Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) dodopek válasza Grawens (#11238) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, erre gondoltam én is. Torrentnél hogy kell ezt a sort kitölteni? A publicba próbáltam a torrent által használt portot, de error lett. Próbáltam úgy, ahogy a leírásban szerepel, tehát xxx-xxx+1, de úgy sem megy. Gondolom ip-t nem kell kitölteni, hiszen nem egy konkrét gépet akarok elérni. A targetbe kellene írni valamit? Ha igen, mit?

Köszi!

(#11252) Intruder2k5 válasza dodopek (#11251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Target-be a gép IP címe megy, ahol a torrent kliens fut!

http://itcafe.hu/tema/chello_pro_es_kontra/hsz_20645-20645.html

(#11253) dodopek válasza Intruder2k5 (#11252) üzenetére


dodopek
addikt

És a gép, vagy a router címét kell megadni? A képen Te mintha router címet adtál volna meg...

(#11254) Intruder2k5 válasza dodopek (#11253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router? Van még egy routered a TC7200-ra kötve? És azon van a gép?

(#11255) dodopek válasza Intruder2k5 (#11254) üzenetére


dodopek
addikt

Ja, nem.... :B Tényleg. Távsegítségben csinálom, és elfelejtettem, hogy ez nem fizikailag egy külön router

Szóvalakkor a 192.168.0.1 címet kell beírni az IP-hez?

(#11256) Intruder2k5 válasza dodopek (#11255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! 192.168.0.1 a Technicolor 7200 LAN oldali IP címe, de neked nem arra, hanem a torrentet futtató gépre kell forwardolni a portot, ergo annak kell a LAN IP címét beírni! De ezt értelemszerűen én nem tudom megmondani neked...

(#11257) jorden06 válasza kabelmania27 (#11249) üzenetére


jorden06
senior tag

Megcseréltem a kettőt, és erősödést tapasztaltam a jelszintben (nem tudom ez arányait tekintve mennyivel lett jobb eredmény és hogy tényleg erősödésről lehet beszélni minden érték tekintetében):

viszonyításképpen ez a csere előtti jelszint:

A speedtest-es teszt során a mutató azonnal 60-ra ugrik, és a letöltési grafikonon is látszik, hogy stabil(abban) hozza a szintet, mert semmilyen kiugrás sincs lefele :R

Egyelőre tehát jót tett a csere, de még várnék azzal, hogy tökéletesnek minősítsem :)

[ Szerkesztve ]

(#11258) Intruder2k5 válasza jorden06 (#11257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ezek már túl erős jelszintek! Az ideális állapot nulla körül van, de azt szokás mondani, hogy -15 és 15 közt megfelelő, illetőleg jó ha -12 és 12 közt lehet tartani az értékeket! Ehhez képest nálad már 16 feletti is akad, és még nincs is hideg odakint! Ha bejönnek a mínuszok, akkor ez várhatóan még feljebb fog menni, gerjedni fog a vonalad, és szakadni fog net!

Tudjuk, hogy kabelmania szereti ha izzik a koax, és jó nagyok a jelszintek, de ez nem feltétlenül lesz jó neked hosszútávon! :)

[ Szerkesztve ]

(#11259) jorden06 válasza jorden06 (#11257) üzenetére


jorden06
senior tag

Szerk.: a torrent még most sem tölt egyenletesen, és max 4Mbit körül alakul a letöltés :(

Intruder2k5: most akkor hívjak szerelőt, hogy rakjon be ellenállást, és ellenőrizze le a vonalat?

[ Szerkesztve ]

(#11260) Intruder2k5 válasza jorden06 (#11259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, a fentebbi javulás is, amennyiben nem csak úgy érezted a dolgot, lehet inkább köszönhető a csúcsidő végének, mintsem a 16-os vételi jelszintnek!

Ha valóban gondok vannak, akkor be kell jelenteni, bár arra még nem fognak kijönni, hogy nem tölt egyenletesen a torrent! Nálam nulla környéki jelszintek vannak, és semmi gondom nincs a torrentel (se)!

