Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120451) kopa1 válasza #46824192 (#120431) üzenetére


kopa1
aktív tag

Csak WiFi-n csatlakozol rá? Emlékeimben rémlik valami olyasmi, hogy ha Ethernet oldalon nincs forgalom, akkor egy idő után ez tapasztalható, hogy net megy, de a GUI nem jön be...

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#120452) kopa1 válasza JSandor (#120439) üzenetére


kopa1
aktív tag

Mert belül kell NAT-olnod, hogy a rendszer úgy érzékelje, hogy egy neted van :) Szerintem az a kapcsoló azt állíthatja. Egyébként lenne két public címed és nem tudná melyik kérést melyikre küldje, a kapcsolóval meg a router egy külső címet hirdet rácsatlakozott eszközöknek

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#120453) lumpika


lumpika
tag

Sziasztok
iptv stb-t weben nem lehet menedzselni?
Elsősorban csatornák sorrendbe tételére gondolok.
Köszi

(#120454) Kaba válasza lumpika (#120453) üzenetére


Kaba
veterán

A sorrendet az STB menűjében is változtathatod.

[ Szerkesztve ]

(#120455) JSandor válasza kopa1 (#120452) üzenetére


JSandor
tag

De így is váltakozik a külső ip-m a két PPPoe kapcsolat közt, van hogy percről percre váltja amikor böngészőben nézek egy ip lookup-ot, mert amit mondasz az nem úgy lenne hogy a két külső ip ből mindig csak az egyiket kapná a gépem a másikkal meg natolva kommunikál csak a router ?

(#120456) Boond válasza nkaresz1976 (#120421) üzenetére


Boond
addikt

Amit Telekomot illeti... de szerencsére van más szolgáltató is... nekem msot is koax-on jön a kábeltv.

"Az analóg adások szűntek meg és ezért lett a kínálat ilyen kevés."
Nálunk még analóg is van, és más szolgáltatóknál is. Igaz a kutya nem nézi amióta működőképes rendesen a digitális is :)

[ Szerkesztve ]

(#120457) Kaba válasza Boond (#120456) üzenetére


Kaba
veterán

Nemsokára jön az új IPTV,valószínű,hogy a Tv-s rész is feljavul.

(#120458) veber0937 válasza Kaba (#120457) üzenetére


veber0937
tag

Nekem most let bekötve, a szerelő semmit nem tudta meg mondani mikor lesz új iptv. Másik a csatornák melyik milyen felbontás hang sztereó vagy digitálisl hol lehet megnézni?

(#120459) Boond válasza Kaba (#120457) üzenetére


Boond
addikt

Arra kiváncsi leszek, majd milyen lesz...
A tvgo az viszont már így is szépen át lett alakítva.

Mondjuk arra is, hogy ha ide jön az otika, marad-e a koax- mint kábeltv hálózat (nem telekom).

De amúgy tényleg több kisebb, nagyobb szolgáltatónál van még analóg adás, és nyilván digitális sd csatornák is... mondjuk az analóg itt is vagy 30-40 csatorna lehet... rengeteg hely felszabadulna... összesen meg vagy 120 csatorna körül lehet...

Amúgy arra van vkinek vmilyen tippje ötlete, hogy lehetne a telekom eszközétől távolabb(egy helységgel arrább, ahol eddig is volt, de a digitális miatt már nem aktív) telefont használni?
Van vmi ami távolabbra elküldi a jelet? (vezetékes telefon)

Két külön fajta vezetékes telefon.

Szerintem erre gondolt, Kaba:

[link]

Ennek lesz hatása a iptv rendszerére teljesen., elvileg jövőre...

[ Szerkesztve ]

(#120460) Kaba válasza veber0937 (#120458) üzenetére


Kaba
veterán

A szerelő majd akkor fogja tudni amikor beindul a rendszer,a csatorna jellemzőit a Tv menűjében tudod megnézni.

