Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) dchard válasza tomy86 (#43397) üzenetére


dchard
veterán

Ha a kábel csatlakozóval együtt átmegy, akkor nem feltétlenül kell ehhez szerelő:

[http://picasaweb.google.com/lh/photo/_xa_8rq-ALX8lG1mF5JrUg?feat=embedwebsite]

le kell szerelni a modem tetejét, majd óvatosan széthúzni az Euro2000 (zöld) színű csatlakozót.

Egy valamire kell nagyon vigyázni: hogy sem a kábelen, sem a modemben lévő csatlakozóba nem kerülhet por, kosz. Illetve a kábel hajlítási sugarát is be kell tartani.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43402) tomy86 válasza polonic (#43400) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, a régebbi fajta.

(#43401) dchard: :R Holnap szétszedem. Jó lenne, ha emiatt nem kellene horror áron szerelőt hívni.

(#43403) Robeast


Robeast
tag

Sziasztok!

Hó végén szeretnék köttetni T-s IPTV-t. Két TV van a háztartásban, két szobában (egymástól légvonalban 2-3 méterre se). Egyszerre nem fog adás futni csak az egyik tévén, ezért nem szeretnék két STB-ért fizetni, hanem egyre rákötném a két TV-t. (1 HDMI, 1 Scart). A problémám annak a tévének a vezérelhetősége, ami nem abban a szobában van, amiben a STB.
Ezekre a megoldásokra jutottam, érdekelne, mennyire elszálltak és/vagy működnek-e egyáltalán.
1. verzió: Ez a legvalószínűbb, hogy működik. Fogok egy használaton kívüli androidos telefont és azzal távirányítom az STB-ot.
2. verzió: Harmony távirányítóval megoldható valami wifis/bluetooth-os vezérelhetőség?
3. verzió: UPC-nél vagy DIGI-nél láttam olyat, hogy hasonló volt a probléma, ott meg lehetett oldani egy a STB-ból kijövő kábelre csatlakoztatott távirányító érzékelőnek az áthúzása az adott másik készülékhez.

Esetleg valami egyéb ötlet?
Előre is köszi a segítséget.

(#43404) wmati válasza Robeast (#43403) üzenetére


wmati
addikt

Van telefonra távirányító program vagy ha olyan a box akkor köthetsz külső infra vevőt köthetsz a boxra amit át viszel másik helyre. De drága buli lesz ennyi hdmi vagy scart kábel.

(#43405) dchard válasza tomy86 (#43402) üzenetére


dchard
veterán

Simán szét fogod tudni szedni, de nagyon figyelj, hogy a csatlakozók ne koszolódjanak. Akár egy kis por is tönkre tudja tenni annyira az átvitelt, hogy hibásan fog működni a szolgáltatás.

Én vennék sűrített levegőt a Tesco-ban vagy valahol, és kipucolnám rögtön azelőtt hogy összedugnám. Nagyon fontos, hogy a sűrített levegős tartályt függőlegesen tartsd, különben folyékony gáz is kijöhet a tartályból ami nem igazán tesz jót a csatlakozónak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43406) Robeast válasza wmati (#43404) üzenetére


Robeast
tag

Az üzletben mutattak egy boxot, gondolom, éppen olyat osztogatnak, ott is feltettem a kérdést, de úgy tűnik ezek elég extrém kérdések, mert nem voltak éppen a helyzet magaslatán (vagy csak mindenképp rám akarják sózni a másik boxot). Szóval a boxon nem láttam külső infra vevőhöz csatlakozási lehetőséget, de az is igaz, hogy nem tudom, mit kéne keresnem rajta.
HDMI kábelem van, Scart csatlakozóim is vannak, csak kábelt kell vennem hozzá esetleg. (a scart-ra kötött tv egy régi kb 30 centis képcsöves vacak, szóval szinte mindegy milyen képet ad, csak adjon valamit).

