Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) genesishun


genesishun
csendes tag

Sziasztok, az a problémám hogy a net lassan egy hete egyszerüen nem képes stabíl lenni,vagy az van,hogy pöpecül megy minden,de 1-2 percekre lelassul vagy pont az ellenkezője. Tegnap például egésznap semmi baja nem volt ma meg elkezdte megint a lassulgatást/megszakadást. Ötlet? UI: remélem ezzel segítek: ma észre vettem,hogy a modemen villog az "US" felirat és megnéztem,hogy azt jelenti,hogy keresi/nincs "upstream" kapcsolat,de hogy mit jelent ahoz már nem értek. Köszi

(#11052) Gubek-Einste válasza genesishun (#11051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valami miatt újra indult a modem, mutass egy jelszint oldalt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11053) kabelmania27 válasza genesishun (#11051) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magas adási miatt leesik a modem a hálózatról nézd meg a modem értékeket és azt hogy hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e csillapító.

(#11054) tomp


tomp
félisten

Másnál milyen a net a VII. kerületben?
Nálam a 120-as épp ilyen:

:C

(#11055) Criton


Criton
veterán

Pécsen a tv adás hol elmegy hol visszajön. Hol "Nincs jel" felirat jelenik meg. Másnál nincs ilyen?

(#11056) tomp válasza Criton (#11055) üzenetére


tomp
félisten

Megint hiba van a rendszerben.
pl Budapest VII kerületnél gyakorlatilag majdnem halott a net.

(#11057) genesishun


genesishun
csendes tag

Bocsi nem tudom,hogy kell jelszintet nézni. Annyit tudok,hogy volt csillapító mert rohadt erős jel volt,de kb 2 hete hoztak új modemet és a srác azt mondta nem kell már rá a csillapító. Egyébként most is folyamatosan villog az US de villámgyors minden.

(#11058) kabelmania27 válasza genesishun (#11057) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad?

(#11059) genesishun


genesishun
csendes tag

Tc 7200 U ilyen egybe wifis okosság. http://virtualnet.at/images/upc-technicolor-tc7200-wlan-router-gateway.jpg

(#11060) kabelmania27 válasza genesishun (#11059) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ebbe 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 címen lehet belépni külön menübe van a lefelé irányuló és felfelé irányuló jelszint értékek.

(#11061) genesishun


genesishun
csendes tag

Kössz.Bejelentkezni nem tudok viszont,szerelő azt mondta admin/admin,de nem lép be vele. UI: Már jó,csak nem volt net bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#11062) genesishun


genesishun
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#11063) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#11060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TC7200-at leginkább a 192.168.100.1 címen lehet elérni! Az működik mind router, mind pedig bridge módban, még a 192.168.1.1 csak előbbi esetben jó!

(#11064) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Cisco 8685DVB UPC Box-on az USB,és LAN csatlakozók jók valamire?

(#11065) donmackó válasza BRIKLY (#11064) üzenetére


donmackó
őstag

Nem.Ki van kapcsolva.Max az USB-t tudod teló töltésre használni.

Release the cable hounds!

(#11066) Misua


Misua
senior tag

A TC 7200-nek van valami lehetőség wifi jel erősítésére?
Eddig háromszarvú TPLink 941 volt, azt a lakáson végig max jelerősség volt, most meg a modem mellett max, szobákban csak a fele :((
P.S. jelerősségtől függ a net sebessége?

(#11067) Gubek-Einste válasza Misua (#11066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben kapcsold ki a TC-n a wifi-t és tedd be AP/Switch módba a TP-Link-et utána.
Semmi köze a net sebességnek a jelerősséghez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11068) kabelmania27 válasza genesishun (#11062) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem sem kell csillapító. A négyből csak két adási freki üzemel. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.

[ Szerkesztve ]

(#11069) matyi94 válasza tomp (#11054) üzenetére


matyi94
senior tag

(Akácfa utca)
Nekem a 60-as net 10 percig 60-as utána leugrik 0,5-1 mega környékére. Katasztrófa. UPC féle wifis modemem van. Ha rebootolom, van hogy egy-két órára helyreáll, de utána véletlenszerűen megint elkezd ledobálni. Nem tudom, hogy szolgáltató vagy router oldali gondom van.
Katasztrófa. Otthon Nyíregyen minden jól működik ugyanezzel a csomaggal a régi modemmel, lehet inkább kérek egy olyat ide is.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#11070) horush válasza matyi94 (#11069) üzenetére


horush
addikt

Ez igencsak a modem hibájának tűnik. Miért nem hívsz ki szerelőt? Belátja, hogy sz@r, aztán kicseréli egy jóra.

