Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120951) szkristof05


szkristof05
csendes tag

Sziasztok!
Másnál is előfordul ez a probléma?
A Telekom TV GO-n akarok regisztrálni a meglévő előfizetésemmel és nem engedi hozzáadni az előfizetést. Elfogadja az adatokat, de amikor rányomok hogy hozzáadom akkor elkezdi újra az adatok megadását!


(#120952) Kaba válasza szkristof05 (#120951) üzenetére


Kaba
veterán

Hívhatod a 1414-et ők összerendelik neked.

(#120953) Harkovz válasza user12 (#120942) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Helló.Az,hogy lehet,hogy azt írja gigabites a lan kártya,de itt csak 100mb/s Duplex a legnagyobb lehetőség?Atheros Ar 8151.Egyébként többet is tud 100Mb/s-nál.

(#120954) enginev3.0 válasza Harkovz (#120953) üzenetére


enginev3.0
félisten

Driver ok?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#120955) Tomikaa. válasza kabelmania27 (#120917) üzenetére


Tomikaa.
tag

Hogy van-e osztó, azt nem tudom biztosra megmondani, de koaxos kábeltévé nincs és az IPTV sima LAN kábellel megy, ami a HGW-re van rádugva. Hová szokás azt tenni? (Kertes házban lakunk.)

DNS szerver állítást nem találtam a Kaon CG3000 menüjében (csak dinamikus DNS-t). A rácsatlakozó eszközökön megpróbálhatom átállítani, de Androidon (már amelyiken lehet, a tabletemen például nem) csak statikus IP-vel lehetséges.

(#120956) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! A jövő héten lesz egy új asztali gépem, egy ilyen ( [link] ) alaplappal, amin már van
2,5G LAN port, ezért váltanék az 1000/1000-ről 2000/1000 csomagra. Ha jól olvastam, automatikusan adják a Sagem Fast 5670 modem/routert, aminél már egy kábelen is elérhető a 2GB-os sávszélesség?
Mert ha nem, akkor meg sem rendelem a szolgáltatást. ( Tudom, kérdezzem meg a szolgáltatót, mielőtt megrendelem). Jelenleg 5655v2 van, ezt pár hete kaptam a Huawei cseréjénél. Gondom nincs vele.
Még mindig gondok vannak az 5670 wifi kapcsolatával ( a topikot olvasva van akinek igen, van akinek nem), vagy frissítik a firmware-t folyamatosan? És az egyik legfontosabb kérdés, hogy 5670-ben is ugyanolyan könnyű beállítani és tényleg működik a portforwarding ? Torrent miatt szoktam az 53000-es portot beállítani. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#120957) mlinus válasza Bodor (#120956) üzenetére


mlinus
őstag

Nem garancia hogy 5670-et kapsz. Még akkor se ha megrendelésnél azt mondod hogy csak akkor kéred ha azt hoznak.

Max megrendeled és ha nem kapsz akkor visszamondod.

(#120958) mlinus


mlinus
őstag

Nálam továbbra is az van, hogy ha 100 MB/sec fölött töltök hosszasabb ideig, előbb utóbb kiakad a 5655v2, hiába lett cserélve. 2gbites csomag, és nem is torrent, hanem csak simán steam letöltésnél, ami egyébként az elmúlt pár napig, 1 éven át tökéletesen működött. És tudtommal nem volt firmware upgrade.

A ping és tracert megy vígan, de weboldalak (pár kivétellel) nem nyílnak meg. 5-10 perc után vagy megjavul magától, vagy pppoe kapcsolat újraépítéssel azonnal megjavul.

(#120959) HTomee válasza mlinus (#120958) üzenetére


HTomee
tag

Közvetlen kapcsolódsz az ONT-re vagy van saját router? PPPoE passthrough?

(#120960) mlinus válasza HTomee (#120959) üzenetére


mlinus
őstag

Nincs router, közvetlen.

(#120961) HTomee válasza mlinus (#120960) üzenetére


HTomee
tag

Eddig ez a jelenség jobban az új 5670-es ONT-ket érintette ott is főképp a PPPoE passthrough módban lévőket. Az 1 és a 2 Gigás csomagok érintettek leginkább.
De látom ez a nyavaja elérte a LAN-on viszonylag stabil 5655v2-eseket is.

Én mindenesetre bejelentettem hibára. Csináljanak vele valamit mert nem ilyen volt. Nem tudom elfogadni a "saját routereddel/gépeddel van a gond" lerázást. Eddig jó volt. Kb pár hete van ez.

