Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) -=RelakS=- válasza canniball (#11800) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

;] [#popkorn szmájli]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11802) Intruder2k5 válasza tomp (#11798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így igaz, csakhogy Te (és mi is) most nem a szolgáltató szemszögéből nézzük a dolgokat, hanem az előfizetőéből! Ergo ha a szolgáltató leszarja, és nem oldja meg a hibát, de én meg tudom oldani, akkor megoldom, és használom tovább a netet gond nélkül! Aztán persze ha az jól esik, és megéri 1000Ft-ért fél este hisztizni nekik a facebook-on, akkor lehet jóváírásokat kérni, de közben gond nélkül internetezhetsz!

[ Szerkesztve ]

(#11803) *Ropi* válasza Intruder2k5 (#11802) üzenetére


*Ropi*
félisten

Újabban eléggé D.I.Y. szolgáltató lett a UPC... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11804) tomp válasza canniball (#11800) üzenetére


tomp
félisten

Nekem jó napom volt. Sikerült kicsikarni ezektől pénzt, most pedig bedobok egy filmet. :DD

Úgy balhéznák egy nagyot valamelyik szolgával a hatósággal együtt. Hiányzik már a tavalyi telenor-nmhh balhém. :DDD A szolgáltató húzta a rövidebbet.

(#11805) fotosjani válasza -=RelakS=- (#11796) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Hát persze hogy nem segít ha újraindítod a modemet.
Ezért írtam hogy teljesen baleknak nézi a UPC az ügyfeleit.
Ha kiadnának egy közleményt amiben egy kis türelmet kérnek, mert egy kis idő szükséges a probléma megoldásához és egy egyszerű leírásban megadják az ideiglenes DNS beállításának módját hogy mindenkihez eljusson az információ.
Akkor azt mondanám hogy megértem, mert hiba bárhol bármikor lehet, de kezelik és ez lenne a lényeg.

A kummuníkációs poszt vezetőjét mindenesetre lecserélném a UPC tulajdonosának a helyében.

[ Szerkesztve ]

(#11806) blakey válasza tomp (#11798) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy mindegy mi vagyok, szolgáltató, ügyfél, bármi, mindig nekem kell megoldani. :)
A upc nem fogja reklámozni a google dns szervereit, ahogy a többi szolgáltató sem, nem ez a céljuk, de … szerintem az lehetne egy megoldás, hogy valamilyen módon ilyenkor automatikusan DNS-t vált a modem, biztos találnának megoldást erre a problémára is, tehát a szolgáltató által egy másik számsor jelenik meg és így azoknak akik nem értenek hozzá, nem is kell foglalkozni a dologgal.

#11805) fotosjani
Ne haragudj de ha nincs neted és mobilneted sem akkor mit érsz a köleménnyel? :F
Plusz DNS-eket kéne szerezniük és ilyenkor automatikusan váltania kéne a modemnek.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11807) Intruder2k5 válasza *Ropi* (#11803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez van, a nyereségükről nem mondanak le, így aztán a DNS fejlesztésekre szánt pénzt vitte el a vezetékadó! :)

(#11808) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

még egy jó buli:
Elkezdte a router eldobálni a wifit O_O :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11809) Intruder2k5 válasza blakey (#11806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a fentebbiek alapján ilyenkor a DHCP szerver is lehal, ez nem egy működőképes megoldás! :)

(#11810) tomp válasza Intruder2k5 (#11802) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap este 5perc alatt megírtam a privát levelet nekik és ma délután visszaírtak.

Ha nekem nem tetszik valami akkor keményen reklamálok. Tavaly egy jogtalan 2ezer párszáz Ft-os számla miatt nyomtam fel a telenort az NMHH-nál. A végén a telenor fizetett nekem 12.990Ft-ot...

(#11811) Intruder2k5 válasza tomp (#11804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint viszont Te nem is a probléma megoldására, hanem inkább a balhéra vágysz a szolgáltatóval? Ennyire megéri az az ezer Ft? Te tudod...

(#11812) fotosjani válasza blakey (#11806) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nem haragszom :)
De mivel nem egyszeri hibáról van szó hanem vissza térő gondról, ezért a UPC.hu főoldalán nyugodtan lehetne egy kis szösszenet a problémáról.
Mert ha nem ma akkor holnap vagy máskor odatévedne az ügyfél.
Vagy legalább a telefonos ügyfélszolgálat ne a modem újraindítását erőltetné már előrelépés lenne, szerintem.

