Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121351) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok,

Az miert lehet hogy rengeteg oldal nem jon be, ping timeout, traceroute mindig valahol 81.183.x.x nel elakad. Az telekom nemde? Van masnak is ilyen gondja, esetleg multbeli tapasztalata?

Koszi

(#121352) Essejó válasza sziszi-fuszi (#121349) üzenetére


Essejó
veterán

Hát pl. [link]
De itt a lapcsaládon is volt hír róla [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121353) sziszi-fuszi válasza Essejó (#121352) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! De én sehol nem találom, hogy a qnap megoldásaival gond lenne! Lehet hibásan keresek a neten? :)

Mi alá kell írás?

(#121354) #46824192 válasza Jim74 (#121328) üzenetére


#46824192
törölt tag

A wifi akkor szokott meghalni amikor az iptv csomagokat kiengedjük azon is. Egyszerűen megöli a sok csomag.

Végig olvastam, de majd nekifutok mégegyszer ,mert a felénél elveszítettem a fonalat ,hogy ki van kivel a hálózatodban.

(#121355) Essejó válasza sziszi-fuszi (#121353) üzenetére


Essejó
veterán

A qnappal csak az a gond, hogy ezt a bizonyos intel chipet használja, és bizonyos hálózati környezetben a 2,5 GB helyett csak 1 GB-ra képes. Gondolj bele, hogy veszel egy olyan eszközt 50 K Ft-ért amit egy másik 5 K Ft-ért tud.
Pici olvasni való. link
Mondhatni figyelni kell, hogy a megvett eszköz már a javított I225 v2 chipet tartalmazza, és ne a korábbi hibásat.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121356) Akiii


Akiii
tag

Sziasztok,

Valakinek sikerült már mükődésre bírni az IR Extender portot a Tatung STB-3112 IPTV egységen?



Vettem hozzá egy 1000 Forintos Infrared extendert és nem akarja érzékelni. Nemtudom, hogy az extender szar-e vagy aktiválni kéne a portot hozzá? Semmit nem találtam a Box leírásában se a menübe. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#121357) sziszi-fuszi válasza Essejó (#121355) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Még mindig csak azt tudom mondani, hogy nem találtam arra vonatkozó információt, hogy a qnap-ot érintené az adott hiba. Van gyártó akinél felmerül és van sok akinél pedig nem.

Mi alá kell írás?

(#121358) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Egyelőre nem szereztem be saját routert, viszont az Xbox kiabál az upnp miatt. Mit érdemes beállítani modemen belül és hol? Sagemcom 5655v2
Köszi!

(#121359) user12 válasza Akiii (#121356) üzenetére


user12
őstag

Nem emlékszem, hogy lenne külön opció a menüben.
Esetleg a jack csatlakozón a lábkiosztás, ami nem tetszik neki (nem tudom mennyire szabványosak az ilyen infra szemek vagy mennyire nem)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#121360) Imimi84 válasza Draken (#121358) üzenetére


Imimi84
újonc

Szia! Szerintem Te is az upnp igd kapcsolót keresed mint pár hozzászólással korábban vacs kollega. 5670-nél az access control/port forwarding oldal tetején lehet engedélyezni (gyárilag tiltva van):

(#121361) Essejó válasza sziszi-fuszi (#121357) üzenetére


Essejó
veterán

Ha a v1-es chippel szerelt verziót sikerült beszerezned, és a pirossal keretezett eszközök közül bármelyikbe otthon vagy a neten belefutsz akkor érint a hiba, egyébként nem. Tehát mondhatni nem gyártó, hanem környezetfüggő a hiba megjelenése.

Engem inkább az érdekelne, hogy mit kezdenek azokkal akik a v1 chippel szerelt eszközt megvásárolták, és adott a hibás működést produkáló környezet. Lenyomják a torkukon, hogy akkor 1 GB-on kénytelenek használni, vagy akár visszahívják tőlük az eszközt és kapnak egy v2-vel szereltet?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121362) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Sziasztok!