[ Szerkesztve ]

(#120962) mlinus válasza HTomee (#120961) üzenetére


mlinus
őstag

Igen, az ont csere közben mondogatta a szerelő hogy kizárt hogy náluk legyen a probléma, értsem meg hogy az optikánál vagy az ont rossz vagy az ügyfél hálózata, más nem lehet, náluk minden tökéletes :D

be fogom újra jelenteni, ez így nyilván nem pálya.

[ Szerkesztve ]

(#120963) HTomee válasza mlinus (#120962) üzenetére


HTomee
tag

Semmi gond. Ha a szerelő szerint így van akkor hozzon mindig egy ONT-t ameddig jó nem lesz. Annyiszor fogom bejelenteni ameddig nem javul a dolog. De, ha gondolja nagyon szívesen elküldöm a saját routerem bevizsgáltatni, de az 100%-hogy hibátlan. Pár hónapos és elég drága is volt. Akkor viszont összehozom őket akár az NMHH-val is és boxolják le. Nem ezért fizetek. Mindenem a Telekomnál van, de nekem ez pont elég hogy felcsesszenek és vigyem mindenem a konkurenciához. Elég!

[ Szerkesztve ]

(#120964) mlinus válasza HTomee (#120963) üzenetére


mlinus
őstag

igazad van, természetesen addig kell nyomni amíg el nem ér a hibabejelentés egy olyan szakértőt aki ért is hozzá és nem néz hülyének, általában az ilyen "komplikáltabb" problémák akkor szoktak megoldódni.

(#120965) norba69 válasza HTomee (#120963) üzenetére


norba69
senior tag

Van digi és T-home előfizetésem is.
A T-nél, ha gyorsan töltök le valamit, akkor 10-15 percig nem jönnek be az oldalak.
A diginél nem jönnek be az oldalak.
Melyik a jobb? :)
Esetleg Vodafone? Náluk alap. hogy ne használd a DNS szerverüket, és !connectbox!.

[ Szerkesztve ]

(#120966) Bodor válasza HTomee (#120961) üzenetére


Bodor
veterán

Jó, hogy idetaláltam, mert azt gondoltam, hogy csak nekem van ilyen problémám. Régóta 1 gigás netem van, de csak pár hete tapasztaltam, hogy ha letöltök egy nagyobb fájlt, akkor vagy végigmegy kb. 95 MB/s-mal, vagy közben belassul 20 alá, de ha ez nem lenne elég, befagynak és nem frissíthetőek a weboldalak, és újakat sem tudok nyitni, időtúllépés üzenetekkel. Persze mivel nem változtattam a gépen semmit sem, saját magamnál kezdtem keresni a hibát, böngésző, torrent, hálókártya beállításai, stb. , de nem volt megoldás. Aztán elvittem a laptopomat kitisztítani és újrapasztázni, ( egyébként is szükség volt rá), hátha a melegedés miatt van a probléma, de nem. Aztán amikor 1-1 fagyás után gép újraindítása sem segített, kezdtem gyanakodni a routerre és a szolgáltatóra ( Még a régi Huawei volt), mert router újraindítása megoldotta a dolgot, de csak átmenetileg. Ekkor jelentettem be a hibát a Telekomnak, miután kaptam egy 5655v2-őt. Egy ideig jó volt, de most is előjön a lassulás... Lejárt a hűségidőm, Magenta lennék, ha váltok a 2 gigás netre, és még olcsóbb is lenne, de ezek után nem tudom, hogy aláírjak-e két évet...

Azért jó lenne, ha ki tudnám használni az új gépemen a 2.5 GB-os csatlakozó biztosította sávszélességet, SSD-re mennének a torrent fájlok, amik gyakran 100 GB felettiek..

[ Szerkesztve ]

(#120967) mlinus válasza Bodor (#120966) üzenetére


mlinus
őstag

Biztos vagyok benne hogy ki fogják javítani előbb utóbb, de a 2gbites csomaggal ugyanúgy jelen van a probléma, és 5670-es ONT-on is.

(#120968) Bodor válasza mlinus (#120967) üzenetére


Bodor
veterán

Ettől féltem..

(#120969) Kaba válasza Bodor (#120966) üzenetére


Kaba
veterán

Valószínű az is közrejátszik,hogy sokan dolgoznak most otthonról, megy az onlineoktatás,sokan rendelnek 2Gb-t az új eszköz miatt,stb.,így a be nem tervezett túlterhelés okkozza a probllémákat.

(#120970) Bodor válasza Kaba (#120969) üzenetére


Bodor
veterán

Én elhiszem, de hogy egy oldalt se lehessen megnyitni vagy frissíteni egy böngészőben router újraindítás nélkül, az szerintem akkor sem normális...