(#43407) wmati válasza Robeast (#43406) üzenetére


wmati
addikt

Hááát necces lehet hogy nem olyat kapsz ami a boltban van, egy mini jack csatlakozó jó nagy betűkkel alá van írva IR, de én inkább mobil alk jobb szerintem.

(#43408) astorre19 válasza tomy86 (#43397) üzenetére


astorre19
aktív tag

törölve

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#43409) Robeast válasza wmati (#43407) üzenetére


Robeast
tag

Akkor sajnos csak reménykedhetek benne, hogy van rajta.
Nem nagyon erőltetném az androidos megoldást, valahogy az nekem nem olyan kényelmes, mint egy fizikai gomb. De mondjuk amennyit használnám, még kibírható lenne.

(#43410) tomy86 válasza dchard (#43405) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, azt tudom, hogy extra kényes a szennyeződésre. Sűrített levegős spray még akad itthon, ha jól emlékszem. Köszönöm a segítséget.

(#43400) polonic: a 850a tényleg csatlakozós. Azt hittem az összes ONT ilyen userrel kibaltázós módon van bekötve. :(( Nagy élmény volt lakásfelújításkor kerülgetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#43411) tomy86 válasza tomy86 (#43410) üzenetére


tomy86
addikt

Szétszedtem az optikai elosztót. Így utólag azt mondom, hogy tényleg nem nagy ügy :) Probléma megoldva. Köszönöm még egyszer a segítséget.

(#43412) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!
Csak kíváncsiságból kérdezem: nálatok most a VB meccs alatt megy a ZDF/ORF1? Nem Telekomos vagyok, azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#43413) dchard válasza tomy86 (#43411) üzenetére


dchard
veterán

na látod :) annyit akartam még mondani, hogy ilyenkor a legtutibb megoldás, ha az ember becsomagolja a kábelvéget amíg átdugja a lukon.

Plusz ellenőrizni a HGW-ben az optikai szinteket előtte-utána hogy észrevegye az ember ha van egy kis romlás.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43414) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok!Valakinek sikerült már a Samsung Smart tv távkapcsolóját hozzáhangolni a boxhoz. EC2208S típusú beltérim van.

(#43415) poli27 válasza tomy86 (#43397) üzenetére


poli27
veterán

(#43416) tomy86 válasza poli27 (#43415) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi, de ha jól sejtem ez a 850a belseje. Nekem meg "sima" 850 van. De közben már szétszedtem, dchard hathatós segítségével. :)

(#43413) dchard: még nem késő, mert még csak szétszedtem az elosztót, és széthúztam a csatlakozót, hogy megnézzem nem lesz-e gond vele és utána összeraktam. Addig nem akartam a szekrény hátulját furkálni, amíg nem voltam biztos benne, hogy simán megy a szét-, összeszerelés. A konkrét áthelyezést holnap vagy holnapután csinálom meg. Jelszinteket hogy tudom ellenőrizni? Gondolom előtte a jelenleg a pc és az ONT között levő routert ki kell iktatni.

[ Szerkesztve ]

(#43417) dchard válasza tomy86 (#43416) üzenetére


dchard
veterán

Igen, a HGW webes felületén fogod megtalálni a szükséges értékeket. Jellemzően dB vagy dBm lesz a mértékegység. Az egész oldalt printscreen-eld ki.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43418) senki66 válasza szabogabor10 (#43412) üzenetére


senki66
senior tag

Most már Speak! csomag kellene, hogy lássam ezeket a csatornákat, de 99% hogy a meccseket nem adják a magyar előfizetőknek. 2-3 éve még a Sat1 meg a ZDF is szabadon fogható volt, akkor még lehetett rajtuk nézni a BL meccseket, de a legutóbbi idényben már adásszünetet kaptunk Mo-on.

