Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) Intruder2k5 válasza khorvat (#10350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal 22-ig dolgoznak már... Vagy mégsem? Azért kérdeztem, mert nem régen írta valaki, talán logouton, vagy itcafe cikk volt, hogy a 4 helyett 2 órás időintervallumok lesznek, és hétvégén is járnak majd! Ezek szerint ez még nem lépett életbe!

[ Szerkesztve ]

(#10352) khorvat válasza Intruder2k5 (#10351) üzenetére


khorvat
senior tag

A 2 órás intervallum valóban jó lenne, vagyis jobb így csak 2 órát rabolnának el mikor mégse jönnek!
A hétvégi kiszállások már most is vannak, igaz nekem legutóbb nem érkeztek meg szombat 12-16 közöttre ,de az ÜSZ már hívott 18 után, hogy bocsi nézzünk egy új időpontot hétfőre, aztán hétfő 16-20 lett lejelentve ehhez képest a szerelő tudott volna már jönni 14kor is mert szabadult fel ideje, csak ugye akkor meg én nem értem még rá meló miatt!

Ami még érdekes a történetben, hogy hibabejelentést tettem, hogy 2 frekvencia 602 és 610 teljes csatorna kínálata eltűnt a TV-n, van-e esetleg vmi frekvencia változás amiről nem tudok és az okozza!
Válasz, hogy nincs frekvencia változást jön a szerelő megnézi, persze a megoldás az volt , hogy új frekikre tették át a TV csatronákat újra hangolás a megfelelő frekvenciákra és már jöttek is!
Weboldalon mediacard frekvencia táblázat elavult volt, a központi hibabejelentő kezelő se volt képben, hogy mi történik helyi szinten változások térén! Megmondták volna az új frekiket és elkerülhettük volna ezt az egészet!

(#10353) Intruder2k5 válasza khorvat (#10352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen nekem is volt már, hogy 16-20 közt volt megbeszélve, és 15 óra után hívott a szerelő, hogy akkor itt van a kapu előtt... Mondom jó, én meg dolgozom, 1 óra múlva otthon vagyok, a megbeszéltek szerint!

Frekvenciával is volt hasonlóm, csak analógon, TV2 ügyben! Én nem tudom, hogy a frekvencia táblázatot miért kell titkolniuk, anno rákérdeztem, azt volt a válasz, hogy nem nyilvános dokumentum!

(#10354) nbundy23


nbundy23
újonc

Sziasztok.

Nem tudom, hogy volt-e már korábban tárgyalva, 3 oldalt lapoztam visszafelé, hogy a nem régen tárgyalt hozzászólásokat megnézzem és ne tegyem fel ugyanazt a kérdést, ezért ha már volt tárgyalva, elnézést kérek.

A következő problémám van:

A minap váltottunk csomagot a UPC-nél, a Bronze csomagnak megfelelő Trio-ra, és tegnap küldték ki az új modemet, Technicolor TC7200.U. Néztem a bekötési "útmutatót", mindent úgy csináltam ahogy le van rajzolva, viszont a gép nem érzékeli a netet. Úgy volt rajzolva, hogy kb fél óra kell neki összekötés után, de egy óra múlva se változott semmi, a Power, DS, US, Online LED-ek világítottak, az Ethernet és a Phone nem. A modem regisztrációs oldalra se tudok felmenni, mert nem engedi, nem tudja betölteni az oldalt.

Esetleg valami ötlet, amit rosszul csináltam vagy tanács?
Előre is köszönöm

(#10355) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nem tudom kinél történt még ilyen "rendellenesség" de nálam az eddigi 25megás net 30as lett úgy, hogy én nem kértem. :F ;]

(#10356) proradeon válasza F_Zolee (#10355) üzenetére


proradeon
őstag

Talán ennek köszönhetően.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#10357) F_Zolee válasza proradeon (#10356) üzenetére


F_Zolee
veterán

Így mindjárt más. Mert amikor bejött a 240es őrület egyáltalán nem volt arról szó, hogy a meglévő ügyfelek kapnak bármi féle "kedvezményt" is.

(#10358) BRIKLY válasza proradeon (#10356) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én még ebből is ki vagyok hagyva,mint a technikusi kiszállásból.. Szerdától már jövő hét hétfőnél járunk.. :W

(#10359) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne:

Eddig 25 Mbit-es netem volt, eddig letöltéskor ca. 3100 kb/s -et írt ki a gépem.
Most váltottam 60/6 os netre, kaptam egy új Technicolor modemet.
A letöltés feltöltés Speedtest.net által tökéletes ( 61/6,1 ), viszont ha letöltök, átlagban mindössze 4,6 MB/s- et ír ki a windows. Ennek 7,5-nek kellene lennie ugye ?

Nálatok hogy van ez ?

Köszi Maszi

(#10360) Gebriel válasza nbundy23 (#10354) üzenetére


Gebriel
veterán

Próbáltad resetelni a modemet?

(#10361) maszibmw válasza Gebriel (#10360) üzenetére


maszibmw
tag

Igen. De mint írtam, speedtest-en mindig hozza a 60 at.

