Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Doom válasza kabelmania27 (#10498) üzenetére


Doom
aktív tag

Köszi. Nem tudod véletlenül, mit kellene tennem, hogy akkor ennek megfelelően ne azt írja ki, hogy kódolt? Vagy ezt csak az üszolg tudja megmondani? Őket alig lehet felhívni.
Köszi.

(#10502) szallasi007 válasza upc on-line (#10499) üzenetére


szallasi007
őstag

Köszönöm a segítséget, de megoldódott a problémám :R

(#10503) genesishun


genesishun
csendes tag

Már megint ugyan az van mint kedden.Van,hogy jól működik minden,aztán meg nem képes megnyitni semmit...azt hittem normálisan kijavították a problémát tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#10504) kabelmania27 válasza Doom (#10501) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a szakszervizt.

(#10505) club1 válasza Doom (#10501) üzenetére


club1
veterán

A kódolt csatornák digitálisak, azokat csak digitális csatornákra szóló előfizetéssel és médiakártyával (vagy boxal) fogod tudni venni. A tv-den NE a digitális keresést indíts el, hanem az analógot.
Ha van digitális előfizetésed és kártyád, akkor pedig egyértelműen a telefonos ügyfélszolgálat tud segíteni.

(#10506) japy válasza upc on-line (#10500) üzenetére


japy
őstag

Úgy néz ki stabilizálódott. Most rendben van a 60/6 ! Remélem így is marad!

(#10507) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

SOS segítség kellene. UPC most hozta ki a 120 M csomaghoz a Techicolor TC7200 modemet.
A sebesség teszt szerint LAN(kábeles) megvan a 120 Mb/s.
A Wifi viszont csak 20-24 Mb/s. A notebook n-es Wifi kártyás. Insiderrel ellenőriztem a hálózat n-es.
Mi lehet a gond?
Másik kérdés, hogyan kössem össze ezt a routert egy másik WiFi routerrel (D-link) ? Kell speciális beállítás a menűjében?

Köszi előre is

(#10508) kabelmania27 válasza Carambola (#10507) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A saját routeren a tartományt át kell állítani 192.168.2.X-re vagy kapcsold ki a dhcp-t.

[ Szerkesztve ]

(#10509) Gubek-Einste válasza Carambola (#10507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be a másodlagos eszközt.
inSSIDer mit mutat? Manuális vagy automatikus a csatorna beállítás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10510) ntrbot válasza Carambola (#10507) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Vagy: Kapcsold át bridge módba a modemet és akkor a a router kap egy ip-t meg még a modemre csatlakoztathatsz 2eszközt az is kap saját publikus ip címet. Rokonéknál így állítottam be nekik így 3 ip-vel gazdálkodnak : D

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#10511) kabelmania27 válasza ntrbot (#10510) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó megoldás :) Mindhárom ip-n megvan a max sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#10512) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze! Együtt véve esetleg! A három IP mellé nem jár 360Mbps netsebesség!

(#10513) ntrbot válasza Intruder2k5 (#10512) üzenetére


ntrbot
csendes tag

nem jár 360 az igaz : D de a 120 az mind 3 ip-n ugyanannyi, persze ha terheled megy le a másik kettőn amit írtál most te is:DD

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#10514) Intruder2k5 válasza ntrbot (#10513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan, de a kérdés nem így volt érthető... :)

(#10515) kabelmania27 válasza ntrbot (#10513) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél egyszerre csináltunk három gépen speedtest mérést, mindhárom gépen megvolt az 50/5.

(#10516) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eddig azt hittem azért nagyjából képben vagy a szolgáltatás ezen részleteivel kapcsolatban is... Ezt nem gondolod komolyan Te sem, hogy majd 50/5 csomag havidíjáért 150/15 sebességet ad bármelyik szolgáltató is???

(#10517) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10516) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze hogy nem gondolom, csak írtam hogy speedtest kimérte, lemaradt az a mondatrész, hogy ezek szerint ez nem számít nagy leterhelésnek.

