Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121301) enginev3.0 válasza DonDragonka (#121299) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minek ennyi macera?
5670 ont 2.5gbit portját rá kötöd egy külső usb 2.5gbit lan kártyára, kész a hálózat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121302) maddionmax válasza DonDragonka (#121299) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Windows alatt Teaming nem működik, mert két PPPoE kapcsolat kellene. Sima összegfűzés elfelejthető sajnos. 2.5G portok használata a megoldás.

(#121303) enginev3.0 válasza maddionmax (#121302) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha mindenképpen két halokartyaval akarja megoldani, akkor ont kezel egy ppoe kapcsolatot, meg egyet a gép, és kész, így is működik

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121304) dani0113 válasza enginev3.0 (#121301) üzenetére


dani0113
senior tag

Tudnál egyet linkelni? 1000esnél nagyobbat nem találok. :/

#121300 sziszi-fuszi:

Azt lehet rosszul konfigurálni? AP-ként semmi beállítást nem engedett kb és mikor le volt húzva a tp link akkor is akadt a kép, most a TP linkre kötve nem akad. Vagy a Sagemcomot nullázzam?

iPhone 13 Pro 128GB

(#121305) enginev3.0 válasza dani0113 (#121304) üzenetére


enginev3.0
félisten

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121306) dani0113 válasza enginev3.0 (#121305) üzenetére


dani0113
senior tag

Köszönöm! :) Az nem gond, hogy MAC-hez jó? Nincs USB-C a gépen, de ha veszek egy C átalakítót akkor elvileg frankó?

iPhone 13 Pro 128GB

(#121307) enginev3.0 válasza dani0113 (#121306) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet, hogy van belőle sima usb verzió is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121308) DonDragonka válasza enginev3.0 (#121301) üzenetére


DonDragonka
őstag

Mondjuk azért mert hiába vagyok maximarex előfizetője a T-nek már több mint 5 éve (mindhárom elérhető otthoni szolgáltatásból full előfizető vagyok és van 3 kimaxolt mobil előfizetésem is azonos címen) a jelenleg itthon lévő 5655-ös ONT-t nem cserélik le erre a jobbra mert nincs baja... Azt csak akkor lehet ha bexarik az 55-ös és vagy magasabb csomagra fizetek elő...

@maddionmax #121301
Akkor ezen a videón nem értem mit csinálnak...
[link]

Valahogy kéne szerezni egy 5670-es ONT-t... de majd csak később mert ahogy hallom csak a baj van ezzel a 70-essel... Annyira nem égeti a kezemet a téma, hogy ne tudjam kivárni azt amíg rendes FW nem, lesz alá... Nekem fontosabb, hogy stabilan ki tudja szolgálni a 30+ eszközömet mint az, hogy hasítson...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#121309) enginev3.0 válasza DonDragonka (#121308) üzenetére


enginev3.0
félisten

Veszel egy usb hálókártyát

Egy ppoe kapcsolatot kezel az ONT, az megy mondjuk az alaplapi kártyára, még egy LAN kábel megy a gépedhez az usb háló kártyára, géped is kezel egy ppoe kapcsolatot, kész a hálózat

2/1gbit egy gépen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121310) maddionmax válasza DonDragonka (#121308) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Elméletileg megy, gyakorlatilag nem. Amit előttem szólok írtak, úgy működik, de egyszerűbb egy 5670 és egy 2.5G hálókártya. Nekem ez vált be.

Nem kell félni az 5670 modemtől, nálam teljesen jól működik kezdetek óta, pedig nincs saját routerem.

(#121311) DonDragonka válasza maddionmax (#121310) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ok, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a hozzászólásokat! Értek mindent is... :R :R :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#121312) enginev3.0 válasza maddionmax (#121310) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ja, igen, amióta megcsinálták a telekomosok a 5670-et azóta jól működik :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121313) tobias40 válasza DonDragonka (#121308) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!

Én most cseréltettem ki,elég volt annyit mondanom hogy nem tudom kihajtani a 2 gigát és hibára vették.
Jött a szerelő haver és kicseréltük.(lehet hogy kellett hozzá a haver,nem tudom)
Egy próbát megér ha kell az ont..

(#121314) Essejó


Essejó
veterán

Asztali gépbe, ha nem nagyon sürgős, akkor [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121315) maddionmax válasza Essejó (#121314) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Én is ugyanezt vettem Ebayről. Kb egy hónap alatt itt volt. Azóta is tökéletesen üzemel.