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.3 dBmV 39.7 dB
Channel 2: -2.2 dBmV 39.0 dB
Channel 3: -1.3 dBmV 39.1 dB
Channel 4: -0.5 dBmV 39.6 dB
Channel 5: 0.8 dBmV 39.4 dB
Channel 6: 1.5 dBmV 39.7 dB
Channel 7: 2.0 dBmV 39.9 dB
Channel 8: 2.2 dBmV 39.9 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 47.0 dBmV
Channel 2: 46.8 dBmV
Channel 3: 47.5 dBmV
Channel 4: 48.3 dBmV

(#11261) blakey válasza jorden06 (#11257) üzenetére


blakey
titán

Csere előtt jobb volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11262) kabelmania27 válasza jorden06 (#11257) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Visszakötheted ahogy volt, nem jelszint okozza a problémát, Jelentsd be 1221-en hogy lassú a kapcsolat, technikustól pedig kérj egy kettes splittert, 10-12körüli vételivel nem lesz gond.
Intruder2k5: Nem biztos hogy 15felett meg fog szakadni, ahogy megfigyeltem csak a wifis cisco szakad 10felett, Technikolor és többi modem általában elmegy 20ig.

[ Szerkesztve ]

(#11263) kabelmania27 válasza jorden06 (#11257) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De kipróbálhatod azt is hogy így hagyod outba estig és teszteld, hogy csúcsidőben hogy működik, ha visszakötöd tapba a modemet és utána újra lelassul akkor egyértelmű hogy sok a modemnek a 8dB csillapítás.

[ Szerkesztve ]

(#11264) blakey válasza kabelmania27 (#11262) üzenetére


blakey
titán

"ahogy megfigyeltem csak a wifis cisco szakad 10felett"
Akkor nem figyeltél elég jól, az elmúlt 2 hétben 13-as vételim volt és semmi szakadás, még képet is raktam be. :) Múlt héten állt vissza a rend, most minden 7-8 között van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11265) kabelmania27 válasza blakey (#11264) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor helyesbítek, 10feletti vételi esetén gyakrabban szakad a net wifis cisco esetén mint a többi modem esetén :)

(#11266) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#11265) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem a nyári javítás óta stabilan 10 felett van több csatornának a jelszintje és csak kb hetente egyszer van egy újra indulás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11267) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#11266) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor még jobb az arány :)

(#11268) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#11267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez akkor sem jelenti azt, hogy a 16+ értékek ilyenkor, tél előtt, ideálisak lennének! Teljesen mindegy, milyen modemmel!

(#11269) hesszan


hesszan
aktív tag

Bp VIII nincs net kb másfél órája.
Most feküdjek le aludni? :F

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#11270) 3.Aragorn válasza hesszan (#11269) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nálam se volt, de most már megjavult. (szintén nyolcker.) Jó erre hazaérni munkából. Főleg, hogy majdnem minden hónapban játszanak ilyet. Ebben a hónapban ez volt a második.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#11271) balage25 válasza hesszan (#11269) üzenetére


balage25
senior tag

Itt érdemes megnézni az előre bejelentett karbantartásokat, így nem ér senkit meglepetés. És ahogy látom 3-ra befejezték 6 helyett.

(#11272) hesszan válasza balage25 (#11271) üzenetére


hesszan
aktív tag

Köszi. Mobilról ezt nem találtam tegnap.

Sungdurung

(#11273) 3.Aragorn válasza balage25 (#11271) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jó tudni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#11274) makoss


makoss
addikt

Jónapot!

Van egy UPC Direct+ műholdas előfizetésem 2 beltérivel és most szeretnék venni egy olyan Led tévét amivel a beltérit tudnám helyettesíteni
Szóval a kérdésem az, van-e lehetőség arra, ha igen hogyan, hogy ne a beltérivel nézzem a UPC műholdas adását, hanem a tv beépített vevőjével, de úgy, hogy ezért plussz szolgáltatást ne kelljen fizessek havonta, max egy egyszer kifizethető kártyára vagy nem tudom, hogyan megy?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11275) Intruder2k5 válasza makoss (#11274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem a Direct topik, hanem a kábeles UPC topikja! Amit Te keresel, az ITT van!

