Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) kenwood


kenwood
veterán

haliho.
holnap hozzak az iptv-t meg a netet. (optikai halo,pesti panel)
az stb-vel kapcsolatban lenne ket kerdesem :
- vendegszobaba nem szeretnek kulon dijat fizetni,ezert atvinnem a masik szobabol a jelet, hogy legyenek digtalis csatornak is. (tudom,h igy mindket szobaban ugyanaz az adas lesz)
mivel a hdmi mar splitter nelkul is horror (10-12 meter a hossz kb.) rcaban gondolkozom.
sajnos ebben a hosszban mar a harmofeju rca sem olcso moka.
pajti hasonlo cipoben jar,feldobta,h sima keteres kabelbol vesz 40-50 metert,rca csatikat forraszt ra es meg is vna oldva mindkettonk problemaja.
ilyesmivel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ?
sima 22es olcso lcd van a vendgszobaban,nincsenek full hd elvarasok,kis minosegbli kompromisszum belefer,csak ne legyen zavaro,elvezhetetlen.
mukodik ez?
- kulsos boxot lehet hasznalni? ha igen,valami olcsobbra linket tudtok dobni?

ps : szombaton rendeltuk,holnap kotik :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43802) #41133696


#41133696
törölt tag

(#43803) Laraxior válasza dptrsk (#43799) üzenetére


Laraxior
titán

Hetfon a csomagot is feljebb modosittattuk hd-s boxra. Szerdan hivtak h masnap jonnek. Ok. Erre a megrendelesben felvevős box szerepelt ezert toroltetni kellett a megrendelest, amit persze nem tudtak azonnal hanem varni kellett ra. Azt igerte a bent dolgozo h megcsinalja nem kell megvarjuk. Penteken raneztunk a körmére, hogy mwgis miujsag, azt mondta h mar csutortokon sikerult megcsinalnia a rendelest, minden rendben.
Ma is voltam bent, ma egy masik arc volt bent aki azt latta a gepen h pentek delutan lett megrendelve az egesz cucc. A televiziot meg a GLS hozza majd.
Tehat nem az a gond h nem masnap jon minden, hanem hogy a bent ülő köcsög hazudozik osszevissza, mert anno hetfőn eppen gond volt a rendszerrel es felirta maganak kispapirra h majd ha megjavul akkor majd megcsinalja..... Csak eppen nap vegere a kispapirbol lett egy A4-es papir ketoldalra teleirva.....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43804) #99546112


#99546112
törölt tag

Köszi az infókat! Sajnos akkor ez az interaktív dolog kilőve, bár annyira nem is használnám ki lehet. Az itthoni net amúgyis katasztrófa... Upc nincs, digi családi házba megint nincs, telekom van de az meg réz...nemtudom mikor fejlesztenek, talán 10 év múlva :D most az ipadre megigényeltem a 20GB-os csomagot, hasít mint az állat, a 8GB-os amúgysem volt elég, nomeg ígyis 7k helyett 5200Ft, 900Ft-os ráfizetés simán megéri a nagyobb csomagért, rendes volt az ügyfélszolis h mondta ezt a lehetőséget.

Aztán a sat tv végül csak kedden lesz, ez a retek upc direct meg mehet a kukába. Egyébként a telekomos sat műsorújságban is szaggatottva, vagy lassan lehet csak lapozni?!

(#43805) poli27 válasza #41133696 (#43802) üzenetére


poli27
veterán

az IPTV szolgáltatások pedig 5200 forinttól érhetők el, igaz, ez utóbbi szolgáltatás csak internetes előfizetéssel együtt rendelhető meg

Mekkora baromság.....

(#43806) #78121280 válasza poli27 (#43796) üzenetére


#78121280
törölt tag

Na majd hozatok másikat,ha megint elkezdi. :DDD

(#43798) wmati Köszi. ;)

(#43807) _Norbi_ válasza bul07 (#43771) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

,,Lenne e minőségromlás?"

nem :R

(#43808) _Norbi_ válasza tomy86 (#43789) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

hu mi ez a maszekolás ? mit szerettél volna elérni vele ?

