Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121201) fatal` válasza maxxenergie (#121199) üzenetére


fatal`
titán

Ez teljesen rendben van, európai szerverre 39ms.

Magas pingtől egyébként nem szaggat semmi, csak késnek a dolgok (nem ott van az enemy, ahova lősz pl., hanem már előrébb).

(#121202) Essejó válasza #46824192 (#121158) üzenetére


Essejó
veterán

Dec 23-tól Jan 3-ig lesz elérhető az ingyenes. Hova a bánatba sietsz?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121203) #46824192 válasza Essejó (#121202) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én nem arról beszélek ,hanem a decemberben elérhető hetente változó néhány ajándék filmről.

De ahogy látom nem olvastál vissza , hogy legalább tudd miről van szó.

Egyébként restart után már megjelent az ajándék filmek mappa. Igaz pár nap késéssel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121204) DevKiller válasza Abanga (#121197) üzenetére


DevKiller
senior tag

Technológia?
Réz-re legmaximum(nagyon jó vonalnál) adnak 2 HD 1SD streamet
Koaxnál mehet a 3 és optikán is.
Szerződésben kellene megnézni, hogy mennyi van megigényelve. Egyébként ha 3 TV van, és optika vagy koax, kérhetek a beállítását a 3 HD streamnek a 1414-en.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#121205) maxxenergie válasza fatal` (#121201) üzenetére


maxxenergie
senior tag

De eddig soha nem volt ilyen sem, mivel Optika minimális Ping volt nekem ..

Esetleg csomagvesztés azt hogy tudom megnézni leghatékonyabban vagy más tipp esetleg mert az biztos nettel lesz a gond.. mert minden egyéb tesztelve cserélve HGW is újraindítottam már hátha.. :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121206) DevKiller válasza maxxenergie (#121205) üzenetére


DevKiller
senior tag

[link]
Itt kiírja a csomagveszteséget is.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#121207) veber0937 válasza maddionmax (#120793) üzenetére


veber0937
tag

Hi milyen kábelt használsz?

(#121208) maxxenergie válasza DevKiller (#121206) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszi meló után megnézem mert benchmark minden ott ott nem szaggat semmi de online játékok brutálisak.. és hát eddig jó volt minden Optikán szval valami nem kóser már mindent kicseeréltem agyonteszteltem de minden VGA-val táppal WIn10 újratelepítéssel ez van.. LAN drivert is frissítettem szval.. :W :W

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121209) Túzok22 válasza maxxenergie (#121208) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia. Optikán az tényleg abnormális ha laggolsz, mivel az üvegszáloptikás hálózatok az alacsony válaszidőről és a nagyon magas le- és feltöltési sebességről szól. Csomagvesztésnek egyáltalán nem szabadna lennie. Amúgy Európára 30 - 40 ms teljesen tökéletes, azzal nincsen semmi gond. Oroszország Moscow városa és Washington felé van egy kicsit megemelkedve, de az Ázsia és Amerika.

(#121210) Essejó válasza user12 (#121175) üzenetére


Essejó
veterán

Ha a Q...-ra gondolsz, valamelyik topikban én is mertem ajánlani. De vissza írt valaki, hogy az Intel hibás 2,5G-s chipjére épül, és egyes darabok időnként hibáznak. Új chippel készült példány csak valamikor jövőre várható.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121211) vcsabi


vcsabi
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy két-három napja a chat alkalmazások (Teams, Skype) azt produkálják, hogy kb 10 mp-re elmegy a hang random időközönként. Mind Wifin, mind kábelen. 500-as a net, kábelen ezt hozza is, wifin már változó a sebesség. Találkozott más is ilyen problémával? Így kicsit érdekes a Home office...