[ Szerkesztve ]

(#10518) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Huhh... Ez frappáns megoldás volt! Szépen kivágtad magad! :)

[ Szerkesztve ]

(#10519) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10518) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hiába lehetne beállítani mac címenként a sebességet a szűk keresztmetszet 444Mbit megmarad, csak instabilabb lenne a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#10520) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A sebesség beállításokat a modem MAC címéhez kötik, és nem a klienséhez! Abból pedig a használt IP címek darabszámától függetlenül továbbra is egy van!

(#10521) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
Jelenleg 120-as netünk van,husegnyilatkozat mar tobb mint 1 eve lejart.Kisebb,30 megas csomagra szeretnenk valtani,ami nagyjabol feleannyi,viszont a telefonos ugyintezo szerint ez nem lehetseges,csak magasabbra/dragabbra.Ha lemondanank az egeszet,mikor kothetnenk uj szerzodest mint ,,uj ugyfel"?
Vagy esetleg van valamilyen mas modja?

Give me your cum,bull!

(#10522) szallasi007 válasza Dexar007 (#10521) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

nekem azt mondták ha személyesen bemész az ügyfélszolgálatra akkor lejárt csomagot arra módosítasz amire akarsz (de leginkább a lefelére vonatkozik ez)!

(#10523) Intruder2k5 válasza Dexar007 (#10521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne hagyd magad, lejárt hűséggel semmire sem kötelezhetnek! Én is a személyes ügyfélszolgálatot javaslom ennek intézésére! Nem tetszik nekik, ha valaki kevesebbet akar fizetni, ezt minden eszközzel próbálják megakadályozni! De megpróbálhatod ismét hívni is őket, vagy inkább kérj visszahívást a weboldalon, és aztán kérj indoklást, hogy miért is nem lehet Neked lefelé váltani? Esetleg emlegesd a fogyasztóvédelmet is, ez is szokott segíteni! Semmiképpen ne hagyd magad behúzni!

(#10524) Armahun válasza Intruder2k5 (#10523) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem olyasmi rémlik, hogy évfordulókor kaptam egy levelet, hogyha befizetem a következő számlát, akkor azzal ráutaló magatartással "aláírok" plusz egy év hűséget.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10525) Intruder2k5 válasza Armahun (#10524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy ilyet tehetnek-e jogilag, de az biztos, hogy ha nekem ilyet írtak volna, akkor azonnal írásos jognyilatkozatot teszek, hogy a számla befizetése részemről nem tekintendő automatikusan egy újabb hűségkötelezettség vállalásának! Ahhoz, hogy én hűséget vállaljak, előbb ajánljon valamit a szolgáltató is!

(#10526) Dexar007


Dexar007
veterán

Köszönöm,akkor küzdök tovabb:D
Viszont ha kisebb csomagra mennek,akkor alairathatnak velem egy husegnyilatkozatot? (mas csomag,kevesebbet fizetnek,ezert 1 evig maradnom kene pl.)

Give me your cum,bull!

(#10527) Intruder2k5 válasza Dexar007 (#10526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen aláírathatnak, ez nagyjából kikerülhetetlen, ha csak nem akarsz listaárat fizetni, ami sokkal több! Pontosan nem tudom mennyivel, de 40-50%-al biztosan!

(#10528) japy válasza Armahun (#10524) üzenetére


japy
őstag

Nem írsz alá hűséget hanem még mindig kedvezményesebben kapod mint az akkori listaára!

(#10529) Gebriel válasza Intruder2k5 (#10527) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem így teljesen igaz.. meglévő ügyfél kérhet hűségidő nélkül is csomagot, 1000ft drágább mint az ha egy évre írná alá.

(#10530) Gebriel válasza Dexar007 (#10526) üzenetére


Gebriel
veterán

Lehet, hogy csak a nettedről járt le a hűség és ezért nem engedtek lefelé váltani.

(#10531) Intruder2k5 válasza Dexar007 (#10526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hűségedet megnézheted a upc.hu weboldalon Te is, az ügyfélszolgálat -> Szolgáltatásaim menü alatt!