UTP krimpelés cross over

én fogóval szoktam csinálni ilyen kábelt .
UTP fogó
2500FT /db + posta

[ Szerkesztve ]

(#43809) wmati válasza _Norbi_ (#43808) üzenetére


wmati
addikt

Mi a gondod vele ? Utp kábel amin megy telefon is nem a legszebb munka de teljes mértékben használható.

(#43810) tomy86 válasza _Norbi_ (#43808) üzenetére


tomy86
addikt

Hogy jön ide az utp kábel szerelése? :F 3-4 kattintással eljutottál volna az eredeti hozzászólásomhoz és láttad volna, hogy utp kábel képben sem volt, ellentétben az optikai szállal. Amit az első képen látsz az ont hátuljáról, az a T-s szerelő eredeti gányolása. Ahhoz hozzá sem nyúltam. Át kellet helyeznem az HG850-est egy olyan helyre, ahova csak annak szétszedéssel tudtam megoldani. Mivel eszembe sem volt 7-8000-et kifizetni a T-s szerelőknek ezért az 5 perces munkáért, így megoldottam házilag. De csak annyi volt, hogy szétszedtem a Huaweit (erről kért képeket dchard), széthúztam az optikai kábel csatlakozóját, áthelyeztem a cuccot, majd ismét összedobtam.

[ Szerkesztve ]

(#43811) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Mi lehet a tvgo-val? Eddig ment az xperia sp-n, most meg valami minőségbiztosításra hivatkozva nem indul...

[ Szerkesztve ]

(#43812) Degeczi válasza n@p@lm (#43811) üzenetére


Degeczi
nagyúr

üdv a klubban... rövidebb lista lenne, min működik az a nyamvadék egyáltalán

(#43813) Teko001 válasza Degeczi (#43812) üzenetére


Teko001
őstag

Ami azt illeti, van ilyen lista :D

(#43814) #41133696 válasza Teko001 (#43813) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh egy Nexus készüléket sem láttam rajta, pedig megy rajtuk :)

(#43815) Teko001 válasza #41133696 (#43814) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem amit nem teszteltek, azt nem teszik rá

(#43816) ssarosi válasza dchard (#43770) üzenetére


ssarosi
tag

Üdv Dchrard.

Bocs hogy nem keresem vissza a régi hozzászólást, amiben a két HGW beszerzéséről és reményeim szerint a 360R-T1 firmware-hoz hasonló jobb firmware írásáról volt szó.

Kérdésem: mennyire aktuális a téma?

Kell e még speedport w724v és zte 931 VII v2.0.

Ha igen akad e még rajtam kívül valaki aki ezt anyagilag támogatná?

Természetesen nem rád gondoltam, mert amennyi munkába kerül ez neked - a haszon élvezői meg mi vagyunk, mezei userek - még téged kellene dotálni hogy egyáltalán foglalkozol vele.

Bennem fel is merült ez a gondolat az általad írt és többek közt általam is használt firmwareval kapcsolatban.

1.) Akkor a kérdés: szerezzek ilyen HGW-ket?

2.) Ha némi pénzmagba kerül a leendő userek közül van e olyan önként jelentkező akivel osztozhatnék a beszerzés költségén - a várható eredmény érdekében?

Egy új ZTE ZXV10H201L már van, de szerintem ez a felejtős kategória.

(#43817) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Ha már tv go szóba került. Hogy lehet összekapcsolni a regisztrációmmal az MT kódomat? Egy mail címemmel regisztráltam, de sehol nem találom, hogy hol lehet összekapcoslni.
Telekomban belépve, az ottani email címeimhez a jelszót nem tudom sajna. Azt gondolom csak ügyfélszolgálaton keresztül lehet megváltoztatni.