(#120461) mrzed válasza JSandor (#120455) üzenetére


mrzed
senior tag

Amelyik wan-t nem natolod, azt nem fogja megkapni sem a lan, sem a wifi, csak a router éri el. Igen, változik az ip címed, pont az a lényeg, hogy ha egyik wan-on kimegy egy kérés, ugyanott jöjjön vissza, a router válogatja szét a forgalmat. Legegyszerűbben egy nagyobb torrentes letöltéssel tudod kipróbálni. Ha natolva van mindkettő, a p2p forgalom ki fogja tudni használni.

(#120462) Kaba válasza Boond (#120459) üzenetére


Kaba
veterán

Más szolgáltató kábeltévéjének, semmi köze a Telekom optikai szolgáltatásához.

(#120463) #46824192 válasza kopa1 (#120451) üzenetére


#46824192
törölt tag

Wifin , addig csatlakoztam rá, amíg tesztelgettem egy kicsit. Azóta nem. Saját router szórja a wifit AP módban.
Csak sajnos az 500 valamennyi megabiten megáll ha natolnia kell. Ezért kell legalább átmenetileg a sagemet használnom routernak. Illetve azt sem bánnán ha működne és maradna az a router.
Fontosabb dolgaim is vannak mint routert vásárolni.
(főleg karácsony előtt). De ahogy most ez működik kénytelen leszek.

(#120464) nkaresz1976 válasza Kaba (#120457) üzenetére


nkaresz1976
kezdő

És erről hol olvasni? Mert fentebb azt is írták "lehet" a TV GO is megy majd mediaboxokon stb... Lehet erről hivatalosat is olvasni valahol?

(#120465) Kaba válasza nkaresz1976 (#120464) üzenetére


Kaba
veterán

A hwsw.hu már többször írt róla,de a Telekom hivatalosan még nem jelentette be.

(#120466) viktorhu válasza nkaresz1976 (#120464) üzenetére


viktorhu
veterán

Inkább fordítva, az új tvgo az új iptv tesztje, már az új platformon megy. Ehhez hasonló szoftver fog menni a boxokon.

(#120467) Boond válasza Kaba (#120462) üzenetére


Boond
addikt

Ebben igazad van... CSak itt nincs tudomásom a Telekom-tól arról, hogy lesz-e optika, és mikor, viszont a kábeltv-sek, már most 500-as netet adnak koax-on, és egyes helyeken már optika is van, és ez a cél mindenhol...

Így viszont már nagyon is van köze :)

A fontosabb kérdésre viszont eddig nem jött válasz... de lehet arra is létezi kvmi átalakító adapter vagy egyéb...

Egy megoldást tudok, de ahhoz két hordozható tel kell ugyan olyan... itt meg nem az van.

[ Szerkesztve ]

(#120468) Boond válasza nkaresz1976 (#120464) üzenetére


Boond
addikt

(#120469) viktorhu válasza Boond (#120459) üzenetére


viktorhu
veterán

A régi kábelen nem tudnád átvezetni a telefont? Vagy két bázisállomásos hordozható telefonnal - a fő állomás a hgw mellett lenne, a másik meg a másik szobában.

(#120470) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Szüleimnél koax-on jön be a házba a Telekom. Jelenleg IP TV és telefon előfizetésük van, amihez rendeltem nekik netet, jövő héten fogják bekötni.
Egy DLink szolgáltatói eszköz van náluk telepítve, de saját routert szeretnék használni. Jelenleg a DLink egy-egy LAN portjából mennek a kábelek egy-egy TV-hez.
Hogy kössem be a routert, és hogy állítsam be, hogyha az egyik TV mellé szeretném telepíteni? Egy ASUS AC57U v3-ról lenne szó.
Olvastam az összefoglalót, az világos, hogy bridge módba nem kérhetem a Telekom eszközét. Viszont az nem világos, hogy melyik eszkoznek kell fix IP címet adnom és hol? A DMZ-t gondolom a DLinken kell beállítani. Arra kábelesen tudok csak csatlakozni?
Az ASUS-on van külön IP TV konfigurációs lehetőség. Ott kell valamit állítani?

Köszönöm a segítséget. :R

(#120471) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A barátnőm szüleinél eddig ADSL teknikás net volt, olyan 30 MBit/s-t, ha tudott a mese. Immár van a lakásban optika elvileg és a telekom honlap szerint 150-es csomag is elérhető (akár 2 Gbit/s ig). 150-est már csak optikával tudnak nem, tehát, ha nincs hűség és kb a jelenleginek megfelelő összegért simán átnyergelnek 150-re, akkor a modem minden cserélődik és a lakásukba optika kerül nem kb?