(#121212) Túzok22 válasza maxxenergie (#121208) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Európai szerverre/szervereken játszol? Ha igen akkor nem szabadna laggolnod 30 - 40 ms pingekkel. Magyarországi szerverekre meg olyan 2 - 4 - 6 - 8 ms-eknek kell lennie a pingnek, attól függ, hogy milyen távol vagy az adott belföldi szervertől, de az biztos hogy belföldre optikán egyszámjegyű ping a normális.

(#121213) mlinus válasza Túzok22 (#121212) üzenetére


mlinus
őstag

ez azért kicsit leegyszerűsítése a dolognak - előfordulhatnak leterhelt nemzetközi vonalak, főleg csúcsidőben, ilyenkor meg tud szaladni a ping akár 100 fölé is, hiába van közel, és hiába van optikád.

(#121214) maxxenergie válasza Túzok22 (#121212) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ugyan azon Favorit szervereken játszom mint eddig cca 1 éve 1 hónapja csinálja ezt ... 200FPS-ről bezuhan 50-re hang is megakad közben sőt volt magas Ping miatt szeró ledobott High Ping okkal pl tegnap.. de azon a szerón is 2 éve játszom előtte soha nem volt..

Mivel fizikai probléma nincs se hőfok minden tesztelve értek hozzá Más VGA-val Táppal újratelepítéssel Driver frissítéssel LAN frissítéssel LAN kábel cserével de ugyanaz így már csak az maradt NET szarakodik...

Csak ehhez a "műszaki részéhez" nem értek mit lehetne esetleg Modem infókból kinyerni Huawei HG8245H HGW van !

Vagy mit hol kéne nézni értékek rendben vannak-e ? :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121215) fatal` válasza maxxenergie (#121214) üzenetére


fatal`
titán

"200FPS-ről bezuhan 50-re hang is megakad közben"
Ennek semmi köze a pinghez, de általánosságban az Internethez se.

[ Szerkesztve ]

(#121216) maxxenergie válasza fatal` (#121215) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Egy Online FPS játékban mert csak ott van Benchmarkok alatt nem történik ilyen korábban játékokban sem ... tegnap is High Ping-el dobtak ki akkor nem értem tényleg de ma az lesz van itthon egy másik erősebb gépem is rákötöm Netre megnézem azzal is de 99% ugyanez lesz... másra nem tudok gondolni ..

Legjobb lenne olyan segítség ha valaki ért hozzá említett HGW-n belül mit hol nézzek meg milyen értékeknek kell lenniük hogy azok rendben vannak e visszamenőleg megnézni rendben voltak e folyamatosan :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121217) user12 válasza maxxenergie (#121216) üzenetére


user12
őstag

Szia

Ez még a jobb hgw-k közé tartozik.
Megnézheted az adás/vételi jelszinteket, de az eset szempontjából nem igazán releváns. Pingplotterrel meg kell nézni, hogy hol esik be.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#121218) mlinus válasza maxxenergie (#121214) üzenetére


mlinus
őstag

milyen játék?
szerver ip címet tudsz adni?
lokálisan leeső fps igazából 99% hogy nem a net miatt történik

(#121219) asddsa


asddsa
tag

Sziasztok!

Van arra ötlet, hogy optikán ha az ONT csatlakozik megvan a közel gigabit, viszont ha passtrough -val használom 300megabit a teteje... És az atomstabil.
Ma volt egy modemcsere, de az embert nem érdekelte a passtrough probléma (előtte és utána is fennáll a hiba).

gép tárcsáz - ont - 300mbit
router tárcsáz - ont - 300mbit
gép - dhcp - ont - 900-950mbit
gép - router - dhcp - ont - 900-950mbit

Nekem ez valami elcseszett QOS -beállításnak tűnik, de tuti, hogy nem nálam van a probléma.

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#121220) fatal` válasza maxxenergie (#121216) üzenetére


fatal`
titán

Csomagvesztés lehet a leeső FPS miatt is (nem kommunikál a játék a szerverrel, vagy nem "elégszer") és általános lag vagy magas ping hibaüzenettel kivág a szerver.