(#10362) kabelmania27 válasza maszibmw (#10361) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Állítsd be a kimenő titkosítást eröltetve-re.

(#10363) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Write Only módban vagy? :)

1. Ki mondta, hogy torrentről van szó?
2. Letöltési sebességről volt szó, és nem feltöltésről!

(#10364) nbundy23 válasza Gebriel (#10360) üzenetére


nbundy23
újonc

Igen, próbáltam. Végül haverom segített, úgyhogy megoldódott a probléma, azért köszi :) Már csak a wifi jel gyengélkedik, de azt majd megpróbáljuk holnap orvosolni

(#10365) Tommy1982


Tommy1982
tag

Hát ez remek...
se net, se TV, semmi. Mintha elvágták volna a kábelt. :W

[ Szerkesztve ]

(#10366) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#10365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam megy minden...

De lehet van abban valami amit mondasz, jól fizetnek a rézért! :)

[ Szerkesztve ]

(#10367) maszibmw válasza maszibmw (#10361) üzenetére


maszibmw
tag

ftp.fsn.hu - n próbáltam a letöltést.

Most viszont itt egy érdekes dolog, ha nem egy file-t töltök le, hanem pl kettőt, akkor viszont a kettő összege kiadja a 7,5 MB/s-et. Ha egyet töltök csak, az max 5-ig megy fel, de inkább olyan 4,6 körül mozog.

(#10368) Intruder2k5 válasza maszibmw (#10367) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

XP?

(#10369) maszibmw válasza Intruder2k5 (#10368) üzenetére


maszibmw
tag

Igen

(#10370) Intruder2k5 válasza maszibmw (#10369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#10371) maszibmw válasza Intruder2k5 (#10370) üzenetére


maszibmw
tag

KÖSZÖNÖM !

Jó lett.

Ez csak XP-nél kell ?

Mit csinál ez a beállításokkal tulképp ?

(#10372) Intruder2k5 válasza maszibmw (#10371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Igen, csak XP-nél kell! Kikapcsolja a QoS-t, TCP ablakméretet állít, stb... Van több hasonló program is, mint például a TCP Optimizer!

[ Szerkesztve ]

(#10373) Gebriel válasza nbundy23 (#10364) üzenetére


Gebriel
veterán

Nyugodtan beírhatod, hogy oldottátok meg. Másnak is segíthet, ha valaki ugyan ilyen problémával fog küzdeni.

(#10374) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok

Jövő héten kapom kézhez az uj wifis ruteremet mert 30megárol 120ra váltok. Ahogy vissza olvastam gondolom én is ezt a TC7200 kapom majd.Mivel nem vagyok nagy szaki ezen a területen van valami amire oda kell figyelnem a beállításban?Az asztali gépem falból kapja majd a netet és csak telefonon használok wifit.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#10375) nbundy23 válasza Gebriel (#10373) üzenetére


nbundy23
újonc

Ugyanúgy csinálta ő is, ahogy én, szóval összekötötte és várt fél órát. Nem telt bele fél óra, a wifi kapcsolatot kiírta a gép, a modem alján lévő kóddal pedig tudtunk csatlakozni a wifihez és a telefon is egyből működött. Miután megvolt a wifi-kapcsolat, felmentünk netre és kiadta a modem regisztrációs oldalt. A LAN-kábellel való csatlakozást pedig úgy oldotta meg, hogy lefrissítette a hálókártyát a legújabb driverrel és egyből fel is ismerte.

Szóval lényegében én voltam a hozzá nem értő azzal, h nem néztem a modem aljára a kódért és nem frissítettem a hálókártyát, mert ezzel időt is spóroltam

(#10376) maszibmw válasza nbundy23 (#10375) üzenetére


maszibmw
tag

Nálam a UPC-s beírta a modemnek a frekvenciát, így azonnal feláll a modem, nem kell fél órát várni.

( Állapot / Kapcsolat / Lefelé irányuló / Frekvencia kényszerítése - és ide beírta hogy 442000 )

(#10377) Intruder2k5 válasza mindfreak (#10109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt most linkelték másik topikban!

Telefonbeszélgetés hangfelvételének kiadása

(#10378) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Most vettem észre,hogy eljutott hozzám is az a 30/3 [link]

[ Szerkesztve ]

(#10379) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#10378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mindenkinek emelik folyamatosan...

(#10380) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#10378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg arra leszek majd még kíváncsi, hogy akkor most az árakat is igazítják? Mert én mondjuk cirka 2 hete váltottam 50-ről 60-ra, ami nekem így olcsóbb is lett, de ha pl nem váltottam volna, és most automatikusan megemelnék, akkor a régi 50-es áron kapnám a 60-at? Mert gondolom sokan vannak ebben a cipőben... Illetőleg mi a helyzet a 25 vs. 30 árával?

