Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) donmackó válasza TheHardOne (#10800) üzenetére


donmackó
őstag

Van.De csak konzerven él, meg galambokon. ;]

Release the cable hounds!

(#10802) horush válasza donmackó (#10801) üzenetére


horush
addikt

Ossze-vissza szakadozik a net meg a tv is..

(#10803) citkar válasza Sz_Imre (#10628) üzenetére


citkar
addikt

privi akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#10804) glaci válasza Intruder2k5 (#10619) üzenetére


glaci
őstag

Másrészt ha ezeket megvalósítanák, engedélyeznék, az nagy terhelés esetén instabillá tehetné a HGW-t, de legalábbis komolyan belassítaná, ami aztán újabb reklamációkat szülne, és ezt sokkal egyszerűbb elkerülni egy minimalista fw-vel, amire egyébként minden más ISP is törekszik!

Bocs, hogy ennyi idő után bele vau-vau, de a gyártó cég azt hírdeti a weboldalán, hogy 2 feldolgozó egységel rendelkezik a cucc. Eggyel az alap funkciókhoz és egy másikkal az extrákhoz.
Namár most, ha ez tényleg igaz, akkor "felesleges" volt kiherélni!

Egyébbként a hálózat túlzott terhelése sem állja meg szerintem a helyét, mert ha ez működne sem döntené romokba a hálózatot, az tuti. (A funkciók egy része befelé üzemel, a kifelé üzemelőket pedig a legtöbb ember amúgy is használja, csak így energiatakarékosabb lenne.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#10805) Intruder2k5 válasza glaci (#10804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi probléma!

Hogy felesleges volt, avagy se, arról ne engem győzködj, írd meg a upc-nek! :)

Nem a hálózat túlzott terhelésére gondoltam, hanem az HGW eszközére! Proci, RAM, etc... Mondjuk, ha elkezdenél 3D FullHD videót streamelni DLNA-ról WiFi-n!

[ Szerkesztve ]

(#10806) glaci válasza Intruder2k5 (#10805) üzenetére


glaci
őstag

Ok, persze értem. Azért is írtam, hogy ha igaz a 2 dedikált feldolgozó egység, akkor felesleges kiherélés volt csupán, nem racionális szükséglet! (Hiszen a teljesítménybe elvileg nem szól bele.)

Szerk.:
Erre IS tervezték, így nem okozhatna problémát! ;)

Szerk. 2.:
Erről az jut eszembe, hogy a WiFi sávszélt lehetne esetleg fogni vele, de ha nem lenne kiherélve akkor ez sem lenne gond, hiszen eredetileg menne raja mind a 2 modul (2,4 Ghz + 5 Ghz) 2 - 2 csatornán, de az UPC szoftja bugos, vagy genyók, és nem megy párhuzamosan. Pedig ezen segithetne!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#10807) HyP3b0y válasza glaci (#10806) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Arról nem beszélve hogy ez kinek érte meg? Ha a UPC nem igényelt ilyen tudású eszközöket, a technicolor mi a fenéért nem adott nekik valami végtelenül egyszerűt amivel ők sokkal költséghatékonyabban járnának el.

Itt valaki valahogy nagyon jól járt vagy nagyon nem érdekli egyik félt sem a dolog...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10808) glaci válasza HyP3b0y (#10807) üzenetére


glaci
őstag

Én csak abban bízom, hogy vagy az UPC, vagy egy ügyes programozó elöbb - utóbb megoldja a problémát.
Elöbbinél jó pont az UPC -nek, utóbbinál sok sör / csoki annak aki visszamoddolja az "elveszett" funkciókat.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#10809) HyP3b0y válasza glaci (#10808) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Reális esély csak és kizárólag az utóbbiban van :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10810) leo01


leo01
csendes tag

Sziasztok. Érdeklődnék , hogy van - e itt valaki Várpalota környékéről? Olyan gondom van , hogy 2 napja iszonyat magas a pingem máskor 40 körül szokott lenni speedtest szerint most 100 fölött van, így online játszani lehetetlen. 120 mbites a net. Hiába hívtam őket semmit nem tudtak mondani rá. 3 laptopon és 1 asztali gépen lett próbálva , wi-fi n és kábelen is. És mindenhol ilyen. Valakinek valami ötlet vagy info?
Köszi