(#120472) Boond válasza viktorhu (#120469) üzenetére


Boond
addikt

"A régi kábelen nem tudnád átvezetni a telefont?"
A kábel a falban megy, két kiállás van. Egy mint írtam a konyha, egy mint írtam egy szoba, köztük van más helység is... kábel kihúzni, stb butaság lenne...

Azt tudom, hogy csak az eszközből induló telefonkábel él, müködik. Épp ezért kérdeztem, van vmi megoldás arra, hogy azt, eljuttatni egy másik helyre?

láttam itt tv-re voltak ötletek pl.

Igen, az egy megoldás, de a két telefon, nem egy gyártmány, nem egy típus, így a második megoldás kilőve.

(#120473) viktorhu válasza Boond (#120472) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig kb. ez a két megoldás van - vagy a kábelt vezeted át, vagy a telefont cseréled le, hogy vezeték nélküliként működhessen a másik szobában.

Ez nem hasonlít az iptv-hez, ahol magát a netet vezetik át pl. elektromos kábelen, és ott egy igmp-képes routerre csatlakoztatják a set top boxot. A telefont a telekomos eszközre kell kötnöd.

(#120474) Beni2360 válasza Boond (#120459) üzenetére


Beni2360
félisten

egy helységgel arrább, ahol eddig is volt, de a digitális miatt már nem aktív) telefont használni? - Ha jól értem most megy egy kábel a másik helységbe amin telefonáltak eddig is. Hát nem tudom, hogy optikán bejövő cuccnál a modemből miképpen jön ki a telefon csati de a koaxnál volt egy telcsi aljzat csatlakozó. Oda én anno egy egy to kettő adaptert dugtam be és arról ment kétfele a kábel. Bocs ha internet telefon lesz az is szét osztható de az már egy másik topik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#120475) Csodamaki


Csodamaki
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Telekom optikai netre váltással kapcsolatban.

A vezetékezéssel vagyok bajban. Pár éve felújítottuk a lakást, akkor a bejárattól az álmennyezetben és a falakban elvezettettem a netkábelt a nappaliba a géphez, illetve a két szobába, a Tvt szintén (bár fogalmam sincs, hogy ugyanazon kábellel jön-e a net meg a tv:)). Így elég kacskaringós a vezetékezés.

Most nálunk is kiépítette a Telekom az optikai rendszert, úgyhogy váltanék, azonban nem szeretném megbontani a mennyezetet vagy a falakat. Természetesen azt se szeretném, hogy külső kábelcsatornába menjen végig a lakáson az új kábel.

Szóval a kérdésem az, hogy a Telekomos beszereléskor van-e arra mód, hogy a korábbi vezetéket kicseréljék a jelenlegi kábelcsatornában bontás nélkül?

Valahol olvastam olyat is, hogy arra is van mód, hogy behozzák a bejárati ajtón belülre az optikai kábelt és a routert, majd a régi kábellel tudnék csatlakozni a routerre, de ez nekem sántít, hiszen más a régi kábel meg az új optikai.

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a hozzá nem értésemért.

(#120476) enginev3.0 válasza Csodamaki (#120475) üzenetére


enginev3.0
félisten

Optika csak az ONT-ig megy, amit rakhatsz bárhová, onnantól mehet a régi rj45 kábeled, bár minimum ajánlott cat5e kábel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#120477) Zotyipotyi


Zotyipotyi
csendes tag

Sziasztok!