(#121316) mlinus válasza tobias40 (#121313) üzenetére


mlinus
őstag

Hihetetlen amúgy, engem folyamaotsan elhajtanak, még akkor is amikor hibásnak vélt 5655-öt cseréltek (és 5670 helyett megint 5655-öt hoztak), még akkor is amikor gigaerős 2gbitre váltottam("régi" 2gbitről), mondva hogy pont emiat... :N

tényleg szerencsésnek kell lenni, hogy milyen ügyintézőt fog ki az ember, semmi máson nem múlik kb...

[ Szerkesztve ]

(#121317) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy kell visszaküldeni a régi ont-t? Bevittem postára, azt mondták kapnom kellett volna telekomtól valami sms-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121318) AnonymusX válasza enginev3.0 (#121317) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A visszaküldés miatt jön SMS, hogy milyen eszközt kell visszajuttatni. Nálam nem kérték ezt az SMS-t a postán, de jött mikor lemondtam a tévét a beltéri miatt.

(#121319) enginev3.0 válasza AnonymusX (#121318) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én csak olyat kaptam, hogy üzemeljem be az új eszközt

Nem tudod megmondani milyen telefonszámról jött neked az sms?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121320) Kaba válasza enginev3.0 (#121317) üzenetére


Kaba
veterán

Van amikor kérik,van amikor nem.Elvileg elég lenne csak az MT azonosítot felirni a postai dobozra.Leadhatod a Telekom üzletben is.

(#121321) enginev3.0 válasza Kaba (#121320) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs hivatalos telekom üzlet itt, csak "nem hivatalos", itt azt mondták a postán hogy sms kód nélkül nem adhatom fel :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121322) Kaba válasza enginev3.0 (#121321) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd fel a 1414-et és kérjél sms-t,ha már ilyen rugalmatlanok a postán.

(#121323) AnonymusX válasza enginev3.0 (#121319) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A 3444025-ös Telekom számról jött.

(#121324) fatal` válasza dani0113 (#121304) üzenetére


fatal`
titán

(#121325) IP1954


IP1954
aktív tag

#121317 enginev3.0

Hívd fel a 1414-et, kiküldik újra az SMS-t.

[ Szerkesztve ]

(#121326) dani0113 válasza fatal` (#121324) üzenetére


dani0113
senior tag

Topicból ketten is ezt ajánlották, így berendeltem egy ilyet kezdésnek, most már csak egy Cat6os kábel kell mellé nem? 5e kábelek vannak csak itthon jelenleg,de egyik se hosszab másfél méternél így elvileg ezeknek is kéne tudni az 1gigát, de még papíron elvileg a 2 se lenne elképzelhetetlen ha jól olvastam,de hát jelenleg 500-600mega volt a max,ha nem zárok be semmit, akkor max 180-200mega. Feltöltés egyébként stabil 700-900mega azzal nincs baj érdekes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#121327) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Kaptam a Telekomtól egy új Sagemcom F@ST 5670-et!
Teljesen jó cucc, tetszik, csupán egy komoly problémám van vele!

Van nekem egy IP kamerám, amit eddig a saját app-ján keresztül bárhonnét elértem.
Most csak akkor, ha az itthoni wifire vagyok csatlakozva.

A kamera p2p kapcsolaton kommunikálna, ő saját magának nyit portot, semmit nem kellene állítani (mint pl a Hikvision Hik-Connect).
Beléptem a modem webes felületére és érdekes amit látok.
A főoldalon az Ethernet résznél NEM látszik a kamera (csak az asztali pc és az xbox), viszont az Ethernet beállításaiban már ott van (Port 1 = kamera).

[kép] és [kép]

Tudtátok segíteni, hogy mi lehet a baj?

(^)(>.<)(^)

