Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) #41133696 válasza #41133696 (#42560) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kész :C

Speedport_09021601.00.629

[ Szerkesztve ]

(#43452) Szokenesz válasza #41133696 (#43451) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Barmi valtozas van a .624-hez kepest?
VOIP kulonosebben nem erdekel, mert keszulek nincs rajta, de ha semmi komolyabb, akkor nem kerem a frissitest.

(#43453) tomy86 válasza dchard (#43448) üzenetére


tomy86
addikt

Végigpróbáltam az összes javasolt beállítási lehetőséget. Eredmény ugyanaz. Vagyis nincs eredmény.

(#43454) wmati


wmati
addikt

Milyen jó hogy ezt a Tc nem jelzi az előlapi ledel.

(#43455) Teko001 válasza Rico45 (#43444) üzenetére


Teko001
őstag

Az UDP-nél az első háromba beírod a portot (ugyanazt a három helyere), majd a device-nál kiválasztod az eszközt, amire szeretnéd, hogy a port nyitva legyen, és save

(#43456) Intruder2k5 válasza wmati (#43454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1+1 csatid megy csak? Reboot sem változtat ezen?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#43457) dchard válasza wmati (#43454) üzenetére


dchard
veterán

És miért nem írja ki a frekit?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43458) wmati válasza Intruder2k5 (#43456) üzenetére


wmati
addikt

El mentem a HWG vel átadási pontig szerintem egy erősítő haldoklik 30 és kb 43 dB közt ment a jelszint ha épp megtalálta mind a 10 frekit, de random el dobálja a frekiket szal 1412

(#43457) dchard Soha nem írta ki, szerintem HWG közül csak a D-link árulja el.

(#43459) Intruder2k5 válasza wmati (#43458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Apró helyesbítés: HWG helyett inkább HGW, azaz Home Gateway!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#43460) wmati válasza Intruder2k5 (#43459) üzenetére


wmati
addikt

Teljes mértékben jogos köszi, csak érettségi miatt agyilag máshol vagyok.

1412 hívása után fel bír jelentkezni ,,, bár nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#43461) #41133696 válasza Szokenesz (#43452) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ugye FW változási napló eleve nincs :) nálam csak a VoIP szolgáltatásból eredeő hibák voltak, arra vezethető vissza a kényszeres újraindítás stb... ez majd napok alatt eldől, és majd akkor megírom, hogy mik a tapasztalatok. A többiszolgáltatás nálam hiba nélkül működött, a net mindig stabil volt.

(#43462) dchard válasza wmati (#43458) üzenetére


dchard
veterán

Ez nem igaz. A technicolor, a Cisco, a D-Link is kiírja. Nálad is ott a frequency oszlop, csak nincs benne semmi. Mivel ezek a modemek/HGW-k mind ugyanarra a BCM chipsetre épülnek, még a menü dizájnja sablonja is tök ugyanaz.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43463) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

olyan kérdésem lenne,hogy a telekomtól most rendeltem meg ezt a felvevős...stb. set topbox-ot! A kérdésem az lenne hogy most milyen típusú boxot adnak most, mert szeretném megnézni meg ha van hozzá útmutató átolvasnám! Előre is köszönöm a válaszotokat...!!!

(#43464) poli27 válasza dchard (#43462) üzenetére


poli27
veterán

A technicolor nem írja ki,hiába van ott az oszlop!

(#43463) Rubyra1n ISB 6030 vagy 2231 es!

[ Szerkesztve ]

(#43465) Rubyra1n válasza poli27 (#43464) üzenetére


Rubyra1n
tag

köszi és egyébként melyik a jobb vagy melyik miben különbözik?!

(#43466) Dot


Dot
őstag

Hali!