(#43419) dchard válasza tomy86 (#43416) üzenetére


dchard
veterán

Amúgy ha megtennéd, hogy készítesz egy jó minőségű képet a 850-esedről kinyitva még a helyén a kábellel, illetve kábel nélkül a csatlakozó környékéről, azt megköszönném.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43420) MmDorian


MmDorian
őstag

sziasztok urak!

nincs valami ötletetek arra, hogy néhány hd adón miért nincs hang? :F korábban csinálta az eurosport is, most pedig az m1. nem szeretnék vébét nézni sima felbontáson, ha van hd... :(((

úgy látszik nem szerette a térhangzás beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#43421) tomy86 válasza dchard (#43419) üzenetére


tomy86
addikt

Rendben, csinálok majd képeket.

(#43422) owen23 válasza Degeczi (#43339) üzenetére


owen23
tag

Hello,

Igen jó a mindig tv csak az a baj, hogy nagyon eszi a netet pl egy focimeccs 1,5-2gb adatforgalom, állitólag a TV GO ha olyannal csatlakoztatod össze akinek van IPTV-je akkor nem számol adatforgalmat, ezért kellene az MT és a jelszó, és az illetönek nem kerül semmibe se, a T-Home-nál voltam bent ott mondták.

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#43423) Teko001 válasza owen23 (#43422) üzenetére


Teko001
őstag

Ezt nem tudom honnan vetted, de ez nem így van.
"Felhívjuk azonban figyelmed, hogy a szolgáltatás használata mobileszközökön adatforgalmat generál: egy 90 perces film legjobb Standard Definition (nem HD) minőségben történő lejátszása nagyjából 2GB adatforgalmat jelent. Ezek a hálózati adatforgalmazásból származó költségek a szolgáltatás felhasználóját terhelik."
Természetesen minden esetben adatforgalmat generál, csak általában a wifi-n nincs adatforgalmi korlát.

Egyébként a MobilTV-nél már valóban nem számít bele ha jól tudom az adatforgalom, de az nincs "ingyen", és nem ugyanaz, mint a TVGO.

[ Szerkesztve ]

(#43424) _Norbi_ válasza Robeast (#43403) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

"3. verzió: UPC-nél vagy DIGI-nél láttam olyat, hogy hasonló volt a probléma, ott meg lehetett oldani egy a STB-ból kijövő kábelre csatlakoztatott távirányító érzékelőnek az áthúzása az adott másik készülékhez."""

dual beltériegység áthuzva másik tvre 1 ir egységgel .
2 tuner van benne,2 külön álló egység 1 dobozban, 2 külön antennát lehet rákötni de álltalában felfüzve csinálja meg a szerelő.
V polaros frekik nem mennek azért kell twin fej antennára lehuzva külön tunerekre, mind2 H-V freki sávot lehessen nézni vele mind2 tvn.

[ Szerkesztve ]

(#43425) _Norbi_ válasza szabogabor10 (#43412) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

persze hogy megy müholdról HD-ban astra 1M dél irányból HD vevőegységgel vagy HD PC kártya
HD boxok

[ Szerkesztve ]

(#43426) _Norbi_ válasza szabogabor10 (#43412) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem kódoltak semmit csak jelet cserélték ki HD mpeg4 re :R veszel HD vevőt mindent látni fogsz
sat1,zdf,servustv,das erste,rtl HD,vh1, dél astra 1M



(#43427) wmati válasza _Norbi_ (#43424) üzenetére


wmati
addikt

Infra vevő áthúzást írtam dual tuneres beltéri meg a többi meséd úgy se lehet mert Telekomos box megy csak. Milyen antenna milyen fej ??? Olvasd már el a kérdést legalább okoska ,,,,

[ Szerkesztve ]

(#43428) Dj.Kütyü


Dj.Kütyü
aktív tag

Sziasztok!A T-Home-nak a szállítója aki hozza a TV-készüléket az RTV Szervíz.Tudja valaki hogy ez hová valósi szállító cég?Köszi!