(#121328) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat, hátha másnak is hasznára lesz a későbbiekben és nem sz*pja szét magát, mire meglesz a megoldás :DDD.
Kétszintes családi házban az emeleten jön be koaxon az IPTV és a net, itt van elhelyezve a KAON modem. Egyik LAN portjából megy az emeleten egy STB-be a kábel, illetve a másik LAN portjából megy egy kábel a földszintre, ahol egy STB van és egy ASUS AC57Uv3 router.
Először próbáltam a router LAN portjába a fentről lejövő kábelt csatlakoztatni és a másik LAN portba az STB, majd a routerben beállítani az IPTV-t arra a LAN portra, amelyikre az STB lett csatlakoztatva, de nem igazán akart az IPTV jel átmenni. A DMZ-s megoldást egyelőre nem erőltettem, mert nekem elsőre agysebészetnek tűnt. Azt a javaslatot kaptam, hogy iktassak be egy switchet, ebbe menjen az emeletről lejövő kábel, majd ebből külön az STB-be és külön a router egyik LAN portjára.
Ez látszólag jól működött, azonban olyan jelenséget tapasztaltam, hogy az ASUS 2.4 GHz-es hálózatára nem mennek fel az eszközök, vagy ha nagy nehezen fel is csatlakoznak, akkor sem érik el az internetet.
Próbáltam a routert AP módba rakni, áthelyezni a routert máshova, de nem segített. Ha a router csak a KAON-ra csatlakozott, akkor minden működött rendesen. Elkezdtem egyesével visszatenni a rendszerbe az eszközöket. A lényeg, hogy amikor az STB-t rácsatlakoztattam a rendszerre, akkor kezdődtek a wifivel az anomáliák.
Kipróbáltam másik routerrel (AX58U), másik STB-vel, de mindig ugyanez a jelenség jött elő.
Végül a többször említett DMZ-s megoldásra rászántam magam és az hozta meg a várt, hibamentes működést.
A routeren a WAN IP címnek megadtam a 192.168.0.150-et, alapértelmezett átjárónak pedig a KAON IP címét: 192.168.0.1. A KAON-on 100-149 ig állítottam be a DHCP tartományt az ASUS-on 200-249-ig. Az ASUS LAN címét 192.168.0.2-re állítottam, és a LAN1-et IPTV-re állítottam. A KAON-on a DMZ részen a 192.168.0.150 IP címet állítottam be. A KAON-ból a lejövő LAN kábelt bedugtam az ASUS WAN portjába, az STB-t pedig az ASUS LAN1 portjába, TV-t a router LAN2 portjába. Így stabilan működik a wifi mindkét csatornán és az IPTV is átmegy a routeren.
Az egyetlen dolog amit nem értek, hogy az ASUS router beállítási oldalát miért csak a router.asus.com oldalon keresztül érem el? A 192.168.0.2 IP címen nem hozza be. Se kábelen, se wifin?
Illetve még egy kérdés. Az ASUS WAN beállításoknál kézzel kellett megadnom a DNS címeket is. Itt jó, ha a Cloudflare és a Google DNS-eit adtam meg, vagy a Telekomét kellene megadnom.
A fenti Wifis anomáliát vajon mi okozhatta?

Köszönöm a válaszokat :R és elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a poszt :B.

(#121329) Túzok22 válasza dani0113 (#121326) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ott nem a cat 5e lesz a gond. Valószínűleg a géped a szűk keresztmetszet. Nekem úgy is stabilan jön a 800-900 Mbps ha mondjuk fut mellette online játék, vírusirtó, tűzfal, másik internetes oldal a mérés közben.
A cat 5e 100 méterig átviszi a 2,5 Gbps-t, cat 6 az már 5 Gbps-t 100 m-ig.

(#121330) ssgt1981 válasza Bodor (#120956) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Megcsináltam a port forwardot, de ennek ellenére nem érem el külső hálózatról az otthoni nas-t. Ugyanezekkel à beállításokkal anyukáméknál lévő saját Asus routerre semmi gond sincs. Van valami ötletetek?

(#121331) dani0113 válasza Túzok22 (#121329) üzenetére


dani0113
senior tag

(#121332) veber0937


veber0937
tag

Hi 5670-es ont usbre kötött pendrive nem látszik win10 home alól ötlet?

(#121333) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziaszok,

kezdetek óta (~2008) Digisek vagyunk, viszont elgondolkodtam, hogy kipróbáljuk a "konkurenciát" (az 1gb/1gb-es csomagot). Mivel torrentet is aktívan használunk és nem találtam a hsz-ek között választ a kérdésemre (valószínűleg nem megfelelően kerestem), érdeklődnék, hogy jelen pillanatban van-e a Telekomnál extrém használat esetén korlátozás, és amennyiben igen, mekkora adatforgalom minősül annak és milyen szankciózás van?

Illetve magenta 1nél a mobil családi opcióhoz hány előfizetéses számnak kell a csomagban lennie? (nem tiszta, hogy alapból 1 és azon felül még 1 és így lehet még 4 másik, akár feltöltőkártyás számot bevonni vagy elég csak 1db előfizu és az mellé lehet 4db feltöltőkártyás szám, szóval 1 vagy 2db kell?)