(#43818) donceleger8 válasza Rick4 (#43612) üzenetére


donceleger8
őstag

Na ezeket megtettem. DHCP-t kikapcsoltam, a Network -> Lan fülön megadtam az IP-t, majd a kábelt a TP-Link Lan portjába dugtam. Semmi sem történt. Nincs net és még csak a router menüjébe sem tudok belépni. Resetelni kell a cuccot, csak akkor hajlandó újra működni és úgy, hogy a kábelt a wan portba dugom és dinamikus ip-vel működik a router.
Biztosan én rontok el valamit, de nem tudom mit.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#43819) poli27 válasza donceleger8 (#43818) üzenetére


poli27
veterán

A dhcpt ugye a routeredbe kapcsolod ki nem a hgwbe?

(#43820) donceleger8 válasza poli27 (#43819) üzenetére


donceleger8
őstag

Igen.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#43821) adika4444 válasza donceleger8 (#43820) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Úgy csináld:
1. Kapcsold ki a DHCP-t, ments rá, de ne indítsd még újra a router.
2. A network/lan fül-nél állítsd át 192.168.0.1-ről 192.168.0.2-re, vagy amire akarod, ha az IP 1.1, akkor is érdemes átírni 0.2-re.
Eredmény: Kösd a lan-ba a HGW-ből jövő kábelt, és ha a TP-LINK-en vagy rajta, akkor a 192.168.0.2 címen el fogod érni a menüt. Ekkor természetesen a status lapon nem fogod látni a kapcsolatot, azt fogja írni: Wan port is unplugged.
Remélem tudtam segíteni.
JA még valami. A start IP lehetőleg kívül kezdődjön a Cisco tartományán, én átdobtam 0.200-ra a routeremben.
Remélem sikerül, írj ha kérdésed van!

üdv, adika4444

(#43822) poli27


poli27
veterán

A T mindig szeret sereghajtó lenni mindenben, csak árakban van az élmezőnyben : 1_gbps_szupergyors_net_magyarorszag_digi

(#43823) Gedeon31 válasza poli27 (#43822) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem mindenhol :D [link]

(#43824) Sofian válasza poli27 (#43822) üzenetére


Sofian
őstag

Elsőnek verseny kéne.. amíg kinézek az ablakon és T-s illetve ELMŰ villany kábelen kívül nincs más addig nem igazán várhatunk más üzletpolitikát...

(#43825) #41133696 válasza poli27 (#43822) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ebből is kimaradnak a kisebb városok, falvak persze. Budapesten (ott sem mindenhol) lesz, meg pár megyeszékhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#43826) #78121280 válasza poli27 (#43822) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hatalmas szükség lesz erre már aludni se tudunk nélküle ;] :DDD . Villogásra jó lesz másra nem.

(#43827) Intruder2k5 válasza #78121280 (#43826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem sem kellene Gbit-es net, mert minek lenne, de annyiból azért mindenképpen jó az ilyen, hogy lejjebb viszi a kisebb csomagok árait! UPC-nél is a 240-es csomag bevezetése után minden lejjebb csúszott egy kicsit árban, én pl akkor váltottam 50/5-ről 60/6-ra úgy, hogy kevesebb lett a számlám 360Ft-al!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#43828) poli27 válasza Gedeon31 (#43823) üzenetére


poli27
veterán

Érdekes akkor a Digit miért nem basztatják emiatt?....

(#43829) #41133696 válasza #78121280 (#43826) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért azt vegyük figyelembe, ha a szerver oldal bírja (például Steam), akkor egy ilyen nettel pikk-pakk jönnek le a 40-50 GB-os játékok is.

(#43830) Gedeon31 válasza poli27 (#43828) üzenetére


Gedeon31
addikt

Gondolom a németek otthon olyannak tettek ezzel keresztbe akinek ez fájhatott . Meg a szlovákoknál is. A Digi nem biztos ekkora zavart keltett.