2 hete jöttem át UPC/Vodafone-ról Telekom TV-re és egy dolgot nem találok, ami lehet hogy itt nincs is, de gondoltam, megkérdezem, hátha csak én csinálok valamit rosszul.
A UPC-nél be lehetett kapcsolni feliratot bizonyos műsorokhoz, filmekhez, híradóhoz, stb. Itt is találok a műsor részleteinél feliratok menüt, de eddig egyik műsornál sem volt ott semmi, egyiknél sem lehetett bekapcsolni feliratot.
A hangsávot át lehet állítani egy-két helyen angolra, de felirat akkor sem választható hozzá. Szóval létezik az, hogy itt egyik műsort sem lehet felirattal nézni, vagy csak valahol máshol kell beállítani valamit?

(#121363) sziszi-fuszi válasza Essejó (#121361) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Na! Akkor fussunk neki még egyszer! :) Én mindenütt azt javasoltam korábban, hogy QNAP eszközökkel hozzák létre a 2,5-es hálózatot. Beleértve a Switch-et és hálókártyát is. Ráadásul úgy, hogy a qnap 5 gigás kártyáját ajánlottam vételre. Arra az esély, hogy bárhol a linkelt cikkedben meghatározott hardverbe fusson itt bele bárki, konvergál a 0-hoz, de persze nem kizárt.

"Engem inkább az érdekelne, hogy mit kezdenek azokkal akik a v1 chippel szerelt eszközt megvásárolták, és adott a hibás működést produkáló környezet. Lenyomják a torkukon, hogy akkor 1 GB-on kénytelenek használni, vagy akár visszahívják tőlük az eszközt és kapnak egy v2-vel szereltet?"

Ebben az esetben élhet a garanciális lehetőségek bármelyikével. Kérhet javítást, cserét vagy pénzét. Persze csak akkor, ha itthon vásárolta őket, és Ali-n vagy társain Kínából. Ha onnan vette néhány ezer forint különbségért, akkor is van gari, csak többe kerül a leves mint a hús! Így az a gyanúm, hogy jobban jár, ha kukázza a rendszeréből az inkompatibilis eszközét.

Mi alá kell írás?

(#121364) vacs válasza Imimi84 (#121360) üzenetére


vacs
veterán

Szia, köszi.
Maga az upnp bekapcsolása nem oldatta meg a problémát az 5670-nél.
Szerintem hozzá kellene adni a kivételekhez is, de nem tudom hogyan kellene.
Itt a kamera hálózati beállításai, tudnál esetleg segíteni?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#121365) mrzed válasza vacs (#121364) üzenetére


mrzed
senior tag

Azért a portot is rendezni kéne...

(#121366) Richard!


Richard!
addikt

Üdv Srácok!

A történet:

Egyik percről a másikra elment a kép (nincs hozzáférés rendszerüzenet), viszont hang volt. Áramtalanítottam és utána egyből elkezdett frissíeni. ~40 perce csinálja. A frissítés letöltése, a box kiírása szerint megy (dl10-dl99). Majd újrabootol és err3 hibaüzenetet ír ki a box aztán minden kezdődik elölről...

A box:
Intek HD-S10CX

A képek:
[kép] [kép]

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#121367) Brogyi válasza sziszi-fuszi (#121363) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Na! Akkor fussunk neki még egyszer!"
Szinte 1000%, hogy az említett Intel chip-et használják. Tény, hogy sz@r. Nincs mit szépíteni, és drága. A kinai LAN kártya árban kb. negyede az Intel változaténak, és működik. Engem nem vígasztal a garancia, mert az probléma, és nem szeretek szívni. Remélem a többség is így van vele. Végül én is berakok egy linket. [link]

(#121368) kopa1 válasza vacs (#121364) üzenetére


kopa1
aktív tag

Mi a kamera pontos típusa?