Előre is köszi a segítséget. :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#121334) Kaba válasza K1LLMy53Lf (#121333) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen korlátozás.Alapból egy előfizetésesnek benne kell lenni,hogy magenta1 legyen belőle.A mobil családi opcióba összesen 5 szám vonható be.Az egy előfizetéses mellé tetszőleges 4 másik,akár domino is.

[ Szerkesztve ]

(#121335) K1LLMy53Lf válasza Kaba (#121334) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

köszi szépen :R ezt olvastam egyébként, csak nem volt egyértelmű, h az alap 1db-on felül még 5 szám vonható-e be, amiből 1 előfizu+4feltöltős, vagy az alappal együtt 5db lehet és elég az alap 1db előfizu. :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#121336) Kaba válasza K1LLMy53Lf (#121335) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.Elég az 1 előfizetéses és 5 lehet összesen.Amennyiben több előfizetéses is lenne,akkor azoknak egy néven és számlán kell lenniük.A feltöltősöknél mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#121337) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Építkezés előtt állok és Telekom optika lesz. Cat6-os kábel húzatok majd be, valszeg a nappaliba megy az optika, ott lesz az ont és onnan kettő vagy 3 szobába besz visszahúzva a lan.

Az a kérdésem, hogy erre egy bármilyen gigabites switch elég lesz nekem, vagy valamire figyelnem kell? tv nem lesz bekötve.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121338) Pubszon válasza Winne (#121337) üzenetére


Pubszon
veterán

Mivel Tv nem lesz így egy mezei gigabites switch is megteszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#121339) Túzok22 válasza dani0113 (#121331) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Lehetséges, hogy igen, de nem tudhatom hogy nálad mi okozza a problémát, így nem tudom pontosan megmondani/megírni, hogy mitől javulna meg, mit kellene cserélni.

(#121340) veber0937


veber0937
tag

Hi

5670-es ont usb-re kötött pendrive nem látszik win 10 alól, a menüben beállítva minden, próbálta már valaki?

(#121341) Tompika777 válasza veber0937 (#121340) üzenetére


Tompika777
senior tag

Akkor valószínűleg nem hálózati megosztásra van rajta az az USB port, azt hiszem régebben írta is valaki.

(#121342) veber0937 válasza Tompika777 (#121341) üzenetére


veber0937
tag

de akkor a menüben nem lehetne beállítani, de ott látszik minden

(#121343) veber0937 válasza veber0937 (#121342) üzenetére


veber0937
tag

a dolog elindult de pendrive-ról igen lassú, és az ont se lehet elég erős hozzá

(#121344) sziszi-fuszi válasza Winne (#121337) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha megfogadsz egy tanácsot, minden szobába legyen behúzva legalább két végpont, sőt tennék (ahogy magamnál is tettem) a konyhába is végpontot. Ma már mindenhez kell a net, s a wifi nem mindenre megoldás. Árban nem oly sok, hogy ne érné meg! S később bármikor jól jöhet. Ha optikád lesz, akkor előfordulhat, hogy nem gigabitre, hanem 2 gigabitre fizetsz elő. Ebben az esetben nem elég a gigabites switch, hanem legalább 2,5-es szükséges. Ilyenhez a legolcsóbban a qnap switchhez lehet hozzájutni. És még egy dologra hívnám fel a figyelmed, a csövezéskor olyan átmérőjű gégecsövet rakjanak be, amibe esetleg elférhet egy koax és egy optikai kábel is. Nem lehet tudni mi történik, szétverni a házat, vagy falon kívül vezetni pedig... mondanom sem kell!
Ha épül garázs is, akkor én oda tenném az összes eszközt, egy szekrénybe, mint egy központban. Ha pedig lakás, akkor pedig a bejárati ajtó fölé helyezném el. De semmiképp nem raknám a nappaliba.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#121345) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#120834) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Szóval pár nappal később felhívtam őket, hogy mi a szitu. Legalább a társasházi címem legyen már benne. Továbbították a mérnökségnek, majd hívnak ha lesz az utcában. Pedig ez Hajdúszoboszló, elit, fürdőnegyede!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#121346) Essejó válasza sziszi-fuszi (#121344) üzenetére