(#10532) namenlos


namenlos
tag

Pace HD médiaboxom tökéletesen működik a távirányító utasítására, amíg be nem kapcsolom a tévét (SAM B650T2W). Utána nem veszi a jelet, bárhová is teszem az STB-t (akár több méterrel a tévétől). Pár perc elteltével, miután a tévé bemelegedett, újra működik. Ez naponta többször elég kellemetlen. Sem távirányító, sem STB csere nem oldja meg a problémát (mediacarddal nem kompatibilis a tévé), a UPC meg már nem tud vele mit kezdeni. Volt valakinek hasonló problémája, mi több sikerült valahogy orvosolnia?

(#10533) F_Zolee válasza namenlos (#10532) üzenetére


F_Zolee
veterán

Olyankor megy is a box? Mutatja az időt vagy a csatornát? Mert nálam olyan szokott lenni, hogy ha a tv még nem adott képet és akkor kapcsolom be akkor egy időn belül tuti eldobja magát. Mintha akkor kapcsoltam volna be, resetet csinál.

(#10534) namenlos válasza F_Zolee (#10533) üzenetére


namenlos
tag

Igen és a boxon lévő gombokkal működik, csak az irányítóra nem reagál, de a box irányítója viszi a tévét. Már többször újratelepítették a szoftverét is. Másik szobában, másik tévével gond nélkül megy. Másfél éve is volt digitális tévém (most kötötték be újra), de akkor csak egy szürke SD, ill. egy fekete DVR-es Thomson volt. Azokkal semmi gond nem volt, viszont a Thomson-nak ugyan ilyen irányítója volt.

(#10535) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

most módosítottam 60-as netről 120-ra, és hát nem tudom hogy ilyennek kéne e lennie...

wifin és kábelen is max 85mbitet mértem. egyik egy hp laptop, a másik egy 2012-es macbook air.

cisco epc3925 routerem van. ennek elvileg tudnia kéne nem?

mitévő legyek?

(#10536) Intruder2k5 válasza namenlos (#10534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A UPC-s távirányítok tudtommal kompatibilisek egymással, szabadon cserélhetőek, ergo a színe sem sokat jelent! Ha megnyomod a UPC gombot a távirányítón, akkor sem áll vissza a BOX-ra?

(#10537) Intruder2k5 válasza Slyer (#10535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudnia kellene, az a HGW elvileg átvisz 400/100-as netet! És tudja is, mert sokaknál megy!

A laptop-ban nem 100-as hálókártya van? A WiFi-t egyelőre felejtsük el!

(#10538) Slyer válasza Intruder2k5 (#10537) üzenetére


Slyer
senior tag

nem tudom milyen hálókártya van benne :(

az egyik gép egy 2012-es 13"-os air, macbook air, a másik egy hp g62-450SL

(#10539) namenlos válasza Intruder2k5 (#10536) üzenetére


namenlos
tag

Bármit nyomok rajta, a box nem reagál. Amit a tévét kikapcsolom, abban a pillanatban újra működik.
Sajnos a tévé nem CI+-os, így a mediacard sem működik, pedig kísérletezett vele a szerelő. Elvileg volt már ehhez hasonló esetük, azt végül egy box frissítés megoldotta. De azt meg nem egy-egy előfizető igényeire szabják. Írtam a Samungnak is, hátha a másik irányból, egy tévé frissítés megoldja a problémát.

(#10540) Intruder2k5 válasza namenlos (#10539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt írod, hogy a Thomson DVR-el nem volt gond, meg az SD BOX-al sem! A cserét most csak ugyanolyan Pace HD-re próbálták, mint ami van is? Vagy más típus is ki lett próbálva?

A TV-re HDMI-vel van kötve, vagy SCART-al? A másikkal próbáltad?