(#43831) Intruder2k5 válasza #41133696 (#43829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na meg nem csak a szerver oldal, mert azért lássuk be, Gbit-es hálózati sebesség alá kliens oldalon is kell az erőforrás... Nyilván nem is "egy gépes" kihasználásra van ez kitalálva!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#43832) szili.tamas1 válasza poli27 (#43828) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azert az hadd ne a digi sara legyen hogy ahol elerheto a szolgaltatasuk ott gyakorlatilag a konkurencianak maccsa sincsen, megbizhatosagban se meg arba se. Abba meg mar bele se akarok menni hogy mashol felaras a hd meg a tobbi... Ha tvt akarok nezni akkor annyi +fogyaszto amennyi tvt akarok hasznalni, ha netem is van akkor annak is egy aramzabalo, stbstbstb.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#43833) Degeczi válasza szili.tamas1 (#43832) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Digi könnyen tud úgy alacsony árakat tartani, h közben gyakorlatilag nem végez komolyabb hálózatfejlesztést, és eleve csak olyan helyeken jelent meg, ahol kis befektetéssel sok felhasználót értek el: elsősorban lakótelepeken

A T vagy Invitel ugyanakkor falvakban is jelen van, sokkal nagyobb hálózattal - és így költségekkel is

(#43834) szili.tamas1 válasza Degeczi (#43833) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mivel majdnem mindenhol zsir uj halozatuk van, nem nagyon ertem a halozatfejlesztes kerdeset. Az optika adott, csak a lepcsohazakban levo eszkozoket kellene cserelni. Erdekes modon a upc is ugyanazon a foshalmazon adja a fajberpauert mint amin anno az 512kbps broadbandet...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#43835) Mr. Teddy válasza Gedeon31 (#43823) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Hm, ezt nem értem, az oké, hogy a kartellezést büntetik, de már az is baj, ha a versenypiacon, éppenséggel verseny is van?
Beszállok én is a piacra, egy előfizetésért kérek 50e Ft-ot és mindenkit megbüntetnek, mert aránytalanul olcsóbbak nálam :D

(#43836) poli27 válasza Degeczi (#43833) üzenetére


poli27
veterán

Ez így nem igaz, mert Magyarországon a Digi volt az aki a legtöbb hálózatot építette FTTH val az utóbbi 2-3 évben,ami ugye nem lakótelep szval....

(#43837) Gedeon31 válasza Mr. Teddy (#43835) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a verseny más(ok) érdekeit erőteljesen sérthette .

(#43836) poli27 ez Tolna megyében sehol nincs jelen.

(#43838) Degeczi válasza szili.tamas1 (#43834) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Terjeszkedni, bővíteni: ezt nem teszik pl. nálunk (Szeged - de hasonlót olvasni máshol is, pl. Debrecenből) évek óta... megálltak a külváros előtt, mert ott már nem éri meg nekik az egyedi házakkal.
Így könnyű olcsónak maradni

[ Szerkesztve ]

(#43839) zoli62 válasza Degeczi (#43838) üzenetére


zoli62
addikt

Mostanában már a kertvárosokban is terjeszkednek.

(#43840) zoli62 válasza #41133696 (#43825) üzenetére


zoli62
addikt

Attól függ, mint értünk kisebb városok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#43841) Degeczi válasza zoli62 (#43840) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megnéztem a településválasztójukat, röhej: Budapesten kívül 64 helységnevet tartalmaz... :Y
Egy nagy szolgálatónak egyetlen megyei listája bővebb... Pl. Csongrád megyében "Szeged, oszt'jó'van": Makó, Hódmező, Szentes, Csongrád? Ugyanmár... És mint említettem, Szegeden is évek óta csesznek a Szőregi városrészbe továbbhaladni, mert ott már csak falusias családi házak vannak.

(#43842) Mr. Teddy válasza Degeczi (#43841) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen, csak ott van jelen, ahol jelentősebb konkurencia nincs, és elég magas az előfizető/ház arány. Csak így lehet jó árakat adni magas sebességre.
Amúgy nem akarok a telekom mellé állni, mert nekem sem a szívem csücske, de amikor unokatesóméknál, Budaörsi családi házas részén húzták az optikai kábelt, azért így helyi üzletkötővel adtak olyan árajánlatot, hogy csak néztem. Persze ehhez kellett, hogy az utcában legyen a UPC mint konkurencia. Szóval ahol van más, ott a Telekom is ad jobb árat a "listaárnál", még úgy is, ha az mindenféle kedvezménnyel össze van vonva. Persze, ahol egyedül ő szolgáltat, nem nagyon fog ilyen ajánlatokkal élni, érthető okokból.