(#120971) mlinus válasza Kaba (#120969) üzenetére


mlinus
őstag

Ez nem hiszem, hogy terheléstől van, napszak független és csak akkor történik ha közel- vagy csúcssebességen töltünk le. Egy pár perc után megáll a letöltés, Lehalnak a weboldalak és 5-15 perc után helyrejön magától, vagy pppoe újraépítéssel/ ONT újraindítással.

ha bekorlátozom a letöltési sebességet mondjuk 100MB/mp-re, akkor stabil, de nyilván ez nem épp egy ideális megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#120972) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nálam meg másodjára játszotta el az ONT hogy befagy, minden LED folyamatosan világít, a telephone pirosan (nincs is telefonunk), és csak restart segít :W

Most egy ppoe kapcsolatot ő, másikat meg egy router kezel, hogy elosszam a terhelést, hát hiába

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#120973) HTomee


HTomee
tag

Sikerült beszélnem telefonon egy kompetens mérnökkel a Telekomtól mikor itt volt a szervizes.

Közös projectbe kezdünk, hogy megpróbáljuk kideríteni mi is okozza a hibát ami miatt komolyabb forgalom esetén nem töltődnek be egyes oldalak, majd magától vagy éppen újraindítás után ez helyreáll.
Jelenleg nálam egy tesztkörnyezethez adott minden feltétel ezért közös munkával próbáljuk minden konfigurációban a hibát reprodukálni.
Tudnak róla! Dolgoznak rajta.

:)

(#120974) mlinus válasza HTomee (#120973) üzenetére


mlinus
őstag

Nagyon jó hír!

mindenképp írj ha vannak fejlemények

(#120975) veber0937


veber0937
tag

Hi

Az mitől van hogy alap beállítás mellet két beltérin más a csatorna sorrend?

(#120976) Kaba válasza veber0937 (#120975) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet az egyik boxon szerkesztetted a csatornákat és így összekuszálódott a sorrend.Áramtalanítsd mindkét STB-t,majd indítsd be az elsőt elvileg a második átveszi az első sorrendjét.Amennyiben az áramtalanítás és újraindítás nem segít akkor próbáld reseteléssel.

[ Szerkesztve ]

(#120977) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#120972) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem valahol innentől lehetett a hiba, innentől Time out hiba megállás nélkül


[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#120978) veber0937 válasza Kaba (#120976) üzenetére


veber0937
tag

két különböző márkájú box, és külön előfizetés

(#120979) Kaba válasza veber0937 (#120978) üzenetére


Kaba
veterán

A külön előfizetés miatt lehet,mivel a szept 4 utáni előfizetéseknél a box előresorolja a HD csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#120980) veber0937 válasza Kaba (#120979) üzenetére


veber0937
tag

én is erre gondoltam, erre lehet megoldás az előfizetés megújítása?

(#120981) wigo70 válasza woodworm (#120950) üzenetére


wigo70
tag

igen,a xiaomi. vezetékes repeaterként viszi az iptv-t,másként nem.akkor a jó megoldás egy gigabites igmp képes switch lenne?

(#120982) Kaba válasza veber0937 (#120980) üzenetére


Kaba
veterán

Kérdezd meg a1414-n mennyibe kerül az otthoni megújítása a szept 4 utáni csomagra.Van akinél csak néhány száz forinttal lett drágább.Ami szerintem megéri,mivel lesz pluszban 12 HD,az Aréna 4 és januártól még két plusz HD.

(#120983) Bodor válasza HTomee (#120973) üzenetére


Bodor
veterán

Ez jó hír! Köszönjük! Várjuk a fejleményeket.

(#120984) HTomee


HTomee
tag

Nekem elég egyértelműen látszik a BIX oldalán is, hogy valami más bibi is lehet!

(#120985) Kekmen válasza HTomee (#120984) üzenetére


Kekmen
senior tag

Szerintem nézd meg a Telekom backup link BIX statját is mielőtt messzemenő következtetést vonsz le. :)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#120986) wigo70


wigo70
tag

minden vissza! telekom cat5e kábel a szar.azzal mérve 80-90, a router saját kábeljával 5-600 ugyanazzal az eszközzel az ont ugyanazon portján...

(#120987) sacaboy válasza Bodor (#120966) üzenetére


sacaboy
tag

Nem muszáj két évet aláírnod. Csak akkor kell 2 év hűség ha készüléket is szeretnél vásárolni. Simán válthatsz hűség nélkül is. A magenta kedvezmény nem függ a hűségtől. Két vezetékes és legalébb egy mobil előfizu kell és megkapod akkor a 30% kedvezményt minden szolgáltatásra.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#120988) Bodor válasza sacaboy (#120987) üzenetére


Bodor
veterán

Ez jó hír! Köszönöm!