A UPC Facebook oldalán még mindig a Modemet erőltetik.

[ Szerkesztve ]

(#11813) blakey válasza tomp (#11810) üzenetére


blakey
titán

Mindenki másban szerzi örömét. :)

Amíg te reklamáltál addig én vígan "daloltam". :D

#11812) fotosjani
Az ügyfélszolgálat annyira ért hozzá mint a boltokban a "szakkértő" eladók, tőlük nem kell érdemi választ várni ill. nem fognak szerelőket a telefonok mögé ültetni.
Értem, hogy mi az általános probléma, de engem csak a "nagy" leállás "állított" meg az elmúlt 1 évben, szóval nekem semmi gondom nem volt, szóval azoknak akik itt írógatna meg olvasgatnak, adott a megoldás.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11814) tomp válasza Intruder2k5 (#11811) üzenetére


tomp
félisten

Csak irónia volt!
Ha tudom, kerülöm a panasz jelentést. Első dns lehalásnál csak legyintettem. Aztán a 7. kerben lévő hiba miatt nem volt meg a garantált sem. Humorosan " :) " jellel jeleztem nekik. Pár óra alatt megjavították. De a mostani sorozatos hibák már túlzás. Eddig bírtam.

(#11815) HyP3b0y válasza Intruder2k5 (#11811) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Mintha a szolgáltató a békés és konfliktusmentes kapcsolatot preferálná. Madárnak néznek minket, csak van aki nem hagyja magát.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#11816) Intruder2k5 válasza tomp (#11814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami azt illeti ez már tényleg kritikán aluli amit csinálnak, de nekem elég volt egyszer belefogni ilyenbe másfél éve, akkor én is kivertem belőlük ~12000HUF-t, de akkor tényleg nem tudtam használni semmilyen szolgáltatást, se TV, se net, se telefon, több mint egy hétig, azaz majdnem két hétig, mert az ELMŰ összetörte az optikai kábelt amikor villanyoszlopokat cserélt! Ezért komolyabb összeget úgysem kapnák, 1000Ft-ért meg nem fogok még facebook-on se vitába szállni velük!

HyP3b0y, lesz@rom a szolgáltatót, nem őket védem én, csak azt akarom mondani, hogy 1000Ft jóváírásért nem fogom magam a facebook-on túráztatni 1 órát sem, főleg ha a problémát meg tudom oldani magam! Bárcsak ettől nagyobb gond sosem lenne a szolgáltatással!

[ Szerkesztve ]

(#11817) Jim74 válasza Intruder2k5 (#11816) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha csak egyszeri problémáról lenne szó, akkor én is legyintenék, de az, hogy sorozatosan fennakadások vannak már hetek óta, az már nem járja.
A legszebb az egészben, hogy tegnap a telefonos ügyfélszolgálatuk mondta, hogy állítsam át a google-re a DNS-t. De meg sem kérdezte, hogy értek-e hozzá, vagy valami. Szerintem innen a fórumról olvassák a megoldásokat :DDD.
Az a baj, hogy ahol tudnak spórolnak, mert a plusz adókat valahogy ki kell termelni és mivel árakat nem nagyon emelhetnek (egyrészt versenyképesség, másrészt a hűségszerződések miatt), így a bevételnövelés helyett marad a kiadáscsökkentés. Nem fejlesztenek infrastruktúrát, ügyfélszolgálatot "lebutítják" a minimálisan szükséges szintre, stb, stb...

Meg ne már a fácsén tájékoztassák az ügyfeleket. Komolyan mondom, ezzel az FB mániával már tele van a hócipőm, hogy akinek nincsen oda accountja, már nem is létezik.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#11818) Intruder2k5 válasza Jim74 (#11817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez nyilván pontosan így van!

(#11819) kaszaf válasza Jim74 (#11817) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Jó pár éve mondta jóapám egy alkalommal erősen felindult állapotban:

"Meg ne már az interneten tájékoztassák az ügyfeleket. Komolyan mondom, ezzel az internet mániával már tele van a hócipőm, hogy akinek nincsen nete, már nem is létezik..."

[ Szerkesztve ]

(#11820) #51736960 válasza Jim74 (#11817) üzenetére


#51736960
törölt tag

"Az a baj, hogy ahol tudnak spórolnak, mert a plusz adókat valahogy ki kell termelni és mivel árakat nem nagyon emelhetnek..."

kicsit off, de ez intő jel lehet a jövőre nézve, pár év múlva ugyanezen okok miatt nem lesz villany vagy víz, és majd lesz egy post az elmü facebookján, hogy próbáld újraindítani a villanyórát :(
persze most jó, mert mindenki "rezsicsökkentési" lázban ég, csak a következményekez nem sokan látjuk még...