(#11071) tomp


tomp
félisten

Kedves Előfizetőink!

Jelenleg nem működnek a szolgáltatásaink, ha áramszünet vagy áramtalanítás után újraindítjátok a modemet. A probléma okát jelenleg kutatjuk, azonnal tájékoztatunk mindenkit, amit többet tudunk arról, hogy ezt a hibát mikorra tudjuk elhárítani. Köszönjük a türelmeteket!

(#11072) genesishun válasza kabelmania27 (#11068) üzenetére


genesishun
csendes tag

Hogy érted,hogy milyen osztóval van elosztva a koax?

(#11073) Misua


Misua
senior tag

A TC 7200 milyen sebességet tud kb?

(#11074) Intruder2k5 válasza Misua (#11073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lévén ED3 szabványú HGW, körülbelül 400/100Mbps-t!

(#11075) kabelmania27 válasza genesishun (#11072) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

El van osztva a koax vagy osztás nélkül megy a modembe?

(#11076) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok! DSL netem van, de a vonal minősége elég gyatra, gondoltam kábelra váltok... A UPC címkeresője szerint a mellettünk lévő családi házban elérhető a kábeles internet, nálunk csak az analóg és digitális kábeltv. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol ezt megerősítették, aztán persze (ál)naívan felvetettem hogy nem lehetne e ide is bekötni...

Szal továbbították az ügyet valami hálózatfejlesztési osztályra, az ügyfélszolgálatos szerint akár 1-2 év múlva (!!!) már van is esélyem kábeles netre.

Lehet megrendelem a szomszéd címére a saját nevemre, aztán mikor kijönnek, szólok nekik: ááá nem oda kell kötni gyerekek, hanem emide, nédd má pont van egy viszki a kabátzsebembe, remélem szeretitek :)

(#11077) Intruder2k5 válasza mauimagic (#11076) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt mondjuk nem értem, ha egyébként elérhető a kábeltv nálatok, vagyis ott a koax, akkor az internet ,miért nem...?!

Egyébként ez családi ház, vagy társas?

[ Szerkesztve ]

(#11078) ntrbot válasza Intruder2k5 (#11077) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Nálunk szerelő azt mondta, hogy itt az előttem lévő karón van 4 bekötési hely amiből 2 net+tv, 2 meg csak az egyik vagy mi. Lehet hogy vmi baromságot mondott, de mondom leírom ha már hasonló volt itt is.

Amúgy a telefonos ügyfélszolgálatot meg felejtsd el :D Mi benne sem voltunk és csak személyesen bementem utána tettek be a listába. Telefonon azt mondták műemlék biztos "-". '84-es ház :D

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#11079) Intruder2k5 válasza ntrbot (#11078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még ha ez így is van, esetleg valami beépített szűrő miatt, amit nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán, akkor is a koax simán osztható, ha már új előfizetőről lenne szó, akkor tegyenek fel egy újabb osztót, és ennyi!

(#11080) ntrbot válasza Intruder2k5 (#11079) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Amíg rubi volt itt addig megoldották. :D Egyszerű osztó ott lóg, kérdeztem nem rosszabb-e havernak, de ugyanúgy szépen viszi neki. Értékei még jobbak mint nekem.

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#11081) genesishun válasza kabelmania27 (#11075) üzenetére


genesishun
csendes tag

Osztás nélkül megy be. Ma egyébként semmi gond nem volt a nettel.

(#11082) kabelmania27 válasza genesishun (#11081) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, rendben vannak az értékek. Most is csak két adási freki megy vagy már megy mind a négy?

[ Szerkesztve ]

(#11083) fgabo006


fgabo006
csendes tag

Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy ezek az értékek megfelelőek?
Egy Technicolor TC7200 lenne szó

meg még olyan kérdésem lenne hogy ha torrentet akarok normálisan seedelni elég beállítanom az upnp engedélyezést? akinek ebben van már tapasztalata kérem segitsen

[ Szerkesztve ]

(#11084) kabelmania27 válasza fgabo006 (#11083) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv a PH-n!
Rendben vannak az értékek, biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.

