Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) kabelmania27 válasza kisapa (#11900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha tudja a tévéd a CI+ szabványt nem kell boxot kérned mert a tévé tudja venni a digitális adásokat, ez esetben nem lesz videótár.

(#11902) Littoral válasza kisapa (#11891) üzenetére


Littoral
aktív tag

Én öt éve vagyok az ügyfelük (hűségszerződés nélkül), ha jól emlékszek, kétszer volt valami kis átmeneti zavar ez idő alatt, ami igen hamar megoldódott. Múlt héten pénteken módosítottam az előfizetésemet, mert súlyosnak találtam, hogy dupla annyit fizetek, mint egy új előfizető, vagy mint egy másik előfizető a versenytársaknál. Ezt viszont csak úgy lehetett, hogy kétéves hűséget vállalok, hát így tettem, gondolván, hogy eddig se' volt jelentős fennakadás, biztosan így lesz továbbra is.

Na, hát... Az új szerződés óta eltelt időben két napon tudtam internetes kapcsolatot létesíteni, négy napon pedig nem, ebből a négy napból egyen húsz perc után megszűnt a szolgáltatás.
Nem vagyok köteles tudni az okát ennek, viszont a 8 napos elállási határidőn belül voltam, amikor jeleztem a dolgot nekik, és kezdeményeztem a szerződésem előző állapotának visszaállítását, eddig még nem kaptam választ, nyilván nem volt idejük a prémium szolgáltatásuk fenntartásának biztosítása miatt.
Egyébként azt gyanítom, hogy a hűség nélküli szerződés alatt pont emiatt nem volt említhető problémám a szolgáltatással, a hűség vállalása óta meg éppen amiatt van. De ez majd hamar kiderül, jogászt bíztam meg a dologgal (nem kellett messze mennem, éééérted...).

Szóval jobban jársz, ha magadtól utalsz öt-tízezer forintot a "szolgáltatónak" karitatív megfontolásból, és veszel valami más internetet, hogy akkor tudd használni, amikor szükséged van rá. A végeredmény mindenképpen ez lesz, ha ezekkel szerződsz.

Egyébként miután átírtam a dns-t a Google dns-ére, az a net, ami öt perccel azelőtt döcögött és timeoutolt vagy képek nélkül töltött be oldalakat, öt perc múlva villámgyors és hiánytalan lett.
Ez az a helyzet, ami a "no comment" kategória.

(#11903) kisapa válasza kabelmania27 (#11901) üzenetére


kisapa
senior tag

Itt is lehet két boxot kérni ha másik helyen is szeretném nézni a tv-t, mondjuk egy számítógépen.

(#11904) dudi6 válasza kabelmania27 (#11892) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi! Amit küldtem másik az nem jó? 1 és 2

(#11905) F_Zolee válasza Littoral (#11902) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet ám egy évre is szerződni. Csak jobban nyomják, hogy két évre köss.

(#11906) Littoral válasza F_Zolee (#11905) üzenetére


Littoral
aktív tag

Nem éltem a gyanúperrel, mivel egy működő szolgáltatásnál gyakorlatilag mindegy, hogy egy évre vagy kettőre szerződsz. Egy olyat végigvinni viszont, ami pont' akkor nem működik, amikor az embernek szüksége lenne rá, bajos.

(#11907) Intruder2k5 válasza dudi6 (#11884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A narancssárga led fény azt jelenti, hogy a pc/router 100mbps sebességen kapcsolódik a modemhez! Ha a fény zöld, akkor a kapcsolat gbit-es! Szerintem felesleges bármit bolygatnod, az értékek teljesen jók, különben is a nyár még messze van, és ahol erre érzékeny a külső hálózat, ott egyébként is szoktak korrigálni a technikusok évszakváltáskor! Lehet most nekiállsz cserélgetni az osztókat, aztán majd tavasszal még a upc-sek is rátekernek az erősítőkre, és akkor majd gerjedni fog a vonalad! Szerintem ráérsz bármit piszkálni akkor, ha valami gond lenne, és a műszakisok nem oldják meg...

(#11908) F_Zolee válasza Littoral (#11906) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valóban, ez mondjuk újabban összejön nekik szóval akkor az is mindegy, hogy hűség nélkül van az ember. De mindenesetre csak akkor ajánlott hűség nélkül előfizetni ha tudod, hogy lelépsz időközben, mert csak a gatyádat fizeted rá.

