Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) dchard válasza lesaux (#43245) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem semmit nem veszítenek a gyerekek, ha nincs a szobájukban TV, sőt. Inkább számítógépet vegyél nekik, amin aztán letölthetnek bármit ahelyett, hogy a "szerkesztett" programokon butulnak. Megjegyzem szerintem senki nem veszítene semmit, ha egyáltalán nem is lenne TV előfizetése.

Az alapvető probléma az, hogy az analóg rendszerben mindenki hozzászokott, hogy az egy darab előfizetését osztogathatja ahány felé akarja. Elárulom, hogy ez szerződésileg mindig is korlátozva volt, csak a technológia lehetővé tette az egyszerű osztogatást. Ez a digitális rendszerekkel megszűnik, és az előfizetéshez tartozó egy darab készülék után minden más TV-n ahol nézni akarod a műsort, fizetni kell, és ezzel az emberek most kezdenek szembesülni.

Anyagilag a legolcsóbb megoldás ami nem IPTV az a SatTV, amit legfeljebb 3 TV-n fogtok tudni nézni. Ha van más T-s szolgáltatásotok akkor a három TV-re így jön ki a havidíj: 2800 + 870 + 870. Talán néha van akció, és két év hűséggel adják a második boxot is ingyen, de ennyi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43252) lesaux


lesaux
veterán

Köszi mindenkinek. Húzzuk az analógot, amíg lehet, ez a tanulság.

(#43253) Shodan válasza lesaux (#43252) üzenetére


Shodan
addikt

Az iptv mellett egyébként meg lehet, vagy szokták hagyni az analogot is, így ha 8 tv van és 2 vagy 3ra elég az iptv akkor az is megoldás lehet.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#43254) Shodan válasza Hujikolp (#43238) üzenetére


Shodan
addikt

weben kapod az m516-ot?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#43255) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok!

T-Home digitális kábel tv-m van a szokásos stb-vel: GlobalTeq GCR 300CX.

Szeretném kiiktatni az stb-t, szerintetek ez viszi a T-Home kártyát?:
http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/STRONG-CAS7-Conax-CAM-modul,103952,505066,1284375.html?langId=-19

:R

Google Pixel 4a

(#43256) villamos válasza lesaux (#43252) üzenetére


villamos
őstag

Nem sokáig tudjátok már húzni... max 2 év :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#43257) Adama123


Adama123
tag

Focivébé alatt kódolatlan lesz az M1 HD és M2 HD.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#43258) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Ez a kábeltelefon használhatatlan! Az hagyján, hogy az IPTV akadozik, az még elviselhető, de hogy telefonálni nem tudok normálisan, mert mindig szakadozik, és vissza kell kérdeznem, mert nem hallottam, mit mond az illető, az már gáz. Jó volna már végre rájönni, hol a hiba :(

(#43259) t.imi válasza t.imi (#43237) üzenetére


t.imi
addikt

Erre valami okossággal tudnátok szolgálni?
Köszönöm

(#43260) dchard válasza Gabesz87 (#43258) üzenetére


dchard
veterán

Mivel minden mást kicseréltek csak a HGW-t nem, így elég erősen gyanús, hogy eszköz hiba.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43261) dchard válasza t.imi (#43259) üzenetére


dchard
veterán

Első körben az otthoni telefonhálózatot kell átnézni, és ellenőrizni kell, hogy az átadási pont és a ZTE között nincs-e elágazás, fölösleges osztás, toldás, kötési hiba, ki kell próbálni szűrő nélkül (ha nincs analóg telefon, akkor a szűrő elhagyható) stb.

Kizárólag játéknál jön elő a probléma, máskor nem?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43262) Gabesz87 válasza dchard (#43260) üzenetére


Gabesz87
veterán

Tuti nem az, mivel mint már sokszor írtam, hogy régóta megvan ez a hiba. RÉgen egy Cisco EPC3825-öm volt. Aztán váltottam kábeltelóra, hoztak egy szar D-Link-et, amivel szakadozott a net is, azt kicserélték szerencsére egy Cisco EPC3925-re. De a TV akadozása mindhárom eszköznél megvolt! Mivel a telefonban is hallható az akadozás, akkor nem is a BOX a hibás.