(#11085) Tommy1982


Tommy1982
tag

Ennyire azé nem hűlhetett le a levegő, múlt héten még jócskán mínuszban voltak az értékek :DDD
Bár azt nem értem, hogy miért ugrik vissza egy nagyot a 2-es csatornán, majd folyamatosan emelkedik vissza.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.3 dBmV 39.0 dB
Channel 2: 1.8 dBmV 37.5 dB
Channel 3: 3.1 dBmV 37.8 dB
Channel 4: 4.0 dBmV 38.2 dB
Channel 5: 5.0 dBmV 38.5 dB
Channel 6: 6.1 dBmV 38.7 dB
Channel 7: 6.5 dBmV 38.9 dB
Channel 8: 7.2 dBmV 39.0 dB

(#11086) matyi94


matyi94
senior tag

Szerintetek a tc7200-ban mit jelent konkretan a van letiltasa es miert van gyarilag bepipalva?

Legyen szép napod!

(#11087) solti válasza matyi94 (#11086) üzenetére


solti
senior tag

Szia! nem "wan"? Egyébként általában azt, hogy lehet-e az internet felől konfigurálni, vagy csak belső hálóról.

(#11088) matyi94 válasza solti (#11087) üzenetére


matyi94
senior tag

Bocs elirtam, mar almos voltam, de koszi a valaszt :D

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#11089) blakey válasza Tommy1982 (#11085) üzenetére


blakey
titán

Én is betettem agy képet, hogy nálam is megemelkedtek az értékek a hétvégi "para" óta, 7-8 dBmV(40dB átlag DS-ből lett 12-13 sBmV/43dB DS, a US nem változott, szerintem tekertek az erősítésen.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11090) Misua


Misua
senior tag

Tanácsot szeretnék kérni.
ugye UPC 120 Mbps nethez kaptam Technicolor tc7200 router, amivel nem vagyok teljesen megelégedve.
Többször teszteltem (speedtest.com): persze van jel végig a panel lakáson, de ha pl sebesség router mellet 85 Mbps, akkor 3 panell falon túl már csak 3 Mbps :((
Tovább fokoztam a tesztelést - kikapcsoltam a wifit és rádugtam az előző routeromat (TP-link 941 ND).
Nos, javult a helyzet - ahol 3 Mbps volt ott már 30 Mbps lett, viszont a router mellet a max sebesség csak 60 Mbps.
Most akkor mi legyen - használjam Technicolor tc7200-t vagy kössek rá egy olyan routert ami a 120 Mbps-z jó?

(#11091) genesishun válasza kabelmania27 (#11082) üzenetére


genesishun
csendes tag

Most is csak 2 megy a 4-ből. De egyenlőre ma is remekel a net.

(#11092) blakey válasza Misua (#11090) üzenetére


blakey
titán

A TC wifije gyenge 3 falon keresztül ezért csökken a sebesség, mellette azért 85Mbps mert ennyire képes a vevőeszköz wifin, ahhoz, hogy 120-al menjen, 5GHz-re kell állítani (a TC-t) és ezt a vevőkészüléknek is tudnia kell, különben 85 Mbps-el fog menni ami normális. Ha jobb jelet akarsz 3 falon keresztül is akkor valóban egy router a megoldás de akkor már gigabitest vegyél ami wifin és kábelen is tud mindent.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11093) mauimagic válasza Intruder2k5 (#11077) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A kábeltv és a net is t-homeos jelenleg. A kábelnet náluk nem elérhető a címemen, ezért váltanék lyúpíszíre. Lehet beugrok valami ügyfélszolgálatra, hátha mondanak valami okosat.

(#11094) Misua válasza blakey (#11092) üzenetére


Misua
senior tag

És az 5 Ghz-s opció elméletileg növelné a sebességet a legtávolabbi szobában (ahol jelenleg 3 Mbps)?

(#11095) blakey válasza Misua (#11094) üzenetére


blakey
titán

Ki kell próbálni, de ha ennyire gyenge a TC jele akkor érdemes routert használni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11096) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Tc7200 modemre lehet torrent klienst telepiteni?

Előre is köszi!

sublett

(#11097) ntrbot válasza sublett (#11096) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Szia. A gyári fw-vel biztos meg lehet oldani, de a UPC lenullázott fw-vel semmire sem használható kb ez a modem csak routernek meg modemnek (router/bridge mód). Ilyenekre használj NAS-t vagy olyan routert amin ez lehetséges.

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#11098) sublett válasza ntrbot (#11097) üzenetére


sublett
tag

Köszi!

Gondolom gyári fw-t felrakni egyszerű, de gari vesztessel, szerződés szegessel, stb jár..?

(#11099) HyP3b0y válasza sublett (#11098) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Bárcsak fel lehetne rakni...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#11100) Intruder2k5 válasza sublett (#11098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve valószínűleg működésképtelenséggel is... Torrentezni saját routerre lesz szükséged, ezt szerintem egy szolgáltatós eszköz sem támogatja! Nem csak UPC-nél, hanem máshol sem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.