép? Mennyibe fog ez kerülni?

(#10733) kabelmania27 válasza Nordik (#10732) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt vannak az árak, hdmi-s boxot kell kérned de először nézd meg a tévéd tudja-e a CI+ szabványt.

(#10734) Nordik válasza Nordik (#10732) üzenetére


Nordik
őstag

Jah és mi van olyankor ha két szobába lesz mediabox? Akkor kétszer kell megfizetni a Digital Bronze díjcsomag árát? Vagy ez baromság? Egy háztartásban lehet 2-3 mediabox is, a havidíj akkor is ugyanannyi marad?

(#10735) Intruder2k5 válasza Nordik (#10734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem külön havidíj, de van egy plusz díja mind a második, mind a harmadik eszköznek! Negyedik már nem is kérhető! A digitális televíziózás már csak ilyen...

http://www.upc.hu/televizio/tobb-tv-keszulek/

[ Szerkesztve ]

(#10736) Nordik válasza Intruder2k5 (#10735) üzenetére


Nordik
őstag

Értem. Mondjuk nálunk egy box van, de azért is fizetünk. Holott már nem kérnek érte pénzt ahogy nézem, ha semmi extrát nem tud. A digital bronze csomagunk is 5-6ezer környékén van. Lehet be kellene menni kikérni a jelenlegi ajánlatokat, mert gondolom ezek régi árak, még mikor kötve lett. :U

(#10737) Intruder2k5 válasza Nordik (#10736) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg tudod nézni a weblapon is, hogy mit ajánlanak! Sőt, váltani is tudsz akár...

Ügyfélszolgálat -> Személyre szabott kedvezmény

https://onlineugyfelszolgalat.upc.hu/myupc/index-personal-discount.xhtml

(#10738) Nordik


Nordik
őstag

Köszi!

Egyébként ez a Digital Gold csomag alapból mennyi HD csatornát tartalmaz?

(#10739) Intruder2k5 válasza Nordik (#10738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- 76 digitális + 4 HD csatorna
- 3 hónapig +15 HD csatorna 0 Ft-ért, a 4. hónaptól a HD csomag díja 1000 Ft/hó

(#10740) Nordik válasza Intruder2k5 (#10739) üzenetére


Nordik
őstag

Értem tehát alapból tartalmaz 4 HD csatornát. Ha sima mediabox-ot kérek akkor ez marad is, viszont ha olyat kérek, hogy HD csomag mediaboxal akkor ez kibővül 15-re? Ennyi az egész? :)

(#10741) Intruder2k5 válasza Nordik (#10740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt pontosan nem tudom, mert nekem sincs HD, de ha jól értem akkor 4+15, azaz 19 HD csatornád van 3 hónapig ingyen, aztán a negyedik hónaptól a +15 fizetőssé válik, 1000Ft/hó, vagy lemondod, és marad a 4 ingyenes! Emellett természetesen van még a 76 (sima SD) digitális csati is, de azok nem HD-k!

A 4 alap szerintem az m1, m2, Duna, Duna World!

[ Szerkesztve ]

(#10742) pidzsi84


pidzsi84
csendes tag

Sziasztok.

UPC internetem (120 megás) van és mellette digitális tv mediacard hd-vel. A koax kábel 2 szobában van bent. Azt sajnos nem tudom hogy 2 külön kábel-e vagy pedig vhol meg van osztva. A problémám az lenne hogy amennyiben a régebben a upc-s szerelő által beszerelt elosztóra rákötöm a tv-t és a modemet is, akkor a tv képe szétesik, akad, néha a "nincs jel" is bevillan. Amennyiben a modemet a másik kábelre kötöm rá akkor mind a net mind a tv működik. Viszont a modemet szeretném áthozni a tv mellé, mert a gépemre kábellel szeretném rákötni, hogy ki is tudjam használni a net sebességét.
Valakinek van ötlete, javaslata hogy mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget!
Üdv
Pidzsi

(#10743) Gubek-Einste válasza pidzsi84 (#10742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Végig kell követni a kábelt egészen a bekötési pont és feljegyezni, hogy milyen dolgok vannak a kábelen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10744) kabelmania27 válasza pidzsi84 (#10742) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Arra tippelek el van osztva a koax, tap kimenetbe lehet dtv probléma, ha visszirányszűrő mögé kötöd a modemet nem lesz net. Kövesd a koax útját, írd le milyen osztóval van elosztva a koax, esetleg készíts fényképet. 192.168.100.1 címen nézd meg a modem jelszintet

[ Szerkesztve ]

(#10745) Nordik


Nordik
őstag

Kaptam új modemet, valami Technicolor márkájú. Ugye ebben van wifi, egyszerre több eszközt is használhatok vele díjmentesen. Viszont ez az ethernet csatlakozókra is igaz? Mert ugye az is van rajta 4.

(#10746) Intruder2k5 válasza Nordik (#10745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen igaz!

(#10747) Nordik válasza Intruder2k5 (#10746) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor ezentúl nincs is szükség routerre? Régebben még le voltak korlátozva ezek a dolgok egy gépre stb. Remélem akkor, ha rádugom még a PS-t stb, nem fognak kiszámlázni valamit, mert több gépet használok. :U

[ Szerkesztve ]

(#10748) Intruder2k5 válasza Nordik (#10747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem fognak semmit számlázni emiatt! :)

(#10749) Nordik válasza Intruder2k5 (#10748) üzenetére


Nordik
őstag

És ha torrentezek?

(#10750) Intruder2k5 válasza Nordik (#10749) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sem! Gondolod más nem torrentezik? Dehogynem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.