Haveromnak t-s nete és tv-je van optikán jön neki (net+3tv).
Kérdésem, a szolgáltatótól való optikai modem/router-be van valami tűzfal, vagy az hogy működik?
Mert ebből a modem/router-ből jön a routerébe az utp és onnan csatlakozik pppoe-vel.
Problémánk van a portforward-al, azaz az ő routerébe ki van engedve a port, de kívülről nem lehet elérni.
Elvileg a router gagyi, azért írok, hogy megbizonyosodjak, a router csere megoldja a problémát. Tehát a szolgáltató nem blokkolhatja?!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#43467) Dot


Dot
őstag

Ja ha már itt járok, pár hónapja észrevettem, hogy a x301t set-top-boxunk baromi lassú lett(kb. mióta új kinézete van a menünek). Eleinte nem zavart, de már elviselhetetlen. Csatorna váltás, még oké, be-kikapcs is. De ha a menüből kell valami, felvétel, hang váltás, nagyítás, akkor néha 5-10 másodpercet is kell várni, hogy reagáljon a gombnyomásra. Alkalmazásokat meg sem próbálom, mert ott 20-30sec a várakozási idő, míg reagál valamire is.
Próbáltam resetleni(kikapcs nyomni a reset gombot, bekapcs majd 5sec után elengedni)
Más is tapasztalt ilyen hibát? Bejelentem, foglalkoznak vele?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#43468) adika4444 válasza Dot (#43466) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

A Telekomos csodán kell a port forvarding. Bár ha meg úgy van, hogy router, akkor meg már egyszerűbb úgy megoldani, hogy kap a router Static IP-t, nyitsz felé egy DMZ-t, és akkor a router lesz a portmizériás...
T-nél tudotammal nincs PPPoE optikán. Sajnos optikával nem volt még gondom, de ha ehhez ért az ismerősöd, akkor nézze még meg a britge módot is, mert akkor külső IP-t fog kapni a router.

üdv, adika4444

(#43469) MY2K válasza Dot (#43467) üzenetére


MY2K
aktív tag

Persze, jelentsd be, hogy zúg, zörög, újraindulgat és kicserélik.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#43470) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Nekem van egy Speedport W 724V típusú HGW-m. Ezen szeretnék firmware-t frissíteni. Megtehetem ezt én is vagy a szolgáltatótól kell kérni. Ha esetleg a frissítés után nem működik jól az előző verziót hogyan tudom vissza állítani.Jelenleg a 018-as végű van rajta de én találtam a német telekom oldalán 074-est is.Egyáltalán van ennek valami értelme.

(#43471) Nescafé válasza kisapa (#43470) üzenetére


Nescafé
őstag

Szolgáltatót felhívod , és ott kel kérni..
Saját magad ne csináld, német telekom az más, volt aki azt rakta rá és nem lett jó neki..
Nekem 624 van benne de most a legúljabb a 629 - amit én is kérni fogok..

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#43472) kisapa válasza Nescafé (#43471) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm a választ.Akkor ezt fogom tenni. Még egy kérdésem lenne. Hol érdeklődhetem meg hitelt érdemlően,hogy milyen technológián vagyok jelenleg. Gondolok itt az ADSL2+ vagy esetleg VDSL2. Erről eddig már eltérő tájékoztatást is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#43473) wmati válasza dchard (#43462) üzenetére


wmati
addikt

<td align="right">&nbsp;</td> nem is fog semmit mutatni nekem ott.

(#43474) kisapa válasza Nescafé (#43471) üzenetére


kisapa
senior tag

A 1412-re gondolsz?

(#43475) Garold válasza adika4444 (#43468) üzenetére


Garold
senior tag

T-nél tudotammal nincs PPPoE optikán. - Optikán a T-nél csak PPPoE van. :D

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#43476) #41133696 válasza kisapa (#43474) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, a 1412 a T-Home ügyfélszolgálat száma.

(#43477) adika4444 válasza Garold (#43475) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

:D, nem tudtam. Én úgy tudtam, hogy itt is dinamic IP van...
Más.
Optikához milyen modem jár?
Ha a TC hgw-ben britge-ot használnék (tudtommal van benne), akkor itt hány db public IP-em lehet?

üdv, adika4444

(#43478) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

egy kis érdekesség
haverom internet-e micros mézga net ping k@rva jó, 500FT olcsóbb T töl mézga wifi

én netem thome 10 megas adsl majd nem sz@r ping

[ Szerkesztve ]

(#43479) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ez a TVGO szolgáltatás egy rakás SZ*R, nem értem, hogy ez a nyomorult T minek reklámozza. :((
Se a két táblagépen (Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 3 10.1), se az Iphone 5S-en se a gyerek Smart TV-jén nem működik pedig a TV benne van a kompatibilitási listában.
Letöltöttem a Smart Hub-ba az applikációt, be is léptem, megy is, de az előzeteseken kívül semmilyen film nem indul el csak "homokórázik" egy ideig aztán visszadob a film indításához.
A Spanyol Holland meccset akarnám megnézni, de a fenti dolgot csinálja.