Telekomos netem + IPTV-m van. Korábban csak a telekomos routert (Sagemcom fast3686v2) használtam, nem volt pluszban saját.
Viszont Black Friday alatt vettem egy Tplink Archer C80-as routert.
Nem vagyok egy nagy hálózati guru, de a neten olvasgatva a következőképp üzemeltem be:
Telekomos router 1-es LAN portját kötöttem össze a Tplink WAN portjával.
Az új router statikus IP-t kapott.
Lelőttem a wifi-t a telekomos router-en, és a Tplink-en átneveztem a wifi hálózatokat a korábbi telekomosakra (így a sok kapcsolódó eszközt - robotporszívó, wifis kamera, öntözőrendszer vezérlő, telefonok - nem kellett átállítanom).
Mivel van egy NAS-om, amin fut Plex szerver (amit kívülről is szeretnék elérni), így dupla NAT elkerülése végett DMZ-be betettem a telekomos routeren a Tplink-et, majd a telekomoson lelőttem a DHCP szervert. (előtte még játszottam, hogy telekomos-t áttettem 192.168.1.1-re, hogy Tplink legyen 192.168.0.x alhálózaton, így NAS-nak is maradt a korábbi 192.168.0.x lokális IP-je).
Átkötöttem minden kábelt is Tplink LAN portjaira (egy kábel megy a dolgozó szobába, amin lóg egy Tplink gigabit switch, rajta laptop és a NAS; másik kábel nappaliban szintén Tplink gigabit switchen keresztül IPTV és médialejátszó).
Wifi frankó, ahogy a NAS is elérhető most (természetesen Upnp-t is engedélyeztem, hogy Plex tudjon port forwarding-ot beállítani) saját hálózaton belül és kívül is.

Viszont az IPTV kb. 5-10 percenként "lefagy" (még IGMP snooping Tplink routeren való bekapcsolása után is), ha csatornát váltok, akkor megint jó 5-10 percig.

Mit javasoltok, hogy tudnám megoldani, hogy ne legyen dupla NAT (elérjem NAS-t is kívülről), vagyis szolgáltatói router kb. csak bridge legyen Tplink felé (ne az legyen terhelve, hanem a Tplink), de IPTV is működjön rendesen?

Köszi!
Zoli

(#120478) Csodamaki válasza enginev3.0 (#120476) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Köszi!

Ha hazaérek megnézem, hogy milyen kábel van most, hátha új.

De akkor legrosszabb esetben is menni fog a régi kábellel, legfeljebb kell keresnem egy villanyszerelőt, aki kicseréli a régit.

(#120479) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Lehet ma éjszaka számítani új Xbox készletre szerintetek?

(#120480) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tegnap meguntam a további várakozást a 2/1gbites netre, írtam nekik chaten, hát semmi sem történt volna ha nem teszem meg, ma már feladták az eszközt, vagy is jött egy sms róla... :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#120481) Kaba válasza gerii (#120479) üzenetére


Kaba
veterán

Szerintem azok fognak először kapni akik előrendeltek,de egy adventi akcióban lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#120482) enginev3.0 válasza Kaba (#120481) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt nem lehet tudni, hogy új tv készülékek mikor lesznek, Minimum 75" vagy nagyobb :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#120483) Kaba válasza enginev3.0 (#120482) üzenetére


Kaba
veterán

Adventi és karácsonyi akció még lesz,de BF-s árak már nem várhatóak.

(#120484) enginev3.0 válasza Kaba (#120483) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem akarok olcsón, csak szeretek a telekomtól tv-t venni részletre, viszont most 65" a legnagyobb, és 75 vagy 85" tv-t szeretnék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#120485) gerii válasza Kaba (#120481) üzenetére


gerii
addikt

Nem lehet előrendelni, csak készletértesítést kérni

(#120486) Kaba válasza gerii (#120485) üzenetére


Kaba
veterán

Az is biztosít egy kevéske előnyt,így nem kell állandóan figyelemmel kísérni és olyan gyorsan nem fog elfogyni a készlet,hogy ne tudd megvenni,mivel nem valószínű,hogy akciós ára lesz.