(#11909) Littoral válasza F_Zolee (#11908) üzenetére


Littoral
aktív tag

Igen, hát ha az ember tudná, hogy hanyatt esik, nem indulna el :)
Amikor szerződtem velük, akkor direkt nem lehetett hűséggel, ez azóta így maradt nálam. Ebből gondolom, hogy lehet valami differenciálás az előfizetői minőségek között szolgáltatás-nyújtásban, mert abban a pillanatban, ahogy hűségre váltottam, mintha elzártak volna egy csapot, ami a szolgáltatás megbízhatóságát, egyáltalán a biztosítását szabályozza.
Úgyhogy inkább visszahaladok a nyolc nappal ezelőtti állapotba.
Akkor is, ha nem akarják.

[ Szerkesztve ]

(#11910) kabelmania27 válasza dudi6 (#11904) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos nem, az egyikkel alacsony lenne a vételi, másik pedig nem F csatlakozós. Nem fontos az általam linkeltet venni, pl ez is jó. Nem kell kapkodni ráérsz vele, szobában van az osztó.
Intruder2k5: 10alatti vételije lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11911) Kakumix válasza Littoral (#11909) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szóval akkor miattad szív az összes UPC előfizető, mert pár ezer forintot meg akartál spórolni?!
Remélem elutaltad már a pénzt, mert este élet-halál kérdése, hogy rendesen működjön! :)

Legyen szép napod!

(#11912) canniball válasza Intruder2k5 (#11847) üzenetére


canniball
nagyúr

Én tegnapelőtt szívtam kicsit a fix IP-s gépeimmel (legfőképp mire rájöttem mi bajuk van, és érdekes módon csak azok voltak nyűgösek), de akkor átálltam én is gDNS-re azóta nincs gond; meg korábban sem volt.

(#11889) kisapa!
"A baj akkor van ha ez hosszú távon gyakran előfordul."
No pont erről beszéltem...illetve beszéltek a többiek, hogy ez már kezd szinte mindennapossá válni. De akkor erről olvastál.
A személyes tapasztalatom: én szerencsére az említett problémákból kimaradtam (de ez valószínűleg erősen terület- és használatfüggő), havonta-kéthavonta előfordul némi anomália, de ennyi szvsz belefér.

(#11902) Littoral!
Szerintem csak véletlen egybeesésről van szó, nem hiszem hogy aszerint kezelnék a problémát hogy kinek van vagy nincs hűsége.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11913) kisapa válasza canniball (#11912) üzenetére


kisapa
senior tag

Eddig sajnos nagyon vegyes a kép.Azt hiszem egyenlőre várnom kell mi lesz a jelenlegi szolgáltatómmal.Igazából itt is mostanában kezdődtek a problémák.

(#11914) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ezt itt inkább csak linkben merem :D

Egy kép amúgy

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11915) canniball válasza kisapa (#11913) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel hűség nélkül nem kifizetődő szerződni én is megvárnám a helyedben, hogy normalizálódik-e a helyzet (mindkét szolgáltatónál).

(#11914) -=RelakS=-!
Az utolsó mondatban felvetett problémáját nem értem: mégis mit vár? Az ilyen filmeknek mindig happy end a vége. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11916) kabelmania27 válasza kisapa (#11913) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt is csinálhatod, hogy próbaként megrendeled a legkisebb 15Megabites netcsomagot, annak a havidíja 2590Ft.

[ Szerkesztve ]

(#11917) kisapa válasza kabelmania27 (#11916) üzenetére


kisapa
senior tag

Az a probléma,hogy jelenleg van egy hűségidős szolgáltatás csomagom ami érdekes módon akkor kezdett el problémás lenni amikor meghosszabbítottam az éppen lejárót. Próbálgatásra így év vége előtt kevéssel már nem nagyon van türelmem.A mostani az idő rövidsége miatt még viszonylag kis veszteséggel lemondható.Feltéve ha találok olyat ami jobbnak tűnik.Egy kicsit már elegem van az állandó hibabejelentésekből.

(#11918) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nna, térjünk vissza a Wifi-re.
Most jelenleg a wifi kb használhatatlan. Mind a router, mind az internet elérése meglehetősen csigalassú.

inSSIDer-ben ezt látom:

[link]

Persze, ha pl kikapcsolom-bekapcsolom a wifit, akkor kb megjavul. Ha ki/be kapcsolom a modemet, akkor is. Egy ideig...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11919) SB93


SB93
csendes tag

Sziasztok!