(#11276) makoss válasza Intruder2k5 (#11275) üzenetére


makoss
addikt

Azt én tudom, onnan jövök, nem válaszolt senki :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11277) Intruder2k5 válasza makoss (#11276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#11278) makoss válasza Intruder2k5 (#11277) üzenetére


makoss
addikt

Azt meg méginkább haggyuk:
"nyomjam meg a 2-es, 3-as, 6-os, 1-es ...stb gombokat, meg a k***va annyát! :W
Akkor inkább jövök ide, csak válasz sem ártana! :U :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11279) Intruder2k5 válasza makoss (#11278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor kitartás...

(#11280) bobyka23


bobyka23
tag

itt irogass hamar választ találsz:)[link]

(#11281) makoss válasza bobyka23 (#11280) üzenetére


makoss
addikt

Kipróbálom, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11282) makoss válasza bobyka23 (#11280) üzenetére


makoss
addikt

várólista.........pff elég finnyásak, már bocs! Ide annó egyből beregeltem :U
Szóval visszajöttem ide és várom a kérdésemre a választ!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11283) tibi815 válasza makoss (#11282) üzenetére


tibi815
csendes tag

Szétnéztem az oldalukon de szerintem nincs rá lehetőség a direcktnél csak boxal azok közül több félét lehet választani de mediacardot nem lehet választani de azért próbálkozz máshol is!!

(#11284) makoss válasza tibi815 (#11283) üzenetére


makoss
addikt

Nem lehetne úgy megoldani a UPC Direct+ -nál, hogy ennél maradna az előfizetés és kapnák × összegért egy kártyát és beltéri nélkül tévézzek tovább?
De ne kelljen már fizessek még 1 szolgáltatást, így semmi értelme a DVB-S2 -nek!! :( :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11285) Gubek-Einste válasza makoss (#11284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a weboldalon kellett volna kikeresni Directkártya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11286) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Már megint kezd behalni a net. Alig tölti be az oldalakat.

(#11287) Blaise válasza F_Zolee (#11286) üzenetére


Blaise
veterán

Szintén ugyanez.

(#11288) bobyka23 válasza F_Zolee (#11286) üzenetére


bobyka23
tag

igy van.......

(#11289) bobyka23


bobyka23
tag

látom emelkedtek az árak :(

(#11290) makoss válasza Gubek-Einste (#11285) üzenetére


makoss
addikt

Épp ezt szeretném elkerülni, egy újabb előfizetést
Másképp nem lehetséges?
Ha más nem megy akkor semmi értelme a DVB-S2-nek, lehet elég egy alapkategóriás Led tv, nem szánok drágább tévére

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11291) hesszan


hesszan
aktív tag

épp be akartam írni (poénkodni) hogy legalább nem sírhatunk, hogy az új előfizetőknek jobb.
Erre megnézem a számlát ami fontos infókat tartalmaz, és tájékoztat hogy én a nem hűséges örüljek, mert emelnek, de a listaárnál olcsóbb lesz. Most 3443-at fizetek csak netért
Fiber Power 30 listaára: 10 583,67 Ft, új ára: 3 559 Ft.
(havi 9ft még mindig az új belépők a jobbak)

Szóval mindenkinek aki örült a sávszél emelésnek pár hónapja ime a upc mégis csak egy bevétel orientált cég (mondjuk nyilván az nem szeretetszolgálat)

u.i.: 2010.12hóban 3000ftért szerződtem velük 15/1,5-re, azóta 2x emeltek sávszélt ez a 3. áremelés. lehet visszamegyek 15ös netre....

Sungdurung

(#11292) Intruder2k5 válasza hesszan (#11291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én az emelés előtt 50/5 netet fizettem, ha jól rémlik, 4950-ért, aztán kértem az emelést 60/6-ra, így most 4590-et fizetek érte, 2014.09.-ig hűséggel!

[ Szerkesztve ]

(#11293) taip


taip
senior tag

Na, éppen mondani akartam, hogy felemelték a Trio csomagok árát 500 Ft-tal, erre megjött a számlám és látom, hogy az én áraimat is felemelték pár száz Ft-tal. (Nem csomagot fizetek elő, nincs hűségem.)