(#43843) bopeti98 válasza Degeczi (#43838) üzenetére


bopeti98
őstag

Itt Békéscsabán a sűrűbben lakott kertvárosi részekben is szolgáltatnak. Kb 1 éve a ritkábban lakott területeken is feldobták az optikát, de aztán félbehagyták. Azóta is csak ott lógnak a kábelek, de nem szolgáltatnak rajta semmit sem.

(#43844) djculture válasza bopeti98 (#43843) üzenetére


djculture
félisten

Mert mondjuk kijött egy olyan törvény hogy már a szolgáltatástt megvalósítő kábelekre is adót kell fizetni, így mindenhol abbamaradtak a fejlesztések. Itt se kevés kábelt húztak ki mikor bejött ez a tervezet másnap elkezdték elvágdosni meg felhajtani vissza amit tudtak. /OFF]

[ Szerkesztve ]

(#43845) #41133696 válasza zoli62 (#43840) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pl csak Hajdú-Bihar megyéből:
Városok (a teljesség igénye nélkül, és csak a fontosabbak) :

- Berettyóújfalu
- Derecske
- Hajdúböszörmény
- Hajdúhadház
- Püspökladány

Falvak, ahol pláne nem túl esélyes az ilyesmi:

- Sáp
- Pocsaj
- Tépe
- Furta

(#43846) #41133696 válasza Intruder2k5 (#43831) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igen, azért folyamatosan 128 MB/s-al írni :DDD Persze, nem egy felhasználóra találták ki. Viszont egy ilyen kapcsolaton, röhögve mehetne 3-4 UHD Stream is pl Youtube-ról (mert tévéadás még nem igen van). Vagy igen magas bitrátával megdobott (B.ray) FHD Streamek.

(#43847) zoli62 válasza Degeczi (#43841) üzenetére


zoli62
addikt

Tény, hogy a településlistájuk nem bőséges. :) De mondom, most már kertvárosokba is mennek, ahol jelen vannak, nem csak társasházakba. Optikával meg a Telekom cseszik 5 éve továbbterjeszkedni itt a városban... Secko jedno... Olyan helyekre adtak el, ahol idősebbek laknak, és várhatóan kevesebb lesz az érdeklődés, azaz nem is csináltak előtte komoly piacfelmérést. Mondjuk itt van mind a három nagy, a Telekom talán pont azért nem épít tovább optikát, pedig 5800 Ft-ért tudna adni 30 Mbs netet IPTV családit és alap digitális telefont. Ezt most legolcsóbban a Digi adja.

[ Szerkesztve ]

(#43848) kenwood


kenwood
veterán

no.bekotottek. az iptv,optinet kombot.telo.
ket tv+egyik gep fasza.
masik gepen nincs net,a router kezelofelulete sem jon be a bongeszoben.
halokartya sarga felkialtojeles lesz amint bedugom a lan kabelt.

diginettel gond nelkul ment,tuzfal virusirto nincs.

alabbiakat probaltam :
- windowsos hibaelharitas.
- router aramtalanitas
- gep ujrainditas
- halokartya eltavolitasa,ujrakerese eszkozkezeloben.
- fix ip beallitasa
- ipconfig release/renew

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43849) Intruder2k5 válasza kenwood (#43848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert a kapott HGW-nek nyilván csak az egyik portja használható internetre, a maradék három IPTV port!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#43850) kenwood válasza Intruder2k5 (#43849) üzenetére


kenwood
veterán

akkor 3 szerelot kellett volna kuldeni,mert ez a ketto nem vagta.
van itthon router.azt be tudom kotni ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.