(#120989) sacaboy válasza veber0937 (#120980) üzenetére


sacaboy
tag

200 Ft a két csomag közt a különbség.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#120990) Zsoly


Zsoly
tag

Sziasztok, kábelnet esetén a telekom oldaláról a Kaon CG3000.es a legjobb lehetőség?

(#120991) dptrsk válasza Zsoly (#120990) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igen, az az egyik legmodernebb a palettában.

[ Szerkesztve ]

(#120992) Harkovz válasza enginev3.0 (#120954) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Elvileg a legfrissebb van fent,nem is talál frissebbet.

(#120993) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Dear all, az összefoglalót elolvastam, a google-t szétcincáltam, nagyjából van egy elméletem arról, hogy mit kéne tennem, de ha megkérdezem, akkor nem futok lukra, tehát:

IPTV szolgáltatás kontra router

Eddig egy ASUS routert használtam, amin simán átment az IPTV, ha ezt az opciót bekapcsoltam. Ezt most egy Huawei Q2 váltotta, ami több okból is szükségszerű volt, egyrészt az ingatlanban több lakást is el kell látnunk wifivel, másrészt az ASUS router megy máshová, ahol nincs vezetékes szolgáltatás, de az egy 4G/WAN kombó router. Szóval ezért történik a csere.
De a STB a router beállításitól függően vagy nem is kap IP-t, vagy kap, de csak a színes háromszögekig jut el. A router admin elég satnya, bridge és router módra lehet állítani az IPTV-t, előbbihez megadhatók LAN portok (kemény kettő van), plusz VLAN (ID és 802.1p paraméterekkel), de ettől nem jutottam előrébb.

Elfogadom, hogy a Huawei Q2 valamit nem tud, amit az ASUS igen, oké. Viszont mi a megoldás?
Az működik, hogy még a router előtt egy switch-csel szétosztom a cuccot? A HGW-től jön az UTP a switch-ig, ott az egyik megy a routerbe, ami csinál nekem remek wifit, a másik meg rögtön a STB-ba, ami meg csinál nekem tévét. Ha ez a megoldás, akkor mi a leginkább költsghatékony switch, amit meg kell vegyek és kb azonnal működik?

Köszönöm a válaszokat!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#120994) Locutus


Locutus
veterán

Sziasztok

Rendeltem cuccot a telekom webshopból.
Kaptam is email értesítőt, valami WSZL Zrt, meg triolog stb... az előkészítő lépések óta a tracking 3 napja azon áll, hogy "Sofőrünk a csomag kiszállítását megkezdte."

Most itt vajon mi történik, 3 munkanapja furikázza a csomagomat a sofőr, csak nem talál ide? Van ezzel valakinek tapasztalata? Meg az is fura, hogy zéró elérhetőség van a logisztikához, hogy legalább felhívhassak valakit...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#120995) polonic válasza Bog (#120993) üzenetére


polonic
félisten

Az UTP miért nem egyből megy a HGW-ből a STB-ba?
A másik a LAN1 portból meg a routerbe? Nem kell közbeiktatni switchet.
És meg lesz a remek WiFi.

[ Szerkesztve ]

(#120996) Bog válasza polonic (#120995) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert három fal és 1x méter van közte. Fogadjuk el, hogy ez így van és tekintsük alapvetésnek.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#120997) polonic válasza Bog (#120996) üzenetére


polonic
félisten

De ha jól értem és switchet közbe iktatnál, akkor is kábelzni kéne végig. Nem lehet sehogy megoldani a kábelezést ugyanazon az útvonalon, ahol a switchen keresztül menne?Csak nem egy lenne a switchig, hanem kettő madzag menne egymás mellett és ott osztódna szét, ahol a switch lenne?

[ Szerkesztve ]

(#120998) Beni2360 válasza dptrsk (#120991) üzenetére


Beni2360
félisten

Légy szíves meséljél mitől a legmodernebb a palettán?
Én nem igazából vagyok megelégedve vele. Belépés után percekig semmi kapcsolat nem él nem állítható nem látható csak szürke minden. Gondol egyet és nem tudok belépni hiába helyes a jelszó. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#120999) Bog válasza polonic (#120997) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, a jelenlegi kábel be van építve a parketta alá és a szegélylécek mögé. Megoldja a dolgot a switch, vagy sem? Ez az egy a kérdés. :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#121000) polonic válasza Bog (#120999) üzenetére


polonic
félisten

Oké. Így már tiszta sor.
Én az eszközök szempontjából kerestem a legegyszerűbb megoldást. :)
Sajna ezt viszont nem tudom. Hogy egy switchet közbe iktatva miként viselkednek az adatfolyamok.
Remélhetőleg egy okosabb segít majd ebben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.