Tibi

Északot felveri, JUSTICE FOR HUNGARY! Keletről üvölti, JUSTICE FOR HUNGARY! Nyugatról hirdeti, JUSTICE FOR HUNGARY! Dél-felől égeti, JUSTICE FOR HUNGARY!

(#10811) HofiZoli válasza leo01 (#10810) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Próbáltad közvetlen a modemből, router nélkül is?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#10812) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

A mai nap csomagváltásra került sor, digitális TV smartkártyával és 60-as nettel, Technicolor modem-router. A letöltés elég lassan indul be, de megy, habár még csak 30Mbit-tel, de gondolom várni kell még átáll...

A TV-n viszont elég zavaró, hogy egyes adások 4:3 képarányban mennek (TV2 pl) míg mások 16:9-en. Ez adásfüggő, vagy lehet vele kezdeni valami?

(#10813) Intruder2k5 válasza jorden06 (#10812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A csomagváltás 72 óra is lehet akár...

[ Szerkesztve ]

(#10814) jorden06 válasza Intruder2k5 (#10813) üzenetére


jorden06
senior tag

És a 4:3-as képarányú adásokkal lehet valamit kezdeni?

(#10815) KMT válasza jorden06 (#10814) üzenetére


KMT
addikt

TV-függő. Ha magától vált, akkor valszeg automatikusra lesz állítva. :)

(#10816) jorden06 válasza KMT (#10815) üzenetére


jorden06
senior tag

Megvan, koszi!

Es a UPC altal adott modem\routert erdemes hasznalni, vagy inkabb csak modemkent uzemeljen, es maradjon a TP-link 300Mbites megoldas? A DNS szervert ha beallitom a tp routeren menni fog, vagy kozbeszol a modem?

Torrentnel a letoltes egyelore ugy tunik megy, a feltoltes viszont nem, upnp be van kapcsolva.

(#10817) Intruder2k5 válasza jorden06 (#10816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az UPnP szar a TC7200-ban, portot kell forwardolni, ehhez viszont kell a fix LAN IP cím is!

(#10818) _NCT válasza Intruder2k5 (#10817) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem jól működik az UPnP, csak azt használom és tökéletes.

(#10819) donmackó válasza Intruder2k5 (#10817) üzenetére


donmackó
őstag

UPnP + port továbbítás kombó tökéletesen műxik. Így csináld, a kettő közül valamelyiket csak használja. Open port check-kel teszteld.

Bocs Intruder nem neked válaszoltam. :R

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#10820) leo01 válasza HofiZoli (#10811) üzenetére


leo01
csendes tag

Igen próbáltam. És semmi eredménye.

Északot felveri, JUSTICE FOR HUNGARY! Keletről üvölti, JUSTICE FOR HUNGARY! Nyugatról hirdeti, JUSTICE FOR HUNGARY! Dél-felől égeti, JUSTICE FOR HUNGARY!

(#10821) kabelmania27 válasza leo01 (#10810) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet és azt is hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad csillapító.

(#10822) jorden06 válasza Intruder2k5 (#10817) üzenetére


jorden06
senior tag

Port fw-olast meg nem csinaltam, az opcio maga megvan a beallitasoknal, a portot is kineztem a kliensbol, de tok mas adatmezok vannak ott, mint az 5 szamjegyu port a utorrentbol. Mit kell hova beirni?

(#10823) donmackó válasza jorden06 (#10822) üzenetére


donmackó
őstag

Így csináld: nekem az 52210 van beállítva ehez így néz ki a tc beállítás

---> [link]

Release the cable hounds!