Másnak megy Smart TV-n?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43480) Teko001 válasza Tigi (#43479) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam működik iOS-en, és Androidon is.

(#43481) Rico45 válasza Teko001 (#43455) üzenetére


Rico45
őstag

Megcsináltam de nem jó ! :O

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43482) dchard válasza _Norbi_ (#43478) üzenetére


dchard
veterán

Azt javaslom, hogy válts. Utána csinálhatsz magadnak egy mézganetes topikot, amit telefoshatsz a hülyeségeiddel és nem fog zavarni senkit. Mi itt mind nagyon boldogok lennék.

Aztán amikor majd csúcsidőben vagy egy gyenge esőben a fele csomag elveszik, akkor majd újragondolod. Egyébként is: nem úgy volt, hogy már húzod ki az üveget a bix meg Karakószörcsök közé, mert az milyen olcsó?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43483) Tigi válasza Teko001 (#43480) üzenetére


Tigi
őstag

Az itthoni eszközök közül csak a lányom Note 2-jén megy.
Most a Smart TV-s megoldás idegesít, hogy miért nem működik.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43484) wmati válasza dchard (#43482) üzenetére


wmati
addikt

MézgaNet Ászf böl emeltem ki.. vannak benne hasonló szép dolgok.

Várakozás és zavarmentesség: 95% A szolgáltatás zavarmentes, ha 32 byte-os
csomagokkal az átlagos csomagvesztés nem haladja meg a 10%-ot 24 órás ablakban
mérve. Adott előfizetői végpontra vonatkoztatva, forgalmi terhelés nélküli
állapotban

(#43485) adika4444 válasza dchard (#43482) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Én még pontosan nem is értettem amit írt, mert olyan rossz a megfogalmazása... Ja és 500 Ft-os netről sem igen hallottam...
Ez a Mézganet hol szolgáltat?

üdv, adika4444

(#43486) _Norbi_ válasza adika4444 (#43485) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

azt akartam kifejezni hogy 500FT olcsóbb a t-home 10 megás +teló csomagtól ...
Kecskemét alatt ahol nem elérhető üvegszálas net.

[ Szerkesztve ]

(#43487) dchard válasza wmati (#43484) üzenetére


dchard
veterán

Miért nem lepődök meg ezen. 10% csomagvesztés náluk még normális? Megáll az eszem, ennyi erővel galambbal is feladhatnám az adataimat pendrive-on...

Összehasonlításképpen a telekommunikációs hálózatokban az elfogadott bithiba arány ennek a tízmilliomod része (10^-8), tíz nagyságrend a különbség. De még a legeslegszarabb ADSL is tud legalább 10^-4-t. Ennyit a mikrós szolgáltatókról. A probléma ezzel amúgy pont az, hogy a rádiós hozzáférési technikát (Wi-Fi) soha nem erre találták ki.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43488) Teko001 válasza adika4444 (#43485) üzenetére


Teko001
őstag

MZ/X-nek köszönhetően köbükiéknél.

vagy túl korán? :D

(#43489) poli27 válasza dchard (#43487) üzenetére


poli27
veterán

Azért már vannak faxa eszközök hozzá mint az Ubiguiti mind a Mikrotik részéről, nekem most 3-400méterről jön a net 2db Ubiguiti Nanostation Loco M5 el, és 90mbit gond nélkül átjön,azért csak ennyi mert 100/100-as lan van rajta,de a rádió az 160mbit et mér a 2 antenna között!0 csomagvesztés a legnagyobb viharban is!
Most lesz antenna upgrade gigabitesre egy Nanobeam M5 400 ra,ezen gigabites a lan már, sztem olyan 160mbit át fog szaladni rajta reményeim szerint!
Szval nem kell temetni a wifis szolgáltatókat, csak a sprórolásuk áldozatai szoktak lenni, amúgy életképes a technika!
Loco M5:

Nanobeam M5:

[ Szerkesztve ]

(#43490) wmati válasza dchard (#43487) üzenetére


wmati
addikt

Semmi gond jó lesz neki, báár én még tartom azt a véleményemet hogy biztos lehetne javítani minimális erő rá fordítás a netén.