(#43429) #41133696 válasza #41133696 (#42845) üzenetére


#41133696
törölt tag

Speedport egy általam még nem leírt áldásos tulajdonsága. Most megnéztem, a legutóbbi HGW restart 2014.06.05-én volt, ma szóltak, hogy minden vonal foglalt, tehát relatíve jól bírta, majdnem 10 napot :)

Na akkor amit még nem írtam le. WLAN-nál be van állítva a MAC szűrés. Újraindításnál nem felejti el, hogy MAC szűrés van, csupán az engedélyezett MAC azonosítókat :) Így aztán nem engedi vissza a korábban már szabályban rögzített eszközöket sem a WiFi-re.

Két megoldás van:
1. Kikapcsolni a MAC szűrést, feljelentkezni az eszközökkel, majd visszakapcsolni - de ezt ugye minden restart esetében végig kell csinálni.
2. Kikapcsolni és úgy hagyni.
+1: Amit már megpróbáltam, de egyelőre nem jártam sikerrel, szerezni egy másik, nem Speedport HGW-t a telekomtól, de tekintve, hogy nincs nekik itt a környéken másmilyen, ezt nehéz lenne per pillanat kivitelezni. Másik Speedport meg nem kell, mert úgy általában panaszok vannak a márkára, és én még a szerencsésebbek közé tartozom, mert nálam a net az atom stabil, és vannak olyanok akiknek az sem. Olyan is írt a topicba aki már három Speedport HGW cserén van túl, mert nála pl mindegyik gyakorlatilag használhatatlan volt.

Szerk: egyébként most, hogy kiismertem a sajátosságait, és alkalmazkodtam is hozzá - ha elmegyek itthonról és már 4-5 napja nem volt restart, akkor egyet indítok, hogy az itthoniak tudjanak telefonálni, illetve megmutattam nekik, hogy a rengeteg kábel közül melyik a Speedporté és azt ők is kitudják húzni, majd visszadugni - az az új stratégiám, hogy 1 évet körülbelül ki lehet vele bírni így idegroham nélkül is. Annyi idő után meg úgyis kikopik a T-nél a típus, nem a márka, csak ez a 724 V... jöhet még javító FW is rá, és még mindig bízok abban, hogy lesz T-s inviteles kábel is :D

[ Szerkesztve ]

(#43430) senki66 válasza #41133696 (#43429) üzenetére


senki66
senior tag

A rendszeres vonalszakadás és hang problémák miatt nekem csütörtökön újra frissítették a firmware-t a Speedportomon. A verzió a 629-es végű maradt, de a telekomos szaki azt mondta, hogy ez már tényleg tartalmában is friss, mert korábban a 629 végű frissítésben valójában nem volt semmi változtatás, ugyan azt tartalnazta mint az előző verzió csak a verzió számot írta át. Kiváncsi vagyok javul e valamit a VOIP, mert ez a frissítés állítólag kifejezetten erre van.

(#43431) wmati válasza senki66 (#43430) üzenetére


wmati
addikt

Vagy csak egy lerázós mese volt ;]

(#43432) senki66 válasza wmati (#43431) üzenetére


senki66
senior tag

Persze, ez is benne van a pakliban, azóta még nem nagyon használtuk a telót, úgyhogy nem tudom van e bármi változás. Minden esetre "belső" forrásból azt az infót kaptam, hogy van frissebb verzió, mint a 629, de az két frissítési kísérletre sem jelent meg, erre a szaki nekem ezt a magyarázatot adta. Igazából, azért osztottam meg itt a közösséggel a sztorit, hogy akinek van esetleg több információja az hozzátehesse. Pl. kapott e más is hasonló infót, újabb firmware-t tettek e fel valakinek sikeresen, stb)

(#43433) tomy86 válasza dchard (#43417) üzenetére


tomy86
addikt

Már csak az a kérdés, hogy ezt hol találom, mert a 192.168.1.1-el nem sikerül?