(#10824) Intruder2k5 válasza donmackó (#10819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem szerencsére semmi közöm a Technicolor csodához, sima CISCO EPC3208 modemem van! :)

MMA87, elhiszem, én csak egyszer próbáltam, nekem azon a gépen nem működött!

[ Szerkesztve ]

(#10825) Intruder2k5 válasza donmackó (#10823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szükségtelen az 52209-52211 három portos tartomány megadása, elég így is...

52210-52210

(#10826) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy a torrent sebességét valahogy leszabályozták a társasházának az elosztó szekrényében ? :F :F :F

Vonal hibám volt (ingadozás,szakadás stb.) sokáig.
A problémát megoldották, a speedtestekben azóta mindíg megvan a 120as sebességem, de a torrentek rendre max 8 megával jönnek. Efölé sohasem mennek.

azelőtt full 120al jött ftp is és torrent is

upc persze nem akar foglalkozni a hibával, mert szerintük ez "nem hiba" :F

(#10827) Intruder2k5 válasza Ghostman78 (#10826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lépcsőházi elosztószekrényben lévő eszköz egész biztos nem képes ilyenre, ha priorizálva van a forgalmad, akkor azt központilag tették! Egyébként ez tényleg nem hiba, sokat nem reklamálhatsz emiatt! Ha a UPC-s speedtest-en mérve megvan a sebesség, akkor ennyi! A torrent egy szolgáltatónál sem lehet reklamáció alapja...

[ Szerkesztve ]

(#10828) donmackó válasza Intruder2k5 (#10825) üzenetére


donmackó
őstag

Nem elég, nem fogadja el. Minimum 2 port az amit meg kell nyitni mert csak így akarja elfogadni.Ha 2 azonos számot írsz be akkor hibát dob ki.Én is csak azért nyitottam 3-at mert azt is használom másra.

Release the cable hounds!

(#10829) Ghostman78 válasza Intruder2k5 (#10827) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Tökéletesen tisztában vagyok vele, csak az dühít rettenetesen , hogy 2010 óta vagyok 120 megán amiből kitudtam használni torrentre az egész sávot ezidáig. Soha nem volt sáv problémám ,egyszer sem volt panaszbejelentésem.

És ennek most per pillanat vége, mivel max 8at tudok torrentről 2 hete. :W :W :W
Ftpről max 10megát tudok, ez is meg van koppra.

Ez azért furcsa kurvára, hogy 2 ilyen szélső érték között mozog a letöltésem, ennél többet nem tudok

A teszteket meg feldughatják maguknak,mert nem azért fizetek elő 120ra, hogy a teszt 120 legyen a többi meg 8 illetve 10.

Megnéztem, mi van az üzletszabályzatukban a 120as netről.
Fel 10 le 30 garantáltan
szánalmasak :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((

Ha veszek egy papíron 550 lóerős Nissan GT-R -t aminek a végsebessége papíron 250 km/h akkor szeretném is kihasználni ezeket, nem pedig 300 lóerő leadására képes sport autót kívánok használni ténylegesen, aminek a max végsebessége 190 km/h mert a maradok 60km/h sebességet csak egy speciális szélcsatornában tudja leadni.

Reklamációk alapja igen is annak kéne lennie bármely magyarországi szolgáltatónál ineternettel kapcsolatban ha bármely felhasználási területen a tényleges fizikai letöltés a 120as előfizetésnél nem 120.

De ha ilyen patkányságot tesznek bele, hogy 120as netnél 30ra van nálunk garancia, akkor nincs miről beszélni......
De ez akkor is ocsmány dolog.