(#121221) kopa1 válasza asddsa (#121219) üzenetére


kopa1
aktív tag

Bocsi hogy ezt mondom, de tuti nálad lesz a router körül valami... A múltkori kísérletezésnél PT-ben átjött egy DLinken a giga, egy netgearon a 2 Giga passthroughval. És szerintem páran használják így.
Azt mi is észrevettük, ha pl. egy sima számítógép tárcsáz be akkor ott a Windows miatt kb. 300 mega a limit, ami felé nem megy, de ez szoftveres limit.

És igen, ha a ONT betárcsázik és a szolgáltatás átadási ponton megvan a sebesség, az nem a mi felelősségünk, ha Passthroughban használod. Akkor levesszük a kezünket, csak egy csövet adunk amin kimész, hiszen feltételezzük tudod mit csinálsz, ha te akarsz routingolni.

(Azt meg hozzáteszem hogy ha nem volt a HGW-vel baj mi a francnak cserélt a kolléga...)

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#121222) fatal` válasza asddsa (#121219) üzenetére


fatal`
titán

Nálad lesz valami, huawei ont-m van passthroughban egy linksys wrt3200-zal (openwrt van rajta) és semmi gond nincs vele.

(#121223) donmackó válasza asddsa (#121219) üzenetére


donmackó
őstag

Milyen router és milyen firmware van rajta? Nekem gyanús hogy vagy a router hardveres gyenge, vagy openwrt/dd-wrt limitált (hw NAT/sw offload hiány miatt).

Release the cable hounds!

(#121224) maxxenergie válasza mlinus (#121218) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Most melózom majd este ránézek tök mind1 milyen játék szerver amúgy BF Hardline meg BF3-BF4 ben ugyanez alacsony Ping-es szerókra megyek direkt de mindnél ez van... Meg -megakad rendszeresen ...
HGW-n belül nem tudom mit kell nézni látni hol ... mert ott ha megnézem egyből kiderülne szerintem ha tényleg valami bibi van :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121225) kopa1 válasza maxxenergie (#121224) üzenetére


kopa1
aktív tag

Belépsz, Optical Information. Itt ha -8 és -27 között van a jelszint jó vagy.

Én még mindig azt mondom ez peering probléma lesz a játékszerver oldalán, egyszerűen sokan játszanak vele és nincs privát peering útvonal direktben a T felé! (Megjegyzem pl. a Netflix is küzd egész európa szinten a sávszéllel, annyian használják bizonyos időszakban)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#121226) maxxenergie válasza kopa1 (#121225) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszönöm megnézem este :R

De 3 éve van optikám rendszeresen ezekkel játszom és eddigf soha nem volt ilyen probléma.. csak 1 hónapja van.. cca. Na mind1 megnézem ezt, azt amit korábban írtak kipróbálom egy tök más konfiggal azt csak okosabb leszek merre tovább.. :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121227) asddsa válasza donmackó (#121223) üzenetére


asddsa
tag

Szia!

Edgerouter 6P v2.0.9 (hw offload bekapcsolva)
De direkt írtam példát, hogy tudja kezelni :D
Plusz ugye a gépemen (ha a gépem tárcsáz) is ugyanazt a sebeséget mérem mint a routeren keresztül.

[ Szerkesztve ]

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#121228) HTomee válasza asddsa (#121219) üzenetére


HTomee
tag

Ezt maga a router méri PPPoE passtrough-al. Most mértem.
Asus RT-AX86U (Merlin beta) :B

(#121229) HTomee válasza asddsa (#121227) üzenetére


HTomee
tag

Nekem az Edgerouter4 csinálta ezt. Visszaraktam rá a v 1.10.11-et és minden rendbe jött :)

(#121230) Túzok22 válasza mlinus (#121213) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok.