(#43434) wmati válasza tomy86 (#43433) üzenetére


wmati
addikt

192.168.100.1 vagy a 192.168.0.1 címet próbáltad általában vagy eszközön vagy a dobozán meg találsz mindent.

(#43435) #41133696 válasza senki66 (#43430) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jaj nekem kb értelmében hasonlót adott le a szerelő muki, hogy megnézte, hogy nem jó FW van rajta. Azóta is rossz :)

De nem .624 az .629? Mert ha .629, akkor telcsizek nekik, hogy nyomassák rá nekem is.

(#43436) tomy86 válasza wmati (#43434) üzenetére


tomy86
addikt

A 192.168.0.1 szintén próbáltam, eredmény nélkül. Az ont (Huawei HG850) alján levő matricán nincs semmi info. A doboz meg így 6 év után, már ki tudja merre van :) Neten meg egyfolytában a 850a-ba botlok. Annál meg a 192.168.0.1-et vagy a 192.168.1.1-et, illetva a 10.0.0.1.-et írják. Egyik sem működik a sima 850-esnél.

[ Szerkesztve ]

(#43437) #41133696 válasza #41133696 (#43435) üzenetére


#41133696
törölt tag

Közben megtaláltam egy korábbi hozzászólásodat, amiben látom a 09021601.00.629 FW számot. Hívom őket :DDD

(#43438) Garold válasza tomy86 (#43436) üzenetére


Garold
senior tag

Parancssorba írj egy ipconfig /all parancsot vagy nézd meg a hálózati kártyánál hogy mi az alapértelmezett átjáró.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#43439) wmati válasza tomy86 (#43436) üzenetére


wmati
addikt

Akkor utolsó tippem nyiss meg egy parancsot írd be hogy ipconfig és keress olyan részt hogy alapértelmezett átjáró azzal a címmel próbáld meg.

(#43438) Garold Elkéstem :DD

[ Szerkesztve ]

(#43440) polonic válasza dchard (#43413) üzenetére


polonic
félisten

Gondolom az ont admin feluleten lehet a szinteket ellenorizni. Azt tudod, hogy lehet elerni?

Kozben mar latom a tobbi valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#43441) senki66 válasza #41133696 (#43437) üzenetére


senki66
senior tag

Nekem a "régi" 629-essel is problémák voltak a VOIP-pal, hátha az "új" 629 jobb lesz, ebben a firmware-ben a javítások kifejezetten a VOIP problémákat hivatottak orvosolni. Majd jelezd mire jutottál a frissítéssel, illetve milyen verziót kaptál, ha megint 624-ed lesz, akkor nem megy a távoli frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#43442) tomy86 válasza Garold (#43438) üzenetére


tomy86
addikt

& wmati
Köszönöm. Előrebocsájtom, hogy a hálózatokkal kapcsolatban finoman szólva is kihívásokkal küszködök. :)
Ipconfig futtatása után hálókártyánál az alapértelmezett átjáró résznél csak a nagy üresség van. Találtam egy olyat is, hogy PPP adapter telekom, de ott meg 0.0.0.0 van. A 192.168.0.1-et azért is próbáltam, mert alaphelyzetben van egy router a pc és az ont között és annak az admin felületét ezen a címen értem el. A korábban javasolt 192.168.100.1 sem hozott eredményt.

(#43443) #41133696 válasza senki66 (#43441) üzenetére


#41133696
törölt tag

Természetesen :K Felvették a hibajegyet, kíváncsi leszek, hogy lejönnek házhoz, vagy megy egy ráfrissítéssel, esetleg kapok megint egy szuperszervízes SMS-t :DDD

Amúgy ebben a hibában annyi haszon volt, hogy még jobban eltántorított az IPTV-től. Mondjuk eleve az 1 HD Stream (SAT TV-nél meg ugye ahány STB annyit nézhetek), illetve, hogy van mobil Internetem amire a SAT 40% kedvezmény csak tányéros előfizetéssel vehető igénybe eleve olyan helyzetet teremtett, hogy még ha féláron adták volna 1 évig akkor sem érte volna meg.