(#120487) gerii válasza Kaba (#120486) üzenetére


gerii
addikt

Múlt héten hajlani 2kor jött az email, hogy van készleten, állítólag reggel 6kor már nem volt rendelhető.
Szóval megnehezítik a nyugodt pihenést, ha most is ilyenkor lesz rendelhető, de nem is biztos hogy a héten jön szállítmány. Ezért ha valaki belsős infót tud esetleg ,az jól jönne :R

(#120488) Maist


Maist
senior tag

Kb. két héttel ezelőtt próbálták bekötni hozzám egy kecskeméti társasház egyik lakásába az optikai 2000/1000 netet, de kiderült, bővíteni kell, mert nincs szabad kapacitás levenni nekem a jelet. Kérdésem az lenne, ezen a bővítés dolgon meddig szoktak ülni, mert az eltelt két hét alatt érdemi munkavégzés nyomát nem láttam a lépcsőházban az optikák körül? Hívtam őket múlt héten, folyamatban van minden (is), de időpontot azt valahogy nem sikerült mondani, hogy kb. mikorra várható a vezetékes internet megjelenése a lakásban.

[ Szerkesztve ]

(#120489) sziszi-fuszi válasza Maist (#120488) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Van olyan hely (tapasztalatból mondom), ahol másfél évet kellett várni. :((

Mi alá kell írás?

(#120490) Kaba válasza Maist (#120488) üzenetére


Kaba
veterán

Ez változó,többször érdeklődj,vagy kérj visszahívást,elvileg 30 napjuk van a bekötést elvégezni.

(#120491) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

2/1 optika új 5670 ONT - PPPoE Passtrough bekapcsolva.

Amikor meghajtom a letöltést mondjuk 70Gb 4k-s film torrent letöltése: 150Mb/s letöltést el is érek (a hardver korlátok miatt egyelőre többet nem) az internet és a TV-is megszakad, megáll. A Telephone LED pirosra vált kvázi nincs kapcsolat.

Belépve az ONT menüben minden rendben látszik.
IP cím van. optika -20.807 (kb. mindig ennyi) szóval rendben látszik minden.
Újraindítom és helyrejön. Internet és a TV is.
Eddig már 3x csinálta ezt, de nem minden egyes letöltési akcióban.
A LOG-ban nem látok szakadásra utaló bejegyzéseket.
Tipp?

(#120492) Tompika777 válasza HTomee (#120491) üzenetére


Tompika777
senior tag

Lehet a használt torrent kliens a ludas... De ez csak ötletelés...

(#120493) HTomee válasza Tompika777 (#120492) üzenetére


HTomee
tag

Ameddig 1/1 volt a net ugyan az volt minden beállítás és kliens (qBittorrent) Még a beállítások is. Akkor egyszer sem csinálta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#120494) woodworm válasza HTomee (#120491) üzenetére


woodworm
veterán

Ez tényleg Mbit/s lenne? A pppoe kapcsolatot mi hozza létre?

(#120495) HTomee válasza woodworm (#120494) üzenetére


HTomee
tag

A pppoe-t egy saját router: Asus RT-AX86U 2,5Gbit/s WAN porttal az új ONT 2,5Gbit/s LAN-nal összekötve. Bocsánat: 150MB/s

[ Szerkesztve ]

(#120496) Jim74


Jim74
nagyúr

Ebben a kérdésben tud valaki segíteni?

[link]

Köszönöm :R.

(#120497) fatal` válasza HTomee (#120491) üzenetére


fatal`
titán

Ezt nekem is csinálta múlthéten (régi Huawei ONT, 1000/1000-es net). Ilyenkor néhány oldal betölt, néhány nem, de teljesen rapszódikus. ONT-t újraindítva helyrejön.

Szerintem a T-nél lehet rossz valamelyik eszköz.

#120492: Nálam ez kizárt, hónapok óta nem változott semmi, még verziót sem frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#120498) enginev3.0 válasza fatal` (#120497) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is csinál ilyet

Eddig azt hittem nálam van ilyen
Valamelyik oldalt betölti, valamit meg egyáltalán nem :F
Kb 1 hete van ez, Nagykáta, optika

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#120499) norba69 válasza HTomee (#120491) üzenetére


norba69
senior tag

Nálam is ez volt.
Qbittorrent 4.3.0.1-re visszaálltam, azóta jó.

(#120500) fatal` válasza norba69 (#120499) üzenetére


fatal`
titán

Nekem 4.2.5 van és ezen is előfordult már. Nagyon rég ez a verzió van. Viszont 2 napja már nem tapasztalom a hibát (nem nyúltam a környezetben semmihez).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.