Mondjuk így utólag én vagyok a hülye, mert pár hete felhívtak a UPC-től, hogy nem akarom-e rögzíteni az áraimat hűségért cserébe. Én meg nem akartam, mert úgy voltam vele, hogy hűséget vagy alacsonyabb árért vagy több szolgáltatásért vállalok. Szóval nincs hűség, de lett emelés. Az is igaz, hogy kb. 3%-nyi, szóval nem olyan vészes, sőt lehet, hogy az a pár száz Ft havonta megéri, hogy szabadon válthatok, ha mégis jön egy jobb ajánlat.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#11294) Intruder2k5 válasza taip (#11293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, de mi jönne...?

Ugyebár UPC-n belül így is, meg úgy is válthatsz amikor akarsz, egy új szolgáltató, mondjuk DIGI, az meg nem úgy jön, hogy hipp-hopp, jövő hónapra kiépítik! Ezek többnyire hosszabb munkálatok, és valamivel előtte csak hall róla az ember! Szóval én mindig úgy voltam vele, hogy egy év simán kibírható, az gyorsan elrepül, de még a kettő is belefér! Én tuti biztos vagyok benne, hogy itt két éven belül semmi egyéb nem jön!

(#11295) makoss válasza Intruder2k5 (#11294) üzenetére


makoss
addikt

A DIGI-vel az a baj, hogy csak városban terjeszkedik, így semmit nem ér! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11296) club1 válasza makoss (#11295) üzenetére


club1
veterán

Kerepes-Kistarcsa, Mogyoród környékén fél év alatt építették ki az FTTH hálózatot úgy, hogy ott volt a UPC és az Invitel is mint szolgáltató. A UPC és Invitel kapásból elveszítette a hűség nélküli előfizetői 90%-át, pedig mind a két cég ügynökei minden házba bekopogtak a falvakban és a 3 szolgáltatást együtt gold csomaggal és 30 Mbps-os nettel a végén már 5500 Ft-ért kínálták ingyen hálózaton kívüli vezetékes telefonálási lehetőséggel. Szóval érdemes volt a DIGI-nek nyomulnia... Mondjuk azóta bejött a kábeladó, ami minden ilyen cégnek eléggé korlátozza a terjeszkedési lehetőségeit.

(#11297) makoss válasza club1 (#11296) üzenetére


makoss
addikt

Én meg egy olyan település mellett lakom ahol a triatlont szokták megrendezni és az egyik leggazdagabb város és szomorú, hogy csak 8 kilóméterre van ettől, noha falu és ennyit nem tesznek érte, felháborít!!!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11298) taip válasza Intruder2k5 (#11294) üzenetére


taip
senior tag

Egyébként terveztem, hogy hűséggel előfizetek egy Trio csomagra, csak elmulasztottam, így jártam. :) Ezért tűnt fel, hogy drágább, mert figyeltem.

Amúgy pedig nálunk szerintem lehetne Digi-t választani, de nem akarok. Szerintem nálunk egész jó a UPC minősége, bár tény, hogy vannak néha pár perces kihagyások, de elég ritkán. Inkább a tv box szoftverével nem vagyok megelégedve, nem túl megbízható, de az meg nem helyfüggő.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#11299) Intruder2k5 válasza taip (#11298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Nem tudom, nekem DVR CISCO-m van, azzal nem tapasztaltam semmi rendellenességet, bár nem is sokat használom, ez tény!

(#11300) club1 válasza taip (#11298) üzenetére


club1
veterán

A UPC tv minősége gyakorlatilag mindenütt jobb mint a Digi-é. Még a Digi FTTH (optikai) hálózatához viszonyítva is jobb. Többek közt ezért kerül nagyjából 2x annyiba a UPC. (Meg persze azért is, mert a Digi csatornalistájáról több olyan csatorna hiányzik ami megvan a UPC-nél, mint ami a Diginél van meg és a UPC-nél nincs.) A Digi netje viszont nagy általánosságban stabilabb (kisebb ping, nagyobb feltöltési sebesség, stb.), viszont megáll 80/25 Mbps-nál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.