Soha semmi bajom nem volt az Upcvel,de ezt most sikerült megváltoztatniuk bennem :W :W

Ui: az meg laikus szemmel nézve is furcsa lenne, hogy teszteken kívül semmivel sem lehet elérni a 120as sebességet, illetve kizárólag max 8 illetve 10 megával tudok letölteni, mióta "valamit mókoltak az szekrényben"

[ Szerkesztve ]

(#10830) Martin094


Martin094
csendes tag

Sziasztok! Rávettem magam, hogy előfizessek még 1 HD médiaboxra. Az a helyzet, hogy nem tudom elbírná-e a hálózat! A szobába, ahova a boxot szeretném 1 bejövő koax van a képen látható lefelé értékekkel, fölfelé 1 55,0 dBmV-s csatornát tudot lockolni a Technicolor, (A cisco anno 2-t tudott) Kérdésem az lenne, hogy milyen elosztóval próbálkozzak, hogy a netem is megmaradjon, illetve a TV is élvezhető legyen? A Válaszokat előre köszönöm!

A net perpill tökéletes 250/20 körüli értéken mozog.

[ Szerkesztve ]

(#10831) Intruder2k5 válasza donmackó (#10828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig elfogadja, édesanyámnak is ilyen HGW-je van, és múlt héten próbáltam nála, mivel sokan szenvedtek itt a fórumon is, hogy nem működik benne a forward!

(#10832) Intruder2k5 válasza Ghostman78 (#10829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 120/10-es net garantált sebessége 30Mbit/s / 4Mbit/s, és nem "fel 10 le 30 garantáltan"!

Más szolgáltató hálózatáért, vagy szerverének sebességéért nyilván nem vállalhatnak felelősséget ők sem, ahogy más sem vállal! Ezért is van így, hogy a sebességet saját hálózaton belül garantálják!

Ez is csak 8-al jön?

http://ftp.fsn.hu/testfiles/2GiB

(#10833) Intruder2k5 válasza Martin094 (#10830) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"fölfelé 1 55,0 dBmV-s csatornát tudot lockolni a Technicolor,"

Akkor ez már most is brutálisan szar, ha ezt még elosztod, lehet nem is lesz neted! Keresd meg kábelmániát, hátha sikerül valamit kideríteni, és legalább kiélheti magát a hálózatodon! :)

(#10834) Ghostman78 válasza Intruder2k5 (#10832) üzenetére


Ghostman78
senior tag

ide kaptam már hozzáférést kollégától, max 10et tud mivel ftp
de van egyéb más ftp hozzáférésem unlimited sávval ott is 10et eszek

van 4 torrentem ott meg max 8at eszem
érdekesek azért nem ?? :W :W

kb más - más végponti szolgáltató hálozatában vannak az ipk, ezeket néztem direkt
szóval ez se lehet hiba, mert az egyik Bix-1 es másik Bix-2 es

elírtam ja, nem 10 hanem 4 a fel

nekem 10
szóval papíron 120 / 10 vagyok a speedtestnél amit pont leszarok

(#10835) Latency válasza Ghostman78 (#10834) üzenetére


Latency
senior tag

A torrent kliensben a protokoll titkosítás be van kapcsolva?

(#10836) Ghostman78 válasza Latency (#10835) üzenetére


Ghostman78
senior tag

utorrent és bittorent: erőltetve és tiltva se jó.....

(#10837) leo01 válasza kabelmania27 (#10821) üzenetére


leo01
csendes tag

Jelszintet , hogy nézzek? Csillapító nincs , egy "mezei" 3 switches elosztó van. (2TV 1 Modem)

Északot felveri, JUSTICE FOR HUNGARY! Keletről üvölti, JUSTICE FOR HUNGARY! Nyugatról hirdeti, JUSTICE FOR HUNGARY! Dél-felől égeti, JUSTICE FOR HUNGARY!