(#10381) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#10380) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem tudom, de ha mindent váltanának a régi csomaghoz képest a mostanira, akkor nem 30/3 net járna nekem,hanem 60/6, mivel Trio M csomagom van.
Ha azt megkapnám vissza is utasítanám rögtön azt az egyedi ajánlatot ami miatt szerda óta jönnek, bár ha másért nem is, a HBO csomag miatt megér + 1000Ft-ot

(#10382) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem az árak nem változnak mivel a szerződés szerint azok fix-ek. Elég sokan vannak akik a régi csomagban vannak és a mostaniban már gyorsabb net van mint az ő szerződésének az idején, azok sajnos így jártak, más szolgáltatónál is van ilyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10383) blakey válasza Intruder2k5 (#10380) üzenetére


blakey
titán

Szerintem pontosan emiatt döntőttek amellett, hogy "mindenkinek" emelik, túl "sokan jártak jól" azzal, hogy neten lehetett módosítani és elég sok előfizetőnél kevesebb lett a haviidíj, nekem 10 Ft-tal drágább lett. :) Ezzel a módszerrel megelőzték azt, hogy mindenki váltson a nagyobb csomagra kevesebb havidíjért. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10384) Gubek-Einste válasza blakey (#10383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy csak egyszerűen a felháborodás/népharag térítette őket más beállításra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10385) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Próbáltam keresni, de nem találtam meg.. van az UPC ügyfélszolgálatnak vezetékes száma? Ami nem a 1221, hanem pl 003611234567 formátumú.
Vagy ha, akkor az hogy néz ki nemzetközi hívás esetén? 00361221 nem ok :N

Köszi,

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#10386) blakey válasza SimS (#10385) üzenetére


blakey
titán

Akkor nézd meg jobban, mert ott van, használd az egeret. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10387) SimS válasza blakey (#10386) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

A lap közepét luxus elolvasnom, igazad van. :W
Köszi szépen! :K

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#10388) Jhnny86


Jhnny86
csendes tag

Hello, a havidíjjon felül 600Ft-ot fizetek havonta az UPC-nek a wifiért. Szeretném megkérdezni azt hogyha vennék egy routert és abba dugnám bele a kábeleket, akkor lemondhatom e a 600 ft-os wifi szolgáltatást? ( és ugyan úgy menne a wifi? )

(#10389) khorvat válasza Jhnny86 (#10388) üzenetére


khorvat
senior tag

Igen, sokan így működtetjük mi is már évek óta ez sose jelentett már gondott az utóbbi 5 évben!
De ha nem vagy túl nagy igényű kérheted az ingyenes wifi opciót is egy újbóli hűség aláírásakor, ez esetben kicserélik a modemet olyanra ami wifi router is egyben!

(#10390) hesszan


hesszan
aktív tag

jól olvasom, hogy az elmúlt napokban ügyfél kérése és új szerződés aláírása nélkül emelik a 25/1,5-et 30/3-ra? Esetleg a területet mellérakhatnátok.. (bp, ker? debrecen stb)
Ha változatlan áron adják, úgymond a tudtom nélkül én örülnék neki.... maradnék határozatlan idejűvel :)

Sungdurung

(#10391) F_Zolee válasza hesszan (#10390) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindenkinek jár területtől független.

(#10392) hesszan válasza F_Zolee (#10391) üzenetére


hesszan
aktív tag

oooo
hogy erről beszéltek? :) http://www.upc.hu/rolunk/hirek-kozlemenyek/20130920/
zsííír. Plusz 1 UPC [pláne ha nem emel árat mondjuk jan1-el...]

Akkor érdemes volt kivárnom (illetve még várom, mivel tegnap még nem volt gyorsabb), és nem beleugranom egy éves határozottba. juhéé

Sungdurung

(#10393) Intruder2k5 válasza Jhnny86 (#10388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arról már nem is beszélve, hogy amint látom már minden körülmények közt díjmentes lenne a WiFi opció, nem csak csomag, de szimpla net előfizu esetén is!

(#10394) Gabor970 válasza hesszan (#10392) üzenetére


Gabor970
addikt

hát, bévallom a 25 és a 30 közti 20% difi, annyira nem nagy szám, persze örülök mindennek ami ajándék. A felfelé a gyenge nálam, talán ez is javul. Persze a 30 is bőven elég, még úgy is, hogy a 15-17GB körüli 1080-as MKV-kat szeretem csak, 50"-es plazma megkivánja :D

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#10395) Intruder2k5 válasza Gabor970 (#10394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de a 1,5 helyett 3-mas feltöltés már duplázás...

(#10396) hesszan válasza Gabor970 (#10394) üzenetére


hesszan
aktív tag

Én is az számoltam (le +20% fel +100%) és mivel ingyééé van ezért +1 a UPC-nak.
[aztán majd ha árat emel akkor meg itt fogok mondani tücsök bogarat rájuk.]

Sungdurung

(#10397) Intruder2k5 válasza hesszan (#10396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én aláírtam egy évet, ergo nagyon nem emelhetnek...

(#10398) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na ma megérkeztek.

Kaptam egy Cisco EPC3212 modemet, és egy Cisco 8685DVB UPC szörnyeteget.

Ezzel alapból ingyenesen vehetek fel?

(#10399) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#10398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mindkettő teljesen jó! Nekem is ilyen DVR van, a modemem 3208!

(#10400) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Esetleg van itt olyan kolléga, akinek emelték a 120 megabites sávját "gratisba" ? :U
Budapesten...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.