Essejó
veterán

Állítólag valami gáz van azzal a linkelt Qnap switchel, magyarázták mert én is javasoltam más topikban, hogy a bele épített Intel chip tervezési hibás, és nem reprodukálható a hiba minden darabnál, de sokkal akad probléma. Állítólag a Synology is ez a chip miatt nem rakott csak 1 Gigás lanportot a 2020-as modellekbe.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121347) Winne válasza sziszi-fuszi (#121344) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a tippeket! 2 gigabit biztos, hogy nem lesz, mert nem látom értelmét, sőt valszeg a 300-as lesz, mert torrent mellett sem kell több ennél, most legalábbis nem kell és nem kis fájlokat mozgatok, seedelni, meg hogy nagyobb legyen az arányom meg egyáltalán nem használom, így csak a tartalék legyen meg benne amire kell és annyi. Nem lesz garázs, de miért nem a nappaliba tennéd? Ott van általában az ember és a vendégek is. Koax az mihez kellhet, ha nem lesz tv? Házon belüli csőre gondolsz, vagy kintről ami megy majd be?

@ #121338 Pubszon : köszi!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121348) sziszi-fuszi válasza Winne (#121347) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A 300-as és gigás csomag között (általában) van kb. 400 Ft különbség a 2 gigabitesnél pedig detto. Ebből gondolom, hogy lehet gyorsabb lesz. Egyszerűen nem éri meg. Nem az a cél egy ilyen sebességű netnél, hogy kihajtsa az ember, hanem az, hogy amit szeretnél az villámgyorsan ott van. S ez igaz nem csak a torrentre, hanem minden másra is! Weblapra, játékra, jó minőségű előfizetéses mozira stb. Az árkülönbség itt is elhanyagolható! Éves szinten néhány ezer forint.
A nappaliba azért nem tennék semmi ilyesmit, mert sok a madzag, az pedig csunya! Ha építesz, és falba kerül, akkor legyen olyan helyen, ahol nem látszik, nem zavar. Ha netalán bekerül a háztartásba egy NAS akkor az ne a nappaliban zörögjön, hanem ott ahol a legkevésbé zavar. Arról nem beszélve, hogy pihenésnél kifejezetten irritáló lehet, hogy valami villog mint egy rossz karácsonyfa. Márpedig minden ilyen jellegű eszközön villog valami kontroll fény. Arról nem beszélve, hogy kezelni sokkal egyszerűbb, mert nem zavar vele senkit az ember aki mondjuk a nappaliban pihenne, vagy mást csinálna.
Ami pedig a csöveket illeti, csak azt mondtam, hogy olyan méretű csövezést csináljatok, amibe belefér legalább egy koax is a jelenlegi kábelek mellé, mert akkor tuti nem lehet lukra futni egy esetleges fejlesztés szükségessége esetén. Gyakori gond, (tapasztalat) hogy az emberek rosszul mérik fel, hogy mire is lehet szükség néhány hónap vagy év múlva. Hiszen a használattal jön meg az étvágy. (Pl.: Okos otthon. Tudom most mondhatja mindenki, hogy Wi-Fi, én és még sokan a szakmában, azt mondjuk ahova lehetséges kábel. Lehetőleg sok tartalékkal, hogy ne legyen probléma. Egy ilyen beruházás esetén nem a kábel a drága dolog, és nem is az a cső, amiben vezetni lehet. Sok bosszúságtól megkímélheti magát az ember. Nem tudhatod, hogy néhány év múlva cserélnéd-e a cat6-os rendszert optikára (Ugye most cat8-nál járunk).
A másik csövezés pedig ami a házba vagy lakásba bejövő vezeték(ek)et illeti. Azt is érdemes előre beépíteni. Legalább nem lesz fúrás, faragás. S előre megtervezheted a belépési pontot és a központ helyét. Akár gipszkartonból készült "polcok"-kal ahol jó a szellőzés. Ha lakóház, akkor pedig még azért javasoltam a garázst, mert ott általában nincs és nem is lesz túl meleg, de az eszközök védett, száraz helyen vannak, ellentétben a padlással ami ugyan száraz, de nyáron túl meleg.

Szerk:
Amiről eddig nem írtam: Természetesen mindenhol gondoskodni kell a szükséges 230V-os feszültség eléréséről is.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#121349) sziszi-fuszi válasza Essejó (#121346) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Hol olvastál ilyet?

Mi alá kell írás?

(#121350) Imimi84 válasza vacs (#121327) üzenetére


Imimi84
újonc

Ha a kamera intézi a portnyitást akkor valószínű upnp-t használ hozzá. Ebben az esetben engedélyezni kell az 5670-ben az upnp igd működését a port forwarding oldal elején. Ha jól emlékszem by default nincs bekapcsolva (gondolom biztonsági okokból).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.