(#11821) Jim74 válasza kaszaf (#11819) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azért az egész internetet az FB-hez hasonlítani kicsit túlzás....

(#11820) Loveless: ez teljes mértékben jól látod. Ez az energia-, telkom- és bankszektor által finanszíroztatott kampány nagyon sokba fog még kerülnie az állampolgároknak...

[ Szerkesztve ]

(#11822) -=RelakS=- válasza #51736960 (#11820) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is folyton ezt szajkózom itthon, hogy rezsicsökkentés -> kiadáscsökkentés -> spórolás a karbantartáson.
Bár akik meg fizetik a számlát, azt mondják, hogy a rezsicsökkentés előtt szép nagy emelések voltak, így hiába a -20%, többet fizetünk.
Legyen igazuk, és holmi politikai játszmák miatt ne omoljon össze az energia/víz/csatorna szolgáltatás

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11823) dokee78


dokee78
félisten

Érdekes ez a upc DNS probléma,mert az oldalak nem jönnek be, viszont a torrent 1Megával tölt felfele.

(#11824) -=RelakS=- válasza dokee78 (#11823) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mert a torrent lehet, hogy már tudja, hogy hova töltsön, míg ha lekérsz egy oldalt, az előbb meg kéne tudnia a cél IP-jét.

Legalábbis ha a régi emlékeim nem csalnak, a DNS ez utóbbit csinálja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11825) ÁdiBá válasza dokee78 (#11823) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Tegnap este is volt egy ilyen jellegű problémám ide haza.
Torrent megy, de akár hogy akartam nem tudtam böngészni, majd gondolt egyet és vissza állt minden rendesen.
Az a baj én ehhez teljesen sötét vagyok, én csak azt tapasztalom hogy szar instabil a netem hiába van a lehető legmagasabb a UPC-től!.
Nem lehet ezt sehogy sem orvosolni a szolgáltatónál?
Gondolok én itt bármilyen jellegű cserére, szar kidobják, vesznek újat.
Lassú a szerver fejlesztik gyorsabbra...
Vagy ez nem lehetséges?
Kiakasztó néha ez az ingadozás.

(#11826) -=RelakS=- Valamit be kell állítanom hogy legyen net mikor így szakadozik?!
:U Bocsi de tényleg nem igazán vágom miért áll le a net, december 5 én is megfingott este.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11826) -=RelakS=- válasza ÁdiBá (#11825) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ott van korábbi hozzászólásokban. Megmondták, aki ide jár, annak dns-t beállítani egyszerű :)) :DDD ;] :B

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11827) DjDanee87 válasza ÁdiBá (#11825) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ha nem találnád meg: Google DNS használata

(#11828) -=RelakS=- válasza ÁdiBá (#11825) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem láttam, hogy módosítottál:

Már egy ideje fingadozik a net. Pont tegnap este beszélgettünk arról, hogy az egyszeri júzernek, akinek a modem nem számítástechnikai eszközt, hanem internetet jelent, annak honnan kéne tudnia, hogy mit állítson be, egyáltalán miért kéne tudnia? Vett egy szolgáltatást, működjön. TV-t újrahangolni lehet a tv használati utasítása alapján is, modemet/windows-t hergelni nem feltétlen.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11829) BeLucZ válasza -=RelakS=- (#11826) üzenetére


BeLucZ
addikt

amióta beállítottam a gugli dns-t azóta megy mint állat, nem is szándékozom visszatenni :) régebben is megtehettem volna, csak én az ilyen gyári settingsek híve vagyok de hát ha egyszer szar akkor szar :D

(#11831) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#11830) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valami orvosság arra, hogy a wifi ne dobálja el a csontot van-e?
Meg kicsit szar, hogy 9-10 Mbps a sebessége, holott üzembe helyezés után (még a DNS para előtt) volt itt 54Mbps is (kiakadt a speedtest "kilométer órája" :) )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11832) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#11822) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem szeretnék vitatkozni (és gazdaságpolitikai irányba elmenni), de az mi pl kevesebbet fizetünk, vizen, villanyon, gázon pár ezer Ft, sok kicsi sokra megy alapon éves (de már havonta is) szinten szép összeg tud kijönni, amit másra lehet elkölteni.
Loveless: Nyugodj meg lesz áram, amíg nem megy a villanyóra nincs fogyasztás... Nem fogják elhanyagolni a hálózatot itt például távtartókat tettek fel az oszlopok között mert sokszor elment a közvilágítás. Kábeladó ellenére bevezették a 240-es csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#11833) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#11831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi-nek a DNS hibához semmi köze nem lehet!