Ha TV-hez szeretnék igényelni új mediaboxot (feketét), akkor mi a teendő?
Ha én megyek be és nem a számlatulajdonos, attól függetlenül el tudom intézni?

www.balintsfuture.wordpress.com

(#11920) blakey válasza -=RelakS=- (#11918) üzenetére


blakey
titán

Tedd a 9-esre, próbálgasd, valahol biztos stabilabb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11921) Criton válasza blakey (#11890) üzenetére


Criton
veterán

wifin hogy értél el ekkora sebességet? nálam jó ha 50 megvan.... kábelen megvan a 240es sebesség....

(#11922) blakey válasza Criton (#11921) üzenetére


blakey
titán

Nálam nem ez a max. :), általában 123/10-el jön, csak a mérés pillanatában a másik gépen ment valami online játék. 5 GHz-en jön ennyivel, 2,4 GHz-en olyan 103/10 mivel elég szennyezett, sajnos. Ha tiszta lenne akkor ott is meglenne a maximum.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11923) Criton válasza blakey (#11922) üzenetére


Criton
veterán

külön router esetleg, milyen beállításokkal? mert 5ghzen sem érem el ezt a sebességet...nekem asus rt-n66u routerem van.

(#11924) blakey válasza Criton (#11923) üzenetére


blakey
titán

Sima cisco epc3925, semmi router :), de a gépednek is alkalmasnak kell lennie erre az átvitelre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11925) Criton válasza blakey (#11924) üzenetére


Criton
veterán

elvileg képesek a készülékek, és semmi zavaró tényező nincs, főleg a házban 5ghzen, rajtam kívül senki sincs

(#11926) blakey válasza Criton (#11925) üzenetére


blakey
titán

Pedig valami biztos nem jó, mert simán megy nálam a cisco HGW-vel. Fix csatornát használok 2,4 GHz-en (8) 5GHz-en meg auto-ra állítva a 40-esen szokott lenni, a "Channel width 2,4 Ghz esetén 20MHz, 5GHz esetén meg 40 MHz), ráadásul stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11927) bb71


bb71
őstag

nekem 10ms-ról 25ms fölé ment valamikor a ping idő speed teszteknél, csak most vettem észre. 120/10 Fót

[ Szerkesztve ]

(#11928) kabelmania27 válasza kisapa (#11917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyugodtan előfizethetsz UPC-re, a DNS problémára van megoldás, alternatív szervert kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#11929) blakey válasza kisapa (#11917) üzenetére


blakey
titán

Tavaly ilyenkor váltottam (net+telefon a meglévő tv mellé), aznap amikor lejárt a T-nél a hűség, nem bántam meg, sőt, felére csökkent az előfizetési díjam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11930) kabelmania27 válasza blakey (#11929) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól tetted hogy váltottál, ha van kábelnet lehetőség felesleges ADSL-el küzdeni.

(#11931) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Nyert már innen valaki a UPC adventi játékával?
És van egyáltalán olyan aki 15 éve folyamatos előfizető???? :DD

(#11932) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#11931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, csak köztük sorsolnak? Akkor hogy van az, hogy a másik lapon meg az van, hogy idén 10 éves a UPC?

Na jó, ez utóbbi nem igaz! :)

(#11933) #51736960


#51736960
törölt tag

nalam megint nincs net, google dns-el sem.

(#11934) kabelmania27 válasza #51736960 (#11933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemen világít az online led? 192.168.100.1 oldalon milyenek az értékek?

(#11935) Jim74


Jim74
nagyúr

DNS beállítással kapcsolatban szeretnék megosztani egy érdekességet...
A legutóbbi mizéria után (talán csütörtök, vagy péntek) átállítottam a routert OpenDNS-re. Minden jól működött, nem volt semmi probléma.
Munkahelyi hálózatomhoz VPN kulccsal szoktam csatlakozni, ezzel sem volt probléma, azonban a munkahelyi SAP szerverhez nem tudtam csatlakozni... :F
Azt hittem, hogy céges gond van, de megkérdeztem egy kollégámat, aki bent volt, és ott minden ment.
Ekkor gondoltam egyet és visszaállítottam a routerben a DNS-t. Tádááááám, láss csodát, azonnal tudtam csatlakozni az SAP szerverekhez...
Nem tudom a jelenség okát, de elég érdekes.... :F

(#11936) BeLucZ válasza Jim74 (#11935) üzenetére


BeLucZ
addikt

nekem amióta google dns van, a facebook irdatlan tetü lassú sokszor, többi oldal rendben van

(#11937) #51736960 válasza kabelmania27 (#11934) üzenetére


#51736960
törölt tag

online led vilagit.
mobilrol irok de nagyjabol beirom: a power levelek 5.2 es 8.6 kozott, a signal 40.6 es 41.4 kozott.