(#43263) t.imi válasza dchard (#43261) üzenetére


t.imi
addikt

Szia.
Előre is köszönöm a segítségedet.

Közvetlenül a zte-be csatlakozik a telefonkábel, zte- ből egy telefon és 2 pc van lekötve.
Feleségem mondta most, vele előfordult hogy mail írás közben egyszer csak nem mentette tovább a levelet a g mail.
Tálcán, óra mellett a kis hálózat értesítés ikon nem jelzett hibát, mégsem lehetett egy weboldalt sem megnyitni.
Zte ki / be, utána működött megint minden szépen.

Én játékok alatt veszem észre ha baj van.
Ha egy oldal lassabban töltődik be a szokásosnál, lehet
az is emiatt van.
Néha startlap, ph, még google kereső is 3-10 sec.

Imi.

[ Szerkesztve ]

(#43264) dchard válasza t.imi (#43263) üzenetére


dchard
veterán

És tuti biztos vagy benne, hogy a házban a HGW előtt ár nincs toldás, nem lehet kötési vagy kábel hiba? Mert ha így van, akkor marad a bejelentés, ugyanis akkor a szolgáltató hálózatában van a hiba. A ZTE szerintem nem valószínű, hogy hibás, van belőle egy itthon, egy a laborban, de csak egyetlen furcsaságot vettem észre vele: ha csak a PPPoE kapcsolat bomlik el, csak 600 másodperc után veszi észre. Míg ha "rendesen" megszakad a DSL is, akkor azonnal újratárcsázik. Mondjuk ilyen elég ritkán van végfelhasználónál.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43265) wmati válasza balint82 (#43255) üzenetére


wmati
addikt

Megér egy misét de én még mindig a paprikásra szavazok

(#43266) napocska2 válasza balint82 (#43255) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekünk is paprikás modulunk volt, az hibátlanul működött.évekig, de vannak akik a Strongot favorizálják. Ha a MM-ban veszed, elméletileg visszaveszik, ha nem tudod munkára fogni.
Némi türelemjátékot igényel, mire megfelelően sikerül összevariálni a modult és a kártyát a tv-vel (melyik oldalra nézzen a chip meg hasonlók), ne add fel, ha elsőre nem akar működni.

(#43267) Bajusz2010 válasza kabelmania27 (#43242) üzenetére


Bajusz2010
tag

Próbáltam, sajna eddig esélytelen a DVB-C-t kérni a T-től mondván van IPTV a településen..

(#43268) Bajusz2010 válasza kabelmania27 (#43182) üzenetére


Bajusz2010
tag

Általában a UPC szokta teljesíteni a csomagban rendelt maximum sávszélességet, vagy egy picit még felette is.. Még a garantált minimumot eddig soha nem tapasztaltam..

(#43269) wmati válasza Bajusz2010 (#43268) üzenetére


wmati
addikt

Akkor vár vissza a Upc

(#43270) donjohnson válasza Adama123 (#43257) üzenetére


donjohnson
addikt

nagyon bőkezűek :DDD mindigtv-nél meg alapból ingyenes az m1 hd (1440x1080)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#43271) t.imi válasza dchard (#43264) üzenetére


t.imi
addikt

Pár éve húzattuk be a vezetéket, de hogy milyen minőségben készült ...... ezt passzolom.
Eddig nem volt semmi gond, erősen vissza gondolva 2-3? hete kezdett el mókázni.

Kábel max az utaci leközés és a ház között mozoghat a szél miatt, többi helyen a falban van gégecsőben a fali szerelvényig.
Szerelvény - Router között kb 3m vezeték a szekrény mögött, szintén nem volt macerálva.