(#10838) Intruder2k5 válasza leo01 (#10837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://192.168.100.1

Az osztóról meg csinálj képet, kábelmánia úgyis kérni fogja! :)

(#10839) leo01 válasza Intruder2k5 (#10838) üzenetére


leo01
csendes tag

A jelszintek itt vannak :

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 13.1 dBmV 39.9 dB
Channel 2: 12.6 dBmV 40.5 dB
Channel 3: 13.1 dBmV 40.9 dB
Channel 4: 12.2 dBmV 39.7 dB
Channel 5: 13.2 dBmV 39.2 dB
Channel 6: 12.8 dBmV 39.9 dB
Channel 7: 12.9 dBmV 39.9 dB
Channel 8: 12.4 dBmV 38.2 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 45.2 dBmV
Channel 2: 43.5 dBmV
Channel 3: 44.7 dBmV
Channel 4: 45.5 dBmV

Északot felveri, JUSTICE FOR HUNGARY! Keletről üvölti, JUSTICE FOR HUNGARY! Nyugatról hirdeti, JUSTICE FOR HUNGARY! Dél-felől égeti, JUSTICE FOR HUNGARY!

(#10840) Intruder2k5 válasza leo01 (#10839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek egészen jó jelszintek, ez egész biztos nem okozhatja a magas pinget! Bár egy kicsit lehetne gyengébb, talán egy 3dB-s csillapítót el tudna viselni, és az még felfelé sem okozna gondot, de azt mondom, hogy ha nincs vele probléma, akkor nem kell piszkálni! Lehet felétek is többen váltottak gyorsabb netre, meg ugye volt némi sebesség emelés is a megszűnő csomagok miatt, lehet ezek miatt nőtt a pinged!

(#10841) Csontikka válasza Ghostman78 (#10836) üzenetére


Csontikka
aktív tag

próbáltad, hogy átírod a WAN oldali MAC-et routerben, hogy garantáltan másik IP címet kapj?

(#10842) kabelmania27 válasza leo01 (#10839) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszintek rendben vannak, Technikolor elmegy 12-es értékkel. Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#10843) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azzal elmegy, de télen valószínűleg ez lesz jóval több is, ergo annyira nincs ez rendben!

(#10844) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél télen 22ig felmegy és azzal is elment, nálam 15ös vételivel elment télen a webstar, ettől független bármi okozhatja, lehet páran váltottak a környéken nagyobb csomagra ezért túlterhelődtek a frekik.

(#10845) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mindettől függetlenül az ideális jelszint a nulla, tehát lehetőség szerint az kell megcélozni, és nem a 20-at!

[ Szerkesztve ]

(#10846) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen az 60dB ettől független 70-el is el kell mennie. Nálam most 8.8a vételi és 36az adási, amikor nulla a vételi UHF-es adók szemcsések. Szerencsére elég tág a tartomány és azon felül is van tűréshatár modemtől függően.

[ Szerkesztve ]

(#10847) Ghostman78 válasza Csontikka (#10841) üzenetére


Ghostman78
senior tag

idáig még nem..........

de így se megy feljebb a sávom

(#10848) japy válasza leo01 (#10839) üzenetére


japy
őstag

És milyen a net sebességed? Mert nekem az is katasztrofális! 16 percet beszéltem az ügyfélszolgálattal és azt mondták csütörtökön jönnek ki megnézni! Ez egy vicc! És még azt is mondta ha nem találnak hibát 1500Ft-ot fizessek! Akkor én meg kifizettetem a telefon költségem+az addig kiesett szolgáltatást! Ránézett a rendszerre és azt mondta felém minden rendben. De utána csinált egy tesztet akkor meg azt mondta ,hogy mégsem mert csomag szakadozások vannak!

(#10849) jorden06 válasza donmackó (#10823) üzenetére


jorden06
senior tag

Köszi! És a cél IP címét honnan tudom lekérni?

Szombaton rendeltem meg a 60-as netet, ma pont jártam egy ügyfélszolgálat közelében, ezért beugrottam megkérdezni, hogy hogy alakul az átállás, az ügyintéző ráküldött egy frissítést, de még mindig semmi, szóval várom a 72 órát...

[ Szerkesztve ]

(#10850) blakey válasza jorden06 (#10849) üzenetére


blakey
titán

Indítsd újra a modemet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.