Miért akar minden Telekomos szerelő Raspberry pi venni ?

[ Szerkesztve ]

(#43491) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Telekom műholdas tv-nél mennyibe kerülnek a további set top boxok? Nem találom a díjtáblázatot, amiről beszél.

(#43492) dchard válasza poli27 (#43489) üzenetére


dchard
veterán

Ne pont-pont kapcsolatra gondolj, hanem pont-multipontra. A különbség pontosan abban van, hogy a wifi-ben egyáltalán nincs L1 QoS, a másik, hogy a bennük lévő ütemező is nagyon le van egyszerűsítve. Ezen például az Ubi saját proprietary technikával (Airmax TDMA fantázianéven fut) próbál meg a szabvány limitációin segíteni. Ennek a két eredménye van: inkompatibilitás minden más szabványos termékkel, és hogy ezek ára nem éppen tömeges deploy-ra való. Arról nem beszélve, hogy amikor ki van maxolva a rádiós erőforrás, még ezzel a saját technikával sem vagyok benne biztos, hogy nem esik vissza jelentősen a sebesség, nem nő meg látványosan a késleltetés és a csomagvesztés. Nem véletlen, hogy például az LTE protokol stack-je legalább 10-szer bonyolultabb, hogy kezelni tudja ezeket a problémákat, és ennek megfelelően nem is annyiba kerül mint ezek a 802.11x alapú technikák. Ismét hangsúlyozom: ne pont-pont kapcsolatra gondoljunk, az teljesen más.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43493) wmati válasza Dinter (#43491) üzenetére


wmati
addikt

Nem interaktív.

További vevőegység vevőegységenként (maximum 3 db) 870 Ft/hó

Interaktív sat

Felvételi opció (megállítható, felvehető, visszatekerhető élő adás)
+1100 Ft/hó

További vevőegység havi díja vevőegységenként (maximum 3 db)
+870 Ft/hó

Hálózati digitális elosztó, ha nincs routered vagy digitális elosztód
2000 Ft

(#43494) Shodan válasza Dot (#43467) üzenetére


Shodan
addikt

És le is futott a reset ? Bejött két fogaskerék? Ha igen és továbbra is tapasztalod a hibát jelensd be nyugodtan.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#43495) wmati válasza Dot (#43467) üzenetére


wmati
addikt

X301 bőven csere érett 1412 mond el minden panaszodat mióta van ez stb stb és hangsúlyozod hogy x301 van nálad. Szerelő cserélni fogja ha van mire.

(#43496) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Most rendeltem meg ezt a prémium felvevő/lejátszó box-ot a Telekom-tól, de hiába mondtam nekik hogy fél2-ig dolgozok én 12:00-14:00 között nem tudok otthon lenni csak 14:00-tól leszek otthon így a holnapi időpontot 20.-ra tették át, most dühös lettem, hogy nem értik meg hogy az ember dolgozik, de mindenféleképpen itt szeretnék lenni mikor jönnek. Mit tegyek szerintetek vagy mit lehet tenni?

(#43497) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Nállatok nem indul ujra a speedport modem?
Most cseréltettem ki és ugyan azt csinálja mint eddig új szoftver rajta 629-es.
730m -re van a központ..
Mi lehet a baj esetleg valaki?

 iPhone 15 Pro

(#43498) M_AND_Ms válasza Rubyra1n (#43496) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem értem, hogy mi a gondod, mit jelent, hogy a holnapi időpontot 20.-ra tették át. Húszadikára, húsz órára, húszadiknak?

Nálam a kétórás időintervallumok között én választottam. Aztán, a szerelő még elnézést is kért, hogy a 8-10-ig esetén 8:10-re ért oda.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#43499) #41133696 válasza #41133696 (#42885) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kapcsolatpont-rendszernek hála:

Most a pontok ki lettek pucolva :)

(#43497) Nescafé: Nálam nem, rendben működik.

(#43500) Nescafé válasza #41133696 (#43499) üzenetére


Nescafé
őstag

Nem tudok rájönni mi lehet a baj :U :(

 iPhone 15 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.