Illetve plusz routered van? Vagy áttetted a routert az 1.1-ről az 1.254-re? Mert ez alapján a kamera nagyon rossz címen van... Lehet ha visszaállítod 1.1-re a default átjárót és a DNS-t rögtön ki fog találni UPnP-vel

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#121369) kopa1 válasza Richard! (#121366) üzenetére


kopa1
aktív tag

Fejből nem emlékszem, de szerintem nem tudja menteni vagy a checksum rossz. Szerintem cserés lesz a box, jelentsd be

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#121370) Richard! válasza kopa1 (#121369) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Fasza, köszönöm. Holnap bejelentem. Valahogy mindig erre az időszakra jutnak a telekomos elb*szódások. Tavaly is a tv-vel volt problem :DDD
No nem baj, a bizalom töretlen. ;]

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#121371) sziszi-fuszi válasza Brogyi (#121367) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Lelked rajta! Senki nem mondta, hogy ne használj kínait! Ráadásul nem kártyáról, hanem switchről van szó, kártyából mindenkinek az 5 gigást ajánlottam. Egyébként Qnapra vonatkozóan nekem nem sikerült találnom még csak utalást sem arra, hogy gond lett volna az általa gyártott "olcsó" swithch-el. Ha te találkoztál vele, akkor szólj. Egyébként és azt sem tudom, hogy milyen hardver ketyeg a T által adott ONT-ben. Nem találtam erre vonatkozó adatot. Bár előfordulhat, hogy csak figyelmetlen vagyok. Elárulhatnád egyébként, azt is, hogy milyen 2,5-es switch-et használsz. Kíváncsi lennék rá! Mert elfogadható áron még kínai sincs!

Mi alá kell írás?

(#121372) Elec


Elec
csendes tag

Sziasztok!

Van egy meglévő Magenta1-es előfizetésem (tv, telefon, internet, mobil). Valamint adott egy nyaraló, ahova nincs internet bekötve (és semmi más sem), ezen szeretnék változtatni. :)

Mit gondoltok, be lehet vonni egy második internet előfizetést magenta 1 alá egy másik címről, hogy érvényesülhessen arra is a 30% kedvezmény?

Előre is köszi a segítséget!

(#121373) vacs válasza Elec (#121372) üzenetére


vacs
veterán

Ha azonos néven lesz, akkor igen! :K
Nálunk 3 különböző lakcimen lévő szolgáltatások vannak egy Magentaban.

(^)(>.<)(^)

(#121374) balinlin válasza Elec (#121372) üzenetére


balinlin
senior tag

Tudtommal nincs akadálya, van valami korlát ha jól olvastam, hogy hány előfizetés vonható be, de ennyinél több, az biztos.
Egyebkent a megrendelésnél ha be vagy jelentkezve a fiókodba, mutatja is hogy mi a helyzet.

(#121375) Boond


Boond
addikt

[link]

Most akkor mi a pontos, hivatalos dec 23-től meddig? Itt 31-ig írják, máshol meg január 3-át írják.

[link]

Egyébként, ha nincs vkinek előfizetése, vagy lejár, akkro azt jelzi? Vagy egyből, úgy veszi a rendszer, mintha "előfizetnél rá"?

(#121376) Robi_73 válasza Boond (#121375) üzenetére


Robi_73
őstag

2020. december 23. és 2021. január 3. között. A beltérin az üzenetek között olvasható. ;)

Robi73

(#121377) Boond válasza Robi_73 (#121376) üzenetére


Boond
addikt

köszi :)

(#121378) Kaba válasza Robi_73 (#121376) üzenetére


Kaba
veterán

Beltéri és a Telekom honlapján is olvasható.

(#121379) Beni2360 válasza Boond (#121375) üzenetére


Beni2360
félisten

Egyébként, ha nincs vkinek előfizetése, vagy lejár, - amíg fizeted a számlákat addig él a csomag és nem emelik a havi díjat.
Max a hűségidőnek van vége (lejár), de ez nem befolyásolja a havi befizetni valókat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#121380) tobias40


tobias40
veterán

Telekomos 5670-ben jó így a port nyitás?