(#121231) asddsa válasza HTomee (#121229) üzenetére


asddsa
tag

Megpróbálom, de akkor ha a gépem hozza létre a pppoe kapcsolatot, akkor miért ugyanennyi? :O

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#121232) labuwx válasza asddsa (#121227) üzenetére


labuwx
tag

Edgerouteren próbáld meg bekapcsolni a TCP MSS Clampinget, 1452 byte értékkel:

(#121233) Túzok22 válasza maxxenergie (#121214) üzenetére


Túzok22
aktív tag

FPS-nek nem sok köze van az internethez. Az FPS az a képkocka sebesség és annak a gépedhez van köze, attól függ mennyire erős a számítógéped. A hang akadásnak sincs túl sok köze. Szerintem csak a gépeddel lesz valami. A high pinges üzeneteknek a játékszerver leterheltségéhez lehet köze, de szerintem egy nem jól működő hálókártya is okozhat ilyen gondokat.
Használsz a szolgáltatói eszköz mögött saját routert?

(#121234) maxxenergie válasza Túzok22 (#121233) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Igen de az én gépem amin a probléma van Szolgáltató eszközén keresztül van csatlakoztatva LAN kábellel tehát nem saját eszközön van, így gondolom mellékes a WIFI miatt van mögötte egy Strong Mesh mert panelben ez nem tudta amit kell WIFIN.
De ez is már több hónapja megvan ugyanígy és semmi gondom nem volt csak utóbbi egy hónapban van ez a para...

Gépem elég erős ezekhez az 5+ éves címekhez adatlapom alapján. és mint írtam ha benchmarkot futtatok bármit ott stabilan hozza az FPS-t fél órán át is játékban meg már 3 perc után nekiáll akadni FPS ingadozni.. és már minden volt cserélve de helyzet változatlan. :W

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121235) Túzok22 válasza maxxenergie (#121234) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Én továbbra is azt tanácsolom, hogy nézd meg egy másik számítógéppel, ha ez lehetséges.

Be tudod linkelni a számítógéped adatait? Gondolok itt procira, videó kártyára, ram-ra, op rendszerre, alaplapra, hdd, vagy ssd van benne és milyen típusú, hálókártyára stb...

[ Szerkesztve ]

(#121236) mrzed válasza maxxenergie (#121234) üzenetére


mrzed
senior tag

Kb 1 hónapja több országban bezárták az iskolákat, itthon is kb ekkortól nincsenek nyitva a középiskolák. Lehet ezeknek van igazán köze a magas pingekhez... Ne gondold, hogy minden otthon maradt nebuló a tanulással fog foglalkozni, nem pedig virtuális mészárlásba kezd. :DDD

(#121237) maxxenergie válasza Túzok22 (#121235) üzenetére


maxxenergie
senior tag

https://prohardver.hu/tag/maxxenergie.html

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121238) asddsa válasza labuwx (#121232) üzenetére


asddsa
tag

Azismegvan

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#121239) Túzok22 válasza maxxenergie (#121237) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Jó gép. Nem tudom mi okozhatja az FPS lagokat, meg az akadozó hangot. Elég érdekes.

(#121240) maxxenergie válasza Túzok22 (#121239) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Csak a hálózati kapcsolat lehet pedig... Lapon/Procin kívül már minden cseréltem a gépben és úgy is teszteltem GTX1070 más ramok más Táp egyik másik SSD-re telepítve a játék újrahúzva WIN10 LAN driver frissítve Lan kábel cserélve de tényleg... benchmarkok millió ott semmi para szóval mi más lehetne még... Ha Hardware hiba lenne bench alatt is szaggatna ahol ráadásul felbontást is kimaxoltam játékokban közel sem.. és ott semmi akadásmenetesen megy órákat is ... ezért jöttem ide mert mi ms lehetne még mint a NET MODEM mittudomén már.. :W :W Lehet COVID-os lett MODEM is :O :((

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121241) Beniii06 válasza maxxenergie (#121240) üzenetére


Beniii06
őstag

"Lehet COVID-os lett MODEM is"

Akkor lesz magas a ping amikor köhög? :F

Kérj egy piros matricát rá, hátha megjavul 10 napon belül.