Ha bizonytalan, lassú a kapcsolat, akkor először is azt nézd meg inSSIDer-el, hogy a környezetedben milyen egyéb más hálózatok vannak, és azok milyen csatornán üzemelnek! Erről a részről csinálj egy screenshot-ot, és nyomd be ide...

UPC-s, vagy saját router?

(#11834) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#11833) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hűű ... ezzel majd holnap játszok (dolgozni kéne :DDD )

Csak az a fura, hogy megy a wifi, majd egyszer csak elszáll, és ameddig nem indítom újra a modemet / nem szekálom a wifi beállításait (pl letilt/enged), addig nicns kapcsolat.

Most amúgy a 6-os csatornán vagyok, egy másik wifi is ott van kb harmad erősséggel, meg valami rettenet a "7+3" csatornán (6-os csatorna 4-8-ig tartó grafikont, ez a másik 1-9-iget rajzol O_O)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11835) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#11834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két frekisek 40MHz-en működnek, illetőleg a 6-os a leggyakrabban használt csatorna, mivel sok router esetén ez az AUTO mód által használt csati! A többit majd kép alapján, mert így nem lehet pontosat mondani...

(#11836) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#11835) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez megmagyarázza, hogy 40MHz-n miért 9 a legmagasabb csatorna. Lehet, áttérek majd 5GHz-re... ott csönd és hullaszag van :D

A te képeden amúgy az office változat van? A Home kissé eltér ettől, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11837) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#11836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy őszinte legyek, csak kerestem egyet Google-el, attól is lehet, hogy ez egy régebbi verzióban készült!

(#11838) tomp


tomp
félisten

A UPC szerint minden rendben van
Az internetkimaradások nem központi probléma miatt történnek, mindenki gondját egyesével vizsgálják.

(#11839) Intruder2k5 válasza tomp (#11838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben még néhány száz technikust kellene szerződtetniük, mert sok dolguk lesz! :)

(#11840) canniball válasza tomp (#11838) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vidéken sem jobb a helyzet, szombat délelőtti jelentés Váckukáról:..."
Na az vajon merre van? :W

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11841) -=RelakS=- válasza canniball (#11840) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy Vác_D_uka akart lenni :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11842) imibogyo válasza kabelmania27 (#11832) üzenetére


imibogyo
veterán

Tényleg nem ide tartozik. De azért reagálnék. Előre jelzem, hogy nem húzok egyik oldalra sem (utálom a gazdasági és politikai dolgokat egyaránt), szóval nem azért mondok ellent, szimplán, csak mást tapasztalok.

Akkor van ez úgy, ahogy írod, ha relatíve "nagy fogyasztó" az ember (mondjuk egy tisztes méretű családi házban, vagy nagyobb lakásban), akkor előjöhet csökkenés, de egyébként nem nagyon, csak papíron. Nekünk például a lakásban kb. 2k-t "csökkent" a költség az összes számlánkon összeadva (az előtte történt sorozatos emeléseket figyelembe véve, meg semmit sem, sőt.... Ezért is az idézőjel.

Csakhogy még az esetlegesen tapasztalható csökkenés, sem mutat önmagában semmit sem, mert a másik oldalon meg ott vannak a mindenféle "csökkentés" (vagyis a valójában máshonnan történő elvonás) következtében kialakult plusz terhelések az emberek oldalán (banki költségek, vagy a benzin árába épített irdatlan tételek stb.). Röviden, kisebb, átlagos kiadású családok esetében nem, hogy csökkent volna a havi kiadás, hanem pont ellenkezőleg.

Én 3 éve vezetem az összes kiadásunkat egy Excel táblában és ha csak a víz, csatorna, gáz, elektromosság, gáz, banki levonások és benzin sorokat nézem végig (tehát a személyünktől "erősebben változó" (kaja, ruha, mozi, ajándékok stb.) költségeket nem, akkor bizony egy gyönyörű szép görbét tudok felrajzolni, ami sajnos nem lefelé konyul, mondjuk drasztikusan felfelé sem megy, de azért folyamatosan nő kisebb ingadozásokkal, ami természetes, de a trend az látszik. Szóval rezsicsökkentés ide, vagy oda, ha mindent össze adunk egy család esetében, akkor egyre drágábban élünk egységnyi fogyasztási modellre vetítve.