Az járható út lenne, hogy ha újra jelentkezne a hiba, 1430 felcsörög, diagnosztikát kérni.
Gondolom bent látják, hogy modem v kábel hiba lehet.

(#43272) dchard válasza donjohnson (#43270) üzenetére


dchard
veterán

Annyira van ingyen, mint amennyire jól járunk a rezsicsökkentéssel.

Mit gondolsz, ki finanszírozza a közszolgálati csatornák műsortovábbításán a DVB-T platformon? Azt hiszed, az AH pusziból fizeti a villanyszámlát, az infrastruktúra bővítést stb? Az állam, tehát te meg én, meg egy csomó olyan adófizető akinek hiába van esze, hogy ne nézze, mégis kihúzzák rá a zsebéből a pénzt. Na ennyire van ingyen.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43273) wmati válasza dchard (#43272) üzenetére


wmati
addikt

Milyen logikus Telekomos lépés tönkre teszik a drága fórumot, most meg súlyos pénzekért piac kutatnak hogy élesszék újra az egészet.

(#43274) adika4444 válasza dchard (#43251) üzenetére


adika4444
addikt

Dchard, én komolyan minden szavaddal egyet értek! Édes élet, Élet sója, hagyjuk máán!
a szerződésre pedig, valóban... Meg hát ugye szerintem nem is kell 1-2 TV-nél több egy lakásba. Nappaliba, emeltre a szülőknek vagy az ottani napközbenes szobába oszt csá. Nem kell még a WC-be is behúzni. Aki meg akarja nézni, hát hajrá. MindigTV, vagy normál digitális jelet venni képes földi antenna. Ennyi.

(#43253) Shodan, 2016-ig folyamatosan építik le az analógot, kissebbítik a csatornakínálatot. Aztán a fenti évben pedig csókolom lesz!

Továbbiak:
Telekom ad ilyen media card izét?
Valamint nekem 1-2 hibát kivéve 30/5 net mindig jött 30-31 megával, most meg 32-vel is.

üdv, adika4444

(#43275) wmati válasza adika4444 (#43274) üzenetére


wmati
addikt

Nem ad a Telekom nem is támogatja ezt efi megveheti ha megy akkor juhé ha nem akkor így járt.

Ö ö szerintem a dvb-c is repül mintha azt olvastam volna hogy csak ip alapú szolgáltatás marad.

(#43276) kisapa válasza dchard (#43272) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de egy korábbi [link] hozzászólásod alapján ujjra megrendeltem a nagyobb csomagot[link]. Sajnos az eredmény egyenlőre ugyanaz. Ezzel természetesen nem Téged akarlak okolni,csak el vagyok keseredve. Még jelenleg is javítás alatt van tehát reménykedem. Jelenleg is mobil netről írok.

(#43277) szili.tamas1 válasza wmati (#43275) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azert amig ilyen szinvonalu az iptv addig ne menjen a dvbc sehova.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#43278) wmati válasza szili.tamas1 (#43277) üzenetére


wmati
addikt

Mi a gondod az iptv-vel ?

(#43279) Degeczi válasza wmati (#43278) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "az IPTV"-vel van gond, hanem a T-s IPTV-n az SD csatornáknak katasztrofális a minősége egy nagyobb TV-n (amin más digitális műsorfolyamokon elfogadható minőséget adnak ugyanazok a csatornák)

(#43280) villamos válasza szili.tamas1 (#43277) üzenetére


villamos
őstag

A minőség feltehetőleg akkor javulhat majd pont, ha a dvbc, és az analóg is megszűnik, felszabadulnak az általuk elfoglalt sávok, nem beszélve a többi erőforrásról.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#43281) Hujikolp válasza Shodan (#43254) üzenetére


Hujikolp
őstag

Webről és mobilról is.