(#10541) namenlos válasza Intruder2k5 (#10540) üzenetére


namenlos
tag

Igen, ugyanilyen Pace HD-vel próbálta, mivel HD-csomag is meg van rendelve. (De mivel a négy közszolgálatit ingyen adják HD-ben, hacsak nem DVR-est kérsz, nem adnak mást. Meg HDMI nélkül nekem ne szolgáltassanak "digitális" tévét.) Az ügyfélszolgálat is csak a mediacardot ecsetelte alternatív opciónak, vagy ha gondolom, kapcsolják az illetékest és felmondhatom az előfizetést. Az utolsó ötletük az volt, hogy celluxszal ragasztgassam le a tévé jeladóját. HDMI-vel van/volt összekötve, de összekötés nélkül, külön konnektorból, a szoba másik oldalán is ugyancsak ez a probléma. 3-4 perc tartós távirányító nyomkodás után kezd el működni a box. De azért ez minden bekapcsolásnál... hát hogy is mondjam: csoda, hogy még nem tört be az üvegszekrény. :W

Másik, hagyományos tévével semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#10542) Intruder2k5 válasza namenlos (#10541) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ezt akartam még kérdezni, hogy összekötés nélkül is produkálja-e, de akkor már megvan a válasz is rá! Ezek szerint nem a kábelen megy vissza valami a TV-ből, ami kiüti a BOX-ot, hanem a TV távirányítójából kap egy neki nagyon nem tetsző jelet! Tudom ez is fapados, és nem megoldás a problémára, de ha a TV bekapcsolásakor letakarod a BOX infra vevőjét, vagy egyszerűen kikapcsolod, majd közvetlenül utána be, akkor sem reagál percekig semmire?

[ Szerkesztve ]

(#10543) namenlos válasza Intruder2k5 (#10542) üzenetére


namenlos
tag

Nem, egyik sem. Már semmi trükköm nincs. Egyedül akkor kezd el működni, miután már ment pár percet a tévé. Utána semmi gond nincs. Ki be lehet kapcsolgatni, akadozás nélkül megy. (Nem tudom, hogy értetted, de a tévé távirányítóját nem használom. A tévét is a box irányítójával kapcsolom és azt viszi is, míg magát a boxot nem.) Valamit a tévé ad ki magából, amitől a box nem látja az irányítót. De azt sem értem, hogy mitől javul meg pár perc után... Hát úgy néz ki, ebből szolgáltató váltás lesz. Egy hete kötötték be, ami alatt már négyszer "hibabejelentettem". Nem túl jó arány.

(#10544) Intruder2k5 válasza namenlos (#10543) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Hát passzolom! Esetleg még tudom javasolni, hogy geiger müller számlálóval járd körül azt a TV-t, hátha kimutat valamit, egyéb ötletem nincs! :)

(#10545) Doom válasza club1 (#10505) üzenetére


Doom
aktív tag

Köszi, az analóg keresés volt a kulcs, így már megvannak.

Kabelmania27: neked is köszi.

(#10546) Beladon válasza Slyer (#10538) üzenetére


Beladon
aktív tag

Macbook: 10/100 LAN, WiFi
HP: Integrated 10/100BASE-T Ethernet LAN

(#10547) Slyer válasza Beladon (#10546) üzenetére


Slyer
senior tag

tehát akkor semmiképp se reméljek jobbat annál mint ami most van?

[ Szerkesztve ]

(#10548) japy válasza japy (#10506) üzenetére


japy
őstag

Hát elkiabáltam.Megint össze vissza változik a sebesség! :W

(#10549) blakey válasza Beladon (#10546) üzenetére


blakey
titán

Valamit nagyon félre néztél :) A Macbook air 13" (2012) -ben nincs ethernet port, pontosan ezért air.

(#10547) Slyer
Wifin teljesen elfogadható a 85Mb/s amit mértél. Air-en ugye nincs LAN ezért ott nem tudod mérni a HP meg szerintem nem gigabites így ebben a formában neked tök felesleges volt a 120-as net. :)

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10550) Slyer válasza blakey (#10549) üzenetére


Slyer
senior tag

ügyfélszolgálatos felvett munkalapot, kedden jönnek és meglátjuk mit sikerül összehozniuk.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.