(#11938) kabelmania27 válasza #51736960 (#11937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek az upstream értékek?

(#11939) #51736960 válasza kabelmania27 (#11938) üzenetére


#51736960
törölt tag

47.0 47.5 47.8 47.8

(#11940) kabelmania27 válasza #51736960 (#11939) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azzal elvileg mennie kellene. Modem újraindítás sem segít? Milyen osztóval van elosztva a koax? Van nálad csillapító?

(#11941) #51736960 válasza kabelmania27 (#11940) üzenetére


#51736960
törölt tag

modem restart megvolt. eloszto nincs mivel nincs tv. valamilyen csillapito van, emlekszem amikor a szerelok beraktak beszeltek rola. de hogy milyen azt nem tudom.
bocs a szukszavu stilusert de mobilrol irok. koszi hogy probalsz segiteni.

(#11942) kabelmania27 válasza #51736960 (#11941) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Nézd majd meg, hogy hány dB-s a csillapító, ettől független rendben vannak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#11943) blakey válasza #51736960 (#11941) üzenetére


blakey
titán

Kábellel csatlakozol a modemhez vagy wifin?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11944) #51736960 válasza blakey (#11943) üzenetére


#51736960
törölt tag

kabellel.
de szerintem nem nalam lesz a gond, probaltam hivni a hibabejelentot, es az automata hang szerint megint "extrem terheles alatt" van a rendszer...

(#11945) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért kíváncsi leszek, hogy mikor éri el a bejelentések száma azt az értéket, amikor már a médiahatóság kezdeményez valamiféle vizsgálatot a UPC-nél, mert ez kezd már tarthatatlan, és egyben kicsit komikus is lenni, hogy napi szinten vannak problémák hetek óta, előfizetők tömegeit érintve, és az itt látottak szerint nem csak DNS problémák, mert ugye többen jelezték, hogy modem restart után nem kapnak IP címet sem, tehát DHCP gond is van egyben, és voltak akiknek a modem sem tudott utána online-ba állni, legalábbis helyenként biztosan! Épp ezért lehetőség szerint hiba esetén a modem restart legyen az utolsó, amit bárki megpróbál! :)

[ Szerkesztve ]

(#11946) #51736960 válasza #51736960 (#11944) üzenetére


#51736960
törölt tag

megvan a gond, static ip-vel nem volt hajlandó csatlakozni, pedig ezekkel a beállításokkal az elmúlt pár napban simán ment.
dynamic ip-re állítva most jó. (egyészen addig, amíg megint le nem rohad a dns szerver, muhaha :O )
mindenkinek big thx, aki segíteni próbált :R

(#11947) Intruder2k5 válasza #51736960 (#11946) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, mivel közben lejárt a DHCP Lease Time, és lehet meg is kapta valaki más az adott címet! A UPC szolgáltatása dinamikus IP cím kiosztással működik, szóval ezzel a statikus beállítással csak óvatosan, ez legfeljebb addig működik, amíg a bérleti jogod érvényben van! Egy-egy ilyen leállás esetén néhány órára megoldást jelenthet, de később ezt feltétlenül vissza kell állítani! Ez nem azonos a DNS szerver átállítással, ami akár végelegesen is maradhat, sőt, egyenesen jobb is ha marad!

(#11948) #51736960 válasza Intruder2k5 (#11947) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen köszönöm, közben rájöttem, csak kicsi sokáig tartott :)
én abban a hitben voltam, hogy a router beállításaiban csak akkor tudok dns-t megadni, ha static az ip.
de most látom, hogy dynamic ip alatt is ott a lehetőség, csak ki van szürkítve, be kellett egy checkboxot pipálni.

ejj, mennyivel egyszerűbb volt régen a modemmel betárcsázni a freestart-ot, oszt jónapot :D

(#11949) facan válasza #51736960 (#11948) üzenetére


facan
tag

Legalább ugyanennyivel lassabb is, bár tárcsázgatni se volt egy leányálom, főleg ha olyan helyen laktál ahol zajosak voltak a telefonvonalak...
Jó ez, nekem sokévi (állandóan szakadozós) ADSL után hibátlan!

(#11950) Intruder2k5 válasza facan (#11949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez megeshet, de magában már az a tény elég gyalázatos, hogy ez felvetül egyáltalán, hogy a mai UPC netet a 15 évvel ezelőtti szolgáltatásokhoz hasonlítjuk, akár csak stabilitás terén is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.