(#43282) Gubek-Einste válasza villamos (#43280) üzenetére

Mivel egységesség van így a kábel tévé szolgáltatás megszűnése után sem lesz nagyobb sebesség a régi ADSL2+-os vonalakon ami miatt olyan az adás amilyen.
ED3.0/optikai hálózaton ma is lehetne adni jobb minőségben, van annyi tartalék a rendszerben ma is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43283) balint82 válasza napocska2 (#43266) üzenetére


balint82
senior tag

Meg is lepődtem, de elsőre sikerült. Sőt a TV is rögtön behangolta az adókat, illetve az elektronikus műsorújság is hibátlan.

Összegzés:
- Stb kiiktatva
- Jóval jobb a képminőség mint korábban
- Nem olyan egyszerű a MM-ban lévő kapura rúgás :)

Google Pixel 4a

(#43284) gukker1 válasza villamos (#43280) üzenetére


gukker1
tag

Nekem T-home dvb-c-m van, (nem hd)hát annak is elkeseritő a minősége...
Valaki hosszabbított hűségidőt mostanában? Lehet még rendelni digitális kábel tv-t?

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#43285) wmati válasza gukker1 (#43284) üzenetére


wmati
addikt

Gondolom boxal használod.

(#43286) dchard válasza Gubek-Einste (#43282) üzenetére


dchard
veterán

Mindjárt mutatok neked csúcs idei kihasználtság adatokat, aztán nézhetsz, hogy hol mennyi tartalék van a rendszerben ED3-mon... Most is vannak területek, ahol lassulgat csúcsidőben, pedig az előfizetések többsége 30-as. Képzeld amikor majd nekiállnak migrálni 50-es meg 120-as csomagra, vagy éppen be kéne vezetni a 240-eset, mint a UPC-nél.

Nagyon is nagy szükség van rá, hogy minél gyorsabban eltűnjenek ezek az erőforrásokat megkötő ósdi technológiák a hálózatból, és az így felszabaduló kapacitást visszaforgassák.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43287) gukker1 válasza wmati (#43285) üzenetére


gukker1
tag

Ci kártyával megy mivel nem akartam még egy távirányítót, + 1 áram fogyasztót sem de gyors mozgásnál egyes adóknál széthullik a kép.

[ Szerkesztve ]

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#43288) wmati válasza gukker1 (#43287) üzenetére


wmati
addikt

Ci kártyával nem jellemző tünet.

(#43289) gukker1 válasza wmati (#43288) üzenetére


gukker1
tag

Gondolom vagy a jelszint gyenge, vagy a hálózat terhelése nagy.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#43290) wmati válasza gukker1 (#43289) üzenetére


wmati
addikt

Jelszintet tudod ellenőrizni a modemmel, de ilyen dvb-c hibák csatlakozóktól kezdve osztókig sok minden okozhatja.

(#43291) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv! ~10 éve van kiépítve ADSL szolgáltatás a házunkhoz, az első ~8 évben nem is volt vele különösebb probléma, de 1,5-2 éve csomagot váltottunk (8-asró 10-esre), akkor egy kis ügyintézés után hozta a szerelő a D-Link 360R modemet (mert a régi D-Link elvileg nem volt ADSL2+ kompatibilis, nem is értették hogy működhetett egyáltalán az előző előfizzel). Aztán vonalhibák jöttek (telefonvonal is recsegett), internet szétkapcsolgatott és lassú lett (előfizettt 10mbps helyett ~2-3). Ezt javították, illetve valami új dobozt is raktak ki pár házra tőlünk. Most ugyan a telefonvonal viszonylag jó, de a véletlenszerű időközönkénti internet-szakadozások maradtak és a sebesség is max. 3,5-5 mbps körül mozog. Mivel erősen a modemre gyanakszom (a router, hálókártya ilyesmi biztos jó, de a splitterben is nagyobb a bizalmam), ezért ma felraktam a dchard által ajánlott firmwaret (köszönet érte!). Még nem rég óta van fent, szétkapcsolást azóta nem tapasztaltam, de a sebesség maradt. A finomhangolásnak nem merek nekivágni magam, mert nekem kicsit magas a dolog, meg itt úgyis vannak nálam okosabbak, úgyhogy képernyőképet csatolok, és várom az ötletekt, hogy mit lehetne vele kezdeni. Monitorozást most futtatok, ha kell majd azt is tudok feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#43292) senki66


senki66
senior tag

Üdv,
Az STB-én a Képek és Zene funkció régebben jól működött bár egy ideje már nem használtam.
Időközben áttértem a Win 8.1-re és most nem sikerül működésre bírnom.
Az STB menüjében azt írja, hogy Windows Media Player 12 és Windows 7 szükséges. Lehet hogy Windows 8-cal tényleg nem működik?