(#121381) Boond válasza Beni2360 (#121379) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem vmit félre értettél, ha jól értem honlap alapján külön elő lehet fizetni a moziklubra. És engem ez érdekelt volna...

A lejár alatt a karácsonyi ingyenes időszakot értettem.
Amúgy lemondást írtam volna, az hogy müködik...

[ Szerkesztve ]

(#121382) Beni2360 válasza Boond (#121381) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nem kötöttél szerződést ( nem rendelted meg) és csak kinyitották a lehetőséget a végén bezárják, azután nem tudsz filmet nézni abban a lehetőségben. Vagyis semmi dolgod vele a továbbiakban.
Ha előfizetsz rá akkor ameddig le nem mondod vonják-számlázzák a havi díjat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#121383) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A hálózati eszközön engedélyeztem az UPnP IGD-t, ami automatikusan létrehozta a NAS-hoz szükséges portokat, de ennek ellenére nem érem el külső hálózatról a NAS-t. Tudtok adni valami tippet, hogy mi lehet a probléma?

(#121384) Kekmen válasza ssgt1981 (#121383) üzenetére


Kekmen
senior tag

Milyen módon szeretnéd elérni? Web-en, FTP-n, torrent kliens fut rajta...stb

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#121385) feca83


feca83
tag

Airties 4920 mesh hálózatom van - tv másik szobára és wifi-re - de bővítenem kell a hálózatot az udvar/garázs irányába, eddig a xiaomi repeater segítségével erősítettem, de az nem az igazi... kinek milyen fejlesztési/bővítési javaslata van?
oke - ha tudok venni használtan airties 1-2db
vagy az enyémet eladom és veszek IPTV kompatibilis új mesh hálózatot
előre is köszönöm

(#121386) tobias40


tobias40
veterán

A telekomos 5670 routerben lehet vhogyan a dns-t átírni?
Nem megy fel akínai okos otthonom központi egysége a netre és ezért próbálnám átírni a dns-t a google dns-re.
Több embernek megoldotta a problémáját ez...

(#121387) enginev3.0 válasza tobias40 (#121386) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sehogy

Csak klienseknél lehet külön külön

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#121388) Essejó válasza ssgt1981 (#121383) üzenetére


Essejó
veterán

Nem vagy natolva a szolgáltató által?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121389) tobias40 válasza enginev3.0 (#121387) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt hogyan értsem?(klienseknél)

(#121390) AnonymusX válasza tobias40 (#121389) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Számítógép, telefon, access point stb. (amik az ONT-ra csatlakoznak) beállításaiban. Ha a kínai cuccod beállításaiban ilyet nem lehet akkor saját router/access point közbeiktatásával tudsz egyedi DNS címet beállítani és akkor erre a routerre kell csatlakozni a kínai eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#121391) tobias40 válasza AnonymusX (#121390) üzenetére


tobias40
veterán

Aham,így már értem... :R

(#121392) ssgt1981 válasza Kekmen (#121384) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a válszt! Elsősorban web, illetve ftp elérés lenne a cél és Deluge torrent kliens is fut a rendszeren.

(#121393) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A T-s Ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint nincs nat.