Amikor felkerültem feleségemmel három éve Budapestre 35-40 ezer Ft között megoldottuk a kis lakásunk rezsijét (24 nm) plusz a tankolásokat. Két hónapja (úgy, hogy mi nem lettünk más emberek, szinte pontosan ugyanannyit fogyasztottunk mindenből, mint a 3 évvel azelőtti feljegyzett alkalommal (ezt is vezetem, még a tankolt literek számát is) már 40-45 ezer Ft között volt a rezsink ugyanarra a lakásra és autóra (4 liter volt a különbség a tankolásban pluszban), ugyanakkora fizetés érkezett a számlára és ugyanúgy három pénzfelvétel volt az adott hónapban (ezt csak a banki költségek miatt írom).

Szóval én nem látom olyan rózsásan a helyzetet, hogy "hú-hú pénz marad meg a zsebemben". Persze ha az ember csak a csökkenéseket nézi, akkor tök jó, de ha a másik oldalon felbukkanó plusz kiadásokat is, akkor már sajnos nem egyértelmű a mérleg. :(

(#11843) Mate válasza imibogyo (#11842) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát nem tudom nálatok hogy van, de nálunk például a víz díja jócskán csökkent. Úgyhogy igen is csökkentették és még számolnom se kell mennyivel, mert ráírják a számlára. (Ja, közben a csökkentés mértékének kétszeresével nőtt a csatorna díja, így a csekk is nagyobbra duzzadt, mint korábban, de hát ez kit érdekel, a lényeg, hogy a víz csökkent.)

(#11844) canniball válasza -=RelakS=- (#11841) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem lehet, hanem biztos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11845) Intruder2k5 válasza canniball (#11840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha semmi sincs náluk, akkor valószínűleg elszakíthatta az optikai kábelt a szél! Mármint közvetve gondolom, vagy fa dőlt rá, vagy oszlop dőlt ki, stb...

(#11846) canniball válasza Intruder2k5 (#11845) üzenetére


canniball
nagyúr

Az lehet, nálunk szerencsére nincs gond.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11847) Intruder2k5 válasza canniball (#11846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt is minden rendben, most per pillanat nem is emlékszem rá, hogy mikor volt utoljára kimaradás!

[ Szerkesztve ]

(#11848) VÁMpír válasza Intruder2k5 (#11830) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

ha átváltok a google DNS-ére, akkor azért megmarad a UPC-s IP címem?
illetve a google mit lát a forgalmamból, a titkosított dolgokat is? ha állandóan nyitva van a gmail amúgy is ,akkor nem kéne ezen aggódnom gondolom?

(#11849) Intruder2k5 válasza VÁMpír (#11848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen UPC-s címed marad, hiszen továbbra is a UPC az internetszolgáltatód, csupán a böngészőbe írt url címeket fogja a Google szervere IP címmé alakítani! Én azt nem tudom megmondani neked, hogy a Google ebből milyen statisztikákat ment, készít, stb, de a forgalom ettől nem megy keresztül a Google szerverén! Érthetőbben fogalmazva, és rohadtul leegyszerűsítve, a Google-től fogja megkérdezni a géped, hogy mit merre talál az interneten, de nem rajta keresztül fog közlekedni! Ez alól persze kivétel, ha Google szolgáltatást használsz, mint pl. gmail, youtube, stb, de ez esetben meg UPC-s DNS-el is ugyanúgy tud statisztikát készíteni a Google a látogatásaidról! De mint azt már elmondtam jópárszor, ha valakinek Google fóbiája van, akkor használjon más szervert, van bőségesen publikus DNS szerver a Google-n kívül is!

Különben meg ott az NSA és társai, nem tudom miért pont a Google miatt aggódsz..?! Én pont leszarom, hogy mit figyel a Google a netezési szokásaimból!

Természetesen a titkosított kapcsolatba ettől továbbra sem látnak bele! VPN, SSH, stb...

[ Szerkesztve ]

(#11850) Mate válasza Intruder2k5 (#11849) üzenetére


Mate
nagyúr

Felesleges ez a google-s pánikolás. Így-is, úgy-is tudnak az emberről mindent. Ha google szerzi meg az adatokat, ha más így-is úgy-is megszerzik ami kell.

Ezzel együtt kell élni, akit meg zavar, az mondja le a netet és dobja el a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.