(#43293) Stylie


Stylie
tag

Üdv!

Itthon bekötöttek egy T-home csomagot(iptv, internet, telefon). Azt szeretném megoldani, hogy a csomaghoz adott digitális elosztóból jövő kábelt egy routerbe dugnám (mivel kétszintes a lakás és a felső szinten alig van jel), ahonnan menne tovább a dolog egy-két gépbe illetve egy set-top boxba. Meg is csináltam, internet van, a tv-n viszont 5 másodperc után megáll a kép, ha átváltok egy másik csatornára, akkor ott is 5 másodpercig kb megy az adás, utána megáll.

Mi lehet a probléma, hogyan lehetne orvosolni? :F

Hálásan köszönöm előre is :R

(#43294) dchard válasza Feketelaszlo (#43291) üzenetére


dchard
veterán

Ez a vonal tökéletes, simán rendelhetsz 20/1-et vagy 30/5-öt VDSL2-n.

A vonalad simán le van korlátozva, de az tény, hogy ilyen durva visszaszabályozást még nem láttam.

Egyelőre figyelni kell a modem webes felületén a DSL uptime értékét, ebből látszik, hogy szakad-e a kapcsolat. Pár nap múlva kérek képet a modem webes felületén a Status --> DSL status lapon látható 4 grafikonról, illetve ugyanitt a lap alján az Info gomb kimenetéről.

Mondanom sem kell: a modemet SOHA nem áramtalanítjuk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43295) poli27 válasza Stylie (#43293) üzenetére


poli27
veterán

Kapcsold ki a routerben a dhcp szervert (nem tom milyen router de ha van hardveres nat azt is), az ipcímét tedd át 192.168.0.2 re, (vagy ami a hgw ipcíme olyan tartományba) és ami a hgw ből jön kábel azt a router lanjába dugd ne a wanba így menni fog elvileg!

(#43296) Stylie válasza poli27 (#43295) üzenetére


Stylie
tag

Szerintem velem van valami baj, mert ezt már egyszer próbáltam, de akkor nem ment, most meg megy :F

Mindenesetre nagyon köszönöm :R

(#43297) Stylie válasza poli27 (#43295) üzenetére


Stylie
tag

A T-home itt hagyott egy másik hgw-t (ZTE), ami most a szekrényben pihen. Megpróbáltam ugyanazokat beállítani, mint a routerrel, amivel most már mennek a dolgok, viszont azzal nem akar menni. Ezt esetleg be lehet úgy állítani, hogy menjen? Azért kérdezem, hogy ha már itt hagyták, akkor ne a szekrényben porosodjon, hátha fel lehet használni erre a célra.

(#43298) Sofian válasza Stylie (#43297) üzenetére


Sofian
őstag

Tartogasd még.. esélyes hogy pár hónap és visszakérik..

(#43299) Gubek-Einste válasza dchard (#43286) üzenetére

Tudom, hogy nem fenékig tejfel az élet ED3.0-n sem de attól még nem lesz jobb minőségű az adás ha nincsen kábeltévé szolgáltatás mivel ugyan az a stream megy ki ADSL2+-ra is ami pedig erősen korlátos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43300) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

A kérdésem a következő; Milyen feltételekkel lehet CI kártyát igényelni a T-home-tól? Vagy van-e egyáltalán, és ha igen, milyen költségekkel jár, milyen csatornákat foglal magában?

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.