"Got any other secret weapons?"

(#121242) Bog válasza Essejó (#121024) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Megvettem a TP-Link TL-SG105 típusú végberendezést, de a hiba továbbra is fennáll. A switch kapja a HWG-től a netet, onnan az egyes port megy a routerbe, a kettes a STP-ba. A STP nem kap IP-t. Ötlet?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#121243) dreko válasza dreko (#121190) üzenetére


dreko
aktív tag

elkiabáltam, továbbra is "elmegy" az internet.. :(

(#121244) Túzok22 válasza maxxenergie (#121240) üzenetére


Túzok22
aktív tag

FPS-nek nincs köze a nethez meg a pinghez. A ping mennyi most perpill Európai szerverekre a játékokban?

Teljes Windows újratelepítést is csináltál ugye?

[ Szerkesztve ]

(#121245) maxxenergie válasza DevKiller (#121206) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ez jött ki :
Neked elveszett csomag 0,1% nekem 10* 1% ha számít valamit... és neked 150 -es Optika nekem meg 1000 ha számít ..

Average Latency: 133.59ms ... másik teszt alapján..
Average Jitter: 12.11ms bármit is jelentsen

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121246) maxxenergie válasza kopa1 (#121225) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ezek az értékekek vannak most :

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#121247) balinlin


balinlin
senior tag

Előfizető átírás után mennyivel tudom a telekom fiókomhoz hozzáadni az átvett szerződést?
E-mail jött hogy új dokumentumom van amit az online fiókban tudok megtekinteni van egy új mt azonosító is. Persze dokumentumot nem látok, az új mt azonosítót meg nem tudom a fiókhoz kötni.
2 napja vettem át az előfizetést. A régi előfizető fiókjából már ki lett véve az előfizetés.

(#121248) Maist


Maist
senior tag

Üdv! Nem olvastam hasonlót, csak kérdezném, nincs-e másnak is gondja a Sagemcom F@st 5670 Telekomos modemmel kapcsolatban? A hiba az alábbi: Otthoni gépek a gigabit portra kötve, és folymatos csomagvesztés van ping esetén, szakadozik minden, megosztás, távoli asztal, stb. Közben beiktattam egy Switch-et a gépek közé, és a Switch-ből egy kábel a routerbe. Így persze jó a ping.

[ Szerkesztve ]

(#121250) ArGab


ArGab
őstag

Mivel már hetek óta a béka segge alatt van (5-7 Mbit) a külföldi irányokból a letöltésem Diginél, és úgy néz ki nem foglalkoznak a problémával mivel hazai irányokba nincs gond, valószínűleg szolgáltatót váltok. Telekom és UPC közül előbbi nyerne, mert elvileg a címen van optika. Csak net kellene, mást nem használok. Nézem az előzményeket, hogy válaszokat keressek a kérdéseimre, de pár témában azért kérnék megerősítést.

- Jól értem, hogy optikain nem lehet bridge módot kérni, tévé nélkül sem?
- Viszont van "PPPoE passtrought". Ami nem tiszta, hogy ez az összefoglalóban írt töröld ki az adataid az ONT-ból és add meg a routeredben, vagy valami más? Vagy másképp kérdezve, ez hivatalos megoldás, vagy csak egy működő workaround?
- A "Speciális 1" kedvezmény ha jól értem, már a cím megadása után benne lenne az ajánlatban. Tehát ha a 300net+telefon kombó 5600+1520, akkor jól gondolom, hogy nálam ez nem élő ajánlat?
- Tudom van saját topikja, de azt nem tudja valaki hogy Flipnél van-e ez a "PPPoE passtrought"? Mert ott 5e lenne ugyanez a net, se hűség, se bekötési.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.