Amikor nem voltam az imént a szobában, volt egy pillanatnyi szakadás (IP változott, illetve a WiFi-n telefonon sem volt net), de a FW verziószáma sem változott, és maga a kiesés is 1 percnél tovább nem tartott.

(#43444) Rico45 válasza Teko001 (#43389) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Itt a fotó az én felületemről!

Hova írjak mit? Hogyan tudok 3659 (UDP) portot nyitni?

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43445) polonic válasza tomy86 (#43436) üzenetére


polonic
félisten

A 850a-nál is ugyanez a helyzet. Nem lehet elérni az admin felületet.

(#43446) adika4444 válasza polonic (#43445) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Ez Cisco-s trükk, de hátha. Restart, majd gyorsan nézzetek rá az alapértelmezett átjáróba a modemre kötött ezközben, és azt írjátok a címsorba... Nekem így rögvest elárulta a Cisco, hol leledzik.

üdv, adika4444

(#43447) tomy86 válasza adika4444 (#43446) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor sem működik. Ha a pc és az ont között van a router, akkor az alapértelmezett átjáró 192.168.0.1, amin el is érhető a router admin felülete. Míg, ha a routert kiiktatom és a pc közvetlenül csatlakozik az optikai elosztóba, akkor az alapértelmezett átjárónál nincs semmi.

(#43445) polonic: kezdek én is afelé hajlani, hogy ezt nem lehet elérni a T optikai cuccainál.

(#43448) dchard válasza tomy86 (#43442) üzenetére


dchard
veterán

Tehát akkor mégegyszer:

A 850-et úgy éred el, hogy:

1. Kiveszed a routert előle!
2. A számítógépet közvetlenül kábellel dugod abba a portba a 850-en, amibe korábban a router volt.

Namost, mivel az első generációs 850 még nem volt router, így IP címet nem fog osztani nagy valószínűséggel.

Ha oszt IP-t automatikusan, akkor az alapértelmezett átjáró címét kell a böngészőbe írni.

ha nem oszt IP-t, akkor próbálkozni kell manuális beállításokkal, hálókártyánál ezt kell beadni:

IP: 192.168.0.2
Maszk: 255.255.255.0
Böngészőbe: 192.168.0.1

vagy

IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Böngészőbe: 192.168.1.1

vagy

IP: 192.168.100.2
Maszk: 255.255.255.0
Böngészőbe: 192.168.100.1

esetleg még ezt a kettőt érdemes kipróbálni:

IP: 192.168.0.2
Maszk: 255.255.255.0
Böngészőbe: 192.168.0.254

vagy

IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Böngészőbe: 192.168.1.254

Valamelyikre be fog jönni a 850-es webes felülete. A felhasználói név jelszó, általában admin/admin vagy root/admin.

Router mögül sosem fogod elérni, viszont az biztos, hogy egyébként elérhető, mert már láttam róla képet.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43449) tomy86 válasza dchard (#43448) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tudom miből gondolod, hogy router mögül próbálom elérni. :F
Az csak azért került szóba, mert amikor az be van kötve, akkor az alapértelmezett átjárónál szerepel a 192.168.0.1, míg ha az optikai eszközt akarom megnézni (természetesen ilyenkor a router nincs közte és a gép között), akkor az alapértelmezett átjárónál semmi sincs (üres). Tehát ezzel csak azt akartam jelezni, hogy jó helyen keresgélek, csak ott nincs semmi.
A manuális beállításokat kipróbálom majd.

(#43450) dchard válasza tomy86 (#43449) üzenetére


dchard
veterán

Ebből ki is derült, hogy a 850-es nem oszt címet, mivel nem router. Marad a manuális cím próbálgatás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.