(#121394) abteam2008


abteam2008
tag

Sziasztok! Tegnap megkaptam az 5670-et, be is üzemeltem, hívtam a 80-as számot, be is állítottak elvileg mindent az előfizetésemre. Azt mondta az ügyintéző, hogy várni kell, míg a Telekom háttérrendszerében is átfutnak ezek az információk. Esti letöltés 50 mbit le, 60 mbit fel. Ezt be tudtam annak, amit az ügyintéző mondott. Ma reggel mérek. ugyanaz az eredmény. Áramtalanítás után szintén. Telekomnak írok Messengeren, rögzítik a hibát. Ma dél és 13 óra között kijött egy szerelő, én dolgoztam, csak a feleségem volt otthon. Valamit csinált, elvileg a Telekomnál volt a hiba. Mielőtt elment, mért sebességet a laptopján, kábelen keresztül megvolt a 960 mbit le / 900 mbit feltöltés. Wifi-n keresztül is hozta neki az 500 mbit körüli letöltési értéket. Hívott utána a feleségem, hogy elment a szerelő, meg van javítva az internet. Nagy örömmel jövök haza, hogy végre lehet majd normálisan használni a netet, erre kíváncsiságból mérek Wifin, az ONT-től fél méterre, letöltés 120 mbit / feltölsét 90. Összedugom kábellel a laptopot, Speedtest CLI-t próbálom, hozza a 900 feletti értékeket le és feltöltésre is. Azonban Wifi-n keresztül borzasztóan lassú. Ötlet, hogy mi lehet a gond? Laptopom egy Lenovo Ideapad Y700-15ACZ típusú

Szerk.: Mobiltelefonon mérve Speedtest appal 307 mbit le / 296 mbit fel, ami korrekt is Wifin keresztül.

Xbox Series X

(#121395) Kekmen válasza ssgt1981 (#121392) üzenetére


Kekmen
senior tag

A NAS-nak először is fix IP kell. Hogy ezt a DHCP tartományon kívülre állítod be, vagy kizársz a DHCP-ből egy címet neki, mindegy. Ha ez megvan, akkor portátirányítást kell végezned a minden olyan szolgáltatásra, ami a NAS-ról fut. Pl.: https web eléréshez a 443-as portot. FTP-hez a 21-est + a passzív FTP-hez általában egy magasabb porttartományt is, deluge-hoz a webhez, azt hiszem default 8112 és a kommunikációs porthoz is és így tovább. Nézz utána melyik szolgáltatás milyen portot használ. Az upnp-t ki is kapcsolhatod ezek után.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#121396) ssgt1981 válasza Kekmen (#121395) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Fix címe van, korábban saját routeren minden be lett konfigolva, azon a routeren most is rendben megy a külső elérés.

(#121397) Szpisti válasza abteam2008 (#121394) üzenetére


Szpisti
addikt

Vajon 5Ghz-en csatlakozik a laptop wifije? AC wifi van benne, így tudja a gyorsabb wifit. A Sagem-ben adj külön nevet az 5G wifinek, és a laptopban biztosan arra csatlakozz, kiderül, mit bír...

(#121398) abteam2008 válasza Szpisti (#121397) üzenetére


abteam2008
tag

Szétválasztottam a 2.4 és 5GHz-et, az 5G-n csatlakozik a laptop. Ugyanúgy 120/90 körül mozog a le / feltöltés. 1000/1000 csomagom van tegnaptól és az 5670 ONT. Azelőtt 300/75 csomagom volt az 5655v2 ONT-vel, és jobb volt a letöltésem wifin, mint ezzel az újjal. A laptop ugyanaz. Ez számomra érthetetlen.

Xbox Series X

(#121399) norba69 válasza abteam2008 (#121398) üzenetére


norba69
senior tag

Majd jól megvizsgálja a GVH a tájékoztatási gyakorlatot itt is, mint a Diginél.
Csúnya rossz multi, nem rágja a szádba, hogy milyen hardver kell a gigabithez!
Előre szólok, vezeték nélkül nem olcsó, és az adó és vevő oldalról is vannak elvárásai.
A szolgáltató vezetéken nyújtja a szolgáltatását, a vezetéknélküli kapcsolat egy nem elvárt plusz szolgáltatás (annyit is tud). Ha többre van szükséged, akkor saját AP, vagy router kell, meg combos vevő(k).

(#121400) Szpisti válasza abteam2008 (#121398) üzenetére


Szpisti
addikt

Pedig ha a mobilon megvan a tempo, akkor nem a Sagemmal lesz a gond. Esetleg a laptophoz nincs wifi driver frissebb? Vagy csak egy driver újratelepítés, hátha megoldja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.